Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Пранделли: «Матч с Украиной товарищеским не будет»

Terrikon.com

28.03.11

Чезаре Пранделли, главный тренер сборной Италии, ожидает от завтрашней игры против Украины серьезного испытания. По его словам, это будет «настоящий», а никак не товарищеский матч.

Напомним, в пятницу итальянцы выиграли матч отборочного турнира к Евро-2012 со Словенией, обеспечив себе комфортное лидерство в группе.

− Наши игроки мотивированы и в афишах к матчу я бы стер слово товарищеский, − отметил Пранделли.

Я жду настоящей игры, много движения, много проникающих передач в штрафную. В то же время, думаю, мы построим игру от обороны.

− Джузеппе Росси в отличной форме. Я жду от него той же игры, что и в «Вильярреале».

− Что касается Балотелли и бросков дротиками в товарищей по команде, то я не располагаю деталями произошедшего. Но если он действительно делал так от скуки, в следующий раз, когда он мне позвонит, может больше не нести россказни. Каждый должен отвечать за свои поступки.

− Мне нужны ответственные игроки в сборной. То, что Марио делает за полем влияет на его поведение на поле Так он только вредит себе.

+++

Работу Запорожской областной федерации футбола признали удовлетворительной

Prosport.zp.ua

28.03.11

Президент ЗОФФ Виктор Межейко отчитался за год работы

26 марта в зале № 200 Запорожского областного совета прошел очередной   7-й Конгресс Запорожской областной федерации футбола на которой рассматривались текущие вопросы. В ходе проведение Конгресса Председатель ЗОФФ − Межейко Виктор Иванович отчитался по работе областной федерации за 2010 год. Члены Конгресса постановлением утвердили работу федерации удовлетворительной.

В состав Исполнительного комитета был избран глава Мелитопольской федерации футбола Серый Руслан Владимирович. Главой технического комитета избран Кузовлев Дмитрий Игоревич.

Согласно требований УЕФА и ФФУ на региональном уровне комитет арбитров и инспекторский комитет объединяется в один комитет. Главой комитета избран Войтюк Александр Николаевич.

В футбольную семью были приняты новые коллективные члены − Василевская и Каменка-Днепровская районные федерации футбола.

+++
ЕВРО-2012

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Юрій Банахевич

Ukrinform.ua

28.03.11

Минулого тижня польські ЗМІ продовжували активно висвітлювати підготовку до Євро-2012.

Як повідомляє Польське агентство преси (РАР), УЄФА очікує на рекордні прибутки у 2011-2012 роках. Фінансові надходження за цей період становитимуть 2,3 млрд євро, а доходи нетто − 116 млн євро. У звіті, представленому на конгресі УЄФА у Парижі, зазначається, що чемпіонати Європи приносять значні фінансові надходження організації, однак у роки між турнірами є великі витрати. Зокрема, дефіцит бюджету Союзу європейських футбольних асоціацій у 2009-2010 роках становив понад 66 млн євро. За інформацією фінансового директора УЄФА Джозефа Коллера, Євро-2012 принесе організації на 3% більші прибутки, ніж Євро-2008 в Австрії і Швейцарії.

Польські спецслужби під час семінару у Познані стверджували, що країні безпосередньо не загрожують терористичні атаки, однак відповідальні за безпеку органи повинні бути готовими до різних варіантів дій. «У нас немає внутрішніх конфліктів, які могли б стати джерелом якоїсь загрози. Однак мусимо пам'ятати, що Польща бере участь у різного роду військових операціях у всьому світі. Крім того, великі спортивні події міжнародного значення завжди цікавлять терористичні групи», − цитує РАР заступника директора Агентства внутрішньої безпеки Польщі Павела Бялека. Раніше схожі семінари вже відбулися у Гданську і Вроцлаві.

У рамках підготовки до Євро-2012 у Вроцлаві відбулися тренування підрозділів поліції, які відпрацьовували питання наведення порядку у громадських місцях і на стадіонах. За інформацією речника Вроцлавської поліції Кшиштофа Запоровського, навчання відбувалися в наближених до реальних умовах, які можуть трапитися під час ЧЄ-2012. Він повідомив, що функціонери поліції готуються до наступних навчань, які відбудуться безпосередньо на спортивній арені.

Фан-зона під час чемпіонату у Познані буде розташована на площі Свободи, повідомляє РАР. Як поінформував мер міста Ришард Гробельний, вибір зроблено з-поміж п'яти варіантів завдяки аналізу науковців місцевого політехнічного університету. У дослідженні бралися до уваги кілька критеріїв: доступність міської комунікації, привабливість для вболівальників і спонсорів, прибутки від використання фан-зони в цьому місці і питання безпеки. Вартість створення фан-зони у Познані становитиме 20 млн злотих (понад 7 млн доларів США), яке частково оплатить місто, УЄФА, а також зацікавлені спонсори.

У столиці Великопольського воєводства перед чемпіонатом збудують залізничний вокзал. У цьому запевнив голова угорської компанії TriGranit Арпад Торок, яка виступає головним підрядником з будівництва об'єкту. Презентація проекту Інтегрованого комунікаційного центру «Познань-Центральний» відбулася минулого тижня в присутності президента Угорщини Пала Шмітта, який брав участь у днях польсько-угорської дружби у Познані. Під час урочистої церемонії відбулося й підписання угоди між фірмою TriGranit і Польською залізницею (PKP) щодо будівництва необхідної інфраструктури.

Інвестор уже отримав дозвіл екологів, який є основним документом для оформлення необхідних документів на будівництво. «Якщо інвестор надасть повний пакет документів, то у червні отримає дозвіл на спорудження об'єкту», − сказав з цього приводу великопольський воєвода Пьотр Фльорек, зазначає РАР. Крім залізничного вокзалу, до складу Інтегрованого комунікаційного центру «Познань-Центральний» увійдуть автобусний вокзал, офісні приміщення, паркінги, готель і торговельний центр.

У Познані до турніру також планують збудувати нове крило пасажирського терміналу аеропорту «Познань-Лавіца», де будуть пункти відправлення, зал очікування, відділ сортування багажу. Відповідну угоду на суму 93 млн злотих (близько 33 млн доларів США) керівництво аеропорту на минулому тижні підписало з головним виконавцем − компанією Hochtief Polska. Поверхня нової частини збудованого терміналу становитиме 17,8 тис. кв. м і розташовуватиметься на трьох поверхах, з них один − підземний. Після модернізації терміналу вдвічі збільшиться пасажиропотік − з 1,4 тис. до 3 тис. осіб на годину. З огляду на це, з 1,5 до 3,5 млн зросте річна кількість пасажирів в цьому аеропорту, повідомляє інформагентство.

У Варшаві минулого тижня визначили нових друзів Євро-2012. У програмі «Кава чи чай» на телеканалі TVP1 спеціальні дипломи отримали знаменитий польський актор і режисер Єжи Штур (відомий в Україні за роллю головного героя в кінокартині «Дежа Вю»), а також троє з 18-ти лауреатів креативного конкурсу «Вболіваємо за нашу збірну − Творимо історію разом», які перемогли в категоріях «Художній витвір», «Література» і «Фотографія». З цієї нагоди Є.Штур визнав, що віддавна є фанатом футболу, а останнім часом вболіває за міланський «Інтер». «Я задоволений, що можу підтримати людей, які організовують цю величну подію», − сказав він в ефірі телепрограми.

Як повідомляє РАР, на минулому тижні Національний центр спорту (NCS) у Варшаві розпочав процес орендування VIP-лож на Національному стадіоні. За інформацією директора NCS Рафала Каплера, декілька фірм вже здійснили початкову резервацію, а ще з кількома тривають переговори. Так звана пропозиція «SkyBox 300» включатиме сезони 2011/2012 і 2012/2013 років та даватиме орендарям необмежений доступ до цих приміщень, за винятком періоду проведення Євро-2012. На цей період необхідно буде укласти окрему угоду з УЄФА. Вартість 1,5-річної оренди такого приміщення становитиме 450 тис. злотих (160 тис. доларів США), а за 2,5 роки потрібно буде заплатити 700 тис. злотих (близько 250 тис. доларів). Загалом, на Національному стадіоні є 65 VIP-лож площею 42 і 84 кв. м, кожна з яких призначена для 12 осіб.

Стадіон PGE Arena у Гданську відвідала численна делегація Союзу європейських футбольних асоціацій. Функціонери УЄФА перевірили на об'єкті здійснення робіт із його електрифікації, забезпечення функціонування мультимедійних систем і систем телетрансляції. За інформацією речника Бюро інвестицій Євро Гданськ 2012 (BIEG 2012) Міхала Фіялковського, загалом до столиці Поморського воєводства прибули 40 осіб, відповідальних за підготовку стадіону до турніру. «Раніше вони давали нам інструкції, а сьогодні перевіряють, як вони виконуються», − наводить РАР слова речника BIEG 2012.

Представники УЄФА звернули увагу на маршрути руху по стадіону для журналістів, аби вони не перетиналися з проходами для VIP-гостей чи футболістів. Експерти вивчали також можливість встановлення на стадіоні додаткових електрогенераторів, використання рекламних площ, а також обладнання спортивної арени інформаційними табло.

Функціонери УЄФА цікавилися й різними можливостями встановлення телекамер. «Йдеться про те, аби вони не закривали вболівальникам футбольне поле та одночасно забезпечували гарну картинку. Не виключено, що під час турніру над футбольним полем працюватиме рухома камера, а ще одна передаватиме картинку з Гданської затоки й старої частини міста», − зазначив М.Фіялковський. Він додав, що такі візити відбуватимуться дедалі частіше, повідомляє РАР.

На PGE Arena у Гданську розпочалось укладення поверхні трав'яного газону спортивної арени. З цією метою на місці майбутнього футбольного поля до кінця березня потрібно буде висипати понад 5,5 тис. кв. м землі. Згодом буде здійснено монтаж дренажної системи, а пізніше укладення змішаного шару торфу, піску, гумусу. Потім на полі встановлюватиметься система обігріву, і насамкінець на цю поверхню буде розстелено 555 рулонів дерну, які до Гданська завезуть на 21 вантажівці зі спеціальною охолоджуваною системою, інформує РАР. Кожен з рулонів матиме товщину 30 см, довжину − 12 м і широту − 1,2 м. Футбольний газон у Гданську складатиметься з кількох видів трав, яку привезуть з Нідерландів, Німеччини та інших регіонів Польщі. Завершення цих робіт планується на кінець квітня.

На Національному стадіоні у Варшаві розпочався монтаж покриття спортивної арени, а також спеціальної конструкції, де розміщуватиметься рухома частина даху. Роботи з кріплення виготовленої зі скловолокна мембрани статичної частини даху виконується спеціальними групами альпіністів на висоті 50 метрів. Паралельно з цим, як повідомляє РАР, триває встановлення сталевої конструкції скляного даху, який розміщуватиметься над трибунами спортивної арени. Загальна протяжність скляного покриття Національного стадіону становитиме 700 м і займе площу 6 тис. кв. м.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

 

 

Український футбольний прорив у Європу

 

Олег Зубарук

Експрес (Львівська область)

28.03.11

 

В українському футболі назріває гучний трансфер. Уже найближчим часом Андрій Ярмоленко може полишити «Динамо». Його наполегливо зманюють представники іспанської «Севільї».

Цей клуб має серйозного конкурента − італійський «Мілан», що також зацікавлений у послугах Ярмоленка. Спортивний директор італійського клубу Арієдо Брайда спеціально прибув на матч «Манчестер-ситі» − «Динамо», аби перевірити можливості талановитого футболіста. Невже нас чекає прорив до Європи?

І чому впродовж останнього десятиріччя європейські клуби ігнорують наші таланти? Про це кореспондент «Експресу» поговорив з Олексієм Чередником, керівником селекційної служби «Шахтаря», та відомим агентом Шандором Варгою.

− Скільки українських футболістів відповідають рівню чемпіонатів Англії, Іспанії чи Італії?

О. Чередник:

− Талантів не бракує. Це однозначно. Чимало англійських чи іспанських клубів хочуть бачити у своєму таборі українців. Та це клуби рівня «Бірмінгема» чи «Малаги». Думаю, гравці «Динамо» або «Шахтаря» навряд чи проміняли б виступи в єврокубках на менші зарплати в «середнячках» європейського футболу. А в клуби-гранди потрапити важко. Точніше, туди можна потрапити, але лише на лаву запасних. Далі почнуться муки.

Ш. Варга:

− На жаль, таких хлопців в Україні небагато. Я не називатиму їхніх прізвищ. Можу сказати, що вистачить пальців однієї руки для того, аби порахувати кількість футболістів, які можуть засвітитися в Європі. Таких гравців − п'ятеро. Ось Дмитро Чигринський поїхав до «Барселони» і повернувся до «Шахтаря».

− Фахівці запевняють, що збірній України потрібно виграти трофей для того, аби відбувся прорив наших гравців до Європи. Як приклад, називають російську дружину, футболісти якої після тріумфального Євро-2008 таки знайшли місце під європейським сонцем...

О. Чередник:

− Це один зі способів заявити про себе у світах. Чемпіонат Європи дивиться увесь футбольний бомонд. І якщо збірна тріумфує, то кожному президентові хочеться запросити тріумфаторів.

Ш. Варга:

− А я з цим не погоджуюся. Тренери європейських команд постійно стежать за всіма талантами. І якщо гравець підходить під модель гри, його запрошують. І не зважають на паспорт, а також на кар'єру в збірній.

− Нині в топ-чемпіонатах Європи грає лише один українець. Чи погоджуєтеся, що Анатолій Тимощук перейшов до «Баварії» лише завдяки тому, що грав за «Зеніт»? Він міг би потрапити в легендарний німецький клуб із «Шахтаря»?

Ш. Варга:

− Тут можна погодитися. Чому? Бо «Зеніт» розтрощив «Баварію» у півфіналі Кубка УЕФА з рахунком 4:0! Тимощук був найкращим у складі санкт-петербурзького клубу. Тренер «Баварії» зайшов до роздягальні та привітав Анатолія.

Треба визнати, що за останні десять років Європа перестала запрошувати українців. Чому Шевченко, Лужний чи Ребров потрапили в Західну Європу? Бо «Динамо» у двох матчах забило сім голів «Барселоні». Ось нехай «Шахтар» 4:0 та 3:0 виграє у «Барси» − і ми побачимо, скільки гравців донецького клубу опиниться у клубах-грандах європейського футболу.

О. Чередник:

− «Баварія» цікавилася Тимощуком, коли той виступав ще в «Шахтарі». У «Зеніті» Толик став зрілим. Саме тоді був оптимальний вік для продовження кар'єри в Європі. Думаєте, Лобановський одразу ж продав Шевченка в «Мілан»? «Россо-нері» три роки намагалися купити гравця. Валерій Васильович витримав паузу, бо боявся, що Шева сидітиме на лаві запасних. І відпустив його вчасно.

− Чи вірите ви в те, що європейці таки запрошують наших футболістів, але президенти клубів штучно завищують трансферну вартість?

Ш. Варга:

− Ні, я в таке не вірю. Президенти українських клубів зацікавлені в тому, щоб їхні вихованці грали в топ-клубах. Ринат Ахметов − небідна людина. Не думаю, що він продав Чигринського «Барселоні» лише задля того, аби збагатитися.

+++

«ТВД» і «Локомотив» розходяться миром

 

Богдан Головко

Високий замок (Львівська область)

28.03.11

 

Уже вдруге в сезоні лідер футзального чемпіонату України харківський “Локомотив” не зміг здолати львівське “ТВД”. Поєдинок завершився бойовою нічиєю − 1:1.

“ТВД” розпочав зі стрімких атак і колективного пресингу. Харків’яни добре захищалися, гостро діяли на контрвипадах, тому першими і відкрили рахунок. На 12-й хвилині зустрічі після вдалого добивання Дмитро Іванов вивів «Локомотив» уперед. Львів’яни кинулись на штурм воріт суперника, але зрівняти рахунок до перерви їм так і не вдалося.

У другому таймі футболісти “Локомотива” додали у швидкості і почали щільніше грати у захисті. Як і до перерви, часто вони переходили в атаку за рахунок “обрізок“ суперника. Поза тим, “ТВД” добре контролював м’яч і щоразу настирливіше обкладав ворота суперника. Небезпечними ударами запам’яталися Роман Вахула та Василь Денис. Харків’яни уміло перебудовувалися, грали на утримання рахунку. Та втримати перевагу їм не вдалося. На 38-й хв. львів’яни провели швидку атаку і зрівняли рахунок. Ворота “Локомотива” вразив Тарас Кузь.

+++

Батиста і Зеньов знову забивають за «Карпати»

 

Юрій Назаркевич

Високий замок (Львівська область)

28.03.11

 

Заповнюючи двотижневу паузу у Прем’єр-лізі, львівські «Карпати» минулої суботи з рахунком 3:0 перемогли у Хожуві представника польської екстра-кляси − клуб «Рух». Дублем відзначилися Роша Батиста та Сергій Зеньов. Востаннє вони забивали за основу «Карпат» ще у вересні минулого року.

Головний тренер «Карпат» Олег Кононов взяв зі собою на міжнародний матч лише 17 гравців, бо семеро карпатівців перебували у розташуванні різноманітних збірних, а Самсон Годвін залишився у Львові заліковувати пошкодження, отримане наприкінці матчу зі «Севастополем».

Заради ігрової практики «Карпатам» довелося здолати новим комфортабельним автобусом понад 400 кілометрів до Катовіце, а звідти перебратися до сусіднього Хожува. У п’ятницю ввечері «зелено-білі» провели тренування. На міському стадіоні Хожува Олег Кононов зустрів декількох давніх знайомих, адже в середині 90-х років виступав за «Рух». Він був першим легіонером в історії цього титулованого польського клубу. До речі, нинішній наставник «Руху» Вальдемар Форнелік, який два роки очолює команду, також був одноклубником Кононова.

В історії «Карпат» це була вже 88-ма гра з клубами сусідньої Польщі, але з «Рухом» футбольні шляхи перетнулися вперше. Ця команда наразі займає 11-е місце в екстра-клясі, однак від єврокубкової зони поляків відділяє лише чотири очки.

У стартовому складі «Карпат» виділимо гравців, які у весняній частині Прем’єр-ліги ще не були задіяні. Це воротар і капітан «зелено-білих» Андрій Тлумак, нападник Роша Батиста та іспанець Борхе Хомес, який у першому таймі діяв на лівому фланзі оборони, а після перерви − у центрі захисту. І саме настирливий Батиста після передачі з правого краю партнера по нападу Михайла Кополовця так потужно пробив головою з району 11-метрової позначки, що м’яч від рук хорватського воротаря «Руху» Матка Пердіжіча опинився у сітці.

Поляки ж першу небезпечну ситуацію створили лише у середині тайму, коли 32-річний Марек Женчік пробив впритул зі штангою. Натомість атака «Карпат» знову стала результативною. Після передачі Гомеса грубо помилився воротар, і Батиста першим встиг на добивання.

Після другого гола наставник «Руху» одразу зробив дві заміни. «Свіжий» Себастьян Ольшар міг першим ударом скоротити рахунок, але пробив надто неточно. Кінцівка тайму запам’яталася черговими контравипадами суперників, проте Юрій Габовда та Лукаш Яношка вистрілили у «молоко».

Після перерви у складі «Руху» відбулося одразу шість замін, а в «Карпатах» − наполовину менше. Гравці «небескіх» почали активніше пресингувати карпатівців, намагаючись переломити хід поєдинку. Небезпечно пробивали здалеку Міхал Пулковскі, а після гострої передачі Павела Лісовскі воротар «Карпат» вчасно зіграв ногами на випередження. «Карпати» поступово вирівняли гру, двічі після дальніх ударів міг відзначитись Ярослав Мартинюк. Спочатку інший воротар «Руху» Міхал Песковіч перевів м’яч на кутовий, а потім м’яч прошмигнув над поперечиною. А під завісу поєдинку нагадав про свої швидкісні рейди Сергій Зеньов. Естонець у супроводі двох оборонців вийшов на побачення з воротарем і пробив мимо Песковіча.

Після гри Олег Кононов зауважив: «Коли виграєш, то завжди приємно. Водночас ще є над чим працювати, бо біля наших воріт були небезпечні моменти. Але в нас ще є час, аби підготуватися до гри з Луцьком. Батиста забив два голи, було видно, як Вільям старався, він уже набуває бойової форми. Гомесу ще потрібен час для взаєморозуміння в центрі захисту, але він зіграв досить впевнено, як і Сергій Зеньов».

Наступної неділі, 3 квітня, «Карпати» відновлять участь у Прем’єр-лізі і на виїзді зіграють проти «Волині».

+++

Гвардійці Його величності футболу

 

Микола Рашкевич 

Високий замок (Львівська область)

28.03.11

Наприкінці другої декади березня одним ветераном в англійській Прем’єр-лізі стало більше. Рівно через дев’ять місяців після прощання з великим спортом, короткостроковий контракт із лондонським «Арсеналом» підписав 41-річний голкіпер Єнс Леманн.

Новоспечений «канонір» радо погодився допомогти Арсену Венгеру вирішити воротарську проблему як дублер Мануеля Альмунії, однак тільки-но німець вийде на поле в офіційному матчі, як одразу поб’є віковий рекорд ще одного «динозавра» − голландця Едвіна ван дер Сара...

І в сорок хоч куди козак…

Станом на перше січня 2011-го у протоколах клубів елітного дивізіону чемпіонату Англії фігурувало 124 особи, які розміняли четвертий життєвий десяток, і тільки двоє − віком понад сорок років. Через неповні три місяці «гвардійців» стало вже четверо (наче у романі Дюма про мушкетерів), причому усі − воротарі за амплуа. Та коли Паскаль Цубербюллер із «Фулхема» одразу після ювілею повісив рукавиці на гвіздок, а Діну Кілі («Вест Бромвіч») й Леманну заготовлена роль резервістів, то «Д’Артаньян» Ван дер Сар впевнено утримує пост «номер один» у складі «Манчестер Юнайтед». Чутки про інтерес сера Алекса Фергюсона до персони росіянина Ігоря Акінфєєва та цілої групи інших відносно молодих та перспективних голкіперів з року в рік чутками так і залишаються − двометровий «Банькатий» (удостоївся такого прізвиська через вирячені очі) майже у кожній зустрічі підтверджує статус одного з кращих голкіперів планети. Так, реакція та рефлекси у голландця вже притупилися, от тільки у сучасному футболі ці, здавалося б, надважливі для воротаря якості вже не відіграють першорядного значення. Натомість здобуті впродовж кар’єри козирі, стрімко виходять з тіні. Навіть скептики погоджуються, що Едвіну наразі немає рівних у грі ногами. Передачі «манкуніанця» завжди націлені та точні: інші «червоні дияволи» ніколи не соромляться грати через свого голкіпера, оскільки навіть не кожен опорник спроможний так майстерно виконати першу передачу. Ван дер Сар − ворог «номер один» для нападників, які обожнюють гру на межі офсайду. Титанічний досвід виступів проти кращих голеадорів планети сформував у ветерана прекрасне бачення поля та чуття − ніхто із сотень колег так вдало не діє на випередження за рахунок правильного вибору позиції. Додайте сюди зріст та вміння впевнено зіграти на виході при подачі стандарту − і чудеса реакції на удар з метрової відстані вже нема потреба демонструвати.

На жаль, екс-гравець збірної Нідерландів таки вирішив піти з великого спорту після завершення поточного сезону. Таким чином, звання найстарішого воротаря сучасності й надалі збережеться за італійцем Марко Баллоттою. Шлях до футбольних висот апеннінець розпочинав разом із такими легендами, як Рональд Куман та Георге Хаджі, а пішов на пенсію, коли ті вже вдосталь наїлися тренерського хліба. 44 роки та 38 днів − подібним спортивним довголіттям не змогли похвалитися ні легендарний Діно Дзофф, ні Олівер Кан, ані скандинав Томас Равеллі. Диво дивне: після прощання із Серією А Баллотта випромінював стільки оптимізму та енергії, що відбігав кілька матчів у складі «Кальчари» на позиції… форварда. Дарма, що восьма ліга − подивитися на сивочолого ветерана збиралося ледь не половина однойменного містечка.

Мудрість футболу не завада

Отож старожили у «рамці» − явище для новітнього варіанту «гри мільйонів» традиційне (віримо, що і Олександр Шовковський радуватиме зрілою грою ще не один рік). Проте, що далі від воріт, тим швидше настає той кризовий момент, коли гравець втрачає у швидкості, трансферній вартості і просто інтересі до власної персони. Під час останнього чемпіонату світу аж боляче було спостерігати за знущанням форвардів над

37-річним центральним оборонцем збірної Італії Фабіо Каннаваро. Володарем «Золотого м’яча-2006», між іншим. Позиційне чуття футболіст зберіг, а от спринтерські забіги словаку Віттеку чи парагвайцю Кардосо відверто програвав. Натомість на флангах досвідчені майстри м’яча − не рідкість. Взяти до прикладу хоч би «Мілан» зразка 2007-го. Паоло Мільдіні зліва та Кафу справа (39 та 37 років відповідно) не тільки справлялися із безпосередніми обов’язками, а й в атаку регулярно бігали, допомігши «россо-нері» здобути сьому за ліком перемогу у Лізі чемпіонів. На Туманному Альбіоні несподівано відкрилося друге дихання у «великого і страшного» Сола Кемпбелла. Для «Арсенала» він, звісно, вже не варіант, проте контракт із «Ньюкаслом» темношкірий гігант цілком спроможний відпрацювати до кінця. Саме відпрацювати, а не відсидіти на лаві для запасних − професійна затребуваність у такому поважному віці відчутно додає емоцій та мотивації.

Півзахист. У цій креативній та універсальній (допомога як захисту, так і нападу) ланці гра на високому рівні впродовж десяти (і більше) років прирівнюється до спортивного подвигу. Сам Зінедін Зідан повісив бутси на цвях у тридцять чотири − за сучасними мірками зовсім не пенсійний футбольний вік. Тим не менше, стало очевидно, що тримати високу марку французу більше не до снаги. «Вільний художник» повинен бути швидким та несподіваним, а коли тобі під сорок − більшість фізіологічних процесів невблаганно уповільнюються. 37-річний Раян Гіггз, якого Фергюсон випускає на поле далеко не у кожному матчі, хоч і не псує борозни, однак «оре» на рідному лівому фланзі вже не так глибоко, як, приміром, наприкінці дев’яностих. Важко покидав улюблену справу чех Павел Недвед. У 2008-2009 рр. символ «Ювентуса» тренувався тричі на день, навіть спеціальну омолоджувальну дієту розробив − та природу не обдуриш… Своєрідним винятком з правил може бути хіба що Пол Скоулз. Ті, хто бачив виступи рудоволосого хавбека «Манчестера» у січні-лютому, підтвердять, що «старенький диявол» грає ще краще, аніж 7-8 років тому, − хоч і тоді вважався еталоном на цій позиції. Вочевидь, секрет успіху у тому, що британець ось уже сьомий рік не одягає форму національної англійської збірної, концентрує увагу виключно на клубній кар’єрі, чим неабияк засмучує головного наставника родоначальників Фабіо Капелло.

Що ж до нападників, то «криза віку» тут настає ще у неповні тридцять років, а інколи й раніше. Прикладів − хоч гать гати. Тьєррі Анрі сьогодні (захищає кольори «Нью-Йорк Ред Буллс») та п’ять-шість років тому, Рауль зразка 2011-го та 2001-го, Клозе-бомбардир та Клозе− резервіст «Баварії». Навіть Дідьє Дрогба за останні два сезони розгубив гольове чуття та втратив місце у стартовому складі лондонського «Челсі». Форвард таранного типу виконує на полі роль хижака (маневрує поблизу штрафного майданчика суперника в очікуванні помилки оборонців), тож непоступливість у силових єдиноборствах та висока стартова швидкість прямо пропорційна кількості забитих м’ячів. Футбольні егоїсти Філіппо Індзагі, Рууд ван Ністельрой та Ернан Креспо ніколи не змінять хижацький інстинкт на будь-який інший, тому ладні грати бодай 15 хвилин, аби лиш на улюбленій позиції. На противагу «агресорам», форварди-універсали успішно перекваліфіковуються у півзахисників, проводять на полі куди більше часу й допомагають команді нев’янучою швидкістю думки. Андрій Шевченко, Алессандро Дель П’єро, Франческо Тотті тепер, Христо Стоїчков, Роберто Баджо − у недалекому минулому… Згадані футбольні особистості завжди ставили командні інтереси вище за особисті, не соромилися підтримувати з тилу нових героїв-бомбардирів, тому стали живими легендами провідних європейських клубів.

+++

 

Клозе замахнувся на святе

 

Микола Луків

Високий замок (Львівська область)

28.03.11

 

Ветеран бундестіму сповнений рішучості побити бомбардирський рекорд самого Герда Мюллера.

Група А

«Баварська» Німеччина

Збірна Австрії − збірна Бельгії − 0:2, збірна Німеччини − збірна Казахстану − 4:0 (Клозе, 3, 88, Мюллер, 25, 43).

Привітати бюргерів з достроковим фінішем на першому місці можна було ще у п’ятницю, після домашньої осічки австрійців. Проте навіть у статусі абсолютного фаворита групи підопічні Йоахіма Льова не розслабилися і громили збірну Казахстану з першої до останньої хвилини. Найбільше старався нападник триразових чемпіонів світу Мірослав Клозе: аби перевершити індивідуальне досягнення легендарного Герда Мюллера (68 голів), 32-річному німцеві польського походження залишилися забити вісім м’ячів − де ще, як не у зустрічах з відверто слабкими суперниками, активно поповнювати бомбардирський доробок.

Група В

Тривладдя на екваторі

Якби суперником у росіян була більш зіграна команда, то півфіналісти останнього континентального форуму поверталися додому на щиті. Кілька «важких» обрізок лідера «трикольорових» Андрія Аршавіна та проблеми гостей із реалізацією створених моментів призвели до того, що Кержакова та компанію на верхньому щаблі турнірної таблиці наздогнали і Словаччина, і Ірландія. Тим цікавішим буде фініш.

Збірна Вірменії − збірна Росії − 0:0, збірна Ірландії − збірна Македонії − 2:1, збірна Андорри − збірна Словаччини − 0:1.

Група С

Тайм імені Нінковича

Збірна Словенії − збірна Італії − 0:1 (Мотта, 73), збірна Сербії − збірна Північної Ірландії − 2:1 (Пантеліч, 65, Тошич, 75 − Макоулі, 40).

Наче у воду дивився головний тренер збірної Сербії Владімір Петровіч, коли у перерві матчу із північноірландцями вирішив замінити інертного Ненада Міліяша на півзахисника київського «Динамо» Мілоша Нінковича. Спочатку свіжоспечений чвертьфіналіст Ліги Європи на пару із Александром Коларовим розірвав правий фланг оборони британців, виконав прострільну передачу, і через кілька секунд приймав привітання як співавтор гола. А рівно за десять хвилин асистував вже Зорану Тошичу − удар у московського армійця був з розряду таких, «що не беруться».

Група D

Сябри вперше пропустили. І програли

Збірна Люксембургу − збірна Франції − 0:1, збірна Боснії − збірна Румунії − 2:1, збірна Албанії − збірна Білорусі − 1:0.

Група Е

Коротка мадярська казка

Збірна Угорщини − збірна Голландії − 0:4 (Ван дер Ваарт, 8, Афеллай, 45, Куйт, 54, Ван Персі, 62).

Якщо і були у наших західних сусідів певні надії на потрапляння до фінальної частини континентального форуму, то після гри із віце-чемпіонами світу вони розвіялися, наче попіл від подуву вітру. Зважаючи на близькість суперника у турнірній таблиці, Бернд ван Марвейк привіз до Будапешта усіх найсильніших виконавців. Навіть знаменитого Рууда ван Ністельроя прихопив. Нападник «Гамбурга», щоправда, з’явився на полі вже тоді, коли господарям вже соромно було дивитися на табло. Прості комбінації голландців регулярно ставили захист господарів у тупик, тож чотири «сухі» голи − це ще на найгірше, що могло з ними трапитися. Збірна Швеції за втраченими очками вийшла на “чисте” друге місце.

Група F

Грузія рветься на Євро!

Збірна Грузії − збірна Хорватії − 1:0 (Кобіашвілі, 90), збірна Ізраїлю − збірна Латвії − 2:1, збірна Мальти − збірна Греції − 0:1.

Відомому у минулому футболісту (АЕК, «Ньюкасл»), а нині наставнику національної грузинської дружини Темурі Кецбая вдалося зробити те, над чим впродовж останніх двадцяти років безуспішно ламали голову його попередники. 43-річний спеціаліст зумів спрямувати нестримну кавказьку енергію земляків у раціональне русло! У п’яти матчах збірна пропустила всього два м’ячі, а у переможних матчах забивала рівно стільки, скільки й потрібно було для здобуття трьох очок. Збірна Хорватії прибула до Тбілісі у статусі одноосібного лідера відбірної групи, проте дивідендів від територіальної переваги здобути так і не змогла. Натомість атакувальні потуги господарів були винагороджені на останній хвилині основного часу: Отар Марцваладзе напрочуд легко переграв у карній зоні суперника Даріо Срну, відкотив м’яча під удар Левану Кобіашвілі, а досвідчений півзахисник німецького «Герти» в один дотик переправив його у дальній від голкіпера кут воріт.

Група G

«Леви» «з’їли» «драконів»

Збірна Уельсу − збірна Англії − 0:2 (Лемпард, 7, з пенальті, Бент, 15), збірна Болгарії − збірна Швейцарії − 0:0.

Попри роздутий англомовними журналістами ажіотаж, збірна Англії впевнено довела усім підданим Сполученого Королівства, що спекотні дербі між чотирма основними її адміністративними частинами залишилися у далекому минулому. П’ятнадцяти стартових хвилин вистачило футбольним родоначальникам, аби поставити збірну Уельсу на коліна. Останнім не допоміг навіть новий талісман − червоний дракон. Червоним був хіба центральний захисник «Астон Вілли» Джеймс Коллінз, який і пенальті у власні ворота «привіз» і з опікою Даррена Бента не впорався.

Група Н

Дербі північне, дербі острівне

Збірна Норвегії − збірна Данії − 1:1, збірна Кіпру − збірна Ісландії − 0:0.

Група І

Результат за чотири хвилини

Збірна Іспанії − збірна Чехії − 2:1 (Вілья, 69, 73, з пенальті − Плашил, 29).

Півтора тайму Петеру Чеху та його співвітчизникам вдавалося справлятися із запаморочливим плетивом атак «Червоної фурії». Більше того, слов’яни вели перед у рахунку після невідпорного пострілу Ярослава Плашила з тридцяти метрів (камінь в город Ікера Касільяса). Та за якихось чотири хвилини ситуація перевернулася з ніг на голову. Давид Вілья у стилі свого одноклубника Ліонеля Мессі увінчав кавалерійський рейд по штрафному майданчику суперника більярдним ударом у кут воріт, а потім реалізував пенальті за фол на Андреасі Іньєсті. Дубль дозволив нападнику «Барселони» стати кращим бомбардиром збірної Іспанії за всю історію. Тепер в активі Давида 46 голів, що на два більше, аніж у знаменитого Рауля.

+++
ЕВРО-2012

«Гуд бай», Евро-2012?

Сергей Панащук

Слово (Одесская область)

24.03.11

УЕФА предполагает, что совершил ошибку, перепутав Украину с Германией

  Над проведением Евро-2012 в нашей стране сгущаются тучи. Высокопоставленные европейские футбольные чиновники выразили своеобразный «вотум недоверия» Украине. Сначала президент УЕФА Мишель Платини в понедельник сделал весьма неожиданное заявление, усомнившись в способности Украины организовать проведение Евро-2012 на достойном уровне. «Возможно, УЕФА совершил ошибку, отдав право на проведение чемпионата Европы по футболу в 2012 году финансово нестабильной Украине. Но что мы можем сделать? Возможно, мы ошиблись, но все же предоставили им это право. Это серьезный вызов: Украина − не Германия, да еще в период кризиса», − рассказал Платини в интервью информационному агентству AFP.

  Такие настроения шефа европейского футбольного сообщества по отношению к нашей стране не могут не настораживать. Выходит, что футбольная Европа не только сомневается в способностях Украины организовать Евро на достойном уровне, но еще и подыскивает ей замену. Такой вывод сквозит в словах Платини, иначе зачем ему сравнивать Украину с Германией? Тут следует напомнить, что информация о том, что в последний момент Евро-2012 отдадут Германии и Польше, начала просачиваться в прессу еще два года назад, когда у УЕФА стали зарождаться первые сомнения в возможностях Украины. Такой вариант не исключали даже польские футбольные чиновники. Теперь же он реален как никогда. Тем более, что следом за Платини недовольство тем, как наша страна готовится к Евро-2012, выразил и исполнительный комитет УЕФА в лице генсека этой организации Джанни Инфантино. «Два стадиона уже точно не будут возведены в срок. Планировали, что строительство стадионов в Киеве и Львове завершат в июне этого года. Однако теперь нам понятно, что все работы прекратятся не раньше октября», − сказал Инфантино.

  Реакции украинских футбольных функционеров на эти заявления пока не последовало.

  Однако уже впору задаваться извечными вопросами − кто виноват и что со всем этим делать? Для того, чтобы получить исчерпывающие ответы, вернемся к истории вопроса. Судьба Евро-2012 решалась в 2007 году путем голосования 12-ти членов исполкома УЕФА. Из трех заявок кандидатура Украины и Польши считалась явным аутсайдером − в обеих странах не было ни одного современного стадиона. К тому же много лучшего оставляло желать состояние транспортных артерий, гостиничной инфраструктуры и аэропортов в Украине. Для того, чтобы все это вдруг начало соответствовать европейским стандартам, необходимо было свершиться чуду в виде баснословной суммы денег, которых у нашего государства не было тогда, нет сейчас и стопроцентно не будет в будущем. Как мы сейчас видим, в плане развития инфраструктуры в нашей стране действительно ничего не изменилось. Тем не менее президенту ФФУ Григорию Суркису четыре года назад удалось убедить Мишеля Платини и компанию в том, что нам по плечу провести Евро. Суркис наверняка предоставлял президенту УЕФА весьма интересные бизнес-планы, которые сам Платини одобрил. А теперь получается, что Суркис-старший всех обманул? Мы-то понимаем, что огромная часть вины за такое положение дел лежит на бывшем оранжевом правительстве. За время пребывания которого у власти в плане подготовки к Евро вообще ничего не происходило. Но почему это должно волновать Платини?

  Сейчас полностью готовы лишь два стадиона − «Донбасс Арена» в Донецке и «Металлист» в Харькове. Крайний срок введения в эксплуатацию «Арены Львив» и столичного «Олимпийского» − октябрь 2011-го. Перед тем как принимать матчи Евро, обе арены должны быть протестированы, а времени на это крайне мало. «Донбасс Арене» уже два года, тем не менее в недавнем матче Лиги чемпионов донецкого «Шахтера» с итальянской «Ромой» вышло из строя освещение на нескольких мачтах. Катастрофы не произошло, осветительные мачты починили за пять минут. Но вы представляете, чтобы такое случилось на чемпионате Европы, к которому прикованы взгляды миллионов болельщиков со всего Старого Света? Нет, не может Платини позволить себе так рисковать. А это означает одно: «гуд бай», Евро-2012 в Украине...

Підписатися на новини