Резонанс – Реакция СМИ на предупреждение ФИФА и УЕФА

Телерадіокомпанія «Київ»

 

Програма «Спортивний тижневик», 30.01.11, 21:00 

 

1) Ведучий: УЄФА та ФІФА зробили останнє попередження нашій країні щодо ситуації, яка склалася в українському футболі. В офіційному листі, який розміщений на сайті ФФУ, генеральний секретар УЄФА Д. Інфантіно ще раз наголосив на тому, що втручання органів державної влади у діяльність футбольної федерації може дорого коштувати нашій країні. Зокрема, українські клуби можуть позбавити виступів у турнірах під егідою УЄФА, а національні команди більше не зможуть брати участь у міжнародних змаганнях. Більше того, суворі санкції чекають на Україну щодо Євро-2012. Далі цитуємо: «У разі призупинення членства ФФУ в УЄФА, проведення фінальної частини Чемпіонату Європи в Україні було б нерозумним», − кінець цитати. Визначитися українська сторона має до 4 лютого, висновок очевидний − УЄФА та ФІФА хочуть отримати чіткі гарантії, що тиск на Федерацію та її президента буде припинено. У протилежному випадку − Євро заберуть. 

+++

Телеканал «ТВІ»

 

Програма «Сьогодні», 30.01.11, 20:30

 

1) Ведучий: Не лише корупція віддаляє Україну від можливості насолодитися футбольним чемпіонатом. Україна взагалі може втратити Євро-2012. Керівники ФІФА та УЄФА вкрай стурбовані втручанням українських політиків в футбольні справи, зокрема, намаганням за допомогою адмінресурсу зняти з посади президента ФФУ Г. Суркіса.

 

Автор сюжету: Боротьба амбіцій вітчизняних футбольних функціонерів може призвести до того, що Україна отримає вирішальний гол у власні ворота. У понеділок ФІФА пригрозила Україні призупиненням членства у ФІФА. На практиці це означає заборону витупати у всіх офіційних міжнародних турнірах, а найголовніше − Україна не може прийняти Євро-2012. Причина − намагання влади країни усунути з посади голову ФФУ Г. Суркіса.

 

О. Ярославський (архівне інтерв’ю каналу АТН): Бай-бай Гриша.

 

Автор сюжету: А згодом вже УЄФА на засіданні в Ньоні ще раз розтлумачив вимогу до України. Цитують роз’яснення генерального секретаря УЄФА Д. Інфантіно: «Політичне втручання у діяльність футбольних асоціацій заборонене Статутами ФІФА та УЄФА, і це те, що ми не можемо дозволити. Ми надіслали листа ФФУ з проханням вжити необхідних конкретних заходів та надати відповідне підтвердження того, що втручання припинилося, і федерація працює у звичному режимі. Українська сторона повинна відрапортувати до 4 лютого. Виконавчий комітет УЄФА одностайно вирішив, що у разі призупинення членства ФФУ в складі УЄФА проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним…». Що саме змусило ФІФА та УЄФА надати таку підтримку Г. Суркісу? 15 грудня відбувся Конгрес ФФУ, в компетенції якого призначення керівництва ФФУ. Того дня опоненти Суркіса будь що намагалися поставити на голосування питання про недовіру керівництву ФФУ.

 

С. Стороженко, перший віце-президент ФФУ (кадри з Конгресу ФФУ): Я пропоную включити у порядок денний, як пропозицію, питання про вотум довіри до президента ФФУ Г. Суркіса.

 

Автор сюжету: Але перевороту не сталося: союзникам президента ФФУ і представникам ФІФА та УЄФА вдалося вгамувати заколотників.

 

Т. Теодорідіс, заступник генерального секретаря УЄФА (кадри з Конгресу ФФУ): Ми провели консультації і вирішили, що для того, щоб включити питання про недовіру президенту ФФУ, потрібно включити це питання у порядок денний за 60 днів до Конгресу.

 

Автор сюжету: Противники Суркіса відступили, але не здалися. Вони вирішили зібрати новий Конгрес і за всіма правилами ініціювати відставку керівництва ФФУ. Однак у ФІФА недвозначно вимагають, щоб нинішнє керівництво ФФУ працювало до закінчення своїх повноважень у 2012 році. Кажуть, що отримали докази тиску на керівників регіональних федерацій футболу. Опоненти Суркіса у відповідь письмово запросили президентів ФІФА та УЄФА Й. Блаттера та М. Платіні в Київ, щоб розібратись у ситуації.

 

В. Данілов, президент УПЛ: Я могу четко сказать, что здесь больше сработала дезинформация господина Суркиса или тех людей, которые дезинформировали ФИФА. Моя позиция четкая и понятная, мы должны сделать Конгресс, на Конгрессе обговорить проблемы, которые у нас есть, и поставить вопрос о доверии руководству. Если есть доверие у руководства, оно должно доработать. Если нет доверия, будь добр, напиши заявление и уйди в отставку.

 

Автор сюжету: На думку футбольних експертів після втручання ФІФА, навіть за власним бажанням Суркіс не може покинути посаду президента ФФУ.

 

А. Франков: Допустим, если сейчас Суркис произносит следующую фразу: «Ребята, я не могу и не хочу, чтобы из-за меня происходили такие вот катастрофические вещи». Его не послушают, ему скажут: «Григорий, мы все понимаем, но уже вопрос не в тебе, вопрос в принципе».

 

Автор сюжету: Проте і сьогодні, далеко не всі футбольні функціонери вірять в санкції ФІФА.

 

А. Павелко, голова Федерації футболу Дніпропетровської області: Я считаю, что какие− либо санкции… Я в это не верю, потому что страна много сделала для Евро-2012. Поменять что-то на сегодняшний день нереально.

 

А. Франков: На мой взгляд, это свидетельство, по-прежнему интеллектуальной недостаточности, назовем мягко. Непонимание вообще ситуации. Люди на полном серьезе орут: «Что это такое, пусть ФИФА и УЕФА предоставит нам доказательства». Ребята, вам письмо написали. Масса примеров того, как по разным причинам странам угрожали санкции, и эти санкции вводили.

 

Автор сюжету: Якщо опоненти Суркіса не зариють сокиру війни, українці дуже скоро зможуть довідатись чи відповідають міжнародні федерації за свої слова. А поки що, молодіжна збірна України включена в групу із 6 команд в рамках молодіжного чемпіонату світу з футболу. Тобто, у випадку застосування санкцій виключення української команди з турніру відбудеться максимально безболісно.         

 

+++

Телеканал «ICTV»

 

Програма «Факти спорт», 29.01.10, 01:10

1) Ведучий: УЄФА знову погрожує Україні позбавленням права проведення Євро-2012, а все через втручання органів вітчизняної влади у справи футбольних органів України. На сьогоднішньому засіданні Виконкому УЄФА детально розглянуло це питання і надіслали листа до ФФУ з вимогою цитую: «Вжити необхідних конкретних заходів і надати відповідні підтвердження, що даний процес припинено. У найгіршому випадку, УЄФА позбавить українські клуби та збірні команди у турнірах під егідою цієї асоціації. А якщо аналогічні санкції застосує ФІФА, то відповідне рішення УЄФА зробить проведення Євро-2012 в Україні недоцільним».

 

+++

 

Телеканал «Перший національний»

 

Програма «Підсумки тижня», 30.01.11, 21:00

 

1) Ведучий: Україна, яка останнім часом демонструвала усілякі успіхи у розбудові до Євро доріг і стадіонів, знову потрапила у скандал. Цього разу через конфлікт у Федерації футболу України, який докотився аж до ФІФА та УЄФА. Світові футбольні функціонери відреагували швидко і надіслали минулого понеділка лист українським колегам, де висловили своє занепокоєння.

 

Через це в Україні почали говорити про проблеми в проведенні європейського чемпіонату з футболу, до якого залишилось менше 500 днів. То чи може щось завадити Україні провести Євро-2012, з’ясовував Сергій Сиволап.

 

500 днів до  початку європейського чемпіонату з футболу. В Брюсcельському  приміщенні Європарламенту Україна презентувала підготовку до фінальної частини  турніру. Українці мали що розповісти. За словами Равіля Сафіулліна, торік всі роботи, з якими раніше відставали, надолужили.

 

Равіль Сафіуллін, голова Держслужби молоді і спорту:

 

− Сегодня мы можем твердо говорить, что мы получили, точнее, закрепили право, которое нам было предоставлено в 2007 году.

 

Очільник інформаційного центру «Україна 2012» Віктор Чамара на презентації також був. У Брюсселі його підбадьорило здивування  закордонних колег темпами підготовки, адже торік, особливо у прогнозах журналістів, звучало чимало скепсису.

 

Віктор Чамара, голова Інформаційного центру «Україна-2012»:

 

− Ті, хто слідкував за тим ходом підготовки до «Євро» казали, що «ви зробили майже неможливе. Ну, «ви» − це новий уряд, який зробив майже неможливе для нашої країни.

 

Ще рік тому в Україні ситуація була зовсім іншою. Тривали постійні скандали, змінювали  підрядників.  Натомість, об’єкти, і головні з них − столичний стадіон та термінали у Борисполі − здавалося б,  безнадійно відстали від графіка. Тоді ж з’являються і заяви УЄФА. 

 

Мішель Платіні:

 

− Ми завжди можемо організувати Євро-2012 у чотирьох польських містах і в двох українських. Таке правило є. Воно визначене спортивним комітетом. А, можливо, взагалі чемпіонат прийматиме інша країна.

 

Ситуація змінилась у 2010-му. Поміняли й менеджерів. Бо, як свідчить практика, не все залежить від коштів. У порівнянні з Польщею грошей на підготовку до чемпіонату виділялося більше, а обсяг робіт був менший.

 

Віктор Чамара, голова Інформаційного центру «Україна-2012»:

 

− Фінансові кошти виділялися й у минулі роки. Але вони бездарно витрачалися. Тому зараз я хочу сказати − це успіх, що ми надолужили всі відставання. І це залежить від того, що на цю ділянку став справжній менеджер. Я маю на увазі Бориса Колесникова.

 

Попри рясні снігопади, на варшавському стадіоні почали встановлювати накриття. Роботи не припиняють, оскільки зрив  виконання графіка неприпустимий. Мартін Гера − голова спілки «Польща-2012» − розповідає, що всі роботи ідуть за планом. Жодного підрядника не міняли. Не кажучи вже про збільшення кошторисів.

 

Мартін Герра, керівник громадської спілки «Pl − 2012»:

 

− Фінансова криза, яка спіткала і нас, змусила переглянути деякі плани. Зокрема, бюджетні. Нам вдалося зменшити витрати на інфраструктуру. А це 32 мільйони євро! 

 

За останній рік  Україна змогла надолужити темпи робіт по всіх об’єктах до Євро. Здали термінал «Ф» у Борисполі. Вчасно обіцяють відкрити й інші повітряні ворота − термінал − «Д». Дороги й готелі теж будуть. Без несподіванок відкриють і новий стадіон у столиці, на якому заплановано провести фінал «Євро-2012». 

 

Віктор Янукович, Президент України:

 

− Значний обсяг робіт ведеться на всіх напрямах у суворій відповідності до визначених термінів та наших зобов'язань. Так, це потребує значних фінансових ресурсів, але ми свідомо йдемо на це, бо розуміємо, що вкладаємо гроші в інфраструктуру, той каркас, від міцності якого багато в чому буде залежати подальший успіх економіки України.

 

Здавалося б − країна вийшла на фінішну пряму підготовки. УЄФА нарешті заспокоїлася, впевнившись, що Україна дотримується всіх обіцянок. Але виникла чергова  несподіванка. Події минулого тижня, зокрема інтриги серед українських футбольних функціонерів, стали відомі за межами України. Туди дійшли чутки, що, мовляв, до внутрішніх конфліктів футбольних організацій причетні держструктури. Наслідок − негативна реакція ФІФА та УЄФА і погрози про можливість суворих санкцій щодо України.

 

Микола Азаров, прем'єр-міністр України:

 

− Ні Уряд, ні Президент не втручаються в громадські заходи, що проводяться федераціями. Але ми несемо відповідальність за підготовку країни до «Євро-2012». Я хотів би звернути увагу на те, що Україна зазнала колосальних витрат, напружила колосальні зусилля, і вони − діячі (представники футбольних федерацій), всі свої дії повинні пов'язувати з цією обставиною. Ніхто не  має права ставити під загрозу проведення «Євро-2012» в Україні − , заявив прем'єр. Каже, занадто вже багато  поставлено на карту.

Підписатися на новини