Одне з досягнень ФФУ - створення інституції по роботі із вболівальниками футбольних клубів

Федерація футболу України продовжує підводити підсумки роботи Комітетів у 2013 році. Комітет з питань стадіонів та безпеки проведення змагань розповів, яка робота була проведена за звітній період, і які завдання поставлені на виконання у 2014 році.

-  Що було зроблено Комітетом з питань стадіонів та безпеки проведення змагань за рік роботи під керівництвом президента ФФУ Анатолія Конькова?

-  Комітетом з питань стадіонів та безпеки проведення змагань були затверджені та видані в нових редакціях Положення «Про Комітет з питань стадіонів та  безпеки проведення змагань» та Положення «Про делегатів ФФУ», затверджений та виданий в новій редакції «Регламент інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань ФФУ», створений та затверджений новий склад Комітету, а згодом проведене перше засідання Комітету у новому складі.

Було затверджено розподіл функціональних обов’язків між членами комітету за регіональним принципом та напрямками роботи із забезпечення громадської безпеки та громадського порядку, футбольної інфраструктури та діяльності делегатів матчів, а також створено інституцію співробітників по роботі із вболівальниками (СРВ) футбольних клубів під орудою Координатора СРВ ФФУ.

Вперше в історії ФФУ було організовано нараду керівництва ФФУ з вболівальниками «ультрас» щодо постійної взаємодії та створення всеукраїнської організації вболівальників і проведено навчання за програмою тренінгу «Стюардінг у футбольних клубах» для організаторів системи стюардінгу в футбольних клубах ПФЛ.

За участі керівництва Комітету пройшла конференція «Футбол без ненависті та дискримінації» з нагоди загальноєвропейських акційних тижнів «Футбол проти расизму в Європі». Проведений відбір, навчання та письмова атестація делегатів ФФУ на змагальний сезон. За підсумками атестації було затверджено список делегатів у кількості 32 осіб для роботи на матчах. За аналізом рапортів делегатів виявлені недоліки як з інфраструктурних критеріїв, так і з забезпечення безпеки на стадіонах до, під час та після матчів.

Слід зауважити, що не всі делегати належним чином виконували свої обов’язки, що відображається у несвоєчасних поданнях рапортів, формою їх заповнення, подекуди недостовірністю інформації та неувагою до деяких моментів під час проведення матчів.

-  Які задачі стоять перед Комітетом на наступний рік? Що необхідно для їх виконання?

-  Наступного року Комітету необхідно зробити все залежне, щоб гармонізувати взаємодію у роботі правоохоронних органів та відповідальних за забезпечення безпеки в клубах до, під час та після  проведення футбольних матчів, домогтися від футбольних клубів більше уваги приділяти таким аспектам, як підготовка стюардів, волонтерів, тощо.

Крім того, потрібно покращити співпрацю з вболівальниками «ультрас» щодо постійної взаємодії та проведенні заходів під час матчів національної збірної команди України та приділити особливий контроль до виконання клубами інфраструктурних вимог  та ліквідації  інфраструктурних  недоліків на стадіонах.

Підписатися на новини