Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Призовий фонд Інтер Суперкубка України

Fpl.ua

21.06.11

5 липня у Полтаві відбудеться матч за Інтер Суперкубок України між Чемпіоном та володарем національного Кубка − донецьким «Шахтарем», і фіналістом Кубка України − київським «Динамо».

Окрім престижного трофею, команди змагатимуться й за призовий фонд, що складає еквівалент 100 тисячам доларів США. Переможцю матчу-відкриття сезону дістануться 65% цієї суми, іншому учаснику зустрічі − 35%.

+++

Олег Кононов: «Клуб перед командою виконує всі вимоги»

Fckarpaty.lviv.ua

21.06.11

У неділю «Карпати» вилетіли до Австрії, де, як і рік тому, в тамтешніх Альпах проведуть основний етап підготовки до нового сезону, в якому на «зелено-білих» знову чекають не лише виступи на внутрішній арені, а й нелегкий іспит Лігою Європи. Напередодні вильоту команди на міжсезонний збір головний тренер карпатівців Олег Кононов відповів на запитання Інформаційного центру. Причому у ході розмови торкалися не лише питань життя самої команди «Карпати», а й майже усіх напрямів роботи клубу. Але почали з того, що завжди найбільше хвилює вболівальників у міжсезоння, − кадрових змін у команді. 

− На збір до Австрії з різних причин з нами не летить кілька гравців, − почав розмову Олег Георгійович. − Сергій Кузнецов ще не завершив лікування ахілла, яке триває вже майже півроку. У Вільяма Батісти рецидив старої травми, і лікарі вирішили, що йому краще залишитися у Львові і лікуватися. Для Тіаго клуб шукає іншу команду і, швидше за все, новий сезон бразилець проведе в оренді. А найбільш невизначена ситуація з Резваном Кочішом. У нього закінчився термін оренди-договору з нашим клубом. Наразі гравець разом зі своїми агентами ніяк не може визначитися, де він продовжить кар’єру. Особисто я тільки за те, щоб Резван й надалі грав у нашій команді. Але в даній ситуації далеко не все залежить тільки від тренера і клубу. Насамперед футболіст повинен сам хотіти грати за «Карпати».

− А як щодо підсилення команди новачками?

− Над цим питанням ми, як і раніше, постійно працюємо. Але ведемо так звану точкову селекцію, шукаючи підсилення на ті позиції, які цього потребують в першу чергу. Можу сказати, що на збори в Австрію приїде кілька потенційних новачків нашої команди. Але чи підійдуть вони нам і чи підпише клуб з ними контракти, я зараз сказати не можу. Тому й прізвищ називати не хочу. Додам, що ми також ведемо переговори з кількома гравцями, можливості і потенціал яких нам добре відомі. Тому їх переглядати немає потреби. Тут головне − домовитися про співпрацю. Однак наразі нічого конкретного ще немає, а тому й тут я не буду називати жодних імен.

− Молодь «Карпат» минулий сезон провела не так вражаюче, як попередній. Тим не менше, кількох гравців дубля ви берете на збір до Австрії...

− Почнемо з того, що результат в турнірі молодіжних команд не може бути самоціллю. Ні, прагнути перемагати необхідно в кожній грі. Адже тільки за цієї умови у футболіста формується психологія переможця. Однак головне завдання дублюючого складу все ж підготовка якісного резерву для головної команди. Що стосується молодіжки «Карпат», то минулий сезон вона відіграла не те, щоб погано, а точніше буде сказати, не стабільно. Тим не менше, кращим ми даємо шанс себе проявити. Окрім Гудими, Гірського і Тістика, які грали за молодь, але тренуються з основою, до Австрії їдуть також Озарків, Гордійчук, Бідловський, Омельченко і воротар Данкович.

− На вашу думку, в кого з них найвищі шанси закріпитися в головній команді?

− Не сприймайте мої слова за педагогічний хід чи дипломатію, але скажу, що все в руках кожного з них. Хто буде віддавати всі сили на кожному занятті і проявить себе у грі, на того ми й будемо розраховувати в подальшому. Але хочу додати, що маю до нашої молоді претензії. У більшості з них не вистачає справжнього клубного патріотизму. Чи не кожен хоче щось отримати вже, хоча, за великим рахунком, ще нічого з себе як футболіст не представляє і нічого ще не зробив для команди, для клубу. Разом з тим, багато хто з молодих гравців на мене ображається за те, що я їм мало даю ігрового часу. Але при цьому, коли виходять на поле, то майже нічого не показують. А потрібно, навіть коли вийшов на 5−10 хвилин, відіграти наданий тобі ігровий відрізок так, щоб тренер у наступному матчі мав бажання і всі підстави випустити тебе на більше часу. Також дуже хочу, щоб наша молодь чітко усвідомила: «Карпати» вийшли на той рівень, коли не достатньо просто вийти на поле і зіграти так, щоб нічого не зіпсувати. Необхідно виходити на поле і робити результат. Тільки в цьому випадку гравці основного складу будуть ставитись до молодого футболіста як до рівноправного партнера по команді.

− Давайте повернемося до головної команди клубу. «Карпати» другий рік поспіль займають п’яте місце. Чи є різниця між двома останніми сезонами?

− Переконаний, що так. Чемпіонат, що минув, ми провели впевненіше за попередній, я б сказав, відіграли солідніше. Цього року місце в п’ятірці ми собі гарантували ще за чотири тури до закінчення і водночас реально претендували на третє місце. Думаю, якби обіграли «Металіст», а ми були до цього близькі, то бронзові медалі були б цілком реальними. Але вийшла нічия (щоправда, знову не обійшлося без суддівських помилок на користь нашого суперника), яка дозволила харків’янам зберегти відрив у чотири очки, і завдання пробитися в призери стало для нас малореальним. Але ми продовжували боротьбу, якщо не за третє місце, то за четверте, і дуже хотіли в наступній грі обіграти «Динамо». Так що інтрига була, а це хороший для нас сигнал − прогрес однозначно є.

− І все ж, чого забракло, щоб не лише боротися за медалі, а й вибороти їх?

− У першу чергу причину шукаю в собі, в середині команди. Адже всі ми люди, всі ми десь помиляємося. Головне знайти помилку і виправити її. Шукаю помилки в тренуваннях, помилки в іграх, які призводили до пропущених голів. Треба аналізувати всі ігри, шукати недоліки в собі, працювати над цим. Адже клуб перед командою, перед гравцями виконував усі вимоги − в цьому плані дуже позитивний момент, це також прогрес.

− Який матч минулого чемпіонату вважаєте найкращим?

− (Після роздумів. − Авт.) Напевно все ж таки з «Шахтарем» у Львові. І справа не тільки в тому, що ми виграли. Головне, у тому матчі ми переграли «Шахтар» за всіма показниками − за ТТД, за темпом гри і навіть за контролем м’яча. Я був дуже радий, що ми зуміли краще контролювати м’яч, ніж донецькі бразильці.

Щоправда, ще вищі статистичні показники у нас були в домашній грі з «Іллічівцем». Але при всій повазі до маріупольської команди, це все ж таки не «Шахтар». А взагалі скажу, що у весняній частині чемпіонату ми відіграли впевненіше і серйозніше, ніж восени.

− А яка гра вийшла найгірша?

− За результатом − у Донецьку з «Металургом», а за якістю гри − в гостях із «Севастополем». Хоча в обох іграх (у першій до рахунку 0:0, а в другій − до 1:1) ніби все було нормально. А от пропустили − і все, гра повністю пропала. Найприкріше, що в цих матчах ми не змогли перебороти самих себе. Довший час грали впевнено, а потім − збій і провал. Треба дуже серйозно поставитись до таких моментів, нічого подібного в майбутньому не повинно бути. Команда не може не проявляти у грі характер. Тут треба взяти за взірець домашній поєдинок з «Таврією», коли ми залишилися у меншості, але переграли суперника і за рахунком, і за всіма показниками статистики.

− Коли аналізувати гру «Карпат» по лініях, яка з них найбільше потребує підсилення?

− Напад і центр захисту.

− Багато хто вважає, що найслабшою ланкою «Карпат» є захист. Ви згідні з такою оцінкою гри оборони?

− Якби нам не забили шість голів у двох заключних іграх, то наш показник за пропущеними голами був би значно кращим, ніж у попередньому сезоні. Щодо гри задньої лінії, то почну з воротарів. Від них, коли відверто, я очікував загалом трохи більшого. Окремі ігри вони стояли дуже добре, але траплялися в них і неприпустимі помилки. Однак я вірю в них та сподіваюся, що вони добре підготуються до нового сезону і в подальшому значно частіше рятуватимуть команду від пропущених голів. На флангах оборони, я вважаю, у нас великих проблем немає. А от хорошого центрального захисника нам треба знайти. Я не маю особливих претензій до тих гравців, які у нас є. Просто на цій позиції ми маємо трьох виконавців, а попереду нас чекає багато відповідальних ігор, та ще й у напруженому графіку. А окрім втоми, є ще такі моменти, як травми, дискваліфікації... Тому цю позицію однозначно треба підсилювати.

− Ви сказали, що підсилення вимагає і лінія нападу...

− У нас в команді багато нападників. Але саме гравці передньої лінії в минулому сезоні отримали найбільше травм. Без серйозних ушкоджень обійшлися лише двоє − Кожанов і Кочіш. Решта − Кузнецов, Зеньов, Кополовець, Батіста, Лукас, Гудима − не просто мали травми, а вибували на значний період часу. Не обійшлося і без операцій. Усе це й призвело до того, що в грі форвардів було мало стабільності. Нею відзначалися якраз лише Кожанов і Кочіш. Тому хочу побажати нашим форвардам, щоб вони повністю вилікувалися і в новому сезоні обходилися без ушкоджень та грали стабільно, а головне − результативно.

− Виходить, що найсильнішою ланкою команди є півзахист?

− Взагалі-то тренер, як, зрештою, і кожен гравець, завжди повинен бути чимось не задоволений. Адже межі вдосконалення не існує. Тому в мене претензії є і до наших півзахисників. Так, я згідний, що вони загалом відіграли на хорошому рівні. Та водночас вистачало і браку. Причому це стосується і наших провідних гравців. Але з іншого боку, не помиляється той, хто нічого не робить, а наші півзахисники насправді віддавалися грі на всі сто відсотків. Та й загалом в плані самовіддачі я не маю претензій майже ні до кого. Незважаючи на рекордну для команди кількість офіційних матчів у сезоні, гравці витримали навантаження.

− Великі навантаження потребують і відповідних умов відновлення. Напевно, в цьому питанні у «Карпат» далеко не найкраща ситуація серед українських клубів?

− На сьогодні так, але в цьому напрямі керівництво клубу почало робити дуже серйозні кроки. Зокрема, повним ходом йде будівництво сучасного медико-реабілітаційного центру, який складатиметься з трьох корпусів, де буде все необхідне для футболістів: дві сауни, басейн, масажні кабінети, фітобар, фітнес-центр тощо. Я часто буваю на будові і знаю, що до чого. Брав я й участь у розробці концепції цього комплексу, зокрема розповів, що конкретно необхідно команді. Приємно, що все будується на високому рівні. Також у нас будуть нові чудові поля з високоякісним газоном. Словом, для команди створюються усі умови. А якщо порівняти те, що ми маємо, і те, що будемо мати вже з початку осені, − то це небо і земля. Так що нам залишається тільки дати результат. Також хочу сказати: дуже важливо, що й місцева влада почала долучатися до цих процесів. Нещодавно ми з генеральним директором клубу Ігорем Дедишиним на запрошення голови облдержадміністрації Михайла Цимбалюка відвідали базу відпочинку Міністерства внутрішніх справ України у Деревачі. Михайло Михайлович запропонував її клубу, щоб команда сюди заїжджала перед іграми. Там, щоправда, потрібно провести відповідні ремонтні роботи, але база розташована в чудовому місці і до того ж від неї лише сім хвилин їзди автобусом до нового стадіону, який після Євро, як говорить влада, буде переданий «Карпатам». Та й до «України» з неї добиратися ближче, ніж з Брюхович. Тож сподіваюся, що керівники влади Львівщини дотримають слова і виконають свої обіцянки в повному обсязі. А ми своєю грою намагатимемося віддячитися за таку турботу про команду, про клуб.

− Вас неодноразово можна було побачити на іграх не лише молодіжного складу чи «Карпат-2», а й команд клубних СДЮШОР і Академії футболу, що грають у першості ДЮФЛ.

− Так, якщо є можливість, то стараюся побачити в грі наше майбутнє. Адже і керівництво клубу, і я також переконані, що кістяк «Карпат» повинен складатися з наших вихованців. Тому я вже зараз потроху придивляюся до нашої юні, стараюся при нагоді поспілкуватися з їхніми тренерами. Адже дуже важливо, щоб у всіх командах навчально-тренувальний процес проходив за однією методикою, щоб всі грали за однією схемою. Тоді гравці по всій піраміді підготовки будуть без проблем переходити з одної команди в іншу.

− Якісна підготовка резерву також вимагає належних умов.

− У цьому напрямі роботи ще також чимало. Але й тут прогрес не можна не помітити. Два роки тому клуб зробив штучне поле для Академії, і вже цього сезону ми отримали хороший результат − усі чотири команди вийшли у фінал першості України. Наскільки я знаю, нічого подібного раніше не було й близько. Хоча я згідний з тренерами, що потрібно мати для тренувань також якісне поле з травою. Покращуються умови і в нашій СДЮШОР, яка цього року у фінал ДЮФЛ делегувала дві команди. Ви знаєте, що в минулому році почало функціонувати одне поле на так званих верхніх полях, а ще два − одне штучне і одне натуральне − мають закінчити в цьому році. Також клуб веде переговори з керівництвом університету фізичної культури з питання створення відділення Академії на базі стадіону «Скіф», який зараз проходить реконструкцію. Знаю, що там до Євро-2012 буде не тільки хороший стадіон, а й сучасний центр відновлення. Ми плануємо, що там зможуть готуватися і проводити свої матчі наш дубль та друга команда, а можливо, і юнацькі. Так що, як бачите, клуб багато приділяє уваги підготовці резерву.

− Ви вже казали, що перед «Карпатами» в новому сезоні стоятимуть серйозні завдання. А можна конкретніше?

− Конкретно завдання будуть ставитися вже після зборів у Австрії, перед початком чемпіонату. Але зрозуміло, що в Лізі Європи ми хочемо подолати кваліфікацію, щоб знову грати у груповому турнірі. А вже там будемо намагатися зіграти краще, ніж минулої осені. У Прем’єр-лізі не маємо наміру опускатися нижче зони єврокубків, а в Кубку України хочемо пройти якомога далі.

− Багато вболівальників вважає, що після двох п’ятих місць поспіль настав час вибороти медалі...

− Ми також хочемо прогресувати не лише за рівнем гри, а й за результатами також. Розуміємо, що вболівальникам хочеться більшого. Як воно вийде, сказати важко. Але можу пообіцяти, що гравці і тренери робитимуть усе, щоб розвивати наші досягнення. Втім, тут багато що залежить і від наших уболівальників. Адже роль 12-го гравця у футболі ще ніхто не відміняв. Так, на деяких наших домашніх іграх на «Україні» був аншлаг. Однак здебільшого трибуни були далеко не повні. От дехто з уболівальників нам докоряв, що в останній домашній грі з «Ворсклою» ми пропустили гол наприкінці і не втримали перемогу. Повірте, і я, і решта тренерів разом з гравцями були цим дуже засмучені. Але я переконаний, що коли б був повний стадіон, то це не дозволило б гравцям втратити концентрацію в кінці матчу. Вболівальники повинні чітко усвідомити, що переповнені трибуни − це дуже серйозний стимул і сильнодіючий мотив для гравців, аби викладатися у грі на повну всі 90 хвилин. А ще підтримка стадіону в прямому розумінні додає сил навіть тоді, коли, здається, їх уже взагалі немає. Як кажуть самі футболісти, коли повний стадіон − ноги самі несуть тебе вперед.

+++

«Ми краще граємо проти сильних команд»

Fckarpaty.lviv.ua

21.06.11

Відразу після ранкового тренування в Австрії головний тренер «зелено-білих» коротко розповів про ключові моменти зборів.

− У Валькзее ви були торік, чому вирішили повернутися?

− Нам сподобалися умови: тут хороший сервіс та поля, є хороший вибір суперників для проведення товариських матчів, тож ми вирішили нічого не вигадувати і скористатися запрошенням приїхати сюди знову.

− В умовах високогір’я гравцям важче тренуватися?

− Це лише здається, що тут високогір’я. Насправді ж на місцях нашого проживання та тренування висота над рівнем моря не перевищує 500 метрів. Це не впливає на організм та роботу гравців.

− «Карпатам» вдалося підібрати досить пристойних спаринг-партнерів...

− Ми завжди налаштовуємося на те, щоб наші суперники були хорошими командами. Так вже вийшло, що гравці виступають краще проти команд, які на слуху в Європі. Зрештою, і наша підготовка спрямована на те, щоб грати саме проти опонентів високого класу.

− З основною командою на збори поїхало чимало молодих гравців...

− Я дуже хочу, щоб вони додавали і підтягувалися до основної команди. Тому даю їм шанс.

+++
ЕВРО-2012

Адам Олькович: Спізнення арен − некритичне

Леся Соловчук

Ukraine2012.gov.ua

21.06.11

У кожному сидінні на польських євроаренах − 1 тисяча євро державних інвестицій. Тому держава стимулює арени заробляти, починаючи зі свого імені. Попри те, що три арени ще не здані в експлуатацію, наші сусіди вже підводять підсумки підготовки. Про уроки Євро-2012 в інтерв’ю Інформаційному центру «Україна-2012» розповів директор турніру в Польщі Адам Олькович.

− Як у Польщі реагують на те, що три польські арени спізнюються зі здачею в експлуатацію?

− Попри корекції графіків − у нас ситуація некритична. Я бачив, як в Афінах готувались Олімпійські ігри: на аренах в останній день ще йшли роботи. А на стадіонах чемпіонату світу в ПАР за 2-3 місяці перед  турніром засівали поле.

Ми для себе визначились із внутрішнім завданням − здати арени до половини 2011-го. Сьогодні стадіон у Познані повністю готовий. Гданській арені для завершення державної експертизи бракує підтвердження щодо безпеки від пожежної служби та поліції. У Польщі дуже строга процедура прийняття будівельних об’єктів. Та за тиждень-два усі дозволи з експлуатації ми отримаємо на руки. У Варшаві буде затримка у три-чотири місяці у зв’язку з необхідністю виправити вади зовнішніх сходів. Потім відкриємо стадіон у Вроцлаві.

УЄФА розуміє нашу ситуацію. У союзі кажуть: нічого страшного, якщо стадіон здадуть не 8 червня, а 25 червня 2011-го. Тим більше, що ми вступили в безматчевий період, коли всі футболісти відпочивають перед новим сезоном. Ми й так не змогли б запросити суперників для гри.

− І все ж, на Вашу думку, бурштинова арена вже готова?

− Усі роботи завершені. Сьогодні на власні очі можна переконатися, що це винятковий стадіон. Унікальна  архітектура, бурштинова кольорова гама, яка переливається зовні і всередині стадіону, найдосконаліші технології. Система спостереження за вболівальниками забезпечується 400 камерами, які встановлені навіть в туалетах. Найцікавіші так звані «панічні» камери, які у випадку бійки виїжджають з-під землі і напрямляються на порушника. На високому рівні − телевізійні технології, трансляції, кабельна система для інтернету та передачі сигналу. Тут встановлена унікальна водостічна система. Оскільки стадіон розташований на болотистому місці, під землею підсушується ґрунт. Натомість на даху збираються опадові води, які використовуватимуть для споліскування туалетів, поливу трави. Навіть не віриться, що 4 роки тому тут були розливи Вісли, з намулами і торфами. Операція з очищення території від сміття коштувала 100 млн злотих (25 млн євро).

− Минулого тижня на стадіоні з’явилась назва PGE Arena Gdansk. Коли збираються продати назви інші стадіони Польщі і як вони використовуватимуться під час Євро?

− Усі комерційні назви стадіонів під час чемпіонату будуть відмінені. Цей пункт прописується в угоді з бізнес-партнерами. Усі спортивні об’єкти носитимуть прості назви − Арена в Гданську, Арена в Києві, Арена в Варшаві та інші. Можливо, за винятком «Донбас Арени», яка вже стала європейським брендом.

Усі ми розуміємо, що комерційна назва − це гроші для стадіону. Наразі в Польщі на імені заробляє лише «PGE Арена Гданськ». До Євро буде продано назви ще двох стадіонів. Познанська арена діє майже рік, але поки не знайшла собі партнера. У Вроцлаві комерційний партнер буде оголошений ближче до завершення робіт на арені. Варшавська арена, яка має національний статус, не виставлятиме на продаж імені.

− Щодо назви арен перевага віддається польській чи транснаціональній компанії?

− У цьому випадку не важлива національність грошей. Незалежно, польська це компанія, чи іноземна, − перемагає той, хто більше заплатить за право назви. Адже цей додатковий прибуток для господаря  стадіону − стартовий капітал для управління дуже складним об’єктом.

− Три з чотирьох арен залишаються в місцевому управлінні. Чи справляться з об’єктами міста?

− У світі прийнято три форми співпраці при підготовці до ЧЄ. Є стадіони, які будуються урядом. Є стадіони, які готуються і управляються містами. Є арени у приватній власності. У кожному конкретному випадку добра та модель, де стадіон на себе заробляє.

У Польщі дуже розвинене самоуправління. Тому арени у Вроцлаві, Познані і Гданську − у міському управлінні. Тут мер може собі дозволити сказати: «Це − мій стадіон і я відповідаю за нього. Я хочу мати найкращу команду для управління ареною».  Тож місто повністю відповідає за життєздатність арени, її заповнюваність та програму заходів.

Внесок держави по цих об’єктах складає 33%. Ще на початку ми визначили стандартну ціну кожного посадкового місця на стадіоні − близько 3 тисяч євро. І домовились, що на кожне місце з цих коштів центральна влада дає 1 тисячу. Решта − за містом. У випадку, якщо мерія хоче покращення умов, технологій − вона бере на себе додаткові витрати. Я, наприклад, можу сказати, що у 44-тисячний стадіон в Гданську Варшава вклала 44 мільйони євро. Загальний кошторис стадіону − 220 мільйонів. 

− Чи є гарантія, що поляки полюблять ці об’єкти?

− Сьогодні наші команди на рівні найвищої ліги в Польщі грають на маленьких тісних стадіонах на 10-15 тисяч місць. Але якщо буде надсучасна арена, переконаний, кожен матч залучить 20-30 тисяч глядачів.  Якщо команда буде показувати першокласну гру − повний стадіон забезпечений. У Познані на звичайний матч у вищій лізі приходить 30 тисяч. А коли клуб грав у Євро лізі − 40 тисяч і більше глядачів. Необхідно людям дати інформацію про те, що нові стадіони гарантують безпеку − і сюди можна приходити цілими сім’ями.

− Можете сьогодні підсумувати, які уроки отримала Польща від Євро?

− По-перше, ми працювали пліч-о-пліч з іноземними архітекторами та будівельними компаніями. Застосовували нові технології. Перейняли їх досвід − і в організації, умовах роботи, стандартів в усіх сферах життя. По-друге, поляки усвідомлюють, що всі об’єкти будуються для наших дітей − і нові дороги, і аеропорти, і стадіони. По-третє, Євро ми сприймаємо як трамплін. Треба зберегти такі ж темпи оновлення країни і після ЧЄ. Як свідчить економічний аналіз, чемпіонат матиме вплив на ріст ВВП − плюс 2% на рік.

− Окрім стадіонів, які пріоритети визначені в підготовці Польщі на 2011-й?

− На останній рік припало багато роботи. Минуло 11030 днів від Кардіфу, коли ми спільно виграли право на проведення турніру. Залишилось ще 353 дні, і вони будуть дуже кропіткими.

Важливо до кінця року вирішити на 100% питання стадіонів. Аеропорти будемо будувати до травня 2012-го. Ми готуємо чотири головні та два запасні аеропорти (термінали у Кракові та Катовіце). Реконструюємо ще 11, в тому числі й військові, усі з них − діючі.

Внесені корективи і в дорожній план − через затяжні тендерні процедури, відставання будівельників. Раніше планувалось побудувати до турніру 3 тисячі кілометрів нових автобанів і так званих швидкісних доріг. На жаль, встигнемо лише 1,5 тисячі. Це немало, хоча як громадянин Польщі, я не проти 3 тисяч.

Адже на дороги ми отримали чималу фінансову підтримку Євросоюзу.

Далі − залізниця. Ми проводимо модернізацію вокзалів та колії, збільшуємо середню швидкість поїздів з 60 до 160 кмгод. У планах − закупити 15 швидкісних італійських поїздів, які запустимо через півроку. Хотіли оновити 15 вокзалів, та встигаємо лише сім − інші модернізуємо після 2012-го.

Щодо готелів, тут у нас все чудово. Залежно від того, на яку суму розраховує вболівальник, є великий вибір на рівні п’яти-, чотири-, три-зіркових об’єктів. Ми не хвилюємось ні за родину УЄФА, ні за звичайних вболівальників.

Українська реклама вже з’явилась на міжнародному рівні. Польський промоушн поки до кінця не розгорнувся. Та на мою думку, рекламу турніру треба робити спільно. Чемпіонат Європи  вперше відбувається в Східній Європі. Треба пишатись, що ми в двох країнах проводимо один турнір.

− Відомо, що Польща застосовує надзвичайні заходи щодо приборкання хуліганів-вболівальників. Як справи з безпекою?

− Це складне питання. Тому що, згідно польських законів, безпеку на стадіонах, тренувальних базових центрах забезпечує федерація футболу. Ми також маємо організувати інформаційну безпеку, адже з нашого телетрансляційного центру отримуватиме сигнал 200 країн світу. Причому сигнал з 8 стадіонів треба як прийняти, так і передати через супутник на весь світ, враховуючи і різні зони, і часові пояси.

− Остання складова − спортивний успіх...

− Олег Блохін заявив, що він не проти поборотись за чемпіонство на ЧЄ. Що ж, я його вітаю, це мій друг. Ми говоримо про план-мінімум − це вихід з групи. Далі буде видно.

+++

Поляки запізнюються з іще одним стадіоном

2012ua.net

21.06.11

Будівництво нового футбольного стадіону до Євро-2012 у польському Вроцлаві буде завершено на півтора місяці пізніше запланованого терміну.

Як повідомляє Gazeta Wrocławska, повністю арена має бути готовою до 14 серпня.

Наразі тут вже повністю готові трибуни стадіону, його покрівля, триває монтаж індивідуальних глядацьких сидінь, а також підготовчі роботи до створення футбольного поля.

Нагадаємо, будівництво вроцлавської арени мали завершити до кінця червня.

+++

Донецк почистят к Евро-2012, или Прыжок на грабли

Александр Покидин

Ura.dn.ua

21.06.11

Желание Донецка произвести хорошее впечатление на иностранных гостей, которые посетят наш город летом 2012 года, постепенно приближается к границе здравого смысла и все сильнее грозит перейти ее. Причем положительной эту тенденцию назвать очень сложно.

ЧИСТОТА − ЗАЛОГ КРАСОТЫ

Для того чтобы на время проведения матчей чемпионата Европы по футболу обеспечить красоту на городских улицах, которыми иностранным болельщикам придется передвигаться из пункта «А» в пункт «Б», власти города, области и, порой, даже страны сделали уже достаточно много. В Донецке перестелили асфальт на дорогах, которые соединяют между собой аэропорт, железнодорожный вокзал, автобусные станции, гостиницы, фан-зону и, конечно, стадион. И, если нужно будет, то перестелют еще раз. Вдоль этих дорог расставили яркие разноцветные мусорные контейнеры и постепенно приобщают жителей города к древней европейской традиции раздельного сбора твердых бытовых отходов. Преображаются городские парки в зоне потенциального выгула футбольных гостей. Даже цветение миллиона роз отрепетировали недавно.

Однако остаются в центральной части Донецка элементы, который никак не вяжутся с образом процветающего европейского города − лица без определенного места жительства, но с вполне определенным образом жизни. И как избавиться от них на время проведения Евро-2012, ведь эти «пятна на репутации города» достаточно мобильны?

Но смекалистые донецкие чиновники нашли выход из этой непростой ситуации. Не изобретая велосипеда, они предложили по старинной, теперь уже, советской традиции, депортировать бомжей «на 101-й километр», точнее, в Макеевку. Как рассказал директор приюта для бездомных лиц Донецка Николай Федорук, резервацию для бомжей планируется создать на базе воинской части между Донецком и Макеевкой.

«В следующем году в Донецке будут проходить матчи Евро-2012. Приедет масса людей, которые будут видеть этих бездомных, которые роются где-то там в мусорниках − это стыдно, неудобно, нехорошо для нас. Поэтому мы выступили с инициативой перед мэром города о том, чтобы создать какие-то условия для этих людей, хотя бы на период игр, чтобы они были при деле. Мы предложили на базе воинской части возле шахты “Глубокая” между Макеевкой и Донецком (там хорошие условия: в казарме вода, отопление) создать палаточный лагерь на летний период с питанием, чтобы люди могли там находиться. Как раньше были лагеря труда и отдыха, примерно такого характера», − отметил Николай Федорук.

Он также поделился предварительной калькуляцией − содержание в подобном приюте 200 бездомных в течение 14 дней обойдется Донецку в 40 тыс. грн, т.е. по 14 грн 29 коп. на человека в сутки, и рассказал, что городской голова Донецка Александр Лукьянченко инициативу поддержал.

НЕГУМАННЫЕ МЕТОДЫ

Хоть эта идея не нова и уже была обкатана во время проведения в Москве Олимпиады 1980 года, современные реалии ставят под сомнение целесообразность ее использования.

Причем, принципиальные вопросы возникают как к методам, так и к практической пользе от создания подобных трудовых лагерей.

Бомжи на улицах Донецка, конечно, не редкость. Но основным местом их обитания являются, скорее, дворы многоэтажек. Именно там бездомные и роются в мусорниках, только городские дворы не станут местом массового паломничества иностранных туристов. Гораздо больше гостей города пройдутся по центральным улицам, где их непременно атакуют полчища нищих и калек, выпрашивающих и требующих милостыню.

Для большинства этих людей «паперть» является обычным местом работы, а точность и пунктуальность, с которой одни и те же «персонажи» появляются в традиционных для себя местах, наталкивает на мысли об организованном бизнесе. Таких людей «питанием» и «горячей водой» в резервацию не заманишь. Более того, для них эти 2 недели чемпионата могут оказаться самыми прибыльными в карьере. А если это действительно хорошо организованный бизнес, то и силой запереть в лагере городских попрошаек не удастся, ведь такой опасный род деятельности обязательно должен иметь прикрытие в силовых структурах. Подобная ситуация и со стариками, которые вечерами роются в урнах в поисках пустых бутылок на Набережной и в городских скверах.

Еще больший интерес вызывают методы, которыми неблагоприятных лиц будут удерживать в трудовом лагере. И, почему-то, никакие гуманные способы, которые позволят властям удержать бомжей в резервации, не кажутся подходящими. Большинство бездомных уходят из приютов, потому что там запрещено употреблять спиртное. А они без этого атрибута не видят смысла в своем существовании. Так что вряд ли их удастся удержать возможностью трудиться на благо общества. Тут справятся только высокие стены. А это уже прямое нарушение прав и свобод каждого человека.

СТАРЫЕ ГРАБЛИ

Тогда, в 1980 году, факт депортации неблагонадежных кадров «на 101-й километр» вызвал вполне однозначную реакцию мирового сообщества − это были осуждение и гнев из-за пренебрежения одной их главных ценностей демократического общества. За последние 30 лет Европа лишь утвердилась в своих взглядах. А отечественные чиновники, многие из которых лично помнят Олемпиаду-80, рискуют снова наступить на те же грабли. Вот только сейчас Украина стоит на ногах далеко не так прочно, как в свое время Советский Союз.

+++

Польща модернізує кордони на $60 млн

Ukraine2012.gov.ua

21.06.11

Польща витратить на будівництво нового прикордонного пункту Будомєж-Грушів та модернізацію двох існуючих Медика-Шегині і Корчова-Краківець майже 180 млн злотих (понад 60 млн доларів США).

Як повідомила речниця воєводи Підкарпатського воєводства Малгожата Очось, вже у червні цього року завершиться ремонт пункту пропуску «Медика» вартістю 13,5 млн злотих (близько 5 млн доларів). Тут модернізують північну і південну платформи в'їзду і виїзду з Польщі, збудують приміщення для оформлення перетину кордону і перевірки легкових автомобілів і мікроавтобусів.

У прикордонному пункті «Корчова» буде розділено потік легкових і вантажних автомобілів. На реалізацію цього завдання виділено 20 млн злотих (понад 7 млн доларів). Завершити роботи планують у першому півріччі 2012 року, повідомляє Укрінформ.

Будівництво нового прикордонного пункту «Будомєж», який планують тимчасово використати під час Євро-2012, має повністю завершитися у 2013 році. Роботи коштуватимуть 145 млн злотих (понад 50 млн доларів). На пункті пропуску буде по 8 смуг руху на в'їзд та виїзд з Польщі. Пункт обладнають електронними системами контролю і управління рухом, а також зчитування номерів автомобілів. 

+++

Відвідувачів арени у Львові нагодують 26 фаст-фудів

Ukraine2012.gov.ua

21.06.11

Відвідувачі нового футбольного стадіону у Львові матимуть можливість посмакувати різними  стравами та напоями. Для цього на євроарені буде встановлено 26 фаст-фудів. Про це повідомили у «Дирекції з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові».

7 закладів швидкого харчування будуть розташовані на першому рівні по периметру стадіону, площею 74 квадратних метрів кожен. «Павільйони будуть облаштовані  окремими санвузлами, підсобними приміщеннями для персоналу та коморами для зберігання продуктів», − повідомив директор з експлуатаційних питань будівництва стадіону до Євро 2012 Віталій Сулима.

Наразі ведуться переговори з потенційним орендарем майбутніх фаст-фудів, розробляється меню страв та асортимент напоїв. «Найближчим часом планується підписання угоди з управління  цими закладами громадського харчування між власником стадіону та оператором», − зазначив пан Сулима.

Водночас на променаді стадіону функціонуватимуть 19 кіосків швидкого харчування. Ці заклади насамперед будуть створені для того, щоб якомога оперативніше нагодувати велику кількість фанатів.

Тим часом  в самих приміщеннях фаст-фудів, будівельники монтують інженерні мережі. Також, за словами керівника проекту з будівництва стадіону ДП «Західінфрапроект»  Олександра Кирилова, на даний момент на львівській арені встановлюють огорожу трибун 2 ярусу, влаштовують дренаж поля, закінчують спорудження пожежних резервуарів та насосної станції.

+++

У Добкина задумались о безопасности дорожного движения после Евро-2012

Comments.ua

21.06.11

В Харьковской области будет создана Программа по безопасности, комфорту и культуре дорожного движения на период после 2012 года.

Как сообщили корреспонденту «Харьков. Комментарии» в пресс-службе Харьковской обладминистрации, создание научно-экспертного совета, в который будут привлечены представители Главного управления промышленности, транспорта и связи обладминистрации инициировано общественной организацией «Общество участников движения».

По мнению ОО «Общество участников движения», предыдущая Программа по повышению безопасности дорожного движения в Харьковской области на 2008-2012 годы себя исчерпала, поэтому сегодня крайне актуален вопрос о разработке новой Программы, которая бы учитывала не только мнение представителей органов власти, но и наработки общественных организаций в этой сфере, харьковских ученых, предпринимателей и общественности.

Также ОО «ТУР» готовит предложения в Международный фонд «Возрождение» с целью получения гранта на осуществление проекта «Привлечение общественного потенциала к разработке проекта областной Программы по безопасности, комфорта и культуры дорожного движения на период после 2012 года».

+++

Учебный год не начнут раньше из-за Евро-2012

News2000.com.ua

21.06.11

Министерство образования и науки, молодежи и спорта отрицает намерение начать 2011/2012 учебный год 15 августа в связи с проведением в Украине чемпионата Европы 2012 года по футболу.

Об этом говорится в сообщении пресс-службы Минобразования.

«Министерство образования и науки, молодежи и спорта подчеркивает − 2011/2012 учебный год во всех без исключения регионах и во всех учебных заведениях Украины начнется 1 сентября!» − сказано в сообщении.

По информации министерства, в последнее время среди общественности распространяются слухи о возможном начале учебного года 15 августа в связи с проведением в Украине финальной части ЧЕ-2012 по футболу.

Как сообщалось, Минобразования намерено начать вступительную кампанию в высшие учебные заведения в 2012 году 2 июля в связи с проведением в Украине чемпионата Европы по футболу.

+++

На багажні візки та тягачі для донецького аєропорту «Альтком» ще 600 мільйонів

Nashigroshi.org

21.06.11

ДП «Дирекція з капітального будівництва і реконструкції Міжнародного аеропорту «Донецьк» 15 червня уклало угоду з ТОВ «Альтком» Інвест-Строй» на залишковий обсяг робіт будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт з урахуванням вартості обладнання. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Окрім будівельних робіт компанія «Альтком» має поставити також 30 багажних візків і 6 аеродромних тягачів.

Нагадаємо, будівельні роботи в Донецькому аеропорту ведуться згідно з урядовою програмою підготовки до Євро-2012. Вартість будівництва донецького аеропорту з 2008 по 2011 рік зросла з $238,73 млн до $768,82 млн. Аналогічно зросла вартість інших обєктів, де задіяна донецька корпорація “Альтком”. Нагадаємо, віце-премєр з питань Євро-2012 Борис Колесніков хаперечує свою причетність до цієї корпорації.

Підписатися на новини