Резонанс-Васильев-Стороженко-ФИФА-УЕФА

Крапку у конфлікті ФФУ ще не поставили

Bbc.co.uk

24.02.11

Ситуація довкола проведення в Україні матчів чемпіонату Європи з футболу 2012 року знову заплутується.

Світові і європейські футбольні функціонери кілька разів заявляли про неприпустимість політичного втручання у діяльність Федерації футболу України, де триває конфлікт довкола особи її президента Григорія Суркіса. І виглядає, що ці їхні протести спрацювали.

На початку лютого загроза дискваліфікації України, висловлена в ультиматумі УЄФА і ФІФА, здавалося, минула. Ініціатори відставки пана Суркіса відмовились від свої вимог. Проте, як виглядає, відмовились від цієї ідеї не усі і не остаточно.

У вівторок 22 лютого Федерація футболу України надіслала до ФІФА і УЄФА документи, що мали засвідчити врегулювання конфлікту в національній федерації. Спроба частини колективних членів федерації домогтися проведення позачергового конгресу з вимогою усунення з посади її президента Григорія Суркіса викликала негативну реакцію з боку керівних ланок світового та європейського футболу − ФІФА та УЄФА.

Коли крайній термін?

Ці організації надіслали до України низку листів, попереджаючи про неприпустимість конфлікту і втручання влади у діяльність національної федерації, що могло поставити під загрозу участь української збірної та клубів у міжнародних змаганнях. З боку УЄФА було висунуто майже ультиматум: якщо конфлікт не буде вирішено, Україна може втратити Євро-2012. Тоді ж було названо дату, до якої Україна мала відповісти на застереження ФІФА і УЄФА, − 4 лютого.

Ініціатори відставки пана Суркіса послабили свої вимоги, і вже за кілька днів від міжнародних футбольних функціонерів пролунали примирливі заяви, а президент УЄФА Мішель Платіні сказав, що чемпіонат Європи в Україні відбудеться однозначно.

Проте міжнародні організації заявили, що стежитимуть за ситуацією ще протягом кількох тижнів. Речник УЄФА в інтерв'ю Бі-Бі-Сі побажав залишитись неназваним.

"Існував визначений крайній термін, адже йшлося про 4 лютого. А 9 лютого ми оприлюднили заяву, в якій відзначили позитивний розвиток подій довкола ситуації у Федерації футболу України".

В Україні ж вирішили, що кілька тижнів моніторингу − це новий крайній термін, відтак 22 лютого до ФІФА надіслали документи про відмову 18 колективних членів Федерації футболу України від вимог про відставку Григорія Суркіса. Проблема лише у тому, що попередньо такі вимоги висували 38 членів, а відтак формально вимоги міжнародних футбольних чиновників не були виконані, як каже керівник управління інформаційної політики федерації Сергій Васильєв.

"Це свідомий саботаж, причому саботаж, який спрямований на те, щоб постійно тримати напругу навколо цього питання. Ті люди, які не можуть заспокоїтись від того, що у них не вдався переворот у Федерації футболу, настільки захопилися цією "грою у війну", що навіть не віддають собі звіт у тому, чим це все може закінчитися не лише для національного футболу, але й для країни у цілому".

"Ніколи"

Одним з ініціаторів проведення позачергового конгресу ФФУ з метою розгляду кадрового питання, що, власне, і дало поштовх конфлікту та залученню ФІФА і УЄФА, був віце-президент національної федерації Сергій Стороженко, який зараз не хоче коментувати розвиток подій, хоча і не вважає свої дії помилковими та не погоджується з тим, що право України на організацію європейського чемпіонату було під загрозою.

"Я не даю жодних інтерв'ю, тому що суспільство, у тому числі і футбольне, може зробити і без моїх коментарів вірні висновки," − сказав пан Стороженко, додавши, що Україна ніколи не втратить право на проведення ЄВРО 2012.

В УЄФА вже не кажуть про можливі санкції щодо України, і такої ж позиції дотримується поки ФІФА, хоча речник цієї організації Вольфганг Раш в інтерв'ю Бі-Бі-Сі не підтвердив, але й не спростував, що 22 лютого було крайнім терміном для офіційної відповіді України на закиди міжнародних футбольних чиновників.

"ФІФА і УЄФА спільно відстежують ситуацію в Україні, і ми очікуємо підтвердження того, що ситуація стабілізувалася. Але я не можу підтвердити, що саме 22 лютого було визначено остаточним терміном для отримання такого підтвердження".

У Федерації футболу України висловлюють подив тим, що навіть після заклику президента Януковича припинити внутрішні чвари хоча би до чемпіонату Європи 2012 року, щоби не ставити проведення турніру під загрозу, у цій історії досі не поставлено крапку.

"Люди просто не розуміють, що ФІФА та УЄФА не відступають від своїх принципів. Якщо, скажімо, принципово було поставлене питання про необхідність виконання певних вимог, ФІФА зробить все, щоб ці вимоги були обов'язково виконані. Першого березня на засіданні комітету національних асоціацій ФІФА буде розглянуте українське питання, " − сказав керівник управління інформаційної політики федерації Сергій Васильєв.

+++

Первому президенту вручили звезду «Патриот футбола»

Obozrevatel.com

24.02.11

Сегодня, 24 февраля обладателем почетной общественной награды «Патриот футбола» стал первый Президент независимой Украины Леонид Макарович Кравчук.

Почетный знак общественного признания за развитие украинского футбола и патриотизм был вручен Леониду Макаровичу в его кабинете по улице Грушевского президентом ВГО «Патриоты футбола Украины» Викторией Кулаковской и известным игроком «Динамо» Виктором Леоненко в присутствии журналистов.

 − Во время опроса большинство футбольных болельщиков отметили, что благодаря личным усилиям Леонида Макаровича во время начала Независимости Украины от разрухи был спасен ФК «Динамо» − гордость и символ нашей страны − комментирует Виктория Кулаковская ? Неоспоримо важным является то, что Леонид Кравчук один из первых поддержал шанс Украины принимать Чемпионат Евро-2012. Личный авторитет Президента Украины и дипломатический талант, в том числе, сыграли решающую роль в предоставлении нашей заявки в Кардиффе. Украина получила уникальный исторический шанс стать по-настоящему европейским государством и показать свои достоинства всему миру!

На традиционный вопрос «Что для вас означает патриотизм в футболе?» Леонид Макарович ответил: «У страны должно быть то, чем мы  можем гордиться и любить. И это чувство патриотизма и гордости присуще футбольным болельщикам. Представьте, если бы вдруг исчез футбольный клуб «Динамо»? Этого невозможно представить. Футбол − это бесспорно гордость нашей страны».

Напомним, что звезда «Патриот футбола», учреждена Всеукраинской общественной организацией «Патриоты футбола Украины», вручается по результатам опроса болельщиков и отмечать заслуги людей, которые развивают украинский футбол. Ее обладателями уже стали Андрей Шевченко, Олег Блохин, Йожеф Сабо, Леонид Буряк и Леонид Кравчук. До конца футбольного сезона звезда будет вручена Григорию Суркису, Ринату Ахметову, Борису Колесникову и другим.

Так же, Леонид Кравчук поддержал инициативу общественной организации «Патриоты футбола Украины» по проведению в конце футбольного сезона ежегодной Национальной Церемонии награждения «Виктория футбола», которая состоится в  начале июня в Киеве в Оперном театре им. Шевченко. Он принял предложение войти в Высший экспертный совет, который вместе с футбольными болельщиками изберет лучшего футболиста, тренера, команду, футбольного журналиста (всего 16 номинаций). Напомним, что председателем Высшего экспертного совета является Олег Блохин. Украину ждет впервые грандиозный праздник футбола!

Підписатися на новини