Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
В Україні долатимуть прояви корупції у футболі
Яна Салміна
R-u.org.ua
16.03.12
15 березня в парламенті відбулося перше засідання Робочої групи з розробки проекту Закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» під головуванням народного депутата України Вадима Колесніченка та Президента Професіональної футбольної ліги України Мілетія Бальчоса.
У засіданні взяло участь широке коло провідних спеціалістів, експертів, юристів, науковців як сфери футболу, так і влади, а саме: Федерації футболу України, Об’єднання футбольних клубів України «Професіональна футбольна ліга України», ОПФКУ «Прем’єр-ліга України», Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України», футбольних клубів «Металург», «Чорноморець», «Арсенал» та інших, Державної служби молоді та спорту України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Головного управління боротьби із організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України.
Ініціатива щодо розробки спеціального закону про протидію з проявами корупції у змаганнях з футболу була висловлена безпосередньо футбольною спільнотою та підтримана в парламенті народним депутатом України Вадимом Колесніченко.
Зокрема, Вадим Колесніченко подякувавши присутнім за інтерес до проблеми корупції, яка на сьогодні назріла в системі футболу, відразу закликав всіх перейти від діалогу до конструктивної роботи над розробкою проекту Закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу».
Народний депутат наголосив, що проблема корупції у системі футболу є надзвичайно гострою та безумовно потребує вирішення. Більше того, намір щодо розробки спеціального закону про протидію корупції у футболі говорить про те, що Україна робить рушійні та передові кроки на шляху розвитку себе як правової держави. Адже наразі міжнародні професійні футбольні організації дуже широко обговорюють питання подолання проявів корупції у футболі та закликають звернутися до нього національні футбольні ліги.
Вадим Колесніченко зазначив, що може так виявитися, що в результаті плідної роботи над розробкою вказаного закону доцільніше буде підготувати більш широкий за колом суспільних відносин закон, направлений на попередження та боротьбу із корупцією не лише у футболі, а й у інших видах спорту. Проте дати відповідь на останнє поставлене питання можливо буде лише опісля підготовки законопроекту щодо протидії корупції у змаганнях саме з футболу. Проте, у будь-якому разі важливо, в першу чергу, зафіксувати на законодавчому рівні бажання суспільства боротися з таким негативним явищем у футболі як корупція.
Президент Професіональної футбольної ліги України Мілетій Бальчос зауважив, що, на сьогодні футбольна спільнота та українська громада надзвичайно занепокоєні явищами корупції в футболі, яка проявляється у формі: договірних результатів матчів; підкупу арбітрів, як проводять матчі; впливу на спортивні результати через фінансове стимулювання одного з учасників матчу третіми особами; лобіювання інтересів команд, які ставлять перед собою завдання досягти високих результатів, та інших протизаконних дій.
Корупція в сучасному футболі стала чинником, який становить реальну загрозу динамічному і прогресивному розвитку спорту № 1 в Україні, а також іміджу держави. Це явище негативно впливає практично на всі сторони життєдіяльності системи футболу, фактично руйнує правові й етичні відносини між людьми, негативно впливає на розвиток соціальних, фінансово-економічних процесів і практично стає нормою поведінки. Безперечно, корупційні явища у футболі повинні визнаватися державою однією з найгостріших проблем сучасності.
Розв'язання проблеми корупції у футболі знаходиться в центрі уваги ФІФА та УЄФА, а також найвищих європейських і світових політичних інституцій таких, як Рада Європи, ООН та Інтерпол, і є надзвичайно актуальною та першочерговою справою для України, особливо напередодні проведення чемпіонату Євро-2012, яка повинна бути вирішена, в першу чергу, на законодавчому рівні. Адже чинний Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні» не визначає серед переліку суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення суб’єктів діяльності у сфері фізичної культури і спорту, що унеможливлює застосування практичних заходів протидії корупційним проявам у змаганнях з футболу.
Саме тому, за ініцітивою футбольної спільноти Центральною Радою ОФК «Професіональна футбольна ліга України» прийнято рішення від 30 січня 2012 року про утворення Робочої групи з розробки законопроекту «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» на чолі з народним депутатом України Вадимом Колесніченко. Це рішення було попередньо обговорено на нарадах представників всіх клубів Професіональної футбольної ліги України та Прем’єр-ліги України за участю МВС, СБУ, МОК з підготовки ЄВРО-2012, ФФУ. За підсумками нарад отримано підтримку від усіх професіональних футбольних клубів України.
За словами Віце-президента Професіональної футбольної ліги України, Віце-президента ФК «Геліос» Харків Ігоря Шама, розроблення проекту Закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» становить вагому цінність для власників футбольних клубів, так як на утримання футбольного клубу витрачаються дуже серйозні кошти, і жоден власник футбольного клубу не готовий заплямувати репутацію свого клубу ціною процвітання корупції у футболі.
Голова юридичної служби Професіональної футбольної ліги України Юлія Гречко наголосила, що в Україні повністю відсутнє законодавство, спрямоване на попередження явищ корупції в футболі, у зв’язку з чим дана прогалина повинна обов’язково бути вирішена.
Старший прокурор відділу правового аналізу управління правового та методичного забезпечення Головного управління організаційного та правового забезпечення Генеральної прокуратури України Віктор Антощук та Головний оперуповноважений-інспектор відділу координації антикорупційного бюро ГУБОЗ Міністерства внутрішніх справ України Сергій Березюк одностайно погодилися, що ініціатива розроблення проекту закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» обов’язково має бути підтримана, адже дійсно чинне законодавство не передбачає відповідальність суб’єктів діяльності у сфері футболу за вчинення корупційних діянь, що унеможливлює боротьбу з їх проявами.
Начальник відділу антикорупційної політики Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції України Смірнова Олена зазначила, що законопроект «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» повинен бути спрямований на боротьбу з корупцією як на рівні проведення самих спортивних заходів (ігор, матчів), так і на рівні внутрішньо організаційних питань футбольних організацій (відбору суддів). Також новий закон має ґрунтуватися вже на чинному Законі України «Про засади протидії та боротьби із корупцією».
Від Державної служби молоді та спорту України у робочому засіданні взяли участь: завідувач сектору олімпійських ігрових видів спорту департаменту спорту вищих досягнень Колодязний Є.К., начальник юридичного відділу Йовжій О.М., Державний тренер з футболу Савін А. М.
Голова Громадської організації «Правозахисна організація «Спільна мета» Руслан Бортнік наголосив, що законопроект, який повинна підготувати робоча група, ні в якому разі не повинен «зводити рахунки» із футболістами, тобто йти шляхом запровадження жорсткої відповідальності за вчинення корупційних правопорушень чи причетність до них.
Доцент кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, помічник голови ВПС «Футбол України» Віктор Крижанівський підкреслив, що законопроект про протидію проявам корупції у змаганнях з футболу буде дієвим, коли в ньому буде передбачено ефективну систему захисту осіб, які повідомляють про вчинення особами корупційних дій у системі футболу.
Помічник-консультант народного депутата Яна Салміна звернула увагу присутніх на те, що проект Закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» повинен передбачати широкий спектр профілактичних дій з метою попередження вчинення корупційних правопорушень, а в більшій мірі, перелік дій, які забороняється вчиняти суб’єктам у сфері футболу, та чіткий перелік правопорушень, що тягнуть за собою накладення відповідальності на винну особу.
Свою підтримку щодо розробки проекту Закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу» висловили і інші члени Робочої групи: кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, доцент, головний спеціаліст-аналітик Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ляхович У.І., спеціаліст Федерації футболу України Дороженко В.М., начальник юридичного департаменту ФК «Чорноморець» Одеса Якімов Ф.В., директор з правових питань ФК «Металург» Запоріжжя Косаревський Д. М.
Народний депутат Вадим Колесніченко зауважив, що першочерговим завданням Робочої групи є вироблення концепції проекту Закону «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу», у якій обов’язково повинні бути визначені об’єкт посягання та суб’єкти корупційних правопорушень, перелік профілактичних заходів щодо попередження проявів корупції у футболі, систему захисту осіб, які повідомляють про вчинення корупційних правопорушень у футболі.
За результатами роботи всі учасники заходу дійшли згоди, що питання попередження та боротьби із проявами корупції у футболі є надзвичайно важливим та обов’язково повинно бути врегульованим в законодавстві шляхом прийняття нового закону − «Про засади протидії досягненню фіксованих (договірних) результатів та інших проявів у змаганнях з футболу». У зв’язку з цим на засіданні Робочої групи було затверджено поетапний План розроблення зазначеного законопроекту. Так, наразі Робоча група планує ознайомитися із досвідом зарубіжних країн в питаннях правового регулювання протидії корупції у футболі, підготувати відповідні пропозиції до законопроекту, розробити план-макет проекту закону та пояснювальну до нього записку.
+++
Рішення КДК ФФУ щодо Сергія Кравченка
Ffu.org.ua
16.03.12
У п’ятницю, 16 березня, відбулося засідання Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ, на якому розглядався спірний епізод, що стався в матчі 22-го туру Прем’єр-ліги між дніпропетровським «Дніпром» та полтавською «Ворсклою». Наприкінці першого тайму арбітр зустрічі Дмитро Жуков показав жовту картку капітану господарів Сергію Кравченку, але ФК «Дніпро» у офіційному листі до КДК ФФУ висловив свою незгоду з таким вердиктом.
Контрольно-дисциплінарний комітет детально вивчив матеріали справи, аргументи Комітету арбітрів ФФУ. Він дійшов висновку, що рішення судді було винесене не в результаті безпосереднього реагування на ігровий епізод, а тільки після виявлення його наслідків, що суперечить Положенням Правила 12 Правил гри, положенням Тлумачень Правил гри та Методичних рекомендацій для арбітрів.
КДК ФФУ зобов’язує Прем’єр-лігу не враховувати правові наслідки рішення арбітра Жукова щодо попередження Кравченка при обліку жовтих карток у відповідності до Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ОПФКУ «Прем’єр-ліга» сезону 2011/2012 рр.
Іншими словами, в пасиві дніпропетровського футболіста залишається сім попереджень, отриманих ним в цьому сезоні, а отже Кравченко матиме можливість виходити на поле вже в найближчій грі за участю «Дніпра».
+++
Лесь Подерв’янський: Я б заборонив футбол
Kyiv.comments.ua
16.03.12
Київський художник і письменник-сатирик Лесь Подерв`янський розповів про свое ставлення до футболу та Евро-2012
«Я б заборонив футбол. Він розпалює ксенофобію і ненависть до інших націй, які грають з твоєю командою. Після футболу люди ідуть і палять машини. Фанати б’ються до смерті. Ця гра розпалює націоналізм, жорстокість і ненависть до брата свого», − заявив Подерв’янський.
За його словами, на час Евро-2012 він бажає поїхати з Києва.
«Футбол взагалі несе тільки негативні емоції. В Києві буде так само: всі напиваються, ссуть в підворітнях, б’ють один одному морди, палять машини», − сказав Подерв’янський.
+++
Олег Кононов: «Будем строить систему»
Fcsevastopol.com
16.03.12
Сегодня в расположении клуба состоялась встреча Олега Георгиевича Кононова с тренерами севастопольского ДЮФК, в ходе которой генеральный директор ФК «Севастополь» рассказал о планах развития клуба, в том числе и Футбольной школы, которая станет со временем Академией футбола.
Многие клубы Европы и Украины не уделяют должного внимания системе подготовки собственных кадров и для достижения результата делают ставку на легионеров и воспитанников других футбольных школ. В нашем клубе этого не будет. Приоритетным направлением, по словам Олега Георгиевича, станет подготовка игроков, как в Севастополе, так и в регионах (Саки, Бахчисарай, Феодосия и др.), непосредственно для первой команды ФК «Севастополь». На это будет работать вся строящаяся система клуба.
Для того чтобы подготовить техничного, думающего игрока для первой команды, необходимо, чтобы и тренер был образован. Поэтому повышению уровня образования тренеров будет уделено особое внимание.
Однако даже высококлассному детскому тренеру сложно подготовить молодого футболиста, если клуб не имеет должной материально-технической базы, полей. Поэтому еще одним приоритетом станет строительство современной инфраструктуры.
«Я приехал сюда не для того, чтобы говорить, а для того, чтобы воплотить в жизнь задуманное, построить систему подготовки футболистов, − сказал генеральный директор ФК «Севастополь». − Мы все должны понимать, что мы будем делать. А для этого будет прописана философия клуба, концепция его развития».
+++
ЕВРО-2012
Обвинения в адрес УЕФА из-за собак, которых убивают на Украине
Inopressa.ru
16.03.12
Защитники животных на итальянских стадионах возлагают вину за то, что на Украине безжалостно истребляют бродячих собак и кошек накануне Европейского чемпионата по футболу, на главу УЕФА Мишеля Платини, пишет Мария Серена Натале в газете Corriere della Sera.
«УЕФА, прекрати истребление собак на Украине!» − такие плакаты появились во вторник вечером на стадионе Сан-Сиро на матче 1/8 Лиги чемпионов, и они адресованы президенту Европейского футбольного союза Мишелю Платини. За пределами стадиона активисты Международной организации по защите животных устроили акцию протеста с «обагренными кровью» воздушными шарами, чтобы осудить тихое истребление бродячих собак на Украине, где наряду с Польшей будет проходить европейский футбольный чемпионат», − пишет издание.
«По данным защитников животных, только в 2011 году были истреблены 20 тыс. кошек и собак в примитивных печах, при помощи таблеток изониазида и фосфата цинка. Эти жестокие методы обрекают животных на медленную и мучительную смерть при полном равнодушии местных властей и самой УЕФА, которая, если верить обвинениям, оказывает на правительство Киева давление в плане наведения чистоты на улицах накануне ЧЕ», − пишет автор статьи.
«Мобилизация важная, но запоздалая. Руководителям футбольного мира не нравится, когда об этом говорят, − сказал корреспонденту Corriere Андреа Чистернино, фотограф и корреспондент Международной организации по защите животных на Украине. − Животных убивают ночью. После запрета печей для сжигания стали использовать яд: сначала это был мышиный яд, который вызывает спазмы и продлевает мучения, но некоторых можно было спасти. Теперь применяется более изощренный метод: смертельная смесь мышьяка и ртути, убивающая за несколько секунд. Мы также получаем из Донецка сообщения о том, что собакам дают наркотики и еще живыми бросают в ямы, которые потом заливают цементом».
«В интернете идет сбор подписей под обращением к президенту Украины Виктору Януковичу об изменении закона и усилении санкций за жесткое обращение с животными. На Украине появились добровольцы, которые устраивают собачьи приемники и организуют ночные рейды, чтобы спасти щенков и беззащитных животных. Некоторые добровольцы уже подвергались нападениям, запугиваниям, избиениям», − пишет автор статьи.
Источник: Corriere della Sera
+++
Сайт стадиона «Арена Львов» занимается сутенерством? ФОТО
Uainfo.censor.net.ua
16.03.12
Интернет-блогер Оксана Жукова на официальном сайте стадиона «Арена Львов» обратила внимание на то, что в подвале сайта мелким шрифтом рекламируются услуги по предоставлению секс-услуг жительниц Киева за 300 гривен.
Об этом она написала в своем блоге.
«Заходим на сайт стадиона «Арена Львов» где будут проводить Евро-2012: http://arena.lviv.ua/ и смотрим самую последнюю строчку внизу. Круто, правда? Самое интересное, что если выбрать «українську», то все нормально», − написала она.
После публикации Жуковой заглавную страницу сайта исправили.
+++
Колесникову разрешили создать госконцерн «Спортивные арены»
Ugmk.info
16.03.12
Антимонопольный комитет разрешил создать государственный концерн «Спортивные арены Украины» (Киев). Об этом говорится в сообщении АМКУ.
В состав госконцерна войдут Национальный спортивный комплекс «Олимпийский» (Киев), госпредприятие «Дворец спорта» (Киев) и госпредприятие «Дирекция по строительству объектов к Евро 2012 во Львове» (Львов).
Как сообщалось, в апреле 2011 Кабинет Министров передал Национальный спортивный комплекс «Олимпийский», Дворец спорта (оба − Киев) и еще 5 госпредприятий в Киеве, Донецке и Львове, среди который и «Дирекция по строительству объектов к Евро 2012 во Львове», в сферу управления Национального агентства по подготовке и проведению в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу и реализации инфраструктурных проектов.
+++
Фірмові магазини ФК «Шахтар» почали реалізацію сувенірної продукції до Євро-2012
Укрінформ
16.03.12
Фірмові магазини ФК «Шахтар» почали реалізацію сувенірної продукції до чемпіонату Європи 2012 року.
Про це повідомляє в п'ятницю прес-служба донецького футбольного клубу.
«У рамках підготовки до Євро-2012 ми вирішили зазделегідь замовити продукцію з логотипом турніру, − розказує генеральний директор ТОВ «Шахтар Трейдинг» Джеррі Кері. − Було вирішено вибрати основні продукти − футболки і кепки, щоб наші уболівальники мали можливість до початку чемпіонату Європи придбати таку атрибутику. Під час турніру сюди приїде достатньо туристів − здебільшого вони і здійснюватимуть покупки».
У найбільшому магазині «гірників» − Fan Shop на «Донбас Арені» під продукцію до Євро відведено кілька стендів. Уболівальник зможе вибрати на свій смак футболку, присвячену чемпіонату Європи, різних кольорів: жовту, синю, білу, блакитну, чорну і бордову. На лицьовій стороні футболки зображені офіційний логотип чемпіонату Європи, великий напис UKRAINE, і національний прапор. У магазині також продаються всілякі шарфи різних розмірів, кухлі, брелоки, значки, магніти, браслети, вимпели, прапорці та наклейки.
+++
Роберто Моралес будет комментировать матчи Евро 2012 на Первом
1tv.com.ua
16.03.12
Первый Национальный подписал контракт с комментатором Роберто Моралесом на комментирование матчей чемпионата Европы по футболу Евро-2012.
«Мы рады, что нам удалось привлечь к сотрудничеству еще одного комментатора, который как и Денис Босянок, является одним из лучших спортивных комментаторов Украины. Украинские футбольные болельщики и гости нашей страны, которые будут смотреть матчи на Первом, должны получать только качественные трансляции и профессиональные комментарии. Это наша принципиальная позиция «, − сообщил заместитель генерального директора НТКУ Михаил Метревели.
«От сотрудничества с Первым Национальным на этом турнире я ожидаю прежде всего того, чего у меня никогда не было. Я комментировал матчи Чемпионата мира, Чемпионата Европы, но еще никогда не приходилось комментировать матчи такого уровня непосредственно с места событий. А вообще хочу услышать и увидеть весь колорит турнира, потому что даже когда человек приезжает на Чемпионат мира − что-то видит, где бывает − все равно она не чувствует колорит турнира так, как чувствуют его те, кто живет в городах, принимающих событие такого уровня. Хочется узнать, наконец, что такое Чемпионат Европы как комплексное явление − а не только то, что происходит на стадионе», − рассказал Роберто Моралес.
Роберто Моралес − украинский спортивный журналист и комментатор. В1998 году Роберто окончил исторический факультет Запорожского университета, после чего некоторое время работал на областном телевидении. Первый опыт комментатора получил именно там, еще во время учебы: комментировал игру Бельгия − Франция 27 марта 1996 года. Некоторое время жил в Чили. Работал на «Новом канале», «Интере», «Мегаспорте», «Футболе».
Первый Национальный − общенациональный телеканал. В эфире с 1951 года. Является членом EBU. Техническое покрытие телеканала − 98% территории Украины. Среднесуточная доля аудитории «18 +» 3,34% (общая аудитория). Генеральный директор − Егор Бенкендорф.
+++
Болельщиков ЕВРО-2012 будут проверять на радиоактивность
Finobzor.com.ua
16.03.12
С целью усиления экологического и радиологического контроля на таможенной территории Украины во время проведения футбольного чемпионата ЕВРО − 2012, посты экологического контроля, через которые поток пассажиров и транспорта во время футбольного чемпионата, дополнительно обеспеченны оборудованиям радиационного контроля.
Сегодня в Госэкоинспекции Украины состоялся учебный семинар для специалистов отделов экологического и радиологического контроля в пунктах пропуска на государственной границе территориальных органов. Представители компании-производителя «Укратомприлад» ознакомили экологов с основными принципами работы поисковых дозиметров-радиометров МКС-07 и МКС-РМ 1401KU и предоставили им методический материал
Шок! Украину ждет «самый жесткий» кризис
Стельмах спрогнозировал курс доллара
.
После обучений приборы, которые позволят инспекторам более оперативно выявлять источники опасного излучения на авто, железнодорожном, водном и авиационном транспорте, были переданы на баланс территориальных органов.
+++
Янукович ради Евро-2012 подчинит Клюеву костяк ВВС и всю армейскую авиацию
Hvylya.org
16.03.12
При проведении Евро-2012 на обеспечение безопасности будет брошена основная часть боеспособных самолетов и вертолетов Вооруженных сил Украины, − заявил «Хвилі» руководитель Центра военно-политических исследований Дмитрий Тымчук.
− С «работой» Вооруженных сил Украины на Евро-2012 получается интересная картина. Так, как сообщил заместитель министра обороны Владимир Можаровский, безопасность во время Евро-2012 в Украине будут обеспечивать 28 самолетов, 16 вертолетов и 10 зенитно-ракетных комплексов. В то же время, как утверждают эксперты киевского Центра исследования армии, конверсии и разоружения, на сегодня в ВС Украины боеспособен лишь один самолет из пяти, и один вертолет из четырех. Согласно данным на начало 2012 года, в Воздушных силах мы имеем в общей сложности 208 боевых самолета, и в армейской авиации СВ − 72 вертолета, − отмечает эксперт.
− Простейшая арифметика показывает, что на Евро-2012 Минобороны задействует 16 вертолетов из 18 боеспособных, и 28 самолетов при наличии 41-42 боеспособных боевых самолетов. При этом Можаровский не уточняет, идет речь о 28 боевых самолетах, или это самолеты всех типов, включая в первую очередь транспортные, которые тем или иным образом будут привлечены к проведению Евро-2012, − указывает Тымчук.
Таким образом, по его словам, на безопасность Евро-2012 будут отвлечены основные силы боевой авиации Воздушных сил и практически вся боеспособная армейская авиация. Как это повлияет на обороноспособность страны и прикрытие с воздуха важнейших объектов, размещенных вдали от объектов Евро-2012 − можно догадываться.
Ранее сообщалось, что президент Виктор Янукович назначил ответственного за безопасность Евро-2012 − им назначен секретарь СНБО Андрей Клюев.
+++
Региональные печатные СМИ
ФУТБОЛ
Три мільярди на купівлю футболістів
Юрій Назаркевич
Високий замок (Львівська область)
16.03.12
Офіційний сайт ФІФА оприлюднив звіт про діяльність клубів 2011 року на трансферному ринку. Усього на придбання футболістів було витрачено близько трьох мільярдів доларів!
Ця сума співмірна з бюджетами таких країн, як Парагвай, Македонія, Сенегал... Сума комісійних, виплачених агентам футболістів, − майже 130 мільйонів доларів (у середньому 240 тисяч за трансфер одного гравця). Українська Прем’єр-ліга замикає десятку європейських чемпіонатів, в яких агенти гравців одержали від клубів у сезоні 2010/2011 найбільші комісійні виплати − 9,4 мільйона євро. А лідирує у цьому списку англійська Прем’єр-ліга − 86,2 мільйона євро. Російська Прем’єр-ліга − на 6-му місці з 22,1 мільйона.
Торік середня зарплата футболіста зросла до 244 тисяч доларів за рік. А в Європі це 675 тисяч доларів.
+++
Тянем, потянем…
Спорт-арена (Донецкая область)
16.03.12
Решение по несостоявшемуся матчу между «Таврией» и донецким «Металлургом» вчера так и не было принято. Премьер-лига при достаточной прозрачности ситуации (в конце концов есть официальные документы, рапорты и так далее) попросила разъяснений у ФФУ.
«После того, как матч «Таврия» − «Металлург» не состоялся в связи с неудовлетворительным состоянием футбольного поля, руководство крымского клуба попросило Комитет по вопросам стадионов и безопасности проведения соревнований ФФУ создать комиссию, которая должна определить, является ли причиной непроведения матча форс-мажорные обстоятельства, или это связано с просчетами клуба-хозяина при подготовке поля, − заявил исполнительный директор Премьер-лиги, глава Дисциплинарного комитета Максим Бондарев. − Накануне заседания Дисциплинарного комитета, то есть 14 марта, Премьер-лигой получен составленный комиссией Акт проверки готовности стадиона к весенней части чемпионата Украины. Однако этот документ не дает четкого ответа на вопрос о причинах неудовлетворительного состояния поля. Следовательно, теперь уже Премьер-лига обратилась к федерации с просьбой разъяснить, почему газон не отвечал требованиям. Когда получим выводы комиссии по существу, тогда ДК ПЛ рассмотрит этот вопрос».
+++
Датский старожил
Юрий Алин
Спорт-арена (Донецкая область)
16.03.11
Времена, когда один тренер руководил сборной страны больше десяти лет, канули в прошлое. Подумать только: с 1936-го по 84-й год у руля национальной команды Германии (ФРГ) стояли всего три наставника. До 64-го − Зепп Хербергер, до 78-го − Хельмут Шен, и завершил почти полувековой отрезок Юпп Дерваль. 16 лет работал со сборной Англии сэр Уолтер Уинтерботтон (с 1946-го по 62-й) и 12 − его сменщик сэр Альф Рамсей (до 74-го). Витторио Поццо возглавлял Скуадру Адзурру с 1929 года по 48-й, а Энцо Беарзот − с 75-го по 86-й.
В один ряд с этими специалистами можно смело поставить Мортена Ольсена. Рулевой датчан не вписывается в современные каноны. Среди своих коллег на ЕВРО-2012 он дольше всех стоит на капитанском мостике − с июля 2000 года. Не удивительно, почему сборную страны, которая в середине 80-х годов получила прозвище «Датский динамит», в третьем тысячелетии «перекрестили» в «11 друзей Ольсена».
Мортен Пер Ольсен родился 14 августа 1949-го в городке Вордингборг и является первым датским футболистом, преодолевшим рубеж в 100 матчей за национальную команду. Всего же в его активе 106 игр, и ровно половину (53) он провел в качестве капитана. Уникальное достижение.
Дебют Ольсена в сборной, в составе которой он завоевал «бронзу» на ЕВРО-1984, состоялся в октябре 1970 года в товарищеском матче против Норвегии. Таким образом, его общий стаж в национальной команде насчитывает 31 год.
Карьеру игрока Ольсен завершил в 1989-м в возрасте 39 лет. Центральный защитник с успехом защищал цвета датского Б-1901 (1969-72), потом играл в бельгийских командах «Серкль Брюгге» (1972-76), «Моленбек» (1976-80), «Андерлехт» (1980-86) и немецком «Кельне» (1986-89).
В январе 1990 года Ольсен успешно дебютировал в качестве тренера. Возглавляемый им «Брондбю» дважды подряд выиграл чемпионат Дании, а в 91-м вышел в полуфинал Кубка УЕФА. Несмотря на эти достижения, в мае 1992-го Ольсена уволили. Руководству клуба не понравилось, что он выразил свое несогласие с отчислением из команды нигерийца Уче Окечукву. Потом был «Кельн». Свою бывшую команду Ольсен спас от вылета из Бундеслиги и без отрыва от производства закончил в Германии футбольную академию Лехрера Лисенза. Став дипломированным тренером, в 94-м Ольсен покинул «Кельн» и следующие два года нигде не работал. В 1997-м он возглавил «Аякс» и сразу привел команду к золотому дублю. Но затем разругался с братьями Франком и Рональдом де Бурами и покинул Амстердам. На этом его клубная карьера завершилась. В июле 2000 года Ольсен принял руководство сборной Дании, с которой побывал на двух Мундиалях − в Корее/Японии и ЮАР, а также на португальском ЕВРО. И пусть датчане не снискали славы, сам факт, что они регулярно принимают участие в крупнейших турнирах, говорит не только о силе сборной, но и о таланте ее тренера.