Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет
ФУТБОЛ
Інцидент із побиттям стюардів на стадіоні «Динамо» в Києві перебуває в полі зору УЄФА − Лубківський
УНІАН
17.15.11
Інцидент із побиттям динамівськими футбольними фанатами стюардів 11 травня під час матчу 1/2 Кубка України з футболу «Динамо» − «Арсенал» на стадіоні «Динамо» ім. В.Лобановського в Києві перебуває в полі зору Європейської спілки футбольних асоціацій (УЄФА).
Як передає кореспондент УНІАН, про це голова Місцевого організаційного комітету «Євро-2012 Україна» Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ повідомив на прес-конференції в Харкові, говорячи про проблеми забезпечення безпеки на стадіонах під час проведення матчів Євро-2012.
Він зауважив, що реакцію УЄФА на ці події наразі перебачити важко.
«Те, що сталося на стадіоні «Динамо» − це, звичайно, абсолютно неприпустимі речі, речі вандальські. Я не готовий сказати, якою може бути реакція УЄФА, але я хочу сказати, що це питання сьогодні знаходиться теж в полі зору Європейської футбольної спілки», − сказав М.ЛУБКІВСЬКИЙ.
Голова МОК «Євро-2012 Україна» зазначив, що, незважаючи на цей прикрий інцидент, система стюардингу повинна бути налагоджена на всіх українських стадіонах, які прийматимуть матчі Євро-2012.
«Сьогодні система стюардингу, по-суті, працює лише на двох стадіонах − у Донецьку та в Харкові. На всіх інших стадіонах, на жаль, цієї системи немає. Оскільки до початку турніру, по-суті, залишився один рік, а система стюардингу повинна працювати досконало. Я переконаний, що так вона і працюватиме, але для цього потрібно підготувати людей», − підсумував М.ЛУБКІВСЬКИЙ.
+++
На Горе сошелся клином белый свет?
Анатолий Подвойский
Futsal.sport.ua
17.05.11
...или, Скандал заказывали? Тогда Гора едет к вам!
Напряжение в полуфинальных матчах плей-офф достигает апогея − через два дня во Львове и Ивано-Франковске будут продолжены серии между «Энергией» и «Локомотивом», а так же «Ураганом» и «Енакиевцем».
Кто, как не АМФУ, должен быть заинтересован, чтобы эти поединки, которые жизненно важны для всех четырех полуфиналистов, прошли на высоком уровне, в честной спортивной борьбе, и в финал пробились действительно сильнейшие.
Однако некоторые действия наших функционеров заставляют не только усомниться в этом, но дают основания считать, что сознательно провоцируются ситуации, при которых полуфинальные матчи могут закончиться в лучшем случае резонансными скандалами.
Итак, бесспорные факт, что играют лучшие команды − арбитраж матчей должен осуществляться лучшими арбитрами. Однако, смотрим сайт АМФУ в разделе назначения арбитров и видим, что главным арбитром в Ивано-Франковске будет хорошо известный в футзальных кругах рефери, по совместительству менеджер АМФУ (именно так он был представлен в списке делегации сборной Украины, которая недавно летала в Бразилию), Геннадий Гора.
Решение руководителя судейского комитета Василия Кузьменко отправить Гору на столь ответственные матчи выглядит, по меньшей мере, удивительным, учитывая то, что за арбитром Горой в этом сезоне тянется целый шлейф игр, в которых были либо скандалы, либо откровенные ляпы, заставляющие усомниться, в его квалификации, еще и с подачи АМФУ подкрепленной статусом арбитра ФИФА.
Давайте все вместе вспомним это самый шлей. Первый тур чемпионата Украины, матч «ЛТК» − «Шахтер». При счете 0:0 мяч после удара Олега Мирошника попадает в руку игроку «ЛТК», находящемуся на линии ворот и стоящему, как самолет, с руками, расположенными перпендикулярно к туловищу. Мяч от руки попадает в перекладину, и вылетает в площадку. Что это, как не пенальти и удаление игрока «ЛТК»? Эпизод Геннадием Горой был оставлен без внимания.
Эпизод №2. Матч первого круга в Харькове между «Локомотивом» и «Энергией». Уже на 4-й минуте решения Горы спровоцировали ситуацию, когда гости были готовы уйти с площадки. И только после того, как он отменил свое решение, львояне передумали уходить в раздевалку, и игра была продолжена. И хотя она завершилась вничью 4:4, претензии к Горе были с обеих сторон.
Эпизод №3. Важнейший матч второго круга «ПФС» − «ЛТК», в котором на кону стояло место в плей-офф. Арбитры ФИФА Дребужан и Гора. К участию в матче не был допущен игрок ключевой игрок гостей Артем Рось, позднее это решение было КДК ФФУ признано ошибочным. Но «крайним» здесь был назван Дребужан, и дисквалифицирован до конца сезона. Но, простите, Гора в это время что ли на улице гулял? И не мог подсказать своему коллеге, что тот принимает неправильное решение, которое ему потом так дорого обошлось?
Эпизод №4. Первый матч плей-офф «ТВД» − «Ураган». Эпизод, когда Цвелых покинул площадку, а потом вернулся, проходил, извините, под носом у Горы, в двух метрах. Но, понимание того, что желтая карточка будет у игрока «Урагана» второй и придется доставать красную, вынудила Гору показать желтую вообще находящемуся не при делах Пылыпиву, и понятно, что Федор не возражал. Этот момент был подробно разобран в первом выпуске программы «Viva ФУТЗАЛ». Арбитр ФИФА не смог (или не хотел?) разобраться в трех соснах?
Эпизод №5. На прошлой неделе в Сумах игрался первый финальный матч в первенстве Первой лиги между «СумДУ» и «Продэксимом». Отправлен был туда, видимо, для поправки финансового положения после поездки в Бразилию товарищ Гора. Уже вечером по игроцкому телетайпу долетела информация о его странном судействе. Пришлось выйти на связь с главными тренерами команд Сергеем Песоцким и Игорем Москвичевым (если кто не в курсе, бывший наставник «Шахтера» консультирует сейчас херсонскую команду). Резюме получасовой беседы − арбитраж был «крайне слабым», и не соответствовал уровню даже первой лиги. Причем, по словам одного из тренеров, Гора вышел на игру, всем своим видом показывая, что это не его уровень, а когда пошла заруба, «поплыл», и устроил в первом тайме «гон» сначала в одну сторону, а втором − в противоположную, чем в итоге вызвал негодование обеих команд.
И это был финал лишь первой лиги! Однако, понятно, что в Ивано-Франковске накал будет не на один, и не два порядка выше. Чего ждать в Ивано-Франковске? Думается, ничего хорошего.
А можете ответить на вопрос, сколько матчей в Ивано-Франковске будет играться между «Ураганом» и «Енакиевцем»? С полной уверенностью можно говорить, что один − это железно. Поэтому, на Sport.ua в списке полуфинальных матчей стоит именно одна игра. Насчет двух или трех − это уже симпатии болельщиков.
Однако, если верить сайту АМФУ, матчей будет два!. По крайней мере, такой вывод можно сделать из списка судейских назначений, где в матче на 21 мая (а еще раз подчеркнем, о его факте говорить сейчас невозможно) стоят арбитры Гора и Щепанский.
Ураган − Енакиевец.Судьи
Возникает резонный вопрос − может, в недрах АМФУ что-то уже решено, чего не знает футзальных люд? Судьба «Енакиевца» в матче 20 мая предопределена, и матчу 21 мая быть железно? Говорить, что это на сайте АМФУ это прописано на всякий случай несолидно, и неуважение к «Енакиевцу» здесь просто откровенное. Так, может, тогда сразу «огласить весь список» и на 22 мая, ведь очевидно, что судейско-инспекторский корпус кровно заинтересован, чтобы «Ураган» и «Енакиевец» сыграли в Ивано-Франковске три матча, что гарантирует тройной гонорар.
Возвращаясь к Горе, отметим, что были попытки связаться с руководителем судейского комитета Василием Кузьменко, с просьбой прокомментировать безысходную ситуацию, когда, оказывается, на важные матчи нет возможности направить другого арбитра, кроме, как имеющего за плечами в сезоне такой чудный багаж. Однако звонки то сбивались, то «try again later», то просто не бралась трубка. Нечего сказать? Или не считается нужным?
В заключение, еще раз поблагодарим пресс-службу «Урагана» за будущие трансляции. Матчи в Ивано-Франковске увидит любой желающий в Украине, а то, что будет на что посмотреть, гарантирует (своими решениями и назначениями) АМФУ.
+++
Олег Блохін збирає команду
Олександр Гливинський
Ffu.org.ua
17.05.11
Головний тренер збірної України Олег Блохін оголосив список гравців, викликаних на контрольні матчі національної команди проти Узбекистану (1 червня) і Франції (6 червня).
Без гравців «молодіжки»
За домовленістю з головним тренером молодіжної команди Павлом Яковенком, на збір, що розпочнеться 26 травня на базі в Кончі-Заспі, не викликано тих кандидатів до першої збірної, що готуються до чемпіонату Європи серед гравців віком до 21 року.
Три групи збірників
Зважаючи на різне за часом завершення ігор в клубах, гравці прибуватимуть у розташування головної команди трьома групами. Першими приїдуть у Кончу-Заспу футболісти, котрі не братимуть участі у фіналі Кубка України, що відбудеться 25 травня. Гравці київського «Динамо» і донецького «Шахтаря», котрі розіграють згаданий національний трофей, приєднаються до колег 28 травня. Нарешті, 30 травня, наступного дня після ігор у матчах чемпіонату Росії, прибудуть Андрій Воронін та Андрій Дикань із московських клубів «Динамо» і «Спартак».
Ветерани і дебютанти
Варто відзначити повернення до збірної учасників чемпіонату світу 2006 року В’ячеслава Шевчука та Сергія Назаренка, котрі минулого року не отримували запрошень до головної команди, а також Андрія Русола, який зіграв свій попередній матч за «синьо-жовтих» майже рік тому − 2 червня 2010 року у Норвегії. Тривалу паузу у виступах за національну команду зробив і Сергій Кравченко, котрий востаннє зіграв за «синьо-жовтих» на початку 2009 року, у контрольному матчі проти Сербії. Шанс дебютувати у складі збірної з’являється у воротаря Максима Коваля, який вперше візьме участь у тренувальному зборі головної команди і захисника Миколи Іщенка − він був у заявці на матч відбірного циклу чемпіонату світу -2010 Україна − Казахстан (10 червня 2009 року), однак на поле не вийшов.
День відкритих дверей
Головний тренер національної команди Олег Блохін дасть прес-конференцію у розташуванні збірної у Кончі-Заспі 30 травня (початок − о 16.30). Того ж дня журналісти матимуть можливість взяти інтерв’ю у збірників перед початком вечірнього тренування, що розпочнеться о 18-й годині. Перші 20 хвилин заняття будуть відкритими для преси.
Тренування у Донецьку
5 червня збірна України прибуде до Донецька, де наступного дня зустрінеться зі збірною Франції. Напередодні гри на «Донбас-арені» відбудеться тренування «синьо-жовтих», що розпочнеться о 19.15 (перші 15 хвилин − відкриті для представників мас-медіа). Прес-конференція наставника головної команди Олега Блохіна відбудеться у конференц-залі стадіону (початок − о 19.00).
Склад збірної України
Воротарі: Андрій П’ятов («Шахтар» Донецьк), Андрій Дикань («Спартак» Москва, Росія), Максим Коваль («Динамо» Київ).
Захисники: Олександр Кучер, Микола Іщенко, В’ячеслав Шевчук, Василь Кобін (усі − «Шахтар»), Андрій Русол, Віталій Мандзюк (обидва − «Дніпро» Дніпропетровськ), Артем Федецький («Карпати» Львів).
Півзахисники: Олег Гусєв («Динамо»), Руслан Ротань, Сергій Назаренко, Сергій Кравченко (усі − «Дніпро»), Ігор Худоб’як, Денис Кожанов (обидва − «Карпати»), Денис Олійник («Металіст» Харків), Анатолій Тимощук («Баварія» Мюнхен, Німеччина).
Нападники: Андрій Шевченко, Артем Мілевський (обидва − «Динамо»), Марко Девич («Металіст»), Євген Селезньов («Дніпро»), Андрій Воронін («Динамо» Москва, Росія).
Трансляція матчів збірної України відбудеться на телеканалі «Інтер»: Україна − Узбекистан − 1 червня о 21:00, Україна − Франція − 6 червня о 22:00.
+++
О неотложных мерах по партийному руководству футболом
Юрий Иванов , болельщик и член ЦК
Telekritika.ua
17.05.11
Обращение с протестом в ФИФА насчет Львова напоминает требование превратить футбольный мяч из круглого в квадратный
Выписка из протокола
Под знаменем марксизма-ленинизма удачная провокация во Львове совершилась!
Революционное наступление пролетариата и олигархов продолжается. В атаке сходу мы выходим на рубежи футбольного поля и нанесем решающий удар в «девятку» по вражеским позициям этих бендеровцев в бутсах.
1. Не время и не место мелкобуржуазному и националистическому Львову даже стараться участвовать в футбольном Евро, несмотря на все потуги внутренних и внешних врагов партии и футбола и лично ставленника международных и реакционных кругов г-на Суркиса.
2. Нами уже направлены протесты в ФИФА и УЕФА с утверждением того факта, что партия и весь рабочий класс уверены в провале праздника футбола в случае его проведения во Львове. Миру грозит националистическая вакханалия вместо народной игры.
3. Конкретно предложены в замену националистическому Львову пролетарские города: бывшая столица советской Украины Харьков или промышленный Днепропетровск. В крайнем случае Одесса, с ее морскими и футбольными воротами.
4. С гордостью отмечаем братскую поддержку в этом вопросе всего постсоветского пространства.
Нам протянул руку и ногу в гетрах Горсовет города-героя Севастополя, протестуя против националистического Львова в такую трудную минуту, когда его родная команда борется за выживание в высшей лиге при полупустых трибунах.
5. Данная резолюция проголосована единогласно и с большим партийным воодушевлением.
Слышны выкрики в зале: «Не бывать националистическому Львову футбольным!», «Да здравствуют тов.Сталин и Симоненко − лучшие друзья советских физкультурников!»
Можно было бы ограничиться этим документом, если бы я не был болельщиком со стажем. Однако настоящее и прошлое в этом партийном свете поражают.
Обращение с протестом в ФИФА насчет Львова (команда «Карпаты» (Львов) является обладателем Кубка страны) напоминает требование превратить футбольный мяч из круглого в квадратный. Наши большевики не знают, что футбольные круги всего мира вообще политикой не занимаются. Дикость. Но совсем недавно народная игра имела своего футбольного вождя, скажем, незавбвенного тов. Щербицкого, который вместе с челядью лично курировал, скажем, «Динамо» и все на свете. Об этом и сейчас помнит Секретарь ЦК по пропаганде тов. Кравчук.
Ибо футбол был одной из форм массовой пропаганды. Но я вместе со всеми болельщиками ходил на игры любимой команды, чтобы увидеть непредсказуемую игру на островке футбольного стадиона в этом океане лжи, лицемерия и заданности. Ибо никто не знал, когда, как мяч вонзался или вкатывался в ворота. А действия наших футбольных богов были неожиданны и вдохновенны.
Да, партийная опека футбола давала результат, и лично тов. Щербицкий немало сделал для этого. А у лучшего футболиста всех времен и советских чемпионатов (по забитым мячам) Олега Блохина был или есть партбилет. Дело такое.
Однако же существует у «партийного вида спорта» и своя грустная история. Я помню, как к нам в редакцию, еще на Крещатике, 26, приходил легендарный нападающий довоенного «Динамо» Константин Щегодский. Футболист-орденоносец. Но это не помешало забрать его прямо из раздевалки в НКВД, где его били и пытали как шпиона. И он нам показывал свои поломанные пальцы, вставленные в проемы двери следователем-палачом.
Да, у нас был общий чемпионат (сейчас это утопия) и мы восхищались красавцами футболистами разных национальностей. Но как забыть разгон сборной после героической игры на Олимпиаде? Щемит сердце о гении Эдике Стрельцове, которого засадил в тюрягу Никита-кукурузник ни за что, а ведь он мог стать нашим Пеле.
А кто разлучил необыкновенных друзей Валеру Лобановского и Олега Базилевича в приказном порядке, может быть, вместе они бы сделали еще больше?..
Ах, «партийный вид спорта», сколько у него отрыжек и сегодня. Кто будет отрицать, что вполне интернациональный «Шахтер» не от Партии регионов? На здоровье, денег много, можно купить половину сборной Бразилии. Кто будет отрицать, что канал «Футбол» по воле его хозяина ненавидит «Динамо» и лично Суркисов и так хорошо оснащен технически, что хочет поставить во главе Федерации своего человека. Как везде в стране.
Со своими легионерами дошло до абсурда. «Динамо» теряет свой стиль и болельщиков. Когда это на стадионе «Динамо» играли при полупустых трибунах? И на других стадионах не густо.
Футбол становится видом спорта для телевизора. Никогда украинское ТВ не показывало столько футбола по всем каналам. Задарма для зрителей. Мы чемпионы по всей Европе по бесплатному и полному футбольному показу. Лафа! И для самих каналов, рекламного рынка хорошо − у кого больше футбольной картинки при полупустых трибунах − рейтинг высочайший. Болельщики, кроме полуголых фанатов, выкрикивающих дешевые речевки, с трибун переместились на диваны.
Но если люди перестанут ходить на футбольные матчи и еще больше оголятся пустые лавки в телерепортажах, то и телефутбол погибнет. Ибо матч без клокочущих и заполненных трибун есть абсурд. В этом мы сильно отличаемся от живой футбольной Европы.
Но благоденствуем по зарплатам для футболистов всех цветов кожи. Так везде, говорят. А у нас владелец «Шахтера» Ринат Ахметов на великом празднике его команды откровенно признался на днях: «Мало платим футболистам. Будем платить больше». Но ведь у нас нищая страна в основном. А в предположении: за годовые зарплаты, скажем, Коноплянки или Фернандиньо можно серьезно помочь не голодать всем пенсионерам Украины.
Да, по футбольному составу мы продолжаем быть интернационалистами. Но и преданными делу Ленина-Сталина тоже. У нас в Высшей лиге играет и никак не вылетит команда с гордым и ласковым названием «Ильичевец». Замечательно. По преданности. Но почему-то никто, например, в футбольной Италии не называет команду «Муссолинич», в Испании − «Франкич», а в Германии, не дай бог, «Адольф Алоизович». Потеха!
Но у нас же все стремятся в Европу. А по партийной линии?..
+++
Азаров восстановит стадион «Старт» и отметит юбилей «Матча смерти»
Comments.ua
17.05.11
Премьер-министр Украины Николай Азаров заявил, что в ближайшее время вместе с киевскими властями будет рассмотрен вопрос о реконструкции исторического стадиона «Старт» в Киеве, проданного в августе прошлого года за 10 млн. грн
Как сообщили «Комментариям» в пресс-службе правительства, выгодно расположенный вблизи центра столицы стадион может стать, например, базой детско-юношеского футбола, предлагает глава правительства.
«Стадион должен остаться и получить «вторую жизнь». Это трудно сделать после продажи стадиона Фондом госимущества, но ошибки можно и нужно исправлять. В ближайшее время вместе с киевской властью мы рассмотрим этот вопрос», − заявил Азаров.
Он также поддерживает общественную инициативу в августе 2012 года отметить юбилей «Матча смерти», в ходе которого в 1942 году киевская футбольная команда разгромила сборную гитлеровского люфтваффе, именно на стадионе «Старт». Тем более, что это будет большой «футбольный год» для Украины.
Напомним, в августе прошлого года спортивный комплекс «Стадион «Старт» был продан юридическому лицу за 10 млн. грн.
+++
ЕВРО-2012
Строители «Олимпийского» уже уничтожили музей крепости на бумагах
News.tochka.net
17.05.11
Застройщики утверждают, что провели экспертизу по аварийному состоянию «Косого капонира» в Киевской крепости.
Строительтво на территории Национального историко-архитектурного музея Киевская крепость, которое поставило под угрозу разрушения музей «Косой капонир», может быть приостановлено.
Об этом рассказал депутат Киевсовета Александр Бригинец.
По его словам, на заседании комиссии, рассматривающей этот вопрос, представители музея попросили застройщиков приостановить работы до проведения всех экспертиз.
«Будут сделаны две экспертизы − Министерством культуры и еще одним институтом по охране памятников, чтобы доказать, что строительство ведется на территории музея. Сейчас уже начали разрушать бастион, на котором находится музей-каземат», − рассказал он tochka.net.
Бригинец отметил, что представители застройщика предъявили результаты экспертизы, согласно которым здание находится в аварийном состоянии.
Однако директор музея Киевская крепость Вячеслав Кулинич заверяет, что это совсем не так. Он предполагает, что таким образом застройщики подготовили аргументы в свое оправдание после разрушения каземата.
«Нам вчера прямым текстом сказали, что стоял выбор − то ли уничтожить 3 тыс. дубов в парковой зоне, то ли этот вал. То есть приоритеты строительства гостиниц и паркингов для Евро-2012 стали выше. Теперь обсуждение этой темы может затянуться до тех пор, когда уже будет поздно.
В то же время Вячеслав Кулинич постоянно находится на месте разрушений и следит за действиями строителей.
Напомним, что 14 мая строители установили забор на территории уничтоженных 29 апреля валов Киевской крепости, несмотря на вмешательство милиции. Строительство ведется в пяти метрах от сооружения музея «Косой капонир».
+++
Експерти УЕФА задоволені темпами будівництва НСК «Олімпійський»
Nsc-olymp.com
17.05.11
У понеділок, 16 травня 2011 року, НСК «Олімпійський» з черговим інспекційним візитом відвідала комісія УЕФА.
Футбольні високопосадовці у супроводі Генерального директора стадіону Володимира Барковського та операційного директора Володимира Генінсона перевірили будівельну готовність арени фіналу Євро-2012.
Комісія залишилась задоволена темпами спорудження стадіону та відмітила значний прогрес на будівництві за останні кілька місяців.
Нагадаємо, що готовність Головної спортивної арени України складає 86%.
+++
У Тернополі гостям Євро-2012 допоможе англомовний довідник
Укрінформ
17.05.11
«Я люблю тебе, Тернопіль» − до підготовки довідника із такою назвою приступили в обласному центрі.
Він розрахований на гостей Євро-2012, повідомив кореспондента УКРІНФОРМу Максим Черкашин, один із ініціаторів створення видання.
Довідник міститиме інформацію про Тернопіль, його готелі, заклади харчування та відпочинку, телефонні номери найважливіших установ та організацій, а також карту міста з зазначеними пам’ятками архітектури.
Довідник вперше міститиме україно-англомовну оригінальну, цікаву інформацію про різні куточки Тернополя, його історію, архітектуру, місця відпочинку.
+++
Будівлю термінала донецького аеропорту облицюють гранітом
Укрінформ
17.05.11
В облицюванні будівлі нового термінала КП «Міжнародний аеропорт «Донецьк» буде використано граніт. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу сказав заступник голови правління ВАТ «Тельманівський кар'єр» Максим Бондаренко.
− Завод з виробництва виробів з натурального каменю «Альтком Стоун» планує виконати замовлення, яке передбачає виготовлення 7 тисяч квадратних метрів плитки для зовнішнього облицювання будівлі термінала «Міжнародного аеропорту «Донецьк», що будується. Виконання такого замовлення здатне завантажити потужності підприємства на місяць», − зазначив він.
Камінь для обробки поставляється українськими родовищами.
«Зараз у Донецьку, мабуть, немає жодної будівлі, облицьованої плитами з такою фактурою обробки. Це не поліровка, а бучарда, тобто механічна обробка поверхні, яка надає шорсткості. У результаті, при падінні світла під різним кутом, поверхня каменю матиме вигляд у різний час доби по-різному», − додав М. Бондаренко.
Як раніше писав УКРІНФОРМ, будівлю термінала донецького аеропорту облицьовано склом. Гранітні плити буде використано для облицювання лише частини фасаду.
+++
До Євро-2012 в центрі Донецька відкриється чотиризірковий готель на 320 номерів
Укрінформ
17.05.11
До Євро-2012 в центрі Донецька відкриється чотиризірковий готель «Шахтар». Про це сказав сьогодні на прес-конференції міський голова Олександр Лук’янченко. «До кінця серпня почне функціонувати готель «Шахтар», де буде 320 комфортабельних номерів рівня 4 зірки», − сказав він. Готель, що був на комплексній реконструкції з 2010 року, розташований поряд із стадіоном «Донбас Арена». Він повинен стати одним з основних об'єктів для розміщення гостей фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Відповідаючи на запитання про можливе перейменування «Шахтаря» і створення нового бренду, мер зазначив, що це цілком залежить від власників, але поки що жодних нових пропозицій щодо назви готелю не надходило. Нагадаємо, що рішенням міськради перейменовано зупинку пасажирського транспорту «проспект Титова» по вулиці Челюскінців у Київському районі на «готель «Шахтар». «Безумовно, назва цієї зупинки допоможе зорієнтуватися гостям міста», − резюмував Олександр Лук’янченко, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
+++
Ярославський сподівається, що волонтери під час Євро-2012 якнайкращим чином представлять Харків і Україну
УНІАН
17.05.11
Президент групи DCH, генеральний інвестор і координатор підготовки Харкова до матчів фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року Олександр ЯРОСЛАВСЬКИЙ висловив сподівання, що волонтери під час Євро-2012 якнайкращим чином представлять Харків і Україну.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час презентації офіційної волонтерської програми УЄФА у Харкові, яка пройшла на стадіоні «Металіст».
За словами О.ЯРОСЛАВСЬКОГО, Харків, де проживає і навчається близько 300 тисяч студентів вищих навчальних закладів, здатний успішно провести відбір молоді для волонтерської програми Євро-2012. Він висловив упевненість, що харківські волонтери «в найкращому світлі, з любов’ю і знанням» представлять столицю Слобожанщини, як того заслуговує цей край.
Євро-2012 «став для Харкова частиною життя, я відчуваю пульс цього турніру кожен день і кожну хвилину», сказав О.ЯРОСЛАВСЬКИЙ, запрошуючи молодь долучатися до волонтерського руху. Він вважає, що робота волонтерів має бути організована таким чином, щоб гості Євро-2012 «пам’ятали місто завжди, і в них з’явилося бажання ще раз побувати у Харкові».
При цьому О.ЯРОСЛАВСЬКИЙ заявив про готовність надати для розміщення і роботи волонтерів різні приміщення, зокрема й Дитячої футбольної академії ФК «Металіст».
Відповідаючи на запитання, чи використовуватиметься після турніру набутий досвід волонтерів, О.ЯРОСЛАВСЬКИЙ зазначив, що ФК «Металіст» «уже деякий час працює з волонтерами, існує програма «Назустріч один одному», і, звичайно, ми будемо використовувати досвід».
Довідка УНІАН. До Євро-2012 планується підготувати близько 5,5 тис. волонтерів, які надаватимуть різнопланову допомогу УЄФА у 20 різних напрямках роботи та працюватимуть у офіційних місцях турніру (стадіони, аеропорти та готелі).
Набір волонтерів розпочнеться 14 червня 2011 року.
+++
Региональные печатные СМИ
ФУТБОЛ
Остается надежда!
Гарринальд Немировский
Крымское время (АР Крым)
17.05.11
В распоряжении футболистов премьер-лиги национального чемпионата осталось меньше недели, чтобы завершить двадцатый сезон. На богатой событиями дистанции первенства необходимо развязать всего-то три узелка. Первый: определить владельца комплекта бронзовых медалей, на них претендуют «вечные» владельцы этих наград − харьковский «Металлист» и днепропетровский «Днепр». Второй: назвать шестого участника от нашей страны в «зоне УЕФА». На очередное путешествие в Европу нацелилась полтавская «Ворскла», которой может «перебежать дорогу» лишь набившая себе шишек на своей репутации наша «Таврия». Третий: назвать второго неудачника сезона, вслед за запорожским «Металлургом». На роль изгоя «баллотируются» ФК «Севастополь» и мариупольский «Ильичевец». Зато в первой лиге, где борьба продлится до 11 июня, осталось сыграть четыре тура. Здесь вся интрига впереди как на верхних, так и на нижних этажах турнирной таблицы.
Рассчитывай на свои силы
Перед предпоследним матчем чемпионата руководители симферопольского клуба, накануне серьезно разобравшиеся с тренерским штабом собственной команды, «сослав на исправление» в молодежный состав, поставили задачу: кровь из носу, но одержать победу над киевской «Оболонью». Ведь «дружеская» ничья в Полтаве между «Ворсклой» и снова ставшим чемпионом страны донецким «Шахтером» (1:1) оставляла надежду нашим землякам все-таки прорваться в Европу, как того жаждет почетный президент «Таврии» Сергей Куницын. Кстати, в этот день горняки с невиданным размахом отметили
75− летний юбилей своего клуба, с чем мы их сердечно поздравляем. Ради справедливости отметим, что Сергею Владимировичу с помощью кнута и пряника удалось убедить собственную гвардию сражаться, не жалея живота своего, со столичными «пивоварами». Киевляне, потерпев поражение в Симферополе от севастопольцев, неделю комфортно проживали и тренировались в Новопавловке, рядышком с тренировочным лагерем крымчан.
Довелось уже прочитать в ряде изданий, что наши земляки после разгрома в Мариуполе, мол, в корне изменили свою игру. Однако даже самым выдающимся наставникам, поставленным у руля «Таврии» на два оставшихся поединка, при всем уважении к ним, не удалось бы в корне перестроить игру. По разным причинам ряд игроков «Таврии» в отчетном матче не появился на поле, поэтому ставка была сделана на проверенные кадры. Лишь воспитаннику крымского футбола
20-летнему защитнику Роллану Погорельцеву было предоставлено право «засветиться» в премьер-лиге. Но и он в рядах нашей многострадальной обороны (об этом свидетельствуют 46 пропущенных мячей) ничем не блеснул, сыграв на уровне Ильи Галюзы, Саши Джуричича, Ивана Графа, Слободана Марковича. Они опять сподобились у ворот получившего травму Дмитрия Стойки и сменившего его Дамира Кахримана создать ряд голевых ситуаций, которыми воспользовался Владислав Лупашко: в результате − гол. Заметим, что будь поудачливее воспитанник крымского футбола Александр Мандзюк − «таврийцы» могли бы еще несколько раз начинать игру с центра поля.
Зато наконец-то Желько Любенович, Максим Фещук, Руслан Платон порадовали своим стремлением доказать, что они не так плохи, как можно было подумать после «избиения» в Мариуполе. Эта троица и была закоперщиком всех трех голов в ворота киевлян (3:1). Желько отлично пасовал. Именно с его передач Фещук и Платон забили первые два гола в ворота Александра Рыбки. А затем Максим Фещук с углового удара продемонстрировал футбольный шедевр, закрутив мяч прямо в ворота «пивоваров». Кроме перечисленных игроков приятное впечатление оставили − и это становится добрым правилом − Андрей Корнев и Лаки Идахор.
Одержав девятую победу в чемпионате, наши земляки поднялись на седьмое место. Теперь, чтобы попасть в Лигу Европы УЕФА, им необходимо 21 мая (начало игры в 16 часов) на симферопольском стадионе «Локомотив», будучи в ранге «гостей», обязательно победить «хозяев поля» ФК «Севастополь». Одновременно крымчанам, матч которых вновь не будет показывать ни один телевизионный канал, предстоит следить за поединком во Львове по телевизору, где «Карпаты» не должны даже вничью завершить игры с «Ворсклой». Лишь при таком исходе встречи в Прикарпатье наши земляки могут паковать чемоданы, чтобы уже в середине июля отправиться на поединки второго отборочного раунда евророзыгрыша. Поистине, как в известной народной поговорке: «На дядю надейся, а сам не плошай!».
Остальные результаты 29-го тура: «Металлист» − «Ильичевец» − 3:0, «Металлург» (Зп) − ФК «Севастополь» − 1:0, «Кривбасс» − «Заря» − 0:2, «Днепр» − «Арсенал» − 1:0, «Металлург» (Дц) − «Карпаты» − 4:1, «Динамо» − «Волынь» − 5:1.
Браво, «тепличники»!
В спорте популярно определение: открылось второе дыхание! Именно так можно оценить игру «Крымтеплицы» из Молодежного после провального старта клуба в весенней части турнира. Он заставил многолетнего президента «тепличников» Александра Васильева пойти на рискованный шаг. Вместо опытного наставника Александра Севидова, решившего поискать счастье в Ужгороде с «Закарпатьем», Александр Модестович назначил на роль и. о. главного тренера молодого специалиста Николая Федорко. Отмечая роль нового тренера в семитуровой беспроигрышной серии команды в чемпионате первой лиги, необходимо заметить, что без помощи ветеранов команды и талантливой молодежи Федорко вряд ли мог рассчитывать на стремительное перемещение команды, словно на лифте, из середины турнирной таблицы в группу клубов, ведущих сражение за «бронзу».
Если все соперники сыграли на прошлой неделе по одной игре, то наши земляки дважды выходили на поле.
В перенесенном матче 24-го тура с явно прибавившей в мастерстве черновицкой «Буковиной» они благодаря голам, забитым Дмитрием Трухиным (дважды) и Платоном Свиридовым, одержали эффектную победу − 3:1, а через три дня «по бревнышку раскатали» ивано-франковское «Прикарпатье» − 5:1. Причем следует отметить, что прикарпатцы, подписавшие себе приговор по поводу выступлений в будущем сезоне во второй лиге, уже в дебюте встречи открыли счет. Лишь спустя четверть часа Роману Свинцицкому удалось сравнять результат. А вот уже после перерыва юный Редван Мемешев, вновь Свинцицкий, Владимир Симончук, Дмитрий Трухин довели счет до разгромного.
Теперь нашим землякам предстоит сыграть два матча на выезде: в Бурштыне с «Энергетиком» (21 мая) и в Харькове с «Гелиосом» (4 июня). Чемпионат они будут заканчивать на родной «КТ-Арене» 11 июня игрой с белоцерковским «Арсеналом». Кроме того, «тепличники» получат техническую победу (3:0) над снявшимся с чемпионата калининским «Фениксом-Ильичевцем».
Познакомьтесь с остальными результатами 30-го тура: «Энергетик» − «Днестр» − 0:0, «Нива» − «Звезда» − 0:0, «Гелиос» − «Закарпатье» − 1:0, «Нефтяник-Укрнефть» − «Сталь» − 2:2, ФК «Александрия» − «Арсенал» − 2:0, «Динамо-2» − ФК «Львов» − 1:0, «Черноморец» − «Феникс-Ильичевец» − 3:0 (техническая победа). Матч «Буковина» − «Титан» завершился вчера и его результат не включен в турнирную таблицу.
+++
І ЗНОВУ ГАНЕБНА ПОРАЗКА
Волинь (Волинська область)
17.05.11
Київ. Стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 15 травня. 16.00. 20 градусів. 4600 глядачів. Суддя Я. Козик (Мукачеве).
«Динамо»: Коваль, Бетао, Бадр Ель Кадурі, Хачериді, Даніло да Сілва (Несмачний, 46), Алієв, Єременко, Ярмоленко (Гармаш, 46), Мілевський (Калитвинцев, 73), Кравець, Зозуля. Тренер Юрій Сьомін.
«Волинь»: Ндоє, Ізворану, Годований, Гошкодеря, Бутко, Бута, Стевіч, Приндета (Герасим'юк, 16), Піщур-к (Пічкур, 13), Бобир (Лисенко, 69). Тренер Віталій Кварцяний.
«Динамо» − один із найбільш, як кажуть, незручних суперників для «Волині» серед клубів елітного дивізіону у чемпіонатах і розіграшах Кубка України. Як правило, у зустрічах з киянами лучани у попередні роки пропускали у свої ворота по три, чотири, п'ять голів. А сезон 2005-2006 років взагалі став рекордним − 1:7. Хоч заради справедливості треба сказати, що були у волинян і більш успішні матчі зі столичним клубом. Наші футболісти у двох поєдинках у Києві зуміли відстояти свої ворота «сухими» і двічі відбирали очки у господарів. А в Луцьку наша команда теж одну зустріч зуміла звести внічию, а в чемпіонаті − 2002-2003 навіть добилась єдиної сенсаційної перемоги − 1:0 (гол забив Валерій Кривенцов).
А перед зустріччю тренери столичного клубу пообіцяли виставити резервний склад гравців. Повірили болільники і Богдану Бутку, який в інтерв'ю напередодні матчу в столиці заявив, що оскільки «Динамо» готується виставити на гру проти лучан молодь, зосередившись на наступній фінальній грі розіграшу Кубка України з «Шахтарем», то лучани будуть прагнути перемогти господарів.
Та не сталось так, як гадалося. Початок зустрічі був приголомшливим для гостей. На третій хвилині Андрій Ярмоленко у штрафному майданчику, як першокласника, обвів Віталія Приндету і віддав пас на ногу абсолютно вільному Артему Мілевському − 1:0. Через декілька хвилин ситуація повторилася. Знову Ярмоленко переадресував м'яч залишеному без нагляду Артему Кравцю, який з п'яти метрів вкотив його у порожні ворота.
Дві швидкі заміни, проведені Віталієм Кварцяним, котрі мали б зміцнити гру волинян в обороні, активізувати дії в центрі поля, нічого позитивного не дали. Захист продовжував тріщати по всіх швах. На 26-ій хвилині Даніло да Сілва прострілив з правого флангу на Мілевського, який знову фінтом звільнився від захисника і технічним обвідним ударом послав м'яч у кут воріт − 3:0. Четвертий гол, який Кравець забив з подачі Ярмоленка, став черговим підсумком неузгоджених дій оборонців «Волині».
У другому таймі продовжувалось побиття гостей динамівцями. На 58-ій хвилині Олександр Алієв отримав передачу від Кравця і пробив метрів з тридцяти у кут воріт − 5:0. Лише після цього кияни припинили знущання над суперником. Більше того, в уже компенсований арбітром час господарі дали можливість волинянам «розмочити» непристойний рахунок. Гол, щоправда, був дещо курйозним, але гості гордились, що не зганьбились до кінця, і тим, що останню крапку в поєдинку поставив саме Олег Герасим'юк − колишній гравець «Динамо».
У суботу, 21 травня, «Волинь» проведе на своєму полі останній матч чемпіонату 2010-2011 років з донецьким «Металургом», в якого, до речі, лучани виграли у гостях в першому колі з рахунком 2:0. У команди Віталія Кварцяного буде реальний шанс реабілітуватися в очах болільників за невдалу весняну частину чемпіонату, яку вони відверто провалили у більшості матчів, про що свідчать рахунки поразок − 0:3, 0:4, 1:4, 1:5...
Ось як закінчились інші матчі 29-ого туру чемпіонату України у прем'єр-лізі: «Ворскла» (Полтава) − «Шахтар» (Донецьк) − 1:1, «Металург» (Запоріжжя) − ПФК «Севастополь» − 1:0, «Металург» (Донецьк) − «Карпати» (Львів) − 4:1, «Металіст» (Харків) -»Іллічівець» (Маріуполь) − 3:0, «Кривбас» (Кривий Ріг) − «Зоря» (Луганськ) − 0:2, «Дніпро» (Дніпропетровськ) − «Арсенал» (Київ) − 1:0.
Нагадаємо, що в заключному турі, який пройде у суботу, 21-ого травня (усі матчі розпочнуться одночасно − о 16.00), зустрінуться: «Іллічівець» − «Динамо», «Арсенал» − «Кривбас», «Зоря» − «Металург» З., ПФК «Севастополь» − «Таврія», «Карпати» − «Ворскла», «Оболонь» − «Металіст», «Шахтар» − «Дніпро».
ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ:
Команда I B H П M O
1.»Шахтар» 29 23 2 4 53 − 16 71
2.»Динамо» 29 20 5 4 58 − 21 65
3.»Металіст» 29 17 6 6 56 − 26 57
4.»Дніпро» 29 16 8 5 46 − 20 56
5.»Карпати» 29 13 8 8 39 − 32 47
6.»Ворскла» 29 10 8 11 35 − 30 38
7.»Таврія» 29 9 9 11 43 − 46 36
8.»Металург» Д. 29 10 5 14 33 − 44 35
9.»Арсенал» 29 9 7 13 35 − 38 34
10.»Оболонь» 29 9 7 13 26 − 36 34
11.»Волинь» 29 9 7 13 26 − 46 34
12.»Зоря» 29 7 9 13 28 − 38 30
13.»Кривбас» 29 6 11 12 27 − 44 29
14.»Севастополь» 29 7 6 16 26 − 47 27
15.»Іллічівець» 29 6 8 15 42 − 65 26
16.»Металург» З. 29 5 6 18 16 − 40 21
Чемпіонат дублерів. «Динамо» − «Волинь» − 1:0.
Гол забив Панфілов, 59 хв. Лідирують у турнірі молодіжних команд «Шахтар» − 66 очок, «Дніпро» − 54 і «Металіст» − 53. У лучан 33 очки і вони посідають одинадцяте місце.
+++
Здається, на «Донбас Арені» вистріляли у небо половину львівського бюджету...
Роберт Домарацький
Високий Замок (Львівська область)
17.05.11
Щоб побувати на святкуванні 75-річчя ФК «Шахтар», довелося перетнути всю Україну із заходу на схід. Утім, не шкодую про довгу поїздку — шоу, що відбулося на «найкрутішій» спортивній споруді України «Донбас Арені», за видовищністю можна порівняти хіба що із відкриттям Олімпіади...
Перше, що вразило після прибуття на «Донбас Арену», − чітко налагоджена служба охорони. Навіть після кількахвилинного виходу на перекур за територію спорткомплексу, після повернення мою сумочку щоразу перевіряли на вміст небезпечних предметів. Ввічливу суворість охоронців з лишком компенсувало ставлення стюардів — молодих хлопців та дівчат. Проходиш повз них — усміхаються і здоровкаються, ніби ти прийшов у гості до старих знайомих. Розмовляють усі російською, але не сумніваюся, що знають українську та іноземні мови, бо сам був свідком, як стюард спілкувався із кимось англійською мовою.
На святкування цієї радісної для уболівальників помаранчево-чорних події запросили кількох зірок. Таїсія Повалій заспівала своєрідний гімн Донецька − «Спят курганы темные». Шоу на «Донбас Арені» відвідала також зірка Голлівуду, екс-киянка Мілла Йовович та поп-зірка, співачка Rihanna. Йовович попередньо побувала у конференц-залі, де журналісти мали нагоду задати їй кілька питань. Тут же був присутній і генеральний директор ФК «Шахтар» Сергій Палкін. Мілла виглядала на всі сто. І відповідала на питання без допомоги перекладача — російською. (До речі, української мови на офіційних урочистостях я жодного разу не почув). Їй вручили клубну футболку із символічним номером 75. Журналісти намагалися її «підколоти» і спитали, що вона збирається робити із подарунком. Мілла сказала, що носитиме її разом із туфлями на підборах і шортиками. Не вийшло збентежити її й іншим запитанням, у якому натякнули на те, що вона народилася у Києві, а приїхала вітати команду із Донецька. Мовляв, усі знають, які стосунки між фанами київського «Динамо» і «Шахтаря»... Йовович відповіла, що вона українка, а Україна вся має бути разом. Як не намагалися журналісти «вичавити» із Сергія Палкіна вартість цих заходів — нічого не вдалося. «Маємо кілька контрактів, і у кожному із них окремим пунктом прописано про нерозголошення...» − сказав як відрізав.
Незадовго до початку дійства вирішив пройтися навколо «Донбас Арени», оглянути, як виглядає споруда ззовні, яка інфраструктура. Навколо — гарно, чисто. Підстрижені газони, функціонують фонтани. Народу прийшло дуже багато. Усі святково вбрані, з дітьми і своїми половинками. Кілька молодих хлопців із виглядом «гопників» у характерних кепочках і спортивних штанах, почувши українську, зацікавилися особами журналістів. Довідавшись, що це працівники ЗМІ, одразу із обуренням згадали про події 9 травня у Львові. Згодом заявили, що вони «за мир», а журналістам порадили частіше «нагинати» політиків у своїх матеріалах. Під’їхав весільний кортеж — молода із молодим прибули, щоб зробити фотки на пам’ять біля стадіону, на Алеї слави «Шахтаря». Зірок там наразі лише кілька. Одна із них належить головному тренеру команди — Мірчі Луческу. А як сфотографуватися поруч із зіркою, що на землі, так, щоб тебе було видно і зірку? Один із старших уболівальників знайшов вихід — ліг біля зірки, а товариш у той час його фотографував. Чимало людей прогулювалися пішохідними доріжками, пов’язавши символіку улюбленого клубу. Пройшовши повз каси, почув за спиною «билетик не нужен?». Молодик пропонував придбати квиток перехожим.
Поблизу одного із входів на «Донбас Арену» увагу перехожих привертали двоє кінних міліціянтів. Вилиті лондонські кінні поліцейські. У помаранчевих палатках жваво торгували символікою «Шахтаря» − футболками, ляльками чорно-помаранчевих кротиків, що є талісманом клубу. За маленьку ляльку просили 50-60 грн., за велику — 120. Ігрова футболка — 150 грн. Як гарячі пиріжки розкуповували магнітики із зображенням «Донбас Арени».
Зрештою, розпочалося шоу. Посередині стадіону «збудували» величезний терикон. Поруч дві високі заводські труби. Описувати шоу — невдячна робота. Навряд чи можна описати музику — її потрібно слухати. Так і з шоу — це вражаючий комплект потужного звуку, світлових і лазерних ефектів, театралізованих виступів учасників шоу, кількість яких на полі часом перевалювала за сотню, швидка зміна декорацій у різних частинах поля. Поролонові коцики, що підкладають на сидіння, організатори видали кожному глядачу. Вони були з одного боку жовті, з іншого сині. Також були чорні і помаранчеві. 51 тисяча глядачів утворила на трибунах стадіону величезну кількість прапорів України, а помаранчеві і чорні кольори згодилися, щоб привітати улюблений клуб. Організатори роздали невеличкі ліхтарики. Зважаючи на вщерть заповнені трибуни, після того, як вимкнули світло, а кожний увімкнув свій ліхтарик, склалося враження, що перед очима — Чумацький Шлях. Вразив також елемент шоу із велетенським надувним футболістом, який зростом сягав від поля до найвищих рядів.
Коли сидиш на стадіоні, за рівнем овації приблизно визначаєш, яка кількість людей у такий спосіб висловлює своє захоплення.
На 75-річчя «Шахтаря» завітав президент України Віктор Янукович. Коли оголосили про вітальну промову Януковича, то рівень овації підвищив рівень моїх сумнівів щодо твердження, ніби навіть у східних регіонах правляча політична сила втрачає електорат. Президента вітали голосно і завзято...
Коли на поле по черзі виходили футболісти клубу, головний тренер та його президент, найбільшу підтримку присутніх через оплески отримали Ринат Ахметов, Мірча Луческу та капітан команди Даріо Срна. За словами Ахметова, це свято влаштували для уболівальників, і саме вони є «дванадцятим гравцем» у команді. На підтвердження своїх слів президент ФК «Шахтар» вручив пам’ятну зірку уболівальника чоловікові, що уболіває за клуб із 1936 року та п’ятирічному хлопчику. Зірку встановлять на Алеї слави клубу в серпні, на День міста.
Окремо хотілося б відзначити піротехніку і салюти. Видовище просто «голову зриває». Салют робили кілька разів. Найпотужніше «бахкало» у кінці шоу. Склалося враження, що у небо вистріляли як мінімум половину річного бюджету нашого міста. Буду відвертим, як кажуть у нас на Галичині, жаба мене таки задушила. Хай по-доброму, але чого гріха таїти: і радію за східних сусідів по Євро-2012, і заздрю теж. Хочеться, щоб у столиці Західної України нарешті з’явився не менш гарний і презентабельний стадіон.
P. S. Президент України Віктор Янукович нагородив головного тренера футбольного клубу «Шахтар» (Донецьк) Мірчу Луческу орденом «За заслуги» I ступеня.
+++
Остался десерт
Спорт-арена (Донецкая область)
17.05.11
Только в заключительном туре станут известны бронзовый призер, второй неудачник, последний представитель в Лиге Европы и лучший бомбардир.
События тура
В прошедшем туре сразу пятеро игроков сделали дубли. По два мяча забили динамовцы Артем Милевский и Артем Кравец, Денис Олейник («Металлист»), Максим Фещук («Таврия») и Джордже Лазич («Металлург» Д). Последний раз столько дублей было зафиксировано в 10-м туре прошлого чемпионата, а рекорд − 7 − установлен в 30-м туре сезона-1993/94.
«Металлист» одержал вторую подряд и седьмую в сезоне крупную победу (больше всех), «Динамо» − пятую, донецкий «Металлург» − вторую. В свою очередь «Волынь» крупно проиграла седьмой матч (чаще других), «Ильичевец» − пятый, а «Карпаты» − первый (последний раз львовяне проигрывали с крупным счетом 18 октября 2009 года, когда уступили «Шахтеру» на «Донбасс Арене» − 1:5).
«Заря» прервала сразу три свои антисерии: безвыигрышную и безголевую из шести матчей, и проигрышную из пяти.
«Таврия» прервала свою безвыигрышную серию, которая длилась четыре тура.
По два матча подряд проиграли «Волынь» (с общим счетом 2:9), «Оболонь» (оба раза − 1:3), «Арсенал» (оба раза − 0:1) и «Карпаты».
Безвыигрышные серии «Волыни» и «Карпат» длятся три тура.
«Динамо» снова вышло в лидеры чемпионата по результативности (58 голов). Второй показатель у «Металлиста» − 56.
«Днепр» в 16-й раз сохранил свои ворота в неприкосновенности (лучший показатель в лиге).
«Металлист» провел 14-й «сухой» матч, «Заря» − восьмой, запорожский «Металлург» − седьмой.
«Арсенал» не сумел забить в седьмой раз, «Ильичевец» − в восьмой, «Кривбасс» − в 12-й, «Севастополь» − в 15-й (больше безголевых матчей только у запорожского «Металлурга» − 16).
В матче с «Восклой» прервалась длившаяся 27 игр бескомпромиссная серия «Шахтера».
Футболисты «Металлиста» вышли в лидеры чемпионата по количеству дублей (8).
В матче с «Карпатами» Вячеслав Чечер забил 500-й гол донецкого «Металлурга» в элитном дивизионе, счет которым 9 июля 1997 года в домашнем поединке с «Черноморцем» (1:0) открыл Виталий Минтенко.
Два игрока из топ-30 лучших бомбардиров чемпионатов Украины увеличили свой лицевой счет. Форвард «Металлиста» Марко Девич забил 55-й гол в элитном дивизионе, хавбек «Днепра» Сергей Назаренко −
54-й. Девич догнал Алексея Белика, с которым делит 25-е место, а Назаренко − Романа Бондаренко и Сергея Шищенко (27 − 29-я строчки рейтинга).
Нападающий «Динамо» Артем Милевский превзошел рубеж в полсотни мячей в чемпионатах Украины. На его счету 51 гол (столько же в активе Валентина Белькевича).
Из встречавшихся в прошедшем туре пар четыре клуба дважды обыграли своих соперников в этом чемпионате: «Динамо» − «Волынь» (5:1, в первом круге − 2:1), «Днепр» − «Арсенал» (1:0, 2:1), «Заря» − «Кривбасс» (2:0, 1:0), а «Металлист» − «Ильичевец» (3:0, 4:1). «Шахтер» набрал четыре очка во встречах с «Ворсклой» (1:1, 1:0), а еще в трех случаях команды обменялись домашними победами: «Таврия» − с «Оболонью» (3:1, 1:2), запорожский «Металлург» − с «Севастополем» (1:0, 0:1) и донецкий «Металлург» − с «Карпатами» (4:1, 1:2).
14 мая
Ворскла − Шахтер − 1:1
Голы: 0:1 17’ Виценец (4), 1:1 45+1’ Янузи (7).
15 мая
Таврия − Оболонь − 3:1
Голы: 1:0 30’ Фещук (3), 2:0 46’ Платон (6), 2:1 59’ Лупашко (1), 3:1 62’ Фещук (4).
Днепр − Арсенал − 1:0
Гол: 1:0 6’ Назаренко (6).
Металлист − Ильичевец − 3:0
Голы: 1:0 36’ Олейник (11), 2:0 70’ Олейник (12), 3:0 76’ Девич (14).
Металлург Д − Карпаты − 4:1
Голы: 1:0 67’ Лазич (3), 2:0 69’ Лазич (4), 3:0 71’ Фернандеш (4), 4:0 82’ Чечер (2), 4:1 90+3’ Худобяк (6).
Металлург Зп − Севастополь − 1:0
Гол: 1:0 29’ Нестеров (1).
Динамо − Волынь − 5:1
Голы: 1:0 3’ Милевский (8), 2:0 11’ Кравец (2), 3:0 26’ Милевский (9), 4:0 40’ Кравец (3), 5:0 59’ Алиев (1), 5:1 90+3’ Герасимюк (1).
Кривбасс − Заря − 0:2
Голы: 0:1 27’ Полянский (3), 0:2 84’ Хомченовский (2).
ПРИМЕЧАНИЕ. Цифра в скобках после фамилии − количество голов, забитых игроком в 20-м чемпионате.
И В Н П М О
1. Шахтер 29 23 2 4 53 − 16 71
2. Динамо 29 20 5 4 58 − 21 65
3. Металлист 29 17 6 6 56 − 26 57
4. Днепр 29 16 8 5 46 − 20 56
5. Карпаты 29 13 8 8 39 − 32 47
6. Ворскла 29 10 8 11 35 − 30 38
7. Таврия 29 9 9 11 43 − 46 36
8. Металлург Д 29 10 5 14 33 − 44 35
9. Арсенал 29 9 7 13 35 − 38 34
10. Оболонь 29 9 7 13 26 − 36 34
11. Волынь 29 9 7 13 26 − 46 34
12. Заря 29 7 9 13 28 − 38 30
13. Кривбасс 29 6 11 12 27 − 44 29
14. Севастополь 29 7 6 16 26 − 47 27
15. Ильичевец 29 6 8 15 42 − 65 26
16. Металлург Зп 29 5 6 18 16 − 40 21
Очередные матчи пропускают: Селезнев (Днепр), Марио Сержио, Шина, Фернандеш (все − Металлург Д), Герасимюк (Волынь), Сапай (Оболонь).
Бомбардиры
17 − Евгений Селезнев (Днепр).
14 − Марко Девич (Металлист).
12 − Лаки Идахор (Таврия), Денис Олейник (Металлист).
11 − Андрей Ярмоленко (Динамо).
10 − Василий Сачко (Ворскла), Луис Адриано (Шахтер), Алексей Антонов (Ильичевец).