Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Блохін і «Карпати». За і проти

Fckarpaty.lviv.ua

27.04.11

Звісно, що призначення нового головного тренера збірної не могло пройти повз увагу гравців «Карпат», яких протягом двох останніх років викликали до головної команди країни. «Зелено-білі» спробували оцінити призначення Олега Блохіна та поговорили про власні перспективи.

Ігор ХУДОБ’ЯК: «Трохи шкода Калитвинцева»

− Усе залежить від нас і від результатів нашої команди. Якщо ми продовжимо так грати й надалі, якщо команда триматиметься верху турнірної таблиці і вестиме боротьбу за медалі, то наших гравців будуть викликати до збірної, і не важливо, хто її тренуватиме. Щодо Олега Блохіна, то я з ним не знайомий. І якщо чесно, мені трохи шкода Юрія Калитвинцева, з яким ми працювали. Десь хотілося, щоб його призначили повноцінним тренером збірної. Знаю, що зараз він думає, чи поповнювати тренерський штаб Олега Блохіна. Для «Карпат», думаю, було б добре, якби він погодився, але, мабуть, йому буде не просто прийняти таке рішення.

Ігор ОЩИПКО:»Блохін собі не ворог»

− Ух, тяжкі ці питання (сміється), сам би в когось спитався. Мені важко сказати, чи буде Олег Блохін будувати все з чистого листа, чи продовжить те, що почав Юрій Калитвинцев. Точно скажу, що новий тренер собі не ворог. І раз його призначили на цю відповідальну посаду, отже, вірять, що він зможе дати необхідний результат. Щодо вибору гравців, то все, як би не банально це звучало, залежить від нас. Якщо ми будемо показувати футбол відповідного рівня, то продовжимо свої виступи за збірну. Я і мої партнери готові робити все від нас залежне. До речі, про призначення Олега Блохіна. По правді, навіть поговорити не встигли. Все ж на носі був матч проти «Таврії», а потім − вихідні до Великодніх свят.

Денис КОЖАНОВ: «Призначення Блохіна було прогнозоване»

− На жаль, з Олегом Блохіним я не знайомий, тому трохи важко говорити про його призначення. Але мені, як і всім, відомі його успіхи на посаді тренера збірної. Судячи з виступів, тодішня збірна грала в непоганий футбол. Юрія Калитвинцева я знаю краще, ледь не на кожній грі «Карпат» були його помічники. Взагалі, можу сказати, що Юрій Миколайович мені подобався і як тренер, і як людина, однак Олега Блохіна вже давно сватали в збірну, тож це призначення було прогнозоване.

Якщо наша команда продовжить показувати той футбол, що є зараз, двері в збірну для нас не зачиняться. Знаю, що під час попереднього тренерства Блохіна карпатівців до збірної не запрошували. Можливо, справа була в тому, що команда не показувала високих результатів, тому й на неї не звертали особливої уваги. Але зараз інший рівень.

Також можу сказати, що окрім чотирьох карпатівців, яких викликали до збірної Мирон Маркевич та Юрій Калитвинцев, можна додати і Олега Голодюка та Андрія Ткачука − думаю, вони не зашкодять нашій збірній.

+++

Збірна двічі зіграє з болгарами

Euro2012.ukrinform.ua

27.04.11

Національна збірна Болгарії з футболу запланували проведення двох товариських матчів з командою України. Про це повідомив президент Болгарського футбольного Союзу (БФС) Борислав Михайлов.

За його словами, перша гра відбудеться вже в жовтні цього року (найбільш ймовірна дата − 7 жовтня) в Софії на полі стадіону «Васіл Левскі», а друга − в 2013-му році в Україні.

Зазначимо, що на нещодавньому брифінгу з нагоди призначення головного тренера збірної України президент Федерації футболу нашої країни Григорій Суркіс підтвердив виїзний поєдинок проти болгарів.

Таким чином, календар зустрічей нашої команди в рамках підготовки до Євро-2012 на цей рік виглядає наступним чином: 1 червня − Узбекистан (Київ), 6 червня − Франція (Донецьк), 10 серпня − Швеція (Харків), 2 вересня − Іран (Київ), 6 вересня − Чехія (Прага), 7 жовтня − Болгарія (Софія), 11 жовтня − Естонія (Таллінн). Також плануються спаринги на 11 (Німеччина в Києві) та 15 листопада  (Австрія у Львові).

+++

Облсовет подумает, как распределить бюджет, чтоб найти деньги на ремонт поля «Авангарда»

Ostro.org

27.04.11

Сессия облсовета рассмотрит возможность выделения средств на ремонт поля стадиона «Авангард» в Луганске. Об этом сегодня на расширенном заседании постоянной комиссии областного совета по вопросам образования, науки, культуры, молодёжи и спорта сообщил зампред облсовета Евгений Харин, передаёт корреспондент «ОстроВ»

«Если Кабмин не выделит деньги на реконструкцию стадиона, то мы предусматриваем в бюджете перераспределение средств, чтобы выделить соответствующую сумму для проведения капитального ремонта поля», − проинформировал Е. Харин.

По его словам, деньги будут выделены на подогрев и новое покрытие поля.

Напомним, комитет ФФУ по вопросам безопасности стадионов запретили играть Луганской ФК «Заря» проводить матчи на стадионе «Авангард» до приведения газона в надлежащее состояние.

Как сообщил интервью газете «Жизнь Луганска» гендиректор ФК «Заря» Сергей Рафаилов сообщил на реконструкцию поля «Авангарда» необходимо порядка 10 млн. грн.

Ранее в Луганске председатель фракции Партии регионов в Верховной раде и руководитель ЛОО ПР Александр Евремов заявлял, что беседовал по поводу выделения государственной помощи на реконструкцию стадиона с Премьер-министром Николаем Азаровым.

«Я просил 80 млн. и мне хотелось бы, что не только поле было реконструировано, но и мы решили другие вопросы, например, козырек над трибунами и т.д., то есть, что требуют европейские стандарты. Думаю, что мы договоримся с премьер-министром, и он найдет возможность в этом году изыскать миллионов 15-20, что позволит нам сделать реконструкцию поля и освещения по нормам», − заявил А. Ефремов.

+++
ЕВРО-2012

Нацагентство Євро управлятиме НСК

Euro2012.ukrinform.ua

27.04.11

Кабінет Міністрів України передав НСК «Олімпійський» в управління Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів (Укрєвроінфрапроект). Про це йдеться в Розпорядженні Кабміну №355 від 13 квітня 2011 року, інформують в Укрєвроінфрапроекті.

Відповідно до розпорядження, окрім НСК, до сфери управління Нацагентства Євро-2012 надійдуть «Палац спорту» та «Льодові арени», державні підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» та «Центр комунікацій «Україна-Всесвіт», а також ДП «Дирекція з капітального будівництва і реконструкції міжнародного аеропорту «Донецьк» та ДП «Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові».

+++

Україна вирішить проблему підготовки європерсоналу

Euro2012.ukrinform.ua

27.04.11

Однієї з головних проблем підготовки України до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року є нестача кваліфікованого персоналу. На цьому під час VI звітно-виборної конференції Федерації футболу України Донецької області наголосив Віце-прем’єр-міністр − Міністр інфраструктури України Борис Колесніков. «У нас дійсно відчувається відсутність досить висококласного персоналу для обслуговування турніру такого високого рівня», − сказав він.

Водночас, як інформує прес-служба Мінінфраструктури,  Борис Колесніков висловив упевненість в тому, що Україні вдасться вирішити цю проблему. За його словами, вже підготовлені кадри досить високго класу для українських  об’єктів, що приймають чемпіонат, зокрема, аеропортів.

+++

«Євро − поштовх для розвитку країни»

Світлана Малікова, Геннадій Чеховський

Euro2012.ukrinform.ua

27.04.11

Є щось символічне в тому, що остаточне рішення про надання права приймати Євро-2012 чотирьом українським містам, приймалося на Виконкомі УЄФА в португальській Мадейрі. Перед цією країною, коли вона готувалася до чемпіонату Європи 2004 року, стояли такі ж самі проблеми, що й перед Україною.

Підготувавши 10 стадіонів, причому 7 будували з «нуля», в країні в якийсь момент закінчилися кошти. Постало питання про доцільність проведення чемпіонату в Португалії і, як і в нашій ситуації, знайшлися охочі турнір перенести. Тоді жадала підставити сусідам плече Іспанія, але її сподівання виявилися марними.

Необхідні 800 мільйонів доларів на дороги біля стадіонів знайшлися, країна провела Євро, а згодом позбавилася неприємного статусу найвідсталішої країни Євросоюзу. До речі, тоді, як і зараз, керівництво УЄФА називала темпи будівництва «дивом».

Слід додати, що на підготовку до чемпіонату Європи Португалія витратила близько 5-6 мільярдів доларів − приблизно стільки ж, з урахуванням цінності коштів сім років тому й нині, витратить і Україна. І хоча деякі споруди, переважно стадіони, є збитковими, проте гарний прибуток отримали будівельні компанії, ресторани, готелі, мобільні оператори. Загалом же економічне зростання країни почалося зі старту підготовчої кампанії до Євро, і ця позитивна динаміка зберігається.

Про «португальське диво», зв’язок футболу й економіки, привабливі риси України − наша бесіда з послом Португалії Маріу Жезуш душ Сантушом.

− Пане Сантуш, не секрет, що в кінці минулого століття економіка Португалії була дуже слабкою. Як за такий недовгий період країна змогла стати однією з найрозвинутіших у світі?

− Позитивні зрушення в Португалії розпочалися після важливих змін у політиці. Адже до 1975-го року країною керував диктаторський режим, не випадково вона була однією з найбідніших у Західній Європі. Про що свідчить 39 місце за рівнем життя населення у середині 80-х минулого століття.

Прогрес не відбувся випадково. Ще до повалення фашистського уряду країна робила спроби вступу до Євросоюзу. Але без кардинальних змін у системі влади вони були марними. Першим важливим кроком стало прийняття нової Конституції у 1976-му році. Поступово ми адаптували та підготували країну під європейські стандарти.

Вступ Португалії 1986-го до Євросоюзу дав новий поштовх для подальшого розвитку. Ми − невелика країна, населення складає десять з половиною мільйонів, ще близько п’яти мешкають за кордоном. Проблеми, звичайно, є, ми також потерпаємо від кризи, але вже зовсім на іншому рівні.

− Наскільки відчутним поштовхом для розбудови економіки стало проведення чемпіонату Європи в країні?

− Звичайно, 1986-го ми не ставили за мету проведення Євро-2004. Тоді стояло питання якнайшвидше модернізувати економіку. Чемпіонат, в свою чергу, давав гарній шанс використати всі ресурси для розвитку країни. Звісно, це потребувало великих інвестицій, але, погодьтеся, позитивний імідж країни вимірюється не лише грошима.

До 2004 року ми встигли багато зробити. Тоді країна вже мала достатньо ресурсів, щоб організувати чемпіонат на належному рівні. Багато інвестицій пішло на будівництво нових стадіонів та реконструкцію вже існуючих. Але головною метою поставили розвиток туристичного сектору. Адже Португалію щороку відвідують 14 мільйонів туристів, а Євро-2004 давало змогу рухатися вперед, надалі розвиватися, ставати привабливими для туристів.

− Можете пригадати, які були розміри інвестицій?

− Я не знаю точних цифр, але можу запевнити, що вони були величезними, навіть не дивлячись на те, що це було 10 років тому. Багато українців, напевно, зараз дуже обурені через думку, що є багато інших сфер, куди треба вкладати гроші, і, певно, що не в розважальні футбольні заходи. Але ця справа варта зусиль, адже про Україну не так багато знають за кордоном.

Імідж − річ нематеріальна, тож її не можна представити у цифрах. В нашому випадку результат інвестицій також не відчули миттєво. Деякі стадіони окупилися достатньо швидко, але не всі. Чемпіонат − це гарна можливість стати темою для розмов. Про Україну будуть говорили так само, як у свій час обговорювали Португалію. Цей захід − своєрідний «дух свята», момент національної солідарності та здоровий патріотизм. Його неможливо передати словами, це потрібно побачити.

− Пане Сантуш, які аспекти співробітництва України та Португалії сьогодні? Чи є економічні і політичні паралелі в розвитку наших країн?

− Ви маєте найголовніше − сировину та ресурси. А ми − тільки людей, це єдине, що є у Португалії (сміється). У розвитку наших країн дуже багато відмінностей, але те, за чим я спостерігаю в Україні, дуже схоже на ситуацію, яка була в Португалії 25 років тому. Тоді всі наші зусилля були направленні на те, щоб увійти до складу Європи.

На той час ми тільки позбулися диктаторського режиму, а Україна нещодавно зреклася комунізму. Нам також було дуже важко: історично економіка залежала від стосунків з Африкою та Бразилією. У 80-х ми втратили ці країни, а з ними і сировину для промисловості. Були змушені будувати всю інфраструктуру майже з нуля. На відміну від вас, ми не мали «середнього класу», від якого залежить стабільність країни. До речі, ми його й досі формуємо.

Ми живемо в часи глобалізації, на країни тисне ринок. Щоб цьому запобігати, треба ресурси. Україна їх має. Тут гарне географічне розташування, є сировина та величезний потенціал для руху вперед.

Єдине, у чому ми з вами майже абсолютно схожі − це в розмірі діаспор. Португальці, як і українці, також живуть майже по всьому світу. Що до співробітництва, то зазначу, що в березні українські бізнесмени відвідають Португалію з діловим візитом, під час якого встановлюватимуться контакти для подальшої співпраці. Португальські ділові люди відвідають Україну в травні. Наразі вже маємо три інвестиційні проекти − в Рівному, Харкові та Одесі.

− Пане посол, що ви розповідаєте своїм друзям про Україну, коли приїжджаєте до Португалії?

− Вони, на жаль, не знають її. Тому цей чемпіонат дуже важливий для іміджу країни. До переїзду в Київ я працював у Болгарії, і дещо чув про Україну. Але ніколи тут не був. Ви навіть не уявляєте, наскільки я був вражений вашою столицею. Київ неймовірно красивий, тут дуже гарна кухня та найгарніші в світі жінки. Місто розквітає на очах. Це я розповідаю друзям. Але раджу приїхати й перевірити мої слова на власні очі. Мої сини вже приїжджали до мене декілька разів.

− Скільки їх у вас?

− Я одружений та дуже щасливий, маю трьох синів та доньку. Родина мешкає неподалік від Лісабону у невеликому, але дуже мальовничому містечку. Там теж люблять футбол, особливо діти.

− Португалія допомагає розвитку спорту та футболу зокрема?

− У нас дещо інший підхід. Більшість спортивних клубів багато інвестують у юнацький спорт. На прикладі футболу можу сказати, що такі капіталовкладення дуже ефективні. Наразі найдорожчий гравець світу − португалець Роналду, а наша збірна може здолати будь-яку команду. А держава коли вкладає кошти в спорт, то переважно в промоцію. Але розміри інвестицій на дуже суттєві.

− За який клуб ви вболіваєте?

− Я − фанат «Бенфіки». А ось мій заступник зі мною конкурує − вболіває за «Порту».

− Як вважаєте, хто стане переможцем «Євро-2012»?

− Сподіваюся, що у фіналі Португалія зіграє красивий матч з Україною. Але, звичайно, ще зарано давати прогнози.

+++

К обслуживанию гостей Евро 2012 готовы лишь два банка Украины, − эксперт

Анна Фионик

Ianp.com.ua

27.04.11

Для миллионов болельщиков понадобятся банкоматы и центры финансового самообслуживания

«Мы обратились к украинским банкам с вопросом о том, готовы ли они обслужить миллионы болельщиков, которые приедут на матчи Евро 2012. Свою готовность подтвердили лишь два отечественных банка», − заявила в ходе XI международной конференции «Платежи и карты-2011» директор Департамента платежных систем НБУ Наталья Лапко.

Конференция проходит 27 и 28 апреля, и платиновым спонсором мероприятия выступил украинский консорциум «ЕДАПС». Конференция собрала представителей финансовых учреждений и компаний, обслуживающих платежный и карточный бизнес, из Украины, Беларуси, Азербайджана, Сербии, России и так далее.

По словам Натальи Лапко, наибольшее количество отделений банков находится в Киеве − 9,22% от общего количества. 8,09% в Донецкой области, 6,17% в Одесской. Также директор Департамента платежных систем НБУ сообщила, что наибольшее количество отделений банков на одного человека − в Крыму (одно отделение банка на 1240 чел. населения). Наименьшее − в Тернопольской области (лишь одно банковское отделение на 3800 жителей региона).  В столице же на 1475 граждан работает каждое отделение банка. Если же брать средние показатели, как сообщила Наталья Лапко, одно финучреждение обслуживает около 2400 клиентов.

Также, по ее словам, за 2010 год значительно возросла популярность дистанционного обслуживания (интернет-банкинга и обслуживания счетов с помощью мобильных телефонов) − таким видом услуг за год воспользовалось 4,7 млн. украинцев.

Всего же в Украине в настоящее время работает 191 банк.

«В рамках подготовки к Евро-2012 мы проверили количество пунктов приема и получения денежных переводов. Их в стране более 5 тысяч, то есть, вполне достаточно», − продолжила Наталья Лапко. Что же касается развития сети ПТКС (программно-технических комплексов самообслуживания), то здесь банки имеют огромный простор для развития бизнеса.

«Нужно создать гостям Евро 2012 такие условия, чтобы они могли получить банковские услуги, не заходя в офисы банков», − уверена Наталья Лапко. Кроме того, необходимо улучшить качество обслуживания клиентов в call-центрах. «Ведь зачастую уровень обслуживания такой, что хочется плюнуть и прекратить с банком всякое сотрудничество», − резюмировала директор Департамента платежных систем НБУ.

+++

Благоустройство зоны рядом с НСК «Олимпийский» обойдется в 62 млн. грн.

Ugmk.info

27.04.11

Национальный спортивный комплекс «Олимпийский» в Киеве договорился с производственно-строительной компанией «Центрэнергострой» (Киев) о благоустройстве прилегающей к стадиону зоны за 61,564 млн. гривен. Напомним, Кабинет Министров оценивает в 322 млн. гривен стоимость работ по благоустройству прилегающей к НСК зоны.

Согласно условиям закупки, «Центрэнергострой» обустроит функциональные зоны и схемы планирования пешеходно-транспортных путей с размещением автостоянок и объектов общественного назначения для проведения финальной части чемпионата Европы по футболу 2012 года. Срок, в который должны быть проведены работы, не указан.

«Центрэнергострой» был отобран по упрощенной процедуре (закупка у 1 участника). Стороны заключили договор 20 апреля.

Киевская городская государственная администрация намерена отремонтировать фасады 363 жилых домов в 1,5 км зоне вокруг НСК «Олимпийский» до проведения финальной части ЧЕ-2012 по футболу.

+++

«ЛАЗ» − итоги производства к «Евро-2012»

Transportnews.info

27.04.11

Львовский автобусный завод обнародовал данные о количестве машин, поставленных в украинские города к «Евро-2012».

На недавно прошедшей в Киеве пресс-конференции,  генеральный директор компании «Сити Транс Груп» (управляющая компания «ЛАЗа») Александр Лобко рассказал о том, как обстоят дела с поставками львовских автобусов и троллейбусов к чемпионату «Евро-2012». На сегодняшний день это порядка 106 машин − городские автобусы «СityLAZ» и троллейбусы «ElectroLAZ». В Донецк уде ушло 15 автобусов и столько же троллейбусов. Львов получил 10 автобусов длиной 12 м , 15 автобусов 13,5-метровых, и одну машину длиной 10 м. Для Харькова было изготовлено 40 сочлененных троллейбусов. А вот в столицу Украины поставлено пока только 10 машин − сочлененные автобусы особо большого класса.

По словам Александра Лобко, производственные мощности «ЛАЗа» позволяют ежегодно изготавливать до 3400 автобусов и троллейбусов. Однако прогноз на этот год -выпустить от 1000 до 1500 машин. Предприятие изготавливает ровно столько машин, сколько ему проплатили. То же самое касается и чемпионата «Евро-2012». Напомним, что в прошлом году между «ЛАЗом» и правительством был подписан меморандум о поставке в города, принимающие чемпионат, порядка 1500 автобусов и 500 троллейбусов.

+++

Из-за подготовки к Евро-2012 число номеров в гостиницах временно сократилось − Облстат

Ostro.org

27.04.11

В связи с подготовкой к Чемпионату Европы по футболу 2012 года число действующих гостиничных номеров в Донецкой области сократилось. Это вызвано тем, что производится ремонт, перепланировка гостиничных номеров, сообщает Главное управление статистики в Донецкой области.

По данным управления статистики, на начало 2011 года в Донецкой области действовали 77 предприятий гостиничного типа, из которых 53 гостиницы, 3 гостинично-офисных центра, 2 мотеля, 12 общежитий для приезжих и 7 предприятий других типов. За последний год увеличилось с 20 до 25 число гостиниц, которые прошли сертификацию, необходимую для присвоения «звездных» категорий. Из них 10 гостиничных предприятий обладают одной звездой, 3 гостиницы − двумя, 10 − тремя, по одной гостинице имеют четыре и пять звезд.

Инвестиции в строительство, переоборудование и расширение гостиниц области в 2010 году составили около 88 млн. грн. (включая НДС), что по сравнению с предыдущим годом больше в 2,1 раза (в сопоставимых ценах).

«В связи с подготовкой к Евро-2012 строятся новые гостиницы, производится масштабная реконструкция гостиничных объектов, в частности, гостиниц «Атлант», «Киев», «Олимп», «Украина». Многие гостиничные предприятия занимаются переоборудованием, ремонтом и перепланировкой гостиничных номеров», − сообщает Облстат.

В связи с этим, отмечает управление статистики, число действующих гостиничных номеров сократилось по сравнению с предыдущим годом на 346, или на 10,6%, а мест в них стало меньше на 466, или на 8,2%. Все действующие гостиницы области насчитывают 2928 номеров на 5210 мест. Больше всего номеров (38,9%) − двухместные, 30,8% − одноместные, 21,1% − люкс или полулюкс, остальные 9,2% номеров рассчитаны на три и более мест.

Гостиничные предприятия расположены в 25 населенных пунктах Донецкой области, но основная их часть сосредоточена в областном центре и в крупных городах. Так, в Донецке имеется 26 предприятий гостиничного типа, в Мариуполе − 11, в Горловке − 7, в Славянске (с учетом населенных пунктов, входящих в горсовет) − 8.

Общая численность проживающих в гостиницах области в 2010 году составила 166,5 тыс. человек. Это на 43,5% больше по сравнению с предыдущим годом, но почти на 20% меньше докризисного 2007 года. Численность останавливающихся в гостиницах области иностранцев составила в 2010 году 42,5 тысячи против 29,1 тысячи в 2009 году и 59,5 тыс. человек в 2007 году.

В прошлом году в гостиницах области поселялись граждане 108 государств. Среди них больше всего граждан Российской Федерации − 16,7 тысячи, или 39,4% всех воспользовавшихся гостиницами региона иностранцев, а также Германии − 12,2%, Соединенных Штатов Америки − 5,2%, Италии − 3,9%, Великобритании и Турции − по 3,6%, Польши − 2,9%, Швейцарии − 2,4% всех приезжих иностранцев.

Больше половины всех приезжих (57%) останавливались в гостиницах областного центра − 94,3 тысячи человек, в том числе 29,9 тысячи иностранных граждан (свыше 70% всех воспользовавшихся гостиничными услугами иностранцев), Мариуполя − 25,7 тысячи, Славянска − 9,7 тысячи, Горловки − 6,6 тысячи, Макеевки − 6,5 тысячи, Волновахского района − 6,3 тыс. человек.

+++

Колонна антикварных Запорожцев отправилась в Польшу для рекламы Львова к Евро-2012

Ukranews.com

27.04.11

Вчера, 26 апреля, во Львове с площади Рынок колонна антикварных Запорожцев ЗАЗ-965 отправилась в Польшу в рамках автопробега к Евро-2012. Об этом сообщили во Львовском городском совете.

Мэр города Андрей Садовый лично провожал участников клуба в путешествие и передал польским соседям в подарок сувенирный символ города − керосиновую лампу.

Как сообщается, подобный автопробег уже стал традиционным и проводится на протяжении последних лет в канун празднования Дня Львова членами львовского авто-фан-клуба «ЗАЗ-Козак». В этом году 1600-километровый маршрут проложен через Люблин, Варшаву, Гданск и Перемышль, и уже 7 мая клуб примет участие в акциях посвященных Дню Львова.

«Поскольку целью поездки является также промо Львова, как города, который в следующем году будет принимать чемпионат Европы по футболу. Именно поэтому на бортах Запорожцев не только официальный туристический логотип города, но и флаги принимающего города Львов», − отметил менеджер по организации событий коммунального предприятия «Агентство по подготовке Львова к чемпионату Европы по футболу» Маркиян Никитка.

+++

Еврофиниш-2012: Украина как донор УЕФА

Odnako.org

27.04.11

До старта европейского чемпионата по футболу на Украине осталось немногим более года. Подготовка необходимой инфраструктуры выходит на финишную прямую. Уже сегодня можно с уверенностью констатировать: ключевым выгодополучателем от Евро-2012 станет УЕФА, а с многомиллиардными долгами придется рассчитываться бюджету, то есть рядовому налогоплательщику.

По приблизительным подсчетам, Украина суммарно потратит на подготовку еровчемпионата около $60 млрд. Свыше 80% из этой суммы − бюджетные. Существенная часть − заёмные средства, по которым проценты растут уже сегодня.

21 апреля Верховная Рада Украины приняла за основу и в целом правительственный законопроект, предусматривающий освободить УЕФА от налогообложения прибыли и уплаты НДС по результатам деятельности на Украине. Соответствующие изменения в Налоговый кодекс Украины поддержали 266 народных депутатов. От «лишней» налоговой нагрузки освобождаются не только билеты на Евро-2012, но и услуги, являющиеся неотъемлемой его частью. Отдельным пунктом определено, что в ходе турнира не будет облагаться налогом доход (прибыль) УЕФА на Украине, в том числе вознаграждение от продажи коммерческих прав. В придачу УЕФА получит максимальное возмещение НДС по ускоренной процедуре.

Преференции, полученные УЕФА на Украине, на этом не заканчиваются. 1 апреля украинское правительство приняло решение об исключении из перечня товаров, перемещаемых через границу в режиме временного ввоза (вывоза), предметы, предназначенные для мероприятий по подготовке и проведению финальной части чемпионата, ввозимые УЕФА, назначенными лицами УЕФА или участниками чемпионата. В завершение еврофутбольных забот Азаров сотоварищи сократили бюджет государственных инвестиций на подготовку к эпохальному еврособытию, одновременно увеличив бюджеты строительства стадионов в Киеве и Львове. «Осваивать» дополнительный миллиард гривен будет небезызвестная стройфирма «Альтком».

Сегодня прогнозная официальная стоимость подготовки к Евро-2012 составляет 110 млрд 440,932 млн грн. На чём правительство решило сэкономить? На строительстве дорог. Ещё в марте в Манчестере исполнительный директор подготовки Евро-2012 от УЕФА Мартин Кален заявил, что «не все проекты, которые были обещаны, будут завершены на 100%». Почти через месяц, 22 апреля, вице-премьер-министр Борис Колесников обосновал провал «дорожной программы» тем, что «вообще УЕФА не имеет таких жёстких требований по дорогам…».

Главный же урок Евро-2012 для Украины в том, что, по сути, потерян шанс привлечь инвестиционные средства. Если в 2008 году планировалось, что участие государства в подготовке к чемпионату будет рассчитано в объеме 18% против 82% − со стороны инвесторов, то в реальности получилось, что доля частного капитала в организации турнира составляет всего 14%.

УЕФА же сегодня беспокоит один вопрос − чтобы были готовы арены. «Главное − успеть протестировать стадионы», − говорит Мартин Каллен…

+++

Львівщина представила інвестпроекти на 130 млн доларів США

Укрінформ

27.04.11

  

Сьогодні у Києві відбувся семінар, присвячений інвестиційному клімату та можливостям для бізнесу у Львівській області, організований Американською торговельною палатою в Україні. На заході були представлені інвестиційні проекти на загальну суму близько 130 млн доларів США.

  

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк у своєму вступному слові наголосив, що Львівщина є однією з найпотужніших областей України із залучення іноземних інвестицій. «Ставимо за мету розвивати Львівську область як регіон сталого економічного та бізнесового центру, що означає впровадження приязного для підприємництва середовища... При Львівській облдержадміністрації працює рада інвесторів. Це є ще одним свідченням нашої відкритості для співпраці», − підкреслив М. Цимбалюк.

  

Голова Львівської ОДА додав, що інвестиційна політика регіону передбачає, зокрема, такі основні напрями: розвиток альтернативних джерел електроенергії (вітрова, енергія малих річок), агропромисловий комплекс, транскордонне співробітництво, туристична галузь, видобуток природних копалин, у тому числі сланцевого газу. Приміром, у Трускавці з'явився новий п'ятизірковий готель преміум-класу (Royal Grand Hotel), він побудований до Євро-2012 на базі відомого комплексу «SPA-Женева», повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  

За словами Михайла Цимбалюка, з допомогою інвесторів очікується зростання інвестицій у розбудову інфраструктури регіону, зокрема, дорожньої, підготовка якої активно ведеться за проектом Євро-2012. Впроваджуватимуться також нові технології, у т. ч., переробки твердих побутових відходів. Активно розвиватимуться курортні зони Трускавця, Моршина та Східниці.

  

На думку керівника області, стратегію розвитку краю у найближче десятиліття визначатиме підготовка України до подання заявки в МОК на право проведення в Карпатах Зимових Олімпійських ігор 2022 року, зокрема, у гірських територіях Тисовця, Славського. Інвестори вже працюють тут.

  

Під час семінару в Американській торговельній палаті представники Львівських ОДА,  міськ− та облради навели конкретні приклади успішної реалізації інвестиційних проектів на Львівщині. Так, в аграрному секторі представники Данії реалізують проект з тваринництва. Інші інвестори займаються виробництвом запасних частин і устаткування для відомих європейських автомобільних концернів. Уже будується за унікальною американською технологією вугільна шахта «Любельська». У 2011 році, зокрема, продовжиться або розпочнеться реалізація інвестиційних проектів з будівництва: сучасного заводу сухих будівельних сумішей «Хенкель» у Миколаївському районі; заводу ВАТ «Миколаївцемент» фірми «Лафарж» з виробництва цементу за новими технологіями; комплексу логістичних об'єктів у прикордонному Мостиському районі. Крім того, у 2011 році на Львівщині планується введення таких об'єктів, як цех з виробництва вентиляційного обладнання (ТзОВ «Євроген-Україна»), швейна фабрика (ПП «Наттекс»), підприємство з виробництва кабельних мереж для автомобільної промисловості (ТзОВ «Електроконтакт Україна»). Буде проведено реконструкцію виробничих площ Сокальської панчішної фабрики під швейне, в'язальне, фарбувально-формувальне виробництво. Триватиме реалізація основних інвестиційних проектів регіональної програми з підготовки та проведення у Львові турніру Євро-2012.

  

За підсумками семінару, присвяченого інвестиційному клімату та можливостям для бізнесу у Львівській області, було підписано меморандум про співпрацю між Львівською облдержадміністрацією та Американською торговельною палатою в Україні. Меморандум передбачає, зокрема, взаємний обмін інформацією щодо залучення та реалізації інвестицій у пріоритетні галузі економіки у Львівському регіоні; обмін досвідом та матеріалами щодо залучення інвестицій, створення сприятливого інвестиційного середовища; підготовку і проведення спеціальних заходів, зокрема, ділових зустрічей, семінарів, форумів, конференцій, круглих столів.

Підписатися на новини