Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ФУТБОЛ

Олег Кононов: «Настрій нормальний − робочий, бойовий»

Fckarpaty.lviv.ua

16.08.11

У приміщенні львівського аеропорту, перед вильотом «Карпат» до Греції, де за два дні на «зелено-білих» чекає перший поєдинок плей-оф раунду Ліги Європи проти ПАОКа із Салонік, керманич карпатівців Олег Кононов відповів на питання Інформаційного центру клубу.

− З яким настроєм команда летить до Греції?

− Настрій нормальний − робочий, бойовий. Перед нами у Лізі Європи, як і в чемпіонаті України, поставлено конкретне завдання, яке ми озвучили ще перед стартом сезону і ми докладемо усіх зусиль, щоб його виконати. 

− Наскільки складним для «Карпат» був перший суперник у Лізі Європи ірландський «Сент-Патрікс»?

− В принципі я не можу сказати, що для нас це був надто важкий суперник. Складно було хіба в психологічному плані, бо ми невдало стартували у чемпіонаті України. Ми розуміли відповідальність перед клубом, перед країною. Адже Ліга Європи − змагання зовсім іншого рівня. Тому момент для нас був дуже серйозний і ми налаштовувалися на ірландців з повною відповідальністю. Що ж до матчів, то в обох іграх ми мали помітну перевагу і впевнено перемагали. 

− На вашу думку, в чому полягає головна відмінність між ірландським та грецьким футболом?

− Перше − це рівень виконавців. Індивідуально грецькі футболісти значно вищого рівня і багато хто з них пограв свого часу в провідних чемпіонатах континенту. Друге − сам рівень грецького чемпіонату значно сильніший за рівень чемпіонату Ірландії. 

− Що скажете про вашого наступного суперника у Лізі Європи?

− ПАОК − відомий клуб не лише в Греції, а й у Європі. Це клуб з традиціями, який постійно веде боротьбу за звання чемпіона країни та вже багато років регулярно грає в європейських клубних турнірах − Лізі чемпіонів, Кубку УЄФА, а тепер Лізі Європи. 

− Перемога над «Зорею» додала психологічної впевненості перед вильотом команди в Салоніки?

− Кожна перемога додає команді загалом та кожному гравцю зокрема впевненості у своїх силах та віри в себе, в свою команду і своїх партнерів. І виграш у цьому матчі не став винятком.

− Що вас, як тренера, найбільше хвилює перед першою грою з ПАОКом?

− У мене немає такого, щоб хвилювало перед цим матчем щось конкретно. Триває звичний робочий процес, а хвилювання присутнє перед кожною грою, незалежно від команди суперника. А полягає воно в тому, чи вдасться у грі виконати те, що ми намітили.

− Чи всі гравці здорові? Ми бачимо, що до Греції летять Даніло Авелар та Вільям Батіста. Вони вже готові допомогти команді?

− Є невеличка мікротравма у Мілошевіча. Авелар наразі тренується за індивідуальною програмою, але він вже йде на поправку. Думаю, він швидше повернеться до загальної групи, коли буде разом з командою, поближче з партнерами. Саме тому ми вирішили, що Даніло полетить разом з нами і до Греції, і в Сімферополь. Але він і далі буде займатися самостійно. А от Батіста вже працює в загальній групі і я не виключаю, що він попаде в число 18-ти гравців, які будуть у заявці на гру з ПАОКом. Але загалом я більше розраховую на Вільяма у грі в Сімферополі проти «Таврії». 

− Чому немає Павла Гордійчука та Ігоря Тістика?

− І Павло, і Ігор отримали травми в останній грі за молодіжну команду з «Зорею». Тому обоє залишаються у Львові.

− Минулого року на стадії плей-оф Ліги Європи «Карпатам» довелося грати з турецьким «Галатасараєм», у якого на домашніх іграх просто таки шалена підтримка фанатів. Цього разу ПАОК, з яким напевно доведеться грати в аналогічних умовах. Ви якось готували хлопців до цього? 

− Навіщо? Я думаю, наші вболівальники не гірше за турків та греків вміють підтримувати свою команду. Навіть, я б сказав, краще. Тому атмосфера, яка є на турецьких і грецьких стадіонах, мало чим відрізняється від нашої. Я думаю, що у нас підтримка навіть більш потужна.

+++

Игорь Захаряк: «Что только не происходило на поле»

Fc.sumy.ua

15.08.11

Интервью с главным тренером ПФК «Сумы» Игорем Захаряком.

− Ваши комментарии по вчерашней игре против «Черноморца-2»?

− Комментарий простой, вчера судил матч судья из Тернополя, это просто нонсенс и я в практике футбола такого еще не слышал, что в результате якобы слепого жребия приезжает судья из Тернополя, а при этом команда «Нива» из этого же города ставит задачу выхода в первую лигу. Просто ситуация была с катастрофическим судейством и ни в какие рамки не вписывается все это. Но то, что вытворял этот судья, мы сделаем ролик, по поводу того, что он там судил, и запустим на нашем сайте. Судья должен был назначать пенальти у ворота одесситов и дело не только в пенальти, а и в том, что футболисты «Черноморца» вели себя на столько грубо, что должны были удалять пол команды, и что только не происходило на поле − удары в лицо и т.д. 

− Как слаживается ситуация с выездным матчем, который не состоялся в Тернополе, это был форс-мажор или все-таки стадион не был готов, ваше мнение?

− Здесь однозначно форс-мажора, как такового никакого не было, поле стадиона не готово было к игре. Это даже не мое мнение, это реальная ситуация, которая отображена на видеозаписи и велась с 6 часов вечера, где отображены все события, отсутствуют усилия каких-то непонятных хозяев, смехотворная попытка разметить поле, и с помощью ног пытались стирать линии, потом пытались начертить линию, которая оказалась кривая. По ситуации в Тернополе, 18 августа будет ДК ПФЛ, кстати, я туда приглашен и будем разбираться. Мы будем добиваться на разрешение 3 очков из Тернополя, а если не будет принято решение в пользу нас, то мы будем подавать апелляцию в ФФУ.

− Что касается кубкового матча, что скажете о сопернике ФК «Крымтеплица»?

− Хорошая команда и они обыграли в этом туре алчевскую «Сталь» дома со счетом 4:1.

− Как будете играть против «Крымтеплицы»?

− Мы будем играть в своем стиле и не будем подстраиваться под соперника, а будем играть в свою игру, то есть, по своим принципам.

− Будут ли все футболисты готовы к кубковому матчу, все живы здоровы?

− Пока, что на сегодняшний день отсутствует Виталий Бугаев, он с нами на выезд не ездил и уже вроде бы процесс восстановления идет нормально. Все остальные футболисты на сегодняшний день после длительной поездки живы здоровы. Посмотрим вечером, пока все готовы.

− Что с Александром Шимко, его заменили из-за травмы, и почему не играет Сергей Ретушняк?

− Александра заменили не из-за травмы, а Сергей просто-напросто не попадает в состав.

+++
ЕВРО-2012

 

 

Лубкивский: будем работать до последнего дня

Олег Барков

Championat.com

17.08.11

Отсчёт до старта футбольного чемпионата Европы 2012 года уже пошёл на дни. Проблем с подготовкой нет, утверждает директор оргкомитета Евро-2012 на Украине Маркиян Лубкивский.

— Сегодня я могу сказать, что и Польша, и Украина активно готовятся к проведению Евро-2012, — рассказал Лубкивский на пресс-конференции в Киеве. — Есть определённое количество открытых вопросов, которые необходимо ещё решить. Но явного фаворита среди двух стран нет. Нам есть ещё над чем работать, полякам − тоже, но могу сказать, что готовимся мы не хуже Польши.

— Какие проблемные места остались на Украине?

— Есть объекты, к которым у нас остаётся пристальное внимание. Прежде всего это стадионы в Киеве и Львове. Но нет никаких рисков, что эти объекты не будут сданы вовремя. Есть определённые вопросы по терминалу D в Борисполе. Других нет.

— Когда можно будет сказать, что всё − мы готовы проводить Евро-2012?

— Думаю, 8 июня 2012 года, когда стартует сам чемпионат. Мы будем готовиться до последнего дня и будем активно работать во время самого турнира.

— Но ведь дата ввода в эксплуатацию «проблемных» объектов есть? Вряд ли со стадионами будем тянуть до последнего дня?

— Напомню, что федерацией футбола Украины в ноябре запланированы два товарищеских матча. В Киеве на «Олимпийском» 11 ноября запланирован матч со сборной Германии, а 15 ноября во Львове должен пройти матч против сборной Австрии. К этим срокам арены должны быть готовы. Времени немного. Сейчас определённая нагрузка ложится в первую очередь на строителей.

С 11 мая 2012 года организационный комитет на время проведения чемпионата Европы берёт в управление все стадионы, на которых должны проходить матчи. Владельцы стадионов получат за это арендную плату — всё прописано в документах. Сегодня УЕФА и местные организационные комитеты привлекают специалистов с большим международным опытом для помощи командам, которые сегодня работают на этих аренах. В Донецке и Харькове эти коллективы уже набраны, они постоянно совершенствуются, поэтому речь идёт в первую очередь об объектах в Киеве и Львове.

— Какие команды выбрали местом для дислокации Украину?

— Все тренировочные центры предварительно забронированы. Не буду говорить о сборных, которые сделали это. Скажу, что их достаточно много. Дождёмся завершения отборочного турнира. Во всяком случае, подтверждение бронирования состоится 2 декабря, после жеребьёвки финального турнира, которая пройдёт в Киеве.

— Какое участие в финансировании проекта частных инвесторов?

— Необходимо учесть, что проект проходил несколько стадий и все они были достаточно сложными. Сказался и финансовый кризис, и некоторые политические особенности на предварительном этапе. Поэтому государство взяло на себя всё бремя финансовой нагрузки. Это был единственный шаг, учитывая, что проект находился под угрозой. Повторюсь, сегодня больших угроз для турнира нет. Есть определённые вопросы рабочего характера, которые решаются. Нерешённых вопросов сегодня просто нет. Проект продвигается.

Что касается частных инвестиций, то тут вопрос, как и что считать. К примеру, стадион в Донецке. «Донбасс Арена» строилась в первую очередь для потребностей футбольного клуба «Шахтёр», так же, как и стадион в Харькове реконструировался для «Металлиста». Хорошо, что эти объекты есть, потому что они будут использоваться именно для Евро-2012. Но стоит всё-таки акцентировать внимание на том, что государство взяло на себя основную финансовую нагрузку.

— Как будет решаться вопрос с парковками во время проведения матчей чемпионата Европы-2012? В том же Киеве мест для парковок просто минимум.

— Мы изучаем этот вопрос. Будем рекомендовать всем жителям Киева и городов, в которых будут проходить футбольные матчи, а также гостям использовать общественный транспорт. Сейчас ведётся работа как раз по оптимизации маршрутов.

— Когда начнёт работать система перепродажи билетов на чемпионат Европы?

— Тогда, когда там появятся сами билеты. Что сейчас происходит с билетами? Мы получили неимоверно большое количество заказов — 12 миллионов, но не все билеты выкуплены. Люди заказали билеты, а потом их не смогли приобрести по разным причинам. Сегодня происходит процесс аннулирования невыкупленных билетов и формируется так называемый «лист ожидания».

— Будут ли присутствовать правоохранительные службы на стадионах? Ведь, судя по последним событиям, стюарды ни в Польше, ни на Украине навести порядок на аренах не в состоянии.

— Евро-2012 − в первую очередь большой праздник, который не должен быть омрачён ни поведением болельщиков, ни применением силы со стороны правоохранительных служб. Это принцип УЕФА. Именно поэтому планируется использовать систему стюардов на стадионах. Мы исходим из того, что сотрудники правоохранительных органов не будут присутствовать в чаше стадиона, но могут находиться за пределами арены, а в случае необходимости вмешаться и навести порядок. На стадионах будут работать стюарды, функции которых с одной стороны просты, а с другой — сложные. Но стюарды не должны обеспечивать безопасность на стадионе. В первую очередь они отвечают за сервис болельщиков. Но в то же время они должны следить за ситуацией на трибунах, и когда происходит конфликт, могут его зафиксировать. Разбираться в нём — не их функции.

Конечно, ситуация часто выходит из-под контроля. В Европе ситуаций подобных тем, которые возникают на наших стадионах, нет. Считаю, должен быть своеобразный баланс. Чрезмерное присутствие полиции или милиции на стадионе вызывает агрессию у болельщиков и не помогает той праздничной атмосфере, которая должна присутствовать во время таких турниров. Силовые структуры должны использоваться только в случае острой необходимости.

+++

Об’єкти Євро-2012. Час завершувати?

Ірина Штогрін

Radiosvoboda.org

16.08.11

Про те, в якому стані на сьогоднішній день перебувають об’єкти, необхідні для проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, Радіо Свобода розпитувало у Валерія Пустовойтенка, радника Президента, колишнього прем’єра України.

Валерію Павловичу, Ви повернулися з інспекції зі Львова. Як там  готуються до зустрічі «Євро-2012»? Львів буде готовий вчасно?

− На кожному об’єкті, які сьогодні готуються до «Євро», перш за все несе повну відповідальність наша держава − Україна. І, тим більше, ми наближаємося до 20 річниці незалежності, то потрібно говорити тільки про краще, а не про те, що не зовсім гарно.

Об’єкти і Донецьк, і Харків готують дуже сильно. У той же час під час матчу Україна-Швеція не зовсім працювали електронні квитки. І це теж є невеличка проблема. Тому підготовка до «Євро» не має або дрібних питань, або дуже великих питань. Кожне питання, яке сьогодні є, або недолік викликають відповідні незадоволення.

Я сьогодні теж був на засіданні штабу на стадіоні «Олімпійський». На минулому тижні був на «Олімпійському», подивився. Стадіон готується дуже сильно. Термін, який встановлено, це 8 жовтня. А футбольний матч зі збірною Німеччини запланований уже на 11 листопада.

− Є інформація, що найбільшою популярністю серед матчів «Євро-2012» у фанів, які вже замовили і викупили квитки, користується якраз фінальний матч чемпіонату, який відбудеться у Києві. І про це офіційно заявлено. І навіть показано у таблицях.

І дуже всі хвилюються. Тому що попередня інформація була, що, мовляв, встигнуть здати до Дня Незалежності. Потім − що ще переносять. Тепер ми говоримо про жовтень.

− Навіть Президент України Віктор Федорович Янукович, який був останній раз на стадіоні, подивився і запитав: коли?

Він сказав, що пропонували до річниці незалежності, але ми вивчимо і назвемо дату, коли можна здати стадіон.

Була вивчена ця дата, тому що було дуже багато питань, перш за все фінансування, проектно-кошторисна документація. І коли нам наші іноземні замовники, і виконавці, тому що замовники є на ту продукцію, яку ми не отримуємо, поставлять нам обладнання, в тому числі покрівлю і так дальше. І якраз іноземці, які проектували стадіон, а від них ми не відійдемо, тому що стадіон у Києві буде найсучасніший у Європі й у світі на сьогоднішній день.

Але коли не було проплачено ще два роки тому німецькій фірмі, яка робить покрівлю на «Олімпійському», вони знайшли ще одного замовника на виготовлення такої ж покрівлі.

− А чому тоді не проплатили? Ми знаємо відповідь на це запитання?

− Не було коштів. Це було ще при тій владі. Я не хотів би про це говорити. Не виплатили гроші, тому що в бюджеті було недостатньо грошей. І це один із елементів сьогодні зриву можливих тих термінів, які сьогодні будуть.

Сьогодні вже 34 прольоти накриті, ставляться крісла. І дуже висока підготовка на стадіоні «Олімпійський». Мережі абсолютно всі підготовлені. Розглянули питання. Є такі проблематичні . Готується поле, асфальтуються бігові доріжки, турнікети, огорожа.

І такі два складних питання. З Гонконгу йде корабель, який везе ці тенти. Домовилися з «Антоновим» − великим літаком «Мрією» хочуть привезти ще 8 сегментів покрівлі на стадіон «Олімпійський». Десь 19-20 числа має бути в Києві. Якщо прибуде, то ми можемо у той термін закінчити ці роботи.

Крім того, щоб усі роботи були закінчені, треба зробити наладку всієї системи: електро-, водо− та теплопостачання. Тобто усіх мереж. Табло повинне працювати, звукова апаратура, телефонний зв'язок, інтернет і так далі.

− Які фахівці працюють на будівництві?

− Всі працюють.

− Хто це? Це громадяни України?

− Громадяни України, а покрівлю роблять німецькі представники, працівники, інженери повністю, що піднімали троси, натяжку стадіону, елементи покрівлі. І вони роблять покрівлю на «Олімпійському».

А так зроблене оздоблення, крісла ставляться. Єдине, що будуть крісла ставитися у vip-зоні , там м’які крісла будуть, їх будуть ставити після того, як буде закінчена покрівля, щоб не пошкодити.

− Одне із запитань, яке часто виникало, коли обговорювали те, що відбувається з будівництвом «Олімпійського», це те, чи будуть реалізовані всі вимоги УЄФА щодо безпеки?

− Абсолютно всі будуть реалізовані (вимоги УЄФА щодо безпеки − ред.). Без цього ніхто ж не підпише акт про відкриття стадіону. Тому це роботи дуже небезпечні. А безпека − це не тільки сама чисто безпека громадянина,  вона залежить від того, як будуть вести себе елементи конструкції.

− І від якості робіт.

− І від якості робіт.

Що стосується «Олімпійського», то я впевнений, що всі терміни будуть. І коли буде відкритий стадіон, я думаю, що Президент не буде відкривати ні в якому разі, коли не буде повністю акту про ввід в експлуатацію стадіону.

Так само було в минулому році, коли відкривали у «Борисполі» термінал «F». Хотіли під День Незалежності відкрити стадіон. І коли готували програму (я у цьому брав участь), запитали: буде запущено термінал? Тобто, приїхали в аеропорт, взяли квиток, умовно, на Прагу, повинні пройти контроль, як огляд багажу, так і особисто, сісти і полетіти.  Аеропорт був готовий, термінал. А треба ж його ввести в систему міжнародну, яка працює як в Європі, так і в світі, і слідкувати за процесами, які будуть проходити в аеропорту.

Тому так і на стадіоні. Це не просто стадіон. А ми закінчили роботу, треба комплексно ввести.

− Пане Пустовойтенко, у нас дуже часто, коли терміни піджимають, коли дуже відповідально, щось дуже хочуть показати, що зробили, то потім виходить, що щось не так зроблено, як це треба. Не хотілося б, щоб це було з об’єктами 2012.

Міст новий через Дніпро здавали, урочисто відкривали, а тепер їде машина у крайньому правому ряду, а там повиростали такі горби, невідомо чому. Ясно, що тут важко знайти відповідальних.

Яким чином контролюється якість на об’єктах?

− Контроль високий. Є інспекція архітектурно-будівельного контролю міста Києва, нашого Міністерства регіонального розвитку, будівництва, ЖКГ. Представники постійно там. І контроль також і з боку СБУ, МВС і навіть прокуратури. Тобто якраз контроль за якістю робіт є повністю. Кожний день на відповідних нарадах розглядається питання.

Я можу сказати, що якість як матеріалів, які поставлені на стадіон у місто Київ, так і роботи виконані на дуже високому рівні. І в нас буде стадіон-красень, просто красень!

Є таке прислів’я… Хоч він не добудований, можна навіть Вам − зайдіть на стадіон, там перепустка потрібна, домовитеся. Глянути зараз на недобудований стадіон.

− Ми ловимо Вас на слові, підемо з камерою. Пустите?

− Я домовлюся, щоб пропустили.

− Добре. Дякую.

− Не я пропускаю, є люди. Тому є таке прислів’я: начальнику і дурневі недобудовані об’єкти не потрібно ніколи показувати. Тому що одні не зрозуміють, а хтось побачить щось інше.

− Журналістів Ви винесли в третю категорію, я так розумію.

− Це теж люди. Журналісти −  люди, як і всі.

А що стосується Львова, то там, звичайно, гірша ситуація.

− Чому?

− З терміналом буде все нормально, своєчасно. Теж є терміни, коли буде вводитися в експлуатацію. Єдине, що біля терміналу треба зробити дорогу під’їзду і від’їзду, щоб підвезти і відвезти пасажирів. Є проблема перш за все з фінансуванням. Роботи виконані.

Я мав розмову і з Ковалевським, керівником агентства, вже після повернення зі Львова. Я побував і в Луцьку, у Волинській області, подивився, як дороги будуються під «Євро». Це ж не тільки готується об’єкт, а й дороги також.

− Абсолютно! Інфраструктура вся.

− Так. Тому термінал буде, дорогу треба зробити. І це фінансування близько 500 мільйонів гривень на дорогу. Це у місті Львові.

− Ці гроші інвестора чи з бюджету?

− Ні, все це бюджетні гроші. В основному, фінансує все держава. Це дуже велике навантаження. Але я це тільки вітаю, тому що це наші виробники, це наш граніт, нам бітум, наша робота, наша зарплата і доходи бюджету. Тому що на кожну копійку, яка вкладається, або гривну у нас іде віддача в Пенсійний фонд, дохідний податок і так далі. Це ж роботи. Чим ми більше працюємо, чим ми більше будуємо, значить, ми маємо більше доходів, в тому числі зарплату.

Що стосується смуги, то я і тоді був прибічником, там два роки тому, щоб смуга у Львові була закрита, ми вже давно закінчили б. На жаль, порахували фахівці і представники авіапрому, Авіаційного комітету нашого, агенція, зараз Мінтранс, зараз Міністерство інфраструктури, що потрібно робити частинами. Зробили частину смуги посадкової, якої не було в природі, і тепер будуть руйнувати або розбирати смугу, яка на сьогодні є, і робити нову. А літаки будуть приземлятися на ту смугу, яка вже зроблена. Пуск її повинен бути 25 серпня. І це буде нормально.

− А гроші де візьмуть?

− Вони є, вони заплановані, вони виділені, кошторис передбачив, пораховано.

Єдине, що погодні умови, високий рівень ґрунтових вод будуть заважати своєчасно зробити цю смугу в цьому році. У тому числі, так станеться, що доведеться йти взимку. А зима − це дощі, це сніг, це мороз. І тому термін виконання смуги теж буде в якісь мірі затриманий.

Що стосується самого стадіону, то він у порівнянні з київським стадіоном, фактично рівняти неможливо, тому що це 70 тисяч, а там − 33 тисячі. Цей красень стадіон, а той сьогодні виглядає не зовсім гарно: вітражі не встановлені або не поставлені, на стадіоні ведеться заливка полів, благоустрій теж не зроблений, підтрибунні приміщення і сходи не пофарбовані, тобто не зроблені оздоблювальні роботи, тому що фарбується це все протипожежною фарбою, тому що це теж безпека тих людей, які будуть на стадіоні, і під’їзди теж до кінця не зроблені.

− Ви як характеризуєте ситуацію? Як складну?

Львів відстає від графіка

− Дуже складну ситуацію. І думаю, що Львів у ті графіки, які сьогодні затверджені керівництвом, сьогодні агентством, відстає від цього графіка.

І є ще одна небезпека, тому що елементи покрівлі робила теж німецька фірма. Вона відмовилася у зв’язку з тим, що у свій час було несвоєчасне фінансування. І не буде їх виконувати. А буде виконувати інша фірма, яка терміни все-таки затримує, і не буде елементів всієї покрівлі над стадіоном.

Отака склалася ситуація.

− А якщо до початку чемпіонату, то які Ваші прогнози? Все буде зроблено?

− У нас усе буде. Але ми повинні зробити в цьому році, щоб там було зіграно декілька матчів. А вимоги УЄФА − мінімум два матчі. А дальше ми могли б працювати.

− Дай Боже!

У нас є слухачка.

Слухачка: Що буде потім, після проведення оцього «Євро», з тим стадіоном, як його будуть використовувати?

І ще. Тільки й чуєш по радіо, по телебаченню, читаєш у пресі, що не вистачає грошей. Скільки не виділяється, а їх весь час не вистачає. То, може, треба менше красти тим Суркісам, всім, хто причетні до цього? Тому що нам обіцяли, що прийдуть інвестори, а тепер це все робиться з наших кишень. Це наш біль, це наше горе, оце «Євро»! Дякую.

− Лише пана Суркіса у нас в студії немає, він не може ніяк відповісти.

− Ні, я відповім.

Справа в тім, що Суркіс ніякого стосунку до будівництва стадіону не має. Він виконав свою місію − добився, щоб в Україні проходив Чемпіонат Європи. Це дуже його в цьому велика заслуга. І тепер Суркісу потрібно займатися і підготувати збірну команду України до виступу на «Євро».

І тут є велика проблема, тому що ми все більше і більше залучаємо іноземців до наших провідних команд. Я був на суперкубку у Сумах, грали «Шахтар» і «Динамо». Провідні команди, а взяти немає кого. Раніше з одного київського «Динамо» можна було укомплектувати збірну команду України.

Тому Суркіс виконав свою роботу, у нього сьогодні інше завдання. Він цим дуже серйозно займається. А отримати «Євро» було дуже складно. І це престижно для кожної країни, тому що не всім країнам, в тому числі недорозвинутим, ніколи не довіряють проводити якесь змагання.

Тепер що буде зі стадіоном «Олімпійський»? По-перше, ряду інститутів, університетів фізичної культури і спорту є де займатися. Раніше, коли був великий стадіон і грало київське «Динамо», збірна, стадіон був забитий… Будуть приходити глядачі, а це також буде окупність в якісь мірі.

Стадіон будується з біговими доріжками. Можна буде займатися спортом щоденно як фахівцям, так і решті. Школи, які можуть приходити. Ми можемо проводити на цьому стадіоні тепер чемпіонат Європи по легкій атлетиці, чемпіонат світу, кубки відповідні. У тому числі першість України, де її провести. І доріжки, і поле будуть відповідати європейським стандартам. Там можна провести, крім Чемпіонату Європи, фінал Ліги Європи, фінал Ліги чемпіонів.

Ми можемо будь-які змагання на цьому стадіоні проводити. І  я дуже задоволений, що в нас в Києві буде стадіон!

І було дві таких думки. Одна − побудувати десь за містом. Я впевнений, що за місто ніхто їздити ніколи не буде. Він якраз збудований у центрі Києва. На жаль, керівництво міста Києва, не сьогоднішнє, а попереднє, ще раніше передало дуже багато землі під забудову житла і зруйнувало фактично ту ідею. Якраз у центрі Києва буде центр спортивної індустрії. Будинки побудовані, зараз буде зона відпочинку, там буде і ковзанка, і так далі. Все-таки ця інфраструктура в якісь мірі збережеться.

А те, що на Троїцькій площі передали під торговий центр, під офіси − це взагалі злочин перед киянами, тому що в Києві фактично немає ні однієї площі. Мені дуже хотілося б, що це все збереглося. І все це робиться для людей, дітей.

На жаль, у нас сьогодні дуже мало ходить на стадіони наших дітей, нашої молоді. Раніше у дворах грали у футбол, волейбол, а сьогодні більше, звичайно, сидять за комп’ютерами. А це здоров’я нашої нації.

− Наша збірна, та, я сподіваюся, яка буде вигравати, тому що я люблю футбол, вона ще там, десь у підворітні ганяє зараз м’яча. А то, може, буде можливість якраз займатися на такому полі у цих людей.

− Я думаю, що ті, які грають у дворі, вже не встигнуть попасти у збірну.

− Не в цю, а в наступну.

Пане Пустовойтенко, а чому Вам Президент довірив перевіряти об’єкти, їхню готовність до «Євро-2012»?

− Ну, не перевірити. Коли він мене брав, у нас була співбесіда дуже довга на всі теми. Він мені зробив пропозицію, я кажу: є віце-прем’єр-міністр, чому я буду займатися? Ні, я хочу, щоб ти своїм оком, чесно мені дивився і доповідав, як це зроблено.

Тому у мене величезний досвід. Я, по-перше, закінчив інженерно-будівельний інститут, інженер-механік по будівельних дорожніх машинах, пройшов шлях від майстра і до керуючого трестом «Дніпробудмеханізація». Я доктор технічних наук якраз з питань будівництва підземного розвитку міст України.  Я не буду розшифровувати, як там називається тема. Тому я величезний досвід маю, як мер міста, роботи в цьому.

Я вчора був теж на колегії − різні питання. І мені це цікаво. Тому що в мене є великий досвід роботи в органах виконавчої влади.

− Хороше слово «цікаво». Кажуть, якщо людині цікаво те, чим вона займається, то й успіх є.

Як оплачують працю людей на об’єктах «Євро2012»? Бо людині цікаво, коли її поважають на роботі як фахівця, і коли гідно оплачують її роботу.

Мій колега, журналіст «Радіо Свобода» Євген Солонина записав розмову з головою Будівельної профспілки України Василем Андреєвим. Ми  запитували: що він знає про те, як платять гроші на об’єктах «Євро-2012»?

Василь Андреєв: По стадіону, то всім працівникам, які є членами профспілки, вони переважно працюють на «Київміськбуд», інформації по великих затримках не було. Звичайно, є там тиждень-два, але то вважається не затримка.

По розв’язках, які будують працівники, які не є членами профспілки, там «Містобуд», то ми не маємо там інформації. Але теж, за інформацією Інспекції праці, яка до нас не дзвонить, коли проблем немає, то там теж у нас немає проблем.

Якщо є такі факти, то, звичайно, треба з ними боротися, не доводити до того, як було в нас минулого року на львівському стадіоні. Після факту всі вже намагалися допомогти, і навіть Садовий, мер міста. Але вже після того, як їх звільнили по статті, то з цим важко працювати.

Євген Солонина: Щодо інших міст України чи немає проблем−Харків, Донецьк, Львів?

Василь Андреєв: По Донецьку, якщо чесно, є проблеми. Але це проблеми, пов’язані більш з тим, що держава не повертає ПДВ. Наприклад, якщо ми візьмемо постачальників граніту, щебеню, то вони працюють не тільки на об’єкти «Євро», але й працюють і закордон. І коли вимивається, наприклад, мільйон гривень з оборотних коштів тих, що не повернули ПДВ, відразу виникає питання по поверненню зарплати.

Я не готовий сказати обсяги, але по деяких підприємствах генерального підрядника «Альтком» є проблеми повернення зарплати. За 8 місяців вони значно зменшилися порівняно з початку року, але досі вони не вирішені. Там навіть була передстрайкова ситуація.

Щодо оплати праці на «Євро». Після обрання Президентом Віктора Федоровича Януковича, а в нас проблем було дуже багато по зарплаті як у центрі, так і в регіонах. Чому? Перш за все тому, що низька зарплата. Коли кажуть про підвищення вартості будівництва об’єктів «Євро», у тому числі стадіону, зарплата була на одну третину піднята на об’єкті «Олімпійський» і на всіх теж. Тобто, підняли зарплату, і вона своєчасно виплачувалася.

Чому було по Львову затримка? Тому що та фірма, а це були представники Маріуполя, які працювали на цьому об’єкті, вони, по-перше, зірвали всі терміни, вони неякісно працювали, після них прийшло нове проектування.

От приклад. Сходи на стадіоні повинні бути моноліт. Це дуже важка робота, довго будувати. Перепроектували. У нас збірне − залізобетон, так як і в Києві. І швидше зробили.

І от коли ці договори з однією фірмою розривалися, а з іншою − ні, виникло питання перевірки кошторису, скільки взяли грошей за виконану роботу, тоді була затримка. Більше затримки абсолютно по зарплаті ніякої немає. Я ходжу кожний вівторок, навіть частіше − ніхто з людей ніколи не ставить питання про зарплату.

І тепер керівнику профспілок я хочу сказати. На центральному стадіоні не більшість «Київміськбуду», на жаль. А більше всього працює фірма (є така) «Інжиніринг» − 1200 чоловік. А «Київсьміськбуду» залишилося всього 280 чоловік, тому що «Київміськбуд» ті роботи, які підготовчі, закінчує вже фактично і виходить з об’єкту.

− Є ще такі важливі речі, як готелі, кафе, ресторани. Що тут?

− Я думаю, що все буде в порядку. І в Києві є кілька ресторанів, у Львові теж є гарні кав’ярні і так дальше. Головне −  дороги треба краще підготувати.

І саме головне, щоб ми не мали якихось ілюзій, що хтось там… Дуже багато буде туристів у Львові. Три матчі. 33 тисячі стадіон. Я, вигравши 16 квитків…

− Брали участь?

− Брав участь. У Львові 62% виграли поляки. Якраз поляків буде більше на стадіоні, ніж українців. Тому треба думати, як створити умови для того, щоб наші, українці, дивилися достойно матчі.

− Як показує 20 років нашої незалежності, ми − оптимісти. На тому й стоїмо!

+++

Во Львове под ЕВРО-2012 убиты десятки бродячих собак

Сергей Билый

Bagnet.org

17.08.11

Мэрия опровергает свою причастность

Во Львове, начиная с апреля, официально зарегистрированы 70 случаев отравления собак, а неофициально − 150. Об этом накануне сообщила член совета Львовского городского приюта для бесприютных собак Ольга Сидор. По ее словам, к отравлению собак может быть причастен Львовский городской совет, который таким образом избавляется от бездомных собак в преддверии Чемпионата Европы по футболу. Сидор добавила, что большинство смертей собак зафиксировано именно в районе стадиона, который строится в городе к ЕВРО-2012. В частности недавно за одни сутки в районе ул. Стрийской было обнаружено 30 трупов собак.

По словам председателя Львовской горорганизации партии «Гражданская позиция», жители домов, около которых были обнаружены отравленные собаки, видели, как перед этим по району ездил белый фургон, из которого выходили люди и что-то раскладывали в траве. Он добавил, что по его данным этот фургон принадлежит коммунальному предприятию «Лев», которое занимается стерилизацией бездомных животных во Львове.

В то же время в мэрии отрицают свою причастность к отравлению собак.

«Есть сообщение, что на выходных были отравления. Даже отравили собаку одного из депутатов Львовского городского совета. Это не ЛКП «Лев» отравил… Это чушь! «, − сообщил директор предприятия Роман Гарматий.

Начальник Львовского городского управления жилищно-коммунального хозяйства Юрий Голец также опроверг причастность мэрии к отравлениям. «У нас никаких нормативов или указаний относительно регулирования количество бездомных животных в городе в связи с ЕВРО-2012. Для регулирования их численности нам выделяют средства из бюджета, и у нас есть все необходимое, чтобы делать это гуманным методом − ветврачи, лаборатория, приют, вольеры», − сказал он.

По данным мэрии, тела отравленных собак направлены на экспертизу для того, чтобы определить, чем они были отравлены. Пока что установлено, что собаки были отравлены не цинком и не мышьяком.

Отметим, не лучше обстоят дела с решением вопроса о бездомных животных и в Киеве − главном городе ЕВРО-2012.

+++

УМХ створює молодіжну радіомережу?

Telekritika.ua

16.08.11

Радіогрупа Українського медіахолдингу хоче створити мережеву радіостанцію молодіжного спрямування. Це випливає з бліц-інтерв'ю з головою правління радіо групи Валентином Резніченком, надісланого «Телекритиці» прес-службою компанії.

Детальніше розповісти про ці плани у прес-службі поки що не змогли.

Як випливає з надісланого матеріалу, група також планує продати кілька київських і локальних регіональних активів в за рахунок цього провести реструктуризацію наявних мереж.

Наводимо текст бліц-інтерв'ю без змін за змістом.

Блиц-интервью председателя правления Радиогруппы УМХ Валентина Резниченко.

1.Насколько изменились поступления от рекламы за первое полугодие по сравнению с предыдущим годом?

Всеукраинская Рекламная Коалиция, корректируя свои прогнозы на 2011 год, доходы радиовещателей оставила без изменений − +14% к объемам 2010 года. В таком случае, доходы нашей радиогруппы выросли выше рынка. Это связано как с правильными технологиями продаж, так и со сбалансированными слушательскими аудиториями, которые мы имеем в  своем портфеле и предлагаем рекламодателю.

2. Как вы смотрите на перспективы Евро-2012 для радио? Сможет ли заработать Радиогруппа УМХ на этом событии?

Мы невидим для себя прямой выгоды непосредственно от самого Чемпионата Европы, но, несомненно, это мощный толчок для экономики нашей страны. Инвестиции приходят во все отрасли и в медиа в том числе. А вот по окончании Евро 2012 вся инфраструктура, построенная к этому событию, начнет полноценно работать, и ей потребуется полноценное медийное обслуживание. Я рассчитываю, что именно после Евро мы сможем получить дополнительные доходы.

3. Какова стратегия развития Радиогруппы на ближайшие пару лет?

Наша стратегическая задача − быть лидером на этом рынке, и все действия, которые мы предпринимаем, укрепляют наши позиции. В ближайшее время мы будем и дальше развивать наши основные сети. Сейчас рассматриваем несколько вариантов продажи локальных региональных и киевских активов и за счет этих ресурсов реструктуризацию существующих сетей. И, кстати, вероятнее всего, в ближайшее время на карте Украины появится новая молодежная сетевая радиостанция мирового уровня.

+++

Львівські школярі раніше завершать навчання-2012

Ukraine2012.gov.ua

16.08.11

Новий 2011-2012 навчальний рік для львівських школярів завершиться раніше звичайного. Структуру навчального процесу змінили у зв’язку з проведенням футбольного чемпіонату Європи у 2012 році.

Як повідомили у Головному управлінні освіти та науки Львівської ОДА, заняття у 1-8-х, 10-х класах завершуватимуться 25 травня 2012 року, у 9-х класах − 14 травня 2012 року, а в 11-х класах − 3 травня 2012 року. 

+++

В Україні викрили 100 афер з контрафактом Євро-2012

Ukraine2012.gov.ua

16.08.11

                       

УЄФА та МОК спільно з Нацагенством та Урядом України, відповідними органами влади моніторить використання об’єктів інтелектуальної власності УЄФА в Україні. У випадку виявлених порушень застосовуються заходи відповідно до законодавства України. Про це під час прес-конференції в Києві повідомив керівник Місцевого оргкомітету Маркіян Лубківський.

Зокрема, сьогодні в Україні вже зафіксовано близько 100 випадків порушень прав інтелектуальної власності УЄФА і було вжито заходи щодо порушників.

По-перше, Державним департаментом інтелектуальної власності відхилено близько 40 заявок на реєстрацію торговельних марок та промислових зразків, що порушують права інтелектуальної власності УЄФА.

По-друге, Державною митною службою України зупинено на кордоні близько 10 вантажів з контрафактною продукцією. Щодо незаконного продажу контрафактної продукції в магазинах, в тому числі і через мережу Інтернет, відкрито кримінальні провадження у справах.

По-третє, чимало порушень було зупинено після отримання порушниками від УЄФА/МОК чи юридичних представників УЄФА попереджувальних листів.

На період проведення турніру УЄФА також планує створити в приймаючих містах команди, які будуть активно моніторити порушення авторських прав та повідомляти про це в оперативному порядку правоохоронні органи.

+++

Для команд Євро Київ підготував 685 паркомісць

Ukraine2012.gov.ua

16.08.11

                       

Київ розробив схему паркування автобусів організованих груп вболівальників Євро-2012 з урахуванням їх поділу за різними командами. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

За його словами, транспорт команди А паркуватиметься на одній вулиці, а команди В − на іншій. «Планується, що автобуси одного футбольного колективу будуть паркуватися на вулицях: Горького, Боженка, Володимиро-Либідській, Димитрова, для чого передбачено 378 паркомісць. В свою чергу, автобуси іншої команди розташовуватимуться на вулицях: Кловський узвіз, Мечникова, Старонаводницькій, бульвару Л. Українки. Для останніх передбачено 307 паркомісць», − зазначив пан Голубченко.

Він додав, що зараз також опрацьовується реалізація нового проекту − автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР), що запровадить у місті Києві сучасну систему керування рухом, дозволить відновити та підтримувати пропускну здатність існуючої вулично-дорожньої мережі міста та підвищити якість організації дорожнього руху, його безпеки та пасажирських перевезень.

+++

На стадіонах Євро − інспекція УЄФА

Ukraine2012.gov.ua

16.08.11

                       

16-18 серпня в Україні відбудеться візит делегації УЄФА на чолі з директором департаменту зі стадіонів та безпеки Марком Тіммером.

Експерти відвідають головні єврооб’єкти України, які готуються до здачі в експлуатацію у жовтні 2011-го − два стадіони у Києві та Львові, а також проведуть зустріч з операційними командами арен, повідомив під час прес-конференції в Києві керівник Місцевого оргкомітету Маркіян Лубківський.

Нагадаємо, 26-27 вересня Україну відвідає президент УЄФА Мішель Платіні, який проінспектує готовність всіх чотирьох приймаючих міст Євро-2012 − Київ, Донецьк

+++

В «Борисполі» оновили систему оповіщення

Ukraine2012.gov.ua

16.08.11

                       

В терміналах «Борисполя» оновили звукову інформаційну систему оповіщення пасажирів. Перезапис звукових оголошень українською, російською та англійською мовами здійснили в професійній студії звукозапису. В процесі роботи дикторами було начитано більше 2100 звукових файлів. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомили в прес-службі аеропорту.

Наповнення голосових повідомлень відредаговано з урахуванням міжнародних вимог, які ставлять до звукових оголошень в сучасних аеропортах світу. За рахунок чіткої вимови, інтонації та стилістичної грамотності мови система оповіщення пасажирів в аеровокзальних комплексах зазвучала по-новому.

Зазначимо, що оновлення звукової інформаційної системи оповіщення пасажирів − один із кроків підготовки аеропорту до Євро-2012, термінали якого обслуговуватимуть гостей чемпіонату.

+++

Підписатися на новини