Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

 

 

Донецький мер визначив пріоритети на 2012 рік

ukraine2012.gov.ua   

12.01.12

            

Введення в експлуатацію аеропорту «Донецьк», завершення реконструкції залізничного вокзалу, а також успішне проведення в місті 5-ти матчів Євро-2012 − головні завдання для столиці Донбасу на 2012 рік. На цьому під час прес-конференції наголосив міський голова Донецька Олександр Лук’янченко.

Поряд з цим, як розповів мер, потрібно буде ще завершити будівництво та ремонт 8 автомобільних доріг, готелів і гуртожитків міста. Також планується придбання 10 трамваїв, проведення ремонту частини трамвайного шляху і 8,5 км тролейбусних ліній, закупівля 5 реанімобілів.

«Окрім цього, нам необхідно провести роботи з організації зони гостинності, буферних і паркувальних зон, фан-зони для уболівальників біля стадіону «Шахтар» і створення кемпінг-парку для розміщення 3,5 тисяч уболівальників», − повідомив Олександр Лук’янченко. Міський голова висловив жаль, що за 150 днів, що залишилися, не вдасться реконструювати занепалий Палац молоді «Юність», що примикає до «Донбас Арени» з північної сторони.

 

+++

 


ФУТБОЛ

 

 

Україна посідає 14-те місце у світовому рейтингу національних футбольних ліг − IFFHS

 

Ukrinform.ua

11.01.12

Україна посідає 14-те місце у світовому рейтингу національних футбольних ліг − IFFHS .jpgУкраїна посідає 14-те місце у світовому рейтингу національних футбольних ліг за підсумками 2011 року. Про це повідомляє у середу Міжнародна федерація футбольної історії і статистики (IFFHS).

Найсильнішою лігою світу названо іспанську Примеру. На другому місці англійська Прем'єр-ліга, на третьому − бразильська серія А.

Рейтинг IFFHS:

1. Іспанія − коефіціент 1194;

2. Англія − 1103;

3. Бразилія − 889;

4. Португалія − 886;

5. Франція − 883;

6. Німеччина − 880;

7. Италія − 873;

8. Аргентина − 840;

9. Голландія − 791,5;

10. Чилі − 741,5;

11. Росія − 733,5;

12. Парагвай − 725;

13. Бельгія − 722,5;

14. УКРАЇНА − 697;

15. Мексика − 629;

16. Еквадор − 619,5;

17. Колумбія − 617;

18. Республіка Корея − 589;

19. Швейцарія − 588,5;

20. Румунія − 588...

Загалом у списку 122 національні футбольні ліги.

+++

Ребров: Нам дуже складно запросити футболіста з іменем

 

Андрій Захарчук

football24.ua

12.01.12

 

Тренер київського «Динамо» Сергій Ребров в інтерв’ю сайту «ФУТБОЛ 24» розповів про відпустку, своє хобі та про першого новобранця своєї команди.

− Сергій, де провели відпустку?

− У Лондоні. Як і попередні роки, там і зустрів Новий рік. Там у мене дім, син любить це місто. Та і мені з дружиною подобається Лондон. Особливо на Різдво, там дуже весело і гарно. Та й красивий футбол можна подивитися вживу. Ходив із сином на ігри «Челсі», «Тотенхема». Також відвідував багато тренувань «Тотенхема». В мене там залишилося багато хороших знайомих.

− Тему Євро-2012 не обговорювали з ними?

− Обговорювали… В мене запитували у якому готелі можна зупинитися. Англія ж гратиме у Києві. Безумовно, обговорювали тему фаворитів групи. Вони, як і я, сподіваються, що із групи вийде Англія та Україна.

− Взагалі, англійці сприймають нашу збірну, як серйозного суперника?

− Англійці такі команди, як Україна, Швеція, Хорватія чи Данія вважають приблизно одного рівня. Себе вони вважають трохи сильнішими. Все-таки Англія є футбольною країною і їхній національний чемпіонат котується вище, чим наш. В збірної там шалена підтримка. Пригадую, якось ми летіли на відпочинок. В той час проходив чемпіонат світу, Англія грала в чвертьфіналі. Так ніхто не йшов на посадку в літак, поки не закінчилася гра. Усі стояли в залі очікування і дивилися матч. Через це навіть виліт затримали. Адже ніхто не хотів заходити в літак, готові були пропустити цей рейс, тільки аби додивитися матч збірної. Ось так вони переживають за свою національну команду.

− Сергій після завершення кар’єри підтримуєте фізичну форму?

− При нагоді ходжу в тренажерний зал, інколи тренуюся разом із «динамівцями». Безумовно, по завершенні кар’єри продовжуєш любити футбол, як і раніше. А тому при нагоді залюбки виходжу на поле.

− З вагою проблем не має?

− Ні, не має. Мій раціон після завершення кар’єри не змінився, плюс регулярні фізичні навантаження. Це не дозволяє мені набрати зайвої ваги.

− Коли «Динамо» тренував Валерій Лобановський, в футболістів були завдання на відпустку?

− Звісно, були. Завдання на відпустку і зараз дають. Інше питання, хтось може виконати завдання повністю (хоча навряд такі футболісти були), а хтось тільки частково. Я завжди у відпустці підтримую фізичну форму. Не скажу, що бігав багатокілометрові кроси. Але в теніс, баскетбол чи футбол грав регулярно. Люблю рухливі ігри. Якщо у відпустці не підтримувати форму, потім дуже важко війти у робочий ритм.

− Того, хто не підтримував у відпустці форму, тренери вираховують уже на першому тренуванні?

− Так, безумовно. Таким футболістам потрібно у 2-3 рази більше за інших працювати. Гравцям ніколи ніхто не дає препаратів для схудінення, позбутися зайвої ваги можна тільки на тренуванні.

− Сергій, ви колись були радіолюбителем. Зараз ще приділяєте своєму хобі час?

− Так, цю справу не закинув. Мій батько − давній радіолюбитель. Він мені і прищепив любов до цього.

− Це правда, що ви були чемпіоном світу серед радіолюбителів?

− Був, причому не раз. Повірте, це не так складно, як виграти чемпіонат світу по футболу. Безумовно, потрібен досвід. Але якщо є ціль, так як було у мене, то усе виходить.

− А зараз в радіолюбительстві яку ціль переслідуєте?

− Займаюся цим заради спортивного азарту. Проводяться різні змагання, завжди намагаюся бути першим. Перемагати не завжди виходить, але достатньо багато змагань, на яких я був переможцем.

− І на яких останніх змаганнях ви перемагали?

− Не думаю, що це буде цікаво тим, хто не розбирається в радіоспорті. Якщо назву турнір, він вам ні про що не скаже.

− Тоді давайте повернемося до «Динамо». Що можете сказати про першого новобранця вашої команди Адміра Мехмеді?

− Бачив його у матчах за збірну Швейцарії. Вважаю, що це дуже вдале придбання. Головне, аби він сам зрозумів в який клуб потрапив. На жаль, це розуміють не усі наші легіонери. Сподіваюся, Мехмеді це усвідомить. Судячи з його слів, він хоче у нашій команді прогресувати, а не просто сюди приїхати, щоби заробити гроші і згодом продатися дорожче. Безумовно, кожна людина хоче заробляти, зробити собі ім’я. Але дуже важливо, щоби футболіст взамін щось віддав своєму клубові. Тим паче, якщо ти приходиш у такий великий клуб, як «Динамо».

− Це придбання на перспективу чи Мехмеді уже готовий підсилити гру «Динамо»?

− Думаю, що він уже готовий нас підсилити. Якщо він у збірній Швейцарії у свої 20 років провів багато матчів, забиває голи, то, вочевидь, він уже сформований виконавець.

− В «Динамо» цієї зими ще будуть новобранці?

− Думаю, в «Динамо» ще будуть новобранці. Якщо легіонер є кваліфікованим, підготовленим, то чому б його не запросити в команду? Ось візьміть Брауна Ідейє. Він відразу вписався в гру команди, допоміг нам в чемпіонаті України, в деякій мірі в Лізі Європи. Якщо у нас будуть ще такі новобранці, то, думаю, усі будуть тільки задоволені. Не можу вам сказати із впевненістю чи справді у нас ще будуть новобранці. Але, принаймні, ми на це сподіваємося. В нашій ситуації дуже складно запросити футболіста із іменем. У пресі лунало багато прізвищ, але не усі хочуть їхати в київське «Динамо». Чимало таких, які йдуть на меншу зарплату, ніж їм пропонували в «Динамо», але все одно залишаються в Європі. На жаль, це так. Те, що ми можемо взяти, беремо. Як на мене, Браун Ідейє є одним з кращих наших придбань останнього часу. Будемо, сподіватися, Мехмеді теж допоможе «Динамо».

− Як гадаєте, скільки часу потрібно на те, щоби іноземці із іменем охоче відгукувалися на пропозиції від українських клубів?

− В першу чергу, повинна змінитися країна. Футболісти оцінюють багато факторів − фінансовий стан клубу, економіку країни. Тому багатьом комфортніше грати в Італії чи Англії, але не в Україні. Сюди ми можемо заманити зарплатою чи сумою трансферу. На жаль, не усі знають про історію «Динамо». Той же Браун Ідейє в інтерв’ю відверто говорив про те, що раніше взагалі нічого не знав про наш клуб. Але це не применшує його достоїнство. Він виходить на поле і б’ється за свою команду, за «Динамо». Він розуміє, що йдеться про його ім’я. Якщо і інші будуть тримати, перш за все, свою марку, буде дуже добре.

− Було багато розмов стосовно запального характеру Євгена Хачеріді і наслідків його поведінки на полі. Навіть, партнери по команді незадоволені ним. Після відпустки які стосунки в Хачеріді із партнерами?

− Розумієте, Євген − молодий хлопець. Він припустився серйозної помилки. Через що на його адресу в пресі було доволі багато гострих висловлювань. Я вважаю, що він хороший гравець. Але він повинен сам зрозуміти, що у футболі потрібно мати «холодну голову». Це ж не індивідуальний вид спорту. Це йому не тільки я намагався пояснити. Повторюю, в Хачеріді є потенціал. Якщо він ним скористається, то стане толковим футболістом. Мені не сподобалося його інтерв’ю, у якому він сказав, що на нього «усіх собак повісили». Наскільки мені відомо, ніхто на нього ніяких «собак не вішав». Ні президент клубу, ні старший тренер. Просто говорилося про те, що у конкретному матчі він припустився помилки, яка поставило під загрозу усю гру. Але в жодному разі його ніхто не звинувачував у невдалій грі «Динамо» в Лізі Європи. А Хачеріді робить неправильні заяви. Він помилився, але помиляються усі, просто потрібно робити висновки. Сподіваюся, Хачеріді візьметься за голову, тоді на нього чекає велике футбольне майбутнє.

+++

 

Андрей Стеценко: «Врсалько и Окоре интересуемся, Вукушичем − нет»

Дмитрий Поворознюк

ua-football.com

12.01.12

Генеральный директор «Днепра» Андрей Стеценко ответил на вопросы корреспондента UA-Футбол.

− Андрей Викторович, сейчас время отпусков для футболистов, но вы, наверняка, очень заняты. Все-таки время трансферов.

− Да нет, сейчас я не занят.

− Это значит, что «Днепр» не ищет футболистов?

− Почему это? Ищет. И находит.

− А не вы этим занимаетесь?

− А кто? Конечно, я. У нас все под контролем.

− У вас есть трансферный список от Рамоса, где указаны те футболисты, которые ему нужны?

− В принципе он принимает решение, какой футболист ему нужен, а какой нет. Как такового списка нет, но, естественно, Рамос называет имена игроков, которых он хотел бы видеть в своей команде.

− Тогда давайте перейдем к возможным трансферам «Днепра». Это правда, что центральный защитник «Андерлехта» Мазух прилетел в Днепропетровск?

− Правда.

− С ним уже подписан контракт?

− Пока нет. Когда с ним будет подписан контракт, мы об этом объявим, в том числе вам.

− Мазух планируется под основу «Днепра» или будет сдаваться в аренду?

− Нет−нет. Этот игрок для «Днепра».

− А что насчет возможного ухода Джулиано и Боатенга?

− Неправда ни по одному, ни по другому.

− «Днепр» интересуется Врсалько, Окоре и Вукучишем?

− Врсалько и Окоре интересуемся, Вукушичем − нет.

− По ним уже переговоры ведете?

− Ну так… вялотекущие.

− Проблема в финансах, или сами футболисты не хотят ехать в Украину?

− Много всяких преград есть.

− Они могут оказаться в «Днепре» уже этой зимой?

− Не исключено.

− Вы вели переговоры по Нико Кранчару с «Тоттенхэма»?

− По этому футболисту мы переговоров не ведем, не вели и вести не будем. Нам это не интересно.

− Какие позиции в «Днепре» вы собираетесь особенно усиливать?

− Самая проблемная позиция в «Днепре» − центральный защитник. Мы этим вопросом очень плотно занимаемся. Не исключено, что в ближайшие несколько дней мы этот вопрос снимем с повестки дня.

− На эту позицию нужен один игрок, или несколько.

− Для начала нужно хотя бы одного взять, а дальше посмотрим. Мы движемся шаг за шагом.

Підписатися на новини