Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Футбольные седмицы с Владимиром Мыленко

Владимир Мыленко

Isport.ua

12.12.11

Ну вот и завершил украинский чемпионат свою первую часть. Но не о том поговорим, ох, не о том.

Вы знаете, мне хочется сейчас рассказать вам свои впечатления. Свои, сугубо субъективные, может даже лично-интимные. Не об игре, вовсе нет (хотя я пересмотрел все восемь матчей тура, и даже тот, где комментировал победитель известного конкурса). Хотя о ней тоже можно, например, о Кривбассе Юрия Максимова, который взял и сыграл с Шахтером в открытый футбол, самоубийственный, заведомо проигрышный − но открытый и красивый футбол. Или о Карпатах, которые на один матч восстали из пепла и напомнили, что это они не так давно претендовали даже на что-то более значимое, чем пятое место. Или о Марко Девиче, который лично мне открылся в этом сезоне − и этом матче − с новой, очень интересной и приятной (особенно с учетом его теперешнего гражданства) стороны.

Увы, но говорить мы будем совсем о другом. О том, что случилось на стадионе Ника. На Днепр-Арене. На Арене-Львов, в конце концов. О том, что увидел я, и как воспринял это я. Почему именно так − от себя? Потому что именно в таком формате я вижу возможность ответить − заочно, ничего не попишешь − всему тому, что было сделано и сказано.

Начну с конца. Меня поразила − неприятно и неожиданно − реакция как комментаторов, так и обсуждающих экспертов. Я не услышал ни капли осуждения. Где-то может промелькнуло недопонимание, но в итоге все вывернулось в «часть футбола» и прочую банальщину. Как будто бы и не произошло ничего страшного. Как будто бы это − норма. Более того, мне лично в голосе комментатора львовского матча послышалось даже некое восхищение этим, извините, файер-шоу. Я  извинился не за свои слова − это было сказано после матча, во время обсуждения.

Поразила и реакция непосредственных участников матча. Я говорю в первую очередь о поединке Карпат и Динамо, ибо я смотрел как раз его, и именно там случилась самая вопиющая история, приведшая к остановке и 107-минутному поединку. Ни игроки, ни тренеры не увидели в этом ничего крамольного. Мол, ну пожгли и пожгли, чего тут такого. В этом месте я хочу привести цитату своего коллеги и кума Владимира Пояснюка. Вот что он написал после остановки львовского матча у себя в Фейсбук-страничке: «Нет в Украине своих Широковых. Дебилы − есть, а Широковых − нет... Увы». Позвольте мне не объяснять суть сказанного. Кому интересно − найдет историю с футболистом Зенита в Интернете.

Мне кажется, это трусость. Трусость и лицемерие. Я вспоминаю нашумевший фанатский фильм «Последний аргумент» и высказывания футболистов, приведенные в нем. Они все построены по одному простому правилу − не сказать ничего такого. Держаться принципа «моя хата скраю», не ляпнуть каких-то резких вещей. Ну да, это ведь не журналистку послать на …, фанаты − сила серьезная, могут и ответить. Спросите хотя бы Ващука.

Господа! Вообще-то все то, что происходило − это, если вы не в курсе, нарушение футбольных законов. И за это кто-то − скорее всего, клубы, ведь так всем (кроме, собственно, клубов; и то вопрос…)  удобнее − пострадает финансово. А если в следующий раз случится что-то более серьезное − тоже закроем глаза и сделаем вид, что это «часть футбола»? Игнорируя эту наглость со стороны фанатов, вы в то же самое время забыли о тысячах простых, нифига не организованных и не «продвинутых» кузьмичей, которые пришли поддержать свои команды. Почему они должны были сидеть в этом дыму? Они за это платили деньги (причем немаленькие, были сто и больше гривен)?

Теперь о непосредственных участниках. Я не хочу сейчас развивать теорию заговора − а ведь можно было, как-то очень синхронно получилось, три матча субботы из четырех оказались в дыму (на четвертом просто некому было этого сделать?). Мне вообще все равно, это спланированная акция или просто совпадение. Дело в другом. Здесь я позволю себе еще одну цитату − самого себя из Твиттера (извините, будет на языке оригинала): «Автори «Останнього аргумента» можуть запхнути собі його туди, де вони проносять на матчі файєри».

Да, именно так. Тот образ, который создавался в этом фильме, образ практически героев, борцов со вселенским злом − он вот там, в этом дыму. В этом бессмысленном и практически беспощадном (жаль, что матч не прекратили и не впаяли тому клубу, чьи фанаты устроили дымовую завесу, техническое поражение. Очень жаль. Но я не удивлен − вы помните хотя бы одно действительно резкое и решительное решение наших футбольных властей? Поделитесь) дыму, который выставил вас во всей красе, во всем великолепии. Вам неинтересен футбол как игра. Вам плевать на других, на тех, кто пришел посмотреть именно игру. Вы считаете себя главнее всех остальных. И позволяете себе нарушать законы и правила. И это есть абсолютная правда.

Парируя обвинения в том, что я ничего не знаю о фанатах, их субкультуре итд итп − хочу напомнить вот что. Думается, персона президента общественной организации Карпаты Олега Солдатенко известна всей фанатской Украине. И именно в сотрудничестве и соавторстве с ним я сделал не один материал по проблеме взаимоотношения фанатов, клубов и властей. Причем это было не в стиле «бла-бла-бла», а с конкретными идеями, предложениями. И в первую очередь − с идеей консенсуса, взаимопонимания. О каком взаимопонимании, о каком гипотетическом круглом столе может идти речь после таких выходок? Мне жаль время и работу таких людей, как Олег − которые пытаются найти точки соприкосновения там, где это нереально сделать. Как можно вести диалог в формате «Нам все пофиг, жгли и будем жечь, потому что это круто»? О какой футбольной и околофутбольной культуре мы вообще говорим, ребята? Я хочу − поэтому я буду так делать. Это позиция подростка, у которого «весь мир идет на меня войной». Я не психолог, но не открою Америки в том, что именно этот период в жизни человека считается наиболее трудным. Ибо человек практически неуправляем. И в первую очередь − несамоуправляем. А демократия − это в первую очередь не вседозволенность, а самоограничение, самоуправляемость.

Я не выступаю за возвращение на стадионы милиции и железного порядка. Я не хочу видеть вместо гостевых трибун клетки, как, например, в Польше. Но точно так же не желаю смотреть на стадион в дыму. Это не мой футбол. Это не футбол.

+++

ТзОВ «Скорзонера» і досі не заплатило кошти до статутного фонду ФК «Прикарпаття»

Paralleli.if.ua

12.12.11

На наступну сесію депутати міської ради запросять Олександра Шевченка і спитають в нього, чому ТзОВ «Скорзонера» і досі не заплатило кошти до статутного фонду ФК «Прикарпаття».

Нагадаємо, що в липні цього року силами міської ради та «Скорзонери» створили ТзОВ «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття». Як наслідок, міська рада передала у статутний фонд підприємства недобудований стадіон та 11 га землі. А «Скорзонера» мала внести 164 млн. грн. 50% мало надійти впродовж місяця після створення клубу, інші 50% − впродовж року.

Але, як інформує «Репортер» коштів і досі нема. Навіть для того, щоб погасити старі борги клубу. Як доповів міський голова Віктор Анушкевичус на останній сесії міськради, питання старих боргів клубу вже розглядалося на засіданні професійної футбольної ліги (ПФЛ) і має розглядатися на засіданні федерації футболу…

Мер підкреслив: місто виконало всі зобов’язання. А керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко − навпаки. Відтак, його позиція нікому не зрозуміла. «Є пропозиція доручити мені провести переговори на предмет виконання всіх рішень сесій, − повідомив мер. − А на наступній сесії я вам подам інформацію. Вже тоді будемо приймати рішення, що робити далі. Тому що проект інвестиційний і дуже великий. І навіть Суркіс (Григорій Суркіс, голова федерації футболу − Авт.) в розмові зі мною сказав, що це безпрецедентний випадок, в якому міська рада пішла на усі поступки інвестору. Мовляв, такого в Україні ще не було».

Депутат Михайло Сеньків запропонував запросити на сесію і самого Олександра Шевченка. Анушкевичус погодився. «Не хочу втрачати цього інвестора, − підсумував мер. − Тому що, як ми знаємо, черги великої немає. Проте треба запросити і його».

Правда, наскільки ми знаємо, Шевченко не завжди приходить на наради чи робочі групи, куди його запрошують щодо цього питання. Чи стане цей випадок винятком − скоро побачимо.

Нагадаємо, що заборгованість перед колишніми футболістами стала причиною зняття трьох очок з ФК «Прикарпаття».

+++
ЕВРО-2012

 

 

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Укрінформ

12.12.11

Минулого тижня польські ЗМІ у контексті Євро-2012 найбільше писали про організаційний та економічний аспекти підготовки турніру після розподілу його учасників по групах.

 

Зокрема, Польське агентство преси (РАР) інформує, що силові структури України і Польщі узгоджують безпекову складову підготовки до Євро-2012 з розподілом учасників турніру по групах після жеребкування в Києві. Про це йшлося під час дводенного засідання українсько-польської робочої групи з питань безпеки Євро-2012 у Варшаві. «Інформація про розподіл команд по окремих групах відкриває новий вимір для гарантування безпеки. Це дасть змогу здійснити конкретний аналіз ризиків і детально планувати діяльність, що стосується безпеки. Ми працюємо над тим, щоб досягнути рівня безпеки, якого вимагає від нас УЄФА», − цитує РАР керівника української делегації − першого заступника Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні Євро-2012 Олександра Бірсана.

  

Водночас заступник міністра внутрішніх справ Польщі Адам Рапацький після завершення засідання підкреслив, що підготовка безпекового компоненту увійшла у завершальну фазу і стосується перевірки готовності всіх служб. «Сьогодні антитерористичний центр Агенції внутрішньої безпеки Польщі і відповідний антитерористичний центр СБУ тісно співпрацюють у сфері обміну інформацією про потенційні загрози. Ми вступаємо у фазу перевірки готовності в окремих сегментах. Це вже кінцевий етап підготовки до турніру», − зазначив А.Рапацький. Він додав, що Київ і Варшава узгодили правила обміну інформацією між центрами управління операціями польської поліції й української міліції, а також принципи співпраці офіцерів зв'язку в обох країнах.

  

Заступник керівника МВС Польщі також нагадав, що згідно з проектом «Приязний кордон» під час Євро-2012 на чотирьох пунктах перетину кордону з Україною буде запроваджено спеціальні «смуги» для швидкої перевірки вболівальників. «Вболівальники перевірятимуться в одному місці українськими і польськими прикордонними і митними службами. Йдеться про те, щоб до мінімуму скоротити час перевірки», − наголосив він. Заступник міністра підкреслив, що МВС Польщі розглядає можливість відновлення прикордонного контролю на внутрішніх кордонах ЄС, і це рішення залежатиме від оцінки рівня загроз. З цією метою Польща найближчим часом планує провести відповідні навчання з Німеччиною, повідомляє РАР.

  

Інтернет-видання Sport.pl зазначає, що перед жеребкуванням 2 грудня у Києві було відомо, що більшість учасників бажають розміститися під час турніру у Польщі. Однак після жеребкування деякі з найсильніших збірних вирішили змінити прописку і «переселитися» в Україну. Першими, як констатує Sport.pl, стали шведи. Вони планували зупинитися на тренувальній базі у Гдині на півночі Польщі, однак після жеребкування передумали і оселяться у щойно збудованому готелі Platinum під Києвом. Другою командою, яка вирішила розміститися в Україні, стала збірна Франції. Як зазначає видання, «трикольорові» серйозно розглядали можливість розташування поблизу Кракова. Проте жеребкування розставило усі крапки над «і», і французи, швидше за все, під час чемпіонату житимуть на тренувальній базі донецького «Шахтаря». Третьою збірною, яка відмовляється від тренувальної бази в Польщі, є Данія. Данці, як наголошує Sport.pl, на 99% вже вирішили поселитися в готелі поблизу міста Слупськ на півночі Польщі, але після жеребкування віддають перевагу Україні. Водночас, попри участь у турнірі на футбольних полях в Україні, «польську прописку» змінювати не збираються, наприклад, англійці й голландці, констатує Sport.pl.

  

Часопис Fakt.pl пише, що «група смерті» гратиме в Україні, а тому голландські, німецькі, португальські чи данські вболівальники оселяться у Львові чи Харкові, а не в польських містах. Як зазначає газета, після жеребкування у середовищі польських уболівальників панувала ейфорія з приводу того, що Польща не потрапила на дуже сильних суперників. Натомість не дуже раділи представники готельного бізнесу і рестораторів, які розраховували на приїзд заможніших вболівальників. Футбольні фанати, які витрачають найбільше грошей, поїдуть в Україну, наголошує видання. За підрахунками експертів, закордонні вболівальники упродовж турніру витратять в Польщі близько 900 млн злотих (понад 280 млн доларів), натомість в Україні − 1,5 млрд злотих (майже 470 млн доларів). Часопис наголошує, що найгірша ситуація у цьому аспекті спостерігатиметься у Варшаві і Вроцлаві, де гратимуть греки, чехи і росіяни, вболівальники яких не особливо розкидаються грошима. З цих країн не слід також розраховувати на вболівальників, які, не маючи квитків на матчі, приїжджають дивитися поєдинки у фан-зонах, як це роблять англійці чи голландці. Газета наводить дані, що найбільше у Польщі витрачатимуть ірландці − 1,9 тис. злотих (близько 600 доларів) й іспанці − 1,75 тис. злотих (майже 550 доларів), а найменше чехи − 750 злотих (понад 230 доларів) і хорвати − 700 злотих (понад 200 доларів).

  

Продовжуючи цю тему, інтернет-портал Wirtuаlna Polska називає жеребкування «бізнес-катастрофою» для Польщі. Попри те, що група «А» є «фантастичною» для Польщі, туристичний сектор «заламує руки». Під час Євро-2012 на початковій стадії в Польщі гратимуть майже всі країни з так званої групи PIIGS (найбільших боржників Європи) − Ірландії, Італії, Греції й Іспанії. «До комплекту нам не вистачає лише Португалії», − жартує у коментарі виданню експерт Адам Черняк з Варшавської школи економіки. «Що добре для нашої команди, не обов'язково сприятливе для економіки Польщі. Як чехи, так і росіяни чи греки не є вболівальниками, які приїжджають масово і надовго залишаються», − наголошує експерт.

  

У Познані планують розширити авіасполучення з Ірландією та Італією, національні збірні яких гратимуть в цьому місті у груповій стадії Євро-2012. «Ми отримали інформацію, що Ryanair (компанія-авіаперевізник з Ірландії − ред.) оголосив про додаткові 5-6 рейсів з Дубліна до Познані і у зворотному напрямі. Звичайно, крім того, буде багато чартерних рейсів», − цитує РАР речника аеропорту «Лавіца» у Познані Ганну Сурму. За її інформацією, інша авіакомпанія з сегменту дешевих авіаперевезень − Wizzair − оголосила про два додаткові рейси 17 і 19 червня до ірландського міста Корк. Wizzair організує також додатковий авіарейс 15 червня за маршрутом Познань-Рим, щоб італійські вболівальники після матчу Італія-Хорватія могли повернутися додому.

  

У Варшаві очікується від 150 до 250 тис. вболівальників під час проведення матчів Євро-2012. Водночас у дні, коли не буде поєдинків, їхня кількість коливатиметься у межах 30-50 тис. осіб, сказав в інтерв'ю РАР директор секретаріату з підготовки до ЧЄ-2012 у Варшаві Анджей Цудак. «Орієнтовно у день матчу в місті буде від 150 до 250 тис. вболівальників. Зрозуміло, що з них 50 тис. приїде на стадіон. Натомість у дні, коли не відбуватимуться поєдинки, у Варшаві залишиться від 30 до 50 тис. осіб», − зазначив А.Цудак.

  

Як поінформував директор секретаріату, у передмістях Варшави підготують 21 тис. тимчасових і 4 тис. постійних паркувальних місць для автомобілів. Звідти постійно курсуватимуть автобуси до фан-зони в центрі міста і до Національного стадіону. Біля спортивної арени під час турніру встановлять також додаткові автобусні зупинки, з яких транспорт забиратиме вболівальників після матчів. Для вболівальників, які приїдуть до Варшави автобусами, підготують 300 паркувальних місць біля Національного стадіону і 300 місць на відстані 10-15 хвилин пішки від спортивної арени, повідомляє РАР.

  

Вболівальники, які під час Євро-2012 мають намір приїхати до Польщі, з 5 грудня можуть користуватися двома послугами: Polish Guide i Polish Pass, повідомляє РАР. «Цей продукт, який раніше не використовувався в історії проведення чемпіонатів Європи з футболу, є інформаційним сервісом, доступним для всіх вболівальників і туристів, які планують подорож до Польщі під час Євро-2012», − повідомив у Варшаві координатор з операційних питань у спілці PL.2012 Войцех Фолейовський. За його інформацією, усі охочі матимуть доступ до інформації про ці послуги в інтернеті (www.polishguide2012.pl), а за 30 днів до початку турніру її можна буде отримати через мобільні телефони і смартфони. Як підкреслюють у спілці PL.2012, завдяки Polish Pass і Polish Guide туристи зможуть індивідуально запланувати перебування в Польщі з урахуванням своїх потреб та уподобань. «За 100 днів до початку турніру ми запустимо послугу My Trip («Моя подорож»), яка дасть змогу підготувати власну поїздку і перебування в Польщі», − цитує РАР В.Фолейовського.

+++

Стартував продаж квитків Євро-2012 за квотою України

Ukraine2012.gov.ua

12.12.11

Федерація футболу України та її ексклюзивний комерційний партнер ПрАТ «Україна Футбол Інтернешнл» повідомляють, що згідно з рекомендацією УЄФА квиткова квота Федерації футболу України як асоціації, чия команда бере участь у фінальному турнірі, буде реалізована через офіційний сайт www.uefa.com. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомили в прес-службі федерації.

На офіційних сайтах ФФУ (www.ffu.org.ua) та УФІ (www.ufi.com.ua) буде розміщений спеціальний банер із прямим посиланням на Портал з продажу квитків для вболівальників на сайті www.uefa.com.

Усі вболівальники, які є громадянами України або проживають на її території, матимуть змогу залишити заявку на вищевказаному сайті починаючи з 12:00 12 грудня 2011 року до 24:00 29 лютого 2012 року.

Звертаємо особливу увагу на те, що всі заявки без винятку будуть розглянуті лише після 29 лютого 2012 року, незалежно від того, коли вони були подані. Якщо таких заявок виявиться більше, аніж квитків, виділених національній футбольній асоціації для українських уболівальників, УЄФА проведе жеребкування.

Після 15 березня 2012 року кожен вболівальник, хто своєчасно оформив заявку на сайті www.uefa.com , отримає листа на електронну пошту з інформацією щодо результатів свого запиту. У випадку, якщо результат заявки буде позитивний, з особового рахунку (кредитної картки) особи, якій пощастило, буде автоматично знято суму вартості замовлених квитків. Якщо було обрано варіант здійснення оплати за допомогою банківського переказу, на електронну пошту буде направлена повна інформація (назва банку, номер рахунку і т.д.), необхідна для здійснення платежу. Тих уболівальників, котрі не виграли право купити квитки, буде віднесено до так званого Списку очікування.

Якщо ж уболівальникові пощастило виграти право купити квитки, але з будь-яких причин не він не встиг вчасно оплатити своє замовлення, його квитки автоматично потрапляють до вболівальників, які знаходяться у Списку очікування. У цьому випадку пріоритетне право на придбання квитків буде надане тим уболівальникам, які вибрали варіант оплати за допомогою кредитної картки.

Підписатися на новини