Євро-2020: пункти регламенту щодо визначення місць у груповому турнірі та рейтингу третіх команд

Поєдинки Євро-2020 відбудуться на 11-ти стадіонах 11-ти міст. Матчі прийматимуть Лондон, Рим, Мюнхен, Баку, Санкт-Петербург, Будапешт, Севілья, Бухарест, Амстердам, Глазго та Копенгаген.

У чемпіонаті візьмуть участь 24 європейські збірні. На груповому етапі вони розподілені на шість груп по чотири команди в кожній. До плей-офф (1/8 фіналу) вийдуть збірні, які посіли в групах перші та другі місця, а також чотири кращі треті команди. Із цієї стадії поєдинки проходитимуть у форматі плей-офф.

1

Якщо дві або більше команд в одній групі мають однакову кількість очок, то для розподілу місць застосовуються критерії в такому порядку:

1. Більша кількість очок, що були здобуті в матчах між цими командами.

2. Краща різниця м'ячів у матчах між цими командами.

3. Більша кількість м'ячів, забитих у матчах між цими командами.

4. Якщо критерії 13 застосовані, але команди досі рівні за показниками, критерії 13 перезастосовуються тільки для матчів між двома командами у випадку, якщо за попередніми критеріями 13 можна відсіяти всі інші команди (третю або третю та четверту). Якщо ця процедура не призводить до прийняття рішення, застосовуються критерії від 5 до 10.

5. Краща різниця м'ячів в усіх матчах групи.

6. Більша кількість м'ячів, забитих в усіх матчах групи.

7. Більша кількість перемог в усіх матчах групи.

8. Якщо в останньому турі групового етапу дві команди з однаковими показниками грають між собою, то їхній рейтинг визначається серією пенальті (цей критерій не застосовується, якщо більше двох команд рівні за очками).

9. Показник Fair Play в усіх матчах групи (1 бал — за жовту картку, 3 бали  за червону картку, як наслідок двох жовтих, 3 бали — за пряму червону картку, 4 бали — за жовту картку, за якою слідувала пряма червона картка).

10. Місце в загальному рейтингу відбірного турніру.

Чотири кращі команди, що посіли треті місця у своїх групах, визначаються за критеріями в такому порядку:

1. Кількість очок.

2. Різниця м'ячів.

3. Кількість забитих м'ячів.

4. Кількість перемог.

5. Найменша кількість дисциплінарних очок (жовта картка — одне очко, червона картка — три очки, вилучення за дві жовті картки — три очки).

6. Місце в рейтингу за підсумками відбірного турніру.

Плей-офф

Шість перших, шість других та чотири треті команди з груп зіграють у плей-офф, що розпочнеться після завершення групового етапу. Плей-офф проводиться за олімпійською системою з вибуванням із турніру збірних, що програли. Складається з матчів 1/8 фіналу (26—29 червня), 1/4 фіналу (2—3 липня), 1/2 фіналу (6—7 липня) та фіналу (11 липня). Матчу за третє місце не буде.

Якщо матч на цьому етапі завершується внічию після 90 хвилин основного часу, призначається додатковий час (два тайми по 15 хвилин). Якщо й після завершення додаткового часу рахунок рівний, то переможець матчу визначається в серії післяматчевих пенальті.