Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Сергій Макаров: Центральний матч 1 ліги мають долучити в пул ПЛ
Віталій Федоренко
Ukrfootball.in.ua
11.07.11
Ексклюзивне інтерв’ю виконавчого директора ПФЛ Сергія Макарова сайту ukrfootball.in.ua.
— 12 липня має остаточно вирішиться доля кількох клубів, які до цього не були атестовані. Сергію Дмитровичу, чи є вже якась інформація щодо майбутнього цих колективів?
— Майбутнє чотирьох клубів буде відомо лише 12 липня. Це останній строк, після якого відтермінувань для усунення недоліків уже не буде. Це стосується клубів «Закарпаття» (Ужгород), «Прикарпаття» (Івано-Франківськ), «Житичі» (Житомир) і «Нива» (Тернопіль). Але в тернополян ситуація дещо інша. Клуб подав апеляцію після того, як було ухвалене рішення не видавати їм атестат. Добре, що взялися за команду, хоч і в критичні терміни, почали ліквідовувати свої борги, тож не виключено, що рішення не видавати їм атестат буде переглянуте.
— Яка ж основна причина не атестації цих чотирьох клубів?
— «Закарпаття» має заборгованість перед футболістами. Минулого сезону в гравців були високі, прем’єр-лігівські зарплати, адже після вильоту до першої ліги вони залишилися незмінними. Було завдання вже наступного сезону повернутися до еліти. Коли ж пішли негативні результати й Прем’єр-ліга стала віддалятися від них, ужгородці почали змінювати гравців, маневрувати складом, когось відрахували. Зрештою, футболісти стали висловлювати невдоволення щодо неповної виплати зарплати. Таких вимог накопичилося на велику суму. До того ж, гравці звернулися зі скаргою не тільки до ПФЛ, а й до Атестаційного комітету ФФУ. Враховуючи ці обставини, мови про видачу атестату вже не йшло. Але керівництво клубу заборгованість перед гравцями визнало й запевнило, що до 12 липня її ліквідує.
«Прикарпаття» вибило з колії те, що клуб перебуває в процесі зміни форми власності. У новій структурі, яка буде володіти клубом, 39% статутного фонду внесло місто у вигляді ділянки землі, де розташований стадіон й територія навколо, а 61% — доля комерційної структури, яка дає цю частину грошима. При цьому новий власник не просто отримує клуб собі, а ще й бере на себе зобов’язання добудувати стадіон, який уже не один десяток років не можуть закінчити, й довести до пуття навколишню територію. Проект цей масштабний та глобальний. Залучені в ньому дійсно великі кошти. Таких прикладів дуже мало, до того ж, потрібно враховувати, що подібні проекти в нашій країні швидко не реалізуються. Тому процес затягується.
Спочатку вони планували це зробити восени минулого року, потім взимку, у підсумку ж процес триває дотепер. Відповідно, клуб втратив за цей час у спортивному показнику — вилетів із першої ліги, не отримав вчасно атестації, має заборгованість перед гравцями та ПФЛ. Довелося нашвидкуруч вирішувати всі проблемні моменти. Лише в кінці червня івано-франківці вирішили питання щодо реєстрації нової структури. І ось тепер всі сили кинуті, аби пройти атестацію. Звичайно, ви розумієте зацікавленість всіх, аби врятувати «Прикарпаття». Люди вже пройшли такий шлях. Ми даємо їм шанс. Як і «Закарпаття» з його традиціями й історією, «Прикарпаття» не має права зникнути.
У тернопільської «Ниви» фінанси співали романси весь останній сезон. Є заборгованість перед гравцями, перед дитячими школами за підготовку футболістів, перед ПФЛ за заявковий внесок. Все було сумно, ніхто клубом не займався, допоки той не опинився на краю прірви. А «Нива» — єдиний представник Тернопільщини в професійному футболі. Тож область могла залишитися без великого футболу.
Ми з представниками «Ниви» неодноразового про це говорили, але «прокинулися» вони лише зараз. Наразі клуб уже ліквідував заборгованість перед ПФЛ. Наскільки мені відомо, виплатили тернополяни й резонансний борг (близько 40 тис. грн.) перед донецьким «Металургом» за підготовку Юрія Путраша, який уже давно грає в «Оболоні». По цьому питанню було кілька рішень Дисциплінарного комітету ПФЛ і КДК ФФУ, «Ниву» попереджали, застерігали, але клуб
продовжував виступати, не прислуховуючись до зауважень…
Тож тепер є надія, що ФФУ візьме це до уваги й видасть клубу атестат.
«Житичі» — це новачок, який прийшов до нас із аматорів. Звісно, ми могли закрити цьому клубу двері до професіоналів, ухвалити суворе рішення, але знову таки, в Житомирській області вже кілька років немає професійного футболу. Тому ми шукали людей, здатних створити в області клуб. Хоч і з певними порушеннями термінів, вони все ж вирішили організаційні моменти, заявили стадіон в Коростені, бо арена в Житомирі давно потребує реконструкції, знайшли фінанси. Тож є надія, що на Житомирщину нарешті повернеться великий футбол.
Це ті чотири клуби, остаточне рішення по яким буде ухвалене 12 липня.
ФК «Рось» (Біла Церква) атестат не отримав. Апеляції клуб не подав і змирився з тим, що команду буде знято зі змагань. Тож можна констатувати, що «Рось» припинила існування в міжсезоння. До речі, це четвертий клуб, який зник за останній рік. Крім білоцерківців, через фінансові негаразди протягом сезону зі змагань знялися «Олком» (Мелітополь), «Фенікс-Іллічівець» (Калініно) та «Верес» (Рівне).
— А яка ситуація з «Бастіоном», адже була інформація, що клуб також знімається зі змагань.
— Щодо «Бастіону», наскільки нам відомо, остаточного рішення бути чи не бути вони ще не ухвалили. Знаю, що в Інтернеті була інформація, що клуб має проблеми з фінансами, але іллічівці рішуче налаштовані боротися й заявитися на новий сезон у другу лігу. До того ж, атестат у них є. Головна проблема — фінанси. Офіційно ж вони поки не заявили, що знімаються.
— А в ПФЛ взагалі існує система чи механізм, надання клубам допомоги з тимчасовими фінансовими проблемами?
— Фінансово допомогти ПФЛ не може, бо поки що бюджет нашої організації формується із заявкових внесків клубів. Все що ми можемо — піти назустріч і відтермінувати клубам сплату внеску, дозволивши зробити це згодом. Це свого роду вже фінансова допомога, адже команда проводить сезон за рахунок інших.
Потрібно зважати й на те, що така ситуація неприпустима. Зрозумійте, сума внеску не критична для нормального бюджету і складає близько 5%. Але є приклад, як ось з «Вересом». Їх пробачали, перенесли один із матчів навесні, давали їм шанс і час хоч якось реанімуватися, але на жаль, нічого з цього не вийшло.
А щодо консультацій і звернень, то Мілетій Бальчос, президент ПФЛ, у всіх випадках звертався і до губернаторів, і до мерів, і до почесного президента ПФЛ Равіля Сафіулліна. Ми постійно намагаємося використовувати адміністративні шляхи порятунку клубів, зацікавити місцеву владу в тому, що є футбольний клуб, він помирає і треба хоч якось йому допомогти. В кожному випадку робимо все можливе і не сидимо склавши руки. Але інколи й це не допомагає. Влада Рівного не проявила зацікавленості в порятунку «Вереса». Тож тепер область залишилася без професійного футболу. Ніби повернули професійний футбол на Черкащину та Житомирщину, натомість втратили Рівненщину.
— Тим не менше, кожен сезон ми втрачаємо по кілька клубів уже під час змагань. У чому ж тоді причина? Можливо з клубів варто брати фінансові гарантії, чи шукати інші шляхи, аби всі доходили до фінішу змагань?
— Прірва почалася 2008 року разом із глобальною економічною кризою. Це був таких перелом у гірший бік, після якого пішов обвал. Ви розумієте, що в нас футбол не є бізнесом і не приносить прибутки, тому утримується він за залишковим принципом: або за бюджетні кошти, або за рахунок якогось багатого мецената. У період кризи будь-який бізнесмен намагається мінімізувати витрати, тому логічно, що фінансування футболу скрочувалося одним з перших. Щось зробити в той момент було майже неможливо. Зараз же також буває не легше.
Говорячи про гарантії, то цього сезону до новачків другої ліги була вимога надати документ, який засвідчував би, що на рахунку клубу знаходиться не менше 500 тис. грн. Це хоч якась гарантія, що вони протягнуть принаймні до зими.
Нині думаємо, щоб розробити подібні вимоги до всіх клубів. Як гарантія — кошти на рахунку. Подібне активно практикується в європейських кранах. Але й це не гарантія. Візьмемо приклад «Олкому» (Мелітополь), який взимку знявся зі змагань. За нашими мірками це був благополучний та міцний клуб другої ліги. Але власник вирішив через фінансові проблеми скоротити спортивний підрозділ. І хоч страхуйся, хоч не страхуйся, а на таке рішення вплинути вкрай важко.
— Нещодавно в пресі з’явилася інформація про фінансові проблеми «Миколаєва». Говорилося навіть, що в клуба немає коштів для заявкового внеску.
— Та ні. У них все добре. Я був в місті, нагороджував команду з завоюванням першого місця в другій лізі групі «А». Вони не хвалилися звісно, що мільярдери, але з фінансами у них все стабільно.
— Скажіть, а 12 липня вже буде відома остаточна кількість учасників другої ліги?
— У вівторок буде вирішене питання по спірним клубам. Далі, за регламентом, склад груп другої ліги затверджує Центральна рада. Тому 12 липня навряд чи встигнемо. На опитування всіх членів Ради, навіть у факсовому режимі, потрібен час. Але за день-два, гадаю, питання вирішиться. А коли будуть відомі склади груп, одразу проведемо жеребкування календаря.
— Можливо вже є в планах, якою буде кількість команд у групах?
— Знову ж таки, важлива їхня загальна кількість. Якщо всі врятуються, то у другій лізі буде 30 команд. А це означає, що є два варіанти формування груп. Перший: у кожній по 15 команд. Але непарна кількість учасників призведе до того, що кожного туру одна з команд не гратиме. Тому розглядаємо і другий варіант — це 14 і 16 клубів у групах відповідно. Це більш стабільний варіант, єдине що трохи не рівними будуть умови для груп.
Якщо якась команда 12 липня не отримає атестат, формування буде іншим.
Ми ставили перед собою завдання мати в групах хоча б по 14 команд. Але, як бачите, може бути навіть краще.
— При формуванні календаря: чи будете брати до уваги побажання та зауваження клубів. Адже знаю, що минулого сезону від тренерів другої ліги часто доводилося чути нарікання на календар: 14 турів команди зіграли до зимової перерви і лише 8 після антракту, який тривав майже півроку. Виходить, що коучі готували півроку команду для 8 матчів…
— Зауваження братимемо до уваги. З минулим сезоном вийшла така ситуація, оскільки в групах було по 12 команд. Це мало. Розуміли, що це всього 11 домашніх матчів і піврічна зимова перерва. Але тут ситуація також неоднозначна. Ми говорили з клубами, пропонували їм варіанти по збільшенню кількості матчів за рахунок Кубка ліги, який проводився два сезони тому. Клуби на наші пропозиції відповіли відмовою через фінансові причини. Тож з одного боку вони кажуть «ні» на нашу пропозицію, і в той же час критикують, що ПФЛ нічого не робить в цьому питанні. Правда, як кажуть у таких випадках, десь посередині.
На цей сезон календар такий, що знову восени команди зіграють більше матчів. Через Євро-2012 чемпіонат мусимо закінчити в травні, а почати не раніше кінця березня, оскільки усі ми знаємо стан полів на стадіонах другої ліги в цю пору року. В силу різних причин як бачимо, не завжди виходить так, як того хочеться. Але календар обговорювався з клубними представниками першої і другої ліг. На їх розсуд був винесений варіант плану-календаря. Процедура була відкритою, а клуби могли висловили свої зауваження, які бралися до уваги.
— Як цього сезону буде вирішено питання з телетрансляціями? Минулого сезону ПФЛ таки вдалося провести кілька, після чого все затихло. Чого очікувати цього разу?
— Нажаль, телеканали не зацікавлені і не бачать нас у якості привабливого продукту, за який би боролися і ще нам платили. В Україні крім Прем’єр-ліги, ніяка інша професіональна спортивна ліга не може похвалитися тим, що отримує кошти від трансляції своїх змагань. ПФЛ зі свого бюджету не може сплачувати організацію телетрансляцій, тож минулого сезону це відбувалося за рахунок клубів. Але не всі хочуть за свої гроші себе ж показувати, тому в підсумку цю роботу не можна назвати системною.
Іншою метою організації телетрансляцій була спроба подати сигнал ринку, потенційним партнерам, зарекомендувати себе, показати, що ми є, що телетрансляції матчів першої ліги можливо проводити на каналах з максимальним покриттям.
Нині все на тій же стадії. Канали зацікавлені, але якщо ми платимо за це гроші. Зараз грошей, аби це профінансувати, ми не маємо. Сильних спонсорів, які б допомогли, поки знайти також не вдалося. Найперспективніший варіант, який я бачу — вчинити так, як роблять в деякий країнах Європи. Центральний матч першої ліги кожного туру долучити в пул Прем’єр-ліги.
Останнім рішенням Виконкому Федерація передала права на трансляції клубам. Якщо буде об’єднаний пул, було б на наш погляд правильно, щоб той же транслятор взяв на себе показ центральних матчів першої ліги. Ми звичайно говоритимемо і з Прем’єр-лігою, і з транслятором, але не все залежить від нас.
— Чи планує ПФЛ цього сезону нововведення?
— Відтепер наші змагання називатимуться «Чемпіонат серед команд першої ліги» і «Чемпіонат серед команд другої ліги», а не першість, як було раніше. Сподіваємося, що це також приверне до нас додаткову увагу.
У новому регламенті введена можливість «золотого матчу». У Прем’єр-лізі, якщо команди, які посіли перше і друге місце, мають рівну кількість очок — проводиться «золотий матч». Ми вирішили також ввести «золотий матч», але його вірогідність буде незначною. Ідея полягає в наступному: цей матч відбудеться тоді, якщо клуби зайняли призові місця і при цьому мають абсолютно рівні показники аж до коеффіціенту чесної гри. Вірогідність цього дуже мізерна, але вона є. У такому випадку замість жеребкування місця команд будуть визначатися за допомогою додаткового матчу.
Велику увагу приділили й розвитку молодіжної програми змагань. У затвердженому регламенті не має вимоги про обов’язкове перебування на полі молодого футболіста. Але замість цього введено ряд норм, які ми сподіваємося, стимулюватимуть клуби готувати своїх вихованців. Наприклад, вводиться квота на місцевих футболістів. Якщо в Прем’єр-лізі в заявковому списку «А» резервуються два місця для вихованців клубу, то ми ввели поняття «вихованець регіональної федерації». Тобто самого клубу або будь-якої спортивної школи чи клубу, які знаходяться у цій самій області. За п’ять років таких гравців у заявці вже має бути вісім з двадцяти п’яти. Це європейська практика.
Вводиться поняття «Договір на спортивну підготовку». В Регламенті ФФУ зі статусу і трансферу футболістів за наполяганням ФІФА введено норму, за якою гравець-професіонал не мав права брати участь у змаганнях аматорів. Тому деякі клуби, які намагалися захистити своїх молодих вихованців, ще з 15-річного віку заключали з ними професійні контракти, аби їх не переманили в інший клуб. Тим самим прив’язували їх до себе, але при цьому молодий футболіст не міг уже грати в аматорських змаганнях. І в основний склад професіональної команди він не потрапляв, бо був замолодий. У підсумку такі гравці губилися для професіонального футболу, бо переставали отримувати ігрову практику. Тому разом з ФФУ ми знайшли варіант вирішення цього питання. ПФЛ і Прем’єр-ліга ввели поняття «Договір на спортивну підготовку». Клуб може заключити такий договір, який не робить футболіста професіоналом, але йому буде дозволено виступати в змаганнях під егідою ПФЛ. При цьому він не втрачає статусу аматора. У підсумку і клубам дається можливість залишити гравця за собою, і гравцю здобувати ігрову практику.
Також цього сезону, як і минулого, залишиться плей-офф між другою і першою лігами, який позитивно вплинув на рівень турнірної боротьби у змаганнях. А ось з Прем’єр-лігою про такий матч плей-офф поки домовитися не вдалося. Сподіваємося, керівництво нашого топ-дивізіону дослухається до аргументів ПФЛ у майбутньому.
+++
Олег Кононов: «Гра у нас є − результат обов’язково буде»
Fckarpaty.lviv.ua
12.07.11
Додому після стартового матчу нового чемпіонату України у Маріуполі «Карпати» повернулися в суботу пізно ввечері. А вже у неділю відновлювальним тренуванням «зелено-білі» розпочали підготовку до зустрічі другого туру проти одеського «Чорноморця». По його завершенні головний тренер карпатівців Олег Кононов відповів на запитання Інформаційного центру. А розпочалася розмова з оцінки гри у Маріуполі.
− Програвати завжди не приємно. А коли зазнаєш невдачі у матчі, в якому ти практично за всіма футбольними параметрами переграв суперника, прикро вдвічі більше. Гол у наші ворота залетів після рикошету, ще й на 7-ій хвилині зустрічі. Це також позначилося на подальших діях. Попри те, ми контролювали хід гри, весь час намагалися грати в комбінаційний футбол та створювати моменти. І мали не одну нагоду забити. Але десь не догравали до кінця в моментах, коли можна було забивати гол або нам просто не щастило. А без везіння у футболі вигравати майже не реально.
− Коли абстрагуватися від результату, діями своїх підопічних ви задоволені?
− Сказати, що я всім задоволений, буде не правильно, адже ми не зробили головного − не дали позитивного результату. Але в цілому грою я залишився задоволений. Тим більше, що це тільки перший матч сезону і до того ж у нас перед матчем виникли певні кадрові проблеми. Скажу, що хлопці − молодці. Вони робили найголовніше, що ми, тренери, від них вимагаємо − грали у футбол. І це найважливіше. А коли є гра, а я переконався в тому, що вона у нас є, то результат обов’язково буде, нікуди він не дінеться. І ми все для цього зробимо вже в наступному турі.
− І все ж, чого забракло, аби обіграти «Іллічівець»?
− Десь хлопців підвела майстерність, а десь, як я вже говорив, нам не вистачило везіння. Але як тренер, я все одно бачу й свої прорахунки. Їх обов’язково треба виправляти на тренуваннях. Разом з тим, я бачу у нашій грі і позитивні моменти, які необхідно закріплювати в подальшому. Тому вважаю, що ми йдемо правильним шляхом, а перемоги у нас обов’язково будуть. Між іншим, ми не перший раз новий чемпіонат починаємо з поразки. Головне, щоб за його підсумками «Карпати» виконали поставлене на сезон завдання.
− Маріупольська команда вас чимось здивувала?
− В «Іллічівець» прийшло багато нових і досить кваліфікованих футболістів. Зараз ця команда, у порівнянні з минулим сезоном, додала у грі. Однак я вважаю, що ми їх переграли повністю − володіли ініціативою, контролювали м’яч, створили більше гольових моментів. Але їм, на відміну від нас, пощастило забити гол.
− «Карпати» також забили, але суддя зафіксував офсайд...
− Конкретно в тому епізоді у мене до арбітрів претензій немає − рішення вони прийняли правильне. Але... Взагалі-то не хотілось би з першого туру піднімати питання суддівства, але мені не сподобався один момент. Наших гравців, особливо Худоб’яка та Голодюка, не один раз суперники атакували не те, що надто жорстко, а досить грубо. А Пуканич у першому таймі свідомо «зрубав» Голодюка. Однак жоден з футболістів «Іллічівця» так і не отримав попередження. Натомість коли наш гравець Мілошевіч у другому таймі грубо зірвав атаку господарів, арбітр миттєво дістав «гірчичник». Я вважаю, що за одні й ті ж порушення покарання повинні бути однаковими. До речі, Мілошевіч грубо зіграв одразу після того, як їхній гравець (здається, це був Тищенко) лише за допомогою удару по ногах відібрав м’яча у Худоб’яка. А Лисенчук навіть не зупинив гру...
− Ви згадали Голодюка. Олег був одним з найактивніших на полі. Тим не менше, у другому таймі ви його замінили...
− Як я вже згадував, Пуканич наніс Голодюку ще в першому таймі травму. Однак на знеболювальних той продовжив гру. Але було помітно, що Олегові грати з кожною хвилиною все важче. Він, щоправда, сказав, що дотерпить до закінчення матчу. Але я вважаю, що як тренер, я повинен думати не лише про окремий момент, а й про майбутнє. А попереду у нас весь сезон, і Голодюк нам потрібен працездатний. Та й здоров’ям його, як просто людини, ми також не маємо права нехтувати. Окрім того, через зайнятість у молодіжній збірній у нього взагалі не було відпустки і до того ж підготовку разом з командою він розпочав пізніше. Тому на сьогодні він не на сто відсотків готовий проводити на полі всі 90 хвилин. З цієї ж причини я замінив і Зеньова. А Кополовця поміняв на Гудиму з надією, що той разом з Ґурулі активізує гру в передній лінії. Адже маріупольці помітно підсіли, і нам треба було додати швидкість в атаці.
− В «Іллічівця» свій перший матч за маріупольську команду зіграв Денис Кожанов, який ще зовсім недавно був одним з ваших підопічних. Що скажете про його гру?
− Не скажу нічого. Питання щодо нього для мене закрите − він тепер гравець «Іллічівця». Тому з оцінкою його гри звертайтеся до його нового тренера.
− У першій грі «Карпати» вийшли на поле з суттєвими кадровими втратами. Натомість навіть у заявці не було жодного новачка. Зрозуміло, вболівальників цікавить питання, чи будуть у команді нові гравці. І якщо будуть, то коли?
− Наш клуб, як я вже не раз підкреслював, роботу з підсилення складу веде постійно. При цьому ми проводимо так звану точкову селекцію. Перед тим, як відповісти на ваше запитання, я б хотів пояснити нашим уболівальникам один момент. Є два шляхи роботи на трансферному ринку. Перший − це вести пошук потрібних виконавців серед гравців, які вартують великих грошей. Тут, думаю, всім і все зрозуміло. Але є інший шлях, який і сповідує наш клуб. Справа в тому, що серед маловідомих і, відповідно, не дорогих футболістів також є насправді талановиті. Інша справа, що з ними потрібно багато попрацювати на тренуваннях, аби довести їх до належного рівня. Цей процес вимагає величезної і тривалої праці. Адже гравця необхідно спочатку знайти (а це зовсім не просто), а потім ще й підготувати. Чому ми обрали цей шлях, а не перший? Ціни на відомих гравців нині дуже високі. А головне, часто ці футболісти є добре розкрученими своїми клубами та агентами, але їхній рівень не відповідає ціні. Прикладів можна навести безліч − як в Україні, так і за кордоном. А ми не настільки багаті, щоб кидатися грішми. Краще їх потратити на розвиток інфраструктури клубу та на дитячий футбол. Тепер про питання новачків у нашій команді. Вони обов’язково будуть. Імен наразі не називатиму (розмова відбулася ще до підписання контракту з Андрієм Варанковим і Германом Пачеко − Авт.), бо спочатку повинно відбутися їхнє офіційне представлення клубом. Але можу сказати, що новачки з’являться в найближчі дні і всі вони, як на мене, хороші футболісти. А чи зможуть вони себе розкрити в «Карпатах», це вже залежатиме від нас, тренерів, ну й, звісно, від них. Вірю, що вони реально підсилять нашу команду.
− Можна сподіватися, що когось з них ми побачимо вже наступної неділі у грі з «Чорноморцем»?
− Давайте не будемо забігати наперед. З одеситами зіграють ті, хто буде краще готовий і хто матиме на це право. Я ж, користуючись нагодою, хочу запросити наших вболівальників прийти в неділю на стадіон і підтримати нас у грі з «Чорноморцем», аби ми всі разом спільними зусиллями здобули першу перемогу в сезоні. Я розумію, що зараз пора відпусток і багатьох вболівальників немає у Львові. Але хочу попросити від себе і від імені всієї команди тих, хто може і хоче, знайти час і прийти на гру. Ваша підтримка є для нас дуже важливою, а команда зі свого боку зробить все, щоб ви побачили у її виконанні видовищний футбол і отримали в подарунок перемогу.
+++
Люди с автоматами побывали в ФК «Ворскла»
Ян Пругло, Анна Довгошей
Poltava.pl.ua
12.07.11
В интернете появилась информация о том, что СБУ проводит массовые изъятия документов и компьютерной техники на предприятиях Константина Жеваго, среди которых — центральный офис банка «Финансы и кредит» и ФК «Ворскла»
Корреспонденту «Полтавщины» представитель футбольного клуба только что сообщил: вчера вечером много силовиков с автоматами, санкцией прокурора на обыск и всеми необходимыми документами действительно посетили офис «Ворсклы». Анатолий Хоменко, который отвечает за безопасность клуба, при этом не уточнил — из какой структуры были вооруженные люди и сколько точно их было. По его словам, они ничего не забрали: документы и компьютеры на месте, счета не арестованы. Представитель клуба просит «не поднимать бучу» вокруг этого события.
Как стало известно «Полтавщине» из достоверных источников, неизвестные все-таки изъяли некоторую документацию. При этом в пресс-службе УСБУ в Полтавской области пока ситуацию комментировать отказываются.
Кстати, Константин Жеваго, собственник ОАО «Полтавскогогорно-обогатительного комбината» и спонсор Юлии Тимошенко, входит в число миллиардеров 2011 года по данным журнала «Форбс».
+++
На стадионе «Динамо» − комиссия из УЕФА
Fcdynamo.kiev.ua
12.07.11
Накануне старта «Динамо» в третьем квалификационном раунде Лиги чемпионов, первые матчи которого состоятся в конце июля, домашнюю арену нашей команды − стадион «Динамо» им. Валерия Лобановского − с традиционным предсезонным инспектированием посетили представители УЕФА. В состав делегации вошли Директор по проведению матча Фабрицио Д’Емилио, менеджер по проведению матча Томас Клар и координатор Миша Аннен.
Осмотрев поле, трибуны, раздевалки, подтрибунные помещения, VIP− и пресс-ложи, комиссия осталась довольна условиями для проведения матча. Представители УЕФА уже не первый год работают на нашем стадионе во время еврокубковых матчей, поэтому нюансы организации соревнований и условия, в которых они проводятся, им хорошо известны. По сравнению с прошлым сезоном, ожидаются всего два небольших изменения: в подтрибунных помещениях поменяются местами комнаты допинг-контроля и делегата УЕФА, поскольку, по мнению официальных лиц, это будет удобнее и рациональнее. Также с этого сезона на скамейке запасных наряду с семью запасными футболистами будет разрешено присутствие семи представителей команды. Напомним, в прошлом году таковых было шесть. Все остальное, как и ожидалось, останется без изменений.
Отметим, что матчи третьего квалификационного раунда Лиги чемпионов, с которого начнет свое участие в турнире «Динамо», состоятся 26/27 июля и 2/3 августа.
+++
Мирча Луческу и трава: обзор румынской прессы
Dynamomania.com
09.07.11
Усилия Мирчи Луческу по объяснению поражения в Суперкубке от киевского «Динамо» не остались незамеченными на родине тренера. Пожалуй, еще никогда ведущие издания Румынии не высмеивали Луческу с таким единодушием.
«Мирча Луческу проиграл первый матч сезона, но снова показал, что не умеет проигрывать, дав абсурдное объяснение проигрышу; «Газон был мягким, трава слишком высокой». Правда, Луческу сделал оговорку, что не только трава в виновата в этом поражении, но тут же добавил, что Суперкубок вообще не нужно было разыгрывать, так как «Шахтер» выиграл в прошлом сезоне оба титула». (Evenimentul Zilei).
«Луческу попытался обвинить в поражении мягкий газон и высокую траву, которая не дала возможности его команде вести привычную игру». (Агентство Аджерпресс)
«Кто виноват у Луче: трава и федерация» − под таким заголовком опубликовала заметку Adevarul. «На сей раз к арбитрам у Луческу претензий не было, несмотря на пенальти. Фол Ракицкого был настолько очевиден, что даже румынскому тренеру нечего было сказать (заметка была написана до последнего анализа матча, с блеском проведенного Луческу. Прим. Stone). Но Луческу, тем не менее, хорошо подготовился к объяснению поражения. Высокая трава, мягкий газон, отсутствие многих основных игроков − вот что, оказывается, привело к проигрышу в матче, который федерации вообще не следовало проводить в связи с прошлогодним «дублем» «Шахтера».
«Несмотря на проигрыш 1-3, Мирча Луческу не расстроился, а, напротив, удовлетворен матчем, так как считает, что его команда доминировала весь матч и приложила большие усилия для победы», пишет GSP.
«Мирча Луческу − суперчемпион по отмазкам» − так озаглавил материал Click.
«НЕВЕРОЯТНЫЕ объяснения Мирчи Луческу в связи с проигрышем в Суперкубке», под таким заголовком приводит слова тренера Prosport.
«После каждого проигрыша Мирча Луческу находит новый «комплект» оправданий. Видимо, Луческу было непросто смириться с проигрышем киевскому «Динамо». Но объяснения этому поражению он дает просто детские», пишет блог Derby90.
В подобном иронически-юмористическом ключе рассказывают про комментарии тренера «Шахтера» и другие электронные и печатные издания Румынии.
+++
Олійник: На “Металіст” я вже не ображаюся
Петро Оплів
Football24.ua
12.07.11
Відомий форвард Денис Олійник може з полегшенням зітхнути. Його скандальні перипетії з “Металістом” уже позаду. Він уклав контракт з “Дніпром”, в якому проведе найближчі три роки. В інтерв'ю сайту “Футбол24” Денис Олійник розповів докладніше про подробиці гучного трансферу до “Дніпра”. Фігурує сума у розмірі десять мільйонів євро, за які нібито “Дніпро” викупив трансфер цього гравця.
− Денисе, ваш перехід до “Дніпра” нагадував драму. Ви задоволені розв'язкою?
− Так, я радий, що все це закінчилося. Перебував у підвищеному емоційному стані, адже не знав чим і коли все це закінчиться. Психологічно було важко, додому приходив нервовим, дружина, на щастя, підтримала у важку хвилину. Процес неприємний: то нібито вже все вирішили, то потім все перегралося. Важко було очікувати розв”язки.
− Як багато у цій скандальній справі залежало особисто від вас?
− Я не можу сказати, що опинився у ситуації, в якій від мене нічого не залежало. Навпаки, вибір був за мною. Я міг не погодитися перейти в “Дніпро” і в такому разі сидів би у дублі “Металіста”.
− Півтора року?
− Ні, десь рік. Але за цей період можна легко загубити кар'єру. Зрештою, я перейшов у “Дніпро”. У Харкові дали мені зрозуміти, що за мене платять хороші гроші і що мені краще піти. На цій підставі мене перевели в дубль. Розмова була приблизно такою: “Ми не можемо з тобою домовитися про контракт, а “Дніпро” пропонує непогані гроші”. Я нормально до цих слів поставився, бо розумів, що “Дніпро” нині прогресує і має великі амбіції. Все-таки там працює тренер європейського рівня, якого поважають скрізь. Думаю, з Рамосом буде цікаво співпрацювати. Хороший колектив, я знаю багатьох хлопців. Словом, команда може вирішувати великі завдання. А я постараюся виправдати довіру.
− Чи правильно я вас зрозумів? Про інтерес від “Дніпра” ви довідалися ще до того, як вас відправили в дубль “Металіста”?
− Так, звичайно. Щойно я прилетів з тренувального збору, мені зателефонували керівники “Металіста” і повідомили про варіант з “Дніпром”. Мене спитали, чи я згоден. І відразу ж перевели в дублери.
− Чому, на вашу думку, ви опинилися в резервному складі?
− Я не знаю. Це питання не до мене. Я ж не відправляв сам себе в дубль.
− Що ви відповіли “Металісту”, коли вони оголосили про варіант з “Дніпром”. Ви прагнули цього переходу?
− Я цілком спокійно на це відреагував, адже мій агент частенько телефонує і повідомляє: “Є такий варіант, ось цей клуб цікавиться”. Та це не значить, що я відразу ж повинен тікати з “Металіста”. Я пройшов тренувальний збір, тренер награвав мене як гравця основного складу. Великого бажання щось змінювати не було. Та коли довідався, що пропозиція “Дніпра” значно серйозніша, ніж я собі гадав, то тоді ж всерйоз розглянув цей варіант. Знайшов для себе чимало плюсів. Це новий крок у моїй кар'єрі. Крок вперед.
− Під час колотнечі прозвучала фраза, нібито Олександр Ярославський пообіцяв вас знищити як футболіста. Ви недобре розійшлися з “Металістом”?
− Ні, про знищення говорив не я, а мій агент. А щодо “Металіста”, то я провів два з половиною роки в цій команді, хороші роки. Вдячний уболівальникам, головному тренеру, що допомогли мені вирости як футболістові. Мені просто неприємно, що зі мною так повелися на завершальній фазі. Навіщо було переводити в дубль? Можна було красиво поговорити і все вирішити. Виходить, коли тривали перемовини, мене відправили з основної команди. Навіщо?
− Що, на вашу думку, найбільше зачепило за живе представників “Металіста”? З чим вони не могли змиритися?
− Я не знаю. Вони поводилися дивно. Нібито пропонували продовжити контракт, але умови зовсім незрозумілі. “Металіст” категорично відмовлявся фіксувати суму, за яку інший клуб міг мене викупити. Таким чином вони поставили мене в незручне становище, хоч знали, що мене краще продати в “Дніпро”. От і добре, що я пішов, адже в Харкові міг загубити кар'єру.
− То тепер слово “Металіст” викликає у вас позитивні чи негативні асоціації?
− Однозначно, що позитивні. Я тут розкрився, як футболіст. І це результат роботи не лише головного тренера, але й президента. Але фінішна пряма нашої співпраці була неприємною.
− На Мирона Маркевича не гніваєтеся? Це ж головний тренер переводить футболістів у дубль...
− Ні-ні, провини Маркевича я не бачу. Я цілком його розумію. Ми зберегли з ним теплі взаємини і дуже добре попрощалися. Ми побажали одне одному успіхів. Я пішов.
− Контрактом з “Дніпром” ви задоволені? Значно кращі умови отримали?
− Я б не хотів говорити про контракт. Головне — гра, кар'єрний ріст. Хочу прогресувати. Якщо буду прогресувати, буде ще кращий контракт.
− Чи були ви на грі “Дніпра” з “Арсеналом”?
− Так, я дивився матч.
− І які ваші враження?
− Нормальні. Це тільки початок чемпіонату і важко входити в сезон.
− Ви вже себе уявляли на певній позиції? Кого заміните в складі?
− Ні-ні, про таке я не думав. Поки що уявляю себе на тренуванні “Дніпра”. А далі буде видно.
+++
ЕВРО-2012
Киев предоставит только 4 тренировочных базы для ЕВРО-2012
Bagnet.org
12.07.11
По заявлениям ФФУ, тренировочных баз хватит на всех, так как их количество значительно больше чем команд-участниц
Менее года остается до старта финальной части чемпионата Европы по футболу 2012. Украина полным ходом готовится к этому событию. Обновляются дороги, строится инфраструктура, реконструируются стадионы и аэропорты. Вице-премьер-министр Украины − министр инфраструктуры и транспорта Борис Колесников, отвечающий за подготовку к евротурниру сказал, что прямые затраты на проведение Евро-2012 не превысят 750 миллионов долларов. В общем, все делается для того, чтобы праздник футбола прошел на высшем уровне.
Если с общей подготовкой все более или менее понятно, то вот спортивная составляющая чемпионата, а именно базы где будут размещаться команды, пока как-то даже не обсуждаются.
На первый взгляд, проблемы вроде бы и не существует. Но в свете того, что некоторые национальные сборные заявили о нежелании размещения их футболистов на украинских база, мы решили выяснить, неужели действительно, так плохо обстоят дела в этом сегменте подготовки к еврочемпионату.
Напомним, что еще в октябре 2010 в киевском Доме футбола общественности представили каталог тренировочных баз, который был рекомендован командам-участницам Евро-2012. Каталог этот разослали всем 53 европейским футбольным ассоциациям. Сделано это было для того, чтобы потенциальные участники чемпионата Европы заблаговременно могли присмотреться к месту их будущей дислокации. Когда отборочный цикл закончится, определившиеся участники турнира, согласно процедуре, разберут понравившиеся им базы.
Представители федераций сначала отправят в УЕФА заявки, а там уже будут решать, утверждать или не утверждать то, что они желают. Естественно, при распределении баз, в первую очередь, будут учитываться пожелания команд. Но стоит также учитывать жеребьевку самого турнира (которая пройдет после отбора). Жеребьевка позволит командам-участницам не только узнают своих соперников по группе, но также будут известны страны (Украина или Польша) и те два города, в которых им выпадет играть матчи групповой стадии. А зная города, в которых команды сыграют, − соответственно нарисуется и список тренировочных баз, относящихся к данным городам.
Хотя, не исключено, что будут учитываться и предварительные заявки. Например, Германия вполне может настоять на том, чтобы базироваться, к примеру, в Киеве, независимо от группы, в которую попадут (так как настроены сыграть в финале, и не захотят по ходу турнира менять место проживания). Или вот Англия и Россия еще перед отборочным циклом заявляли, что в случае попадания на Евро, хотели бы базироваться в Одессе.
В любом случае тренировочных баз по заявлениям ФФУ хватит на всех, так как их количество значительно привышает число команд-участниц. Так, от Украины зарегистрировали 17 тренировочных центров, от Польши − 21.
Мы пройдемся только по киевским базам, попавшим в тот самый каталог УЕФА. 2010.
1. «Оболонь Арена» (г.Киев).
Домашний стадион столичной «Оболони» будет предложен для участников группы D, а также для четвертьфиналистов и для финалистов Евро. Президент «пивоваров» Александр Слободян. Под его руководством и был в 2002 году построен стадион.
На протяжении последних трех лет «Оболонь» ускоренными темпами готовится встречать команды чемпионата и совершенствует свои показатели. В базу киевского клуба уже вложено более 10 млн долларов.
На сегодня арена соответствует основным европейским требованиям, имеет одно из лучших в Украине футбольных полей. Относительно небольшой газон размером 105 х 68 м, выстлан качественным канадским травяным покрытием, приспособленный к погодным условиям Украины.
Стадион имеет комфортные раздевалки, душевые кабины, комнаты для мытья буц и допинг-контроля, массажные кабинеты, судейскую и инспекторскую со всем необходимым оборудованием.
Чтобы улучшить тренировочные условия, «Оболонь Арена» за год, оставшийся до турнира, определила для себя задачу модернизировать футбольное поле, усовершенствовать техническое оснащение и эстетичный вид базы.
Особое внимание уделят газону, реконструировав дренажную систему. Ее сделают мощнее, чтобы жара не влияла на качество поля. Планируется усовершенствовать и систему полива, провести сервисный ремонт подогрева для интенсивного роста травы после зимнего периода.
Главная крытая трибуна имеет надежную конструкцию и современный эстетичный вид, поэтому она останется прежней. Зато меньшую трибуну расширит до двух ярусов, дополнительные трибуны − планируют установить за воротами.
В комплекте с «Оболонь Ареной» будет использована пятизвездочная гостиница Опера (находится она в центральной части города, и до стадиона оттуда добираться далековато).
Сейчас вводится в эксплуатацию вторая очередь гостиничного комплекса (12 номеров), завершено обустройство мебелью, а в ближайшее время доукомплектует комнаты. В помещении базы есть пресс-центр для журналистов, фитнес-центр и комнаты для встреч.
Заключительный этап подготовки пройдет весной 2012-го. После чемпионата руководство клуба планирует эффективно использовать свою базу в матчах проведения чемпионата Украины, Лиги Чемпионов и Лиги Европы.
2. Тренировочная база Буча (г.Киев).
Также тем сборным, которые приедут в Киев будет предложена тренировочная база Оболони, находящаяся под Киевом в Буче (жилым корпусом она не располагает).
В комплекте с базой идет местный Гранд Адмирал Клуб (включает в себя, в том числе, и гостиничный комплекс на 71 номер). До базы Оболони приблизительно пять километров.
Гранд Адмирал Клуб
3. Стадион НУГНСУ (г.Киев).
Еще одной киевской тренировочной базой станет стадион Национального университета государственной налоговой службы Украины в пригороде Киева Ирпене.
В реконструкцию стадиона будет вложено более 5 млн долларов. Согласно проекту он будет выглядеть так:
В комплекте к университетскому стадиону прилагается ирпенская гостиница Конференц Холл (находится в 2-х км. от стадиона)
4. Учебно-тренировочная база Конча-Заспа (г.Киев).
Великолепная тренировочная база под Киевом наверняка будет использована одной из команд, вышедших в финал Евро-2012. Принадлежит киевскому «Динамо». Располагает всем, в том числе и жилым комплексом.
Пишущая братия неоднократно бывала на этой базе. По оценкам специалистов в нее вложено более 20 млн долларов и думается не напрасно. Как до, так и после чемпионата Европы база активно используется для подготовки киевского «Динамо».
По непонятной для нас причине, в список базирующихся в Киеве и его окрестностях баз, не попала тренировочная база «Арсенала» в Счастливом. На момент составления списка для УЕФА, ей недоставало жилого корпуса, но его начали строить. Оказалось − зря. Пусть «Арсенал» теперь сам себе достраивает. В целом же база вполне подходящая, с крытым манежем, стадионом и комплексом полей.
Также, в качестве тренировочной базы, были проигнорированы учебно-тренировочный комплекс им. Банникова и стадион «Динамо» имени В.Лобановского. Оба этих стадиона окружены большим количеством отелей любого уровня. И если от «Оболонь Арены» добираться до отеля «Опера» далековато, то здесь было бы рядом.
Это обстоятельство можно объяснить тем, что УТК им.Банникова находится на территории Дома Футбола. Там, возможно, будет заседать и оргкомитет, и вообще там наверняка будет постоянное движение футбольных чиновников и организаторов, прессы и прочего люда. Соответственно, команде будет не совсем комфортно в такой обстановке готовится. Хотя, при желании, все можно было бы организовать.
Стадион «Динамо» им. В.Лобановского, как нам видится, не включили в список баз, так как полностью закрытую тренировку провести на нем сложно, так как поле просматривается из верхних этажей Кабмина Украины из Мариининского парка.
Можно бы было использовать и детскую академию «Динамо» на Нивках. Там есть комплекс тренировочных полей и большое административное здание. А до большинства отелей добираться ближе, чем от Оболони.
+++
«Об’єкт-2012»: львівському аеропорту вкоротили смугу, бо так вигідно Донецьку?
Zik.ua
12.07.11
У реконструкцію львівського летовища держава уже вклала понад 2 мільярди гривень. Попри це, аеропорт не стане потужним міжнародним центром авіаперевезень.
Це з’ясувало телевізійне бюро журналістських розслідувань «Об’єкт-2012. Уся правда про ЄВРО!»
В аеропортах Києва та Донецька до «Євро-2012» злітно-посадкові смуги будують довжиною 4 км. У Львові ж планували продовжити смугу до 3,5 км. Але і на це державній владі коштів забракло. Після реконструкцїі смуга на львівському летовищі буде лише 3,3 км (до реконструкції 2,5 км). Така довжина не дозволить Львову приймати найбільші вантажні літаки. Хоча на цьому місто могло б заробляти мільйонні прибутки та створити десятки робочих місць. І причина не лише в тому, що зараз державі бракує грошей на продовження смуги у Львові. Депутат Львівської обласної ради Ярослав Качмарик висловив припущення: «Думаю, що мають місце не лише економічні півфактори, а й інші. Напевно, конкуренція комусь не вигідна з містом Львів. Кому? Тим, хто має довшу смугу: Донецьк, Київ і інші міста. На жаль, Львів не буде до них відноситися».
+++
Стало известно, можно ли будет курить в фан-зоне Донецка во время Евро-2012
Zadonbass.org
12.07.11
Сегодня мэр Донецка Александр Лукьянченко провел пресс-конференцию, на которой рассказал о подготовке города к Евро-2012, о донецкой фан-зоне.
На вопрос КИДа о том, можно ли будет в фан-зоне курить, в мэрии нам ответили, что в фан-зоне будут выделены специальные места для курения.
Кроме того, было отмечено, что там будет продаваться только пиво «Carlsberg» и напитки «BonAqua» (официальные спонсоры).
На фан-зону бедет потрачено 15 миллионов гривен, из них большую часть выделяет УЕФА.
+++
Вартість проекту фан-зони до Євро-2012 в Донецьку становитиме 15 млн грн.
Укрінформ
12.07.11
Вартість проекту фан-зони до Євро-2012 в Донецьку становитиме 15 млн грн. Про це сказав начальник управління з питань підготовки Євро-2012 міської ради Сергій Рєпін в ході прес-конференції міського голови Олександра Лук’янченка, передає кореспондент УКРІНФОРМу. Частково це будуть кошти УЄФА.
За словами Сергія Рєпіна, фан-зона займатиме площу майже 10 га в районі старого стадіону «Шахтар» і розрахована на 50 тисяч уболівальників. Тут будуть створені всі умови для бажаючих переглядати матчі чемпіонату, для чого планується встановити великі екрани. Для глядачів буде організовано харчування, медичну допомогу і охорону правопорядку. «З метою безпеки розроблено 7 евакуаційних виходів і у разі потреби всіх людей буду вчасно евакуйовано, у експертів УЄФА жодних зауважень до фан-зони немає», − підкреслив Сергій Рєпін.
+++
Робочий проект фан-зони створено у Донецьку
Укрінформ
12.07.11
У Донецьку завершено розробку робочого проекту фан-зони, яка прийме гостей ЄВРО-2012. Передбачається, що дні чемпіонату Європи тут проведуть близько 60 тисяч осіб.
Як розповів у вівторок на зустрічі з журналістами донецький міський голова Олександр Лук’янченко, донецька делегація, що побувала у Франкфурті-на-Майні, могла порівняти свій задум із німецькою фан-зоною.
Донецьке містечко зможе прийняти майже у п'ять разів більше людей, ніж у Німеччині. Як і у Франкфурті-на-Майні тут буде встановлено три екрани для перегляду матчів. Розмістяться ж гості у своєму містечку, під який Донецьк віддає свій центральний парк. Тут для них буде створено всі необхідні умови − від точок харчування до сувенірних лавок. Зможуть побувати у фан-зоні й жителі Донецька. Зведення її частково фінансуватиметься за допомогою УЄФА, на що буде виділено два транші загальною сумою близько двох мільйонів євро.
+++
Євро-2012: свято без надзвичайних ситуацій
Анастасія Ніколаєва
Ukraine2012.gov.ua
12.07.11
Євро-2012 − емоційна вибухівка для вболівальників, яскрава подія у світі футболу, повна сюрпризів. Концентрація почуттів вболівальників, яка притаманна турніру, може обернутися у вихор несподіваних подій − від масової ейфорії до спричинених нею заворушень. Не варто забувати і про зловмисників, які в своїх цілях прагнуть скористатися такими масштабними заходами. Україна має бути готова захистити та вберегти всіх учасників чемпіонату.
Як наші правоохоронці готуються до чемпіонату та які задачі перед МНС постають на час його проведення Інформаційний центр «Україна-2012» поцікавився у заступника Міністра надзвичайних ситуацій України Віталія Бута.
− Євро-2012 поставило перед Україною багато нових завдань. Які з них взяло на себе МНС?
− Головне завдання, що стоїть перед МНС до і під час проведення футбольної першості, − запобігти загрозам техногенного характеру. Саме тому ми запроваджуємо сучасні системи надання допомоги.
Пріоритетом для відомства у підготовці до чемпіонату є технічне переоснащення підрозділів й впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним номером «112».
Особливу увагу ми приділяємо також підготовці особового складу, зокрема, органів управління і підрозділів цивільного захисту. Тренуємося до роботи в умовах проведення Євро-2012.
− Які можете відзначити досягнення та з чим виникають складнощі у підготовці відомства до турніру?
− Ми усвідомлюємо важливість цієї події та роль нашого відомства в ній, тож підготовку тримаємо чітко в графіках.
Вже зараз наші фахівці точно розрахували, які сили і засоби необхідно задіяти на Євро, щоб швидко реагувати на можливі надзвичайні ситуації. Деякі гарнізони, на території яких відбуватимуться заходи під час турніру, плануємо посилити.
Також ми розробили алгоритми безпечної евакуації громадян з об’єктів Євро-2012 у випадку надзвичайних ситуацій.
А для того, щоб убезпечити об'єкти Євро-2012, ретельно перевіряємо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки під час їхнього будівництва та експлуатації. Державна інспекція техногенної безпеки ретельно займається цими питаннями.
− Розкажіть більш детально про переоснащення підрозділів МНС до ЧЄ?
В планах відомства збудувати одинадцять пожежних депо до Євро-2012. Значний обсяг будівельних робіт вже виконано. Проте виникли затримки із фінансуванням у 2010-2011 роках. Виділення коштів МНС на ці заходи перенесено на 2012 рік. Доведеться поквапитись, аби вчасно завершити будівництво.
Подібна ситуація склалася також і з оснащенням підрозділів МНС сучасною технікою. Ми планували доукомплектувати 121 пожежно-рятувальною машиною підрозділи Києва та областей, які приймають чемпіонат.
У 2008-2009 роках ми придбали 20 машин, решту плануємо у наступному році.
− Як проходить підготовка співробітників до ЧЄ? Чи використовує відомство досвід іноземних колег?
− Підрозділи МНС вдосконалюють свої навички, як на базі відомства так і на об'єктах Євро-2012, в тому числі й під час спільних тренінгів із колегами з безпеки.
В цьому році таких інтегрованих навчань було вже більше 10 в усіх містах-господарях. До кінця 2011 року відбудуться також міжнародні навчання ЄС EU CARPATHEX, на яких відпрацюємо радіаційно-хімічний захист спільно з підрозділами Польщі, Угорщини та Чехії.
Крім того, плануються командно-штабні навчання в аеропорту «Бориспіль», командно-штабні навчання у Києві за участю представників рятувальних та медичних організацій США тощо.
− Останнім часом лунають сумніви, чи зможуть українські правоохоронці знайти спільну мову з іноземцями. Скажіть, чи вирішить МНС питання спілкування англійською?
− Тут дійсно є певні труднощі. Міносвіти планувало підготувати близько 2 тисяч наших співробітників до спілкування англійською мовою на курсах. Поки що програма не виконується, й питання залишається відкритим.
Водночас, ми вирішили, прибрати мовний бар’єр власними силами. По-перше, МНС комплектуватиме диспетчерські служби територіальних органів управління фахівцями, які вільно володіють іноземними мовами.
По-друге, ми отримали від Бюро з правоохоронних питань Державного департаменту СІЛА 310 візуально-мовних перекладачів. Ці посібники будуть розподілені між областями, які прийматимуть турнір.
І по-третє, підрозділи в областях самі включаються у мовну підготовку. Так, наприклад, Головне управління МНС в Донецькій області проводить заняття з англійської мови силами власних фахівців.
Тож, впевнений, зусилля не будуть марними, і рятувальники зможуть порозумітися з іноземними туристами, що прибудуть до України вболівати за свої команди.
+++
У Львові буде фан-зона на 35 тисяч осіб
City-adm.lviv.ua
12.07.11
До Євро-2012 у Львові планують відкрити одну офіційну фан-зону, яка вміщуватиме одночасно до 35 тисяч осіб і буде розташована на території від Оперного театру до площі перед пам’ятником Т. Шевченкові, загальною площею 20 тисяч метрів квадратних, − повідомили у департаменті «Євро 2012».
За попередньою домовленістю, на території фан-зони будуть розміщені екрани, на яких глядачі зможуть дивитися футбольні матчі. Також тут будуть розташовані намети з продуктами харчування та кулінарією.
Буде встановлено сцени, на яких у час, коли не буде відбуватися матчів, проводитимуться розважальні програми для жителів та гостей міста. Окремо буде організовано VIP-зону, що розташовуватиметься на площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченкові. Всю фан-зону обслуговуватимуть близько 600 волонтерів, що відповідатимуть за організацію у фан-зоні на час проведення Євро-2012.