Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Тренер замедленного действия
Василий Уткин
Sports.ru
23.09.11
− Я всегда говорил, что журналисту для успешной работы не так важно владеть приемами выведывания скрытой информации. Невероятное количество нового и интересного можно узнать, просто внимательно слушая то, что говорят открыто, не стесняясь, в микрофон. Знаете, почему? То, что человек говорит сам − это продукт его согласия с самим собой. Ты получаешь не только точку зрения; становятся ясны критерии, которые для говорящего стоят на первом месте.
Потрясающее в этом смысле интервью в двух частях опубликовал с Юрием Семиным «Спорт-Экспресс». Там много интересного. Подозреваю, что внимательно следящий за украинским футболом человек тоже почерпнет оттуда массу увлекательных подробностей; я не таков, на этот счет ничего не скажу. Но вот слова Юрия Семина, касающиеся российских реалий, да и просто футбола как такового, на мой взгляд, в своем роде сенсационны.
Для разминки − о тактике. Это просто изумительно, что у построения с пятью защитниками, по словам Семина, «нет будущего». Мысль блещет новизной тем ярче, что с нового сезона такого рода построение наигрывает в некоторых матчах такая захолустная командеха, как «Барселона». Наигрывает как вариант. Добавляет мысли логики то обстоятельство, что, столкнувшись с таким построением, киевское «Динамо» вылетело из квалификации Лиги чемпионов, проиграв «Рубину» − к этому мы еще вернемся.
Маститый тренер говорит, что с такой тактикой чемпионом не стать. Здесь мы опустим то обстоятельство, что команды Юрия Павловича очень давно не бывали чемпионами, в отличие от тех же бердыевских или гвардьольских. Важно не это. Важно то, что построение с пятью защитниками − оно же куда правильней может быть названо построением с тремя центральными защитниками, кстати − используется сегодня не в качестве основного, но исключительно как вариант.
Именно в этом качестве оно было применено «Рубином» против киевлян, и те были беспомощны. Слова Семина о том, что команда была деморализована быстрым голом в первом матче, смешны, потому что если это способно деморализовать команду в двухраундовом поединке, то ей нечего делать в чемпионской Лиге просто по соображениям класса. Именно в качестве варианта будет использовать такую игру «Барселона», именно в качестве варианта ею располагает, к примеру, «Зенит» Спаллетти. То есть маститый тренер говорит чепуху. Он вообще не разобрался ни в особенностях применения данной тактики, ни в том, что она способна дать команде. Все это наводит на мысли, что за современным футболом Юрий Семин давно не следит.
Но, конечно, самое интересное Семин говорит о «Локомотиве». Давайте послушаем. Просто послушаем и поймем, о чем именно идет речь. Как писал Бродский, по другому, впрочем, поводу, «там немного, но на похороны хватит».
«Смотрю на «Локомотив» со своей точки зрения. Наш штаб в свое время сделал хорошую работу. Игроки, которых мы приобрели − Гильерме, Шишкин, Майкон, Оздоев, Тарасов, Бурлак, Фильцов, − успешно выступают и при одном тренере, и при другом. Сколько критики я получил за Шишкина − а его теперь постоянно вызывают в сборную. Оздоева мне, помню, ставили в укор: мол, взял по блату не поймешь кого. А сейчас футболист, который обошелся в копейки, стоит совсем другие деньги. И я от этого получаю удовольствие».
Подробность: Тарасов, например, не является игроком, который успешен при обоих тренерах команды. Он пропустил первую половину сезона и начал играть только после перерыва в чемпионате. Мелочь? Ну, пусть мелочь.
Смысл: Юрий Павлович, единственный вопрос, который вытекает из этой замечательной мысли, и который вам, конечно же, не был задан по ходу интервью − как же с такими прекрасными игроками «Локомотив» под вашим руководством возил такую тягостную тачку? Во что они играли под вашим мудрым руководством?.. Я вот отлично помню, как вы использовали Бурлака. Он был введен в состав в ситуации, которая больше всего напоминала панику, накануне квалификации Лиги Европы, и в этот дебютный момент, естественно, наделал ошибок, после чего сел на скамью. Блестящая работа тренером была проделана по вводу в состав способного игрока, ничего не скажешь.
Игнатьева, кстати, не вспоминает. Тоже при Юрии Павловиче был куплен. Только отправлен в задницу в аренду. За Игнатьева не чувствуется никакой радости, ну да ладно.
А вот про Оздоева. Обратите внимание, как тренер (тренер!) характеризует молодого футболиста. Ну, вот как, к примеру, о молодых говорит Моуринью? Или Гвардьола? Или Красножан? Они говорят о качествах игрока, о том, как он возмужал, то-се. Но то тренеры.
А Юрий Павлович, рассказывая о футболисте, в котором он, судя по контексту интервью, разглядел талант, говорит, сколько он стоит.
Это, конечно, удивительно тренерская оценка. Обратите внимание: вообще по ходу интервью большинство обоснований делается через деньги. Когда говорится о трансфере Романа Еременко в «Рубин», например, Юрий Павлович с легкостью электронного устройства для усиления эффекта даже моментально переводит евро в доллары. Для убедительности.
Восхитительна и ремарка Семина о трансферах «Локомотива» минувшим летом, которую идиот-журналист опубликовал вдогонку в своем блоге. Как невошедшее в текст интервью, но особо ценное: «Приобретения неплохие, но на них были затрачены громадные деньги. Ни одному тренеру в России этим летом не давали таких денег на доукомплектование! Будет результат − все окажется нормально, не будет − сразу начнут считать, сколько потратили».
Опять же из разряда мелочей: никакому тренеру в «Локомотиве» ничего не давали. Но это категория «деньги и я», которой Семин пользуется, видимо, уже автоматически. Я бы как раз подчеркивал, что для понимания происходящего с «Локомотивом» куда важнее отметить, и это сущностная деталь, что новички пришли в команду практически одновременно с тренером. То есть выбрали тренера, который может успешно работать именно в этой ситуации. Совершенно нетипичный для России и весьма профессиональный подход.
Но важнее другое. А какие деньги-то? Обинна по свободному трансферу, Да Кошта стоил совсем не дорого. Это общеизвестно. И двое за деньги. Я не знаю, почем купили Сапатера, но известно ведь, сколько готовились потратить на кандидатуру, так сказать, первого выбора на эту позицию − на Дефура. 5 миллионов. Ну, не может быть, чтобы второй кандидат стоил дороже первого. Деньги? Деньги. Огромные? Бухгалтер, милый мой бухгалтер...
Я не знаю в точности, почем и Кайседо брали, но вопросы-то уже отпадают. Такой игрок, забивной форвард, «Локомотиву» был необходим. Форварды всегда дороги. Кайседо, и это очевидно, вовсе не самый дорогой из них.
Но главное! В интервью Семин говорит, что Кайседо еще при нем собирались купить! Но там он это говорит для чего? Чтобы сказать: «еще при мне». Непонятно, что тут за заслуга, правда, как будто все дело в том, чтоб купить, а не в подготовке, не во введении в игру, балансировку атакующих действий и прочее, и прочее. Но вот когда надо сказать «при мне», Кайседо отличный. А потом, когда надо на кого-то наехать, надо уже сказать, что деньги немеряные. Об одном и том же.
К вопросу о клубных тратах и их немеряности: давайте еще вспомним, что «Локомотив» почти не тратился зимой. Так о какой фантастической сумме говорит Семин? Я уж не говорю, чем журналист думает. Я просто знаю, чем он думает и слушает: ртом. Разинутым.
И вот последнее. Таинственное, со значением.
«− В «Локомотиве» есть бомба замедленного действия.
− Что или кого вы имеете в виду?
− Я сказал то, что сказал».
А я вам скажу, что вот был раньше в «Локомотиве» тренер. Работал он спокойно, два года почти работал, получал то, что хотел, евро в доллары переводил и обратно. Был любим болельщиками, кстати. Игроки у него, по его собственным словам, были отличные, но команда не играла и ему требовалось время. Время и время.
Сейчас, меньше чем за год, клуб обновился полностью. Команда так или иначе прошла через дикие стрессы. И вышла из них с честью, да еще и с игрой. «Но! − Предостерегает Семин. − Учтите, там бомба».
Просто-напросто тренер в «Локо» был раньше замедленного действия. Ну, такой вот тренер. Теперь он замедленно действует в киевском «Динамо». Но вы не волнуйтесь: он уже не взорвется. Потикает − и перестанет.
+++
Серединка на половинку
Дмитро Литвинов
Champion.com.ua
23.09.11
«Чемпіон» продовжує оцінювати початок сезону колективів Прем’єр-ліги і сьогодні звертає увагу на тих, хто − за маленькими винятками − розраховував на краще життя в сезоні 2011/12
Рамос у «Дніпрі»: Звільнити не можна залишити
Сьогоднішня частина розмови про виступи команд УПЛ у стартовій третині сезону буде присвячена тим, хто йде в середині таблиці поза зоною єврокубків, котрою ми − поки «Шахтар» та «Динамо» не вилетіли з Кубка України -вважатимемо шосте місце.
11. «Зоря»
Стартові тури показали, що до претендентів на місце в євокубках «Зорю», як би не хотіло цього її керівництво, віднести не можна. А от до представників міцного середнього класу − будь ласка. При цьому дещо дивує ставлення вболівальників до Анатолія Чанцева. Так, він не Моуріньо чи Фергюсон, але вимагати від нього перемог чи не в кожній грі та відправляти у відставку за підсумками трьох невдалих ігор − перебір.
Команда має непоганий підбір виконавців у півзахисті та класного воротаря, цим кадрові здобутки і обмежуються. Хомченовський та Ліпартія можуть вибухнути у тій чи іншій грі, на новий рівень вийшов Білий, котрий щосили стукається у двері збірної. Хлопцю ще б з нервами впоратися та менше до арбітрів апелювати, а так всі задатки класного атакувального хавбека в нього є. Але найкращим гравцем команди все ж є не він, а Шуховцев. 40-річний голкіпер переживає бозна яку за рахунком молодість, відбив три пенальті, чи не в кожній грі робить півдюжини сейвів у гольвоих моментах. І це після не найкращого початку у вигляді 6 пропущених у 2 іграх м'ячів.
Втім, у цієї медалі є й зворотній бік. Адже те, що Шуховцев має можливість проявити себе у кожному матчі − показник ненадійності захисту луганчан. Єзерський, котрий пішов влітку до «Таврії» був би далеко не зайвим у цій ланці команди. Проблеми є і в нападі, де Мадоу, Сілюк та Лазарович на трьох забили три голи, та й те два з них француз провів із пенальті. Необхідне посилення керівники «Зорі» фінансувати не поспішають, а тому й дивуватися тому, що Чанцев залишається на своїй посаді не варто.
Прогноз: збереження поточної позиції, плюс-мінус сходинка
10. «Волинь»
Звіти про сезон «Волині» з року в рік можна клепати за одним шаблоном − яскравий початок до зими та провал після неї, епатажний тренер, міграції футболістів у склад та з нього табунами. Цього року провал, можливо, почався трохи раніше, все інше за розкладом. Та й те, провал відносний, навіть не перемагаючи в чотирьох матчах поспіль, команда все ще в десятці, набравши стільки ж пунктів, як і коштовний «Дніпро».
Вже доводилося писати, але в цьому випадку варто повторитися − Кварцяний в цьому році вирішив перевершити сам себе за перлами і, здається, занадто захопився. Схоже, Віталій Володимирович у спілкуванні з футболістами за допомогою метода батога та пряника забув про другу частину назви метода. І не варто бути великим психологом, щоб зрозуміти − якщо тебе постійно принижує начальник, навіть після вдало завершеної роботи, то великого бажання виконувати робочі обов'язки це не викличе. От і гравці луцької команди виглядають трохи заляканими, намагаються не ризикувати і діяти без помилок, що призводить до пасивності на полі, яка викликає ще більшу лють в тренера. Замкнене коло якесь! Водночас, Кварцяному варто самому замислитися над якостями футболістів, котрих він запрошує, адже вони не з повітря виникають, і не можна покладати 100% відповідальності на «поганих» агентів. Грубо кажучи, бачили очі, що купували і не треба відбиватися жартами.
Так вийшло, що про тренера хочеться говорити більше, ніж про команду. Та й нічого нового «Волинь» не демонструє − той самий футбол із акцентом на «лонгболи» та розрахунок на фізичні кондиції гравців. Вдалося затоптати суперника − є результат, ні − звиняйте. Вирізняються гренадери-захисники Шиков та Масло, кожен з яких може бути не зайвим у команді, що справді бореться за зону Ліги Європи. А, згадавши помилки Гуйє та численні приклади переходів футболістів від Кварцяного до Маркевича, можна і про більше помріяти... Ну, і, звісно, Майкон. Де команда була б без нього страшно подумати. Хлопець нарешті адаптувався в УПЛ та став тим самим бомбардиром, котрим пару років тому лякали дітей футболісти команд Першої ліги.
Прогноз: місце поза межами десятки, але в УПЛ залишаться із запасом
9. «Дніпро»
Дуже складно визначитися, обираючи з «дніпрян» та «карпатівців» головного невдаху сезону. І все ж, говорячи боксерською термінологією, варто віддати перемогу по очках першим, з огляду на рівень фінансування колективу Ігорем Коломойським. Витратити протягом року три-чотири десятки мільйонів доларів на купівлю нових гравців та іспанського тренера і йти в чемпіонаті дев'ятими − треба вміти. Безсонов пішов у відставку, коли «Дніпро» вилетів з євро кубків та йшов шостим. Якщо різниці нема, то навіщо ж платити дорожче?
Команда просто розпадається по частинах, цілісного враження в цьому сезоні не справив жоден з футболістів. Антонов блиснув на старті двома дублями − і вже у дублі, даруйте за сумний каламбур. Замість Джуліано на поле виходить якийсь мішок з надписом «10 мільйонів», Чеберячко та Мандзюк змагаються, хто більше напартачить у захисті (перший хоч забиває інколи), Інкум йде вірним шляхом Алсідеса... Перераховувати можна дуже довго, претензій до гравців накопичилося не лише у журналістів, а й − і це головне − у вболівальників та керівництва клубу. Рамос намагається привити команді типово іспанський футбол − багато дрібного пасу, возіння в центрі поля, розрахунок на вільні зони, куди зможуть вриватися футболісти. От тільки специфіка українського чемпіонату відрізняється від Прімери, і коли суперник сидить всімох біля власних воріт, то чекати на вільні зони можна дуже довго. Та й ті самі флангові гравці, на яких після відходу диспетчерів Назаренка та Калиниченка зробив ставку Рамос, не виправдовують сподівань. Коноплянка досі виглядає пришибленим невдачею на молодіжному Євро, Кулаков змушений грати у захисті, коли Інкум впадає в депресію та не розуміє дій тренера, Олійник ніби й почав непогано, але якось не в фаворі у тренера, сенс придбання Зозулі − загадка для всіх. От і виходить, що команда діє хаотично і без думки в голові, а Рамос, напевно, згадує, що йому довелося залишити три клуби 26 жовтня.
При цьому сказати, що іспанський ентренадор є жертвою обставин складно. «Дніпро» − не «Севілья» у тому плані, що власники клубу хочуть, щоб він став третьою силою чемпіонату вже зараз. А заяви про те, що команда приречена у матчах з суперниками рівня «Шахтаря» і «Динамо» − це просто комплекс меншовартості якийсь. Рамос має знати, що Берндта Шустера погнали з «Реалу» за те, що той сказав напередодні Класико про відсутність шансів у команди обіграти «Барселону». І не дарма у фанатських колах курсує версія, що Рамос ще не звільнений лише через завелику суму відступних, прописану у контракті. Додайте до цього заяву, котру кинув перед призначенням іспанця Коломойський, мовляв, якщо і цього разу не вийде, то треба зав'язувати з цим футболом − і вийде, що над «Дніпром» згущаються дуже серйозні хмари...
Прогноз: відставка Рамоса, можливо, навіть після 11-го туру (дербі є дербі) та боротьба за зону УЄФА (клас виконавців все ще дозволятиме)
8. «Металург»
Сходинкою вище розташувався донецький «Металург», ще одна команда, котра невдало розпочала сезон. Парадокс? Адже від зони єврокубків донеччан відділяє одна перемога. Але згадайте, що на нинішнє восьме місце команда стрибнула завдяки трьом перемогам в останніх матчах над «Олександрією», «Оболонню» та «Волинню». До цього ж команда встигла зіграти з усіма учасниками єврокубків, крім «Дніпра», і всім благополучно програла.
В останні роки донецький «Металург» вже не нагадує ту команду з безліччю легіонерів «від Сілюка», котра постійно крутилася довкола призових місць та двічі була третьою. Ніби й кошти витрачаються, а галасу помітно менше. Володимир П'ятенко, колишній гравець клубу, будує менш красиву гру, ніж Ніколас Костов, відповідно і ЗМІ не так приглядаються до команди. Можна сказати, що саме «Металург» і є втіленням того середнього класу УПЛ, котрий не хапає зірок з неба, але й не дає спуску нижчим за класом. Набір виконавців − Годін, Голайдо, Дімітров, Морозюк − дозволяє не бентежитися всерйоз щодо збереження місця в еліті, а грати в своє задоволення. От тільки задоволення це сумнівне для керівництва клубу, гроші кудись йдуть, а результату − зась. Та й впевненості гравцям бракує − не відкрив «Металург» рахунок, пиши пропало.
Саме через цю аморфність складно судити про перспективи команди. Декларується бажання грати у єврокубках, але на одних очках в матчах проти аутсайдерів туди не потрапиш. Водночас до кінця року календар дозволяє зберегти позиції, тому багато що залежатиме від змін взимку і, можливо, не лише серед гравців.
Прогноз: місце в верхній половині таблиці, але без єврокубків
7. «Ворскла»
Команда Павлова тримає планку та не падає нижче заданого рівня. Як, за великим рахунком, і всі команди Миколи Петровича. Якщо і стосується українського футбол поняття «тренерська команда», то «Ворскла» є найкращим його втіленням. Доволі прості, але ефективні дії у захисті, акцент на флангову гру, при цьому в центрі завжди є людина, яка може віддати класний пас, а попереду людина, що може зачепитися за м'яч після цього пасу. Англійський футбол, леді та джентльмени! Саме тут, а не у «Волині», що сповідує, швидше, шотландський різновид, більш примітивний та жорсткий.
При цьому команда явно недобрала «своїх» очок. Поразка від «Олександрії», розгром від «Іллічівця», лише одне очко в матчах з «Арсеналом» та «Кривбасом»... Причина проста, як дві копійки, єврокубки вилізли боком вже не одній команді. Павлов розуміє, що буде складно, тому активно використовує ротацію, що і призводить до певних зривів. Думається, що після вильоту з Ліги Європи, команда зітхне з полегшенням і спробує надолужити згаяне в чемпіонаті. Можна запитати навіщо, адже це призведе до потрапляння у всі ті ж єврокубки, але, здається, що тут просто справа престижу, не вміють інакше тренер та футболісти, та й фінансовий бік не будемо залишати осторонь.
Цій команді та тренеру ще б трохи грошей для посилення, адже вистачає вікових виконавців (Закарлюка, Сачко, обидва воротарі, з певною натяжкою Маркоскі), котрим вже незабаром знадобиться заміна. Але поки СБУ трусило офіс команди розраховувати на посилення було не варто. Тепер ніби все владналося і можна думати про нові звершення і тут головне − не посипатися, адже до кінця року календар у команди не такий вже й простий, а сил залишатиметься все менше. Але навіть якщо врешті-решт команда просто залишиться на теперішній позиції чи зробить крок назад можна буде бути впевненим − рано чи пізно вона повернеться.
Прогноз: боротьба за місце в Лізі Європи
+++
Платини может предстать перед судом по делу футбольного клуба «Сьон»
Sport.ria.ru
23.09.11
Представители швейцарского футбольного клуба «Сьон» заявили, что ждут личных объяснений перед швейцарским судом от президента УЕФА Мишеля Платини по делу об исключении команды из розыгрыша Лиги Европы сезона-2011/12, сообщает АФП.
«Сьон» был лишен места в групповом раунде Лиги Европы, так как в последнем раунде плей-офф с шотландским «Селтиком» на поле в составе швейцарцев вышли футболисты, не имевшие права выступать за клуб. Швейцарская команда одержала победу по сумме двух матчей со счетом 3:1, но по решению УЕФА путевку в групповой этап турнира получил «Селтик».
Ранее «Сьон» выиграл дело против УЕФА в гражданском суде кантона Во, где расположена штаб-квартира УЕФА. Теперь швейцарский клуб ждет объяснений по этому делу лично от Платини, а также от генерального секретаря УЕФА Джанни Инфантино.
«УЕФА находится на швейцарской земле и должен уважать швейцарские законы», − заявил представитель «Сьона» Николя Пийе. «Судья хочет встретиться с Платини и Инфантино, и они смогут объяснить, почему не уважают решение суда. Они должны явиться собственной персоной и не могут посылать своих адвокатов. А если они не придут, их приведет полиция», − добавил он.
Первые матчи группового раунда Лиги Европы состоялись 15 сентября.
+++
ЕВРО-2012
Платини объяснили, чем Янукович опасен для Евро-2012 и УЕФА
Uainfo.censor.net.ua
23.09.11
Относительно ситуации, которая сложилась вокруг компании ProstoPrint и футболками с знаменитыми надписями, которые она выпускала, общественные активисты обратились с открытым письмом к президенту УЕФА Мишелю Платини.
Об этом пишет [info]nato_tak. (nato-tak.livejournal.com)
Текст письма приводим полностью и без изменений:
Президенту УЕФА
Мишелю Платини
Глубокоуважаемый господин Платини!
Имидж УЕФА и европейского футбольного первенства, которое должно пройти в Украине и Польше в 2012 г., может понести непоправимый ущерб вследствие скандала, который разворачивается вокруг украинской компании ProstoPrint − одного из популярных принт-сервисов, который предоставляет услуги по нанесению изображений на сувенирную продукцию и одежду с оригинал-макета клиента.
6 сентября 2011 в результате милицейского рейда на офис ProstoPrint, деятельность компании была парализована, оборудование арестовано, против работников возбуждены уголовные дела. Их обвиняют в незаконном нанесении логотипа Евро-2012 на предметы одежды. Как сразу выяснилось, нанесение указанного логотипа на 50 футболок заказали сами работники милиции, чтобы получить формальные основания приостановить деятельность компании.
Совершив такую провокацию милиция допустила ряд грубых нарушений законодательства: проведение обыска в отсутствие постановления на его осуществление, изъятие имущества также без соответствующего постановления, проведение допроса подозреваемых и свидетелей с применением физического и психологического давления (угроз совершить насильственные действия).
Сотрудники милиции не имели никаких оснований для проведения таких мероприятий по ProstoPrint, поскольку ответственность за соблюдение прав интеллектуальной собственности несет заказчик продукции, который является ее владельцем, а не компания, предоставляющая принт-услуги. Это регламентируется как нормами украинского законодательства, так и соответствующими директивами Европейского Союза. Работники ProstoPrint даже не обязаны были проверять право заказчика на использование логотипа Евро-2012.
Реальной причиной «нападения» на компанию и того беспредела, который творится вокруг него стали не футболки, изготовленные в результате милицейской провокации, а совсем другая продукция, содержащая надписи с острыми критическими высказываниями в адрес президент Януковича и пользующимися сегодня большой популярностью в Украине.
Под видом защиты прав интеллектуальной собственности УЕФА антидемократическая украинская власть развернула кампанию по незаконному преследования граждан за их политические убеждения. В целях защиты наших прав и свобод, гарантированных Конституцией, мы сделаем все, чтобы этот скандал приобрел международное разглашение.
Особое возмущение вызывает прямая причастность к совершению преступления против ProstoPrint патентных поверенных УЕФА в Украине, которые уже написали заявление о привлечении к уголовной ответственности сотрудников компании, основанием которой стала грубая милицейская провокация.
Мы просим Вас лично вмешаться в ситуацию, отозвать соответствующее заявление патентных поверенных УЕФА в Украине против компании ProstoPrint за отсутствием состава преступления в действиях последнего и, таким образом, воспрепятствовать использованию УЕФА в качестве инструмента политических репрессий.
Напомним, как сообщал UAINFO несколько десятков бойцов подразделения «Беркут» 15 сентября 2011 года незаконно сорвали проведение ярмарки «Спасибо жителям Донбасса» спустя 5 минут после ее начала на Майдане Незалежности в Киеве.
Организаторы заблаговременно акции подали в КГГА уведомление о проведение мероприятия и акция была легитимна. Однако через 5 минут после начала акции, на которой собралось около 200 человек, несколько десятков сотрудников «Беркута» окружили организаторов акции. При этом организатор и руководитель компании «Prostoprint» Денис Олейников оказался вне кольца, в толпе «зрителей» этого действа, а внутри − сотрудники его компании и привезенная на ярмарку продукция.
На футболках организаторы напечатали «Спасибо жителям Донбасса за ананас», «Кровосиси by aZara» и проч.
+++
Майбутніх гідів до «Євро-2012» готуватимуть у Тернополі
Укрінформ
23.09.11
Курси з підготовки фахівців туристичного супроводу гостей Євро-2012 відкрилися в обласному центрі, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
«Ідеться про навчання й підготовку спеціалістів, які відповідатимуть сучасним вимогам щодо надання якісних екскурсійних послуг, − розповіла начальник управління з питань туризму ОДА Леся Серетна. − Курси організовано спільно з інститутом туризму Федерації профспілок України».
По закінченні їх слухачам видаватиметься сертифікат про фахову підготовку. Передбачається, що випускники, які покажуть добрі знання однієї із іноземних мов і володітимуть достатньою інформацією про історико-культурне минуле Тернопільщини, її природний потенціал, матимуть право супроводжувати окремих туристів і зарубіжних гостей під час підготовки і проведення «Євро-2012» в Україні.
В результаті моніторингу, найбільш популярними серед іноземних туристів визначено мандрівки історичними, духовними місцями Тернопілля, короткотривали подорожі Дністровським каньйоном, Медоборами, найбільшими у світі гіпсовими печерами.
+++
Експерти провели аудит доступності для неповносправних нового терміналу Міжнародного аеропорту «Львів»
Укрінформ
23.09.11
Аудит доступності нового терміналу Міжнародного аеропорту «Львів» для людей з обмеженими фізичними можливостями провели експерти з громадських організацій. Представники обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів» та ЛОО УТОС у супроводі фахівців-будівельників ознайомилися з ходом будівництва аеропорту та з'ясували, наскільки його приміщення пристосоване до потреб інвалідів, і насамперед тих, хто пересувається у візочках, повідомляє УКРІНФОРМ.
Як зазначив голова правління обласного відділення УФ «Реабілітація інвалідів» Ярослав Грибальський, фонд та УТОС є учасниками міжнародного проекту «Поважайте інтеграцію − «Футбол без обмежень», що реалізується Центром доступності футболу в Європі (CAFE) під патронатом UEFA. Відповідно, представники цих організацій входять як експерти до консультаційних груп для забезпечення активного залучення людей з інвалідністю та інформування на всіх рівнях підготовки до «Євро 2012».
За словами Ярослава Грибальського, одним із пріоритетів проведення чемпіонату «Євро-2012» є створення умов для участі людей з інвалідністю в усіх заходах. Тому консультаційні групи зобов`язані провести моніторинг і надати висновки та рекомендації щодо стану доступності об’єктів для осіб з інвалідністю відповідно до державних будівельних норм та міжнародних стандартів.
Будівельники ознайомили експертів із концепцією подальшої експлуатації аеровокзалу, розташуванням різних служб та приміщень, об’єктів сервісу та переконали аудиторів у тому, що умови для інвалідів у новобудові буде забезпечено.
У подальших діях − розташуванні приладів і допоміжних засобів, контрастних та тактильних маркувань для осіб з вадами зору будуть проводитись консультації з організаціями неповносправних.
+++
М.Платіні 11-12 жовтня перевірить підготовку Польщі до Євро-2012
Укрінформ
23.09.11
Президент УЄФА Мішель Платіні прибуде 11 жовтня до Польщі для перевірки готовності країни до Євро-2012. Він також візьме участь у жеребкуванні раунду плей-офф за право зіграти у фінальній стадії турніру, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
Планується, що спочатку М.Платіні прилетить до Гданська, а звідти почергово відвідає польські міста-організатори чемпіонату − Варшаву, Познань та Вроцлав.
Під час візиту керівник УЄФА огляне основні об'єкти інфраструктури, які використовуватимуться під час чемпіонату, а також зустрінеться з відповідальними за організацію турніру особами. На завершення візиту він прибуде до Кракова, де 13 жовтня відбудеться жеребкування раунду плей-офф Євро-2012.
Як передавав УКРІНФОРМ, з такою ж метою 26-27 вересня цього року М.Платіні планує відвідати українські міста-організатори Євро-2012.