Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Селюк: Український трансферний ринок нагадує анекдот…

Андрій Захарчук

Football24.ua

24.06.11

Відомий футбольний агент Дмитро Селюк в інтерв’ю сайту «Футбол 24» поділився враженнями від трансферної компанії українських клубів.

− Дмитро, для вас були цікаві трансферні ходи українських клубів?

− Трансферна компанія тільки починається. Переконаний, що зараз при купівлі гравців клуби завідомо більше будуть тратитися. Чому? В усіх країнах трансферна компанія лише розпочалася, усі хочуть якомога дорожче продати і якомога дешевше купити. Сьогодні потрібно по Станіславському витримати паузу. Якщо розумні люди зараз це зроблять, то в результаті вони візьмуть кращих футболістів по меншій ціні. Є низка футболістів, які думають, що поїдуть, скажімо в «Челсі», «Ліверпуль» чи «Реал». Через місяць вони починають більш адекватно мислити. Вони починають схилятися до думки, що, можливо, краще переїхати в якийсь український клуб й там досягнути певних висот. Подивіться, які трансфери відбулися в Англії, Франції, Іспанії. Вибачте, ще ніхто нікого не купив. Усі тільки придивляються. Крім «Челсі», ніхто більше 15 мільйонів ще не давав за трансфер. Хіба півзахисник «Ліона» Жеремі Тулалан перейшов в іспанську «Малагу». А так, як такої трансферної компанії ще ніхто не починав. Тим паче, в Україні. У нас зараз взагалі абсурдний період триває. Всілякі агенти привозять пляжних футболістів. Одні не підійшли, агент інших привозить. Якщо і ті не підійшли, то він привозить офіціантів. Що цікаво, керівництво клубу і далі продовжує працювати із цим агентом. Звідси питання: «Їх цікавлять футболісти чи гроші?»

− Невже це не правда, що хороші клуби із хорошою селекційною службою в цей період лише ставлять підписи під контрактами, а оглядини і переговори проводять заздалегідь?

− Ви абсолютно правильно кажете, цей процес повинен проходити заздалегідь. Але про це легко говорити, важко зробити. Є хороші футболісти, які просто не хочуть змінювати команду. А є хороші виконавці, які уже дали згоду, а тут дружина завагітніла. І все скасовують. Свого часу в донецький «Металург» привозив Рігоберта Сонга − капітана збірної Камеруну, футболіста, який виступав у Франції. В результаті він з «металургами» не підписав контракт, а перейшов в «Галатасарай». Сонг приїхав в Донецьк, по усім питанням ми з ним домовилися. Але прилетіла його дружина, вони разом подивилися де розташована школа із вивченням французької мови і у підсумку контракт ми не підписали. В таких справах багато нюансів, не все так просто.

− Зараз в пресі багато інформації про зацікавленість українськими клубами, зокрема київського «Динамо», різними футболістами. І доволі часто гравці відмовляються від переїзду в нашу країну. Це і є підтвердженням ваших слів про паузу по Станіславському?

− Причини можуть бути різними. Те ж «Динамо», наскільки мені відомо цікавилося Оскаром Кардосо, але не зрослося через дружину футболіста. Можуть бути різні нюанси, різні обставинами. Тут головне в іншому. Не думаю, що київське «Динамо», образно кажучи, цікавиться Сергієм Івановим. Киян цікавлять певні позиції і на ці позиції є кілька футболістів. І тут є момент можливості домовитися із цими гравцями. Це те що стосується «Динамо». Взагалі, одна справа українські гранди, яких футболісти знають. А що говорити про середняків української Прем’єр-ліги, таких як, скажімо «Таврія» чи «Іллічівець»?

− Вочевидь, таким клубам потрібно розраховувати на скромніших футболістів?

− А якщо в президента клубу не скромні амбіції? Як не під скромні амбіції взяти скромних футболістів? Уболівальники відразу заявлять, що це ви під такі завдання лежачих гравців набрали.

− Та ж «Таврія» свої амбіції реалізовуватиме завдяки досвідченим українським гравцям…

− Про те, як це вдасться зробити не знаю, але в «Таврії» капітаном і провідним футболістом є Слободан Маркович. Той самий, який сидів на лаві запасних в донецькому «Металургу». Це таке, все специфічне. Усі ми знаємо український трансферний ринок, він нагадує старий анекдот. Якось один солдат звернувся із запитанням до прапорщика: «Товаришу прапорщику, а крокодили літають?». «Ти що, з глузду з’їхав?» − йому у відповідь прапорщик. «А от генерал казав нам, що літають», − повідомив інший солдат. «Та вони взагалі-то літають… Але низько-низько», − подумавши, відповів прапорщик. На українському трансферному ринку все те ж.

− Не здивовані поверненням Євгена Селезньова в донецький «Шахтар»?

− Президент «Шахтаря» Рінат Леонідович Ахметов постійно намагається у разі потреби допомогти своїм колишнім футболістам. Це було із Дмитром Чигринським, зараз із Євгеном Селезньовим. Це стиль хорошого клубу, який не забуває про своїх. Справа не в Селезньову і не в тому чи він заграє у Луческу. Це друге. Але у майбутньому усі футболісти пам’ятатимуть, як до них поставилися в «Шахтарі». То й же Селезньов через років десять може стати супер-агентом чи супер-тренером. І він буде віддавати усі сили та засоби, щоб допомогти «Шахтарю». Оскільки «Шахтар» допоміг йому. Ось і все.

− Не так давно ви були в Донецьку і в одному із інтерв’ю заявили, що збираєтеся поновити співпрацю із місцевим «Металургом»…

− Ні, про співпрацю я не говорив. В мене дуже хороші стосунки склалися із керівництвом «Металургу». Але стосунку до цього клубу я не маю. В мене є футболісти в цій команді, але це інша справа. Скажімо, Фанендо Аді зараз перейшов в київське «Динамо». Він був на оглядинах у киян, тоді і травмувався. А «Динамо», як великий клуб (потрібно віддати керівництву належне) не кинув гравця. Вони кажуть, оскільки він у нас травмувався, ми візьмемо його в оренду, виплачуватимемо зарплату, вилікуємо, а взимку приймемо рішення.

Не хочу, щоб мене ототожнювали із донецьким «Металургом». У них є своє керівництво, а я до нього стосунку не маю. Я з багатьма президентами клубів спілкуюся, це бізнес. Якщо буде можливість допомогти «Металургу» − скажімо, порадою, я це з радістю зроблю.

− На початку травня в інтерв’ю нашому сайту ви заявили, що знайдете не розкрученого українського футболіста і зробите із нього зірку в Європі. Як справа просувається у цьому напрямку?

− В мене після публікації цього інтерв’ю дехто розпитував кого ж я обрав. Але повинен вас розчарувати. Реально хотів розкрутити молодого хлопця. Скажу навіть звідки мав бути цей гравець − донецький «Металург». Але його не відпустили. В нас хочуть нікого не віддаючи, тримати українців. Навіть на мою пропозицію зробити із хлопця зірку, ніхто його мені не захотів віддати.

+++

У луцького клубу − потужний інвестор

Fcvolyn.com

24.06.11

У фінальній стадії знаходяться переговори відносно купівлі акцій ТзОВ «ФК «Волинь» Народним депутатом України Ігорем Палицею. За словами діючого президента клубу Василя Столяра, інвестору належить 50 відсотків. Вливання нових фінансових потоків дозволяє очікувати у новому сезоні серйозних змін на краще.

39-річний Ігоря Палиця є корінним лучанином. Закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки. На Волині його пам’ятають ще за часів існування українсько-латвійського СП «Мавекс». Пізніше Ігор Петрович залишив Луцьк і оселився у містечку Яремче на Івано-Франківщині. Тут він продовжив роботу у нафтовому бізнесі. У 2004 році отримав звання Заслуженого економіста України. Наразі Ігор палиця є головою правління ВАТ «Укрнафта». До українського парламенту потрапив у 2007 році за списком блоку «Наша Україна − Народна самооборона».

До слова, Ігор Петрович зацікавився не лишень футболом у рідному місті. Він виступив меценатом у кількох важливих для Луцька проектах. Долучився до реконструції Театрального майдану, будівництва спортивного майданчика для ВНУ та бере участь ще у кількох програмах. Не виключено, що бізнесмен і політик знову перебазується З Яремчі у Луцьк.

+++

Стадіон віддали «Волині» в оренду на 49 років

Fcvolyn.com

24.06.11

Кілька років у судах різних інстанцій тривало протистояння Луцької міської ради з одного боку та футбольного клубу «Волинь» і фірми «Феміда-Інтер» з іншого у боротьбі за луцький стадіон «Авангард». Місто намагалося повернути споруду у комунальну власність, а ФК «Волинь» відстоював право користуватися нею. У 2007 році з ініціативи міської влади діючий на той час з клубом договівр оренди було достроково розірвано, що й дало старт протистоянню. ФК «Волинь» та «Феміда-Інтер» зі свого боку подали зустрічні позови про стягнення з міста коштів, які були вкладені в реконструкцію стадіону, проведену ще у 1999 році. Вищий господарський суд України виніс рішення, за яким місто мало сплатити 7,5 мільйонів гривень ТзОВ «Феміда-Інтер» та понад 2,6 мільйона гривень ФК «Волинь». Загальну сума фінансових зобов’язань міста по «Авангард» склала 10 мільйонів 171 тисячу гривень. Майно стадіону за рішенням суду арештували й описали. Увесь майновий комплекс «Авангарду» Львівський науково-дослідницький інститут судових експертиз оцінив у 7,5 мільйона гривень. На початку цього року уже відбувся перший конкурс з продажу арештованого майна стадіону «Авангард». Але він не відбувся через відсутність заявок від бажаючих придбати споруду. Незабаром мали б відбутися повторні прилюдні торги, які, за законом, починалися б з 30 відсотковою знижкою від стартової вартості лоту. І були усі підстави вважати, що повторний продаж став би результативним. Отож, так чи інакше, місто втрачало б контроль над «Авангардом». Тому депутати міської ради погодилися на мирову угоду, яку запропонували ФК «Волинь» та «Феміда-Інтер». Останні відмовилися від будь-яких фінансових претензій до міського бюджету, а місто віддало цілісний майновий комплекс стадіону «Авангард» в оренду футбольному клубу на 49 років. Каменем спотикання ледь не став туалет, мотоблок та відеомагнітофон, які все ще залишалися у комунальній власності, але їх депутати теж погодилися віддати клубу, аби перекрити частину боргу (адже вартість стадіона, фактично, перекривала лише борг перед ТзОВ «Феміда-Інтер»).

Поки що за неофіційною інформацією відомо, що таке рішення відкриє можливість для грунтовної реконструкції «Авангарду». На місці нинішнього стадіону за кілька років має постати сучасна європейська арена на 20-30 тисяч.

+++

Ярославский создает в Харькове маленькую Аргентину

Олесь Христюк

Sport.comments.ua

24.06.11

За последние три года харьковский «Металлист» потратил на приобретение аргентинских футболистов более 20 млн. евро

Клуб Александра Ярославского сейчас претендует на звание самого аргентинского в украинской Премьер-лиге. В последние годы селекционный отдел слобожанской команды сделал акцент на работе в Латинской Америке. Активно покупают «металлисты» за океаном не только традиционно популярных бразильцев, но и аргентинских легионеров.

Можно считать, что мода на представителей albicelestes (бело-голубые, цвета флага и сборной Аргентины) началась в Харькове с появлением в 2008-м Хонатана Майдана. Хотя ранее в «Металлисте» появился Хуан Игнасио Пиомбо, но он ни одного официального матча за первую команду так и не провел, вскоре отправившись домой.

Переход защитника Майдана из «Бока Хуниорс» в «Металлист» стал по-настоящему громким событие на украинском трансферном рынке. Как позже, после неожиданного возвращение Хонатана в Аргентину по семейным обстоятельствам, признается в одном из интервью сам Ярославский, игрок обошелся клубу в 4 млн. долларов. Сейчас харьковчане хотят вернуть защитника в команду, так как «Ривер Плейт» еще полностью не рассчитался за него.

После Майдана в «Металлисте» «отметились» полузащитники Вальтер Асеведо («Сан-Лоренсо») и Эрнан Фредес («Индепендьенте»), который играл в Украине на правах аренды. Закрепиться в основе команды Мирона Маркевича они не смогли и поэтому в «Металлисте» их уже нет.

Как оказалось, все это было только разминкой перед настоящим прорывом харьковчан на аргентинский рынок футболистов. Прошлым летом слобожане подписали защитника «Ривер Плейта» Кристиана Вильягра. Сумма отступных официально не объявлялась, но по данным специализированного сайта transfermarkt.de его стоимость составляет около 2 млн. евро. А зимой «Металлист» просто взорвал трансферный рынок, купив Себастьяна Бланко (8,7 млн. евро) и Джонатана Кристальдо (6 млн. евро).

В нынешнее межсезонье Ярославский уже успел отметиться новой покупкой аргентинца. В пятницу было официально сообщено о соглашении с полузащитником «Сан-Лорнесо» Хуаном Мануэлем Торресом. Сумма отступных не разглашалась. По оценкам transfermarkt.de. этот игрок «тянет» на 2 млн. евро.

Можно подсчитать, что на покупку аргентинцев в последние годы «Металлист» потратил около 21-23 млн. евро. Стоит предположить, новые исполнители из Южной Америки будут появляться в Харькове и в будущем. Руководство «Металлиста» считает, что высококвалифицированных украинских футболистов по адекватным ценам на нашем трансферном рынке в данный период нет.

+++
ЕВРО-2012

У Варшаві перевірили підсвітку євроарени

Ukraine2012.gov.ua

24.06.11

            

У вівторок, 21 червня, відбулося тестування освітлення біло-червоного фасаду головної польської арени на Євро-2012 − Національного стадіону у Варшаві, що прийме п’ять матчів чемпіонату, в т.ч. і матч-відкриття турніру.

Як розповіла речник Національного центру спорту Польщі (NCS) Дарія Куліньска, це було чергове випробування підсвітки столичної євроарени. «Це було перше тестування освітлення на такій великій площі. Враження від цього випробування є фантастичним, особливо зважаючи на той факт, що фасад можна підсвітити декількома способами. Так, аби підсвітка пасувала до характеру події на стадіоні», − підкреслила речник NCS.

Нагадаємо, крайній строк завершення будівництва стадіону у Варшаві був перенесений на п’ять місяців − з 30 червня на 30 листопада. Під час перевірок на арені виявили ряд недоліків, зокрема, були допущені помилки під час монтажу сходів, що ведуть до входів на сектори.

+++

Ремонтники генпрокуратури отримали ще 120 мільйонів на дорогу до аеропорту Юри Єнакієвського

Nashigroshi.org

24.06.11

КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» за погодженням з Нацагенством з питань Євро-2012 обрало ЗАТ «Укратоменергобуд» підрядником будівництва транспортної розв’язки на примиканні проспекту Науки до Столичного шосе (перша черга) вартістю 119,81 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Будівництво фінансується коштом державного бюджету по програмі підготовки до Євро 2012. Ця розв’язка має покращити рух в напряку аеропорту «Жуляни». В квітні «Укратомбудпроект» отримало підряд на будівництво 3,5 кілометрів дороги до аеропорту вартістю 174,35 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що власник компанії «Майстер-авіа», яка на 49 років за рішенням Київради орендувала аеропорт «Жуляни», продав 50% фірми структурі, близькій до народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенко. ТОВ «Майстер-авіа» пов’язують з народним депутатом від Партії регіонів Василем Хмельницьким.

Три роки тому народний депутат від Партії регіонів Андрій Деркач заявив про «наявність стійких корупційних ланок в атомно-енергетичній галузі, демонструючи діяльність ЗАТ «Укратоменергобуд», яке має найбільший обсяг фінансування і договорів, у взаємодії з керівниками міністерства та галузі».

В травні цього року “Укратоменергобуд” отримало підряд на ремонт з прибудовою адміністративного будинку Генеральної прокуратури України по вул.Різницькій, 13/15.

Підписатися на новини