Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

 

 

Б.Колеснікова виписано з лікарні «Феофанія» − Т.Бахтеєва

Imk.ua

14.02.11

Сьогодні, 14 лютого, віце-прем'єр-міністра України − міністра інфраструктури Бориса Колеснікова сьогодні виписали з лікарні «Феофанія». Про це в коментарі ІМК повідомила народний депутат України із фракції Партії регіонів Тетяна Бахтеєва.

«Борис Вікторович сьогодні виписаний додому з лікарні «Феофанія», стан його − задовільний», − зазначила Т.Бахтеєва.

Нагадаємо, як повідомив ІМК 24 січня прес-секретар урядовця Юрій Громницький, Б.Колесніков пробуде в лікарні 2-3 тижні.

+++

Україна у фокусі зарубіжних ЗМІ

Укрінформ

14.02.11

Зарубіжні ЗМІ минулого тижня зосереджували увагу, зокрема, на таких темах: ситуація в Україні та зовнішньополітичні пріоритети офіційного Києва в коментарях міністра закордонних справ країни Костянтина Грищенка, аналіз річної діяльності нинішньої влади в Україні, 50-річчя партнерства Києва та Лейпцига, перспективи укладення між Україно і ЄС угоди про зону вільної торгівлі, ситуація навколо Федерації футболу України, завершення діяльності компанії «РосУкрЕнерго», повідомляють власні кореспонденти УКРІНФОРМу.

«The Wall Street Journal» розмістив статтю глави зовнішньополітичного відомства України Костянтина Грищенка, написану у відповідь на редакційний матеріал видання «Помаранчеві зазнали краху», в якому події в Єгипті порівнюються з подіями в Україні шестирічної давнини. На думку міністра, трапляються ситуації, коли закордонні оглядачі, маючи добрі наміри, роблять невірні висновки. «Проводити паралелі між Києвом і нинішніми Тунісом та Каїром − це просто неправильно», − зазначив керівник МЗС.

Костянтин Грищенко пише: попередня влада в Україні втратила позиції не через дії уряду, а через те, що виборці перестали їй довіряти, було багато обіцяно і мало виконано. На переконання дипломата, нинішній уряд проводить «успішну модернізацію України», а перші кроки Президента України підтверджують як його добру волю, так і здатність змінити ситуацію на краще. «Отримавши у спадок практично порожню скарбницю, незбалансовану економіку і розчаровану країну з невтримною корупцією, адміністрація Януковича принесла Україні стабільність, а також ряд необхідних, і часом важких реформ, що відзначали численні міжнародні спостерігачі, у тому числі Міжнародний валютний фонд», − акцентує міністр.

«Вперше в історії України, впливові публічні особи − як з опозиції, так з уряду − насправді зіткнулися з розслідуванням корупційних дій», − пише К.Грищенко. За його словами, відкрито 360 кримінальних справ за звинуваченням в корупції представників влади, 166 з них − щодо високопосадовців. Міністр також наголошує на скороченні бюрократії в країні, будівництві доріг, мостів і метро, зростанні ВВП.

Водночас глава МЗС зазначає, що «вітає чесні дебати з нашими друзями в Сполучених Штатах про те, що можна було б зробити в інший спосіб». На переконання К.Грищенка, уряди України і США поділяють думку про те, що одночасно з боротьбою проти корупції та ефективними економічними реформами, для остаточного успіху України потрібна ще одна річ − збереження демократії.

Коментар Костянтина Грищенка опублікувало й французьке католицьке видання La Croix. У матеріалі, зокрема, міністр зазначає, що «просування демократії − це мета сьогоднішніх українських можновладців». К.Грищенко відкинув закиди щодо застосування вибіркового правосуддя проти опозиції, про які минулого тижня в Києві наголосив міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс.

У коментарі Костянтина Грищенка пояснюється, що в державі «проводиться кампанія не проти групи людей, а задля дотримання принципів правової держави». Міністр закордонних справ запевняє, що інтеграція у європейський простір залишається «пріоритетом» для України, відтак нова команда при владі «є прагматичною, більше не задовольняється гаслами, але прагне конкретних результатів». К.Грищенко нагадав і слова польського колеги, який висловив сподівання, що Євросоюз зможе підписати Угоду про асоціацію з Україною до кінця 2011 року, тобто під час польського головування в ЄС. Однак він уточнив, що ця мета вимагає «повної рішучості» України, іншими словами, дотримання європейських стандартів.

Британське видання «Business New Europe» надрукувало статтю, автор якої намагається проаналізувати досягнення й прорахунки нинішнього українського уряду за рік при владі. Після перемоги Віктора Януковича на виборах його вважали прихильником проросійського курсу, і він підтвердив цей факт, підписавши домовленості з РФ про продовження перебування Чорноморського флоту в Севастополі, зазначає оглядач. Однак, це було зумовлено, швидше за все, «хронічною нестачею коштів», яку відчувала держава. До того ж, усі 12 місяців на своїй посаді Президент говорив про приєднання України до ЄС та протистояв тиску Росії в питанні об'єднання газової компанії «Нафтогаз України». Такий крок міг би «забезпечити передачу під контроль Москви» стратегічну газотранспортну систему України.

Ще більші прагнення в цьому контексті Віктор Янукович продемонстрував на Міжнародному економічному форумі в Давосі. Тоді він оголосив про домовленості щодо поставок азербайджанської нафти в Європу, пише автор. Водночас український лідер розкритикував ідею будівництва російських газопроводів «Північний потік» та «Південний потік». Він також чітко заявив про підтримку польської точки зору щодо трубопроводів. Янукович − «людина України», наголошує оглядач. «Януковичем рухає не ідеологія, а економічні інтереси його країни», − цитує видання слова аналітика Ліліт Геворгян із IHS Global Insight. «Стратегічне положення України між Росією та Європейським Союзом означає, що інтереси Києва найкраще можуть обслуговуватися шляхом гри на обидва боки», − пише автор. Посилаючись на думку політологів, видання наголошує, що Віктор Янукович розуміє, що «збалансована зовнішня політика − єдиний спосіб зберегти контроль».

Автор зазначає, що за Віктора Януковича склалася «найстабільніша політична ситуація за останній час». У зв'язку з цим головним принципом має залишатися захист стратегічної ролі країни як транспортного коридору енергоресурсів між Росією та Європою, що є «наріжним каменем» української економіки.

Німецька газета «Leipziger Volkszeitung» опублікувала інтерв'ю Надзвичайного та Повноважного Посла України у ФРН Наталії Зарудної, присвячене 50-річчю партнерства Києва та Лейпцига. «В історії цього побратимства було, звичайно, багато злетів і падінь, − зауважила дипломат. − Утім, мені приємно, що й після розпаду колишнього СРСР ці стосунки змогли активізуватися. Так, невдовзі після успішної прем'єри в Одесі, нинішнього року в Лейпцигу відбудеться друга конференція мерів міст-побратимів України та Німеччини». За її словами, на сьогодні вже укладено близько 70 угод про партнерство між німецькими та українськими містами. Посол України також висловила сподівання, що наступного року німці скористаються можливістю відвідати Україну, завітавши на Чемпіонат Європи з футболу, та «на власні очі побачити ті разючі зміни, які відбулися за останні роки».

Німецьке інформагентство dpa коментує останню заяву УЄФА стосовно України. «Україна більше не має хвилюватися, що в неї відберуть право проведення футбольного Євро-2012, − пише видання. − УЄФА та ФІФА висловили переконання, що наразі немає необхідності позбавляти ФФУ членства в Союзі». Як нагадує автор статті, УЄФА побачило в спробі змістити з посади президента ФФУ Григорія Суркіса втручання політики в спорт. Виключення ФФУ з УЄФА автоматично призвело би до скасування проведення Євро-2012 в Україні. «Але в Києві відреагували швидко, − продовжує газета. − Суркіс залишається головою ФФУ, а Україна запевняє, що політика жодним чином не вплине на процес підготовки до Євро-2012». УЄФА назвало таку заяву «позитивним сигналом», однак пообіцяло й надалі «спостерігати» за ситуацією в українському футболі.

Польське агентство преси (РАР) із посиланням на керівника переговорної групи Єврокомісії щодо про створення зони вільної торгівлі з Україною Філіпа Куїссона зауважує, що перспектива завершення переговорів нинішнього року цілком може стати реальністю. Повідомляється, що від 11 лютого в Києві триває черговий раунд переговорів з цього приводу.

Водночас РАР звертає увагу, що Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час нещодавньої зустрічі з керівником МЗС Ізраїлю Авігдором Ліберманом висловив незадоволення намаганням Єврокомісії передбачити в угоді експортні квоти на деякі важливі для української економіки товари. «Квоти і вільна торгівля − це несумісні між собою речі»,− цитує М.Азарова інформагентство.

Російське видання «Комерсант» пише про завершення однієї з найскандальніших історій на російському ринку газу. Як стало відомо, швейцарський трейдер Rosukrenergo, що на паритетних засадах належить «Газпрому» та українським підприємцям Дмитру Фірташу та Івану Фурсіну, завершує свою діяльність. Компанія буде закрита, як тільки продасть «Газпром експорту» відчужені в України 12,1 млрд кубометрів газу. Але «Газпром» хоче заздалегідь забрати у свого старого посередника останні доходи через кредит у розмірі 550 млн доларів США.

Джерело в «Газпромі» підтвердило, що ліквідація RUE є «одним із можливих варіантів», хоча інших варіантів не назвали. Експерт Максим Шеїн вважає, що RUE повинна бути закрита, щоб «не накладати репутаційні ризики на нові спільні проекти Росії і України по газу». Глава East European Gas Analysis Михайло Корчемкін додає, що українські співвласники RUE при цьому не постраждають, оскільки, як і «Газпром», отримають свою частку в прибутку від продажу останнього газу трейдера.

+++

Под Евро-2012 для донецких VIP-ов построят отдельный терминал

Money.comments.ua

14.02.11

ГП «Дирекция по капитального строительства и реконструкции Международного аэропорта «Донецк» выступил заказчиком на проектирование и строительство терминала бизнес-авиации, в рамках мероприятий госпрограммы по подготовке и проведения в Украине Евро-2012

Об этом Комментариям сообщили в Министерстве экономики Украины.

Распорядителем бюджетных средств выступило Нацагентство по вопросам подготовки и проведению в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу и реализации инфраструктурных объектов.

Стоимость проекта − 3 млн. 954 тыс. 106 грн.

Проектировать терминал бизнес-авиации будет львовское предприятие «Архитектурно-конструкторское бюро «СФЕРА».

Процедура торгов проведена по системе закупки у одного участника.

Срок исполнения работ − до 31 декабря 2011 года.

Договор подписан 7 февраля 2011 года.

+++

Євгеній Хачеріді: «З Євро − до високих стандартів життя»

Ukraine2012.gov.ua

14.02.11

Захисник київського «Динамо» та національної збірної України Євгеній Хачеріді вважає, що Україна в цілому готова приймати Євро-2012. Про це він сказав в інтерв’ю журналу «Отельер и ресторатор». За словами футболіста, він помітив як в Києві з’явилися й продовжують будуватися нові готелі. «Це хороша тенденція, яка говорить про те, що ми рухаємося до високих стандартів життя», − каже спортсмен.

У свою чергу, «динамівець» Роман Єрьоменко акцентує, що більше уваги потрібно приділяти аеропортам, реконструкція та будівництво яких, на думку футболіста, відбувається не надто високими темпами.

Свої пропозиції щодо підготовки до Євро-2012 дає і «збірник» Тарас Михалик, який вважає, що сервісний персонал потрібно інтенсивно навчати англійській мові. «Усунувши мовний бар’єр, навіть якщо з іноземними гостями виникатимуть якісь проблеми, то їх можна буде швидко вирішити», − каже Михалик.

+++

Варшавська арена вразила дипломатів

Ukraine2012.gov.ua

14.02.11

Понад сто дипломатів з різних країн світу відвідали сьогодні будівельний майданчик Національного стадіону у Варшаві. Уповноважені високопосадовці висловили своє захоплення головною польською ареною Євро-2012.

«Я заздрю полякам, у яких буде такий величезний об’єкт. У нас такого немає.  Втішаю себе тим, що у нас побудовано два палаци в Кошице та Братиславі, де в квітні-травні пройдуть матчі світової першості з хокею», − поділився враженнями від перебування на варшавській арені голова посольства Словаччини в столиці Польщі Петер Кормут.

Як розповів головний інспектор будівництва Національного стадіону Збігнєв Пльонсковскі, найбільший будівельний майданчик Польщі користується величезною популярністю. «Минулого року об’єкт відвідали архітектори з різних країн, студенти, члени професійних асоціацій, та навіть священики, водії автобусів та таксі», − наголосив Пльонсковскі.

+++

Країна втрачених можливостей

Миколай Воробйов

Champion.com.ua

14.02.11

Фінальна частина Євро-2012 цілком могла би стати прикладом гордості за свою країну та національну збірну як для мешканців Львова, так і Донецька.

Протягом своєї багатовікової історії наша держава впевнено демонструє одноманітну тенденцію. Лише за останні сто років Україна отримала стільки шансів на цивілізаційний прорив, скільки не отримувала жодна країна у світі. Але тенденція невикористаних можливостей продовжує зберігатись. Так було у 1917, 1991, 2004, так буде і в 2012 році...

Навіть найпалкішим футбольним фанам зрозуміло, що фінальна частина чемпіонату Європи для України та Польщі − це більше ніж захоплюючі матчі провідних європейських команд. Ключовим аспектом тут є не стільки кульмінація у вигляді футбольного дійства, скільки  підготовка до нього. Якщо співставити ці два процеси у часовому просторі, то отримаємо співвідношення довгих п'яти років підготовки до одного місяця безпосередньо футбольного свята.    

Коли у квітні 2007 року стало відомо про рішення виконкому УЄФА, в Україні із запалом заговорили про «безпрецедентний шанс», «прорив до ЄС», національну ідею, яка нарешті може об'єднати обидва береги Дніпра. Крім того, чиновники всіх рівнів заявляли про стрімкий економічний, гуманітарний, історичний і соціальний розвиток під прапором країни-господаря Євро-2012.

В економічному секторі передбачалось широке залучення іноземних інвестицій у межах підготовки до ЧЄ. Завдяки чому в Україні мав відбутися «будівельний бум» і суттєве збільшення робочих місць. Мінімальні державні витрати на зведення необхідних інфраструктурних об'єктів − стадіонів та доріг, повинні були магнітом притягнути кошти вітчизняних і світових інвестиційних компаній.

Як все відбулось насправді, ілюструє хрестоматійний приклад зведення спортивних арен. Якщо у Харкові та Донецьку таки знайшлися, швидше, меценати, ніж інвестори, то іншим двом містам так не пощастило. Початкова вартість підготовки стадіонів Львова та Києва станом на 31 жовтня 2007 року складала по 1,5 млрд грн. кожний. При цьому львівську арену розраховували звести коштом міфічних інвесторів.

Сувора реальність виявилася жорсткішою. Нині вартість стадіону разом із облаштуванням прилеглої території складає 2,4 млрд грн. Цілком зрозуміло, що основний тягар витрат узяли на себе державний і місцевий бюджети.

Головна арена НСК «Олімпійський» тепер обійдеться платникам податків у 4-4,5 млрд грн.  Сюди варто додати те, що у 2007 році від інвесторів очікувалось отримати понад 100 млрд грн на підготовку турніру в цілому. Нині дана цифра є просто утопічною. Чи розуміли це колишні чиновники, які робили такі розрахунки ?

Заходи у гуманітарній сфері також мали принести свої дивіденди. Слідом за головним документом, який визначає «генеральну лінію» підготовки країни до Євро-2012 почали з'являтися й інші державні  програми: «про затвердження підготовки та перепідготовки фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції», «інформування громадськості з питань європейської інтеграції України», забезпечення вивчення іноземної мови держслужбовцями та фахівцями, які долучаться до роботи під час Чемпіонату тощо. На якому етапі перебуває реалізація даних проектів − питання відкрите.

Цікавим фактом є те, що Державна цільова програма підготовки Євро-2012, яка була затверджена попереднім урядом, передбачала досягнення фахівцями належного рівня компетентності у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. До 2011-ого планувалось організувати навчання для 112 тисяч держслужбовців.

Зрозуміло, що за відсутності належної підготовки менеджменту та кадрів навіть надсучасні об'єкти інфраструктури стануть лише варіаціями залізобетону. Враховуючи це, у сусідній Польщі вже почали навчання для місцевого персоналу, який буде обслуговувати іноземних гостей. З цією метою організаторами із PL2012 була створена, так звана «Академія Євро». Крім того, державним коштом ведеться системна підготовка правоохоронців, медичних співробітників та ін.

У молодіжній політиці також можна було досягти неабияких успіхів за рахунок мінімальних витрат. У 2012 році УЄФА планує залучити до роботи в Україні 2800 волонтерів. Усього планується мобілізувати близько 12 тисяч добровольців з України. Активна молодь могла би стати у нагоді як під час, так і  після ЧЄ-2012, але нині у нас відсутній навіть відповідний закон, який регулює волонтерську діяльність. Усі ініціативи у даній сфері наразі носять лише аматорський характер.

На цьому фоні заяви гаранта про безвізовий режим з країнами ЄС до кінця 2011 року викликають гірку посмішку.

Історичну можливість ми також не використали. Вперше Україна готується до зустрічі понад 1 млн туристів із більше ніж 100 країн світу. Влітку 2012 року вся увага міжнародної громадськості буде прикута до фінальних матчів європейської першості з футболу та  країн-господарів поєдинків. Саме цей момент може довести всьому світові, що дії та вчинки політиків, які часто потрапляють на головні шпальти міжнародних ЗМІ, не обов'язково є відображенням всього українського суспільства.

Досвід говорить, що трагічні події Голодомору, історія УПА, ідеї «Русского мира» не здатні об'єднати береги Дніпра. Натомість, фінальна частина Євро-2012 цілком могла би стати прикладом гордості за свою країну та національну збірну як для мешканців Львова, так і Донецька. Пропагандою європейських цінностей, рівня сервісу, стандартів життя тощо. Суттєвим поштовхом до наближення із ЄС й іншими розвиненими країнами світу, як це відбулось із ПАР, завдяки успішному проведенню у цій країні ЧС-2010.

Можемо констатувати, що ідею під назвою «Євро-2012» колишні та нинішні чиновники використали у своїх меркантильних інтересах: особистий PR, інструмент у боротьбі з політичними опонентами, власне збагачення...

З іншого боку, пересічні  громадяни так і не дізнаються про небувалі можливості, які відкривались разом із проведенням в Україні фінальної частини європейської футбольної першості  2012 року.

+++

«Юджин» реконструирует Троицкую площадь к Евро-2012

Building.ua

14.02.11

Строительная компания «Юджин» реконструирует Троицкую площадь перед НСК «Олимпийским» к финалу чемпионата Евро-2012. Планы компании одобрены на заседании Градостроительного совета 2 февраля 2011 г., сообщили в пресс-службе компании.

Компания «Юджин» − застройщик и инвестор демонтированного в 2008 г. ТРЦ «Троицкий», реконструирует Троицкую площадь к финалу Чемпионата Европы по футболу Евро-2012.

«Мы понимаем важность подготовки к чемпионату Евро-2012 и готовы инвестировать собственные средства в развитие Троицкой площади. Проект будет реализован в два этапа. Первый − мы планируем завершить во второй половине 2011 г., второй − в декабре 2013», − сообщил Сергей Овчинников, руководитель проекта.

Первая очередь проекта предполагает реконструкцию Троицкой площади (2,46 га). В частности, планируется заменить дорожное покрытие площади, обустроить кассы стадиона, построить автомобильные въезды и выезды на стадион. В подземной части Троицкой площади предполагается построить паркинг на 500 машиномест, а также пять ресторанов и боулинг-клуб. Стоимость первой очереди проекта составит порядка 100 млн. грн. Финансировать проект компания «Юджин» намерена за счет собственных средств. В данный момент компания начала подготовительный этап работ.

Вторая очередь реконструкции, которая будет проходить после Евро-2012, с сентября 2012 по декабрь 2013 г., предусматривает строительство офисного комплекса класса «А» за театром Оперетты. Площадь офисного центра составит 25,89 тыс. кв. м, высотность − от 6 до 21 этажа. Объем инвестиций во вторую очередь реконструкции составит 250 млн. грн.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

 

 

Все решил один пенальти

 

Днепр вечерний (Днепропетровская область)

14.02.10

Посредством пенальти, или если быть точным − 11-метровых штрафных ударов решается не только судьба победителя в футбольном матче.

Порой один такой удар решает судьбу футболиста...

Что наглядно доказал на днях молодой вратарь «Днепра» Денис Шелихов. Подготовку к сезону он начал в луганской «Заре» (уехал туда на просмотр), но в силу разных причин вынужден был отправиться затем с родной командой на второй сбор в Испанию. Там, в финале турнира Marbelle Cup, и решилась его судьба: в решающем матче с польской «Полонией» Шелихов сумел отбить один из послематчевых пенальти, что позволило «Днепру» привезти домой красавец-кубок за победу.

Итог − подписание с родным клубом трехлетнего контракта.

Теперь Денис Шелихов вместе со всеми в понедельник отправится на последний испанский сбор. Там наш «Днепр» сыграет сразу с тремя норвежскими командами: 15 февраля − с «Лиллестремом», 18-го − «Стабеком» и 21-го − «Хонефоссом». А «на закуску» (24 февраля) − контрольный поединок с испанской «Мурсией».

В целом же, как отметил главный тренер днепрян Хуанде Рамос, ходом подготовки ребят на двух предыдущих сборах он доволен.

С «Таврией» играем 6 марта

До возобновления чемпионата Украины 2010/2011 по футболу остается уже всего три недели, и стали известны конкретные даты матчей 20-го тура премьер-лиги.

3 марта. «Севастополь» − «Шахтер»

4 марта. «Металлург»З − «Ильичевец»

5 марта. «Заря» − «Волынь», «Металлург»Д − «Динамо», «Ворскла» − «Металлист», «Кривбасс» − «Оболонь»

6 марта. «Арсенал» − «Карпаты», «Днепр» − «Таврия» (начало игры в 15 часов).

Вот, правда, о телетрансляциях пока ничего не известно...

 

+++

 

Куницын помирился с Джарты, но офис «Таврии» все равно обыскали

 

Первая крымская газета (АР Крым)

14.02.11

 

Офис футбольного клуба «Таврия» на этой неделе обыскали. Полтора десятка сотрудников налоговой милиции полдня проводили проверку, изымали документы и офисную технику. Как сообщил официальный сайт клуба, обыск проводился по постановлению суда в рамках ранее возбужденного уголовного дела в отношении предприятий, с которыми «Таврия» имела финансово-хозяйственные отношения в 2009 − 2010 годах.

Информация об обыске мгновенно облетела Интернет, породив различные версии происшествия. И это неудивительно, поскольку почетным президентом клуба является экс-премьер автономии, экс-губернатор Севастополя и экс-постпред президента, а ныне просто опальный политик и депутат ВР Крыма Сергей Куницын. По данным Центра журналистских расследований (ЦЖР), Куницына просто зацепило рикошетом, поскольку основной удар на самом деле нацелен против нардепа-»бютовца» Андрея Сенченко. Налоговики проверяют партнеров принадлежащего Сенченко предприятия «Гуматекс» и по такой касательной траектории вышли на «Таврию». К слову, по информации ЦЖР, в рамках обыска изъяли не только технику и документы, но также $20 тыс. и 13 тыс. грн. наличными. Эта версия причины визита налоговой милиции представляется наиболее вероятной.

Памятуя о латентном конфликте Джарты с Куницыным, журналисты попросили премьера прокомментировать причины обыска, однако он от этого инцидента открестился. «Мне сложно говорить сегодня, я не занимаюсь проверками футбольного клуба «Таврия», − сказал премьер. В самом деле, по данным «1К», Джарты и Куницын заключили мировую, насколько это вообще возможно в политике. «После достаточно натянутых отношений во время выборов и сразу после них они пообщались в узком кругу, будучи приглашенными на рождественский обед у митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря, − рассказал «1К» на условиях анонимности информированный источник. − Куницын, как известно, является председателем попечительского совета по воссозданию собора Св. Александра Невского. Джарты и спикер Константинов, присутствовавшие на званом обеде вместе с Куницыным, пожертвовали на храм сумму с шестью нолями в национальной валюте каждый (премьер внес вдвое больше спикера). Политики расстались в хорошем настроении и, как кажется, примирившись».

А как же недавний наезд на принадлежащий семье Куницына телеканал «Неаполь»? Как выясняется, это не было местью премьера Джарты, а спровоцировал собственников здания досрочно разорвать договор аренды с «Неаполем» один из бывших учеников самого Сергея Владимировича, вовремя оказавшийся в другом политическом лагере. По данным «1К», таким образом Куницына пытались вынудить продать компанию по более низкой цене. «Сергей Владимирович готов был уступить канал за $1,5 млн., а непредвиденные проблемы с офисом должны были сделать его более сговорчивым и снизить цену до $600 тыс., − рассказал собеседник. − Однако вместо ожидаемой уступки Сергей Владимирович пришел в негодование и сказал, что, скорее, переведет компанию в менее приспособленное помещение, но сделка на таких условиях не состоится». Так что Джарты здесь ни при чем, да и к обыску в офисе «Таврии» он вряд ли причастен. В конце концов, футбольный клуб принадлежит олигарху Фирташу, а Куницын в нем хоть и президент, но только почетный. Можно еще предположить, что «Таврию» каким-то боком зацепила развернувшаяся война между Борисом Колесниковым и Григорием Суркисом за кресло президента Федерации футбола Украины в преддверии «Евро-2012», но эта версия представляется маловероятной.

Выяснить у самого Сергея Владимировича, что искали в офисе футбольного клуба сотрудники налоговой милиции и что он об этом думает, «1К» не удалось, поскольку до 16 февраля Куницын вместе с «Таврией» находится на сборах в турецкой Анталии. Однако сайт клуба приводит комментарий Куницына, на самом деле мало что проясняющий. «Сегодняшний обыск, по меньшей мере, вызывает недоумение, поскольку документы, которые заинтересовали сотрудников налоговой милиции, были изъяты для проверки по протоколу выемки еще в ноябре 2010 года», − сказал Сергей Владимирович, подчеркнув, что оставляет за собой право обжаловать в суде действия чиновников. Налоговая милиция от объяснений по поводу своего неожиданного визита на стадион также отказывается. Остается довольствоваться скупой информацией, поступающей из различных источников, и думать, что Джарты и Куницын в самом деле помирились. Надолго ли?

+++

Дарио Срна: «С «Ромой» играли 4 года назад, но это была другая команда, да и «Шахтер» был другой»

Донбасс (Донецкая область)

14.02.11

На открытой тренировке, которая прошла сегодня на СТБ Кирша накануне отлета «Шахтера» в Рим, на вопросы журналистов ответил капитан «горняков» Дарио Срна.

− Дарио, что скажешь о «Роме?»

− Я уже говорил, что это хорошая команда с опытными футболистами. Им, наверное, легче, ведь у них не было перерыва, а для нас это будет первая официальная игра за 2 месяца. Конечно, ее никак не сравнить с матчами с «Русенборгом», «Спартой», «Жилиной». Но мы тоже опытные. Нужно хорошо подготовиться, изучить соперника. Я думаю, что самое главное ­− это забить гол на выезде. А дома уже будет совсем по-другому.

− В каждой игре «Рома имеет» 2-3 возможности для взятия ворот. Вы это отмечаете?

− Ну, конечно! Еще бы, у таких нападающих, как Борриелло, Вучинич, Менез, Тотти, бывает много моментов, и забивают они немало, ведь это команда высокого уровня. Но «Шахтер» тоже хорошая команда, которая на выезде забивала практически всем. Надеюсь, и в этот раз забьем.

− С кем-то из них уже приходилось встречаться на поле?

− Ну да, с «Ромой» играли 4 года назад, но это была другая команда, да и «Шахтер» был другой.

− В чем превосходство «Шахтера»? В скорости на флангах?

У нас вся команда, не только фланги играют! Если вся команда будет грамотно обороняться, помогать друг другу, закрывать все зоны и атаковать, то все у нас получится.

Підписатися на новини