Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет
ЕВРО-2012
«Олимпийский» потратит на немецкую крышу 450 тыс. евро
Delo.ua
16.03.11
«Национальный спортивный комплекс (НСК) «Олимпийский» может заказать компании SBP GmbH (Штутгарт, Германия) навес над трибунами стадиона на общую сумму ?450 тыс
Как сообщается в системе раскрытия информации о госзакупках, решение об использовании процедуры закупки у одного участника принято комитетом по конкурсным торгам 11 марта 2011 г.
В частности, компания SBP GmbH должна будет предоставить инженерно-техническую поддержку при разработке научных материалов для контрольной сборки и монтажа металлоконструкций навеса над трибунами; инженерно-техническую поддержку согласования взаимосвязей процесса обустройства навеса на этапах проектирования-производства-поставки материала-производства-контроля качества; а также осуществить контроль и стандартизацию качества производства элементов навеса над трибунами подрядчиками ООО «Завод Мастер − Профи Украина», компанией Bridon International Ltd, компанией Hightex Gmbh.
SBP GmbH должна будет оказать вышеуказанные услуги до 1 августа 2011 года. Финансирование закупки этих услуг будет осуществляться за счет средств госбюджета и/или за счет господдержки.
+++
Наступного тижня Колесніков до Львова не приїде
Zaxid.net
16.03.11
1
Віце-прем’єр Борис Колесніков наступного тижня, швидше за все, до Львова не приїде. Про це повідомив 16 березня під час брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий.
Відповідаючи на запитання про можливий візит віце-прем’єра з питань Євро-2012 до Львова наступного тижня, мер сказав: «Наступного тижня думаю, що ні. Ми проговорювали можливість візиту в кінці березня − на початку квітня. Все буде залежати від навантаження».
Водночас, Андрій Садовий додав: «До того ж, він тільки третій день на роботі, він переніс складну операцію. Я б хотів, щоб він ще багато років працював для України, тому не треба його сьогодні сильно перевантажувати. Він і так наш хороший союзник», − сказав мер.
Нагадаємо, днями голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк натякнув, що найближчим часом до Львова морже приїхати Колесніков.
+++
Киев массово очистят от деревьев
Kiyany.obozrevatel.com
16.03.11
В связи с проведением Евро-2012 в столице будут вырубаться деревья. Об этом в среду, 16 марта, заявил заместитель главы Киевской городской госадминистрации Анатолий Голубченко.
«Под Евро будут сноситься деревья в связи со строительством транспортных развязок, дороги к аэропорту «Жуляны», зоны гостеприимства стадиона «Олимпийский». Но они все сносятся в соответствии с распоряжениями, за них будут проплачены средства на восстановление стоимости за исключением тех зеленых насаждений, которые сносятся на стадионе «Олимпийский», потому что по ним есть отдельное решение Кабинета Министров», − отметил Голубченко.
При этом чиновник заверил, что вместо снесенных деревьев в тех же районах будут высажены новые.
Вместе с тем, Голубченко затруднился назвать точное количество деревьев, которые будут снесены. «Я только вчера дал поручение, чтобы для меня посчитали по всем работам, сколько деревьев и где будет снесено. Думаю, что данные будут на следующей неделе», − сказал чиновник.
+++
Річковий причал в Каневі відремонтують до Євро
2012ua.net
16.03.11
Канів стане першим містом, до якого буде відновлено пасажирське сполучення Дніпром. До Євро-2012 у місті буде проведено капітальний ремонт причалу, а для перевезень пасажирів за маршрутом Київ-Канів-Київ буде залучено судна типу «Восход». Відповідне рішення було прийнято на нараді під головуванням першого заступника Міністра інфраструктури Костянтина Єфименка та керівництва Укрморрічфлоту, інформують у прес-службі відомства.
Слід зазначити, що здійснення капітального ремонту та реконструкції пасажирського причалу буде проведено в рамках виконання заходу «реконструкція та будівництво об'єктів Шевченківського національного заповідника та інфраструктури м. Канева», який є одним з складових Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Також планується, що до 2012 року буде відновлено роботу пасажирських причалів та пристаней у Черкасах, Кременчуці, Дніпропетровську, Запоріжжі та Херсоні.
Нагадаємо, Укрморрічфлот розробляє перелік пасажирських суден на державних підприємствах, які можуть бути використані для пасажирських перевезень Дніпром. Одним з перших для перевезення пасажирів до зазначених міст буде судно «Кримська стріла», яке знаходиться на балансі Ялтинського порту.
Для забезпечення безпеки судноплавства особлива увага приділятиметься розвитку навігації. Будуть впроваджені нові засоби зв’язку, супутникової навігації та проведено повну інформатизацію судноплавства по внутрішніх водних шляхах.
«Після проведення чемпіонату ми продовжимо розвиток інфраструктури на внутрішніх водних шляхах для забезпечення безпеки торговельного судноплавства, а також розвитку туристичного бізнесу, водного спорту та відпочинку», − підкреслив голова Укрморрічфлоту Сергій Крижановський.
+++
Ветерани ЛАЗу хочуть зміни керівництва підприємства
Portal.lviv.ua
16.03.11
Колектив Львівських автобусобудівників мав великі сподівання, що включення підприємства в програму з підготовки до Єврочемпіонату з футболу 2012 року приведе до відродження як самого підприємства, так і колись відомої у світі марки ЛАЗ. Однак, не всіх з них втішив процес реалізації цих перспектив.
У розпорядження «Львівського порталу» потрапили два звернення ветеранів ЛАЗу, одне з яких написане ще влітку минулого року і адресоване прем’єр-міністрові України Борисові Колеснікову, інше − дуже схоже − кілька днів тому було скероване на ім’я одного з народних депутатів України. Ці звернення доволі чітко окреслюють критичну ситуацію, яка склалася на ЛАЗі, та може призвести до зриву підготовки до Євро-2012.
У своєму зверненні на адресу віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова ветерани підприємства дякують йому за рішення розмістити замовлення великої партії автобусів і тролейбусів для міст-учасників Євро-2012. Проте в них виникає занепокоєння, чи вдасться сьогоднішньому менеджменту підприємства виконати це державне замовлення.
Адже, щоб виготовити 1 500 автобусів та 500 тролейбусів до квітня 2012 року, завод вже сьогодні повинен виготовляти по п’ять одиниць цих транспортних засобів, натомість за тиждень виготовляють лише два тролейбуси і жодного автобуса.
Фактично державне замовлення не стимулювало розвитку виробництва, стверджується у зверненні. Адже якщо проаналізувати виробничу програму підприємства за 2008-2010 роки, то найбільше, на що спромоглися − випустити за рік 94 одиниці транспортних засобів.
Причиною ситуації, що ставить під загрозу виконання держзамовлення, ветерани підприємства називають насамперед невміле керівництво підприємством.
«Спеціалісти та вихованці заводу зуміли створити технології та налагодити виробництво автобусів у Черкасах, Борисполі, Чернігові, Луцьку, Запоріжжі, в той час, коли ЛАЗ з базового підприємства колишнього Радянського Союзу «перетворився у бляхарню», − наголошується у зверненні,.
«Протягом останніх років грабувалися не тільки матеріальні ресурси, але знищено трудовий колектив. Проте виконання програми державного замовлення потребує перш за все висококваліфікованих виробничих кадрів. Натомість лише протягом 2009 року з заводу було звільнено 570 кваліфікованих працівників. Абсолютно відсутні елементарні умови праці: у цехах і роздягальнях холодно, воду завозять цистернами» − пишуть ветерани ЛАЗу.
Ще з 2007 року завод має заборгованість із заробітної плати. У своєму зверненні ЛАЗівці наголошують, що 3 березня 2010 року працівникам заводу видавали так званий аванс у розмірі від 10 до 300 гривень, а більшу частину зарплати робітники отримують у конвертах. Хоч працівники заводу виходять на роботу щодня і навіть на вихідних, адміністрація видає довідки і подає звіти про те, що ЛАЗ працює в режимі лише 5 днів на місяць.
Не інакше як безсоромною експлуатацією робітників, на думку авторів звернення, є і такий промовистий факт, що частка заробітної плати в ціні тролейбуса складає трохи більше 1%. Тобто якщо відпускна ціна тролейбуса становить 4,5 мільйона гривень, лише 50 (!) тисяч гривень з цієї суми становить заробітна плата працівників ЛАЗу.
Керівництво підприємства, за твердженнями авторів звернення, з відвертою неповагою ставляться до працівників. Так, коли працівник кузовного цеху пан Цап почав нагадувати директорові про заборговану заробітну плату, то керівник підприємства дав розпорядження не пропускати цього робітника на територію заводу.
Ветерани підприємства стурбовані тим, що держава не контролює використання бюджетних коштів і не питають у керівництва заводу не тільки, чому вчасно не виплачується заробітна плата, але й чому на автобусах встановлюються агрегати сумнівної якості, чому навіть сидіння для автобусів закуповують в Китаї, коли у Львові налагоджено виробництво сертифікованих високоякісних сидінь.
Завершують своє звернення ветерани ЛАЗу наступним аргументом: «Коли в 2010 році нова влада України побачила, що у Львові об’єкти до Євро-2012 можуть бути не готові до чемпіонату, то керівництво об’єктами взяв на себе Кабмін, замінили виконавців на будівництві стадіону і справи успішно вирішуються. На ЛАЗі потрібно замінити тільки адміністрацію, поставити тих, хто знає виробництво, кому довіряють люди, і все буде добре. Ми готові у цьому допомогти».
Ветерани сподіваються на зустріч із Борисом Колесніковим, а також на те, що з допомогою віце-прем’єра ЛАЗ забезпечить Євро-2012 якісними та комфортабельними автобусами і тролейбусами.
+++
Региональные печатные СМИ
ФУТБОЛ
Від японського цунамі постраждає і Драбів…
Андрій Кравець
Пресс-центр (Черкаська область)
16.03.11
Ви здивовані? Мовляв, де той Драбів, а де цунамі? Помиляєтеся, шановні: і Драбів, і Жашків, і Шпола зі Звенигородкою − всі ми в епіцентрі круговерті того, що нині коїться у світі. Кулька-то земна кругла, мов м'ячик…
А кулю ту нині, як каже президент Лукашенко, добряче «пєрєтрахіваєт». Цунамі трусить Японію, а гикається всьому світові, який надовго залишиться без технічних новинок, зате комусь перепаде свіженької радіації. Не всі її бояться − он наш прем'єр поїхав до Стамбула і як справжній козак (хоч і з Росії родом) пообіцяв туркам: згортати експлуатацію і розбудову атомних електростанцій в Україні не будемо. Очевидно, як тонкий знавець усього українського, пан Азаров пам'ятає українську приказку зразка 1986 року: «Українці − сильна нація! Нам до… спини радіація!» Революції з різаниною і громадянськими війнами трусять арабський Близький Схід, а українці пояси затягують, бо бензин дорожчає. Є ще, правда, і додатковий чинник, від якого, як казав Віктор Федорович, «жити краще вже сьогодні» або ж, як стверджує Микола Янович, цитуючи Йосифа Віссаріоновича, «жить стало лучше, жить стало вєсєлєє». Той третій, безвідносний до стихії і революцій чинник − чиновник, а він зовсім не так далеко, як Лівія з Японією. І якщо чиновник не має уявлення навіть про те, в який місяць селяни сіють гречку − далеко не заїдемо. Бо їдемо всі на возі, у якого то якесь п'яте зайве колесо з'являється, яке хибно штурвалом називають, то навпаки − колеса по-злодійськи рвуть з-під воза прямо на ходу… І що характерно − кивати вже нема на кого, бо часи, коли в український віз були впряжені лебідь, рак і щука одночасно, давно минули. Тепер всі − в одній упряжці, і дуже погано, коли їздовий при цьому вигукує «Вйо!», змахує батогом і гукає, мовляв, наш віз був на краю провалля, а тепер ми змусимо коня зробити стрімкий ривок вперед…
Дивно, як на фоні серії бездарних поразок аграрної України на продовольчих фронтах раптом прославився як не на весь світ, то на всю Європу наш традиційно відсталий футбол. Київське «Динамо» перемогло потужну команду «Манчестер Сіті», а «Шахтар» здолав славну італійську «Рому». Здавалося б, пора влаштувати грандіозне «бум-ца-ца» з приводу перемог над грандами світового футболу, але зась: практика показує, що це − швидше випадок, а не система. Бо коли практично зразу після європейського тріумфу увінчаний лаврами донецький «Шахтар» приїхав до Західної України, то був розгромлений львівськими «Карпатами». Хлопці з команди із «гірською» назвою легко здолали візитерів, яких називають «гірняками». На відміну від римлян з «Роми», галичани з «Карпат» знали, з ким мають справу − тому й готувалися відповідно…
Майже два роки тому в Черкасах припинив існування ФК «Дніпро», який у різні часи мав назви «Буревісник», «Колгоспник», «Граніт» і «Черкаси». Квітень має стати новою відправною точкою для футболу Черкас − на цей час пообіцяв губернатор області новоствореному ФК «Славутич» першу гру, для початку в аматорській лізі.
Будемо сподіватися на той «Славутич», а поки що маємо задовольнятися як не вдалою грою, то хоч веселим шоу у виконанні наших футболістів. Скажімо, грою шполянських футболістів на виїзді у Кременчуці. Хоч і програли, зате увійшли в історію, як команда, яка грала у формі, яку… позичили у суперників, бо своя відстала від команди разом з «обозом».
Зрештою, футбол − це тільки гра. Нема чого особливо перейматися навіть поразками. Інша річ − проблеми круглої, мов м'ячик, планети Земля. Людина занадто маленька істота для «футболу» з нею, але стати шпичкою, яка може проколоти бік цього «м'яча», на жаль, цілком здатна…
+++
Матч контрастів
Камілла Волкова
Слобідський край (Харківська область)
15.03.11
Очікуваний матч «Металіст» − «Дніпро» виправдав сподівання любителів футболу.
Після прісного першого тайму, коли небезпечні моменти можна було перерахувати на пальцях однієї руки, команди подарували захоплюючу та драматичну другу половину матчу.
«Дніпро» приїхав до Харкова за реваншем
Матчі між «Металістом» і «Дніпром» уже давно перейшли у розряд принципових. У цьому чемпіонаті у «Металіста» з’явився реальний шанс нарешті поборотися з київським «Динамо» за друге лігочемпіонівське місце. На початок 21 го туру «жовто-сині» відставали від «біло-блакитних» на два очки. Та харківській команді «дихає у спину» «Дніпро», який «Металіст» випереджає лише на три пункти. У минулому турі обидві команди не змогли здолати своїх суперників. «Дніпро» вдома не зміг переграти сімферопольську «Таврію» (2:2), «Металіст» у Полтаві не здолав тамтешню «Ворсклу» − 0:0. Тому у недільному матчі обом командам вкрай потрібна була перемога.
У першому колі «Металіст» здолав «Дніпро» з мінімальним рахунком. Тоді голом відзначився Фініньо. Безумовно, дніпропетровська команда мріяла взяти реванш за той програш, але й «Металіст» віддавати три очки теж не мав наміру.
Гол-шедевр, що врятував харків'ян
В обох командах через травми були відсутні деякі провідні футболісти. У «Металіста» ще й було дискваліфіковано Олега Шелаєва (до речі, екс-гравця «Дніпра»).
Перший тайм пройшов дуже напружено. Активніше матч розпочали підопічні Хуанде Рамоса. Найнебезпечнішу нагоду мав Селезньов, та м’яч після його удару пройшов вище перекладини. Поступово «Металіст» спромігся вирівняти гру. От тільки серйозних моментів у воріт обох команд не виникало. А от чого було вдосталь, так це фолів. У першій половині зустрічі головний арбітр Євген Арановський показав три жовтих картки (дві − гостям і одну − господарям поля).
А коли вже здавалося, що перший тайм закінчиться внічию, «Дніпро» відкрив рахунок. На 44 й хвилині Гладкий, перебуваючи біля правої штанги, передав м’яч на Коноплянку, і останній, при повному потуранні захисної ланки «Металіста», спокійно переправив його до воріт.
У другій половині зустрічі «Металіст» заграв жвавіше. Неймовірний момент «жовто-сині» не реалізували на 60 й хвилині. Валяєв б’є з-за меж штрафної − перекладина, на добиванні Тайсон поцілив у штангу, м’яч підхопив Девіч і влучно пробив − та, на жаль, у тому епізоді він перебував у офсайді.
Віддавши всі сили в атаці, «жовто-сині» забули про власні ворота, за що харківську команду покарав Коноплянка − отримавши пас від Гладкого, він завдав влучного обвідного удару.
0:2 − і здавалося, що інтрига в матчі зникла. Відродити її зміг Хав’єр, який на 73 й хвилині блискуче пробив штрафний удар − 1:2!
А за декілька хвилин «Металіст» відігрався! І як! Фініньо справа прострілив у штрафну, і той же Хав’єр у падінні спромігся п’яткою влучно пробити по воротах, наслідком чого і був фантастичний гол − 2:2!
Результат: позитивний чи негативний?
2:2 − нічия, яка до матчу розглядалася як невдалий результат для «Металіста». Та відіграш гандикапу у два голи в поєдинку з принциповим суперником по закінченні матчу сприймається позитивно.
На післяматчевій прес-конференції Мирон Маркевич відзначив бойовий характер своєї команди, але виказав незадоволення невдалою грою в обороні: «Думаю, ви прекрасно розумієте, що в нас серйозні проблеми в обороні. Сьогодні вони ще раз проявилися. У нас відсутня практично вся лінія оборони: Папа, Вільягра, Пшеничних, Березовчук. Шарпар перший раз грав разом зі Штетиною. Звичайно, ми припустилися дитячої помилки, коли нам забивали. Але тут все зрозуміло, люди перший раз грають на таких позиціях із командою, у складі якої − висококваліфіковані футболісти. А те, що команда проявила характер і довела гру до нічийного результату, програючи 0:2, можемо занести собі в актив».
У наступному турі «Металіст» на виїзді зустрічатиметься з криворізьким «Кривбасом».
+++
Володимир Ільків: «У перемогу повірив іще в середині чемпіонату»
Юрій Назаркевич
Високий замок (Львівська область)
16.03.11
Ми вже повідомляли про церемонію нагородження переможців 14-го чемпіонату футбольних провидців на призи газети «Високий Замок». Пропонуємо вам інтерв’ю з чемпіоном, яким став 56-річний Володимир Ільків зі села Межиріччя Сокальського району Львівщини.
Очоливши турнірну таблицю ще після першого туру, найкращий провидець встановив рекорд в історії наших змагань, адже був лідером впродовж усього віщунського марафону.
− У моїй трудовій книжці лише один запис, − розповів Володимир Ільків. − Тридцять років відпрацював під землею на червоноградській шахті «Відродження». Уже дев’ять років на пенсії. Беру участь у конкурсі «ВЗ» з 2000 року. Раніше моїм найкращим досягненням було перше місце після 8-го туру сезону-2006, але на фініші розділив 10-12 місця. А чемпіоном тоді стала львів’янка Лариса Бондаренко.
− За тур до фінішу ви випереджали найближчого конкурента на 4 очки… Вірили, що таки станете чемпіоном?
− Вірив уже посередині чемпіонату. Але потім побачив, що Володимир Гартман мене наздоганяє, і подумав: якби було не 10, а 11 турів, то, можливо, не став би чемпіоном. Адже я випередив конкурента лише на одне очко.
− Самі футболом займалися?
− У селі можна було займатися лише на аматорському рівні, що я й робив.
− А як нині розвивається футбол у Межиріччі?
− Абсолютно ніяк. Що говорити, якщо почалися проблеми навіть у «Шахтаря» з Червонограда, що має такий чудовий стадіон…
− Як робите свої прогнози?
− Беру до уваги рівень команд − середнячок рідко перемагає сильний клуб. Може, мене супроводжувало якесь везіння чи провидіння…
− Хто, на вашу думку, цьогорічні призери чемпіонату й команди-невдахи сезону?
− «Шахтар» чемпіонських медалей не втратить. З поверненням Юрія Сьоміна «Динамо» помітно додало, а третім знову буде «Металіст». Із невдахами теж усе зрозуміло. Вилетять у першу лігу запорізький «Металург» і «Севастополь».
+++
У складі «синьо-жовтих» − Федецький, Ощипко і Худоб’як
Ганна Єрмак
Високий замок (Львівська область)
16.03.11
Наставник футбольної збірної України Юрій Калитвинцев оголосив список гравців, запрошених на збір перед товариським матчем «синьо-жовтих» зі збірною Італії. Серед 22 футболістів троє карпатівців − захисники Артем Федецький та Ігор Ощипко, півзахисник Ігор Худоб’як.
Збірна України розпочне підготовку на базі в Кончі-Заспі 21 березня. Серед запрошених немає Артема Мілевського − форвард «Динамо» зламав руку. Незрозуміло, що робить у збірній Руслан Ротань із «Дніпра» − зараз він «ніякий»…
Склад збірної України
Воротарі: Олександр Шовковський («Динамо» Київ), Андрій П’ятов («Шахтар» Донецьк), Андрій Дикань («Спартак» Москва, Росія).
Захисники: Дмитро Чигринський, Олександр Кучер, Ярослав Ракицький («Шахтар»), Артем Федецький, Ігор Ощипко («Карпати» Львів), Олександр Романчук («Металіст» Харків).
Півзахисники: Олег Гусєв, Олександр Алієв («Динамо»), Руслан Ротань, Євген Коноплянка (обидва − «Дніпро» Дніпропетровськ), Денис Олійник («Металіст»),Тарас Степаненко («Шахтар»), Ігор Худоб’як («Карпати»), Анатолій Тимощук («Баварія» Мюнхен, Німеччина).
Нападники: Андрій Шевченко, Андрій Ярмоленко, Артем Кравець («Динамо»), Євген Селезньов («Дніпро»), Марко Девич («Металіст»).
+++
Футбол без перерыва
Юрий Илючек
Украина-центр (Кировоградская область)
16.03.11
Дальше, начиная с часу дня и до позднего вечера, была возможность смотреть, анализировать, сравнивать один за другим футбольные матчи. Вначале была дуэль середняков украинской премьер-лиги или, как называют эти команды в последнее время, клонов донецкого «Шахтера» − луганской «Зари» и мариупольского «Ильичевца». Шутка ли, на поле в этой встрече мог появиться аж 21 (!!!) футболист, принадлежащий «горнякам». Интересно также, что ряд нынешних игроков мариупольцев еще в первой половине чемпионата добывали драгоценные очки для луганчан. Где еще такое может быть? В игре же казалось, что были желание, самоотдача и хороший настрой, но в итоге все завершилось предсказуемой результативной ничьей с неплохими забитыми мячами. Такой исход вполне устроил соперников, поскольку основные конкуренты в борьбе за выживание − ФК «Севастополь» и запорожский «Металлург» − снова проиграли и сделали еще один шаг по направлению к первой лиге. В следующем поединке случилось, казалось бы, невероятное − проиграл воспетый в стихах и песнях на прошлой неделе после своего выхода в четвертьфинал Лиги чемпионов донецкий «Шахтер». Причем все оправдания комментаторов телеканала «Украина», стремившихся не очень расстраивать работодателя, о том, что слишком много сил было затрачено в противоборстве с «Ромой», выглядели неуместно. После матча даже Мирча Луческу признал, что его подопечные играли расхлябанно, а соперники из львовских «Карпат» были предельно собранны. Хотя тут же наставник «горняков» в свойственной себе манере посетовал, что трудно переключиться с Лиги чемпионов на внутренний чемпионат. Конечно, имея задел в 12 очков, сложно биться изо всех сил, но если вы заявляете, что готовы обыграть любого, кроме «Барсы», будьте добры, подтверждайте свои слова делом. А так Олег Кононов нашел противоядие против средней линии конкурентов в тотальном прессинге, не давая возможности хавбекам «Шахтера» дышать спокойно. А еще львовян вдохновляли на этот подвиг переполненные трибуны стадиона «Украина», освистывавшие донетчан, что вызвало возмущение Мистера. (Или Луческу в Турции не работал?) По большому счету, хозяева больше хотели выиграть и своего добились.
Днем ранее довелось наблюдать за противостоянием «МЮ» и «Арсенала» в четвертьфинале Кубка Англии. Так вот, там было такое же постоянное напряжение и давление трибун «Олд Траффорд». Кто-то скажет, что сравнение по части мастерства не в нашу пользу, но по части накала и жажды борьбы мы уже можем, по моему мнению, сравниться с английскими грандами. Жаль только, что у нас такой настрой присущ только отдельным поединкам, а в Англии он присутствует, как само собой разумеющееся, в каждом матче, что делает нынешний английский футбол самым привлекательным и смотрибельным в Европе.
Но если у нас будут играть так, как в это воскресенье во Львове, а уж тем более в Харькове, то уровень украинского футбола будет расти, а победы над «Ромой» и «Манчестер Сити» уже не будут восприниматься, как чудо. Если «Металлист» будет проявлять такую же волю, как в игре с «Днепром», а легионеры будут забивать такие же мячи, как «удар скорпиона» Клейтона Шавьера, то это и будет настоящий праздник. Впрочем, нельзя не выделить и нашего земляка Евгения Коноплянку, также оформившего дубль двумя великолепными зрячими ударами. Кстати, харьковчане как-то обошлись без своих громких аргентинских приобретений, но в полную силу заиграли только во втором тайме, когда на поле появился по непонятным причинам просидевший всю первую половину встречи на скамейке запасных Марко Девич. Так что пока дорогущее пополнение днепропетровцев и харьковчан ищет свою игру, первые роли играют прежние лидеры. Содержание матча при обилии голевых моментов и осмысленных действий доставило огромное удовольствие футбольным эстетам, а ничья позволила идущему третьим «Металлисту» сохранить трехочковый отрыв от «Днепра». Правда, киевские динамовцы осечки в поединке с «Ворсклой» не дали, увеличив отрыв от харьковчан до 6 очков и сократив отставание от «Шахтера» до 9 пунктов. Интрига умерла − да здравствует интрига?..
Впрочем, тяжелая травма сломавшего руку на ровном месте Артема Милевского серьезно подпортила всем настроение. Ведь теперь в слаженном механизме, налаженном Юрием Семиным, нужно будет заменить одно из основных звеньев в ответном поединке с «Манчестер Сити», где будет далеко не просто сохранить достигнутый в Киеве перевес в 2 мяча.
Завершился же этот неповторимый день просмотром двух футбольных телееженедельников, где «Профутбол» на канале 2 плюс 2 смотрится с новым ведущим значительно интереснее, чем раньше. А вот «Футбольный уик-энд» Александра Денисова почему-то не удивил безудержным восхвалением триумфа «Шахтера» при достаточно скромном рассказе о победе киевского «Динамо», но рассмешил очередным перлом от ведущего, который в стремлении показать свою литературную образованность назвал героя «Золотого теленка» Шуру Балаганова Балабановым, что на фоне прошлых ляпов с «последним Рубиконом» и путаницы цитат Пушкина с Шекспиром уже не выглядят простой оговоркой. Но это все мелочи на фоне громадного удовольствия, полученного в минувшее воскресенье...
+++
Всего лишь ничья
Валерий Синица.
Илличевец (Донецкая область)
15.03.11
В 21 туре мариупольскому «Ильичевцу» вновь пришлось встречаться с соседом по турнирной таблице − луганской «Зарей», и на этот раз перед своими болельщиками. Интригу составляло то, что немало футболистов в свое время выступало в составах обеих команд. Но по-настоящему порадовать мариупольских любителей футбола, как в предыдущем матче, на этот раз не получилось.
Повернуться в этой игре все могло как в одну, так и в другую сторону. Напомним, что вторую часть сезона команды начали победами с крупным счетом. Казалось, что более убедительными неделю назад были подопечные Валерия Яремченко. Однако большую часть первого тайма наблюдалась равная игра с небольшим преимуществом гостей. Они и открыли счет на 30 минуте, использовав ошибку обороны «Ильичевца». Сергей Силюк, перехватив мяч, сделал передачу на Максима Белого, и тот, убежав от защитников, забил гол. Хозяева отыгрались еще до перерыва, Игорь Тищенко с правого фланга атаки сделал хорошую передачу, и набегавший Адриан Пуканыч точным ударом головой заставил вратаря «Зари» Игоря Шуховцева доставать мяч из сетки ворот. Второй тайм хозяева начали активнее − в итоге повели в счете, забив второй гол на 74 минуте. Торнике Окриашвили, обыграв нескольких защитников, от лицевой линии откатил мяч под удар Пуканычу, и наш капитан во второй раз в матче был точен. Но удержать свое преимущество мариупольцы не смогли, Алексей Полянский на 78 минуте в очередной раз продемонстрировал свое умение выполнять штрафные − ничья 2:2. До конца матча оставалось больше десяти минут, и обе команды имели шанс выиграть. Но Тарас Лазарович, Торнике Окриашвили, Алексей Антонов свои возможности отличиться не использовали. Особенно хорош был момент нападающего «Ильичевца». Уже в добавленное время Антонов в борьбе за верховой мяч опередил Шуховцева, но попал в перекладину.
Надо сказать, что матч второго круга завершился с тем же счетом, что и поединок первой части чемпионата. Вот что сказали тренеры на послематчевой пресс-конференции. Анатолий Чанцев, главный тренер «Зари» (Луганск): «На мой взгляд, игра прошла в боевом настрое с обеих сторон и носила бескомпромиссный характер. Думаю, что болельщикам понравилась, команды создавали немало острых моментов. Первый тайм был за нами, второй − очень активно начал «Ильичевец». Все видели, что команда заметно прибавила в скорости. Нам определенное время было тяжело. Затем игра выровнялась и прошла в обоюдоострых атаках».
Валерий Яремченко, главный тренер «Ильичевца»: «Получилась боевая игра и боевая ничья. Обе команды приобрели по одному очку. Мы проиграли начало игры из-за того, что многим футболистам, особенно молодым, элементарно не хватает опыта. Некоторые же посчитали, что они игроки очень высокого уровня. После перерыва стало полегче. В целом игра носила упорный характер. Надо поблагодарить обе команды. Нам есть над чем работать и на что обратить внимание! Было допущено много ошибок! Мне показалось, что и соперник допустил немало ошибок, и судьи. Так что ошибались все, кроме болельщиков. Они сильно поддерживали нашу команду, за что их стоит поблагодарить. А в целом обе команды находятся в опасной зоне, поэтому подобные игры будут носить нервный характер до тех пор, пока они из нее не «вылезут. Надо брать максимум очков и повышать свой уровень».
Вот в каких составах играли команды, «Ильичевец»: Шуст, Невмывака, Пуканыч, Гречишкин (Яворский, 70), Чайковский, Ярошенко (Картушов, 26), Кривошеенко (Федотов, 62), Тищенко, Антонов, Путивцев, Окриашвили. «Заря»: Шуховцев, Полянский, Тесак, Ковалев, Езерский, Каменюка, Касьян (Фомин, 68), Липартия, Лазарович (Мадоу, 85), Белый, Силюк (Хомченовский, 59).
В матче молодежных составов со счетом 3:1 выиграл «Ильичевец», голы у мариупольцев забили Егор Иванов, Константин Кравченко и Евгений Буравлев. В настоящий момент мариупольская молодежь занимает пятое место.
+++
ЕВРО-2012
Стадіон у Ґданську − на 47 тисяч глядачів
Ганна Єрмак
Високий замок (Львівська область)
16.03.11
Нову футбольну арену до Євро-2012 активно будують не тільки у Львові.
У польському Ґданську приступили до завершального етапу робіт: закінчують монтувати «оболонку» стадіону, невдовзі почнуть монтувати сидіння й класти газон. «Арена Ґданськ», що прийматиме три матчі групового етапу і один із чвертьфінальних матчів Євро-2012, розрахована на 47 тисяч глядачів.