Резонанс
Лубкивский возглавит оргкомитет по подготовке к Евробаскету-2015
Sport.oboz.ua
20.12.11
Глава оргкомитета по подготовке Украины к Евро-2012 после футбольного чемпионата, вероятно, получит новое предложение по работе.
О желании сотрудничать с Маркияном Лубкивским при подготовке к Евробаскету-2015 высказался президент Федерации баскетбола Украины Александр Волков.
«Маркиян Лубкивский − выпускник львовской школы баскетбола, он отлично осведомлен в вопросах украинского баскетбола. У нас с ним дружеские отношения», − сказал Волков.
По его словам, во время визита в Украину комиссии из ФИБА-Европа, Маркиян докладывал ей, какая работа была проделана за последние два года в организации Евро-2012.
«Евро-2012 − это ведь не только строительство стадионов, это еще масса других моментов, которые через три года могут не менее эффективно работать и во время Евробаскета-2015. Мы с радостью согласимся, чтобы данными вопросами занимался человек, который уже прошел через это. Поэтому я буду очень доволен, если Маркиян возглавит или будет курировать наш оргкомитет по подготовке к Евробаскету-2015», − заключил президент ФБУ.
+++
Резонанс-Виктория футбола − реакция СМИ-Укр.футбол-20.12.11 12-30
У ДОМІ ФУТБОЛУ НАГОРОДЖУВАЛИ...
Олександр Травянка
Український футбол
20.12.11
Вечір четверга в Будинку футболу нагадував церемонію щорічної головної кінопремії США − «Оскара». Дорогі автівки, червона доріжка при вході... Чоловіки в смокінгах у супроводі своїх супутниць життя в вечірніх сукнях під супровід живої скрипальної музики збиралися в холі.
Щось це мені нагадало телепередачу «Світське життя» зі славнозвісною ведучою Катериною Осадчою, поціновувачкою подібних вечірок. Ось тільки цього разу тієї дами не було. Натомість представників ЗМІ з'явилося, мабуть, не менше, ніж самих гостей. А хіба могло статися інакше, коли в одному місці зібралася така кількість зірок і легенд українського футболу: Олег Блохін, Ігор Бєланов, Володимир Мунтян, Володимир Безсонов, Віктор Леоненко (котрий, до речі, був і ведучим церемонії), Олександр Заваров, Олександр Баранов, Олексій Михайличенко, Олександр Шовковський, Валентин Белькевич, Максим Шацьких. Не оминули своєю увагою церемонію й перший Президент України Леонід Кравчук і президент ФФУ Григорій Суркіс, дочка метра Світлана Лобановська і син легенди футболу Віталій Старухін.
А головною подією, яка, власне, й зібрала докупи еліту гри мільйонів, стала церемонія нагородження − «Вікторія футболу». За словами організаторів, вперше відзнаки отримали найкращі футболісти України за 20 років, футболістки, легіонери, тренери, меценати та журналісти.
Тож, після голосування в Інтернеті, було визначено переможців у 9 номінаціях:
Найкращий футболіст України
1. Андрій Шевченко («Динамо»).
2. Анатолій Тимощук («Баварія»).
3. Олександр Шовковський («Динамо»).
Найкраща футболістка України
1. Олена Мазуренко (Збірна України).
2. Світлана Фришко (Збірна України).
3. Наталія Сухорукова (Збірна України).
Найкращий іноземний футболіст
1. Валентин Белькевич («Динамо»),
2. Даріо Срна («Шахтар»).
3. Максим Шацьких («Арсенал»).
Найкращий тренер України
1. Валерій Лобановський («Динамо»),
2. МірчаЛуческу («Шахтар»),
3. Євген Кучеревський («Дніпро»),
Легенда футболу України
1. Олег Блохін («Динамо»).
2. Валерій Лобановський («Динамо»).
3. Віталій Старухін («Шахтар»),
4. Ігор Бєланов («Динамо»).
5. Віктор Колотов («Динамо»).
Найкращий журналіст України
1. Артем Франков (журнал «Футбол»).
2. Микола Васильков (канал ICTV).
3. Валентин Щербачов (ТРК «Спорт» − Україна).
Найкраще футбольне видання України
1. Інтернет-видання «Динамо» Київ від Шуріка».
2. Журнал «Футбол».
3. Інтернет видання ua-football.com
Найкраща телепрограма про футбол
1. «Футбольний уїк-енд».
2. «Гол!».
3. «Профутбол».
Меценат футболу України (номінація проходила поза конкурсом. Уболівальники надсилали свої пропозиції, але не могли проголосувати).
1. Рінат Ахметов («Шахтар»).
2. Сергій Веселов (екс-президент міні-футбольного клубу «Інтеркас», допомагає ветеранам футболу).
3. Ігор Коломойський («Дніпро»).
4. Григорій Суркіс (президент ФФУ).
5. Ігор Суркіс («Динамо»).
6. Федір Шпиг (президент ААФУ).
7. Олександр Ярославський («Металіст».
Від «УФ» вітаємо переможців. Цей захід підсумував двадцятирічну футбольну історію незалежної України. Як запевнила автор і організатор церемонії Вікторія Кулаковська, наступного року на нас чекає церемонія нагородження за підсумками футбольного сезону і Євро-2012.
+++
ВІКТОРІЯ... КОРОТКОЇ ПАМ'ЯТІ
Сергій Бондаренко
Український футбол
20.12.11
У липні 1997-го у тісній кімнатці спортивних коментаторів «Українських телевізійних новин» на Хрещатику, 26 несподівано заторохкотів телефон. На тому кінці дроту представилися і попросили про зустріч. Мовляв, справа на сто мільйонів. Нікого з колег не було поряд (Олена Степанищева перебувала у відрядженні, Валентин Щербачов вкотре підкорював Гімалаї ©, а Сергій Клопов...зрештою, його теж не було), а тому довелося їхати на зустріч мені.
Аніскілечки не пожалкував про втрачений час, як це часто буває в нашій професії. В той день я познайомився з цікавенною людиною, переповненою різноманітними оригінальними ідеями. Юрій Михайлович Гецко, голова міжнародної ради «ВІЖИ-3000», академік і просто хороша та порядна людина, завітав до Києва з величезним бажанням провести всеукраїнську гала-виставу «Людина футболу-97», метою якої було б вшанування найкращих у футбольній сфері людей. Одним з організаторів акції він запропонував стати телевізійній програмі «Футбол від УТН». Ми з радістю на цю пропозицію пристали.
Тоді це була ПЕРША подібна акція в Україні. 1997-го «Людина футболу» мала сім номінацій, за рік, 1998-го − вже визначалося 9 найкращих достойників. Ідея була підтримана на всіх рівнях, навіть на найвищому − в особі Прем'єр-міністра України Валерія Пустовойтенка (на той час ще й президента ФФУ).
Вшанування найкращих пройшло на височенному рівні. Навіть дивуюся зараз, як зміг вмістити ресторан готелю «Спорт» всіх запрошених, а їх, між іншим, було близько 200 осіб. Причому, призи приїхали отримувати всі лауреати і номінанти. Усі, без винятку.
За рік змінилося керівництво федерації. Знаю, що пропозиція проведення наступної акції-99 була актуальною, однак про неї чомусь забули. Можливо, спрацював принцип: те, що було до нас... Відтак «Людину футболу» поховали...
Коли з'явилася «Вікторія футболу», зізнаюся, стало на душі приємно. Країна має знати своїх героїв і вшановувати їх. Однак, коли побачив меседжі, що супроводжували піар-компанію акції, стало сумно. І якщо, наприклад, сама ініціаторка вшанування могла цього не знати, то чому їй не підказали відповідальні працівники ФФУ та члени вищої експертної ради (а серед них були й номінанти «Людини футболу-97-98), що «Вікторія» далеко не ПЕРША дитина у цій родині. І ніякого ноу-хау в самій акції немає.
На жаль, у багатьох з нас коротка пам'ять. А в даному випадку відбулася «Вікторія» короткої пам'яті...
Наостанок маленька доточка до теми. Приблизно з місяць тому у службових справах заходив в Будинок футболу. Зустрів там одного з високих футбольних начальників (не називатиму його прізвища з морально-етичних міркувань). Розговорилися. Коли він дізнався, що працюю в «Українському футболі», якось значуще-ностальгійно промовив: «О-о-о, ця газета колись, ще на зорі незалежності, була для нас справжнім помічником. Так хвацько з «колосковцями» «рубалася»! До речі, вона зараз виходить?». Запитання чиновника і здивувало, і розчарувало водночас, але наступний «квешн» просто увігнав у глибокий ступор: «А скажи мені, як там Володя Боденчук поживає?»...(Читачі «Українського футболу», а тим паче − наші постійні читачі, переконаний, добре пам'ятають Володимира Івановича Боденчука, багаторічного незмінного головного редактора газет «Молодь України» та «Український футбол». Світла йому пам'ять. Він помер 2006-го... − Прим, автора). Зрозуміло, що я знайшов потрібні слова навіть у цій пришелепуватій ситуації, але осад залишився. А окрім осаду − багато-багато питань...
+++
«ВІКТОРІАНСЬКА ЕПОХА»
Володимир Баняс
Український футбол
20.12.11
Старт премії, в основі якої, на мою думку, закладено пафос і марнославство, було дано ще у вересні поточного року. На той момент, оглянувши список претендентів, я пережив глибокий неприємний шок − передусім од імен у двох номінаціях. Утім, «перегорівши» тоді, нині сприймаю результати «народного голосування» зі стоїцизмом. Хоча й не можу заборонити собі написати кілька тез із цього приводу...
Звісно, в основних номінаціях − там, де йшлося про найкращого футболіста, легіонера, тренера, легенду − все, за великим рахунком, справедливо. Тут уже питання смаку: хтось скаже, що у трійці топових гравців замість Олександра Шовковського має бути Сергій Ребров, а, приміром, уболівальники «Шахтаря» не погодяться з тим, що Валентин Белькевич кращий за Даріо Срну...
Проте ось перед нами трійка провідних футбольних видань (зверніть увагу на це словосполучення!), а там чільні місця дивують − це щонайменше. По-перше, як можна було об'єднати в одну категорію друкований часопис та інтернет-сайти (жоден із яких у нас і досі не володіє статусом саме видання)? По-друге, чи коректно називати оте голосування всенародним, якщо у нас половина народу не має доступу до Мережі, через яку, нагадаю, й проводилося опитування? По-третє, чи доцільно було вживати щодо «Вікторії» визначення «Патріоти футболу», якщо трійка видань-переможців − суцільно російськомовні?..
Втім, після «квіточок» нас очікують «ягідки» у вигляді «тріади» «елітних» футбольних журналістів України періоду Незалежності...
За аналогічних обставин згадується крамольна фраза: «Бывали времена похуже, но не было времен подлей». Бо як інакше можна оцінювати те, що найкращим журналістом призначають (ви вірите, що проводилося справжнє опитування?) особу, котра ось уже півтора десятиліття безсоромно (тут треба підібрати інший прислівник, але я просто не знаю, який саме) підтримує лише Одну думку...
Журналістика вважається однією з двох найдавніших професій − разом із проституцією, нагадаю. Цей факт (маю на увазі пікантну спорідненість двох начебто різних галузей людської життєдіяльності) вже давно став об'єктом як кпинів, так і глибокодумних роздумів − мовляв, недарма журналісти перебувають на одному рівні з «дівчатами за викликом», бо так само схильні до продажності. Хоча насправді їхня місія − бути сторожовими псами: демократи, суспільної етики, моралі, СПРАВЕДЛИВОСТІ. Але в реальності часто виходить навпаки. Ну а в нашій країні − й поготів. Вважається, що причина цього − складне фінансове становище більшості громадян, до когорти яких належать «майстри пера та мікрофона»...
Тоді, на початку осені, побачивши лауреатів «Вікторії футболу» (можу чесно сказати, що не сумнівався в переможцях − у кожній номінації), я, повторюся, вкрай засмутився − передусім нахабністю, з якою дехто «вирішує свої справи». Затим укотре подумав: «Ну де ж справедливість?» А по тому − заспокоївся. Чому? Бо дещо згадав...
Спочатку − слова уродженця міста Віфлеєма на ймення Ісус Христос: «Моє царство не від світу цього». А цим світом, нагадаю, управляє «князь темряви» − разом зі своїми поплічниками...
А після я згадав фразу іншої людини − Олександра Васильовича Манохи − вітчизняного спортивного журналіста, свого роду мученика цієї професії, який за півстоліття не заплямував себе ані взятим хабарем, ані замовним матеріалом: якось він промовив, що «Справжній футбол − це не Андрій Шевченко і не брати Суркіси. Це − можливість узяти плямистий м'яч і поганяти з ним − із друзями, знайомими, дітьми. Ось − суть футболу: нагода отримати насолоду від бігання з м'ячем на свіжому повітрі»...
Мені тут нічого додати...
+++
Резонанс − Швецов − Евро-2012 − 20.12.11 17-00
Названі арбітри ЄВРО-2012
Ua.uefa.com
20.12.11
Суддівський комітет УЄФА оголосив імена 12 арбітрів, котрі наступного літа будуть обслуговувати матчі фінальної частини ЄВРО-2012 в Україні та Польщі.
На сьогоднішній зустрічі в Ньоні Суддівський комітет УЄФА призначив 12 арбітрів, що наступного літа судитимуть 31 матч ЄВРО-2012 в Україні та Польщі.
Завдяки рішенням Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB), яка визначає правила футболу, вперше в історії чемпіонатів Європи в суддів будуть додаткові помічники, оскільки було отримано дозвіл продовжити експеримент із використанням двох асистентів арбітра за воротами. Повні склади суддівських бригад будуть названі в січні 2012 року.
Головні арбітри ЄВРО-2012:
Джюнейт Чакир (Туреччина)
Йонас Ерікссон (Швеція)
Віктор Кашшаї (Угорщина)
Бйорн Кейперс (Нідерланди)
Стефан Ланнуа (Франція)
Педру Проенса (Португалія)
Нікола Ріццолі (Італія)
Дамир Скомина (Словенія)
Вольфганг Штарк (Німеччина)
Крейг Томсон (Шотландія)
Карлос Веласко Карбальо (Іспанія)
Говард Уебб (Англія)
Крім того, ще чотири судді виконуватимуть виключно функції четвертого арбітра. Ось цей квартет:
Марцин Борський (Польща)
Том-Гаральд Хаген (Норвегія)
Павел Краловець (Чехія)
Віктор Швецов (Україна)
У рамках підготовки до ЄВРО-2012 арбітри відвідають кілька семінарів та тренувальних зборів. У тому числі:
• 30 січня − 2 лютого: щорічний зимовий семінар УЄФА, на якому рефері отримають технічні інструкції та план фізпідготовки до фінального турніру.
• 30 квітня − 3 травня: підготовчий семінар для суддів у Варшаві, на якому бригади з п'яти арбітрів разом тренуватимуться на базі. Вони також пройдуть тести з фізпідготовки та розглянуть застосування отриманих технічних інструкцій.
• 4 червня − бригади арбітрів прибудуть до Варшави на фінальний турнір.
+++
Резонанс − Блаттер − ФК «Сьон» − 20.12.11 17-15
Президент Сьона сравнил ФИФА с террористической организацией
Moresporta.com.ua
20.12.11
Президент швейцарского Сьона Кристиан Константин, который пытается оспорить исключение своего клуба из Лиги Европы, сравнил ФИФА с террористической организацией, а главу федерации Зеппа Блаттера − с бывшим ливийским диктатором Муаммаром Каддафи.
ФИФА пригрозила Футбольной ассоциации Швейцарии исключением из своих рядов, если она не накажет Сьон за то, что клуб пытался восстановиться в розыгрыше Лиги Европы-2011/12 при помощи гражданских судов.
«Это террористический акт, с которым мы будем юридически бороться. Зепп Блаттер − диктатор, который потерял чувство реальности. Должно быть, он сумасшедший, раз грозит исключением Футбольной ассоциации Швейцарии вместо того, чтобы вести разбирательство со Сьоном», − сказал Константин в интервью Basler Zeitung.
+++
Резонанс − Церемония вручения государственных наград − реакция СМИ -20.12.11 18-00
Ордена и медали на груди динамовцев
Fcdynamo.kiev.ua
20.12.11
В Доме футбола прошла торжественная церемония вручения государственных наград тренерам и футболистам прошлых лет, футбольным функционерам, журналистам. С приветственным словом к гостям обратился президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис. А затем под всеобщие аплодисменты почетную миссию вручения наград исполнил первый вице-спикер Верховной Рады Украины Адам Мартынюк, который, по собственному признанию, является большим поклонником футбола. Также Адам Иванович выразил надежду, что следующий, 2012-й год, станет знаковым для сборной Украины, которая достигнет вершин на домашнем Евро. Отдельно были отмечены игроки «Динамо», победившие 50 лет назад в чемпионате СССР.
Орден «За заслуги I степени»:
БЛОХИН Олег Владимирович, главный тренер национальной сборной команды Украины
САБО Йожеф Йожефович, первый заместитель заместителя главы комитета национальных сборных команд ФФУ
Орден «За заслуги II степени»:
КАЛИТВИНЦЕВ Юрий Николаевич, старший тренер юношеской сборной команды Украины − чемпиона Европы 2009 года, тренер национальной сборной команды Украины
БАЛЬ Андрей Михайлович, тренер национальной сборной команды Украины
СЕРЕБРЯНИКОВ Виктор Петрович, ветеран ФК «Динамо» Киев
БАЗИЛЕВИЧ Олег Петрович, начальник научно-исследовательского центра ФК «Динамо» Киев
Орден «За заслуги III степени»:
РОМЕНСКИЙ Юрий Михайлович, тренер национальной сборной команды Украины
Медаль «За доблестный труд»:
ТУРЯНЧИК Василий Юрьевич, ветеран ФК «Динамо» Киев
ЗАЙЦЕВ Игорь Иванович, ветеран ФК «Динамо» Киев
КАШТАНОВ Николай Семенович, ветеран ФК «Динамо» Киев
СУЧКОВ Анатолий Андреевич, ветеран ФК «Динамо» Киев
СОРОКИН Владимир Николаевич, ветеран ФК «Динамо» Киев
КОЛЬЦОВ Николай Михайлович, ветеран ФК «Динамо» Киев
ТРОЯНОВСКИЙ Валентин Николаевич, ветеран ФК «Динамо» Киев
Почетная грамота Верховного Совета Украины
МИХАЙЛИЧЕНКО Алексей Александрович, спортивный директор ФК «Динамо» Киев
+++
20 лет ФФУ. Церемония награждения госнаградами и знаками отличия ФФУ
Dynamo.kiev.ua
20.12.11
Сегодня в Киеве, в Доме футбола состоялась церемония вручения государственных наград и знаков отличий ФФУ в связи с 20-летием Федерации футбола Украины.
Государственные награды номинантам вручал первый заместитель Верховной Рады Украины Владимир Мартынюк. Знаки же отличия ФФУ номинанты получали из рук президента Федерации футбола Украины Григория Суркиса.
ГОСУДАРСТВЕННЫЕ НАГРАДЫ
Орден князя Ярослава Мудрого V-й степени
Федор Шпиг
Орден князя Ярослава Мудрого III-й степени
Валерий Пустовойтенко
Орден «За заслуги III-й степени»
Юрий Роменский
Виталий Кулибабенко
Орден «За заслуги II-й степени»
Юрий Калитвинцев
Андрей Баль
Виктор Серебряников
Олег Базилевич
Орден «За заслуги I-й степени»
Олег Блохин
Йожеф Сабо
Медаль «За працю и звитягу»
Вячеслав Попов
Виктор Савин
Василий Турянчик
Николай Каштанов
Игорь Зайцев
Анатолий Сучков
Владимир Сорокин
Николай Кольцов
Валентин Трояновский
Борис Воскресенский
Почетное звание «Заслуженный деятель физической культуры и спорта Украины»:
Анатолий Молотай
Виктор Дердо
Анатолий Ревуцкий
Почетная грамота Верховной Рады Украины
Александр Каденко
Вадим Шевченко
Татьяна Любченко
Александра Бабарыка
Игорь Кочетов
Валентин Заброда
Алексей Михайличенко
Григорий Симонов
Дмитрий Фетисов
Вадим Масюра
Грамота Верховной Рады Украины
Владимир Чаповский
Анна Бордюгова
Евгений Павленко
Игорь Якобувоский
Почетная грамота Кабинета Министров Украины
Анатолий Савин
Борис Онищенко
Иван Федоренко
Игорь Ищенко
Юрий Карман
Артем Франков
Александр Денисов
Николай Юнак
Благодарность Кабинета Министров Украины
Владимир Черно-Иванов
Татьяна Крушенова
Александр Гливинский
Роман Кадемин
Андрей Ковальский
ЗНАКИ ОТЛИЧИЯ ФФУ
Медаль ФФУ «За заслуги»
Милетий Бальчос
Сергей Васильев
Игорь Домченко
Ольга Жуковская
Сергей Задиран
Николай Катаев
Виктория Киптенко
Людмила Мищенко
Галина Некрасова
Виктор Старовойт
Светлана Шкиль
Олег Шкреба
Знак отличия ФФУ
Дмитрий Алюшин
Александр Бандурко
Сергей Барановский
Игорь Балковой
Андрей Биба
Анатолий Биденко
Константин Вихров
Людмила Вознюк
Роман Волынец
Владимир Герасимец
Алла Грибанова
Виктор Грицай
Вячеслав Грозный
Владимир Дяков
Вячеслав Заброда
Юрий Карабута
Людмила Козленко
Юрий Корзаченко
Анатолий Кудя
Владимир Лашкул
Владимир Лисенчук
Лутюк Денис
Эдуард Липовецкий
Елена Лещенко
Елена Медвидь
Александр Монзалевский
Валерий Никоненко
Сергей Омельченко
Александр Попов
Александр Сердюк
Евгений Столитенко
Алексей Таранушенко
Сергей Татулян
Владимир Трошкин
Мария Федор
Игорь Циганик
Игорь Черкасов
«Уверен, что все те, кто получили награды, будут еще плодотворнее работать, чтобы в следующем году мы все сделали еще один шаг вперед, − сказал в своем завершающем слове Григорий Суркис. − В том числе, и наша сборная. Пока это, конечно, только надежда. Но можем констатировать: все, что было сделано страной для Евро, было огромны нагрузкой, в том числе финансовой, в условиях кризиса. Но надеюсь, что уже летом наша страна будет жить иной жизнью, иными стандартами».