Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Захищатися треба, коли йдеш в атаку

Анатолій Заяєв

Ukraine2012.gov.ua

10.02.11

Турнір на Кіпрі, нехай ми й отримали головний приз, викрив дуже багато недоліків в грі нашої збірної. Це при тому, що зустрічалися ми далеко не з грандами європейського футболу. Що Румунія, що Швеція, на сьогоднішньому етапі − записні середняки.

У матчах, що я бачив, відмітив би тільки один момент. Коли збірна Швеції забивала нам м'яч. Пішла націлена передача на Ібрагімовича, той в дотик грудьми скинув на форварда, який, не розмірковуючи, змусив Шовковського не ворухнутися. Можливо, Ларссон, якби попрохати його повторити удар, у ворота більше не влучить. Але тут я би звернув увагу не на результативний удар, а на саму комбінацію. У сучасному футболі тільки так, нестандартними і блискавичними рішеннями проходиться захист супротивника.

На жаль, в арсеналі нашої команди я таких дій не побачив. Насторожує й інше.

В атаку треба шукати форварда

Згадаємо кінцівку зустрічі з Румунією. Рахунок 2:2, м'яч ніби у нас, а можливості забити вирішальний гол немає ніякої. Досвідчені хлопці десь розгубили впевненість. Йде атака з флангу, напрошується гостра передача в штрафний майданчик, але там лише один нападаючий в оточенні 5-6 гравців оборони. Хто завдасть результативного удару?

У фіналі на вістрі діяв Кравець. Непоганий хлопець, швидкісний. Давно за ним стежу, він вправно починав. Йому ще треба вийти на високий рівень. Якщо, звичайно, в «Динамо» його регулярно випускатимуть в основному складі. Відкривався він правильно, багато рухався. Так і має грати сучасний форвард: відкриватися за спинами захисників, чіплятися за м'яч, загострювати ситуацію. Подивіться на провідних нападаючих. Вони однаково ефективно б'ють що з правої, що з лівої ноги, головою грають. У Кравця такого ККД не спостерігається.

Взагалі не бачу хоч би одного футболіста атаки, який би відповідав вищепереліченим вимогам.

А пенальті Кравець даремно пішов бити. Видно, що не готовий поки що.

Ярмоленко? Йому бракує техніки. Тактично не завжди правильно діяв: коли треба тримати ширину, Андрій звужував фронт атаки.

Девич? Старається, видно, що бажання грати за збірну у нього величезне. Навіть більше, ніж у деяких футболістів, вихованих тут, на Батьківщині. Молодець, добре загострив ситуацію, пенальті майстерно виконав. Подивимося, як далі прогресуватиме.

«Через другого на третього» у нас не практикують

У сучасному футболі перевага в швидкості − головний показник в досягненні результату. Якщо команда цьому навчена, може пасом в один дотик зіграти через другого на третього, вивести в декілька ходів гравця або сам на сам з воротарем, або у вільну зону на фланг, звідки можна зробити націлену передачу, то тоді виходять небезпечні моменти, гра йде на полі суперника. Інакше доводиться катати м'яч на своїй половині. З цього, до речі, теж можна отримати користь, якщо використати проникаючі передачі.

А що ми бачили? Пас заради пасу. Були невпевнені спроби зіграти на Кравця, але вони не проходили. Часто прагнули загострити ситуацію по діагоналі, особливо справа − жодна не дійшла. Якщо футболісти не підготовлені, навіщо тоді користуватися цим прийомом…

Взагалі у нас не було видно оригінальних, по-справжньому гострих ходів. Тому треба працювати над собою. Коли читаю в пресі висловлювання молодих футболістів про те, що в 21 рік не мають недоліків, сміюся. Дівчина в цьому віці знає над чим треба працювати, а це говорить гравець,який  що не відбувся! Не треба думати, щов усе вмієш, треба уміти все. Як в цирку. Акробат напередодні вистави три тренування проводить. Щоб не дай Боже не помилитися. Доводить усе до автоматизму. Так і футболісти мають працювати.

Запросили Алиева. Він цінний, коли штрафні б'є. Випустили на поле у фіналі, а ні він, ні партнери жодного штрафного не напрацювали. Що він робив на полі? Я взагалі підозрюю, що коли б не його удар, то він нікому потрібний би не був.

Зверніть увагу, як діють кращі збірні. Атакують − обороняючись, грають максимально щільно. За втрати м'яча миттєво беруть в лещата суперників. А, повернувши м'яч, в один-два дотики виводять гравців на ударні позиції. У грі нашої команди в останніх зустрічах я схожого не побачив. Треба розширювати тактичний арсенал.

Ще про півзахист. Флангові гравці, що здивувало, можуть підхопити м'яч − і ай-да до чужої штрафної. Ефектно виглядає, а в цей час за ним по всьому фронту біжить уся команда. Втрата м'яча − і пиши пропало. Я не проти таких рейдів, але робити усе треба з розумом.

А бити по воротах хто буде?

Був час, коли в київському «Динамо» забивали всі, окрім воротаря. Кожен умів завершити атаку. У нашій збірній хлопці теж бити уміють. У клубах у них, щоправда, виходить краще. Видно, в національній команді бракує зіграності, щоб виводити гравців на ударну позицію. Хоча із складом пора б і визначитися. Тоді і футболістам легше стане. Вони знатимуть, що знаходяться в числі 20 обраних і спокійно працюватимуть.

У декількох епізодах було помітно, що команда працює над розіграшем стандартних положень. Це дуже важливий момент. Хоча і тут не все так як треба. Погляньте на Італію, Німеччину. Там з будь-якої точки поля йде передача за спину, і нападаючі приймають цей м'яч, забивають. Так, як Ларссон нам вліпив.

Обороняючись, потрібно атакувати

Пара центральних захисників у нас з «Шахтаря». Чигринському й Ракицькому в клубі легше грати. Вони там, говорячи на сленгу, іскри збирають. Тому що бразильці і Срна не дозволяють суперникам наближатися до своєї штрафної. У збірній такого немає, тут іноді пожежу гасити треба. Щоб займання було меншим, Ракицького, на мій погляд, треба ліворуч награвати. З Ярмоленко вони хорошу пару можуть створити. Адже Ярослав і підключитися може, обіграти, а з могутнім ударом просиджувати у своєму штрафному − собі дорожче.

З Чигринським може і Михалик грати, Русол, будемо сподіватися, поверне минулу форму. Варіанти є з центральною зоною. Потужну пару необхідно створити і на правому фланзі. Креативний гравець з гострим розумом і пасом потрібний і в центрі.

Складне питання, де шукати необхідних виконавців. З молоддю проблема. Але навіть в такій ситуації можемо грати зовсім на іншому рівні. Як швидкий потяг. Так повинна і команда грати − проходячи до воріт суперника без зупинок. Таке можливо, якщо не визнавати суперника, але поважати і любити. Ось мене хоч двірником поклич в національну команду, я піду. Адже вище за футбол на Землі нічого немає. А футбол найвищого рівня показують збірні. І мені б хотілося, щоб не було соромно за країну.

+++
ЕВРО-2012

В этом году будет завершено строительство главных объектов Евро-2012 − В.Янукович

Ukrinform.ua

10.02.11

В 2011 году будет завершено строительство главных объектов Евро-2012. Об этом в четверг на митинге в ходе церемонии закладки первой секции несамоходного плавучего дока и памятной капсулы на Государственном предприятии «Паллада» в Херсоне заявил Президент Виктор Янукович, сообщает корреспондент УКРИНФОРМа.

В прошлом году было сделано все, чтобы ликвидировать отставание в подготовке к Евро-2012. «Мы догнали в 2010 году и уже опережаем график. В 2011 году мы на 99% закончим строительство всех объектов Евро-2012, а в 2012 году будем работать над другими вопросами, больше организационными», − сказал Президент Украины.

+++

Строительство львовского стадиона к Евро-2012 будут транслировать непрерывно

Zaxid.net

10.02.11

В связи с модернизацией оборудования будет меняться расположение веб-камеры на стадионе к Евро-2012 во Львове.

Об этом сообщил начальник управления организационного и информационного обеспечения Государственного предприятия «Дирекция по строительству объектов к Евро-2012 во Львове» Тарас Драч.

Это позволит обеспечить оптимальный угол обзора строительства и бесперебойную видеотрансляцию процесса строительства. Изображение с веб-камер будет доступно на официальной странице http://areny.lviv.ua/ и на странице Информационного центра «Украина-2012». На стадионе, который будет принимать групповые матчи Чемпионата Европы по футболу, уже установлены четыре камеры − на западной, восточной, юго-западной и северо-западной сторонах чаши арены. Они позволяют круглосуточно наблюдать за процессом строительства стадиона в режиме онлайн.

На сегодня с веб-камер стадиона можно наблюдать за процессом установления пространственных конструкций крыши и строительством административного корпуса, а вскоре на арене начнется устройство футбольного поля.

+++

Беспокойства по Евро-2012 нет, − Сергей Бубка

Ura.dn.ua

09.02.11

Член Исполкома Международного Олимпийского комитета, президент НОК Украины Сергей Бубка позитивно оценивает подготовку Украины к Евро-2012. Как передает корреспондент «УРА-Информ.Донбасс», об этом он заявил сегодня, 9 февраля, общаясь с журналистами в Донецке.

«Я руководствуюсь комментариями УЕФА со стороны Мишеля Платини. То, что я вижу и слышу − они довольны. Реально все строится, поэтому какого-то беспокойства, что что-то мы не успеем сдать к Евро-2012, нет. Просто нужно эти объекты вовремя завершить», − отметил Сергей Бубка.

Также Бубка добавил, что проведение Евро-2012 позитивно скажется на Украине. «Любое проведение мероприятия такого масштаба положительно для страны, потому что развивается инфраструктура, дополнительные рабочие места, это все остается у нас для наших людей, для наших граждан», − резюмировал Сергей Бубка.

+++

У промо-акціях розіграють понад 100 тисяч квитків Євро

Ukraine2012.gov.ua

10.02.11

Більше 100 тисяч квитків Євро-2012 будуть розіграні в рамках промоційних кампаній офіційних спонсорів УЄФА. Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомили в МОК «Євро-2012 Україна».

Як розповідають в оргкомітеті, кожен спонсор сам вирішує, коли краще розпочати промо-акцію. «Деякі з них уже стартували, інші ще ні. Часто акції розпочинаються за рік до початку турніру і набувають найбільшої активності за 6 місяців до змагань», − кажуть у МОК.

Підписатися на новини