Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Уругвай едет в Украину сильнейшим составом
Football.ua
19.08.11
Оскар Табарес вызвал на товарищеский матч против Украины второго сентября всех триумфаторов последнего Копа Америка.
Помимо тех 23-х игроков в Харьков на матч против команды Олега Блохина приедут Хорхе Фусиле из Порту, Гастон Рамирес из Болоньи и Себастьян Фернандес из Малаги. Пока под вопросом участие в матче Себастьяна Абреу, у него травма.
Вратари: Муслера (Галатасарай), Кастильо (Коло-Коло), Силва (Олимпия)
Защитники: Лугано (Фенербахче), Годин (Атлетико), Коатес (Насьональ), Викторино (Крузейро), Макси Перейра (Бенфика), Скотти (Коло-Коло), Касерес (Севилья), Фусиле (Порту)
Полузащитники: Гаргано (Наполи), Родригес, Альваро Перейра (оба − Порту), Эгурен (Спортинг Хихон), Лодейро (Аякс), Перес, Рамирес (оба − Болонья), Риос (Тихуана), Гонсалес (Лацио)
Нападащие: Суарес (Ливерпуль), Форлан (Атлетико), Абреу (Ботафого), Эрнандес (Палермо), Кавани (Наполи), Фернандес (Малага)
+++
ЕВРО-2012
Будівельникам на об’єктах «Євро -2012» затримують платню?
Євген Солонина
Radiosvoboda.org
19.08.11
Будівельникам, задіяним на об’єктах, які споруджуються в Україні до чемпіонату Європи з футболи 2012 року, затримують зарплатню говорять профспілкові лідери і самі робітники. Вони вважають, що така ситуація ставить під загрозу якість і терміни завершення будівництва. Натомість у будівельних компаніях, в українському оргкомітеті «Євро-2012» та на Банковій цю інформацію спростовують. Експерти ж пояснюють невиплату зарплатні неправильною організацією підготовки до турніру в Україні та глибокою бюджетною кризою.
Максим, львівський будівельник, працює на споруджені футбольного стадіону у Львові від самого початку. Цієї весни йому та його колегам, які працювали на підприємстві «Комфортбуд», затримали зарплатню на чотири місяці, й досі не повернули. Максим пояснив деякі схеми, за якими затримують платню будівельникам.
«У фірмі «Комфортбуд», де ми працювали, досі не виплатили зарплатню з січня по квітень. Тоді фірму закрили, створили нову, по-суті − перейменували. Той борг так і не повернули. Зараз зарплату платять, з певними затримками, але то таке», − зізнається будівельник.
Робітники − жертва обману чи недолугого управління?
Як повідомив Максим, монтажникам зараз не сплачують ту частину зарплатні, яку зазвичай давали у конвертах. Цього місяця вони отримують лише легально оформлену мінімальну зарплатню, бо не завезли матеріалів для даху стадіону, і монтаж призупинено, каже Максим.
Ця затримка на об’єктах Львова була не першою − свідчить інший робітник, Олег Бай. Він розповів, що коли торік частина будівельників почала протестувати через невиплату заробітної платні, їх звільнили, переоформивши контракт заднім числом без їхнього відома.
Будівельникам платять від ста гривень на день − і невчасно
Радіо Свобода з’ясувало, що зарплатню затримують і в Києві. Наш кореспондент через дірку в паркані потрапив на будівельний майданчик НСК «Олімпійський». Половина з тих будівельників, до яких він там звернувся, визнали, що їм мало платять, і затримують гроші!
«Отримую по сто гривень на день, дехто має − 150. Це дуже мало! Затримують зарплатню постійно. Зараз − тримають вже тиждень», − сказав робітник, який відмовився представитися. Дехто говорив, що платять вчасно, але називав подібні обсяги зарплатні.
Днями Президент України Віктор Янукович заявив, що робітникам, задіяним на НСК Олімпійський, підвищили зарплатню в середньому до 3 800 гривень на місяць.
Що ж до Харкова, четвертого міста, яке прийматиме футбольний турнір, то там про затримки платні немає жодних підтверджених даних. Місцеві журналісти пояснюють це тим, що ніби тих, хто висловлює невдоволення оплатою праці, у Харкові дуже швидко звільняють з роботи.
В Донецьку дійшло до передстрайкової ситуації − профспілки
Останнім часом проблеми із виплатою зарплатні мали місце на об’єктах «Євро-2012» у Львові та Донецьку, меншою мірою − в Києві, повідомив Радіо Свобода голова профспілки працівників будівництва та промисловості Василь Андреєв.
«Проблеми із зарплатою у Львові наче б вже вирішені. У Києві затримки незначні − до двох тижнів. А в Донецьку проблема набагато більша, − нещодавно там була передстрайкова ситуація: фірмам-підрядникам уряд не повернув ПДВ, і їм просто нічим було платити людям. Проблема до кінця не вирішена», − каже профспілковий лідер.
Робітники не радять влаштовуватися на будівництво доріг
Якщо стадіони та аеропорти будують великі компанії, то на будівництві доріг та розв’язок до турніру задіяні невеликі фірми-субпідрядники, які охоче приймають працівників «з вулиці». Кореспондент Радіо Свобода під виглядом безробітного зварювальника спробував влаштуватися на діючі будівництва транспортних розв’язок Києва.
Виявилося, що там та ж сама проблема із затримкою заробітної платні. На будівництві розв’язки біля станції метро «Дніпро» один зі старших робітників порадив представникові Радіо Свобода не влаштовуватися працювати вахтовим методом: за його словами, затримка зарплатні може бути великою, а можуть і взагалі не заплатити.
В Києві зарплатню підняли, затримки в минулому − влада і забудовник
Тим, хто працює на постійній основі, за словами будівельника, затримують платню приблизно на два тижні. І звичайний робітник може розраховувати десь на 2500 гривень, сказав співрозмовник Радіо Свобода.
У компаніях, які будують об’єкти до турніру в регіонах, від коментарів відмовляються. Зокрема ТОВ «Альтком», задіяне на будівництвах стадіонів та інших елементів інфраструктури у Донецьку та Львові, незважаючи на численні звернення та письмовий запит Радіо Свобода − станом на ранок 19 серпня не висловило своєї точки зору. Зі свого боку, голова правління «Київміськбуду», який веде будівництво НСК «Олімпійський», Михайло Голиця запевнив, що жодних проблем немає.
«Є кошториси, і ми не бачимо жодних проблем на НСК «Олімпійський». Щодо зарплатні − проблем немає, вони давно зняті», − каже Михайло Голиця.
Зі свого боку, радник Президента, координатор з підготовки до «Євро-2012» Валерій Пустовойтенко пояснив, що проблеми із зарплатнею на об’єктах турніру − вже в минулому.
«Зарплата піднята на об’єктах Києва, в тому числі на стадіоні. Чому була проблема у Львові? Відмовилися від послуг однієї фірми, оформили договір з іншою, дещо змінили технологію і кошторис. Зараз − жодних затримок немає», каже пан Пустовойтенко.
Днями директор турніру «Євро-2012» від УЕФА в Україні Маркіян Лубківський заявив Радіо Свобода, що про затримки платні будівельникам за останній час йому нічого не відомо.
Українців експлуатують, бо їм більше ніде працювати
Робітники, опитані Радіо Свобода, переконані, що через проблеми з оплатою погіршується не лише їхній добробут, але і якість та швидкість робіт на стадіонах, аеродромах та дорогах.
Економіст Володимир Лановий називає причини проблем із зарплатою на об’єктах «Євро-2012». «Люди позбавлені можливості захищати свої права. Оскільки будівництва контролюють державні структури, то суди не ухвалюють рішень на користь робітників, − каже економіст. − Бюджет підготовки до турніру формується на основі позик у банках. Державний бюджет не виконує своїх зобов’язань ні щодо ПДВ, ні щодо зарплатні. А будівельникам, які готують Україну до Євро-2012, більше просто ніде працювати».
Очікують, що стадіони у Києві та Львові завершать у жовтні, всі інші будівництва до Євро-2012 − до кінця року.
+++
За гостинність та безпеку на НСК «Олімпійський» відповідатимуть 850 стюардів
Nsc-olymp.com
19.08.11
Рівно через місяць на «Олімпійському» почнеться навчання майбутніх стюардів, які допомагають організаторам масових заходів на стадіоні наглядати за дотриманням правил поведінки на арені та гарантувати безпеку глядачів.
НСК «Олімпійський» готуватиме стюардів з числа курсантів навчальних закладів, зокрема академії МВС. 1260 кандидатів у стюарди для стадіонів Києва та Львова, відібраних ще у червні, розпочнуть свою підготовку 19 вересня. Протягом тижня 23 висококваліфіковані тренери навчатимуть майбутніх стюардів за програмою Європейської асоціації з безпеки стадіонів, яку попередньо було адаптовано для України.
Вже з середини листопада на «Олімпійському» буде створено учбовий центр, завданням якого стане підготовка ще 400 стюардів з числа цивільних. Основними критеріями відбору стануть − доброзичливість та вміння посміхатися. Адже стюард − це перш за все комунікатор, 99 % його функцій − це спілкування з відвідувачами стадіону. Також перевагу буде надано кандидатам, які володіють іноземними мовами хоча б на базовому рівні.
Стюарди не будуть забезпечувати безпеку на стадіоні, вони будуть надавати інформаційні послуги, вони надаватимуть сервіс — допомагатимуть пройти в той чи інший сектор, орієнтуватимуть уболівальника, куди йому рухатися. У основні обов'язки стюардів входитиме огляд стадіону до, під час та після матчу разом зі службою безпеки; привітання глядачів та пропускний контроль; розподіл глядачів по місцях; надання глядачам необхідної інформації; підтримка порядку на стадіоні, а також забезпечення безпечного входу та виходу глядачів. До стюардів можна буде звернутися з претензією або скаргою. Стюард має реагувати на інциденти та врегульовувати їх, допомагати співробітникам міліції або швидкої допомоги у разі виникнення потреби.
+++
Каталог УЄФА поповнять ще три тренувальні бази
Ukraine2012.gov.ua
19.08.11
Незабаром електронний каталог УЄФА тренувальних центрів для команд-учасниць чемпіонату Європи 2012 року з футболу поповниться трьома українськими базами. Як повідомили Інформаційному центру «Україна-2012» в прес-службі МОК, з поповнення одна база з-під Києва. Нещодавно було законтрактовано Обухівський міський стадіон, що разом з готелем «Платинум» поповнить перелік об’єктів електронного каталогу базових тренувальних центрів. Найближчим часом будуть підписані угоди із ще двома додатковими базовими тренувальними центрами у Києві та Харкові.
Нагадаємо, до каталогу ввійшли 17 тренувальних баз, які підписали угоди з МОК «Євро-2012 Україна». Вони розміщені не лише у приймаючих містах Євро-2012, але й в Одесі, Криму, інших регіонах країни. З трьома новими загальна кількість баз сягне 20.
Усі тренувальні центри у приймаючих містах попередньо заброньовані. Підтвердження бронювання відбудеться після фінального жеребкування. Ведеться робота з підписання угод з трансферними тренувальними центрами та готелями.
Восени за участю провідних спеціалістів у цій галузі − Sport Turf Research Institute відбудеться семінар з якості полів для представників всіх тренувальних центрів (базових та трансферних), задіяних в підготовці до Євро-2012.
+++
Харьковский метрополитен обманул футбольных болельщиков
Sport.comments.ua
19.08.11
В ночь с 18-го на 19-е августа харьковский метрополитен прекратил свою работу на 40 минут раньше, чем было заявлено. В результате зрители на стадионе «Металлист», пришедшие посмотреть игру Лиги Европы между харьковским «Металлистом» и французским «Сошо», вынуждены были добираться домой пешком
Об этом сообщают Интернет-сайты болельщиков харьковского клуба.
Традиционно в дни еврокубковых матчей, заканчивающихся в позднее время, харьковский метрополитен работает не до полуночи, а до часу ночи. Перед игрой «Металлист-Сошо» службы метрополитена сообщили пассажирам, что и в этот раз работа метро будет продлена. Однако в 0:20 двери на станцию «Спортивная» закрыли, а людей вывели на улицу.
По сведениям издания «Городской дозор», руководство транспортного предприятия объяснило свои действия тем, что «некого было возить после того, как основная масса людей покинула стадион». Об этом журналистам издания сказал начальник Харьковского метрополитена Михаил Карамшук.
В то же время, по информации на Интернет-сайтах, подавляющее число болельщиков не успели воспользоваться услугами метрополитена до его закрытия и вынуждены были добираться домой пешком или на частном транспорте. «Если таким образом городские власти тренируются перед приемом европейских футбольных фанатов Евро-2012, то позитивных отзывов о харьковском гостеприимстве можно не ждать», − считают некоторые из них.
Харьковские городские власти не дали своих комментариев по поводу ситуации с закрытием метро.
+++
К Евро-2012 в Киеве построят велодорожку за 5 миллионов гривен
Kievsmi.net
19.08.11
К Евро-2012 в Киеве построят велодорожку за 5 миллионов гривен. Велодоржка будет отвечать евростандартам, в частности, будет построена в соответствии с нормами безопасности, разметкой, знаками дорожного движения и обустроена специальными стоянками.
Кроме того, столичные власти заверяют, что в ходе подготовки к Чемпионату Европы по футболу 2012 года везде, где ремонтируются дороги, будут обустроены велозоны, хотя пока их нигде не видно.
Каждый турист, который приедет на турнир, сможет взять велосипед на прокат на специальной стоянке и свободно передвигаться по столице по велодорожкам.
Напомним, в 2010 году была торжественно открыта первая официальная велодорожка на улице Здолбуневской. Однако на деле, велодорожка заставлена автомобилями и обрывается прямо посередине дороги
Как стало известно, КП «Киевдорсервис» заключило соглашение с ООО «Билтек» на проектные работы по обустройству велосипедных дорожек в Киеве на 976 000 гривен до декабря 2011 года.
Планируется выполнить проект 5 дорожек по маршрутам «Бровары» (7км, Броварской проспект от моста «Метро» до Быковни), «Трухановский» (6 км, технологический проезд по западной стороне Набережного шоссе − парковый пешеходный мост − ул. Трухановская), «Троещина» (10 км, просп. Маяковского − ул. Перова − просп. Освободителей), «Вышгород» (6 км, ул. Богатырская по всей длине), «Борщаговка» (9 км, просп. 50 лет Октября − ул. Комарова − ул. Борщаговская до Воздухофлотского путепровода).
+++
Опитування: Євро-2012 − подарунок Незалежній Україні
Анастасія Ніколаєва
Ukraine2012.gov.ua
19.08.11
20-та річниця України − свято самостійності та незалежності, подія, що змушує підвести підсумки й спрямувати погляд у майбутнє.
Сьогодні ми святкуємо, а вже завтра маємо готуватися до події, масштабів якої ще не знала країна. Футбольний чемпіонат Євро-2012 − це і можливість і випробування одночасно. Чи готова Україна до нього? Що означає для українців ці змагання та чи стане турнір новою точкою відліку для Незалежної України?
Думками з цього приводу напередодні ювілею країни журналісти Інформаційного центру «Україна-2012» поцікавилися у перехожих у київському парку ім. Т.Г.Шевченка. У відповідь ми отримали багато цікавих та неординарних відповідей, які об’єднує думка: Євро-2012 − це найбільша і найперспективніша подія за всі роки незалежності.
Цією публікацією ми продовжуємо рубрику «Моє Євро», у якій знайомимо із думками українців про турнір і ті зміни, які він може принести для України.
Олексій Лисенко, громадський діяч, 30 років:
Євро-2012 − найбільша і найвизначніша подія для України за всі роки незалежності. Про це свідчать і ті досягнення, які країна демонструє за останні роки підготовки. Проведення турніру − це той досвід, яким ми будемо пишатися ще довго.
Євро-2012 − чудова можливість для України. Багато хто каже, що це гарний шанс з точки зору інфраструктурного розвитку. Вважаю, що це так і є. Принаймні для тих міст, які будуть приймати чемпіонат. Я був практично у всіх цих містах, і мені пощастило побачити, як ідуть роботи, як все змінюється. Міняється навіть психологія людей. Відчувається особливий підйом, натхнення, патріотизм, гордість за своє місто.
Турбує, щоправда, поведінка футбольних фанатів. Їм також треба «вирости» до Євро-2012. Також хочу побажати перемоги нашій збірній на чемпіонаті, чи, принаймні, гідної гри.
А взагалі мене зачіпає, коли звучить фраза «маленькі українці». Вважаю, що Євро допоможе нам вирости з маленьких штанців у щось більше.
Тамара Луценко, пенсіонерка, колишній бібліотекар, 70 років:
Приємно, що Євро-2012 залишить нам, українцям, стадіони, аеропорти, готелі. Хочеться, щоб після чемпіонату ми здобули також добру славу. Раніше про нас як знали − тільки Чорнобиль?! А міжнародний турнір допоможе нам розповісти більше про себе європейцям.
Взагалі вважаю, що українцям необхідно пробудити у собі почуття національної гідності, небайдужості у ставленні до людей. Я у собі його відкрила, відчула себе українкою, коли у 1989 році ми із чоловіком завітали до Західної України, й там були в гостях у дуже душевних закарпатців. Доброзичливі і відкриті люди показали, що таке справжня гостинність і відкритість, любов до країни. Маю надію, що завдяки Євро-2012, у когось з українців також прокинеться почуття патріотизму.
Турнір, на мою думку, для передової небайдужої молоді буде корисним уроком, зміцнить їхню любов до Батьківщини.
Андрій Гаркуша, студент, 19 років:
Євро-2012 − прославить Україну. Бюджет країни зросте. Сподіваюся, що всі дороги будуть реконструйовані, адже якщо ми готуємося до такого визначного турніру як футбольний єврочемпіонат, то дорожні шляхи також повинні відповідати євростандартам.
Я вірю, що все буде на найвищому рівні. Зараз до нас приїжджає небагато іноземців, а отже, це буде реальна нагода показати закордонним громадянам нашу країну.
Євро − наймасштабніша подія за всі роки незалежності України. Цей чемпіонат змінить наше життя.
Владислав Свиридовський, працівник галузі зв’язку, 35 років:
Добре, що в нашій країні відбудеться цей масштабний захід. Це і інвестиції, і порядок у містах, і ремонт доріг. Для мешканців приймаючих міст чемпіонат піде лише на користь.
За всі 20 років незалежності не було у нас події такого рівня. Завдяки Євро, те що ми могли робити ще років з п’ять-шість, зробимо роки за два.
Також, думаю, чемпіонат дасть поштовх у розвитку масового спорту. До того ж, після Євро ми зможемо запрошувати й інші міжнародні змагання, проводити турніри молодіжних збірних.
Мені, і як українцю, і як футбольному вболівальнику, приємно відчувати себе господарем чемпіонату. Це високий рівень. До нас приїде футбольна еліта, зірки спорту, інші гості. Світ пізнає нашу країну. Крім того, мені цікаво познайомитися з іноземні фанатами. І для цього навіть не обов’язково знати англійську, мова футболу − універсальна. Ми зрозуміємо один одного у будь-якому випадку.
Людмила Капущак, вчитель, 38 років:
Євро-2012 − це ще один крок до євроінтеграції країни. Мені здається, якщо чемпіонат пройде на високому рівні, це буде одним із вагомих плюсів до візитки нашої країни.
Якщо подивитися на 20-ти річну Україну, як на дитину, то проведення Євро-2012 можна порівняти із закінченням першого класу. Це подія знакова, проте лише початковий етап в житті України. Я сподіваюся, що він пройде з успіхом, і країна далі, набираючи нові потужні оберти, рушить до нових кубків, чемпіонатів, олімпіад.
Наш імідж залежить від того, на якому рівні проведемо чемпіонат. Думаю, що на належному. А взагалі, як то кажуть, поганої реклами не існує.
І ще хотілось би, щоб чемпіонат став позитивним прикладом для нашої молоді. Приклад здорових, успішних спортсменів, які завітають до нас, повинен заохотити молодше покоління займатися спортом.
Леонід Кулаков, студент, 23 роки:
Євро-2012 приверне увагу світу. Рейтинг країни має суттєво зрости. Більше людей буде знати Україну, більше буде туристів, більше інвестицій. Це дуже добре.
Україна зараз збереться та доведе Європі, що вона гідна сусідів. Сподіваюсь, що всі проекти будуть завершені, й країна покаже себе тільки з кращого боку.
Такої масштабної події, як євротурнір, я і не пригадаю за роки Незалежності. Всі в світі чули про революції та про чемпіонів, братів-боксерів Кличко. Чемпіонат змусить заговорити про Україну по-новому.
А сам я планую спостерігати за цим, приїхати на матчі Євро-2012, і як вболівальник обов’язково підтримати українську збірну.
Ніна Куделя, інженер, 63 роки:
Хоча я не є футбольною вболівальницею, однак мені подобається Євро-2012 насамперед через те, що в Києві реконструювали стадіон та аеропорт.
Проведення чемпіонату дасть поштовх для розвитку бізнесу та туризму. В Україні побудують багато готелів, а це додаткові інвестиції в нашу економіку. Люди в усьому світі дізнаються, що таке Україна, тому що зараз нас більше асоціюють з Радянським Союзом.
Футбольний чемпіонат 2012 року допоможе розвинути, окрім футболу, інші види спорту. Секції під останні функціонуватимуть на нових спортаренах.
Думаю, для усіх вболівальників футбольне Євро стане незабутньою подією.
Микола Павлюк, працівник сфери освіти, 32 роки:
Після Євро-2012 залишаться європейські дороги, кілька нових аеропортів, іншу інфраструктурні об’єкти.
Крім того, це додасть балів міжнародному іміджу України. Жодна країна, яка проводила подібні заходи, не шкодувала про це. Як показує практика, чемпіонати тільки стимулювали економічні та соціальні показники країн-організаторів, підвищували міжнародну довіру до них.
Але від того, що ми проведемо Євро, на жаль, не покращиться наша ситуація із футбольною збірною. Уся проблема в тому, що в нас немає продуманого процесу переходу від юнацького спорту до дорослого, професійного.
Сергій Новіков, музикант, 24 роки:
До Євро маємо побудувати хороші дороги, готелі, посилити загальний правопорядок.
Проведення футбольного євротурніру в Україні можна хіба що порівняти з Євробаченням в Києві. Євро-2012 − сильна подія для країни.
Іноземні гості отримають нагоду дізнатися більше про Україну. Якщо закордонним вболівальникам тут сподобається, то до нас вони вже приїдуть в якості туристів. У нас є чимало мальовничих місць, театри, церкви, парки.
Головний зиск від Євро, що після його проведення, ми будемо мати не тільки приємні враження, але й в нас залишаться дороги, стадіони, соціальна та спортивна інфраструктури.
+++