Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Офіційна заява Адміністрації ПФЛ щодо участі ФК «Прикарпаття» у чемпіонаті України з футболу серед команд клубів другої ліги
Pfl.ua
03.07.12
Протягом останнього тижня у ЗМІ поширюється інформація про отримання футбольним клубом «Прикарпаття» Івано-Франківськ атестату ФФУ про відповідність клубу вимогам положення ФФУ «Про атестацію футбольних клубів України І-ої та ІІ-ї ліг» на право участі у змаганнях з футболу серед команд професіональних клубів. Зокрема, така інформація друкувалася на шпальтах видання «Український футбол» та низки електронних ЗМІ. Далі цитуємо президента ФК «Прикарпаття» Олександра Шевченка: «Маємо на руках атестат, який дозволяє заявитися на новий сезон, і готуємося до змагань» («Український футбол» від 3 липня 2012 року).
Наразі повідомляємо, що така інформація не відповідає дійсності. Не зважаючи на офіційне звернення президента ПФЛ Мілетія Бальчоса за дорученням Конференції до Комітету з атестації футбольних клубів України, останній відмовив у розгляді цього питання. Про це Адміністрацію ПФЛ повідомив листом голова Комітету Сергій Стороженко.
На виконання Постанови чергової ХХІ Конференції, за яку одностайно проголосували делегати всіх клубів Ліги, президент ПФЛ повторно звернувся до пана Стороженка з проханням винести питання про видачу атестату на право участі у змаганнях серед команд клубів другої ліги на розгляд Комітету.
«Зі свого боку Адміністрація ПФЛ зробила все необхідне з тим, щоб зберегти футбольний клуб «Прикарпаття» у складі Ліги, неодноразово надаючи будь-яких консультацій та методичну допомогу керівництву клубу», − повідомляє Мілетій Бальчос. «Проте, маємо розуміти, що є певні правила − єдині для всіх клубів. Взагалі ж, ситуація з участю клубів західного регіону у змаганнях наступного сезону − критична. Якщо «Прикарпаття» не отримає атестат, Західна Україна втратить ще один клуб. Тому ми здійснюємо максимальну допомогу клубам у контексті набуття статусу професіональних. І це стосується не тільки івано-франківського «Прикарпаття».
Таким чином, заяви президента ФК «Прикарпаття» Олександра Шевченка наразі є безпідставними, а інформація, яку поширюють згадані ЗМІ − неправдивою.
+++
О.Єфремов: заяви опозиції щодо розкрадання грошей на ЄВРО − це брехня
Unn.com.ua
03.07.12
Заяви опозиції про нібито розкрадання бюджетних коштів під час підготовки ЄВРО-2012 в Україні є брехнею та інсинуацією. Про це під час брифінгу розповів голова Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов, передає кореспондент УНН.
«Коли депутати, які претендують на роль лідерів, з парламентської трибуни називають цифри на рівні 10 млрд дол., то у мене виникає питання, чи є у них хоч щось у голові, чи розуміють вони суми, про які говорять, і чи взагалі співвідносять те, що говорять, із реальністю? Це брехня, це провокація, невідповідність реаліям і просто маячня», − наголосив О.Єфремов.
+++
ПР: комиссия по растратам на Евро-2012 сейчас не нужна
Golosua.com
03.07.12
Фракция Партии регионов (ПР) не будет поддерживать инициативу оппозиции о создании Временной следственной комиссии (ВСК) по расследованию фактов растрат средств, выделенных на проведение и организацию финального футбольного чемпионата Евро-2012.
Об этом сообщил председатель фракции ПР Александр Ефремов на брифинге, передает корреспондент информагентства ГолосUA.
По его словам, оппозиция «обливает грязью футбольный чемпионат, высокое качество подготовки которого оценили все международные СМИ».
«И международные средства массовой информации, и европейские политики, и фанаты, и туристы, которые приехали на Евро -2012, дали высокую оценку Евро в Украине», − сказал он.
Политик уточнил, что фракция ПР уже сделала запрос в Кабинет министров Украины с просьбой предоставить отчет об использовании средств на подготовку и проведение европейского чемпионата по футболу и в связи с этим председатель фракции Партии регионов не видит необходимости создавать ВСК.
«Это инициатива бессмысленна, мы ее не поддерживаем», − подытожил А.Ефремов.
+++
МЗС продовжує вимагати від ВВС вибачення за расизм
Pravda.com.ua
03.07.12
Міністерство закордонних справ має намір домагатися вибачень від медіа-компанії ВВС (Велика Британія) за сюжет про расизм в Україні.
Про це на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, передають Українські новини.
«Я не знаю, коли ми дочекаємося вибачень від журналістів ВВС, але ми будемо домагатися цього», − наголосив він.
«Ми організовуємо разом із громадськими об'єднаннями круглий стіл на тему Євро-2012 у Брюсселі й саме туди хочемо запросити представників програми «Панорама» з каналу ВВС і ще раз вислухати їхню позицію; нам дуже дивно, що навіть думки тисяч англійських уболівальників виявилося недостатньо для того, щоб зрозуміти, що вони, м'яко кажучи, перебільшили проблему расизму в нашій державі», − сказав він.
Волошин зазначив, що іноземні вболівальники під час чемпіонату Європи з футболу 2012 переконалися, що расизму в Україні немає.
Як відомо, напередодні Євро-2012 на ВВС вийшов документальний фільм, в якому зазначалося, що в Польщі та Україна багато проявів расизму.
У фільмі також були наведені слова колишнього захисника британської збірної Сола Кемпбелла, який закликав уболівальнихків не їхати в Україну, бо назад «вони можуть повернутися у труні».
Англійські уболівальники були обурені цим фільмом і на знак протесту під час Євро провели у Донецьку акцію.
+++
Платіні щойно вилетів з України, щасливий від ЄВРО-2012 − Ю. Павленко
Unn.com.ua
03.07.12
Президент УЄФА Мішель Платіні щойно відлетів на батьківщину, переповнений позитивними емоціями від ЄВРО2012. Про це УНН повідомив Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко.
«Я щойно прилетів у Донецьк, годину тому бачив Платіні, який вилітав з України. Можна сказати, що він був надзвичайно щасливий і дав високу оцінку Євро-2012. Рівно чотири роки тому 3 липня 2008 року він був в Україні і ситуація була не проста. Тоді ж був представлений план і з того моменту не відбулося збоїв ні по жодному із пунктів. Він був задоволений Україною, роботою всіх служб і найголовніше тим, як люди сприймали Євро», − розповів дитячий омбудсмен.
Ю. Павленко переконаний, що всі уболівальники поїхали з України задоволеними, з позитивними і гарними враженнями не дивлячись на недобру пропаганду, яку поширювали закордонні ЗМІ.
«Україна зруйнувала багато міфів, чуток і неправди, яку про неї розповсюджували німецькі і британські видання», − запевнив Уповноважений.
Нагадаємо, за словами Президента Республіки Таджикистан Емомалі Рахмона, проведення ЄВРО-2012 продемонструвало, що Україна здатна проводити сотні спортивних заходів світового рівня.
+++
Киев за время Евро-2012 посетило около 50 тысяч иностранных фанов − Голубченко
Interfax.com.ua
03.07.12
Киев за время Евро-2012 посетило около 50 тысяч иностранных болельщиков.
«Киев во время Евро-2012 посетило 50 тысяч болельщиков», − сообщил заместитель главы Киевской КГГА Анатолий Голубченко.
«На сегодня мы можем говорит о 50 тыс. болельщиков, которые побывали исключительно в Киеве», − сказал он на аппаратном совещании КГГА, посвященном подведению итогов Евро-2012..
Целом, по его словам, в гостиницах Киева за это время проживало более 100 тыс. гостей. Из них россиян − 3,6 тыс. человек, граждан Великобритании − 2,6 тыс. человек, Франции − 2 тыс., Польши − 2 тыс., США − 0,6 тыс, Китая − 0,4 тыс.
Граждан Швеции проживало в гостиницах 3 тыс., а 6 тыс. шведов − в лагере на Трухановом острове; граждан Испании − 2,3 тыс. в гостиницах, и 5 тыс. испанцев прибыли на финальный матч; граждан Италии − около 2 тыс. в гостиницах, 3 тыс. прибыли на финальный матч.
+++
Дві тисячі волонтерів щоденно працювали у столиці під час ЄВРО
Unn.com.ua
03.07.12
Під час ЄВРО 2012 щоденно працювали дві тисячі волонтерів приймаючого міста. Про це сьогодні під час розширеної апаратної наради Київської міської державної адміністрації розповів заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, передає кореспондент УНН.
З 8 червня до 1 липня вболівальників ЄВРО 2012, що прибули на футбольний чемпіонат, на вулицях столиці зустрічали дві тисячі спеціально підготовлених волонтерів приймаючого міста. Основним їхнім завданням була мовна підтримка гостей Києва.
Усі вони сумлінно працювали за своїми функціональними напрямами, а саме: медицина, безпека та правопорядок, аеропорти, вокзали, міський транспорт, місця масового, перебування вболівальників, фан-зона та 1,5 км зона навколо НСК «Олімпійський». Так, за його словами, 270 волонтерів активно працювали в міжнародному аеропорті «Бориспіль». Ще 80 осіб працювали в аеропорті «Київ». Для роботи на станціях метро були задіяні 450 осіб, на центральному автовокзалі − 16, на залізничному вокзалі − 66, а на центральних зупинках громадського транспорту − 125.
440 добровільних помічників було залучено й до роботи офіційної фан-зони та прилеглої до НСК «Олімпійський» півторакілометрової зони. Вони працювали на входах та виходах, здійснювали патрулювання внутрішнього та зовнішнього периметру, надавали допомогу людям з інвалідністю.
Також 200 волонтерів допомагали орієнтуватися вболівальникам у столичних медичних закладах, а підтримувати правопорядок − 136.
Крім того, 180 волонтерів допомагали у медіа-центрі міста Києва, у фан-кемпінгу на Трухановому острові, у туристично-інформаційних центрах, стаціонарному та 5 мобільних фан-посольствах, а також у Службі допомоги киянам (call-центр 15-51).
Загалом, під час чемпіонату було роздано понад 25 тисяч одиниць сувенірної продукції: значки, ручки, прапорці з офіційною символікою приймаючого міста Києва. Понад 10 тисяч одиниць друкованої інформаційної продукції англійською, французькою, швецькою, німецькою та українською мовами: фан-гайди, Z-карти, фан-флаєра, англомовні інформаційні журнали про Україну тощо.
+++
Під час Євро в готелях Києва проживало більше 100 тис. іноземців − КМДА
Unn.com.ua
03.07.12
Протягом проведення Євро-2012 у київських готелях проживало більше 100 тисяч людей. Про це сьогодні сказав на розширеній апаратній нараді заступник Голови КМДА Анатолій Голубченко, передає кореспондент УНН.
За його словами, відповідно до даних Держприкордонслужби, з 5 червня по 1 липня 8,5 млн іноземних громадян перетнули кордон України і 2 млн транспортних засобів.
«У готелях міста Києва проживало за цей час більше 100 тис. гостей. Нам точно відомо, що тільки в готелях проживало, зокрема росіян 3 607, шведів − 3 047 плюс 6 000 у таборі на Трухановому острові, англійців − 2 600, іспанців − 2 300 і 5 000, які приїхали на фінальний матч і це майже 7 300 осіб, італійців − близько 2 000 проживали в готелях і 3 000 приїхали на фінальній матч, французів − близько 1 000, поляків − близько 1 000, американців − 600, китайців − 430», − повідомив чиновник.
А.Голубченко підкреслив, що тільки 50 тис. уболівальників побували у Києві під час проведення Євро-2012.
«Майже на 20% збільшено у порівнянні з минулим роком кількість туристів, які прибули з інших країн», − додав він.
+++
Мэр Донецка отрицает, что на Евро-2012 из Донецка насильственно вывозили бездомных
Zadonbass.org
03.07.12
Мэр Донецка Александр Лукьянченко опровергает информацию, распространенную в отдельных СМИ, о якобы насильственном вывозе с территории Донецка людей без определенного места жительства во время Евро-2012.
«Это очередная беспочвенная, так сказать, информация», − заявил мэр, передает корреспондент КИДа.
«И самое главное, что она − искажена, потому что мы специально для этих целей привели в порядок наш приют в Пролетарском районе для этих людей», − говорит Лукьянченко.
+++
ЕВРОпейская сказка, гудбай!
From-ua.com
02.07.12
Game over. Опция «Начать заново» отсутствует.
… И только редкий иностранец прошмыгнет по Крещатику, воскрешая в памяти воспоминания о толпах сумасшедших туристов, пивных реках и вегетарианских буритос из торговой палатки в фан-зоне.
О минувшем чемпионате уже столько написано, заявлено и выкрикнуто, что, казалось бы, уже и говорить не о чем. Но как же оставить такое масштабное для Украины событие без подведения итогов?
Никак. А «подытожить» позитивно-сумасшедший месяц, в который страна вложила, по словам премьер-министра Николая Азарова, 40 млрд национальных денег, корреспонденту Новости Украины − From-UA помогли наши эксперты. Они рассказали нам и о том, есть ли жизнь после Евро.
У архитектора и общественно-политического деятеля Ларисы Скорик от Украины в период Евро остались очень положительные впечатления: «Я очень довольна тем, что украинцы показали себя на высоком, интеллигентном уровне. А всем злопыхателям пришлось извиняться за свои нелестные высказывания. Все то паскудство, которое происходило в последние два года, было связано с нашей псевдооппозицией, которая делала все, что угодно, чтобы создать Украине негативный имидж.
Но, как говорится, Бог есть на свете, и Евро показало Украину такой, какой она есть. Даже после спорного гола в матче с Англией наши фанаты вели себя превосходно».
Владислав Лукьянов, народный депутат Украины от фракции ПР, считает, что благодаря Евро Украина расцвела: «Я считаю, что Украина после Евро имеет все возможности и все шансы, как гадкий утенок, превратиться в большого и красивого лебедя — в белую красивую птицу, на которую все смотрят и любуются».
По мнению эксперта, чемпионат стал самым большим и дипломатическим, и политическим прорывом в сторону ЕС. «Украина выиграла гораздо больше, чем страна-победитель», − подытожил депутат.
По мнению руководителя проекта «Главком» Виктор Шлинчака, и у власти, и у оппозиции были намного больше ожидания от Евро. Первые рассчитывали на имиджевые дивиденды, а вторые − на решение вопросов, связанных с процессами над Луценко и Тимошенко.
«Но Евро мало что поменяло в политическом раскладе Украины», − считает эксперт.
«Тем не менее, иностранцы увидели, что Украина — это не та страна, где по улицам ходят медведи, что здесь живут вменяемые и нормальные люди. Многих из них удивило, что, несмотря на то, что Украина не в ЕС, на улицах много дорогих автомобилей.
К тому же де-факто Украину подтолкнули к тому, чтобы она начала себя модернизировать, хотя бы инфраструктурно. Это тоже позитивный момент», − считает эксперт.
«У меня нет никакого особого впечатления от Евро, потому что я все-таки надеялась, что Украина, как хозяйка, выйдет в финал и займет какое-то место, но так как этого не произошло, то я немного разочарована в нашей команде», − считает Анна Мухина, участница движения «Фемен».
По словам эксперта, «страна в очередной раз погуляла, потусила, побухала, заработав много денег на алкоголе — и все».
Мухина не является фанаткой футбола и не считает, что Украина после Евро как-то изменится, за исключением наличия красивого отремонтированного стадиона, на котором можно будет принимать поп-звезд мирового масштаба.
«Первое, что меня удивляет, − говорит депутат Киевсовета от фракции «БЮТ-Батькивщина» Александр Бригинец, − когда рассказывают, что якобы в Украине понравилось иностранным туристам и это якобы означает демократию, которая есть в Украине. Так я могу сказать, что те туристы, которые побывали в таких недемократичных странах, как Индия, Египет, Куба, как правило, приезжают оттуда довольные!»
По словам депутата, в Украине действует двойная мораль: то, что позволялось иностранцам, недоступно для украинцев: «Главный вывод — наша власть продемонстрировала всей Европе, что у нас нарушать законы тогда, когда выгодно власти, абсолютно возможно».
«Другой важный факт для меня — это то, что власть снова использовала государственный ресурс для обогащения своего бизнеса, − подчеркивает эксперт. − Было истрачено 80 млрд. грн, то есть каждый из нас потратил по 2 тысячи на Евро, и на этом обогатились приближенные к власти люди: кто-то построил себе вертолетный майданчик, кто-то нажился на фан-зоне — мы слышали заявление Попова, что Киев не получил ни копейки выгоды, хотя мы знаем, что там пиво продавалось минимум в 4 раза дороже.
По поводу игры могу сказать, что в спорте главное — результат, а не картинка (красивая игра. − Ред.). Мы этого результата так и не увидели».
По поводу того, что изменится в Украине после Евро, Бригинец сказал следующее: «Я надеюсь, что все недоработки (недостроенные дороги, Андреевская церковь и пр.) достроят. Но до Евро на все это выделялись деньги, а сейчас я очень сомневаюсь, что они будут выделяться так же просто».
Украинский писатель Дмитрий Капранов полагает, что для проведения Евро власти сделали невозможное: мяч − круглым, а поле − квадратным.
«С другой стороны, они не подумали о том, как содержать дорогие стадионы, которые построили», − считает эксперт.
Также Капранов говорит о неизменности инвестиционного потока в сторону Украины и о том, что множество чиновников сейчас гордятся тем, очень хорошо пропили и погуляли, угробив 40 миллиардов «наших» денег.
«Все классно бухнули. Интересно − что будут делать дальше? Ожидается предвыборная горячка, и под эту горячку они напечатают кучу денег. Поэтому в перспективность гривны я не верю. Ну и социальные перспективы плохие, потому что похмельное утро всегда имеет проблемы: вчера было хорошо, а похмелье — оно сегодня, и оно с тобой», − дал оценку «будущего после Евро» писатель.
«На дорогах осталось много недоделок (лично видели на Житомирской трассе). Все это теперь так и останется. Что касается спортивных впечатлений, то они хорошие, потому что мы болельщики. Просто когда видишь, что победила Испания благодаря личной заслуге Януковича, это напоминает еще советское «рост на даче буряка — личная заслуга Леонида Ильича».
А мы все прекрасно понимаем, что Испания победила потому, что у них есть чемпионаты, и на чемпионатах играют испанцы. Сборная Украины вылетела в том числе и потому, что у нас их нет. Страна, которая не имеет собственного чемпионата, не может иметь никаких европейских амбиций», − подытожил эксперт.
+++
Російські коментатори − це комплекс меншовартості чи вищий пілотаж?
Тетяна Веремчук, Світлана Остапа
Telekritika.ua
02.07.12
Ігор Циганик та Володимир Хом’як діляться враженнями від висвітлення Євро-2012 і роботи українських коментаторів
Із 8 червня, відколи в Україні та Польщі триває Чемпіонат Європи з футболу, «Телекритика» зусиллями наших оглядачів Ірини Гордейчук та Семена Случевського в спецпроекті «Євро в «ящику»« постійно стежить за перебігом Євро-2012 та специфікою його висвітлення на українському телебаченні.
Слід зазначити, що телеканали, які отримали права на показ Євро-2012 в Україні, ґрунтовно підійшли до представлення чемпіонату. Зокрема, Перший національний та «Україна» запустили кілька спецпроектів, останній навіть зробив масштабне прямоефірне шоу «Великий футбол». А весь ефір «Футболу» було присвячено виключно Євро. Показ матчів на цьому каналі урізноманітнили російські коментатори Василь Уткін і Юрій Розанов. Свої інформаційно-розважальні проекти на тему чемпіонату запустили й «Інтер» («Ми разом») та «1+1» («Євро на нервах»).
«Телекритика» вирішила розпитати спортивних журналістів та футбольних експертів про їхні враження від Євро на українських телеканалах порівняно із зарубіжними мовниками і від рівня роботи вітчизняних коментаторів та залучених російських фахівців.
У цій частині опитування своїми враженнями від футбольного ефіру поділилися спортивний коментатор, ведучий «Профутбол» на «2+2» Ігор Циганик (на фото) та оглядач «Газети по-українськи» й інтернет-видання Football.ua Володимир Хом'як.
Ігор Циганик: «На тлі Вацка російські коментатори мене нічим не здивували»
Про те, чи має канал право створювати в українському ефірі, для українського глядача і про українську збірну повністю російськомовний проект
− Ігорю, як ви оцінюєте рівень висвітлення Євро-2012 в Україні?
− Висвітлення в Україні було достатньо хорошим з огляду на те, наскільки хорошим воно могло бути. Я поясню свою думку. Річ у тім, що «Україна» і Перший національний отримали ексклюзивні права на показ, і жоден із телеканалів не мав права отримати картинки з цих матчів. Це не провина ні Першого національного, ні каналу «Україна», можна зрозуміти, що вони не хотіли поступатися ексклюзивними правами. Це бізнес. З приводу інших, я вважаю, було дуже багато проектів, і шоу, і постшоу, і скетчів, пов'язаних із Євро-2012. На тому рівні, на якому можна було висвітлити, Україна з цим впоралася.
− Які проекти дивилися особисто ви?
− Насамперед я дивився футбол, оскільки я футбольний оглядач і це мене цікавило в першу чергу. Щодо проектів, то я дивився програми на тих каналах, які мали змогу показувати відео матчів. На каналі «Україна» це «Великий футбол», був хороший проект на каналі «Футбол» «Євроспека» і так само проект «Наше Євро» на Першому національному.
− Чи можна сказати, що завдяки Євро українське спортивне ТБ зробило якісний прорив?
− Всі проекти, за якими я стежив, вийшли на хорошому рівні. Однак не можу сказати, що щось здивувало, щось вибухнуло − такого не сталося. Якщо, наприклад, говорити про проект «Великий футбол», то мене здивувало (і я вважаю, що це був досить-таки серйозний прорив) − це рівень гостей у студії, зірки не тільки українського футболу. Це хороша вистава, хороший показник, хороша традиція, до цього жодна програма, пов'язана з футболом, не могла звернути на себе таку активну увагу. Мені було цікаво побачити Вітора Баїю, Зеппа Маєра, Едгара Давідса, Жана-Марі Пфаффа − багатьох персонажів, легендарних у світовому футболі.
З іншого боку, я вважаю, що навряд чи в українському телеефірі мають право створювати проект, який розраховано на українську аудиторію і головна мета якого − висвітлювати українську збірну, так, щоб у ньому жодна людина не говорила українською мовою. Повністю російськомовний проект − для мене це було трохи дивно. Ми говоримо про двомовність, так там навіть двомовності немає.
− А як ви взагалі оцінюєте залучення російських коментаторів Василя Уткіна і Юрія Розанова каналом «Футбол»?
− Як гості «Великого футболу», я вважаю, вони доцільні, бо говорили достатньо цікаві речі. Хоча, на мою думку, в нас в Україні багато серйозних коментаторів, які можуть прийти й розповісти не гірше. Як люди, які коментували футбол, вони мене абсолютно нічим не здивували. Зовсім. Повірте, в Україні багато хороших кваліфікованих коментаторів, які працювали не гірше.
Я, до речі, хочу висловити своє захоплення Віктором Вацком, він професійно росте й те, що на даному етапі він найкращий коментатор України, ні в кого сумніву не викликає. На тлі Вацка російські коментатори мене нічим не здивували, нічим не переконали. Рівень Віктора, як на мене, набагато вищий, ніж був у російських коментаторів. Тим більше канал «Футбол» має достатню кількість коментаторів, я розумію, що вони не мали можливості залучити з інших телеканалів, бо це вже кухня телебачення, своїх коментаторів не пускають на інші телеканали, але ж є свої Андрій Малиновський, Кирило Круторогов, молодий хлопчик, Сергій Панасюк, був Роберто Моралес. Мені не зрозуміло − це такий комплекс меншовартості? Він мене трохи вразив.
− А якісь недоліки ви помітили в роботі українських коментаторів?
− Провалів не було, жодним чином. Були русизми, можливо, були незрозумілості, але рівень тримали, і Саша Михайлюк, і Сергій Панасюк. На Першому національному працював Денис Босянок, його вже можна вважати класиком українського коментування. Роберто Моралес, я його дуже давно знаю, думаю, що він на чудовому рівні відпрацював, Андрій Столярчук теж. Є спірні моменти в коментуванні, в мене своя точка зору, в них − своя, але ми можемо з ними подискутувати один на один, і можливо, вони мене переконають, що я не правий. Але рівень українських коментаторів був дуже хорошим. Вони підняли планку, якщо ми її втримаємо, буде дуже добре.
− Чи можете ви порівняти висвітлення Євро в Україні та інших країнах? Як ми виглядали на тлі інших?
− Висвітлення повинно мати якісь критерії оцінки. Критерій оцінки − це тільки інтерес глядачів. Якщо «Великий футбол» (у мене є внутрішня інформація) набрав найвищу частку серед усіх постшоу в Східній Європі, значить підготували публіку дуже добре. Можна вважати, що висвітлення було чудовим.
− І все-таки, чи помітили ви якусь різницю піж підходом в Україні до висвітлення та інших країнах, якщо у вас, звісно, була можливість поспостерігати?
− Можливість, звісно, була. Але мені було більш цікаво дивитися за тим, як подають ставлення до своєї команди з огляду на інші виступи. Я мав можливість порівняти з росіянами й поляками, оскільки також володію польською мовою. Наші журналісти найбільше люблять свою збірну, і це абсолютно правильно. Бо ті речі, які дозволяють собі журналісти інших країн, для мене були дикістю. Певні межі толерантності поляки меншою мірою, а росіяни взагалі перебрали.
У будь-якому разі треба пишатися своєю збірною, не важливо, як вона виступила. Звісно, треба критикувати, але не переходити на образи. І поляки, й росіяни собі це дозволили. Звісно, що й ті й інші виступили гірше, від них чекали більшого, але подача журналістів не просто жорстка (я сам достатньо жорсткий журналіст і люблю таку жорсткість), а вона вже образлива. Я радий, що наша збірна гідно виступила, і радий, що журналісти та вболівальники достойно це висвітлювали, підтримували.
− Як ви ставитеся до вибору УЄФА, яка у фан-зони транслює сигнал каналу «Футбол», тож коментування деяких матчів у фан-зонах звучало російською мовою (проти цього виступав мер Львова Андрій Садовий)?
− Для мене це неприйнятно. Я вже висловив свою позицію. Ми повинні поважати себе, нарешті позбутися комплексу меншовартості. Я негативно до цього ставлюся. Але які питання до УЄФА? Якщо ми самі, наші телеканали обирають таку можливість, щоби коментували російською мовою, тоді про що мова? УЄФА обрала, можливо, який канал зручніше, який якісніше показував. Для УЄФА все одно, якою мовою коментують, хоч англійською. Вас чимось вразили російськомовні коментатори? Вони коментували так само, які і наші, ні краще, ні гірше. Якщо ти запрошуєш гостя, то це чимось має бути зумовлено: чи він значно кваліфікованіший, чи він дасть більше рейтингу − нічого вони не дали.
Володимир Хом'як: «Ірина Блохіна виглядає білою вороною на тлі майстрів своєї справи»
Про те, чому Лідія Таран упоралася б краще за Ірішу й чому важко слухати Моралеса
− Володимире, як ви оцінюєте рівень висвітлення Євро-2012 в Україні? Чи достатньо проектів, присвячених Євро, пропонує глядачам українське телебачення? Чи достатнє їхнє тематичне та жанрове розмаїття?
− Щодо жанрового розмаїття − цілком задоволений. Три канали, які транслюють Євро, створили телевізійні продукти, повністю відмінні один від одного. Телеканал «Футбол» у програмі «Євроспека» зробив акцент на експертній оцінці. Всю увагу вони приділяють обговоренню конкретних епізодів у матчах, намагаються зауважити помилки команд та шукають шляхи їх виправлення. Мою увагу ця програма привертає ще й тим, що її ведучим є Віктор Вацко. Він − один із кращих спортивних журналістів в Україні.
Програма «Наше Євро» на Першому національному дещо схожа за своєю фабулою до «Євроспеки». Однак якість, порівняно з «Євроспекою», суттєво різниться. Неозброєним оком відчувається вищий клас ведучих та експертів каналу «Футбол».
Зовсім іншу нішу обрав для себе канал «Україна». Вони вирішили відійти від заїжджених стандартів і зробили футбольно-розважальне шоу. Зважаючи на вищенаведені приклади, стає зрозуміло, що український глядач має з чого вибирати.
− Як ви оцінюєте якість цих проектів? Що вас зацікавило? Чи зробило українське спортивне телебачення завдяки Євро якісний прорив? Якщо так, то які складові цього прориву?
− Як я вже сказав, найвищий рівень показують канали «Україна» та «Футбол». Думаю, рейтинги це підтвердять. Приємно, що «Україна» відійшла від стандартної моделі і зробила цікавий, легкий продукт. У кожному випуску вони запрошують до студії легендарних особистостей світового футболу. Іншим каналам такі нововведення поки що не до снаги. Українське телебачення вже остаточно відійшло від радянського макету. Помітно, що всі намагаються перетворити аналітичну програму на дружню бесіду, при цьому не відходячи від суті та сповна виконуючи поставлені завдання.
− Чого саме вам бракує на українському телебаченні у висвітленні Євро? Чи можете ви порівняти висвітлення Євро в Україні та інших країнах?
− Не думаю, що наші канали чимось поступаються іноземним, принаймні, на останньому Євро. Продюсери ретельно слідкують за світовими тенденціями і стараються перейняти та втілити ці ідеї у своїх проектах.
− Роботу яких каналів щодо висвітлення Євро ви хотіли б відзначити і за що, а робота яких каналів викликала у вас найбільше питань, чому?
− Звісно, найбільший акцент на Євро зробили «Україна», «Футбол» та Перший національний. Тому поваги заслуговують усі три канали. Особисто мені імпонує програма «Великий футбол». Там, звісно, є дрібні недоліки, але хто з нас безгрішний? Єдине, що викликає питання − роль ведучої в цій програмі. Ірина Блохіна виглядає білою вороною на тлі майстрів своєї справи. І річ навіть не в її необізнаності у футбольній тематиці, а в поводженні перед камерою, жестах і так далі. Складається враження, що її запросили тільки через зіркове прізвище. Але, якщо чесно, це ще більше привертає увагу. Хочеться щоразу увімкнути «Україну» і подивитися, як ніяково поводиться Іріша і як повторює одні лиш епітети та розтягує прізвища. Якщо продюсери хотіли розбавити чоловічу атмосферу жіночою компанією − могли б запросити когось із досвідом. Тут одразу спадає на думку Лідія Таран.
− Як ви оцінюєте роботу коментаторів матчів Євро-2012? Чи задоволені вибором саме цих коментаторів (Босянок, Столярчук і Моралес на Першому; Вацко, Панасюк і Михайлюк на «Україні»)?
− Панасюк і Михайлюк виглядають значно авторитетніше. Вони швидше орієнтуються в подіях на полі. Вся трійка з «України», як за відбором, має кращу дикцію від своїх колег із Першого. Моралеса дуже важко слухати. Його голос дратує, він надто затягує слова та несподівано підвищує голос. Шкода, що не залучили до роботи Ігоря Циганика. Він разом із Вацком міг скласти чудовий тандем. На мою думку, це найкраща пара українських коментаторів.
− Як ви ставитеся до залучення на каналі «Футбол» російських коментаторів Уткіна й Розанова?
− Багато хто протестує проти такого нововведення. Я ж навпаки − за. Уткін і Розанов, порівняно з нашими коментаторами, виглядають справжніми гуру. По ходу гри вони стараються пригадати цікаві історії, часто застосовують дивні та нетрадиційні для нашого телебачення епітети й порівняння. Особливо це стосується Уткіна. Стосовно їхньої заангажованості щодо збірної Росії, то я відчув це лише одного разу. Спочатку Уткін бажав Україні повторити долю його збірної після матчу з Чехією, а коли Росія залишилася поза бортом турніру − однозначно заявив, що не бачить, завдяки чому Україна зможе вийти у чвертьфінал. Але це не надто зіпсувало загальне враження від його роботи. До таких майстрів, як Уткін, нашим коментаторам потрібно рости й рости.
− Як ви ставитеся до вибору УЄФА, яка у фан-зони транслює сигнал каналу «Футбол», тож коментування деяких матчів у фан-зонах зонах російською мовою, проти чого вже виступив мер Львова Андрій Садовий?
− Шкода, що український уболівальник не завжди має право вибору. Очевидно, «Футбол» досягнув домовленості з УЄФА про пропаганду свого каналу, але це й не дивно. «Футбол» серйозно взявся за свій піар, що позначилося і на якості їхніх продуктів, а це не може не тішити.
+++
Борис Колесніков: На Євро-2012 Україну відвідали 1,8 млн гостей
Ukraine2012.gov.ua
03.07.12
За час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року Україну відвідали майже два мільйони іноземних гостей. Про це в інтерв’ю італійському виданню «Il Sole 24 Ore» повідомив Віце-прем’єр-міністр України − Міністр інфраструктури Борис Колесніков. «За нашими підрахунками, Україну під час Євро-2012 відвідали 1,8 мільйона іноземних гостей», − сказав Борис Колесніков.
За його словами, кожен гість залишив в нашій країні в середньому $400, тобто загалом вболівальники витратили близько мільярда доларів.
Віце-прем’єр наголосив, що Україна продемонструвала спроможність організовувати на найвищому рівні масштабні події та презентувала себе світові з найкращого боку. Крім того, він відзначив, що успіх чемпіонату був би неможливим без мешканців приймаючої країни. «Успіх чемпіонату разом з організаторами повинні розділити прості українці, які всіляко допомагали численним гостям. Ми продемонстрували свою здатність організувати третю за величиною спортивну подію після Олімпійських ігор та чемпіонату світу з футболу», − підкреслив Борис Колесніков.
+++
Фани залишили в українських обмінниках близько $1 млрд
Ukraine2012.gov.ua
03.07.12
Іноземні уболівальники в період проведення чемпіонату Євро-2012 обміняли в українських обмінних пунктах валюту на суму близько 1 млрд дол. Про це розповів скарбник банку «Національний Кредит» Василь Невмержицький в ефірі «Ера-FM».
«За нашими розрахунками, ми бачимо, що ця цифра повинна складати близько 1 мільярда доларів. Як буде насправді − подивимося за підсумками червня», − розповів Василь Невмержицький.
За його словами, готівковою гривнею українські обмінники забезпечуються за рахунок банків, щоб іноземні гості мали можливість своєчасно і в повному об'ємі обміняти валюту. Потреба українських банків в готівкової гривни на даний момент підвищена, відзначив банкір.