Руслан Ротань: «Ми добре вивчили збірну Словаччини, переглянувши більше 10-ти ігор за її участі»

Сьогодні в польському містечку Бельсько-Бяла розпочинається підготовка молодіжної збірної України до стикових матчів кваліфікації Євро-2023 (U-21) з командою Словаччини.

Поєдинки пройдуть 23-го та 27 вересня. Перший матч наша молодіжна збірна зіграє на виїзді — за 95 кілометрів від точки базування, у Жиліні, на стадіоні «Под Дубньом» (початок — о 19.00 за київським часом). А номінально домашній поєдинок синьо-жовті проведуть за чотири дні після того в Бельсько-Бялі на Муніципальному стадіоні (18.30).

Тренерський штаб прибув до місця дислокації в четвер, 15 вересня, представники вітчизняних клубів з’являться в таборі 16-го числа, а легіонери приєднаються до делегації 19-го.

Перед початком збору офіційний сайт УАФ поставив кілька запитань головному тренеру нашої команди Руслану Ротаню.

— Руслане Петровичу, перше й найголовніше запитання: чи всі здорові?

— На жаль, маємо дві суттєві втрати. Це стосується голкіпера Руслана Нещерета та нападника Владислава Супряги. Це наші основні виконавці, які є дуже корисними як на полі, так і за його межами.

Ми дійсно занепокоєні тим, що почнемо свою підготовку без двох основних голкіперів — Нещерета та Трубіна, якого Олександр Петраков викликав до лав національної збірної. Звісно, ми розраховуємо на Кирила Фесюна, який уже давно в нашій команді, але в «Колосі» у нього немає ігрової практики. Викликали двох новачків — уже досвідченого Дмитра Мацапуру та юного Якова Кінарейкіна, але для них це буде перший приїзд до збірної.  Тим не менш, я не бачу ніяких причин панікувати, причому такий самий настрій і в нашого тренера воротарів — Віталія Реви.

— Одним словом, колектив морально готовий до вирішальних матчів відбірного циклу Євро-2023? 

— Головне інше — ми збираємося, читаючи позитивні новини з фронту. Не втомлююся дякувати ЗСУ та пишатися ними. Такими думками переймається вся наша «молодіжка», я це точно знаю.

Ми добре вивчили збірну Словаччини, переглянувши більше 10-ти ігор за її участі. Інформації дуже багато, тому важливо виокремити найголовніше. Наразі цим і займаємося.

Проте завдання номер один — якомога швидше згадати саме наші принципи гри. Ми ніколи не приховуємо, що, враховуючи, звісно, певні стилістичні та тактичні особливості гри суперника, будуємо свій футбол та ні під кого не підлаштовуємося.

Я ніколи не тиснув на футболістів результатом — кожен із них це може підтвердити. Завжди підкреслював, що відповім за кожну поразку, а ви маєте відповідати разом зі мною за кожну гру.

Не буде тиску й цього разу. Зайвий він і тому, що хлопці так близько підійшли до своєї мети, що особливо мотивувати їх взагалі не потрібно. Але я їм нагадаю, що вони мріють не просто поїхати на Євро, а показати там змістовний футбол. Не забуваймо і про шанс потрапити на Олімпійські ігри.

— У Польщі ви починаєте працювати не в повному складі — без легіонерів. Це не буде проблемою?

— Ні, усе добре. Сподіваюся, що з 19-го числа наш склад буде повним. Знаєте, коли ми починали свій шлях, то мали лише двох гравців, які виступали за кордоном. Тепер таких семеро. Поки що семеро.

Склад молодіжної збірної України 

Воротарі: Дмитро Мацапура («Зоря» Луганськ), Кіріл Фесюн («Колос» Ковалівка), Яків Кінарейкін («Дніпро-1» Дніпро).

Захисники: Арсеній Батагов («Зоря» Луганськ), Антон Боль, Костянтин Вівчаренко, Олександр Сирота (всі — «Динамо» Київ), Олександр Драмбаєв («Зюльте-Варегем», Бельгія), Дмитро Капінус («Металіст 1925» Харків), Олексій Сич («Кортрейк», Бельгія), Максим Таловєров («Слован», Чехія). 

Півзахисники: Артем Бондаренко, Дмитро Криськів, Олег Очеретько, Георгій Судаков (усі — «Шахтар» Донецьк), Володимир Бражко, Микола Михайленко (обидва — «Зоря» Луганськ), Ельдар Кулієв («Минай» Ужгород), Олександр Назаренко («Дніпро-1» Дніпро), Іван Желізко («Валмієра», Латвія), Єгор Ярмолюк («Брентфорд», Англія). 

Нападники: Владислав Ванат («Динамо» Київ), Богдан В’юнник («Цюрих», Швейцарія), Микола Кухаревич («Хіберніан», Шотландія), Данило Сікан («Шахтар» Донецьк). 

Резерв: Валентин Рубчинський («Дніпро-1» Дніпро), Едуард Козік («Шахтар» Донецьк), Роман Дідик, Марко Сапуга (обидва —  «Рух» Львів), Олег Горін («Минай», Ужгород), Даниїл Алефіренко, Максим Хлань (обидва — «Зоря» Луганськ), Максим Брагару («Чорноморець» Одеса), Олексій Кащук («Сабах», Азербайджан), Вікентій Волошин («Олександрія»).

Євро-2023 (U-21). Кваліфікація. Плей-офф

23.09.2022/27.09.2022

Хорватія — Данія

Словаччина — Україна

Ірландія — Ізраїль

Ісландія — Чехія

Фінальний турнір: червень/липень 2023 року.

Учасники фінального турніру: Румунія, Грузія, Бельгія, Англія, Франція, Німеччина, Португалія, Нідерланди, Іспанія, Норвегія, Італія, Швейцарія, чотири переможці плей-офф.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два — у Клуж-Напоці й два — у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два — у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал — у Грузії.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
27.03.2024 14:00

Руслан Ротань: «Результат нас, звісно, засмучує, але цей матч в Японії принесе нам користь»

Головний тренер олімпійської збірної України Руслан Ротань прокоментув...

06.07.2023 00:24

Руслан Ротань: «Нам банально не вистачило відновлення, аби бути готовими на сто відсотків»

Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань виступив на п...

04.07.2023 11:44

Офіційно. Щодо головного тренера збірної України з футболу під час Олімпіади-2024

2 липня молодіжна збірна України, перемігши Францію (3:1) у...

Підписатися на новини