Другий щасливий квиток України

Україна − Швеція − 1:1 (пен. 5:4)

Голи: 0:1 Ельмандер (7), 1:1 Девич (20, з пенальті).

Україна: Шовковський, Федецький, Кучер, Михалик, Романчук, Степаненко (Тимощук, 71), Олійник (Морозюк, 73), Ротань, Ярмоленко (Алієв, 64), Девич (Коноплянка, 46), Кравець.

Швеція: Ісакссон, Лустіг, Майсторович (Меллберг, 46), Сафарі (Стенман, 78), Ларссон, Свенссон (Ерікссон, 78), Челльстрем, Гранквіст, Вільхельмссон, Ібрагимович (Ельм, 46), Ельмандер (Байрамі, 60).

Серія пенальті: 0:0 Кравець  (воротар), 0:1 Гранквіст, 1:1 Тимощук, 1:1 Челльстрем  (вище воріт), 2:1 Алієв, 2:2 Ларссон, 3:2 Морозюк, 3:3 Ерікссон, 4:3 Ротань, 4:4 Лустіг, 5:4 Коноплянка, 5:4 Байрамі (воротар).

 

Долю головного трофея міжнародного турніру, що у середу, 9 лютого, фінішував у кіпрській Нікосії, вирішила серія післяматчевих пенальті. Як і в півфіналі, збірна України взяла гору над шведами у серії післяматчевих пенальті.

 

Цілком природно, що у порівнянні з вівторковими поєдинками стартові склади обох команд змінилися докорінно. Зокрема, із тих, хто починав гру проти Румунії, Юрій Калитвинцев з перших хвилин кинув у бій лише Тараса Степаненка та Марко Девича. Водночас швед Ерік Хамрен після перемоги над господарями оновив «старт» повністю, відразу надавши нагоду проявити себе таким майстрам, як Златан Ібрагимович, Кім Челльстрем, Андерс Свенссон і Йохан Ельмандер.

 

Саме останньому і судилося відкрити рахунок на 7-й хвилині. Після довгої передачі Ібрагимович ефектно скинув м'яч грудьми на хід своєму партнеру, і форвард англійського «Болтона» в дотик метрів з сімнадцяти поцілив у верхній кут воріт Олександра Шовковського. Шансів урятувати партнерів у героя півфінального двобою майже не було.

 

Треба віддати належне українцям: після такого важкого ляпасу вони отямилися доволі швидко. Вже на 14-й хвилині Андрій Ярмоленко пронісся лівим флангом і видав непоганий пас на дальню стійку, звідки його ледве не замкнув Девич. Але незабаром нападник «Металіста» все-таки був нагороджений за свою наполегливість.

 

Беранг Сафарі необачно відкинув м'яч воротарю, і Девич, немов той шуліка, кинувся на перехват. Ліквідуючи загрозу, Андреас Ісакссон, шторхнув опонента в обличчя, змусивши арбітра вийняти з кишені жовту картку та призначити 11-метровий. Сам постраждалий і виконав вирок − 1:1. Для натуралізованого серба цей гол став першим, забитим у дев'яти матчах, зіграних за збірну України.

 

Упродовж часу, що залишався до перерви, невеличкою територіальною перевагою володіли скандинави, яким вдалося створити кілька небезпечних ситуацій біля воріт синьо-жовтих. Одначе 36-річний Шовковський проявив себе із найкращого боку, спочатку відвівши на кутовий постріл Челльстрема, а потім зафіксувавши м'яч після удару Ельмандера.

 

На початку другого тайму у складах відбулися очікувані зміни. Не з'явилися на полі Ібрагимович і Девич, трохи пізніше одягнули спортивні костюми Ельмандер і Ярмоленко. Причому Калитвинцев ввів у гру Євгена Коноплянку та Олександра Алієва, головним завданням яких було налагодження комбінаційної гри.

 

Українці дійсно майже не турбували Ісакссона, однак і шведи дуже рідко доводили атаки до логічного завершення. Можна згадати хіба що напівмомент за участі Артема Кравця, котрому бракувало швидкості під час гострого контрвипаду, прикрий промах Андреаса Гранквіста з близької відстані, а також марні спроби влучити у ціль здалеку того таки Челльстрема.

 

Зрештою суддя вказав на центр поля − прийшов час післяматчевої лотереї. Співгосоподарі наступного чемпіонату континенту схибили лише раз, коли двобій з Ісакссоном програв Кравець. Натомість претенденти на путівку до ЄВРО-2012 припустилися двох помилок. Бідолашний Челльстрем спрямував м'яч у «молоко», а Еміру Байрамі не дозволив відзначитися всюдисущий Шовковський. Цей сейв і став переможним для збірної України, яка вже вдруге тріумфувала на кіпрських зимових змаганнях.

Підписатися на новини