Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Мирон Маркевич: «Идет кропотливая тренировочная работа»

Metalist.ua

30.06.11

Главный тренер команды Мирон Маркевич пообщался с клубной пресс-службой и дал свои оценки игре с чемпионом Австрии.

Сегодня мы уже лучше играли, чем в первой игре. Было меньше брака в передачах. Неплохо сыграли в обороне − я имею в виду командную игру − но также забили два мяча, а могли и еще забить. Хотя опять пропустили со стандарта... Конечно, за эти 10 дней нужно исправлять все недостатки, потому как игра со стандартов − наше уязвимое место. Ну а в целом я игрой доволен, моментами было очень неплохо.

Оцените проведенные замены. В первую очередь, выход Кристальдо.

Кристальдо вышел, сразу забил, мог еще забить − он очень неплохо вошел в игру. Шелаев тоже хорошо влился, да и Фининьо, хоть он и много пропустил. Разве что, возможно, только Романчук неуверенно сыграл. Мы стараемся всех понемногу подтягивать, чтобы были равноценные замены. А в целом, достаточно хорошо ребята сыграли.

А как оцените игру новичка − Торреса?

Он уверенно себя чувствовал, хоть и впервые вышел в стартовом составе. Я думаю, он должен прибавлять со временем.

А уровень соперника был достаточен для того, чтобы проверить команду?

Ну, все же чемпион Австрии. Хотя, они сегодня еще были не готовы, но ведь и мы пока что не набрали оптимальной формы. Наверное, и «Штурм» сейчас проводит тренировочные сборы где-то, так что в чем-то сказывается усталость. Но я считаю, что соперник квалифицированный. Не забывайте, что мы им проиграли в Кубке УЕФА, так что это немного послужило стимулом. Но еще раз хочу повторить, это тренировочная игра, мы не делаем никаких таких выводов. Идет кропотливая тренировочная работа.

То есть, на результат Вы внимания не обращаете?

Меня интересует только качество игры. Конечно, хочется выигрывать, но и из проигрыша мы не делаем никаких трагедий. Главное − правильно играть.

Ну, а по выполнению установок на игры есть замечания?

Я не имею никаких претензий ни по первой, ни по второй игре − все старались, хотели сыграть. Дай Бог, чтобы так и дальше было.

+++
ЕВРО-2012

Назустріч Євро-2012. Втрачений шанс

Олена Перепадя, Сергій Лещенко

Pravda.com.ua

30.06.11

Євро-2012 замість шансу на оновлення країни перетворилося на історію втрачених можливостей − як інфраструктурних, так і фінансових.

Літні Олімпійські ігри 1992 року, які відбулися в Барселоні, залишили після себе практично нове місто. Замість промзони в каталонському мегаполісі виникли багатокілометрові пляжі, що дали поштовх для розвитку всього узбережжя, а «олімпійське селище» стало новим житловим районом.

Це − вдалий приклад проведення одного з найбільших спортивних форумів у великому мегаполісі.

Водночас вже зараз можна прогнозувати, що Київ, де відбудеться фінал чемпіонату Європи з футболу, втратив свій шанс на оновлення та розвиток, поштовхом до якого могло стати Євро-2012.

Навпаки, Київ став прикладом того, як не потрібно робити, і тягар провини за це несуть як помаранчеві попередники, так і нинішні біло-блакитні господарі життя.

Замість будівництва нового стадіону в одному з депресивних районів Києва, що дало би йому друге життя, влада Ющенка вирішила реконструювати старий Республіканський стадіон в самому центрі столиці.

Гігантська арена після проведення Євро-2012 просто не потрібна в тому місці, де її розташовано. Вона експлуатуватиметься від сили декілька разів на квартал, але при цьому займатиме 17 гектарів найдорожчої в Україні землі. Скрізь в Європі спортивні майданчики такого масштабу, як, власне, і виставкові комплекси, намагаються винести за межі центра.

У тій же Барселоні і легендарний стадіон «Камп Ноу», і експо-центр Fira Gran Via розташовані далеко за межами центральних кварталів. Таким чином, натовпи вболівальників або гостей конгресів та виставок не створюють додаткової тисняві у центрі, а міські околиці, де розташовані ці об'єкти, обростають готелями, зупинками метро та іншою супутньої інфраструктурою.

Місто розвивається гармонійно, уникаючи концентрації офісів та штаб-квартир в кількох кварталах центральної частини. Що, відповідно, покращує ситуацію з автомобільними заторами та шкідливими викидами.

Але це все − не про Київ. Окрім неграмотного підходу до будівництва центральної арени, Євро-2012 стане святом під час чуми для українського бюджету.

Наприкінці травня 2011 року уряд Миколи Азарова затвердив нову загальну кошторисну вартість реконструкції НСК «Олімпійський». Ця цифра склала захмарні 4 мільярди 590 мільйонів 32 тисячі гривень. Усі кошти, якими профінансовано стадіон, взято з хронічно недофінансованого державного бюджету. І це − також приклад того, як не повинно робитися.

llianz Arena vs НСК «Олімпійський»

Перебуваючи в Мюнхені, автор «Української правди» ознайомився з досвідом будівництва стадіону Allianz Arena − одного з найсучасніших в світі.

Тягар фінансування для його створення було покладено не на державний бюджет Німеччини, а на утворене у 2001 році ТОВ «Allianz Arena Muenchen Stadion GmbH», у яке з рівними долями увійшли два баварські футбольні клуби: легендарна «Баварія» та «Мюнхен 1860».

У 2006 році через фінансові проблеми клуб «Мюнхен 1860» продав свою частку в 11 мільйонів євро партнеру, і відтоді єдиним власником Арени є «Баварія».

Тобто заможна німецька держава не має жодного стосунку до будівництва та утримання стадіону. Натомість в Україні весь тягар НСК «Олімпійський» несе бюджет.

Що у підсумку ми маємо?

Встановлені факти показали, що в найдорожчій федеральній землі Німеччині, з її цінами та зарплатами, вийшло дешевше побудувати з нуля красень-стадіон, ніж реконструювати в Україні НСК «Олімпійський».

Можлива розгадка цієї аномалії лежить на поверхні − Німеччина посідає 15 місце в рейтингу сприйняття корупції Transparency International, тоді як Україна − 134.

Вбивчі цифри

Будівництво Allianz Arena також відбувалося напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2006 року. Стадіон було розпочато восени 2002 року і завершено наприкінці квітня 2005 року. Офіційне відкриття Арени відбулось 30 травня 2005 року.

Повна вартість зведення «Арени» з нуля становила 340 мільйонів євро − при чому цю цифру взято з урахуванням коштів на фінансування проекту, повідомив «Українській правді» представник відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю «Арени»Вернер Гьотц.

Безпосередньо на будівництво було використано близько 286 мільйонів євро. У період будівництва його вартість суттєво не підвищилась, і замовники, як і підрядники, практично залишились в межах запланованої суми.

Уже сьогодні кошторис реконструкції НСК «Олімпійський» в Києві склав 400 мільйонів євро − 4 мільярди 590 мільйонів 32 тисячі гривень.

Як таке може бути?

Відповідальні за підготовку до Євро-2012 вітчизняні чиновники вважають некоректним порівнювати Allianz Arena (340 мільйонів євро) та НСК «Олімпійський» (400 мільйонів євро) лише тому, що німецький стадіон був зданий до експлуатації шість років тому, в 2005-му.

«З врахуванням щорічної інфляції в 2-4% їх вартість (збудованих в Європі стадіонів) сьогодні значно перевищила б ціну «Олімпійського», − писав у статті на Українській правді головний чиновник, відповідальний за підготовку до Євро-2012, Володимир Ковалевський.

Аналогічно коментував ситуацію в інтерв'ю Українській правді профільний віце-прем'єр Борис Колесніков. «Коли ви порівнювали вартість НСК «Олімпійський» з європейськими стадіонами, у мене була до вас претензія, тому що ви обрали стадіони, побудовані в Європі 6-8 років тому, не враховуючи індекс інфляції...».

Українська правда зацікавилася його аргументацією. І от що ми встановили.

Сумарний рівень інфляції в Німеччині протягом 2005-2010 років, згідно з офіційними статистичними даними, становив 8,2%.

Тобто, якщо кошторис будівництва Allianz Arena в 2005 році склав 340 мільйонів євро, то в 2010 році вартість стадіону становила би 367,8 мільйонів євро.

Виходить все одно дешевше, ніж НСК «Олімпійський»!

Витратні матеріали для Allianz Arena та НСК «Олімпійський» приблизно однакові.

Так, для зведення Allianz Arena було використано приблизно 120 000 кубічних метрів бетону, на НСК «Олімпійський» − 118 тисяч. На німецький стадіон пішло близько 22 000 тон сталі, на київський − 37 тисяч тон металопрокату.

А тепер порівняймо видатки на таку статтю бюджету, як робоча сила.

За даними Німецької будівельної спілки www.bauindustrie.de, мінімальна оплата праці будівельника у 2001-2006 роках становила приблизно 10,20 євро/година для некваліфікованого і 12,30 євро/година для кваліфікованого робітника.

Робочий тиждень в Німеччині у будівельній галузі становить 38 годин взимку та 41 годину − в інші місяці, згідно з тарифними угодам на підставі законодавства про працю.

Отже, в середньому місяць містить 160 робочих годин для німецького будівельника. Відповідно, його місячна оплата праці складає від 1632 євро до 1968 євро.

Тепер порівняємо це з оплатою праці на будівельних майданчиках до Євро-2012 в Україні. Згідно з офіційним буклетом Нацагентства Євро-2012, середня місячна зарплата на основних об'єктах Євро-2012 становить 3 200 гривень, тобто 278 євро.

Таким чином, зарплата українського будівельника в шість (!) разів нижча за оплату праці німецького колеги.

Порівняльна таблиця

Місткість

Кошторис

Інфляція в Німеччині 2005-2010

Кошторис з урахуванням інфляції

Зарплата будівельників

Allianz Arena

69 901

340 млн євро

8,2%

367,8

Мінімальна 1 632 євро

НСК «Олімпійський»

68 055

400 млн євро

400

Середня 278 євро

Як за цих умов реконструкція НСК Олімпійським може бути дорожча за ціну будівництва Allianz Arena в Мюнхені, навіть помноженої на п'ятирічну інфляцію в Німеччині?

Відповідь на це питання мають шукати правоохоронні органи.

Мюнхенське диво

За параметрами, Allianz Arena майже ідентична до НСК «Олімпійський». Мюнхенський стадіон може прийняти 69 тисяч 901 глядача, тоді як київський вміщатиме 68 тисяч 55 глядачів.

Але історія Allianz Arena − повна протилежність до НСК «Олімпійський». Стадіон розташований далеко за межами центру міста − на півночі від баварської столиці Мюнхена в районі Фрьоттманінга. До Арени можна дістатися або по автобану, або метро.

На підходах до стадіону відчувається безмежність простору, де неможливо навіть уявити загрозливе скупчення людей чи тисняву. Порівняйте це з НСК «Олімпійським», затиснутим між бетонними коробками.

«Арена» класифікується в Європі як елітний стадіон. Причина цьому − не тільки архітектурні та технічні інновації, а й максимальний комфорт для відвідувачів.

Фасад стадіону має незвичний вигляд і складається з 2760 ромбовидних самоочищуваних під дощем, жаро-, тепло− і холодостійких «подушок» з фольги, які перебувають під постійним тиском у 350 Паскалів.

При снігопадах тиск у «подушках» автоматично коригується з тим, щоб вони витримали товщину снігового покрову до 1,6 м. Кожна з 1056 «подушок» може окремо освітлюватись білим, синім та червоним кольором, що особливо вражає під час вечірніх матчів.

Після відкриття «Арени» місцева поліція відзначила, що через мигтіння стадіону у вечірній час аварійність на навколишніх дорогах підвищилась на 10%. Зважаючи на це, «Арені» дозволили світитись однотонно, змінюючи колір не частіше одного разу в півтори години.

Трьохярусні трибуни «Арени» є унікальними для Бундесліги. З найвищого ряду, що має нахил у 34 градуси, забезпечується ідеальний перегляд гри.

Окрема ілюстрація гуманного підходу власників Allianz Arena − створення дитячої кімнати, де може перебувати дитина протягом перегляду її батьками футбольного матчу. Ця послуга є безкоштовною, а сама дитяча кімната, як і стадіон, працюють щоденно для екскурсійного відвідування.

Будівництво Allianz Arena в Мюнхені відбувалося за всіма правилами демократії. У жовтні 2001 року, за п'ять років до проведення Євро-2006, пройшов місцевий референдум, який мав вирішити два питання: чи можна будувати новий стадіон саме на обраному місці та чи повинно місто забезпечити інфраструктуру для цього об’єкта? Дві третини тих, хто прийшов на референдум, відповіли на ці питання «так».

Тепер згадаймо, як це відбувалося в Україні.

Про проведення Євро-2012 в Києві було відомо ще в квітні 2007 року, тобто в запасі було понад п'ять років до початку першості. Однак ні столична влада, ні центральна не цікавилася думкою платників податків про те, що саме планують будувати за кошти, які недоотримають вчителі та лікарі. Будівництво стадіону в самому центрі столиці − це спадок, який залишив після себе Ющенко.

Для зведення Арени в Мюнхені було оголошено конкурс проектів, на який було виставлено вісім моделей. Кошти на архітектурну розробку стадіону отримала швейцарська фірма Herzog & de Meuron, генеральний підряд на будівництво відійшов «Alpine Bau Deutschland AG», а генеральне планування − «НVB Immobilien AG».

До речі, як повідомила «Українській правді» уповноважений менеджер з питань якості будівництва «Alpine Bau Deutschland AG»Зігфрід Суханек, вони не змогли отримати проекти для будівництва в Україні стадіонів до Євро-2012, хоча зводять до футбольного Чемпіонату Європи-2012 три стадіони у Польщі.

Німецький досвід покарання

А тепер ще один вражаючий факт.

Хоча ми вже встановили, що побудувати Allianz Arena виходить дешевше, ніж реконструювати НСК «Олімпійський», навіть з урахуванням цього виявилося, що спорудження мюнхенського стадіону супроводжувалося... махінаціями.

У березні 2004 року щодо тодішнього президента футбольного клубу «Мюнхен 1860» та його сина, який обіймав посаду комерційного директора команди, виникла підозра у хабарництві при проектуванні стадіону.

Це стало причиною видачі дозволів на їхній арешт. 15 березня 2004 року президент клубу Карл-Хайнц Вільдмозер старший оголосив про відставку, а 18 травня того ж року за браком доказів у корупційному діянні справа щодо нього була закрита.

Син же залишився під вартою, і у серпні 2004 року йому було пред’явлено обвинувачення в ухиленні від сплати податків та хабарництві у господарській діяльності.

Фактично йому інкримінувалось те, що замовлення будівництва Allianz Arena у «Альпіне-Бау» супроводжувалось отриманням хабара у 2,8 мільйонів євро за розголошення даних тендера, а саме замовлення було здійснено на суму із завищеними показниками.

Вина Вільдмозера-молодшого була доведена у суді. На думку преси преса, він взяв на себе і тягар батька. У підсумку, за вчинені злочини йому було призначено покарання у виді 4,5 років позбавлення волі.

Чи дізнаємося ми колись, скільки реально коштував НСК «Олімпійський», і чи понесе покарання хоч хтось із тих, з чиєї вини вчителі та лікарі недоотримають грошей, які були розпорошені на головному будівельному майданчику Євро-2012?

+++

Год до Евро-2012. Польша. Стадионы

Александр Чеканов

Ua-football.com

30.06.11

Покончив с описанием текущих дел на украинских стадионах будущего чемпионата Европы и отметив приближение турнира бурными праздництвами под названием «Год до Евро», хочу переключить ваше внимание на положение дел с польскими аренами будущего первенства континента. Как бы там ни было, а ситуация на тамошних спортивных объектах не заставит с равнодушием наблюдать за подготовкой соседей. Хотя бы потому, что все негаразды польской стороны воспринимаются у нас с таким себе ехидным и плохо скрываемым удовлетворением − мол, нечего было Украину «топить» непонятными материалами и окутывать Неньку слухами о сокращении городов, переносе финального матча, неравном распределении матчей между партнерами и т.д. К слову, на это ваш автор напирал, давая комментарий от лица редакции сайта Украинской службе Польского радио: теперешняя реакция украинцев на проблемы Польши вполне логична, естественна и очень даже укладывается в канву украино-польского соревнования под названием «Кто лучше готов к Евро-2012». Одним словом, как вы понимаете, в соседней стране не все так гладко, как представлялось ранее.

В столице ихней − славном городе Варшаве − продолжается возведение нового Национального стадиона. Строится он на месте снесенного стадиона «Десятилетия», который, впрочем, в последнее время выполнял не самые прямые свои функции, довольствуясь неофициальным статусом… самого масштабного базара в Европе. Надо сказать, что строение действительно грандиозное и отгрохать его без срывов, наверное, нереально. Пусть поправят знающие люди, но, по-моему, планирование чего-либо конкретного в строительстве есть дело весьма условное. В Польше никаких ноу-хау в этом вопросе пока не придумали, а потому отставание в графике виделось вполне естественным…

Если оперировать общедоступными данными, то ситуация вокруг самой большой строительной площадки в стране выглядит примерно так. Примерно три недели тому журналисты издания «Dzennik Gazeta Prawna» вывалили на печатные и электронные страницы ошеломляющую информацию − главная польская арена чемпионата-2012 рискует быть сданной в марте следующего года, то есть за три месяца до старта турнира! Причина − просчеты в проектировании, а также проколы в выполнении работ. Серьезная заявочка, не правда ли? Точно также подумали в штабе главного инвестора строительства, он же заказчик работ, Национального центра спорта Польши (NCS), после чего выступили с официальным опровержением. Все работы, мол, ведутся согласно утвержденным графикам, первый матч на новой арене сыграют в сентябре, открытие состоится строго по плану. Перед этим, правда, NCS перенес начало продажи билетов на шоу акробатов-мотоциклистов «Red Bull X-Fighters» − первое спортивное мероприятие стадиона, которое должно было пройти 6 августа.

В тоже время, здесь не стали скрывать того, что при проверке был выявлен ряд дефектов: в частности, лестницы, ведущие ко входам на трибуны, не выдержали испытания на прочность. Далее события стали развиваться с калейдоскопической быстротой. Р-раз − и министр спорта и туризма Адам Герш выступает с критикой генерального подрядчика, консорциума фирм Alpine BAU − Hydrobudowa − PGB. Д-два − NCS и вовсе отменяет выступление жужжащих машин. Т-три − и NCS делает последнее китайское предупреждение исполнителям работ, требуя в двухнедельный срок устранить недоработки и грозя разрывом действующего договора в купе с финансовыми санкциями. Ч-четыре − и ставится под сомнение проведение матча-открытия стадиона между сборными Польши и Германии 6 сентября, а в головах поляков возникает на редкость занимательное решение с переносом игры в Гданьск, откуда только что переехал поединок хозяев с французами. П-пять − и премьер-министр Дональд Туск объявляет о смене так называемого лидера вышеупомянутого консорциума, а также об установлении нового крайнего срока окончания работ − 30 ноября. Замечу, что изначально планировалось завершить все строительные работы до конца июня, то есть отставание составляет пять месяцев. «Новый руководитель строительства является партнером, с которым мы находим общий язык, и я считаю, что окончательный срок завершения работ − 30 ноября − будет соблюден», − прокомментировал Дональд Туск.

Вообще ситуация с варшавским стадионом лично у меня вызвало желание полезть в гипотетические сравнения с украинской реальностью, хотя это, безусловно, бесполезное занятие. Условно говоря, я искренне рад, что некие немецкие подрядчики «Олимпийского» сорвали сроки поставок элементов крыши главной арены будущего чемпионата, и тем самым обеспечили нашим строителям запас времени в два с половиной месяца. Иными словами, открытие киевского стадиона на День Независимости страны накрылось медным немецким тазом. И я не вижу повода грустить по этому поводу :-) Ужо лучше доделать все и сразу, нежели гнать под президентский срок, после чего начинать что-то выдумывать про обновленные требования УЕФА. Харьковчан прошу пропустить сие место. Ваша перестройка «Металлиста» действительно выглядит несколько странно с точки зрения вечных работ по соблюдению тех самых требований Союза, но это к делу не относится. Ну, это чисто субъективное мнение автора, а потому продолжим делами в Варшаве.

Тем не менее, работы на Национальном стадионе все-таки ведутся и ведутся достаточно активно. Рабочие продолжают устанавливать индивидуальные зрительские сидения (на своих местах разместились уже 37 из 58 тысяч сидушек), осуществляется монтаж мембранного покрытия кровли (50 из 72 элементов уже накрыли трибуны Национального стадиона), что называется «упаковывается» выдвижная части крыши, которая будет скрываться в специальном «домике» под самым куполом арены, тестируется внешнее освещение. Одним словом, несмотря ни на что, работы продолжаются, хотя с выполнением некоторой части из них пришлось повременить.

Но не единым «Народовым» (Stadion Narodowy − он же Национальный стадион) богаты наши польские партнеры. Проблемы имеются и на берегу Балтийского моря. Гданьску все никак не удается разжиться позитивным рапортом полиции и служб безопасности на предмет разрешения открыть наконец-то местную красавицу-арену.

Вы наверняка уже в курсе того, что 6 июня на новехоньком стадионе должны были сыграть национальные сборные Польши и Франции. Однако местные органы: маршал воеводства, полиция и пожарники сказали свое веское «нет» проведению массового мероприятия. И хотя в Польском футбольном Союзе долго и нудно утверждали, что решение о проведении матча выносят только в стенах PZPN, разумеется, никто не взял на себя высокую ответственность, и встреча поляков с французами уехала на варшавский стадион «Легия». Который, кстати, тоже пережил реконструкцию к Евро-2012, и будет использоваться как одна из тренировочных баз для команд-участниц турнира.

Впрочем, несмотря на все проблемы сдать балтийский стадион обещаются в самое ближайшее время. По крайней мере, 1 июля планируется передача объекта оператору стадиону − футбольному клубу «Лехия» (Гданьск). К слову, местных болельщиков уже оповестили о тех количествах кровно заработанных, которые им придется вывалить за право посещать матчи на новопостроенном стадионе во время розыгрыша первенства 2011/2012. Надо отметить, что цены вполне демократичные. Не «Донбасс Арена», конечно, с ее двадцатью гривнами за воротами, но вполне приемлемо (считайте по курсу 1 евро − 2,85 гривны).

Что еще стоит отметить, так это введение обязательного (!) наличия у каждого болельщика индивидуальной карты. Эта мера принята в целях борьбы с футбольными хулиганами, которые, как вы наслышаны, накануне чемпионата Европы одолевают Польшу по всем фронтам. Один только финал национального кубка чего стоит! Думается, что украинским клубам стоит также взять на вооружение этот метод борьбы с беспорядками на трибунах. Глядишь, и удастся избежать случаев а-ля противостояние фанатов и стюардов на стадионе «Динамо». (Когда 28-го числа на товарняке «Погони» с «Унион Берлином» фанаты польской команды устроили нехилое пиротехническое шоу, ваш автор и вовсе впал в ступор)

Ну а совсем уж недавно PZPN объявил о том, что матч между сборными Польши и Германии состоится именно на «PGE Arena». Кроме того, как сообщают польские коллеги на открытии арены во Вроцлаве «Кадра» сыграет со «Скуадрой Адзуррой»…

Однако и городу, который 10 сентября должен принять большой боксерский вечер, апогеем которого станет поединок Виталия Кличко и Томаша Адамека, также не удалось в срок завершить свой новый футбольный стадион. Первоначально предполагалось, что вроцлавская муниципальная арена будет готова к концу июня 2011 года, однако, когда стало ясно, что графики категорически не выдерживаются, зашла речь о середине августа, а конкретно о 14 дне восьмого по счета месяца года.

Как видим, окончание строительных работ все ближе подвигается к первому грандиозному мероприятию нового еврообъекта и очень не хочется, чтобы в Польше случился еще один обидный облом, на сей раз боксерский. Не будем забывать, что через неделю после украинского и польского тяжеловесов во Вроцлав нагрянет и мировая звезда поп-музыки Георгис Панайоту, более известный как Джордж Майкл. Любят в Польше под концерты стадионы откупоривать − в Познани был Стинг, во Вроцлаве будет Майкл. Кому интересно, продажа билетов на концерт англо-грецкого певца стартовала 21 июня, цены − от 30 до 215 долларов. Не лишним будет напомнить и то, что на торжественной церемонии киевского НСК «Олимпийский» должна выступить одна из известных европейских групп.

А пока же на будущей арене чемпионата Европы в столице Нижнеселезийского воеводства активно протекают строительные работы. В самом разгаре находится процесс монтажа индивидуальных зрительских сидений, коих уже насчитывается более семи тысяч штук различных оттенков зеленого цвета. Полностью готова кровля объекта, а рабочие уже приступили к созданию травяного газона. Для этого из Венгрии завезут рулонный газон, который состоит из семи видов трав. Уже готова дренажная система и система полива будущего поля баталий Евро-2012.

Газонные вопросы актуальны не только для Вроцлава, но и для Познани, где, как известно, футбольное поле одно из самых проблемных мест муниципального стадиона «Лех». Хотя здесь и решили не производить замену существующего покрытия нынешним летом, думается, что до старта континентального первенства стадион обретет новый газон.

Однако же есть у местных организаторов и более интересные проблемы. Весьма и весьма уголовные :-) Так окружная прокуратура города начала два расследования по делу о злоупотреблениях при реконструкции футбольной арены, которую сдали в эксплуатацию осенью прошлого года. Прокуратура обнаружила утечку финансовых средств при ведении строительных работ. Это стало результатом следственных действий Центрального антикоррупционного бюро РП, которое с февраля этого года изучало вопрос нарушений во время модернизации стадиона. В частности, первое расследование касается подозрений в нецелевом использовании более трех миллионов баксов. Речь идет о непредусмотренной проектом замене одного стройматериала другим и несоответствующее ведение по этому случаю технической документации.

Второе следствие будет касаться реализации проекта обустройства помещений внутри трибун арены, соглашение на осуществление которого подписано не в результате проведения тендера, а путем прямого назначения исполнителя. У нас на этот случай есть домашняя заготовка − мол, мы чемпионат Европы хотим или соблюдение тендерных процедур? Интересно, чем это в Польше закончится…

На последок же хочу привести слова президента Польского футбольного Союза Гжегожа Лято, которые он произнес в интервью официальному журналу этой организации: «Ребята, скажу честно − я ничерта не смыслю в строительстве стадионов! Но доверяю мнению спецов. В первоначальные графики были заложены широкие (толерантные) временные рамки, а потому я не сомневаюсь, что с подготовкой спортивной инфраструктуры к старту турнира мы справимся. Что уж там говорить, если новый «Уэмбли» сдали в эксплуатацию с четырехлетним опозданием!». Ага, и потратили на него чуть ли не в два раза больше, чем хотели.

+++

Міжнародний трансляційний центр під час Євро-2012 розмістить до 1,5 тис. осіб

Укринформ  

30.06.11

 Міжнародний трансляційний центр, звідки під час Євро-2012 вестиметься трансляція матчів і спортивних програм, зможе розмістити близько 1,5 тис. тележурналістів і осіб обслуговуючого персоналу. Про це власному кореспондентові УКРІНФОРМу розповів голова Місцевого оргкомітету з підготовки Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року Адам Олькович.

  

“До центру передаватимуться телесигнали з усіх восьми міст-учасників чемпіонату. Там вони кодуватимуться і за допомогою супутникового зв'язку, згідно з часовими поясами, розповсюджуватимуться серед телеканалів, які викупили права на трансляцію”, − сказав керівник спілки “Євро-2012 Польща”.

  

А.Олькович повідомив, що 21-22 червня у Варшаві відбувся попередній семінар партнерів, які транслюватимуть ЧЄ-2012. За його інформацією, партнери презентували усі континенти і майже 200 країн світу. Керівник Місцевого оргкомітету зауважив, що це були не лише представники національних, але і міжнародних телекомпаній (наприклад, SKY Sport), які мають право на трансляцію турніру в багатьох країнах світу.

  

Під час семінару учасників поінформували про побутові умови їхнього розміщення, систему комунікації між готелями та центром, ознайомили з приміщеннями виставкового центру EXPO XXI загальною площею 14 тис. кв. м, де розміститься трансляційний центр.

  

Наступний семінар для партнерів трансляції Євро-2012 відбудеться безпосередньо перед турніром.

+++

До кінця року запустять сайт про погоду на Євро

Ukraine2012.gov.ua

30.06.11

Український гідрометцентр до кінця 2011 року планує запустити сайт, присвячений погоді у містах-господарях Євро-2012. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомив начальник ГМЦ Микола Кульбіда.

«Зараз продовжується розробка спеціального сайту для Євро-2012. Запустити його плануємо до кінця року. Сайт міститиме найточнішу інформацію про погоду у приймаючих містах», − сказав він.

Як повідомив Микола Кульбіда, ресурс міститиме інформацію про кліматичні умови приймаючих міст ЧЄ, фактичну погоду у містах та на шляхах слідування між ними, прогнози погоди на різні періоди та штормові попередження.

Сайт до Євро-2012 запустять як спеціальний розділ на базі Інтернет-ресурсу Гідрометцентру (meteo.gov.ua).

+++

В Італії вважають «Шахтар» чудовою рекламою Євро-2012

2012ua.net

30.06.11

Донецький «Шахтар» − це чудова реклама майбутнього чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Таку думку в інтерв'ю італійському порталу Firenzeviola.it сказав репортер Corriere dello Sport Альберто Польверозі, коментуючи можливість флорентійської «Фіорентини» взяти за основу модель роботи донецького клубу.

«Менщі зще подобається модель роботи «Удінезе». А «Шахтар» має дуже впливового власника. Цей клуб − чудова промоція чемпіонату Європи в Україні», − сказав журналіст.

Цікаво, що наставник «гірників» Мірча Луческу розповів Firenzeviola.it про роботу донецького клубу. «Роботу потрібно починати з більшої довіри молодим гравцям. Ми вирішили інвестувати у бразильців, відбираючи тих гравців, які вже в 17 років демонструють свій високий клас в Південній Америці», − сказав Луческу.

Підписатися на новини