Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
ТК «Футбол» заплатит $ 15 млн десяти клубам УПЛ
Terrikon.com
24.10.11
Телеканал «Футбол» стал официальным транслятором украинской футбольной «Премьер-лиги» (УПЛ) на два сезона, сообщает пресс-служба канала, подчеркивая, что «Футбол» заплатил за телевизионные права «рекордную для украинского футбола сумму».
В телевизионный пул УПЛ входят 10 футбольных клубов из 16, участвующих в высшем турнире чемпионата Украины по футболу: «Шахтер», «Металлург» (Донецк), «Оболонь», «Черноморец», «Карпаты», «Ворскла», «Ильичевец», «Заря», «Александрия», «Таврия».
Пресс-служба телеканала отмечает, что 10 украинских футбольных клубов, подписавших с УПЛ контракт, разделят призовой фонд в размере $ 7 млн за первый сезон (2011-2012 годы). Во втором сезоне (2012-2013 годы) сумма вырастет и составит $ 8 млн.
Согласно приобретенными правами телеканал «Футбол» покажет все домашние матчи перечисленных команд. Матчи с участием топ-команд покажет общенациональный телеканал «Украина».
«Мы были готовы купить пакет из всех 16 клубов, но по разным причинам не все они передали право на трансляцию УПЛ, − отметил директор канала «Футбол» Александр Денисов. − Эксклюзивную возможность транслировать игры значительной часть этих клубов мы приобрели за очень большие деньги. Соответственно, уже с этого сезона десятка клубов пула получит доход. Для нас очень важно сотрудничество с УПЛ, поскольку украинский футбол − приоритет номер один в развитии нашей спортивной группы телеканалов «.
Отметим, что домашние матчи киевского «Динамо», «Металлиста», «Днепра», «Арсенала», «Кривбасса» и «Волыни» будут показывать телеканалы «1+1» и «2+2».
+++
Мирча Луческу: «Игра в Киеве важна для имиджа»
Shakhtar.com
25.10.11
− На ваш взгляд, после победы «Металлиста» над «Шахтером» в Донецке можно толковать о том, что в чемпионате произошли революционные сдвиги: на смену традиционному дуэту соискателей золотых медалей пришел триумвират?
− Думаю, так и есть. Теперь в походе на украинский футбольный Олимп нас уже трое. «Металлист» еще в прошлом году демонстрировал завидную хватку: если мне память не изменяет, почти до конца первого круга харьковский клуб держался рядом с лидерами, но потом, видимо, не выдержал темпа. Совсем не похоже, что в этом году история может повториться. Судя по настрою, «Металлист» будет сражаться за золотые медали до последнего тура.
− За счет чего это должно произойти?
− Мне кажется, благодаря толковой трансферной политике: харьковская команда сформирована из мастеровитых и одновременно очень голодных до больших побед футболистов. Это создает фантастическую мотивацию для тренера и игроков. «Металлист» может служить примером футбольной аксиомы: чем больше вкладываешь в команду, тем на большую отдачу со временем можешь рассчитывать.
− Нет повода подозревать, что прогресс «Металлиста» − оборотная сторона регресса в игре «Динамо» и «Шахтера»?
− Ни в коем случае. Прогресс «Металлиста» − штука абсолютно самодостаточная. Уровень, на который вышла команда Мирона Маркевича, позволяет ей теперь каждый матч играть на победу. Последние события в Мальме и в Донецке это подтвердили. Харьковские футболисты хорошо чувствуют ритм матча: знают, когда нужно ускорить игру, когда необходимо взять паузу. Обратите внимание: в «Металлисте» нет 18-20-летних игроков, костяк команды составляют 24-25-летние футболисты, еще молодые, но уже имеющие за плечами определенный опыт. Шавьер, Кристальдо, Тайсон, Вильягра, Соса, Торсильери − практически весь иностранный легион «Металлиста» производит хорошее впечатление.
− Сделав ставку на южноамериканских футболистов, «Металлист» в каком-то смысле повторяет опыт «Шахтера» − с той лишь разницей, что у Маркевича вдвое больше аргентинцев, нежели бразильцев, которым отводятся ключевые роли в вашей команде.
− В таком подходе, наверное, тоже есть свой резон. В аргентинском футболе больше агрессии и культа физической силы, чем в бразильском, где во главу угла поставлены техника и скорость. Стоит иметь в виду, что аргентинцы более привычны к Европе. Выходцы из этой страны давным-давно выступают в чемпионатах Италии, Испании, Германии. Аргентинским футболистам, которые впервые пересекают океан, объективно проще адаптироваться к европейскому футболу, чем бразильцам. Оказавшись же в одной команде и обладая разными игровыми достоинствами, они могут замечательно дополнять друг друга. Что, собственно, и наблюдается сейчас в «Металлисте».
− Не могу не спросить о предстоящем в среду кубковом матче «Динамо» − «Шахтер». При всех «особых отношениях» между двумя клубами трудно представить, чтобы ваше новое внезапное свидание с динамовцами перевешивало по значимости встречу с «Зенитом» через неделю в Лиге чемпионов.
− Кто вам сказал, что я собираюсь взвешивать оба матча на одних весах? И так очевидно, что повторная встреча с «Зенитом» с точки зрения нашей стратегии на сезон неизмеримо ответственнее. Игра же в Киеве традиционно важна для имиджа «Динамо» и «Шахтера». Кроме того, есть шанс поднять себе настроение перед поездкой в Санкт-Петербург. Посмотрим, что из этого получится.
+++
Таврія − Шахтар. Інформаційна війна проти сімферопольських фанатів
Ultras.org.ua
24.10.11
Нижче викладений матеріал є версією безпосередньо учасників подій на трибуні №5 під час і після закінчення матчу. Ознайомившись з рядом телевізійних відеосюжетів та брехливих статейок в інтернеті, дані яких не відповідають дійсності, ми змушені проінформувати громадськість про факти того суботнього вечора. Нехай цей матеріал не буде таким яскравим, барвистим і гучним, як це виходить у тих, для кого інформаційний світ − це шматок хліба, але зате в дійсності передасть картину того, що відбувається. Метою статті не є вигороджування дій фанатів на трибуні, ми хоч і білі, але не пухнасті − це знаємо..., тут мова піде про інше. Наша мета − дати спростування брехливої інформації, що виходить від співробітників сімферопольської міліції у ЗМІ, на підставі якої працював суд і виносив своє рішення. Також акцентуємо увагу на перевищенні повноважень беркута при затриманні − це чистої води беззаконня і свавілля у діях силових структур.
15 жовтня 2011. Таврія − Шахтар.
Матчі з лідерами чемпіонату завжди збирали максимальну кількість вболівальників, суботній вечір не став винятком. Чаша стадіону поступово наповнювалася і фанатська трибуна кримчан, яка до старту поєдинку налічувала близько трьох сотень чоловік, що активно підтримують команду. Дії фанатів на трибуні в той вечір мало чим відрізнялися в порівнянні з іншими матчами, не рахуючи піротехніку, використану у другому таймі. На трибуні, час від часу, підіймався чорний транспарант із зображенням білого кельтського хреста, який міліція у ЗМІ спеціально позначила як свастику, блискавично сформувавши y громадян негативне відношення до фанів.
Страшно уявити як різниться з дійсністю інформація, якою ми «харчуємося» з екранів телевізора, інтернет-ресyрсів і всієї цієї макyлатyри з кіосків. На які помилкові висновки нас підштовхують ці джерела інформації, коли, здавалося б, рядова подія для ЗМІ, з фотоматеріалом і відеозйомками висвітлюється вкрай спотворено. Місцями, байки доходять до абсyрду, коли мова заходить про побиття рyками і ногами полковника міліції Сергія Нікітіна.
Під час матчу, а також в п'ятнадцяти хвилинній перерві, ніяких сутичок між фанатами і правоохоронними органами не було, і на трибуні не було жодних бійок і бійок між самими фанатами, − зовсім протилежне повідомляє прес-офіцер Сімферопольського ГУ МВС Оксана Сорокопудова. Більше того, − вона свідчить, що фани провокували своїми діями вболівальників Таврії. Ну і апогеєм марнослів'я стала наступна заява Сорокопyдовой: «Деякі з них були доставлені на експертизу алкогольного та наркотичного сп'яніння, про результати якої можу повідомити пізніше «. На трибyнy фанати в п'яному стані навіть своїх не пyскають − це правило, винятків тyт бути не може.
За xвилин п'ять до закінчення поєдинку до конвою, який стояв по периметру сектора, підтягнулись додаткові сили в беретах. Таке часто практикyють в Сімферополі щоб уникнути конфліктних ситуацій між фанатами клубів, чиї відносини є «натягнyтими». Мета силових структур − тримати фанатів на трибуні до тих пір, поки вболівальники протилежного табору покинyть межі стадіону. На вигляд все так і виглядало, але...
Фінальний свисток. Команди йдуть в роздягальні. І ось настyпає ключовий момент, про який не сказано жодного слова: двоє дівчат відправляються на вихід з сектора. Пройшовши більшу частину оточення і бyдyчі yже майже y самого виходу, до них підходить співробітник міліції і без церемоній витягує з-під кyртки, банер із зображенням вищезгаданого кельтського хреста. Дівчині тут же заламують руки і впирають обличчям в асфальт. Помітивши подібне неподобство фанати тyт же реагують і починають рухатися до місця події. Масовий рух фанатів до верху сектора призвів до того, що міліція і берети, не розібравшись в чому справа, дістають дубинки, і починають пресингувати фанів.
Фанати, показуючи пальцями на інцидент з дівчиною вимагають припинити це свавілля. Більше того − на очах у трьох сотень людей, співробітники сімферопольської міліції розривають на шматки відібраний у пані банер з кельтським хрестом. Це чистої води провокація! Терпіти таке − не поважати самих себе! Ультрас роблять спробу пробратися в бік дівчини, що знаходиться на землі, спроба не увінчалася успіхом. Вже через кілька секунд на горизонті з'являються співробітники беркута, оснащені кийками, на обличчях маски. З боку фанатів відбувається відступ назад, на секторі відбувається тиснява, в слідстві якої люди починають один одного збивати з ніг. Не звертаючи уваги на тисняву беркут продовжує свій наступ і висмикує до себе молодих хлопців, тягнучи їх (інакше й висловитися не можна!) за межі сектора.
Тут вже чекали автозаки для доставки до районного відділу міліції. За межі сектора вивели десяток чоловік, решту, що знаходилась на секторі, змусили лягти на бетон, а частина стояла піднявши руки за голову. Далі по-одному заламуючи руки тягли на гору, на шляху стояла співробітниця міліції і записувала на камеру дані кожного фаната, який підіймався нагору.
Потерпілі розповідають про удари палицями в область ніг, спини, удари по нирках, умисне удушення, збивання з ніг, хамське поводження й манеру спілкування, властиву людям з місць позбавлення волі. У кожного члена фан-групи в той вечір була своя історія затримання. Наприклад, фотографа ультрас-порталу fcts-ultras.com погрyзили в УАЗік, щоб відібрати флеш-карту фотоапарата, на якій було відображено все, що відбувається. Незважаючи на погрози про фізичну розправу вилучити флеш-картy їм не вдалося. Другому фотографу вдалося відновити фотографії після їх видалення з флеш-карти.
З сектора вивели близько сорока осіб, які були відправлені в центральний районний відділ м. Сімферополя. У відділенні співробітники міліції вимагали писати пояснювальні (підтвердження знаходження на матчі і на секторі № 5, опис подій на трибуні, цікавило питання хто запалював піротехніку, потім опис затримання і шлях до відділення), знімалися відбитки пальців, також заносилися дані з місцем проживання та пропискою затриманих і в окремому кабінеті робили оперативну зйомку на тлі лінійки для вимірювання зросту з подачею особистих даних, під кінець записували ходу, − повідомляють самі затримані.
Через кілька годин велика частина хлопців залишила відділення, деякі залишились аж до ранку. Через кілька днів підсумок всіх цих подій: міліція звинуватила вісім чоловік в опорі правоохоронним органам при затриманні, на цій підставі хлопцям суд виносить своє рішення − 40 годин громадських робіт кожному. Ось так все це працює. Хто відповість за свавілля беркута? Вкотре ... Скільки це може тривати?
+++
Спортивные перспективы города
Doska.sumy.ua
25.10.11
Спортивные перспективы городаСумских футболистов будут готовить на современном поле с искусственным покрытием.
По инициативе главы облгосадминистрации Юрия Чмыря в Сумах продолжается реконструкция футбольного поля детско-юношеской школы олимпийского резерва «Смена». Строительство ведется под надзором руководства Федерации футбола Сумщины. С очередной инспекцией на объект наведался первый заместитель председателя Федерации Андрей Грек.
Сейчас строительные работы в сроки укладываются, активными темпами ведется закладка основы под синтетическое покрытие, которое привезут из Германии. По словам первого заместителя председателя Федерации футбола Сумской области Андрей Грека завершить реконструкцию поля должны до 15 ноября. В итоге размер поля составит 120 на 80 метров. Рядом обустроят еще два тренировочных поля, отремонтируют также админкорпус с раздевалкой и душевыми кабинками.
Стоимость реконструкции составляет два миллиона гривен − это субвенции из областного бюджета. На проведение подготовительных работ дополнительно выделили еще миллион 450 тысяч гривен из городской казны. На стадионе смогут заниматься футболом не только дети, но и взрослые. На базе же ДЮСШ «Смена» и СОШ № 19 планируют создать футбольный лицей для одаренных детей Сумщины.
+++
ЕВРО-2012
НСК «Олимпийский» или же дорого и сердито
Socmart.com.ua
25.10.11
Проводить реконструкцию гораздо дороже, чем строить с ноля. Это аксиома. Когда вы возводите обьект с чистого листа, то просчет его сметы, и главное слежение за целенаправленным использованием средств гораздо проще, чем в случае если осовременяется старый обьект.
Согласно данным компании www.socmart.com.ua, изначально, когда Украина только узнала про совместную с Польшей победу на проведение чемпионата Европы по футболу 2012 года, велся разговор про бюджет на перестройку «Олимпийского» в размере 105-107 миллионов евро или 695,5 миллионов гривен по курсу НБУ. В стадионе изначально должно было вмещаться 74-77 тысяч зрителей, а начало строительства было запланировано на декабрь 2007 года, тогда как сдача в эксплуатацию − летом прошлого года. Тем не менее через неполных семь месяцев цена на реконструкцию будущего финального стадиона чемпионата Европы по футболу 2012 года сильно увеличилась. В первой государственной программе по подготовке и проведению в Украине финальной части чемпиона, которую приняли постановлением Кабмина от 31 октября 2007 года, смета на «Олимпийский» увеличилась в три раза и составила 1,5 миллиарда гривен. Причем ровно столько же предусматривалось и чтобы построить новый столичный стадион. Второй пункт государственной программы по строительству новых и реконструкции действующих стадионов чтобы обеспечить тренировки команд принимающих участие в чемпионате предполагал, что инвестор выделит 1,5 миллиарда гривен.
Во второй государственной программе по подготовке к чемпионату Европы по футболу 2012 года что принял Кабмин постановлением от 22 февраля 2008 года, смета «Олимпийского» осталась на прежнем уровне, а пункт о строительстве нового стадиона в столице исчез. В то же году, смету стадиона по меньшей мере два раза пересматривали к увеличению. В конце октября Сергеем Драчем, на тот момент заместителем министра по делам семьи, молодежи и спорта в соответствии с данными СМИ было заявлено, что предварительная сумма реконструкции «Олимпийского» вместе с проектными работами должна составит 300-330 миллионов долларов. Также господином Драчем было напомнено, что министерством 10 октября получено от немецкого архитектурного бюро GMP, которое является главным проектировщиком реконструкции обьекта.
Чуть позже министром по делам семьи, молодежи и спорта Юрием Павленко оценена стоимость реконструкции НСК «Олимпийский» в 2 миллиарда 114 миллионов 726 тысяч 997 гривен. Причем, как заявил министр, общая площадь участка реконструированного НСК «Олимпийский» должна была составлять 168,8 тысяч квадратных метров. В сметной стоимости строительства − для строительно-монтажных работ − 1,398 миллиардов гривен, цены на оборудование − 114,593 миллиона гривен, пусково-наладочные работы − 7,341 миллион гривен, кроме того замена вместе с переносом инженерных систем которые находятся вне управления НСК «Олимпийский», а в управлении киевской власти − 594,286 тысяч гривен.
Согласно данным специалистов компании «Соцмарт», в проекте GMP Architects предполагалось что сроки по строительству стадиона будут длиться от сентября 2008 года по декабрь прошлого года. В общей вместимости стадион должен был составил 69 тысяч и 4 человека, а в чистой вместимости − 63 тысячи 427 человек. Ввести в эксплуатацию стадион предполагалось к июлю текущего года. В роли местного адаптера выступал ПТАБ «Юрий Серегин», а в рол генерального подрядчика − холдингова компания «Киевгорстрой». Тем не менее назначили новый курс на лучший проект реконструкции НСК, который 15 апреля 2008 года был выигран тайваньской компанией Archasia Design Group Limited. Триумф тайваньцев оказался преждевременным. Уже через несколько месяцев все тем же Павленко было заявлено, что работы с компанией из Тайвани прекращены. Причина по его словам заключалась в том, что компаний так и не были предоставлены разрешительные документы по осуществлению строительной деятельности в Украине.
К работе над реконструкцией опять привлекли немцев − GMP von Gerkan, Marg und Partner. Как заявил господин Павленко, в договоре предусматривалось три стадии работ. Первая является презентацией концептуального проекта на протяжении 60 дней. Вторая − собственно рабчоим проектом, который необходимо было подать на протяжении 180 дней. Третьим этапом была рабочая документация.
+++
Где разместят 500 тыс. болельщиков которые приедут в Харьков?
Stroyobzor.net.ua
24.10.11
Одним из важнейших вопросов для Харькова как для принимающего города является размещение иностранных болельщиков. По правительственным турпрогнозам на 2012 год, Харьков должен принять от 300 до 500 тыс. болельщиков. Цифра не малая. Поэтому соответственно и мест необходимо подготовить не меньше. Сейчас на Харьковщине этим и занимаются. Готовят 65 гостиниц с общим количеством 3855 номеров. По словам директора Департамента по подготовке к Евро 2012 Харьковского горсовета, на сегодня между 42 гостиницами и официальным туроператором чемпионата подписали договора на 2096 номеров. Дефицит составляет 669 номеров. Его должны покрыть за счет строящихся гостиниц, передает корреспондент СтройОбзора
До конца года в городе сдадут в эксплуатацию восемь новых отелей. «К Евро 2012 в городе не будет проблем в плане размещения иностранцев, потому что гостиницы продолжают строить, к тому же готовят под эти цели и общежития.
Иностранцам нужны условия: от десяти до четырнадцати свободных гектаров земли. Еще нужна канализация и электроснабжение. Есть четыре места: Пески, за пляжем «Аркада», лыжная база «Темп» пансионат «Дубовый гай»«, база в пос. Высокий − уверен директор Департамента по вопросам подготовки Евро-2012 по футболу.
Полным ходом идет строительство мест для болельщиков и тренировочных баз для футболистов и в поселке Высоком. Там строят отельные комплексы с номерами-люкс на тридцать три места. «Эта база пользуется большим интересом сбоку команд, которые приедут на чемпионат Евро-2012. особенностью этой базы есть то, что она самодостаточная. Тут можно не только тренироваться, а и проживать», − говорит директор турнира Евро − 2012 Маркиян Лубкивский. Эта база удобная еще тем, что она находится недалеко от аэропорта. А чтобы футбольным болельщикам было комфортно добираться туда, там планируют построить и дорогу. Государство уже выделило десять миллионов гривен на эти работы.
Но какими бы быстрыми темпами не шли работы по подготовке мест для болельщиков, по прогнозам туристических агентств, мест для всех болельщиков в гостиницах не хватит. Поэтому одна надежда на пригородные отели, палаточные городки в ближайших к Харькову районах. Также в городе рассматривают вопрос и по поводу обустройства оранж-кемпингов. В таких поселениях тоже собираются расселять футбольных фанатов. Где именно будут размещать эти поселения − вопрос пока открыт. Есть идеи расселения иностранцев в Чугуевском районе, вдоль реки Северский Донец. Там река, осиновые рощи, есть возможность построить блочные домики, палаточные городки. Такие оранж-кемпинги должны построить и в Харькове, говорят чиновники. Уже известно, что в фанатских лагерях уже согласились поселиться больше шести тысяч болельщиков из Голландии.
Болельщиков будет тьма, поэтому, в агентствах недвижимости прогнозируют, люди будут активно сдавать и свои квартиры, и комнаты. Уже сейчас многие харьковчане составляют договора с агенствами недвижимости о подборе заморских арендаторов. Многие же пенсионеры и пожилые люди, которые живут в многокомнатных квартирах собираются сдавать и свои комнаты для иностранных болельщиков. В качестве болельщиков приедет много и иностранных студентов. Им то и понадобятся комнаты в квартирах бабушек и дедушек.
Отель «Big House» в ЧугуевеОтель «Big House» в ЧугуевеБольше тридцати мест для болельщиков к Евро готово уже и в Чугуеве. Там недавно построили отель в центре города. Он, по мнению чиновников, сможет принять такое количество заморских гостей.
Всего же в Харькове готовят четыре основных объекта по принятию болельщиков и футболистов.
Недавно основные работы по реконструкции завершились и на тренировочной базе на территории стадиона «Динамо». «Благодаря тому, что само поле «Динамо» привели в порядок, есть возможность отремонтировать и все раздевалки и всю инфраструктуру вокруг стадиона», − уверен директор турнира Евро-2012 Маркиян Лубкивский. Кроме того, на «Динамо» планируют отремонтировать и существующие спортзалы. Этот спортивный объект даже готовы принять на баланс города. «Мы заинтересованы, чтобы такой стадион, как «Динамо» был в коммунальной собственности. И соответственно, мы могли бы за ним ухаживать и правильно эксплуатировать», − говорит мэр города Геннадий Кернес.
Гостиница и тренировочный комплекс в ПятихаткахГостиница и тренировочный комплекс в ПятихаткахК Евро-2012 готовят тренировочную базу и в Пятихатках. Там уже решили вопрос с проживанием футболистов и болельщиков, теперь занимаются упорядочением футбольного поля.
Еще одну футбольно-тренировочную базу готовят и возле детского лагеря «Солнечный». Готова база в пос. Высокий
По словам Маркияна Лубкивского, ремонты и строительства всех футбольно-тренировочных баз должны закончить до конца этого года.
+++
Янукович запросив бразильських інвесторів брати участь у реалізації проектів до Євро-2012
УНІАН
24.10.11
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ запросив бразильських інвесторів брати участь у реалізації проектів, пов’язаних з підготовкою України до Євро-2012.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час зустрічі з представниками бразильських ділових кіл у ході перебування в Бразилії.
За словами В.ЯНУКОВИЧА, в Україні сьогодні реалізується масштабний і привабливий для інвесторів проект − будівництво готелів, доріг, інших об’єктів інфраструктури, необхідних для проведення чемпіонату.
«Ми будемо раді вітати бразильський бізнес у реалізації цих привабливих проектів», − сказав В.ЯНУКОВИЧ.
+++
Волонтери закликали столичну владу поновити у повному обсязі фінансування волонтерських програм до Євро-2012
Nrcu.gov.ua
22.10.11
Лише за серпень і вересень заборгованість у цій сфері становить 10 тисяч гривень.
Про це повідомила тренер групи волонтерів Вікторія Сєдих. За її словами, планувалося, що 30 професійних тренерів навчатимуть 6 тисяч волонтерів для Києва за програмами інформаційно-комунікативної, краєзнавчо-туристичної, організаційно-технологічної підготовки і поглибленого вивчення іноземних мов.
+++
Підготовка до Євро-2012 приховує «іншу правду»
24tv.ua
23.10.11
До чемпіонату Євро-2012 з усіх боків чиновники усіх рівнів взялися її чепурити. Хто ділом, а хто − словом. Тож частенько за пафосними відкриттями та презентаціями складових футбольного чемпіонату прихована «друга сторона медалі».
Не видна з екранів телевізорів, заяв високопосадовців чи іноземної преси, але буденна та очевидна для простих українців.
Покриття на нових дорогах по всій державі вже після пафосних відкриттів просідають, адже часто асфальт кладуть поспіхом, аби лишень встигнути. Подейкують, що не обходиться і від звичної «економності» виконавців на свій рахунок.
Самі ж роботи ведуться без огляду на стрімкий життєвий ритм столиці. Центр Києва, мости та важливі транспортні магістралі − паралізовані у заторах.
“Це потрібно робити вночі. З обов'язковою розміткою. А не так, що вночі їдеш і один червоний ліхтарик світиться − і ти провалився кудись. Як це в цивілізованих країнах робиться − в Німеччині, Польщі − вночі роблять, загородили, зробили, а вранці всі нормально їздять, а не так, що в годину пік проїхати неможливо”, − каже водій Олександр.
“Мало інформаційних листів. Ось я працював у Москві − там скрізь: «Вибачте за незручності». В Києві цього чомусь немає, або нас за людей не вважають. І водички не вистачає. Ходити по місту і дихати пилюкою, я, як будівельник, знаю − це довго не можливо робити”, − розповідає будівельник Віталій.
Дістається і стражденній столичній архітектурі. З одного боку, обшарпані будинки, що знаходяться поряд з головною спортивною ареною − НСК «Олімпійським» − ремонтують та перефарбовують, фасади приводять до єдиного вигляду. У КМДА коштів на це не пошкодували.
“Фасадну частину ми ремонтуємо, ми виділили кошти. Якщо будинок є приватною власністю, то там ми, безумовно, будемо домовлятись про нашу спільну фінансову відповідальність за приведення їх до відповідного стану. Вцілому, це проект, який буде фінансуватись з бюджету”, − запевнив голова КМДА Олександр Попов.
Втім, самих мешканців про, на перший погляд позитивні ініціативи, запитують не часто. Мешканці однієї з центральних вулиць зізнаються − одного ранку просто зауважили поряд зі своїми вікнами людей з пензликами та фарбою.
“Вони навіть не хочуть нікого слухати. “Нам наказали − і ми будемо робити!” − от і все. А начальство сказало: «Що Ви від нас хочете?»”, − каже киянка Наталія Олексіївна.
Господині бідкаються − вікна та балкони пофарбували на коричневе. Часто, знову поспіхом і з відповідним результатом.
“Ці вікна доведеться відмивати. А ще сильний запах у квартирі, отруйний запах у квартирі. А вони сказали: «Так, звичайно, це дешева фарба, що ж Ви хочете»”, − розповіла киянка Наталія Олексіївна.
“Кому говорити? На нас плюнули, ми нікому не потрібні”, − каже киянка Ольга Григорівна.
У чиновників інша проблема − дотриматися плану з підготовки міста до чемпіонату. Проблеми ж виникають через недосконалість системи, адже Київ давно не переживав такої масштабної реконструкції.
Розуміють і знервованість киян, які звикли, у їх простір, в якій би частині міста − історичному центрі чи спальному районі він не знаходився − ще не втручалися.
“Я собі уявляю реакцію жителів балконів, які мають бути відкриті. Їх потім огородили якимись будками, позакривали, тим самим зіпсувавши навіть історично цікаві фасади. Коли приходять вимоги людям − приведіть у відповідність, позабирайте ці речі − яка в них буде реакція? Така ж сама, але ж це не означає, що ми маємо терпіти глузування над пам’ятками архітектури”, − сказав заступник начальника «Київголовархітектури» Андрій Вавриш.
“Навіть, щоб провести у будинку новосілля і гостей запросити, теж можете заважати сусідам, так? Тому будь-яке будівництво без скандалу не буває. Як, зазвичай, говорять в таких випадках: “Просимо вибачити за тимчасові незручності””, − каже віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков.
Те, що все це робиться саме для киян, викликає сумнів, хоча б тому, що підфарбовані ззовні будинки всередині виглядають геть інакше.
Як і у старі часи, мешканці, справно сплачуючи комунальні послуги, продовжують власним коштом ремонтувати під’їзди, ставити ліхтарі та лавочки. Столична ж влада говорить про розробку нових туристичних маршрутів.
Культурну Мекку Києва − Андріївський узвіз, як один з їх ключових пунктів − закрили на планову реконструкцію. Закрили раптово. Одного дня, кажуть у театрі «Колесо», закрили вулицю парканом і поставили перед фактом − починають ремонт і рекомендують припинити роботу. Про можливість бодай вивезти костюми та декорації − не йшлося.
“Відбувається якийсь діалог, якісь попередження. Це все нормально, цивілізовано можна зробити, не таким грубим, варварським методом”, − зазначила художній керівник театру «Колесо» Ірина Кліщевська.
“Робимо − погано, не робимо − погано. Ми маємо розуміти, що будь-який ремонт, навіть прибирання в квартирі − це теж дисгармонія, незручності, але це себе виправдає потім”, − запевняє заступник начальника «Київголовархітектури» Андрій Вавриш.
Наразі театр продовжує роботу. Кажуть, після довгих переговорів, нібито, порозумілися з будівельниками. Щоправда, загроза зриву вистав через відсутність світла, чи перебиті тракторами комунікації − все ж лишається.
Трохи більше пощастило продавцям сувенірів популярних серед туристів. Кажуть − спочатку злякались. Знайти місце, на кшталт Андріївського, в столиці непросто. Втім, зізнаються, влада їх зрозуміла, провела збори і пообіцяла − після реконструкції всі повернуться на свої робочі місця. Щоправда, деякі побоювання все ж залишаються.
“Бачите, ми залишилися на своїх місцях, ми нікуди не перебралися, десь в глухі, забиті місця. Якщо реконструкція іде там, вони сюди переставили, потім тут буде реконструкція − ми туди перейдемо”, − каже художник Олександр.
“Я боюся, що нас сюди потім просто не поставлять. Тому що піти на ринок, де торгують м'ясом або корейськими ганчірочками, і стати зі своїм − це просто, а загнати себе в салони − це 200% накрутка”, − каже майстриня Віта.
Немає певності, кажуть завсідники Андріївського, і про те, чи не зміниться узвіз до невпізнанності після ремонту.
“Наразі на Андріївському узвозі тривають ремонтні роботи. Завершити їх обіцяють вже за півроку. Втім, чи прийдуться вони киянам до душі і наскільки змінять зовнішній вигляд однієї з найстаріших вулиць міста − поки передбачити важко”, − каже журналіст Юлія Даценко.
“Проекту не бачили, обіцяють все те ж саме, тільки нові комунікації. Ми сподіваємося, що він не втратить − бо аж надто серйозним місцем є Андріївський узвіз. Не можна бульдозером проїхати по-всьому”, − сказала художній керівник театру «Колесо» Ірина Кліщевська.
“Буде непогано, але тієї краси, всієї фактури, романтики вже не буде”, − вважає майстриня Віта.
До чемпіонату Євро 2012 − трохи більше півроку. Ремонтні роботи та реконструкції тривають, чиновники кажуть − коштів достатньо, тож працюватимуть без огляду на час та погоду. А вже навесні Київ постане перед усіма свіжим та оновленим. Втім, чи впізнають у новотворі древню столицю України?
“Чи не згубить Київ Євро з футболу? Євро − це якась мить в історії тисячолітнього Києва. І ми можемо втратити те, що у нас ще залишилося в результаті”, − сказав історик Михайло Дегтярьов.
+++
УЄФА проінспектувала транспортну готовність міст до Євро 2012
Unn.com.ua
23.10.11
Фахівці УЄФА перевірили транспортну підготовку та плани мобільності українських приймаючих міст до Євро-2012. Очолив делегацію менеджер УЄФА з питань транспорту та аеропортів Стефано Манеллі, повідомляє прес-служба МОК «Євро-2012 Україна», передає кореспондент УНН.
Зокрема, фахівців спілки цікавили питання функціонування транспортних периметрів стадіонів та фан-зон в дні проведення матчів, управління рухом транспорту та пішими потоками, робота громадського транспорту та інші питання.
Делегація приділила увагу специфіці транспортного обслуговування у кожному з приймаючих міст. У Києві та Харкові обговорювали функціонування станцій метрополітену, розташованих поряд зі стадіонами та фан-зонами, сполучення з аеропортами. У Львові та Донецьку − з’ясовували сполучення між об'єктами турніру, в тому числі, і тими, що розміщені за межами міст-господарів.
За результатами зустрічей сформували рішення, які винесуть на розгляд та затвердження під час розширених засідань робочої групи з управління стадіонами, запланованих на 24-27 жовтня 2011 року у приймаючих містах.
+++
Прикордонники коштом Колеснікова купили фотоапарати і диктофони з дельтою 20%
Nashigroshi.org
25.10.11
Військова частина 1471 прикордонної служби (Київська обл.) за результатами тендеру 18 жовтня уклала угоди з ПрАТ «Інком» на придбання фотоапаратів та диктофонів на 332 тис грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
Придбано 62 цифрові водонепроникні фотоапарати Canon Power Shot D10 по середній ціні 3 197 грн. за штуку. Разом з тим в відкритих джерелах є інформація про продаж таких фотоапаратів по ціні близько 2,2 тис грн.
Також придбано 150 цифрових диктофонів Olympus WS-650S по середній ціні 893 грн. за штуку. Такі можна придбати по 712 − 810 грн.
Розпорядником коштів по цім закупівлям виступило Нацагентство з питань Євро-2012.
Раніше ця ж частина прикордонної служби придбала бінокулярні тепловізіри по ціні престижних іномарок.