Резонанс
Платини требует пожизненного наказания игрокам, замешанным в «договорняках»
Terrikon.com
02.04.12
Президент УЕФА Мишель Платини требует пожизненного наказания всем игрокам, чье участие в договорных матчах доказана.
«Эти вещи убивают футбол. Они загрязняют душу игры», − заявил француз во время своего визита на Мальту в местную футбольную федерацию.
По словам Платини, футболисты больше всего виноваты в манипуляции результатами матчей и, следовательно, должны нести самое суровое наказание.
В данный момент на Мальте идет следствие по поводу возможной манипуляции в отборочном матче чемпионата Европы между сборными Мальты и Норвегии в 2008 году.
+++
Резонанс − Телеканал «Футбол» − арбітраж у 25-му турі − 03.04.12 12-30
Телеканал «Футбол»
Програма «Футбол news», 02.04.12, 22:30
Автор сюжету: Після 25-го туру Прем’єр-ліги, в Україні вчергове заговорили про суддівські помилки. Найбільше та увідкриту скаржився президент «Зорі» Євген Гєллєр. Керманич луганців не розуміє, чому суддя Сергій Даньковський не призначив пенальті у ворота азовців, а замість цього нагородив «гірчичниками» Ідахора та Галюзу. Ще один привід для невдоволення власника «Зорі» стався у другому таймі. Невмивака, вже лежачи у штрафному майданчику, відбив м’яч руками. Проте арбітр порушення правил у діях маріупольця не побачив. Є питання і до бригади Сергія Бойка в матчі «Таврії» із «Дніпром». Чи не тягнув на 11-метровий ось цей епізод, коли Бусаїді у власному штрафному врізав по ногах опоненту? Ще одна помилка арбітра призвела до взяття воріт «Таврії». Так, Кахріман випустив м’яч з рук, але зробив це під тиском Калініча, який виставляв лікоть у володіннях воротаря − суддя цього не помітив. А на 57-й хвилині матчу небездоганно відпрацювала епізод бокова арбітр Наталя Рачинська, зафіксувавши сумнівний офсайд у Бусаїді. Довго згадуватимуть арбітра Олександр Дердо вболівальники «Кривбаса». У матчі криворіжців проти «Металіста» суддя не розібрався у простому моменті. Після контакту із Федорчуком у штрафному гостей впав Девіч. Здавалося б, звичайна боротьба, але на думку рефері − це пенальті. Багатою на суддівські помилки видалась і гра у Києві, де «Динамо» приймало «Чорноморець». Почалось все із грубого порушення Аруни, стрибок якого із двох ніг суддя Ярослав Козик оцінив всього на «гірчичник». Взагалі без попередження обійшовся епізод, коли неадекватно повівся Хачеріді. На вибачення Бурдужана динамівець відповів відмашкою. І це на очах у лайнсмена. Суддівських похибок в українському футболі не меншає, і це викликає тривогу. Особливо перед всеукраїнським дербі «Шахтар» − «Динамо», адже не хочеться, щоб долю золота чемпіонату вирішила суддівська помилка.
+++
Резонанс − Х.Рамос − Укр. Футбол − 03.04.12 12-30
ХУАНДЕ РАМОС: «В УКРАЇНІ ЗУСТРІВСЯ З «ЧОРНИМ СПИСКОМ» АРБІТРІВ»
Роман Бебех
Український футбол
03.04.12
Приїзд в український чемпіонат Хуанде Рамоса сприймали з відкритими щелепами. Іспанець, який перемагав у Кубку УЄФА, тренував мадридський «Реал», а з голодним на трофеї лондонським «Тоттенхемом» вигравав Кубок англійської Ліги, після 12 років трофейної засухи в цьому клубі, несподівано опинився в Україні. Щось схоже він має повторити у дніпропетровському «Дніпрі», який ще з радянських часів нічого не здобував. За півтора роки перебування у Дніпропетровську до його роботи багато запитань. Вболівальники «Дніпра» розділилися на два табори: одні кажуть, що іспанця чим швидше треба звільняти, інші ж, навпаки, вбачають у ньому успішне майбутнє клубу.
МОВНЕ ПИТАННЯ: ПРІОРИТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ НАД РОСІЙСЬКОЮ!
— Пане Рамос, що було найважчим у вашій акліматизації у нашій країні?
— Передусім відзначив би мовне питання. Постійно потрібно бути з перекладачем. А взагалі особливих проблем не виникало. Я намагаюся з повагою ставитися до звичаїв українців, їхньої манери життя. їжа у вас суттєво відрізняється від іспанської, але то також дрібниці. Зі мною у Дніпропетровську працюють троє колег-земляків, тому й самотнім не почуваюся.
— Невдовзі після укладення контракту з лондонським «Тоттенхемом» ви давали інтерв'ю англійською мовою. Коли порадуєте українських журналістів спілкуванням без перекладача?
— Точну дату вам не назву. Та скажу, що українську мову потроху вивчати почав. Вона непроста, тож треба зважати на це.
— Ви опановуєте українську? Не російську, я правильно вас зрозумів?
— Все вірно!.. Я ж до України приїхав працювати, тому вивчаю українську.
— Ви відзначили, що мова у нас непроста. А що скажете про особливості нашого футболу?
— Той футбол, у який грають в Україні, суттєво відрізняється від іспанського, в якому я довго працював. Примера — чемпіонат, де кожна команда може виграти у будь-кого; робиться акцент на грі у більш відкритий футбол. Натомість в українській прем'єр-лізі є дві команди, які вирізняються, — «Динамо» та «Шахтар». Обидві недосяжні для інших.
— Про суддівство забули згадати?
— Та як же про нього забути! В Іспанїі' у всіх арбітрів є помилки, але вони можуть схибити як в один, так і в іншій бік. Там немає упередженості. В Україні ж арбітр дуже легко може вплинути на долю зустрічі, наприклад, вилучивши гравця твоєї команди. Я вважаю, що футбол має бути чистою грою, але у вас стикнувся з проблемою, що хто не працює з арбітрами, хто їх не «підтримує», той і входить у суддівський «чорний» список.
КАДРОВЕ ПИТАННЯ: СТАВКА НА ТЕХНІКУ І ШВИДКІСТЬ
— Як ви ставитеся до критики з боку журналістів?
— На жаль, я поки не знаю вашої мови, тому не можу читати газет, слухати радіо чи дивитися телебачення. Напевно, тому і не розумію, коли критикують мене. Усвідомлюю, що у кожного є своя робота: у мене — тренувати, у вас — журналістів — оцінювати мене. Тому до цього ставлюся дуже спокійно.
— Кажуть, що ви сказали гравцям «Дніпра» не звертати увагу на те, що пишуть...
— Брехня!.. Як я можу дорослим людям говорити, що їм читати, а що ні?
— Вас достатньо сильно критикували за те, що ви прибрали з команди Максима Калініченка та Сергія Назаренка. Вони довгий час були обличчям команди, і їхня сьогоднішня гра у «Таври» доводить, що їх зарано списувати з рахунків...
— Я вирішую як покращити гру команди. Тренер для того і потрібен. Якщо перейти на персонали, то я хотів залишити Назаренка, проте він пішов, бо йому запропонували вигідніший контракт у іншому клубі.
— Таким чином, аби нам побачити новий «Дніпро», потрібно дочекатися, поки в команді лишаться лише ті гравці, яких запросили саме ви?
— Розумієте, я відштовхуюся від певної тактики й обираю виконавців під неї. Мені потрібні хлопці, які б могли розуміти футбол, у який гратиме моя команда. Якщо у «Дніпра» є хороші виконавці, то я лишаю їх у складі, тож ваша «концепція» не підходить.
— Олександр Гладкий не підходив під вашу тактику?
— Він — непоганий гравець, але — так, «Дніпру» не підходить. Гладкий — високий, однак недостатньо швидкий, а мені потрібні виконавці динамічні та швидкісні.
— Минулої зими ви зробили велику кількість придбань: Матеус, Стрінич, Інкум, Джуліано, Рівас. Цього міжсезоння такої трансферної активності з вашого боку не було...
— Першого року було багато новачків, бо я багато що хотів змінити. Дещо ми вже зробили, але для того, аби мати повноцінний склад, потрібно придбати ще кількох виконавців. Як у вас тут кажуть, зробити «точкові» придбання. Цього зимового міжсезоння нам не вдалося домовитися з кількома гравцями.
— Цікаво, а який головний аргумент відмови «Дніпру»?
— Мені не сповіщають про причини. Я називаю прізвища футболістів, яких хочу бачити в своїй команді, генеральному директору Андрію Стеценку, а він уже/веде перемовини. Через небажання багатьох європейців їхати до України нам доводиться купувати лише тих, хто хоче тут грати. Наприклад, Інкум, якого частенько критикують ваші колеги, був лише 5-м кандидатом у нашому списку на позицію правого захисника, й тому, коли чотири футболісти, що були пріоритетніші за нього, відмовилися, він опинився у «Дніпрі».
— Якщо чесно, дивує відсутність у команді бодай одного вашого співвітчизника...
— Іспанці так само відмовляються їхати до Дніпропетровська.
— Але ж у «Карпатах» грає іспанець Лукас!
— Це гравець другого іспанського дивізіону. А я вам говорю про примеру. Запросити футболістів з другої чи третьої ліги — це не проблема, але це не рівень «Дніпра».
— Взимку бразильські клуби виявляли бажання повернути на Батьківщину Джуліано, який не виправдовує авансів, які йому надавалися. Чому клуб не відпустив гравця, який за рік так, здається, і не заграв у «Дніпрі»?
— Я вважаю, що йому потрібен час. Він молодий хлопець і, повірте мені, що не просто ось так переїздити з Бразилії в Україну. У нього дуже великий потенціал. А те, що за ним полюють бразильські клуби, — лише підтверджує його високий клас.
— Кажуть, що у питаннях селекції вас не дуже цікавлять українські гравці: мовляв, Рамос стежить передусім за легіонерами...
— Нісенітниця. Вже при мені «Дніпро» укладав контракти з Олійником, Кулаковим, Антоновим, Зозулею. Ми дуже ретельно стежимо за українським ринком. Звісно, якщо не знаходимо відповідного виконавця вдома, то звертаємо погляд за кордон. Хоча, зізнаюся вам чесно, не так уже й просто знайти для «Дніпра» гравця з українським паспортом.
— У «Кривбасі», який в першому колі здивував багатьох, виступають чимало виконавців, які належать «Дніпру». Чи можливе повернення когось до Дніпропетровська?
— Не виключаю такої можливості. Ми за ними всіма спостерігаємо.
ПИТАННЯ МАЙБУТНЬОГО: РІВНЯННЯ НА «ЗОЛОТО»
— Одному з лідерів вашої команди Євгену Коноплянці пророкують велике майбутнє. Чи не думаєте ви, що для прогресу йому найближчим часом потрібно перейти до західноєвропейського клубу?
— Мені приємно мати у складі такого футболіста. Якщо ми хочемо стати справді величною командою, котра змагається за трофеї, колективом, який зможе обігрувати «Динамо» та «Шахтар», то не можемо відпускати таких гравців. Ми вже втратили Селезньова, який торік став найкращим бомбардиром чемпіонату... Коноплянка — молодий і подеколи нестабільний виконавець, тож його хороші ігри чергуються з провальними. Я хотів би відзначити виступи Євгена за національну збірну України. Думаю, що у нього є всі характеристики, аби стати дуже сильним гравцем, але він має налаштовувати себе, прогресувати, не зупинятися та не зазнаватися.
— Не можу оминути такої теми: у міжсезонні ви особливий акцент зробили на фізичній підготовці. В Україні навіть жартома казали, що вам передали конспекти Лобановського. З яких причин отак збільшили навантаження?
— Я роблю тільки те, що вважаю за потрібне, тому гравці отримали відповідні навантаження. Це їм має допомогти виконувати поставлені завдання.
— Узимку в Інтернеті гуляла інформація, мовляв, Рамос може очолити іспанські «Атлетико» або «Малагу». Вам щось про це відомо?
— Тільки те, що я підписав з «Дніпром» 4-річний контракт, отож у мене повно роботи. Я прагну якомога швидше виконати цей проект.
— Кінцевою метою цього проекту є чемпіонство дніпропетровського клубу?
— Якщо працюватимемо в тому ж дусі, то незабаром зможемо добитися цієї цілі.
— В Інтернеті також вас і сватають у інші клуби, і звільняють. Фігурують навіть конкретні прізвища тих, хто має замінити Рамоса, зокрема хорват Славен Білич, італієць Джованні Траппатоні...
— Я не стежу за тим, які новини з'являються в мас-медіа. Це мене не турбує і ніяким чином не впливає на мою роботу.
— Пане Рамос, у ЗМІ анонсувалася «зустріч трьох»: вас, Ігоря Коломойського та Андрія Стеценка. Вона відбулася?
— Так. Ми зустрілися напередодні початку весняного циклу і дуже продуктивно поспілкувалися. Теми, які обговорювалися, не хочу виносити на розсуд громадськості. Але я зрозумів, що мені довіряють, і те, про що ми домовлялися на початку проекту, в силі. Я думаю, все обговорене раніше буде виконано.
ПИТАННЯ МИНУЛОГО: МІЖ МЕССІ ТА РОНАЛДО
— Ми багато чули про Рамоса-тренера, а яким ви були гравцем?
— На жаль, посеред кар'єри завершив грати через важку травму... Мені зробили сім операцій, після яких я сказав собі: «Досить!». Розумів, що набрати оптимальних кондицій через ушкодження не зможу. А якщо ви хочете знати, яким я був гравцем: десь між Мессі та Роналдо (сміється).
— Рамос-тренер «Дніпра» запросив би Рамоса-гравця до себе в команду?
— Авжеж. Таких виконавців нам якраз і не вистачає (усміхається). А грав я на позиції центрального півзахисника.
— Скажіть, чи буває так, що ви дивитесь футбол не як фахівець, а як уболівальник? Ось просто дивитеся і насолоджуєтеся!
— Я переглядаю багато футболу. А матчі, від яких я отримую насолоду? Можу пригадати «свіжу» гру «Реала» і «Барселони», коли останні перемогли з рахунком 3:1.
— Ви розумієте, в чому геніальність сьогоднішньої «Барселони»?
— У найкращих у світі виконавцях. Кожен, хто розуміється у футболі, скаже вам про тактичні задуми команди, але для їхньої реалізації потрібні виконавці. Коли граєш проти «Барселони», ти маєш передусім думати не про свою гру, а як зупинити її гравців. Каталонці — найкраща команда світу останніх чотирьох років...
— ...Насмілюся перебити — а може, за всю історію?
— За всю історію? Не став би так казати, адже порівнювати різні епохи й етапи становлення практично неможливо.
+++
Резонанс-Томенко-03.04.12 12 30
Микола Томенко: ЄВРО-2012 в першу чергу проводиться для вболівальників, а не для українських чиновників чи функціонерів УЄФА
Byut.com.ua
03.04.12
Заступник Голови Верховної Ради, один з лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко зауважив, що головним пріоритетом при організації та проведенні чемпіонату Європи з футболу мають стати інтереси вболівальників. В цьому плані, на його переконання, значну тривогу викликають останні законодавчі ініціативи української влади.
Микола Томенко зазначив, що у внесеному депутатом від Партії регіонів законопроекті щодо забезпечення громадського порядку та безпеки до, під час та після проведення футбольних матчів (р.н. 9662 від 29.12.2011), пропонується заборонити вболівальникам скандувати гасла «ксенофобського, расистського, антисемітського, дискримінаційного характеру», демонструвати «плакати, банери, прапори, штандарти», «що зачіпають честь і гідність», а також вносити на територію стадіону і використовувати під час спортивних змагань піротехнічні засоби.
Водночас, Микола Томенко звернув увагу на те, що застосовані у законопроекті терміни «ксенофобія», «антисемітизм», «расизм» та «дискримінація» повинні мати чітке законодавче визначення, інакше при застосуванні на практиці положення закону можуть інтерпретуватись довільно, що призведе до порушень прав громадян.
Він нагадав що згідно статті 10 Конвенції Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод право на свободу вираження поглядів може обмежуватися законом лише у чітко визначених випадках, а саме: в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності, громадської безпеки, для охорони порядку, запобігання злочинам, охорони здоров'я або моралі, захисту репутації або прав інших осіб, запобігання розголошенню конфіденційної інформації, підтримання авторитету й безсторонності суду. До визнаних міжнародним законодавством та законодавством України правопорушень відносяться: расова дискримінація, апартеїд, геноцид, голодомор, голокост, депортації, політичні репресії, розпалювання ненависті. І за відповідні умисні дії статтею 161 чинного Кримінального кодексу України вже встановлено кримінальну відповідальність. Діяння ж, за які загаданим законопроектом пропонується встановити адміністративну відповідальність, у своїй більшості, є формами реалізації права на свободу думки і слова, які не становлять суспільної небезпеки достатньої для визнання їх правопорушеннями.
Микола Томенко наголосив, що у разі прийняття цього проекту закону «забороні підлягатимуть перш за все, скандування, плакати чи прапори, які не сподобаються високим чиновникам, а межі чиновницької фантазії уявити важко». «Так само, як важко уявити свято футболу без яскравих прапорів, гучних скандувань, лозунгів тощо», − додав він.
Вельми сумнівними, на думку Віце-спікера, вбачаються і певні положення внесеного Кабінетом Міністрів України законопроекту «Про права інтелектуальної власності та репутацію Об’єднання європейських футбольних асоціацій» (р.н.10267 від 26.03.2012). В ньому, зокрема, пропонується заборонити вболівальникам «мати чи використовувати будь-які рекламні та/або комерційні матеріали, в тому числі документи, листівки, бейджики, вивіски, транспаранти та головні убори», а персоналу служб безпеки надається право не допускати на стадіон або виводити зі стадіону осіб, що мають такі матеріали. Микола Томенко зауважив, що «за цією нормою працівники служб безпеки можуть заборонити входити на стадіон у бейсболці із емблемою будь-якої фірми, або, наприклад, у футболці «Аdidas».
На думку заступника Голови Верховної Ради законодавчі ініціативи влади, спрямовані на збільшення обмежувальних засобів та на формальне виконання вимог УЄФА, абсолютно ігнорують інтереси головних учасників футбольного свята − уболівальників.
Підсумовуючи, Микола Томенко запевнив, що під час розгляду парламентом вищезазначених законодавчих ініціатив, опозицією буде зроблено все для недопущення прийняття дискримінаційних по відношенню до уболівальників положень.
+++
Резонанс − Реакция СМИ − Презентация книги «Їжа чемпіонів від героїв футболу» − 03.04.12 13-00
Телеканал «Футбол»
Програма «Футбол news», 02.04.12, 22:30
1) Автор сюжету: Такого Славек і Славко ще не робили. Тепер євро талісмани не тільки грають у футбол, а й готують. Виключно здорову їжу. Так рекомендує УЄФА.
Євген Столітенко, координатор проекту «Поважай своє здоров’я»: Футбол мы рассматриваем как мощный воспитательный инструмент в этом проекте.
Автор сюжету: Навчати юних спортсменів правильно харчуватись будуть їхні ж кумири. Футбольні зірки поділились своїми улюбленими рецептами і записали їх в книгу. Втім, навіть футбольні зірки безсилі у вихованні дітей, якщо не допомагають батьки.
Олександр Головко, головний тренер юнацької збірної України: Про быстрое питание, про фаст-фуды, мы говорим об этом, мы делаем на этом акцент. Но понятно, хотим мы этого или не хотим, это социум, это семья. Культура питания, которая там есть, она переносится и на мальчика, который приезжает в сборную.
Автор сюжету: Діти урок про здорову їжу засвоїли. Тепер вже у них є свої зауваження до футболістів, котрі зловживають шкідливими звичками.
Хлопчик, учасник кулінарної події: Я вважаю, що то просто «здуру», що вони від грошей сходять з ума, адже коли ти будеш пити чи курити, багато в спорті не доб’єшся.
+++
Телеканал «Київ»
Програма «Спорт», 02.04.12, 21:25
1) Ведучий: «Їжа чемпіонів від героїв футболу». Під такою назвою в Україні презентували дитячу книгу. Відтепер кожен малюк знатиме, що полюбляє їсти його кумир, а головне − яка їжа допоможе не лише у футболі, а й у житті.
Автор сюжету: Доки добре не поїси − ніякого футболу. Мабуть кожен чув ці слова в дитинстві. Такий же сенс УЄФА разом із Всесвітньою організацією серця вклали в дитячу кулінарну книгу. Фшкою видання стали герої футболу. Саме вони поділилися з юними читатчами секретами смачних, а головне, корисних страв.
Євген Столітенко, керівник Організаційного відділу ФФУ: Здесь есть Андрей Шевченко и Анатолий Тимощук, дети сами подсказывали, Криштиано Роналдо.
Автор сюжету: Сьогодні, у світі комп’ютерних технологій, книжці тяжко прорватися у свідомість дитини. А така ініціатива з боку спортсменів покликана не лише заохотити дітлахів до старого доброго читання книжок, а й поважати своє здоров’я.
Даша Малахова, ведуча кулінарних шоу: Сама по себе книжечка не решит всех проблем. Евро-2012, сумашествие вокруг него, это очень вовремя, потому что это единственное время, когда все серьйозно отнесутся и обратят на эту проблему внимание. Детям нужно здоровее питаться − это очень важно.
Автор сюжету: Малеча також розуміє всю серйозність цієї проблеми. В свої юні роки вони вже знають, чому варто дотримуватись, по-дорослому кажучи, збалансованого харчування.
Олексій, юний кулінар: Чтобы мы не были толстыми, чтобы росли большими и здоровыми.
Автор сюжету: Книга вже представлена світові 10-ма мовами. Англійський варіант назви «Eating for goals» українці переклали як «Їжа чемпіонів від героїв футболу».
Тібо Подевін, керівник департаменту УЄФА з продажу і маркетингу: Назва каже сама за себе. Безумовно, ми підтримуємо цю ідею, як іще один крок виховання здорових дітей.