Гол Кравця приніс Україні перемогу над Фінляндією
Національна збірна команда України із мінімальним рахунком обіграла команду Фінляндії у кваліфікаційному матчі чемпіонату світу 2018 року в Одесі - 1:0.
Стадіон «Чорноморець» який вміщує трохи більше 34-х тисяч глядачів, порадував збірну України аншлагом. Ще б пак: Одеса востаннє бачила українську команду аж у березні, коли «синьо-жовті» проводили спаринг із командою Кіпру, готуючись до фінальної частини Євро-2016. Офіційні матчі й поготів – їх тут було усього два за всю історію виступів збірної, а останній було зіграно ще під час відбору ЧС-2014 проти команди Молдови (2:1).
Звичайно, Одеса скучила за великим міжнародним футболом, а тут ще й новообраний президент УЄФА вшанував своєю увагою місцеву публіку. Александер Чеферін прилетів до України із дводенним візитом, проінспектувавши НСК «Олімпійський», який прийме фінал Ліги чемпіонів у сезоні 2017/2018 років, а згодом навідавшись і до Південної Пальміри, аби переглянути гру збірних України та Фінляндії.
Ханс Бакке на передматчевій прес-конференції відзначав, що Україна буде фаворитом цього протистояння, адже Андрій Шевченко має у своєму розпорядженні гравців високого класу – Ярмоленка, Коноплянку, Степаненка. Ще й низка кадрових втрат спіткала команду-гостей: капітан фінів Мойсандер пропускав цей матч через перебір жовтих карток, Єременко ще у жовтні отримав тимчасову дискваліфікацію від УЄФА через позитивну допінг-пробу, а також Бакке не міг розраховувати на травмованих Хетемая та Шуллера.
Під сумнівом щодо участі у поєдинку з українського боку були лише у півзахисника «Шальке», який пошкодив м’яз на командному тренуванні. Але нашому лідеру вистачило двох днів, аби відновитися і в підсумку з’явитися у стартовому складі на матч з Фінляндією. Врешті повернувся до збірної центральний захисник «Шахтаря» Ракицький. Усі інші, хто вийшов на поле з початку зустрічі, були першочерговою опцією Шевченка і в жовтневих іграх України з командами Туреччини та Косова.
Україна розпочала матч по-господарськи, розхитуючи порядки фінської команди, яка традиційно вийшла на поле із п’ятьма захисниками. Але усього три хвилини вистачило Кравцю, аби віднайти шпаринку у володіннях суперників і відгукнутися на навісну передачу Соболя. На жаль, м’яч після удару нашого форварда влучив у стійку.
Загалом, перша половини першого тайму характеризувалася тотальним контролем м’яча з боку підопічних Шевченка, небезпечними проходами Коноплянки та Ярмоленка, активним переміщенням «синьо-жовтих» у фазі створення атак та корисною грою Ракицького, з якого найчастіше усе і розпочиналося. Хороші діагоналі Ярослава неодноразово сплутували карти фінським захисникам, адже нашим футболістам вдавалося знаходити на фланзі вільні зоні.
Українці награли на гол на екваторі першої половини зустрічі. Прологом став небезпечний дальній постріл Коноплянки, з яким Градецкі впорався. А ось вже у наступному епізоді, Євген звільнився від опіки візаві, увійшов до штрафного «суомі» та прострілив на дальню стійку, яку впевнено замкнув Кравець.
Гол Артема заспокоїв нашу команду, яка продовжувала дотримуватися свого малюнку гри, розвиваючи позиційні атаки. Але єдина втрата концентрації Кучера ледве не коштувала Україні голу: Пуккі вийшов на побачення із воротарем, і лише майстерність Пятова врятувала господарів від проблем.
Остання п’ятихвилинка першого тайму також виявилася продуктивною для хлопців Шевченка. Триходівка Ярмоленка, Зінченка та Коваленка могла закінчитися голом, якби Віктор трохи сильніше пробив у кут воріт команди Фінляндії. А згодом ще й Ярмоленко ледве не втік від усіх захисників, набравши швидкість з власної половини поля і пробігши близько 40 метрів. Але атака України захлинулася, Андрію банально не вистачило сил добігти до володінь суперників.
Відпочинок пішов на користь збірній Фінляндії, яка вже не давала українським футболістам так безкірно почувати себе у центрі поля. Ще й у Пятова роботи побільшало, адже із достатньою регулярністю почали помилятися на флангах наші захисники під час застосування високого пресингу. Один такий епізод, що стався на 62-й хвилині, міг коштувати «синьо-жовтим» позитивних емоцій та трьох стратегічного важливих очок. Пятов не зміг зафіксувати м’яч у руках, і Маркканен дивом з кількох метрів запустив «сферу» у небо, а не у ворота.
Наставник збірної України кинув у бій Ротаня у середині другого тайму, аби додати нашій грі цілісності саме у центральній зоні. Щоправда, почала даватися взнаки втома наших лідерів – Ярмоленка та Коноплянки. В атаку вони бігали за кожної нагоди, а ось свіжих рішень безпосередньо біля фінських воріт не знаходили. Усі їхні фірмові прийоми за першої нагоди з’їдалися захисниками фінської збірної. Хоча саме удар Коноплянки на 80-й хвилині міг остаточно зняти усі питання щодо переможця цієї зустрічі. Ярмоленко віддав розрізний пас на Бутка, той відкотив м'яч під удар Коноплянці, але Градецкі неймовірним чином потягнув «постріл» Євгена.
Остання десятихвилинка, з одного боку, порадувала появою на полі дебютанта Циганкова, який провів корисний відрізок часу, працюючи як на конструктив, так і ламаючи атаки суперників у зародку. З іншого, аж до фінального свистка Фінляндія потенційно загрожувала нашим воротам, лоскочачи нерви українських вболівальникам.
У підсумку, перше в історії протистояння збірних України та Фінляндії на рівні національних збірних команд завершилося «вікторією» хлопців Шевченка. І ця перемога дозволяє українській команді, зважаючи на поразку ісландців від хорватів, посісти другу сходинку у кваліфікаційній групі «I» ЧС-2018.
ЧС-2018. Група «I»
Гол: Кравець (25)
Попередження: Кравець, Ракицький, Зінченко, Соболь – Лам
Україна: Пятов - Бутко, Кучер, Ракицький, Соболь, Степаненко, Ярмоленко, Зінченко (Ротань, 67), Коваленко (Шахов, 89), Коноплянка (Циганков, 83), Кравець
Фінляндія: Градецкі - Арківуо, Вяйсянен (Саксела, 83), Араюурі, Тойвіо, Райтала, іинг (Маркканен, 46), Маттіла, Халсті (Лам, 63), Лод, Пуккі