Трилер на «Олімпійському»
Україна − Німеччина − 3:3
Україна: Рибка, Бутко, Кучер, Ракицький, Селін, Ярмоленко (Алієв, 82), Тимощук, Безус (Назаренко, 39), Коноплянка (Федецький, 90+2), Мілевський (Девич, 66), Шевченко (Гай, 66).
Німеччина: Цілер, Боатенг, Бадштубер, Гуммельс, Аого, Хедіра (Рольфес, 46), Езіл (Подольськи, 66), Треш (Шуррле, 46), Кроос (Бендер, 87), Гьотце (Мюллер, 66), Гомес (Какау, 83).
Голи: 1:0 Ярмоленко (28), 2:0 Коноплянка (36), 2:1 Кроос (38), 3:1 Назаренко (45), 3:2 Рольфес (65), 3:3 Мюллер (77).
На 3-й хвилині Артем Мілевський вивів Андрія Шевченка на побачення із дебютантом збірної Німеччини Роном Робертом Цілером, однак найкращий бомбардир українців влучив у сітку із зовнішнього боку. Німці відповіли майже одразу, коли партнери вивели на ударну позицію Маріо Гьотце − тут уже у гру вступив Олександр Рибка, який холоднокровно відвів загрозу.
Невдовзі суперники знову обмінялися небезпечними моментами. Спочатку Андрій Ярмоленко смачно пробив із-за меж штрафного майданчика, і м'яч просвистів у сантиметрах від лівої «дев'ятки» німців. Гості провели швидку комбінаційну атаку, завершити яку узявся Маріо Гомес − і цього разу Рибка виявився на місці.
Феєрична футбольна вистава продовжувалася на газоні «Олімпійського» і надалі. На 28-й хвилині Шевченко довгим діагональним пасом знайшов на правому фланзі Мілевського, котрий, побачивши забігання Ярослава Ракицького, віддав йому на хід. Захисник «Шахтаря» переграв свого візаві та зробив передачу на Ярмоленка, і киянин не схибив, відкривши лік голам на оновленому стадіоні − 1:0.
Наступну результативну атаку синьо-жовтих також розпочав Мілевський. Проте цього разу Артем віддав пас на хід Євгену Коноплянці. Хавбек «Дніпра» пройшов на швидкості метрів 60-70, увірвався до володінь Цілера, обійшов його та спокійно забив другий гол. Від такого розвитку подій «Олімпійський» вибухнув шаленими емоціями − 2:0!
Щоправда, ейфорія на трибунах було трохи втихла на 38-й хвилині, коли Тоні Кроосу вдався чудовий удар у «дев'ятку» з середньої відстані. Навіть непробивний Рибка не ворухнувся, спостерігаючи, як м'яч перетинає лінію його воріт. Та «відпочивали» вболівальники збірної України недовго. Незадовго до перерви Сергій Назаренко, щойно вийшовши на заміну, відновив двогольову перевагу господарів.
Півзахисник «Таврії» наважився пробити метрів з тридцяти, що не завадило йому поцілити у самісінький верхній кут воріт німців. Голкіпер «Ганновера» у цьому епізоді також виявився безсилим − 3:1, і стадіон проводжав господарів у роздягальню, не вірячи своїм очам.
Другий тайм розпочався не менш блискавично. Два удари Андре Шуррле повз воріт Рибки Україна компенсувала гольовими моментами Шевченка та Анатолія Тимощука − гості мають бути вдячними Цілеру за те, що рахунок на табло не змінився знову. В такому шаленому темпі суперники ще неодноразово турбували один одного, але найкращу нагоду, аби відзначитися першим отримав на 62-й хвилині той-таки Назаренко.
Коноплянка відправив колишнього одноклубника на побачення із кіпером, але Сергій, обманувши Цілера фінтом, не влучив у вільний кут воріт. Отже, не забиваєш ти... забиває Сімон Рольфес. Після розіграшу кутового хавбек леверкузенського «Байєра» ледь не порвав з близької відстані сітку − 3:2.
Відігрався бундестім на 77-й хвилині, реалізувавши свою беззаперечну територіальну перевагу. Томас Мюллер, який разом із Рольфесом вийшов на заміну, знайшов щілину у захисному мурі синьо-жовтих та з кута штрафного майданчика втретє примусив капітулювати Олександра Рибку.
Щойно німці відновили рівновагу, як збірна України отримала дві чудові нагоди, аби знову вийти вперед. Спочатку Ярмоленко трохи не влучив у ворота метрів з 16-ти, а на 83-й хвилині Марко Девич не використав вихід сам-на-сам із Цілером. Останній вибух господарів стався на 90-й хвилині − ще одна казкова спроба Девича перетворилася на ще одну мить удачі воротаря «Ганновера».