Мішель Платіні: «Ми пишаємося ЄВРО-2012»

Глава Європейського футбольного союзу Мішель Платіні наголосив, що Польща, Україна та УЄФА можуть пишатися ЄВРО-2012. За словами президента, цей унікальний турнір зайвий раз підкреслив особливе значення змагань на рівні збірних і залишив після себе багату спадщину, повідомляє офіційний сайт УЄФА.

«Польща та Україна провели фантастичний турнір, який надовго залишиться в нашій пам'яті, - сказав Мішель Платіні. - Слоган турніру «Творимо історію разом» виявився як ніколи точний з точки зору економіки, інфраструктури, розвитку футболу і поліпшення соціальних умов».

«ЄВРО-2012 залишить багату спадщину, - додав він. - Сьогодні я відчуваю велику гордість. Польща і України показали, що спроможні впоратися з організацією такого великого турніру. Народи двох країн поставилися до справи з великим ентузіазмом і високо підняли планку на майбутнє. Непросто буде надалі відповідати таким високим стандартам. ЄВРО залишає після себе дуже важливу спадщину в двох країнах».

«Я бачив, що жителі Польщі та Україні пишаються своєю причетністю до організації чемпіонату Європи, - підкреслив Мішель Платіні. - Вони з гордістю показали, що і в Східній Європі існує футбол».

«Гравці порадували нас відмінним атакуючим футболом і великою кількістю голів, а вболівальники в свою чергу створили неповторну атмосферу. Я пишаюся кожним, хто брав участь у нашому проекті. Крім того, свій інтерес до футболу на рівні збірних продемонструвала і телевізійна аудиторія. Європейський футбол, як і раніше, дуже привабливий для глядачів», - додав глава УЄФА.

«ЄВРО-2012 продемонстрував, що європейський футбол вирізняють швидкість, техніка і найвищий клас, - прожовжив Мішель Платіні. - Не можу не відзначити чесну гру і відмінне суддівство. Турнір показав, що експеримент із двома додатковими суддями повністю себе виправдав. Вони виконували роль стримуючого фактору, і гравці намагалися діяти в штрафному майданчику максимально коректно».

Окремої подяки Мішеля Платіні удостоїлися президенти двох національних асоціацій - Гжегож Лято (Польща) та Григорій Суркіс (Україна), які виконали величезну роботу в рамках підготовки до ЄВРО-2012 і безпосередньо під час самого турніру.

«Дякуємо УЄФА за те, що нам дали можливість провести чемпіонат Європи, - сказав Гжегож Лято. - Дві країни разом склали цей іспит. Обов'язково треба подякувати польському уряду за його зусилля та інвестиції. Ми зробили великий крок вперед з точки зору спорту та соціального розвитку. Країна вперше приймала захід такого рівня, і вболівальники поводилися ідеально. Вважаю, цей досвід дуже допоможе Польщі та Україні, адже ми разом організували і провели один із найбільших турнірів світу».

«Хотів би подякувати УЄФА, а також Виконавчому комітету та президенту європейського футбольного союзу за унікальну можливість, завдяки якій моя країна приймала це дивовижне змагання разом із Польщею, - додав Григорій Суркіс. - Рішення довірити фінальну стадію східній Європі було дійсно історичним для обох країн. Дякую українському уряду, який виконав всі взяті на себе зобов'язання. Україна довела, що є частиною європейської сім'ї. Від ЄВРО виграють і наступні покоління жителів України, адже турнір залишив нам чудову інфраструктуру».

У 2016-му у Франції вперше відбудеться фінальна стадія чемпіонату Європи за участю 24 команд. Мішель Платіні не сумнівається, що цей турнір також вийде успішним. «Думаю, в європейському футболі точно є 24 сильних збірних, - сказав президент УЄФА. - Кожна національна асоціація дуже пишається можливістю взяти участь у такому змаганні. Справа в тому, що це сприяє популяризації футболу, розвитку національної збірної та молодих гравців. Тепер в Європі буде більше країн, мешканці яких із радістю і цікавістю будуть стежити за ЄВРО».

Мішель Платіні також розповів, що обговорювалася ідея проведення ЄВРО-2020 не в одній або в двох країнах, а в кількох містах по всьому континенту. «Ця ідея мене дуже приваблює, - сказав він. - Це може бути дуже цікавий крок вперед. У 2020-му ми можемо провести ЄВРО на території всієї Європи. Виконавчий комітет обіцяв попрацювати над цим проектом. Ми зустрінемося з представниками національних асоціацій і обговоримо цю ідею, щоб прийняти рішення в грудні або січні».

Підписатися на новини