Розширення піраміди
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна», в циклі «Від Сяну − до Дону» продовжуємо презентувати Київську область.
Аматорський чемпіонат із рівнем професіонального
Чемпіонат Київщини постійно збирає більше 10 команд. Головне ж, як вважають фахівці, добрій половині з них було б не соромно опинитися й серед професіоналів. Судіть самі: чемпіон і володар суперкубка, ФК «Путрівка» із Васильківщини, в аматорському кубку України досягнула минулого року півфіналу, де поступилася лише майбутньому володарю трофею − «Берегвідейку». А ФК «Буча», яка виграла в путрівців матч за кубок області й лише з мінімальним рахунком поступилася у матчі за суперкубок, у чемпіонаті Київщини не увійшла навіть на п’єдестал пошани. Справедливо заслужили високий авторитет минулорічний віце-чемпіон, ставищанський «Хілд-Любомир», та бронзовий призер −вишгородський «Діназ».
Ребров, Ващук та інші
Серйозна боротьба й у матчах кубка області. Два роки поспіль володарем трофею ставала команда «Ірпінь» із села Гореничі, де під керівництвом Вадима Шельменка грали такі ветерани вітчизняного футболу, як Коновалов, Нагорняк, Безсмертний, Цихмейструк, Косовський і багато-багато інших. Вінцем виступів «Ірпеня» став виграш аматорського кубка України, після чого титуловані «любителі» дебютували в Кубку України. У матчі зоряної команди проти «Волині», який відбувався у Бучі, за неї зіграли Ващук та Ребров. Для авторитетного форварда саме Гореничі стали останнім офіційним клубом у кар’єрі гравця. Звісно, відзначається принциповістю й матч за суперкубок, котрий традиційно віншує обласний сезон.
На пам’ять про загиблих для живих
Давно стали традиційними для Київської обласної федерації зимові турніри. Спершу, 1996 року, вирішили вшанувати пам’ять Воротаря республіки, заснувавши Меморіал Олега Макарова. Цьогоріч ФК «Путрівка», здолавши у фіналі першоліговий ФК «Львів», виграла уже 15-й в історії турнір. Матчі турніру нині проходять в умовах, про які ще кількадесят літ тому можна було лише мріяти: на майданчиках зі штучним покриттям і навіть у критому манежі ФК «Динамо» (Київ). Із 1999 року проводиться Меморіал Миколи Кирсанова − багаторічного ватажка обласного футболу, а з 2000-го з’явився і турнір пам’яті заслуженого майстра спорту Віталія Голубєва. Географія турнірів не обмежується Київщиною − Меморіал Макарова свого часу навіть мав статус міжнародного (у 2001 році в ньому взяв участь тираспольський «Шериф»), усі турніри, серед аматорів та молодіжних команд клубів прем’єр-ліги, приймають ще й учасників професійних першої та другої ліг, для яких ці турніри − важливий етап підготовки до весняної частини змагань.
Унікальний кубок
Із 2009 року, на вшанування пам’яті видатного організатора вітчизняного футболу Петра Безносенка, Київська обласна федерація футболу започаткувала унікальне змагання: кубок регіональних чемпіонів імені Безносенка, у якому змагаються переможці районних чемпіонатів. А влітку 2010-го в Бородянці за участі трьох команд чемпіонату області та друголігової «Єдності» відбувся прем’єрний меморіал шанованого ветерана вітчизняного футболу Олександра Щанова, котрий також обіцяє стати постійним важливим пунктом у календарі КОФФ.
Іменні призи та 33 найкращих
Багато робиться в столичній області, щоб широка громадськість знала своїх героїв. Фахівцями КОФФ складається список 33 найкращих футболістів Київщини, а з 2010 року обласною федерацією запроваджені іменні призи, котрі носять імена славетних діячів обласного футболу. Найкращому воротареві дістається спеціальний приз МСМК Валерія Самохіна, оборонцеві − приз Віктора Тарасюка, авторитетного діяча фастівського футболу, напівоборонцеві − нагорода бородянця Анатолія Демченка, форвардові − приз Віктора Хлуса, найкращому гравцеві року − нагорода імені вихованця гребінківського футболу, лідера фастівського «Рефрижератора» 70-80−х років Миколи Васильєва, а найкращий тренер сезону відзначається іменною нагородою Віктора Жиліна…
Чемпіони Київщини (з 1992 р.):
5 разів
«Рефрижератор» («Олімп-Рефрижератор») Фастів: 1993, 1996, 1997, 1999 (весна), 1999 (осінь)
3 рази
ФК «Путрівка»: 2007, 2008, 2010
2 рази
«Дніпро» Обухів: 2003, 2004
1 раз
«Нива» Миронівка: 1992
«Сатурн» Ірпінь: 1994
«Колос» Карапиші: 1995
УФЕІ Ірпінь: 1998
«Сокіл» Велика Димерка: 1999 (осінь)
«Картонник» Обухів: 2000
«Податкова академія» Ірпінь: 2001
«Буча-КЛО» Буча: 2002
«Грань» Бузова: 2005
«Арсенал» Біла Церква: 2006
«Інтер» Фурси: 2009