Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Футбольные седмицы с Владимиром Мыленко

Владимир Мыленко

Isport.ua

06.12.10

Вот оно и началось, это замечательное футбольное время − межсезонье.

Нет, я, конечно, знаю, что межсезонье у нас вообще-то летом, а зимой просто перерыв в чемпионате − но как-то так повелось, что почти все наши ньюсмейкеры футбольные этот перерыв именно межсезоньем и величают. То ли длина этого самого перерыва так смущает, то ли еще с советских времен в голове застряло.

Ну да ладно, оставив кесарям кесарево, а сами займемся арифметикой. В смысле вычисления ближайшего будущего нашего футбола. Хотя здесь наверное больше подойдет термин «гадание на кофейной гуще». Вот, к примеру − что это за антисуркисовская пропаганда такая, резко появившаяся чуть ли не во всех городах нашей с трудом объятной страны (про Крыжополь и Жмеринку не скажу, но в основных административных центрах наличествует). Все эти бигборды, граффити, надписи на стенах − к чему это? И − чье это?

Донецкое? Харьковское? Еще чье-то? Но даже и этот вопрос не так важен, как второй − зачем это? На ближайшем Конгрессе ФФУ, как уже рассказал господин Бандурко, никаких выборов не будет, стало быть стреляют не в эту мишень. Поднять волну народного гнева, которая в переносном и возможно даже и прямом смысле сметет Дом футбола вместе с его обитателями? Эффектно, но не для этой страны.

В общем, какая-то сплошная загадка. От которой изначально, простите на подробность, не очень благоухает. Очередная футбольная война? Новый виток «конфликта интересов»? Отчего же, это у нас завсегда. Вот только грустно, что мы все это уже проходили − и ничем хорошим никогда не заканчивалось. И вообще, воленс-ноленс начинаешь задумываться − ну хорошо, «Суркиса геть», а кто на его место? Нет, я не за ГМСа, упаси Господь (сейчас в этом признаться − все равно что условный срок себе подписать; почти пошутил), но то, как пытаются его сковырнуть, ну никак не вызывает симпатий.

Ну, да это дело ближайшего, но все-таки будущего. А сейчас у нас на повестке дня начало трансферной кампании. Вот Днепр − ну как тут не зацепиться. Новые рынки пошли осваивать, уже хорошо. Рынки серьезные, в чемпионате Испании у нас еще никто не отоваривался. Уже даже конкретика пошла − Хорди Альбу из Валенсии пытались выторговать. Не получилось, но в Днепропетровске не отчаиваются. И это радует. Кстати, причастность Миятовича к испанскому трансферному вектору в Днепре отрицают − просто так, мол, в гости к Рамосу прилетал, − но мы-то с вами знаем, верно? Или как минимум догадываемся, вспоминая историю с Божовичем.

В Динамо по традиции все куда туманнее. Российские СМИ вовсю трубят о скором приходе Семина − и им хочется верить, ибо уход ЮрПалыча из Локо и его замену Красножаном они оттрубили весьма реалистично. А у нас все по-прежнему: не знаю, не общался, никакого 15-го декабря, буду разговаривать с Лужным, а Семин в Таиланде.

Ничего нового, правда? И в возможном возвращении Алиева − которое, в общем-то, и не отрицается, только красиво завернуто в формулировку «не заплатят оставшуюся часть денег, заберем назад» − тоже ничего удивительного. Как же он с госпожой Смородской без своего тренера-то? Вот и мы о том же. Правда, тут еще и Родольфо приписывают, а также Асатиани из Локомотива ушел. Впрочем, это тоже знакомые все лица, и их возможному появлению в столице Украины удивляться не надо.

Но, честно говоря, Динамо сейчас только начинает подъем к пику популярности. Мне куда более интересна ситуация с Таврией. Ушли сразу четыре футболиста − Хомутовский, Кашевский, Ковпак и Голайдо. Белорусы нас, признаться, мало интересуют, а вот экс-игрок сборной Украины и бывший капитан крымчан − фигуры приметны. И вот эти фигуры уходят как свободные агенты. А ведь за них какую-никакую, но можно было денюжку выручить. Интересно, в Таврии вообще кто-то такими вопросами занимается или так, на самотек? Конечно, проще загнать футболистов в дубль, авось там одумаются и новые контракты подпишут. Но как показывает практика − не работает.

И ведь что получается. Арсенал от этого трансфера однозначно выиграл − на халяву пришел забивной форвард, неплохой дуэт с Шацких должен получиться. Металлург, скорее всего, тоже − Голайдо хоть и не так ярко играет, как во время вызовов в сборную, но игрок толковый и новому главному МД однозначно пригодится. А Таврия? Ушли два недавних игрока основы, той самой основы, что выигрывала Кубок Украины. Ушли совершенно бесплатно. Признаться, не силен в трансферных суммах на украинском футбольном рынке (это дело еще более туманное, чем тренерская эпопея в Динамо) − но все-таки продать это лучше чем отдать за так, верно? Но − вспоминаю слова Игоря Суркиса, что для его клуба пролет мимо денег Лиги Чемпионов не так уж и важен, и вполне себе представляю Куницына, говорящего примерно то же о Ковпаке и Голайдо. Хорошая мина при плохой игре, понимаешь.

Но не Таврией единой. Любопытные дела разворачиваются в известных своей «арендованной» политикой клубах. Ильичевец после прихода туда Валерия Яремченко (и не только его, но о других дончанах в Мариуполе пока что предпочитают помалкивать) переключился на игроков, сидящих на контракте в Шахтере. Эта зима обещает стать бурной в плане миграции по маршруту Луганск − Мариуполь, именно оттуда обещается изъять кадры для азовской команды. Любопытно, что Заря и Ильичевец − конкуренты за место под солнцем, луганчане пока что всего на очко опережают мариупольцев. Битва за выживание предстоит если и не жесткой, то весьма любопытной. В первом круге игроки тянули из болота одну команду, теперь другую, а предыдущую, выходит, топить будут.

Но это если Севастополь оживет − иначе всем можно спать спокойно. А Севастополь вроде как собирается. Во всяком случае, на наступившей неделе Красильников обещал нового главного тренера, русскоговорящего и поработавшего с командами украинской элиты. А еще порадовал скорым началом реконструкции домашнего стадиона. Нет, действительно порадовал. Ведь могли и вовсе не начать. Хотя, если не с украинских окопов диспозицию рассматривать, а с общечеловеческих − то, конечно, ситуация дурацкая. Дождались, получается, зимы, а уж теперь и реконструировать начали. Глядишь, к концу чемпионата успеют, пару матчей в родных стенах проведут.

И опять-таки задумываешься − может, и правда пусть Закарпатье туда-сюда гуляет? У этих хоть со стадионом проблем нет (почти − есть что-то мелкое, но сама арена наличествует). А то у нас как ни новичок, так проблемы. Нефтяник был − вовсю говорили о переезде в Сумы. Львов − где только не играл. Севастополь − опять же без своего стадиона. Вот и получается, что у нас на одном полюсе Шахтер со своей Донбасс-Ареной, а на другом... А в той же Испании у команды, которая сейчас последнее место занимает, стадиончик на 35 почти тысяч. И на фоне Камп Ноу как-то и ничего смотрится, верно? Вот к чему стремиться надо. Да и командный результат, он не по первому прибежавшему, а как раз по последнему фиксируют. Одной Донбасс-Ареной сыт-то будешь, но недолго. Украина − она ведь не только городами Евро ограничивается. К счастью. Или к сожалению?

+++
ЕВРО-2012

Для прийому гостей до Євро-2012 у Донецькому регіоні готується 75 тисяч місць

Укрінформ

06.12.10

Для прийому гостей до Євро-2012 у Донецькому регіоні готується 75 тисяч місць. Про це сказав начальник управління з підготовки Донецька до Євро-2012 міської ради Сергій Рєпін. За його словами, уболівальників планують розмістити в Донецьку і сусідніх містах.

  

Усього на початок грудня планується використовувати 53 готелі. Провідні донецькі готелі будуть задіяні для розміщення «сім'ї УЄФА». Проте у шахтарській столиці все ще відчувається нестача номерів категорії «п'ять зірок», попит на які під час проведення чвертьфіналу і півфіналу Чемпіонату Європи з футболу 2012 року лише збільшиться, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  

+++

У Харкові проходить міжнародно-практичний семінар, присвячений розвитку туризму

  

Укрінформ

06.12.10

У рамках реалізації Харковом цільових програм підготовки та проведення в Україні Чемпіонату Європи 2012 року з футболу, в місті розпочався триденний Міжнародний науково-практичний семінар в галузі туризму.

  

Першим заходом семінару став круглий стіл «Стратегія розвитку туризму», в якому взяли участь іноземні фахівці, представники міської ради, обласної адміністрації, туристичних агентств, готелів та індустрії гостинності, неурядових організацій.

  

Головна мета зустрічі − розробка стратегії розвитку туризму в Харківському регіоні в рамках підготовки до Євро-2012.  Вітаючи гостей, заступник міського голови Ігор Терехов підкреслив: «Проведення цього круглого столу дуже важливо для створення в регіоні потужної туристичної інфраструктури і Харків має для цього всі передумови. У конкурентній боротьбі ми вибороли право стати містом, що приймає Євро-2012. Сьогодні міська влада разом з харків'янами об'єднані цією ідеєю, і працюють для того, щоб у 2012 році гідно провести фінальну частину Чемпіонату. Я впевнений, що сьогоднішній круглий стіл дасть імпульс розвитку туристичної галузі в Харкові».

  

7-8 грудня 2010 року на базі Харківського національного економічного університету відбудеться навчальний семінар «Управління послугами в галузі туризму та відпочинку» за участі спеціалістів сфери міжнародного туризму з Німеччини (компанія «GTZ») та України для студентів старших курсів та випускників профільних вищих навчальних закладів галузі туризму, готельного та ресторанного господарства.

+++

Німецьке товариство GTZ надасть Україні близько 2 млн. євро на підготовку до Євро-2012

  

Укрінформ

06.12.10

Близько 2 млн. євро надасть Україні Німецьке товариство технічного співробітництва (German Technscal Cooperation, GTZ) на підготовку до Євро-2012 в рамках Українсько-німецької програми технічного співробітництва.

  

Як передає кореспондент УКРІНФОРМу, про це повідомив старший консультант GTZ Матіас Брандт під час круглого стола «Стратегія розвитку туризму», що проходить у Харкові. За його словами, ці гроші мають піти на підготовку аеропортів і мережі громадського транспорту до Євро-2012, розвиток туристичної галузі в містах, приймаючих Чемпіонат та на розробку фірмової символіки та рекламну підтримку приймаючих міст.

  

Ця фінансова підтримка буде надана Національному агентству України з підготовки до Євро-2012, чотирьом приймаючим містам, Міністерству туризму України та Міністерству економіки України з питань підготовки до Євро-2012.

  

Довідка. GTZ працює по всьому світі у сфері розвитку міжнародного співробітництва задля сталого розвитку. До сфери повноважень GTZ належить підтримка Уряду Німеччини у досягненні його цілей розвитку. GTZ пропонує доцільні, перспективні рішення для цілей політичного, економічного, екологічного та суспільного розвитку в умовах світової глобалізації. Станом на сьогодні GTZ виконує в Україні 16 проектів у сфері сталого економічного розвитку, енергоефективності, а в галузі охорони здоров’я − переважно з питань профілактики та лікування ВІЛ/СНІД.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

За год со дня открытия на «Металлисте» подтянули все хвосты, замеченные УЕФА

Юрий Зиненко

Комсомольская правда в Украине-Харьков (Харьковская область)

04.12.10

5 декабря исполнится ровно год с момента, когда харьковчанам презентовали обновленную до неузнаваемости футбольную арену. Корреспондент «Комсомолки» выяснил, что изменилось на стадионе за это время.

Пробили выходы в трибунах

Стадион, построенный в 1920-е годы на месте бывшего кладбища, является сегодня одной из главных достопримечательностей города, принимающего Евро-2012. Единственный относительно серьезный недостаток, который имела арена в момент открытия, 5 декабря 2009-го − это недостаточное время эвакуации зрителей в случае форс-мажора.

− Существует правило − в экстренных случаях необходимо покинуть стадион в течение восьми минут, − объясняет директор СК «Металлист» Вячеслав Шевченко. − А у нас изначально было неправильно спроектировано.

Чтобы решить эту проблему, летом на спортивной арене пробили дополнительные эвакуационные выходы − на Северной и Восточной трибунах. Сразу после домашнего матча «Металлиста» с донецким «Металлургом» соответствующие службы провели учебную эвакуацию и выяснили, что все в порядке.

− Теперь эвакуацию можно провести очень быстро, − объяснил помощник начальника ГУ МЧСУ в Харьковской области Игорь Лупандин. − Даже не подгоняя зрителей к выходу, стадион удалось освободить где-то за шесть минут. Думаю, если понадобится, люди выйдут еще быстрее.

Биотуалеты канули в небытие

В нынешнем году на стадионе окончательно избавились и от позорных биотуалетов, обустроив отхожие места прямо в подтрибунных помещениях. Теперь воспользоваться благами цивилизации могут болельщики любой комплекции.

В межсезонье на ОСК поменяли и газон. Для этого сняли приличный слой грунта, сделали подогрев и дренаж. Сверху уложили травяное покрытие, купленное в Киевской области.

«Доделывать уже нечего»

− Теперь стадион «Металлист» соответствует всем требованиям и стандартам УЕФА, − заверил «Комсомолку» первый вице-президент ФФУ Сергей Стороженко. − Там нечего уже доделывать, все предложенное УЕФА практически сделано. Строятся два дополнительных пункта кейтеринга, и все будет закончено.

Сам руководитель спорт-комплекса заявил, что реконструкция арены еще не закончена, но что именно будет сделано дальше, умолчал, убежав по делам.

Рядовые болельщики согласны с тем, что стадион после реконструкции стал более красивым, солидным и удобным.

− Во-первых, хорошо, что сделали нормальные цивилизованные входы, разделив арену на секторы, − делится впечатлениями болельщик с многолетним стажем Андрей Печенежский. − Раньше было два входа на весь стадион, из-за чего была ужасная толкучка. А из неприятного вспоминается качество газона, с которым вообще что-то непонятное творится. Если есть деньги на такую реконструкцию, то почему не сделают нормальный газон? И два года назад были проблемы, и сейчас. Это же и на игре сказывается.

После матча наших с «Дебреценом» спортивная арена закрылась на зимний отдых. Ближайший официальный матч здесь состоится в феврале, когда ФК «Металлист» продолжит борьбу в Лиге Европы. Поэтому вчера газон накрывали специальным материалом, чтобы сохранить покрытие в целости и сохранности.

Кстати

Деньги возвращают до сих пор

Напомним, общая стоимость реконструкции стадиона «Металлист» составляет немногим более 762 млн грн. Это деньги из всех возможных источников: государственного и местного бюджета, а также собственные средства инвесторов. Правда, местные органы власти до сих пор возвращают деньги потратившемуся Александру Ярославскому. В частности финансовую помощь в размере 30,7 млн грн ОСК «Металлист» получил от облсовета лишь несколько дней назад.

Мнение специалиста

Сергей Стороженко: «Для финала Еврокубка хорошего стадиона недостаточно»

Вице-президент ФФУ объясняет: качественная спортивная арена еще не позволяет рассчитывать на проведение на ней финала крупного соревнования. Все не так просто, как кажется.

− Существует целый порядок и соблюдение определенных нормативов, объясняет Сергей Стороженко. − Этот стадион можно предложить под что-то, когда на нем будут проведены матчи соответствующего уровня. Допустим, финал Лиги чемпионов может быть проведен, если на нем проходил хотя бы один матч этого турнира. А финал Лиги Европы возможен при условии сыгранных здесь на определенном уровне матчей Лиги. Это не то что: у нас, мол, есть хороший стадион, давайте на нем играть. Многое зависит от готовности эксплуатационной команды и города принять матч такого уровня.

+++

С футболистами «Олкома» расторгнуты контракты

Екатерина Данилина

Индустриальное Запорожье

04.12.10

Разговоры о том, что городская команда, играющая во второй лиге и воспитавшая игроков «Динамо» Евгения Хачериди и Константина Дудченко, прекратит свое существование, взбудоражили местных фанатов футбола. Масла в огонь подлила информация о роспуске в конце октября пятикратного чемпиона Украины команды багги, тоже входившей в состав спортивного клуба «Олком».

− Слухи слегка преувеличены, клуб просто старается минимизировать затраты в связи с нестабильной финансовой ситуацией, − сообщил «Индустриалке» исполняющий обязанности гендиректора СК «Олком» Игорь Чичановский. − Да, футболистов ждут длительные зимние каникулы. У ряда игроков просто истекли сроки контрактов, которые заключались на год, остальные были уволены по нашей инициативе.

Новых футболистов будем набирать в феврале 2011 года, поскольку в апреле стартует второй круг чемпионата Украины, и, надеемся, «Олком» продолжит в нем борьбу за победу.

В подтверждение наших планов сообщу, что я еду в Киев в Федерацию футбола Украины для прохождения аттестации на следующий игровой сезон. Что же касается главного тренера команды Дмитрия Кара-Мустафы, то, как только он выйдет из отпуска, решение о его дальнейшей судьбе в клубе примет наш президент − Евгений Куценко. А второй тренер Юрий Рыбальченко только на днях ушел в отпуск за свой счет. При этом в  детско-юношеской спортивной школе «Олкома» занятия не прекращаются, − резюмировал Игорь Алексеевич.

Добавим, что по итогам первого круга чемпионата Украины среди команд второй лиги группы «Б» футболисты «Олкома» оказались в «середнячках» − на восьмом месте с 17 очками.

+++

«Таврія» − без Ковпака й Голайда, а «Зоря» − з Ярмашем

 

Юрій Назаркевич

Високий замок (Львівска область)

06.12.10

Керівництво сімферопольської «Таврії» досить несподівано вирішило не продовжувати контракти з лідерами кримського клубу − Олександром Ковпаком та Денисом Голайдо.

Вони вже підшукали собі нові клуби, відповідно київський «Арсенал» і донецький «Металург». А вихованець львівського футболу Григорій Ярмаш з полтавської «Ворскли» перейшов у луганську «Зорю».

Олександр Ковпак був найкращим бомбардиром чемпіонату сезону 2008/2009, провівши 17 голів у ворота суперників. Загалом

27-річний нападник за п’ять років провів у складі «Таврії» 46 голів у 159 матчах. Тепер Ковпак у парі з Максимом Шацьких − грізний тандем в атаці «канонірів». Півзахисник Денис Голайдо провів 179 матчів у вищому дивізіоні (6 голів). Крім «Таврії», Денис відіграв 36 матчів за «Закарпаття». В активі Голайда й чотири матчі в складі збірної України. Контракт Голайда з донецьким «Металургом» розрахований на три роки.

25-річний захисник Григорій Ярмаш (на фото), який азів футболу навчався у Львові, у чемпіонатах виступав лише у складі «Ворскли» − 141 матч (2 голи). За плечима Гармаша − вісім матчів у національній збірній України (2008-2009). Ярмаш у «Зорі» складе компанію іншим вихованцям львівського футболу − Володимиру Єзерському і голкіперам Богдану Шусту та Юрію Мартищуку.

Генеральний директор «Дніпра» Андрій Стеценко відкинув усі чутки про перехід в інший клуб Євгена Коноплянки. Стеценко також повідомив, що з «Кривбаса» повернуться всі орендовані гравці. З відпустки «Дніпро» повернеться 9 січня. Три тренувальні збори підопічні Хуанде Рамоса проведуть на його батьківщині − в Іспанії.

+++

 

Футбол крокує на Схід

Микола Рашкевич

Високий замок (Львівска область)

06.12.10

Після європейського форуму в Україні до Росії завітає Мундіаль-2018

У ніч з другого на третє грудня у швейцарському містечку Цюріх чулися радісні зойки та мотиви знаменитої «Катюші». Кількома годинами раніше на засіданні виконкому Міжнародної федерації футбольних асоціацій її президент Йозеф Блаттер відкрив конверт із назвою країни-організатора чемпіонату світу-2018 та відправив у глибоку депресію зіркових представників Іспанії, Англії та Голландії. Через сім з половиною років Мундіаль проходитиме на території «однієї десятої суші».

Попри те, що голосування за кандидатуру господаря світового форуму було таємним і ніколи не підлягатиме офіційному розголосу, авторитетний спортивний портал Inside World Football з посиланням на свої джерела вивів все на чисту воду. Отож наших східних сусідів підтримав Блаттер та свій Віталій Мутко, а також делегати від Німеччини (Франц Беккенбауер), Франції (Мішель Платіні), США, Гватемали, Кот-д’Івуару, Кіпру, Камеруну, Тринідаду і Тобаго, Південної Кореї, Японії та Туреччини. Тринадцяти голосів виявилося достатньо для загальної перемоги − Ринат Дасаєв, Андрій Аршавін, В’ячеслав Колосков, Єлена Ісінбаєва та Роман Абрамович переможно здійняли руки догори, проте емоцій, подібних до українських трирічної давнини (Євро-2012), не виявляли. Тільки після оголошення переможця тендеру до Швейцарії прилетів прем’єр-міністр країни Володимир Путін. «Думав приїхати разом з усім нашим десантом, однак вирішив, що члени ФІФА повинні голосувати без всякого тиску. Ще високопосадовцям з інших зацікавлених держав рекомендував зробити те ж саме».

Магія нафтогазодоларів

Щоправда, оригінальний дипломатичний хід Путіна виявився абсолютно непотрібним, оскільки головне футбольне господарство планети давно зробило свій вибір на користь великих грошей. Досвід проведення подібного дійства у Південно-Африканській республіці чітко засвідчив, що навіть дріб’язкові гроші (наприклад, вувузела за п’ять доларів) приносять величезні прибутки, якщо на подібного роду сувенірну продукцію є мільйонні запити. От вам і принцип масовості: консервативних англійських та іспанських вболівальників навряд чи шокуєш чимось грандіозним, натомість щедра російська душа з Ростова-на-Дону чи Самари готова буде віддати останню копійку, аби вперше (не виключено, що й востаннє) у житті побачити зірок калібру сучасних Роналду чи Мессі. Крім того, у перспективі захмарні спонсорські контракти з численними видобувними компаніями, солідні зиски від продажів квитків на шістнадцять стадіонів… Якщо врахувати той факт, що Мундіаль-2022 пройде у нефутбольному, однак казково багатому Катарі (вперше на території арабського світу), то скоро ФІФА стане своєрідним банком нафтогазодоларів. Чи не занадто для 74-річного Блаттера та його свити? Вік у швейцарця поважний − пора б і про щось вічне подумати.

Ображена англомовна преса одразу ж пригадала усі гріхи − замішані виключно на незаконних валютних махінаціях. Так, журналісти впливової британської телерадіокомпанії ВВС документально підтвердили факт взяття Блаттером та ще двома високопосадовцями головного футбольного інституту хабарів у процесі продажу квитків на чемпіонат світу у ПАР на загальну суму сто мільйонів доларів. Оглядач часопису Daily Mail Мартін Семюел більш, аніж категоричний з цього приводу: «Не біда, що після поразки кандидатури Англії усі британці ще добрий місяць часу почуватимуться надзвичайно зле. Проте тепер ми стали мудрішими і знаємо, що блаттерівського диму без вогню не буває. Будемо й надалі писати правду про ФІФА, хоч і давно сидимо у неї в печінках. Вони ж цього так не люблять, що ладні втікати у Нижній Новгород чи шейхівський Аш-Шамал − аби тільки від нас подалі». Шкода, що «гра мільйонів» стає засобом для збагачення обраних і все слабше справляється із функцією єднання отих мільйонів.

Шанс на очищення

Залишається сподіватися, що до 2018 року «хитрий Зепп» вже буде не при владі, а ще краще − втратить «свої» мільярди на користь розвитку футболу у пострадянських країнах. В іншому разі говорити про російський Мундіаль, як спосіб очищення місцевого футболу від засилля договірних матчів, буде як мінімум нелогічно. Хіба ж корупцію корупцією виганяють? Якщо й виграли щось наші східні сусіди другого грудня, то зовсім не право прийняти на своїй території натовп багатих іноземних туристів, розподіляти всередині країни солідні грошові потоки чи навіть право подолати одну з двох національних бід − жахливий стан доріг. Росія має шанс виграти просто футбол. Свій власний, внутрішнього користування, у благородному класичному розумінні, сучасний, а не той, який животіє тепер. Шанс знищити міліцейський безлад на стадіонах, крадіжки та відкати, грошову сваволю, нечесність та підлість, договірні матчі та продажних суддів, відновити ефективне функціонування футбольних шкіл, стерти, врешті-решт, кричущу соціальну нерівність між представниками (мешканцями, клубами, журналістами) двох столиць та периферією. Наші східні сусіди повинні виграти саме це − і якщо здійснять подвиг, то стануть форпостом «гри мільйонів», а не мільйонів для гри.

Благородний варіант майбутньої місії наразі виглядає як річ фантастична, бо теперішня Росія − це радше Путін та Медведєв, аніж влада народу. Проте жорстка централізована форма державного правління у волелюбних Казані, Краснодарі чи Грозному вже давно не сприймається на ура, тому головні особи Кремля мусять чимраз уважніше дослухатися до вимог суб’єктів величезної федерації. Чинний прем’єр вже закликав усіх мільйонерів-співгромадян (Абрамовича у їх числі) потрясти кишенями на благо власної нації, оскільки бюджет країни може й не витримати навантажень у вигляді сочинської зимової Олімпіади та Мундіалю. ФІФА ж на підготовку не витрачатиме ні копійки!.. Вже маємо зіткнення інтересів російських нафтових олігархів із світовими футбольними, перший крок до «грошової» війни, яка або смертельно струсоне одну з імперій (що у будь-якому випадку непогано), або ляже ще більшими податковими поборами на плечі законослухняних росіян. Останній варіант може обернутися масовими збуреннями у таких національно нестійких регіонах Російської Федерації, як Дагестан, Інгушетія, Північна Осетія, тому керівництво країни докладе максимум зусиль, аби вийти сухим з води та «перевести стрілки» на Захід. А там британці з піренейцями допоможуть, публічно розвінчають злодіяння загребущого Блаттера − дасть Бог, настане кінець фінансової окупації армії білоруких футбольних «генералів».

Головоломка,

загорнута у секрет

А поки що росіяни радіють і навіть не підозрюють, яке безкрайнє море роботи очікує їх у найближчі вісім років. Суто футбольні об’єкти за цей час побудувати можна (до слова, переважна більшість з них після 2018-го належатимуть не місцевим клубам, а державі), а от як розв’язати географічну проблему… Навіть шестикласник знає, що відстані між основними містами у цій країні надзвичайно великі. На щастя, оргкомітет чемпіонату відмовився від ідеї «охопити футболом усіх від Волги до Єнісея» (ще краще − до Тихого океану), та все одно від Санкт-Петербурга до Сочі далі, ніж від Мадрида до Праги, а поїздка з Прибалтики на Урал навряд чи відповідає уявленням закордонних туристів про легкі екскурсійні прогулянки батьківщиною Олександра Пушкіна чи Миколи Валуєва. Частково незручності мають вирішити так звані кластери − комплекси міст, розташованих неподалік (Південь, Москва, Волзький басейн). Матчі у кожній з груп повинні проводитися в одному регіоні, тому вболівальникам команд-суперниць варто буде купувати квитки у якийсь конкретний (а не виключно столичний) пункт призначення. Ось тут і розпочинаються «ягідки». Навіть із урахуванням планів модернізації старих та спорудження нових аеропортів, пасажиропотік у російському небі все одно не дотягне до кращих світових стандартів. Між окремими містами відсутнє пряме сполучення, а будь-який збій роботи у московському Внуково або Шереметьєво забезпечить повітряні затори не згірш від наземних у час пік. Модерні автобани ситуацію не покращать, бо навіть досвідчений водій не витримає шаленої їзди з Казані до Краснодара (понад сто кілометрів на годину) впродовж двох діб. Зрештою, час обміркувати усі нюанси ще є: тільки б не вирішувалося все за одвічним слов’янським принципом − в останню мить і абияк.

На головні футбольні споруди − стадіони − Російська Федерація планує витратити 3,82 мільярди доларів. Під шумок всезагальної ейфорії свої «п’ять копійок» до масштабних будівельних акцій не полінувалися «кинути» і дивні для європейського вуха міста. Приміром, глава республіки Мордовія, дехто Микола Меркушин, вже до 2012 року обіцяє спорудити у 300-тисячному Саранську «Мекку приволзького футболу» і вірить, що під час проведення Мундіалю сюди завітає збірна Бразилії (колись тут радянські дисиденти строк «мотали», тепер пентакампеонів зашлють). Ожив чеченський Грозний з президентом Рамзаном Кадровим, Владикавказ, підмосковне містечко Раменське… Усі хочуть долучитися до ділення «пирога», усім потрібні державні гроші та світова слава. Тільки от самого пирога ще нема − лишень експресивний намір його «випекти». Всередині минулого століття Вінстон Черчілль порівняв Росію із головоломкою, загорнутою у секрет. Саме настав час її розгадати. Засобом футболу.

+++

«Челсі»: смуга чорна

Микола Луків

Високий замок (Львівська область)

06.12.10

Чемпіонат Англії 16 тур. І Террі не допоміг...

Попри те, що у найближчі чотири тижні «Челсі» чекають «гарячі» матчі з «Марселем», «Тоттенхемом», «Манчестером» та «Арсеналом», гравці лондонського суперклубу все ще сподіваються, що грудень принесе бодай якісь зміни для команди. Після серії невиразних ігор підопічним Карло Анчелотті вкрай важливо було розпочати «пекельний відрізок» з перемоги над «Евертоном». Капітан Джон Террі від травми відновився, Майкл Ессьен дискваліфікацію відбув − була надія, що господарі нарешті заб’ють більше, аніж пропустять. Проте єдиний гол у матчі «аристократи» забили за відвертого сприяння арбітра Лі Проберта. Наприкінці першого тайму досвідчений Філ Невілл подарував м’яча Анелька, француз вийшов віч-на-віч з Тімом Говардом й намагався прокинути футбольний снаряд голкіпера: сфера проскочила, а Ніколя врізався у корпус американського легіонера. Куди ж воротареві було діватися… Проберт вказав на «точку», і Дідьє Дрогба холоднокровно, з носка, реалізував «вирок».

Перший яскравий епізод після перерви трапився на 73-ій хвилині, коли півзахисник гостей Тім Кехілл обома ногами врізався у голову Петера Чеха. Пам’ятаючи про жахливу травму стража воріт (чех й досі грає у захисному шоломі), «Стемфорд Брідж» мало не захлинувся від люті, однак за якусь мить слов’янин впевнено стояв на ногах. На коліна за усіма правилами Петера поставив Джермейн Бекфорд, який чомусь опинився без опіки у чужій карній зоні та в один дотик замкнув фланговий простріл від того ж таки Кехілла. «Челсі» не перемагає у прем’єр-лізі вже четвертий матч поспіль…

Результати матчів: «Віган» − «Сток Сіті» − 2:2, «Бірмінгем» − «Тоттенхем» − 1:1, «Блекберн» − «Вулверхемптон» − 3:0, «Арсенал» − «Фулхем» − 2:1 (Насрі, 14, 76 − Камара, 30), «Манчестер Сіті» − «Болтон» − 1:0 (Тевес, 4), «Челсі» − «Евертон» − 1:1 (Дрогба, 42, з пенальті − Бекфорд, 86), «Вест Бромвіч» − «Ньюкасл» − 3:1. Зустріч «Сандерленд» − «Вест Хем» закінчилася після підписання номера до друку, а «Ліверпуль» прийматиме «Астон Віллу» сьогодні.

Чемпіонат Італії 15 тур. Розгром за півгодини

Ударної тридцятихвилинки вистачило «Мілану», аби зняти усі питання про підсумок протистояння із «Брешіа». У дебюті гри Златан Ібрагімович елегантною передачею викотив м’яч прямо на ногу Боатенгу − навіть якби німець не захотів забивати, той все одно закотився б у ворота. Та Кевін-Прінс ще й як хотів: після гола почав демонструвати кульбіти не згірш, як свого часу у «Шахтарі» Джуліус Агахова. Бразилець Робіньо відзначився «скромно»: розхитав опікуна і пробив у протихід голкіперу. Увінчав феєрію вже сам Златан. Захисники суперника дивилися на шведа, мов на ідола, тож той розважливо прицілився і зняв павутину з «дев’ятки».

Куди важче далися три очки головному переслідувачу «россо-нері» − «Лаціо». Проте й грали «орли» не з скромним середняком ліги, а з вічно амбітним «Інтером». Через низку травм провідних виконавців чинний переможець Ліги чемпіонів все ніяк не може віднайти власної гри, тож все, на що спромігся у Римі, − це відродив інтригу за чверть години до фінального свистка.

Результати матчів: «Лаціо» − «Інтер» − 3:1 (Біава, 26, Зарате, 52, Ернандес, 89 − Пандев, 74), «К’єво» − «Рома» − 2:2, «Мілан» − «Брешіа» − 3:0 (Боатенг, 4, Робіньо, 28, Ібрагімович, 31), «Фіорентина» − «Кальярі» − 1:0, «Чезена» − «Болонья» − 0:2, «Лечче» − «Дженоа» − 1:3, «Сампдорія» − «Барі» − 3:0, «Парма» − «Удінезе» − 2:1. Матч «Катанія» − «Ювентус» завершився вчора пізно ввечері, а «Наполі» зіграє з «Палермо» сьогодні.

Чемпіонат Німеччини 15 тур. Ван Гааль: «Про чемпіонство можемо забути»

Таки краще виглядав Анатолій Тимощук у «Баварії» на позиції центрального півзахисника… Після низки провальних матчів Даніеля ван Бюйтена голландський наставник мюнхенців відправив українця у центр оборони і знову має за що йому дорікнути. У грі проти «Шальке» сорок четвертий номер не підстрахував свого напарника Брено, і нев’янучий Рауль таки спромігся віддати гольову передачу співвітчизнику Хосе Хурадо. А вже через десять хвилин серйозного удару по амбіціях мюнхенців завдав Бенедикт Хеведес. Захисник пробивав головою після навісної передачі, однак забив з другої спроби − після того, як м’яч вдарився об штангу і відскочив йому прямо на ногу. 2:0 − за умов перемоги дортмундської «Боруссії» шанси «Баварії» на чемпіонський титул можна називати смішними.

Результати матчів: «Санкт-Паулі» − «Кайзерслаутерн» − 1:0, «Вольфсбург» − «Вердер» − 0:0, «Айнтрахт» − «Майнц» − 2:1, «Боруссія» М − «Ганновер» − 1:2, «Штутгарт» − «Хоффенхайм» − 1:1, «Фрайбург» − «Гамбург» − 1:0, «Шальке» − «Баварія» − 2:0 (Хурадо, 58, Хеведес, 67). Решта зустрічей туру, серед яких «Байєр» − «Кельн» та «Нюрнберг» − «Боруссія» Д, закінчилися після підписання номера до друку.

Чемпіонат Іспанії 14 тур. Дочекалися розгрому

Через страйк працівників каталонського аеропорту «Барселона» прибула до Осасуни із годинним запізненням. Формально господарі мали право апелювати до арбітра з приводу зарахування їх технічної перемоги (мадридський «Атлетико» через аналогічні проблеми на гру з «Леванте» таки встиг), однак проявили достойну поваги поблажливість та… зазнали розгрому. Двічі стража воріт Рікардо засмутив Ліонель Мессі − і навіть на якусь годину вирвався вперед у гонці бомбардирів. Та близько до півночі Криштіано Роналду дав аргентинцеві не менш достойну відповідь й довго тішитися лідерством не дозволив.

Результати матчів: «Леванте» − «Атлетико» − 2:0, «Осасуна» − «Барселона» − 0:3 (Педро, 26, Мессі, 65, 84, з пенальті), «Реал» − «Валенсія» − 2:0 (Роналду, 73, 87). Решта матчів туру, серед яких «Вільяреал» − «Севілья» та «Реал Сосьєдад» − «Атлетік», завершилися вчора пізно ввечері.

+++


ЕВРО-2012

 

 

В Донецке презентовали проект «Консультирование и создание управленских мощностей для «Евро-2012»

Аргумент (Донецкая область)

06.12.10

3 декабря состоялась официальная встреча Донецкого городского головы Александра Лукьянченко с представителями Немецкого Общества Технического Сотрудничества (GTZ), сообщает пресс-служба Донецкого областного совета.

На встрече присутствовали руководитель проекта GTZ «Консультирование и создание управленских мощностей для «Евро-2012» Матиас Брандт, генеральный консул ФРГ в Донецке Клаус Цилликенс, а также специалист по вопросам экономики Генерального консульства ФРГ в Донецке Анна Медведева.

В ходе встречи был презентован проект «Консультирование и создание управленских мощностей для «Евро-2012» с целью улучшения качества туристических услуг, маркетинга принимающих городов и создание имиджа, а также улучшения общественного транспорта.

+++

Талисманов Евро-2012 назвали Славек и Славко

 

Вечерний Донецк (Донецкая область)

04.12.10

Именами официальных талисманов Евро-2012 стали Славек и Славко. Данная пара имен набрала 56% всех голосов или 14 тысяч 100 голосов, сообщает РБК-Украина.

Кроме того президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис представил очередного почетного друга Евро-2012. Им стал украинский футболист, заслуженный тренер Украины Алексей Михайличенко.

+++

Талісманів Євро-2012 назвали Славек і Славко

Ганна Єрмак

Високий замок (Львівська область)

06.12.10

Близнюків-футболістів, представлених нещодавно як офіційні талісмани Євро-2012, нарешті назвали. У ході голосування уболівальників на офіційному сайті УЄФА для них було обрано імена Славек і Славко.

Цілком очікуваний вибір, бо ж два інші варіанти, які пропонувалися уболівальникам, були, м’яко кажучи, дуже загадковими − Шємко й Стримко, або ж Клемек і Ладко. Хоча футбольні функціонери й пояснювали українцям, що, мовляв, Стримко − це стрімкий хлопець, а в Ладка усі справи заладяться, ці імена уболівальникам явно не сподобалися. Більш зрозумілим полякам і українцям Славкам надали перевагу аж 56% тих любителів футболу, що взяли участь у голосуванні. Варіант Шємко й Стримко набрав 29% голосів, а Клемек і Ладко − лише 15%.

Найближче завдання близнюків-футболістів − взяти активну участь у Різдвяних святах. Спочатку Славек і Славко зроблять це у Варшаві, а трохи пізніше − у Києві.

На фото: Деякі уболівальники вважають, що зовнішність у двох Славків не надто інтелектуальна. Але, як кажуть у Польщі та в Україні, на це вже нема ради…

Підписатися на новини