Пляжний футбол. Україна − видовищність і результат

Збірна України з пляжного футболу успішно завершила відбірний турнір чемпіонату світу, здобувши в Москві путівку на фінальні змагання, що пройдуть восени наступного року на Таїті. При цьому наша команда стала справжньою улюбленицею публіки, продемонструвавши яскраву, запальну та результативну гру. Виступ своїх підопічних для офіційного сайту ФФУ прокоментував головний тренер «синьо-жовтих» Сергій Кучеренко.
− Московську кваліфікаційну кампанію ми оцінюємо позитивно, − відзначив наставник. − Другий цикл поспіль вирішили завдання − завоювали право виступити у фінальному турнірі світової першості. Гравцям удалося обійтися без травм, а за кількістю фолів і попереджень збірна України стала однією з найкоректніших команд європейського відбору. Цей колектив награється вже третій рік, і, гадаю, готовий до підкорення нових висот. Команда, з одного боку, демонструє не тільки видовищну, а й зрілу гру, з іншого − хлопці голодні до перемог і прагнуть цей голод утамувати. Тому наступного року на Таїті будемо ставити відповідні завдання.
− Збірна України, за відгуками преси та вболівальників, просто підкорила московську публіку та європейську телеаудиторію своєю грою. Вам, здається, вдалося прищепити команді той стиль, котрий гарантує і результат, і глядацькі симпатії.
− Так, наша команда має свій почерк, ми розвиваємо та вдосконалюємо його, спираючись на найкращі зразки світового пляжного футболу, зокрема, на гру збірних Іспанії та Бразилії. Представники цих країн запрошувалися до українських клубів, консультували збірну, що також сприяло збагаченню нашого досвіду. Щодо тактики, то, формуючи збірну, віддаємо перевагу «негабаритним» гравцям − тим, хто на піску більш легкий, швидкісний, координований. Під час тренувань вимагаю від хлопців, щоб вони тримали м’яч у повітрі. Цим ми відрізняємося, наприклад, від збірної Росії, яка переважно комбінує низом. Тобто прагнемо до пляжного футболу в тому його вигляді, котрий, власне, й подобається вболівальникам.
Я дуже вдячний своїм хлопцям за те, що вони віддають усі сили й майстерність, самовіддано б’ються за честь команди і країни, за те, що прагнуть бути не лише не гіршими від визнаних законодавців мод у пляжному футболі, а й кращими за них − за тих же іспанців і бразильців. Приємно працювати з фанатами своєї справи.
− Одним із найбільш захоплюючих поєдинків за участю українців стала якраз гра зі збірною Іспанії в заключному груповому раунді. Врятувавши матч за рахунку 1:4 в основний час, ваші підопічні поступилися в овертаймі після гола Раміро Амарелле, котрий на попередній світовій першості входив до... тренерського штабу «синьо-жовтих».
− Глядачам цей поєдинок дійсно сподобався, я ж вважаю його найгіршим для нашої команди на турнірі. Тактично суперник нас повністю переграв, «виключив». Корисний урок піднесли нам Амарелле з партнерами. Що ж, і з цього треба буде зробити відповідні висновки. Я радий за Раміро, з яким підтримуємо дружні стосунки, багато спілкуємося. Він справді великий майстер пляжного футболу, що й довів, тріумфально повернувшись у збірну й повернувши їй місце серед найкращих у світі. Іспанці пережили кризу, пов’язану, як це не дивно, з недостатнім фінансуванням, і зараз, опинившись під опікою національної федерації футболу, знову гідно представляють батьківщину абсолютних футбольних чемпіонів.
− Московський відбір, напевно, ще довго називатимуть турніром сенсацій. Без фінальних путівок залишилися такі команди, як Італія та Португалія, натомість до квартету повпредів Європи на ЧС-2013, разом із Україною, Іспанією та Росією, пробилася збірна Нідерландів...
− Клас учасників змагань із пляжного футболу в світі та, зокрема, Європі вирівнюється. З’явилося багато збірних, які не визнають авторитетів, обіграючи топ-команди за рахунок організації та самовіддачі. Голландці − саме з таких колективів. Ігрова дисципліна, вдалий розклад змагань, збіг обставин і трохи везіння зробили їх авторами гучної сенсації. А деякі гранди не змогли втримати ситуацію під контролем: помилки, які за інших умов можна було б виправити, цього разу стали для них фатальними. В підсумку вже на етапі плей-офф три команди з кола фаворитів − італійці, португальці та швейцарці − стали жертвами графіку, котрий, очевидно, «під» них і верстався.
− У кваліфікації світової першості-2011 збірна України виграла змагання зони УЄФА, потім у фінальному турнірі не зазнала жодної поразки в ігровий час, але все ж не змогла подолати груповий бар’єр. Наразі перед вами − нові горизонти. І − більше року підготовки до Таїті. Як команда планує витратити цей час?
− Збірній потрібна ігрова практика. Намагатимемося здобути її через участь у Євролізі. Цього сезону виступаємо в групі В й прагнемо забезпечити підвищення в класі, щоб зустрічатися в цих представницьких змаганнях із найкращими збірними Старого Світу. Хоча Євроліга − сезонний турнір, а нам треба бути в тонусі протягом усього календарного року, тож, звичайно, хотілося б брати участь і в інших міжнародних змаганнях, нестачі в яких нинішній календар пляжного футболу не відчуває.