Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Болельщики штурмуют кассы «Олимпийского»
Dynamo.kiev.ua
14.10.11
Как уже сообщалось, вчера в свободную продажу поступили билеты на товарищеский матч между сборными Украины и Германии, который состоится 11-го ноября на реконструированном к Евро-2012 НСК «Олимпийский».
И уже сегодня с самого утра, несмотря на дождливую погоду, у касс стадиона выстроились огромные очереди. Желающих приобрести билеты на предстоящий поединок оказалось столько, что они заполнили всю площадь перед кассами, выстроившись в одну сплошную очередь, которая ближе к обеду начиналась уже с улицы Саксаганского.
+++
Блохін визначиться з заявкою на Євро 28 травня
Ukraine2012.gov.ua
14.10.11
Головний тренер національний збірної України Олег Блохін має визначитися із заявкою команди на Євро-2012 до 28 травня. Згідно з регламентом проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, кожна футбольна асоціація, чия збірна бере участь у першості континенту, має за 10 повних днів до матч-відкриття турніру надіслати список з 23 футболістів, троє з яких обов’язково мають бути воротарями.
Номера гравців у заявці − від 1 до 23, при цьому футболка з першим ігровим номером повинна належати одному зі стражів воріт.
Водночас, у разі отримання внесеним до заявки гравцем серйозної травми його заміну в заявці команди можна провести до стартової гри національної збірної на турнірі. При цьому футболіст має пройти обов’язковий медогляд у представників медичного департаменту Європейського футбольного Союзу.
+++
Слово − не воробей. Алиев пошел в атаку. На журналиста…
Локалов А.
Sovsport.ru
13.10.11
Полузащитник киевского «Динамо» и сборной Украины Александр Алиев обругал матом журналиста украинского канала ICTV Анну Тесленко. Футболист уже принес извинения, но Тесленко отмечает, что от этого ей «ни холодно ни жарко».
По словам Тесленко, все произошло около двух недель назад на базе «Динамо» в Конча-Заспе. Как рассказала Анна корреспонденту «Советского спорта», она наблюдала за тренировкой (судя по всему, это был дублирующий состав «Динамо». − Прим. ред.) вместе с игроками основы, среди которых был и Алиев. «Саша пил чай, а затем бросил стаканчик прямо на газон. Говорю ему: «Саша, как нехорошо». Алиев ответил в том духе, что, если не нравится, убери сама. Оператор после этого включил камеру, а я − микрофон. Тут и последовал поток матерных слов со стороны Алиева», − рассказывает Анна.
Надо сказать, что в программе «Другой футбол» футболистам задают не самые простые, а порой провокационные вопросы. Кто-то отвечает с юмором, кто-то старается отмолчаться, кто-то просто не попадаться на глаза корреспондентам этой программы. Алиев в разговоре с Анной отмалчиваться не стал. Послал ее куда подальше.
− Наша программа − о жизни футболистов. Передача с юмором. Да, мы можем сделать рейтинг самых кривых ног, но никого не оскорбляем. Меня обвиняют, что я прихожу в дом к игрокам и роюсь в их шкафах. Но я же не через балкон к ним захожу − они сами приглашают «Другой футбол» в гости, − объясняет Тесленко.
− К сожалению, такие, как Алиев, тоже есть, − продолжает Анна. − Все мы люди, бывает, нет настроения, нервы на пределе. Но никому не позволено реагировать таким образом. От Алиева другого я и не ожидала. У нас есть плеяда игроков, которые общаются на таком языке. И некоторые настолько охамели и перестали бояться, что дальше некуда. Их зарплаты позволяют не обращать внимания на штрафы. Правда, в клубе говорят, что это личное дело Алиева − как и с кем строить отношения. То, что это было на базе «Динамо», никого не волнует.
Непонятно, почему вся эта история получила огласку только сейчас, а не две недели назад. Алиев в интервью официальному сайту заявил, что «это была провокация».
− Почему видео выложили, когда дела у меня начали налаживаться? − задается вопросом игрок. − Когда это снималось, у меня был довольно непростой период. Теперь же все вроде хорошо…
− Не хотела, чтобы эта история предавалась огласке, но, видимо, надо ставить точку. Хватит хамить! − убеждена Анна.
− Просто есть журналисты, которые могут своим поведением вывести из равновесия, − объясняет свое поведение Алиев. − Так случилось и тогда. Я понимаю, что виноват, что не имел права так говорить с журналисткой, какой бы она ни была. Поэтому хочу принести свои извинения. На самом деле я очень хорошо отношусь к журналистам. Всегда отвечаю на их вопросы, даже самые неудобные. Но теперь буду внимательнее следить за собой, чтобы больше не было скандалов и провокаций.
− Это не извинения, Александр! − считает Тесленко. − И в любом случае мне от этих слов ни холодно ни жарко. Человека в таком возрасте не поменять. Вот мне предлагают подать в суд, но я не хочу. Зачем мне возмещение морального ущерба? Вот если бы суд постановил научить Алиева культурно общаться − тогда да.
+++
Гендиректор ФК «Говерла-Закарпаття»: «Кабальний договір на оренду стадіону підписали від безвиході...»
Karpatnews.in.ua
13.10.11
Генеральний директор ФК «Говерла-Закарпаття» Іван Шіц відреагував на закиди в бік клубу щодо несплат по рахунках за оренду стадіону «Авангард».
Іван ШІЦ: «Такі грубі заяви керівництва стадіону й коментувати не хочеться! Втім, на кожен пункт із тих звинувачень ми маємо що відповісти. І навіть більше.
По-перше, щодо підписаних актів виконаних робіт. Дуже поганий підхід у нашій співпраці, коли керівництво стадіону діє за схемою «не підпишеш акт − не пустимо на стадіон». (тобто мається на увазі, що акти були підписані під тиском, що нагадує шантаж? − Авт.)
По-друге, твердження про те, що теперішній орендний контракт був розроблений самим клубом − нісенітниця! Договір розробляло КП «Ужгород». Ми його тоді підписали також з безвиході, закривши очі на певні неточності та неоковирності. Але недопрацювань в контракті виявилося більше, ніж ми могли уявити. Приміром, парадоксальний пункт про те, що саме клуб повинен дбати про (готувати) центральне поле, але водночас проплачувати працівникам стадіону … за послуги по його підготовці!
По-третє, керівництво цинічно заявляє, що ми винні у тому, що працівникам не платять зарплату. Але ж роботодавці тих працівників не ми! Ми − основна стаття доходів, стадіону, але замість того, щоб сідати за стіл переговорів і плідно співпрацювати та годувати своїх працівників − керівництво «Авангарду» подібними заявами лише погіршує ситуацію і створює клубу поганий імідж, відвертає від нас вболівальників.
По-четверте, нам закидають те, що «Авангард» заплатив уже 14 тисяч грн. штрафів за невчасну сплату ПДВ. Але це ще один із парадоксальних пунктів нашої угоди: в договорі домовлено − платимо за гру 10 тисяч грн. Ми вважаємо що це сума включно з ПДВ, стадіон − що без! Тож за 4 місяці нам впаяли більше 48 тисяч грн. ПДВ, яке ми не визнаємо!!!!
По-п’яте, ми готові йти на компроміс. Але новий контракт вже 2 місяці припадає пилюгою в начальника управління комунального майна Ужгогорода. Там ми навіть готові збільшити розмір орендної плати − головне, щоб все чітко було прописано − як щодо ПДВ, так і щодо питання підготовки полів. Адже тренувальні поля (які готують працівники стадіону) в жахливому стані. І не досить цього − нас ще й не пускають взагалі тренуватися, тож команда тренується або в Чопі, або в Мукачеві. Бо в обласному центрі більше ніде. «Спартак» просто не витримає навантаження − там СДЮШОР, плюс відбуваються ігри дитячо-юнацької футбольної ліги».
+++
ЕВРО-2012
Відкриття стадіону у Львові можуть перенести
Zaxid.net
14.10.11
Відкриття львівського стадіону до Євро-2012, «Львів-Арена» збираються перенести на 9 листопада.
Про це ZAXID.NET повідомило власне джерело.
Водночас директор з будівництва стадіону та об’єктів інфраструктури ДП «Західінфрапроект» Володимир Карп’як у коментарі для ZAXID.NET 14 листопада заявив, що вперше чує таку інформацію. «Я від вас вперше чую таку інформацію», − запевнив він.
Нагадаємо, раніше відкриття львівського стадіону до Євро-2012 планувалося на 28 жовтня. Виступити на відкритті із концертом має американська співачка Анастейша.
+++
С.Тігіпко та М.Цимбалюк оглянули «швидкі» виробництва Renault-ЛАЗ для ЄВРО-2012
Unn.com.ua
14.10.11
Сьогодні перед урочистим відкриттям XІ Міжнародного економічного форуму, віце-прем’єр-міністр України − міністр соціальної політики Сергій Тігіпко та голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк оглянули автобуси виробництва ЛАЗ та швидкі допомоги Renault-ЛАЗ, що спеціально розроблені для чотирьох українських міст, які прийматимуть Чемпіонат Європи з футболу «ЄВРО-2012», передає кореспондент УНН.
Під час огляду, С.Тігіпко зазначив: «Дуже добре, що 90% комплектуючих автобусів ЛАЗ українського виробництва. Це вказує лише на розвиток українського виробника».
Нагадаємо, у Трускавці проходить XI Міжнародний економічний форум, який працюватиме 14-15 жовтня 2011 року. Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, відкриваючи форум, передав його учасникам привітання від Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра Миколи Азарова.
М.Цимбалюк у вступному слові презентував інвестиційну привабливість Львівщини, зазначивши, що в межах форуму відбудеться презентація низки конкретних проектів для інвесторів.
+++
Польське Євро-2012: «Наш єдиний суперник − невблаганний час»
Мар’яна П’єцух
Pravda.com.ua
14.10.11
На тиждень раніше, ніж відкриття реконструйованого НСК «Олімпійський» у Києві, у Варшаві відбувся День відкритих дверей на новозбудованому Національному стадіоні. Тисячам полякам показали в дії рухомий дах. Водночас, їх зустрів бетон на місці, де мав бути газон.
Це вже друга масова екскурсія на головний стадіон Польщі. Можливо, такими акціями організатори польської частини чемпіонату намагаються компенсувати у очах громадян значне відставання у здачі стадіону в експлуатацію.
Ще в травні обіцяли роботи завершити ось-ось − до 30 червня. У серпні мало відбутися урочисте відкриття, у вересні − перший футбольний турнір. Проте згодом дедлайн перенесли на листопад, а відкриття на лютий-березень 2012 року.
Одна з причин − під час перевірок виявили дефекти при монтажі каскадних сходів, що могло загрожувати безпеці глядачів.
Інші три стадіони, на яких відбудуться матчі Євро-2012, на півночі країни − в Гданську, на заході − у Вроцлаві, та в центрі −у Познані − вже здані в експлуатацію. Проте вдалося це зробити не без проблем.
Польські особливості: брак олігархів, визнання помилок та відкритість
Одразу після оголошення у квітні 2007 року господарів Євро-2012, говорилося про значні інфраструктурні переваги Польщі (як член ЄС країна отримує кошти з європейських фондів).
Звучали не лише прогнози, що поляки швидше здадуть усі основні об’єкти, але і припущення, що Польща, щоб не ризикувати, відмовиться, раптом що, від спільного з Україною проведення чемпіонату.
Однак у поляків теж не все просто. І проблема не так фінансова, як організаційна − не вдалося опанувати часові рамки. Серед причин називають погодні умови, фінансову кризу та не завжди добросовісних підрядників.
Через відставання від графіків владі доводилося розривати угоди з підрядниками у розпал виконання робіт. Так, це було зроблено наприкінці 2009 року із стадіоном у Вроцлаві (стадіон здали в експлуатацію у вересні цього року).
Також навесні розірвали угоду з китайською фірмою, яка будувала автобан між Варшавою і німецьким кордоном. Фірма почала вимагати від держави додаткових коштів, ніж були затверджені угодою (сьогодні експерти піддають сумніву, що траса буде повністю готова до чемпіонату).
Як і в історії з варшавською ареною, передчасно було анонсовано перший матч на стадіоні у Гданську. Він мав відбутися на початку червня цього року, а відбувся аж в середині серпня.
Спочатку з термінами не встигали будівельники, згодом ще й державна пожежної служба зробила негативні висновки щодо готового стадіону.
До речі, організатори єврочемпіонату у Польщі пообіцяли покарати підрядників у Гданську за зриви графіків штрафом до 70 тисяч доларів за день затримки (наразі точну суму визначає спеціальна комісія). Припускають, що оштрафують згодом і будівельників стадіону у Варшаві.
Ще цікавіша ситуація із стадіоном у Познані. Його відкрили найпершим − у вересні минулого року , але після урочистої церемонії місцеву владу ще зобов’язали вдосконалити систему евакуації глядачів та мережу харчування.
Виникли і проблеми з газоном, його за останній час, за повідомленням Polska Agencja Prasowa, міняли п’ять разів.
А влітку прокуратура взялася за розслідування щодо ймовірних зловживань при реконструкції познанської арени. Зокрема, існують підозри у прозорості тендеру на визначення підрядника для облаштування приміщень всередині трибун.
Також під час реконструкції, нібито, замінили мінеральну вату на полістирол, що не було передбачене проектом, тим самим не за призначенням використали понад 2 мільйони євро. Крім того, забудовників підозрюють у неефективному використанні коштів на проведенні освітлювальних робіт.
Але, власне, відрізняє українців і поляків у підготовці до чемпіонату те, що останні не так бояться визнавати свої прорахунки.
Зокрема, ще навесні організатори польського Євро визнали, що не встигають з реконструкцією одного аеропорту та будівництвом усіх запланованих автодоріг − замість трьох тисяч кілометрів прогнозують здачу лише половини. І що цікаво, виглядає, що особливої катастрофи в Польщі у цьому не бачать.
Спокійніше ніж в Україні ставляться там і до критики з боку медіа. Прем’єр Дональд Туск навіть якось подякував журналістам за їх активність, зокрема за своєчасне виявлення проблем щодо реалізації проектів Євро-2012. На його думку, медійна критика стимулює виконавців більш відповідально ставитись до своєї зобов’язань.
Правда, в польських медіа не зустрінеш масової критики з підозрами у корупції чи відмивання коштів під час підготовки до чемпіонату.
Адже різниця між поляками і українцями там полягає в тому, що там тендерів (одна з обов’язкових процедур при державних закупівлях) в ході будівництва об’єктів Євро-2012 ніхто не відміняв, як це було зроблено в Україні.
Водночас, польський Сейм прийняв закон, який загалом спрощує паперово-бюрократичні процедури з інвестуванням коштів у об’єкти Євро-2012.
Натомість, серед критики журналістів навіть можна знайти порівняння із стадіоном у Донецьку. Окремі журналісти захопилися парком, що збудований біля «Донбас-арени» і невдоволені, що поруч з варшавським стадіоном буде суцільний щебінь.
Хоча, при цьому, поляки розуміють − у них немає олігархів, які би могли дозволити розкіш самостійно збудувати стадіон і прилеглу до нього територію.
Так, Національний стадіон у Варшаві, який відкриє фінальну частину Євро-2012, повністю фінансується з державного бюджету. Стадіони в інших містах − на третину з центрального бюджету, решту − з міського.
Що цікаво, варшавський стадіон, як і київський, вражає своєї ціною. Це близько 500 мільйонів євро. НСК «Олімпійський», за даними Колеснікова, − 560-585 мільйонів доларів.
Тобто київська арена за вартістю навіть дешевша. При тому, варшавський розрахований на 55 тисяч місць, київський − 70 тисяч. Але НСК «Олімпійський» реконструювали, а у Польщі ж збудували новий, розібравши повністю попередній.
Інші три польські стадіони у кілька раз дешевші. Вартість кожного − від 160 до 220 мільйонів євро. При тому, спочатку ціну для познанського називали значно меншу, оскільки там проводилася лише реконструкція.
Більш відкриті поляки і в доступі до інформації. Автору двічі вдалося побувати на варшавському стадіоні під час будівництва і постійно там зустрічати невеликі екскурсійні групи.
Для зацікавлених осіб, за попереднім узгодженням, на демонстрацію будови відводили один день на тиждень.
Доволі легко йдуть на зустріч гостям в офісі Оргкомітету з підготовки Польщі до Євро-2012.
Замість домовлених 20 хвилин голова Оргкомітету і віце-президент Національної футбольної федерації Адам Олкович провів з автором близько години.
Потім ще запропонував провести екскурсію у офісі Оргкомітету, що знаходиться в одному з численних варшавських хмарочосів.
Головні питання стосувалися прозорості витрат Польщі у підготовці до Євро-2012 та причини зриву графіків, а також оцінки готовності України.
«Публічні обіцянки польського уряду не будуть повністю реалізовані»
− Куди були спрямовані основні кошти в рамках підготовки до чемпіонату у Польщі?
− Підготовка до Євро-2012 не лише через вимоги УЄФА, але і згідно з потребами нашої країни, вимагала великих коштів. Це близько 20 мільярдів євро.
Це будівництво чотирьох практично нових стадіонів, а також реконструкція ще двох стадіонів (загалом у Польщі взялися за шість стадіонів, оскільки спочатку домовлялися, що в кожній країні буде по шість міст-господарів Євро-2012 − прим. Авт.) Загалом, це близько 1,5 мільярда євро.
Далі − це будівництво автобанів та експрес-трас. Ми будуємо близько тисячі кілометрів автобанів та стільки ж експрес-трас (також в планах ще тисячу доріг іншого типу − прим. Авт.).
Наступна площина інвестицій − модернізації шести аеропортів. Насамперед, йдеться про будівництво нових терміналів для обслуговування пасажирського потоку, розширення і збільшення злітних смуг і територій для стоянок літаків, доріг до злітних смуг.
Ще один напрямок, великий і важливий, − це модернізація залізничного транспорту. Ми покращуємо якість залізничного полотна, щоб досягнути європейського стандарту швидкості потягів, який становить 160 км/год. Також ремонтуємо і модернізуємо п'ятнадцять залізничних вокзалів.
І ще одна важлива площина − це безпека. Тут менше йдеться про додаткові інвестиції, хоча окремі служби отримають нові прилади для забезпечення зв’язку.
За підрахунками міжнародних економічних аналітиків, всі ці інвестиції стануть імпульсом для економічного розвитку Польщі на 3-5 років.
− Великі державні витрати потребують серйозного контролю. Наскільки вдалося забезпечити прозорість грошового обігу в рамках підготовки до чемпіонату?
Засади отримання і витрат цих фінансів однозначно відповідають вимогам Євросоюзу. Адже наша країна отримує дуже велику фінансову підтримку від європейських фондів. Польща є бенефіціантом 10% бюджету ЄС, відтак у термін з 2007-2013 роки ми отримаємо понад 80 мільярдів євро.
Кожна інвестиція з боку ЄС має відповідну документацію і враховується думка відповідних підрозділів ЄС.
Крім того, усі процеси, пов’язані з проектуванням і виконанням робіт, відбуваються у вигляді тендерів. В Польщі для цього діє закон «Про публічні замовлення».
Щоб спростити усі процедури, пов’язані з адміністративною діяльністю, у вересні 2007 року польський парламент прийняв спеціальний закон. Якщо інвестицію вносять у список Євро-2012, ці процедури відбуваються дуже швидко. Фактично приготування документації державними органами тоді не перевищує 90 днів.
− Попри все, чому не вдалося дотримати усі графіки щодо об’єктів Євро-2012?
− Нам прикро, що ми до чемпіонату не встигнемо зреалізувати весь проект будівництва доріг. Також не встигнемо з усією програмою модернізації залізниці. Є певні проблеми із будівництвом нового терміналу в аеропорту Познані. Звичайно, ми передбачили для цього аеропорту запасні варіанти (зокрема, існує проблема із малою площею стоянки для літаків, планується, що літаки після приземлення і висадки пасажирів, транспортуватимуть на запасний аеропорт − прим. Авт.).
Попри все, інвестиції на час Євро-2012 будуть працювати, хоча вони б могли працювати швидше і у більшому вимірі.
На жаль, були публічні обіцянки польського уряду і вони не будуть повністю реалізовані. Звичайно, є певне обґрунтування цьому. Зокрема, світова економічна криза й уповільнення роботи багатьох галузей економіки.
Також була важка кліматична ситуація, котра не спостерігалася за останні десятиліття − дві дуже важкі сніжні і холодні зими, котрі затримали на 2-2,5 місяці всі будівельні роботи кожного року. Щоб це наздогнати, треба було на деяких об’єктах працювати по три і навіть по чотири зміни.
Але я особисто вірю, що ми покажемо усім нашим гостям новий краєвид, нове обличчя наших міст і країн.
Зрештою ніхто не казав, що буде легко. Проблеми були і ще будуть, але вся робота, що була зроблена в Польщі і Україні, свідчить, що ми здібні і зможемо все зробити.
«Зміна правил гри була єдиним шансом вчасно збудувати стадіон»
− Якщо брати конкретні приклади, чому, наприклад, довелося змінювати підрядника будівництва стадіону у Вроцлаві, тобто наскільки була прозорою схема його обрання, і як потім вдалося наздогнати час?
− Там був проведений тендер, учасниками були кілька фірм, дві з них запропонували дуже схожі пропозиції і щодо ціни, і щодо терміну. Фірма, котра виграла тендер, розпочала роботу, але в кінці 2009 року виявилося кількамісячне відтавання від графіку. Отже, головний інвестор стадіону, яким є місто Вроцлав, вирішив припинити співпрацю з цим будівельним консорціумом.
Надалі роль посередника для вирішення ситуації взяла на себе Польська федерація футболу. Було запрошено зацікавлені сторони за стіл переговорів і за кілька таких зустрічей впродовж двох тижнів нам вдалося підписати угоду про відсутність один до одного претензій.
Якщо б цього порозуміння не було, ситуація з стадіоном була би загрозливою. Бо ми б втратили кілька місяців, поки попередній підрядник відійшов би від робіт, а новий приступив.
Одночасно місто Вроцлав, щоб наздогнати втрачений час, прийняло рішення довірити стадіон одному консорціуму, тобто щоб він одночасно займався і проектуванням і будівництвом.
Практично, це виглядало як паралельна робота. Тобто проектуються нижні і нульовий поверхи, одразу ж після цього, не чекаючи закінчення усього проекту, там починаються будівельні роботи, а в той час фірма проектує верхні поверхи з дахом. Це скорочення часу.
Тоді звучала критика, що таке рішення не відповідає тендерному законодавству. Але зараз вже немає жодних підстав казати, що влада Вроцлава зробила щось неправильно. Та і жоден з контролюючих органів Польщі не довів, що ця формула суперечила законодавству.
Тоді зміна правил гри була єдиним шансом вчасно збудувати стадіон. Адже в житті трапляються різні ситуації і в цьому випадку все закінчилося добре.
− Щодо стадіону у Варшаві виникають запитання щодо його вартості. Ситуація нагадує історію з НСК «Олімпійськи», коли його вартість постійно зростала. Сьогодні і варшавський стадіон, і київський − одні з найдорожчих у світі.
− Вартість варшавського стадіону у Варшаві зростала паралельно з його будівництвом. Початкова ціна була дійсно значно меншою. Звичайно, можна сказати, що дещо зросли ціни будівельних матеріалів, також треба було підвищувати зарплату робітникам, це трохи розширило реалізаційну програму.
Питання про вартість стадіону не зовсім до мене (оргкомітет, очолюваний Олковичем не займається розподіленням фінансів держбюджету під Євро-2012 − прим. Авт.). Це єдиний стадіон, який будується за гроші центрального бюджету польської держави, тобто за кошти платників податків.
Теперішня вартість, це близько 500 мільйонів євро. Це дуже велика сума. Здається, це одна з найбільших інвестицій серед стадіонів Європи.
На мою думку, польський парламент і відповідні державні контролюючі органи, якщо зацікавляться цим питанням, проведуть аналіз витрат й правильності обрахунків та представлять результати перевірок громадськості. Мені теж здається, що це занадто дорого, але так передбачено в проекті й такі ціни узгодив інвестор, тобто державний бюджет з підрядником.
Але зараз, скажу відверто, для нас більш важливе інше − терміни здачі.
«На стадіоні в Гданську можна буде організовувати весілля»
− Скільки фірм в середньому брали участь у тендерах будівництва стадіонів? Перевага віддавалася вітчизняним чи іноземним фірмам?
− По різному, на одному сім, на іншому − 13. Мінімум це було п’ять учасників.
Для участі в тендерах польські фірми створювали консорціуми спільно з іноземними. Адже польські фірми не мають відповідного досвіду, будівництво стадіонів є дуже складним процесом з огляду на проектування, архітектуру і виконання робіт.
На мою думку, це дуже правильно − ми не займаємося винаходом «колеса», а використовуємо найкращий досвід світових фірм, котрі будували стадіони в різних країнах світу.
Це найкращий доказ того, що сьогодні в об’єднаній Європі не має великого значення національність підрядника чи проектанта.
− Багато пишуть про те, що стадіони Польщі виконуватимуть не лише спортивну функцію. Дещо несподівано було дізнатися, що у проекті варшавського стадіону у підвалі планується церква.
− Нам йдеться про те, щоб стадіони були як витворами архітектури, так і багатофункціональними спорудами. Тобто щоб там могли відбуватися різноманітні заходи і стадіони могли заробляти на себе і не поглинали додаткових коштів на своє утримання з державного бюджету чи бюджету міст. А навпаки, щоб міста поступово повертали би собі вкладені в будівництво кошти.
У Європі є практика створення спеціальної структури, найчастіше − це суб’єкт торгового права, товариство, котре керує стадіоном і дбає, щоб на ньому відбувалося якнайбільше заходів.
Наприклад, на стадіоні в Гданську можна буде організовувати весілля. Ми вважаємо це теж цілком нормальним.
− Під час тривалої підготовки до Євро-2012 неодноразово звучали прогнози, що Україна не встигає із здачею об’єктів, відтак Польщі доведеться шукати нового партнера. У Польщі серйозно сприймали таку інформацію?
− Моєю реакцією на такі заяви була іронічна посмішка. Бо це неправдива інформація. Є рішення УЄФА про те, що чотири польські і чотири українські міста є господарями чемпіонату, що церемонія відкриття буде відбуватися в Варшаві, а фінал в Києві. Так ми домовилися з нашими приятелями з Федерації футболу України ще на етапі проектування спільного проведення чемпіонату.
Крім того, проведення нашого спільного чемпіонату − це українська ініціатива. Так сталося, що Григорій Суркіс весною 2003 року звернувся саме до мене з такою пропозицією і після узгодження з керівництвом обох федерацій, урядів, президентів було прийняте рішення про оголошення наших країн кандидатами на проведення чемпіонату.
З польського боку ми не мали і не маємо наміру нічого змінювати, оскільки поважаємо партнерські угоди і наших друзів в Україні.
Просто поява такої інформація − це доказ того, що не всі були втішені фактом проведення Євро-2012 в Україні і Польщі.
− А які тому ще є докази?
− Розповім таку цікаву історію. Після оголошення нашої з Україною перемоги, ми поверталися літаком з Кардіффу, це був український літак. До Григорія Суркіса подзвонили з одного відомого видання, я не буду говорити з якого, і заявили, що чемпіонат спільно організовуватимуть українська і польська мафії.
Ми на хвилину задумалися, зрештою відповіли, що якщо поважне видання так твердить, що чемпіонат організує «мафія», то ми скажемо, хто до неї належить. А це передовсім український президент, члени уряду і парламенту, визначні спортсмени і, відповідно, ті ж люди з польського боку.
Якщо це мафія, то ми хочемо бути серед цієї мафії і зорганізувати цей чемпіонат. Звичайно, це був злий жарт.
Але кожного місяця, кожного кварталу надходила інформація, що відберуть чемпіонат, що ми не впораємося, що не маємо грошей. Ну що сказати − очевидно ті, хто програв, не могли з цим змиритися.
− Але такі погрози щодо позбавлення України права проводити чемпіонат звучали із вуст керівництва УЄФА Мішеля Платіні…
− Мішель Платіні мав право так говорити, він мав право показати нам «жовту картку». Це нас трохи змобілізувало. І говорив він це не лише відносно України, він мав певні зауваження і до Польщі.
Адже в Польщі ми теж мали різну «політичну погоду», але все-таки ми реалізували все те, що було записане в заявці на проведення чемпіонату. Нагадаю, це було 3000 сторінок, які ми передали УЄФА.
Польський уряд і міста підписали разом 25 гарантій, в котрих зобов’язалися до багатьох дій. Ми намагалися цього дотримуватися. Інколи це виходило краще, інколи гірше.
Сьогодні нашим єдиним суперником є невблаганний час, але ми встигаємо з графіками і маємо фінанси, отже немає вже чого боятися. Звичайно, ми хвилювалися, але це все ми робили вперше.
Я думаю, що якщо хтось в Польщі чи Україні казав, що знає, як провести усі приготування до Євро -2012, то він не до кінця говорив правду, бо ми мусили вчитися реалізувати таку велику інвестицію.
В історії Польщі не було таких масштабних приготувань з такими великими сумами і в такі терміни. Але завдяки цьому ми будемо мати в Польщі нові стадіони та нову інфраструктуру і велике задоволення від того, що нам вдалося провести чемпіонат.
− Останнє запитання ще раз на тему перспектив України. Від опонентів нинішньої влади інколи можна почути, що нелогічно і неправильно проводити в Україні заходи європейського рівня, якщо, при цьому, в ній нехтуються європейські цінності. Йдеться по згортання демократичних процесів.
− Оскільки це останнє запитання, я дозволю собі його трохи змінити. Я би волів говорити про те, що мені подобається в Україні, а не навпаки.
По-перше, мені подобається ентузіазм і віра у те, що Євро-2012 в Україні відбудеться.
По-друге, ми дуже позитивно оцінюємо діяльність теперішньої влади щодо пришвидшення темпів реалізації деяких інвестицій до Євро-2012. Я не вникаю в те, у якій організаційній системі це відбувається. Я думаю, що це відбувається у такій системі, яку теперішня влада вважає за найбільш відповідну для використання.
Позитивні зрушення помітні і це переконує УЄФА у тому, що ці всі обіцянки і гарантії дані урядом України будуть реалізовані.
Я пропоную не змішувати політику з футболом. Чому у світі і в нашій країні, зокрема, такий сильний футбольний рух? Тому, що політика формально тут відсутня.
+++
Київ оновить парк трамваїв до Євро-2012
Ukraine2012.gov.ua
14.10.11
Київ у 2011 році планує придбати 11 трамвайних вагонів за рахунок коштів держбюджету, щоб удосконалити транспортний парк до Євро-2012.
Як повідомили Інформаційному центру «Україна-2012» у Головному управлінні транспорту та зв’язку Київської міськдержадміністрації, на сьогодні також опрацьовується питання виготовлення трамваїв на виробничих потужностях комунального підприємства «Київпастранс».
Крім того, до турніру планують виконати капітальні та середні ремонти трамваїв. Як запевнили в управлінні, ці заходи дозволять покращити технічній та естетичний стан 100% швидкісних трамваїв та 40% загальної кількості рухомого складу трамвайного парку міста.
Нагадаємо, в кінці 2010 року «Київпастранс» придбав 10 трамвайних вагонів, які на початку 2011 року ввели в експлуатацію на лінії швидкісного трамвая, та у поточному році отримав ще 3 трисекційні трамвайні вагони.
+++
Вроцлав запізнюється зі зведенням терміналу
Euro2012.ukrinform.ua
14.10.11
Будівництво одного з найголовніших інфраструктурних об’єктів Євро-2012 у Вроцлаві, а саме нового пасажирського терміналу аеропорту імені Миколи Коперника, не буде завершено у раніше затверджені строки. Як повідомляють польські ЗМІ, хоч влада і рапортує про 90-відсоткову готовність аеровокзалу, будівельники все ще не можуть вирішити проблему високого рівня ґрунтових вод на місці зведення терміналу.
Планувалося, що створення дренажної системи аеропорту розпочнеться у вересні, але роботи стартували місяцем пізніше. Це може призвести до катастрофічних відставань у завершенні надважливого для проведення Євро-2012 об’єкту. «Ці роботи будуть проведені у декілька етапів, строки завершення яких − листопад, грудень 2011 року та березень 2012-го», − розповів керівник вроцлавського аеропорту Даріуш Кусь.
Втім, за його словами, після створення глибоких свердловин та системи моніторингу ґрунтових вод, що завершиться у грудні, термінал буде готовий до введення в експлуатацію, що не загрожує проведенню першості континенту-2012. Проте до цих пір невідомо, коли аеровокзал буде відкрито для пасажирів.
+++
Відбувся міжнародний семінар «Формування толерантності в контексті підготовки до ЄВРО-2012»
Pfl.ua
14.10.11
14 жовтня в конференц-залі Готелю «Експрес» відбувся черговий міжнародний семінар за темою «Формування толерантності в контексті підготовки до ЄВРО-2012 в Україні». Семінар проводиться вже вчетверте, починаючи з 2008 року у співпраці з організаціями Футбольних вболівальників Європи та «Футбол проти расизму в Європі», як і інші заходи з питань розвитку толерантності в контексті підготовки до Євро-2012. У містах, що приймають Євро-2012, такі заходи пройшли в 2009, 2010 та у 2011 рр. за сприяння представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні в рамках проекту «Чесна Гра-2012» Східно-Європейського Інституту Розвитку. Мета семінару − підвищення рівня толерантності, а також розвиток здорового ставлення до футбольного вболівання через передачу знань та досвіду, і таким чином − сприяння процесу підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні.
Президент Професіональної футбольної ліги Мілетій Бальчос відкрив семінар промовою, у якій відзначив необхідність проведення просвітницько-виховної роботи з вболівальниками, адже негативні прояви ксенофобії та расизму є прямим відображенням культури у суспільстві і, як наслідок, формує негативне ставлення до футболу багатьох верств населення.
Одним з можливих методів, на думку пана Бальчоса, є об’єднання прихильників команд клубів першої та другої ліг ПФЛ у єдину структуру з метою пропаганди культури вболівання, залучення до активних занять спортом, укріплення футбольних традицій України.
Крім цього, президент ПФЛ висловив занепокоєність випадками негативної поведінки вболівальників під час проведення матчів серед команд клубів ПФЛ.
«Дійсно, якщо порівняти кількість інцидентів на стадіонах з минулим сезоном, то наразі ми можемо спостерігати динаміку до зменшення таких випадків. Хоча є деякі клуби, прихильники яких систематично не дотримуються правил поведінки та безпеки на стадіонах. Зі свого боку Професіональна футбольна ліга робить все можливе для забезпечення порядку на стадіонах, клуби, зазначу, не всі, працюють з вболівальниками. Крім цього, на жаль, існують певні групи людей, які не реагують ані на існування певних правил, ані на те, що матчі взагалі можуть проводитися без глядачів. Так, це досить жорстка міра, але важелів більш лояльного ставлення просто не існує. Тому нам доводиться вдаватися таких заходів. Тож, на мою думку, проведення таких семінарів, а також реалізація просвітницько-виховних програм у середовищі вболівальників є вкрай важливим, особливо у рамках проведення Євро-2012 в Україні», − зазначив Мілетій Бальчос.
+++
К Евро-2012 в Донецке откроется отель Park Inn
Est.ua
14.10.11
Новую гостиницу от известной сети Rezidor Hotel Group презентуют как раз к началу континентального футбольного чемпионата.
Недостаток гостиничных номеров остается одной из основных проблем в подготовке к Евро-2012 Донецка, поэтому известие о каждом новом отеле здесь встречают с надеждой на улучшение ситуации. Гостиница под брендом Park Inn Hotel by Radisson расположится в здании отеля «Киев» и сможет предложить гостям 172 номера. Находящийся в центре Донецка на проспекте Пушкина объект сейчас пребывает на стадии реконструкции, но его обещают полностью подготовить во втором квартале 2012 года. Договор с Rezidor Hotel Group о комплексном управлении гостиницей подписал ЭСТА Холдинг, информирует пресс-служба коммерческой структуры.
Помимо номеров на площади отеля будут обустроены конференц-центр из четырех помещений, ресторан, лобби-бар и тренажерный зал. При этом в ЭСТА Холдинг называют Park Inn Донецк первым в Украине отелем среднего класса, управление которым возьмет на себя международный гостиничный оператор. К слову, в Rezidor Hotel Group отмечают большой потенциал данного бренда гостиниц и важность украинского рынка для развития сети в Восточной Европе.
+++
Біля «Олімпійського» з'явиться вертолітний майданчик
Ukraine2012.gov.ua
14.10.11
Міська влада, розвиваючи транспортну інфраструктуру, має намір будувати вертолітні майданчики. За їх наявності куди простіше стане своєчасно проводити ті або інші аварійно-рятувальні роботи, а також надавати екстрену медичну допомогу потерпілим.
Згідно з розпорядженням Київської міськдержадміністрації, замовником проектування і будівництва вертолітних майданчиків у місті виступить головне управління транспорту і зв'язку, яке займеться розробкою і затвердженням документації, повідомляють «Факти».
Тимчасова комісія при міськдержадміністрації впродовж півріччя вирішувала, де краще розмістити вертолітні майданчики в столиці.
На сьогодні вибрані 16 ділянок для майбутніх майданчиків «швидкого реагування». Вони в основному плануються у безпосередній близькості до медичних установ за такими адресами:
проспект Бажана, 12а (біля клініки «Борис»)
Харківське шосе, 121 (біля Київської міської клінічної лікарні № 1),
Броварський проспект, 15 (біля Міжнародного виставкового центру ),
вулиця Алішера Навої, 3 (біля Київської міської дитячої клінічної лікарні № 2),
вулиця Багатирська, 30 (біля Міської клінічної дитячої лікарні №1),
вулиця Кондратюка, 8 (біля Київської міської клінічної лікарні № 8),
вулиця Шовковична, 391 (біля Центральної міської клінічної лікарні),
Спортивна площа, 1 (біля НСК «Олімпійський»),
вулиця Підвисоцького, 4а (біля Київської міської клінічної лікарні № 12)
вулиця Мостицька, 11 (біля пологового будинку),
вулиця Котельникова, 95 (біля Київської міської клінічної лікарні № 7),
проспект Космонавта Комарова, 3 (біля Київської міської клінічної лікарні № 6),
вулиця Соломенська, 17 (біля Київської міської клінічної лікарні № 4),
вулиця Шолуденко, 26-284 біля стадіону «Старт» (у цьому районі госпіталь Міністерства внутрішніх справ, комплекс «Охматдит»)
вулиця Баггоутовская, 1 (біля Київської обласної клінічної лікарні),
вулиця Дегтярівська, 23 (біля Київської міської дитячої інфекційної лікарні).
+++
Львівська митниця: тест на «Євро-2012»
Zik.ua
14.11.10
Не секрет, що основний наплив уболівальників під час «Євро-2012» буде на українсько-польському кордоні. Тому Львівська митниця в очікуванні серйозного та відповідального випробування.
Як розповів начальник Львівської митниці Денис Пудрик, на сьогодні триває реконструкція митних пунктів пропуску. На час «Євро-2012» вони відповідатимуть міжнародним нормам не лише за статусом, а й за рівнем технічного забезпечення. Також митники обіцяють туристам спрощення митних процедур, максимальний комфорт та безпеку під час перетину кордону.
− Денисе Валерійовичу, Львівська митниця у більшості громадян асоціюється з автомобільними пунктами пропуску. Але ж не тільки вони входять до складу митниці. Розкажіть про інфраструктуру митниці.
− Звичайно, більшість громадян, які перетинають кордон, користуються автомобільними пунктами пропуску. Це «Краковець − Корчова», «Рава-Руська − Гребенне», «Шегині − Медика» та «Смільниця − Кросценко». Окрім них, є три залізничні, один авіаційний, а також піший перехід «Шегині − Медика».
Також є митні пости «Стрий», «Дрогобич», «Броди», «Городок», «Сокаль» та підрозділи митного оформлення, які забезпечують митне оформлення товарів і транспортних засобів суб’єктів зовнішньоекономічних операцій. Є окремі підрозділи, які здійснюють митне оформлення міжнародних поштових відправлень, товарів з гуманітарної допомоги, транспортних засобів, а також ті, що забезпечують діяльність управління митниці. Загалом зоною діяльності Львівської митниці є Львівська область.
− Чи всі підрозділи будуть задіяні під час «Євро-2012»?
− Звичайно, всі: хто більшою мірою, хто меншою.
− До яких пунктів пропуску буде прикута найбільша увага під час єврочемпіонату?
− У першу чергу до пунктів пропуску «Краковець − Корчова», «Рава-Руська − Гребенне», «Шегині − Медика», а також до пункту пропуску для авіаційного сполучення «Львів-Аеропорт». Саме через них ми очікуємо найбільшу кількість уболівальників та гостей під час чемпіонату. Хочу сказати, що питання готовності пунктів пропуску на порядку денному Держмитслужби України. Нещодавно відбулась Колегія ДМСУ, де розглядалось питання готовності пунктів пропуску до «Євро-2012». Також це питання на контролі у голови Львівської ОДА, місцевих органів влади.
На сьогодні повністю готовий пункт пропуску «Рава-Руська − Гребенне». Він зданий після реконструкції у 2008 році.
У МАПП «Шегині» триває будівництво пішого переходу. Це буде повністю нова споруда, тут значно будуть покращені умови як для працівників контролюючих служб, так і для громадян, що перетинають кордон. Зокрема, передбачено окремі пандуси для переміщення людей з фізичними вадами. На сьогодні будівництво виконано на понад 30%.
Стосовно МАПП «Краковець − Корчова», то тут іде будівництво у рамках «Створення єдиного цілісного комплексу» функціонального модуля «фільтр пункту пропуску». Це частина пункту пропуску, де розміщується комплекс технічних засобів митного контролю, які об’єднані в єдину інформаційну систему для об’єктивного отримання інформації щодо транспортних засобів та товарів, що ними перевозяться у відповідному пункті пропуску. У грудні 2010 року проведено коригування проекту з розділенням кошторисної вартості будівництва на два пускові комплекси.
Роботи щодо першого пускового комплексу виконано в повному об’ємі і його введено в експлуатацію. Другий заплановано ввести в дію наступного року.
Інфраструктура автомобільних пунктів пропуску, яка є на сьогодні, достатня, щоб забезпечити пропуск товарів, громадян, транспортних засобів.
Стосовно аеропорту «Львів», то новий аеровокзал відповідатиме усім вимогам терміналів міжнародних аеропортів з повним комплексом послуг та мінімальними затратами часу на реєстрацію, здавання багажу, проходження митного та прикордонного контролю. Підрозділ практично забезпечений всіма необхідними технічними засобами митного контролю. Зараз їх встановлюють.
Треба ще облаштувати службове приміщення в залі обробки багажу та встановити додаткове обладнання. Ми надали свої пропозиції забудовникам, які повинні профінансувати та виконати ці роботи. Думаю, найближчим часом це питання буде вирішене.
− Які заходи проводить митниця для забезпечення пропуску учасників та гостей чемпіонату? Адже самої інфраструктури не достатньо.
− Хочу сказати, що ми не живемо тільки підготовкою до «Євро-2012». Розвивати інфраструктуру митниці треба постійно − до і після чемпіонату. А стосовно пропуску учасників та гостей чемпіонату, то звичайно, вживається дуже багато заходів. Передусім, це контроль в одному місці прикордонними та митними службами України та Республіки Польщі на польській частині пунктів пропуску. Уже відбулось три тренінги в пунктах пропуску «Краковець-Корчова», «Шегині-Медика» та «Рава-Руська-Гребенне». Ми мали змогу побачити, як на практиці здійснюється такий контроль, висловили свої пропозиції та побажання щодо покращання роботи. Уже зараз можна сказати, що завдяки оптимізації технології максимально скоротився час проходження контролю, спрощено низку формальностей, а головне, що подорожні позитивно відзначили такий спосіб перетину кордону.
До інших заходів я б зарахував спрощення митних формальностей. Так, Кабмін своєю постановою від 13.07.2011 р. № 741 затвердив спеціальну (спрощену) форму митної декларації, а також установив, що вона використовується для декларування товарів, призначених для підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, і устаткування для преси, радіо− та телепередач, які в період дії Закону України № 2372 «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з організацією та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні» тимчасово ввозяться на митну територію України з умовним повним звільненням від оподаткування з подальшим вивезенням за її межі, а також товарів, які ввозяться командами, що здобули право на участь у фінальній частині чемпіонату Європи 2012 року з футболу, без зобов’язання про зворотне вивезення.
Не менш важливими, на мою думку, є заходи щодо забезпечення безпеки подорожніх та протидії митним правопорушенням на державному кордоні. Тут ми також тісно співпрацюємо з нашими колегами з Республіки Польщі та прикордонною службою і МВС України. Також хочу запевнити, що пришвидшення пропуску громадян та транспортних засобів не вплине на якість та надійність митного контролю. У нас достатньо засобів та методів, аби на митну територію України не потрапили зброя, наркотики, товари, які можуть нести загрозу для громадян.
− За наявності всіх необхідних документів, скільки часу займуть митні процедури для конкретного уболівальника «Євро-2012»?
− Поки що рано говорити про конкретний час, який потребуватимуть уболівальники для перетину кордону, оскільки результати тренінгу будемо узагальнювати. Звичайно, ми намагатимемось максимально скоротити час перетину кордону. Проте вже зараз можна сказати, що головним є те, що контроль буде здійснюватись в одному місці, а це зекономить час.
− Чи готовий особовий склад митниці виконувати ті завдання, які вимагатиме чемпіонат?
− Поки що я не бачу якихось завдань, які не могли б виконати працівники Львівської митниці. Це, до речі, показав експеримент з контролю в одному місці, що проходив на польській частині пунктів пропуску. Професійна підготовка митників достатня, аби забезпечити надійне оформлення громадян, товарів та транспортних засобів. Звичайно, ми постійно вдосконалюватимемо ці навички. Передусім це стосується мовної підготовки. У Львівській митниці триває навчання за програмою «Англійська мова за професійним спрямуванням». Воно відбувається за комбінованою формою і передбачає лекції, самостійні та практичні заняття. Проводять навчання викладачі Хмельницького центру підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. У цій програмі задіяні 40 працівників митниці. Окрім того, близько 30% працівників митниці вільно володіють іншими мовами, зокрема польською, німецькою, французькою. Думаю, цього достатньо, аби порозумітися з уболівальниками та учасниками чемпіонату.