Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет
ФУТБОЛ
Фаер-шоу для руководства
Blik.ua
22.11.10
Болельщики встретили появление «Динамо» на поле очередным фаер-шоу. А ведь буквально на днях Григорий Суркис на заседании Исполкома ФФУ заявил, что нужно ужесточать санкции к клубам, чьи болельщики позволяют себе хулиганские выходки на трибунах.
А тут буквально под носом у руководителя украинского футбола полыхают огни во время матча. Причем отличились болельщики обоих клубов. На фаеры «Динамо» «Металлист» ответил своими «огнями».
+++
Верховный суд Великобритании отказал компании Григоришина
Fcdynamo.kiev.ua
22.11.10
18 ноября 2010 года Верховный суд Объединенного Королевства отказал компании Константина Григоришина Pacific Internationaj Sports Clubs Limited в разрешении на обжалование решения Апелляционного суда в Лондоне.
Как известно, Апелляционный суд в Лондоне оставил в силе решение Высокого Суда Справедливости, которым компании Pacific было оказано в рассмотрении иска к Игорю Суркису и другим акционерам «ФК «Динамо» (Киев)». Суд обязал компанию Pacific компенсировать все судебные издержки.
+++
Підсумки 18-го туру Епіцентр Чемпіонату України
Fpl.ua
22.11.10
Нічия у матчі «Динамо» та «Металіста» та пожвавлення серед лідерів бомбардирської гонки − основні події передостаннього осіннього туру.
Господарі-гості. Для команд, які приймали суперників у рідних стінах, в цілому тур склався невдало: 2 перемоги, 2 нічиїх та 4 поразки. Загальний показник сезону з боку господарів виглядає таким чином: +57 =35 -52.
Голи. За вісім матчів спільними зусиллями було забито 20 м’ячів, що пересічно становить 2,5 голи за матч. На рахунку господарів 8 влучних ударів, у гостей − 12. Загалом у поточному сезоні після взяття воріт футболісти 355 разів розводили м’яч з центра поля (183-172). Середня результативність Епіцентр Чемпіонату України на сьогоднішній день складає 2,47.
Попередження. Судді виймали з кишені жовті картки 36 разів (по 4,5 за одну зустріч). Господарі поля таким чином карались 15 разів, гості − 21. У поточному Чемпіонаті арбітри вже 597 разів «попереджували» футболістів (272-325). Середня кількість «гірчичників» за матч − 4,15.
Вилучення. У передостанньому турі осінньої частини Епіцентр Чемпіонату не зафіксовано жодного вилучення. З початку сезону червоних карток показано 28 разів (13 − господарям, 15 − гостям).
Пенальті. Арбітри вказували на «позначку» 4 рази: двічі на користь господарів та гостей. Олександр Пищур («Волинь»), Олександр Іващенко («Кривбас») та Марко Девіч («Металіст») були влучними. Артем Мілевський («Динамо») поцілив м’ячем у поперечину воріт Владіміра Дішленковича («Металіст»). Загалом у нинішньому сезоні 11-метрові пробивались 38 разів (18-20). З них реалізовано 27 (11-16). Ефективність реалізації «ударів без захисту» − 71,1%.
Глядачі. На матчі чергового туру Епіцентр Чемпіонату України прийшло подивитись наживо 55 671 глядач, що у середньому складає 6 959. Найбільший інтерес з-поміж 8-ми поєдинків виклала зустріч у Луганську між «Зорею» та «Шахтарем» − 19 000 уболівальників. Загалом кількість прихильників футболу, які з трибун стадіонів стали свідками вже 144-х матчів, досягла 1 348 464 чоловік. Пересічна відвідуваність − 9 364.
Серії:
− «Шахтар» 9 матчів поспіль виграє; в останніх 16-ти турах команда Мірчі Луческу не грає внічию.
− У «Динамо» 3-матчева безвиграшна серія.
− «Металіст» у гостях не знає поразки у 13-ти останніх зустрічах.
− «Дніпро» після 5-ти матчів без перемог на домашній арені нарешті здобув перемогу.
− «Карпати» у гостях не виграють 4 поєдинки поспіль.
− «Арсенал» забиває дев’ятий поспіль виїзний матч. При цьому кияни після 4-ох турів з пропущеними м’ячами залишили свої ворота «сухими».
− «Волинь» тричі поспіль виграє на чужих полях, не програє останні 4 тури, 10 матчів поспіль забиває у ворота суперників.
− «Ворскла» чотири домашніх матчі не здобуває перемоги, забивши у них лише один м’яч.
− «Таврія» забиває 9 турів поспіль, пропускає − 11.
− Донецький «Металург» перервав загальну безвиграшну серію з 7-ми поєдинків та домашню (вона нараховувала 5 матчів). Вдома донеччани забили після 321 хвилини гольової «мовчанки».
− «Зоря» вперше за 8 турів пропустила більше одного м’яча.
− «Кривбас» не виграє вже 8 турів. Нині це найтриваліша безвиграшна серія.
− «Севастополь» програв останні 4 поєдинки. Безгольова серія кримчан триває 319 хвилин.
Ювілеї:
− 400-ту зустріч у Чемпіонатах України провів донецький «Металург». Вона виявилась переможною (2:1 проти «Таврії»). Загалом команда у цих матчах здобула 154 перемоги та зазнала 135 поразок, ще 111 раз зіграла внічию. Різниця забитих та пропущених м’ячів 487-455.
− Перший гол «Волині» у ворота «Кривбаса» став для лучан 100-м, проведеним у ворота суперників у виїзних зустрічах Чемпіонатів України. Його автором став Ігор Скоба.
− Другий гол Євгена Селезньова («Дніпро») у ворота «Іллічівця» став для нападника 50-м у Прем’єр-лізі.
− Павєл Хайдучек («Металург» З.) зіграв в українських Чемпіонатах 50 матчів.
− Гол Олександра Максимова («Кривбас») у ворота «Волині» став для футболіста 10-м у вітчизняному топ-дивізіоні.
+++
В Україні стало одним стадіоном більше
Pfl.ua
22.11.10
20 листопада відбулася важлива подія в українському футболі. В Кременчуці було відкрито новий, сучасний муніципальний стадіон. Ця подія визначна перш за все тому, що нові арени на футбольній мапі України з`являються доволі рідко. Тож, мабуть, не варто і казати, наскільки важливо, що нова арена стала домашньою фортецею клубу другої ліги. Відтепер «Кремінь» буде приймати матчі першості та Кубку України на стадіоні зі штучним покриттям, який вміщує 1 500 глядачів. Окрім цього, в найближчому майбутньому за воротами буде зведено ще одну трибуну, розраховану на таку ж кількість вболівальників. До того ж в цій будові буде розміщено спортивний зал.
Свідком цієї події став виконавчий директор Професіональної футбольної ліги Сергій Макаров, який таким чином прокоментував відкриття стадіону: Поява нової футбольної арени − це завжди свято. Коли під час відкриття мер Кременчука Олег Бабаєв сказав, що це визначна подія для міста, він проявив скромність. Бо насправді, відкриття нового стадіону − це перемога для всього українського футболу. Приємно відзначити, що будівництво відбувалося при показовій взаємодії між спонсорами, клубом та місцевою владою. Таке в нас не часто можна побачити і подібну злагодженість в роботі варто поставити як приклад всім можновладцям. Появі спортивного об’єкту сприяли як міські підприємці, так і чиновники. Якби так було кожного разу, то ми б мали набагато краще розвинуту футбольну інфраструктуру в Україні.
Футбольне свято не обмежилося лише перерізанням червоної стрічки. Після офіційної церемонії було проведено матч ветеранів «Кремня» та київського «Динамо». В напруженій боротьбі перемогу з рахунком 3:1 одержали кияни. Символічно, що в складі господарів гол на свій рахунок записав Олег Бабаєв, який точним ударом змусив капітулювати екс-голкіпера збірної України В’ячеслава Кернозенко. У гостей всі три голи забив невтомний Віталій Косовський.
+++
ЕВРО-2012
Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ
Укрінформ
22.11.10
Минулого тижня у Варшаві представлено талісмани Євро-2012. Природно, що саме на цій темі в контексті підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року була зосереджена увага польських ЗМІ.
Польське агентство преси (РАР) інформує, що талісманами ЧЄ-2012 стали хлопці-близнюки у футбольній формі національних кольорів України й Польщі. На футболці польського близнюка зображено цифру “20”, а українського − “12”, що разом символізують рік проведення турніру. Одночасно під час урочистої події у Варшаві презентовано три пари імен, які УЄФА пропонує надати талісманам: Славек і Славко, Семко і Стрімко, а також Клемек і Ладко. Проголосувати за будь-яку з пар усі бажаючі можуть на офіційному сайті УЄФА (uefa.com), в усіх ресторанах McDonalds у приймаючих містах, а також під час виїзних церемоній презентації талісманів у восьми приймаючих містах. Оголошення імен талісманів відбудеться 4 грудня.
Інформагентство повідомляє, що церемонію презентації талісманів розпочав короткий відеоролик, де розповідається про створення талісманів. “Усе починається від “Трікса” і “Флікса” − талісманів Євро-2008, які з вершини однієї з альпійських гір запустили м'яч у напрямі наступних організаторів футбольного єврофоруму − України і Польщі, − пише РАР. − М'яч впав на поляну і з нього виросло футбольне дерево, яке і породило майбутніх молодих і талановитих футболістів”.
На думку міністра спорту і туризму (MSiT) Польщі Адама Герша, талісмани Євро-2012 показують як Україна і Польща “свіжо й сучасно” підходять до промоції країн. “Завдяки талісманам зросте зацікавлення культурою, традиціями обох країн, і вони високо піднімуться в рейтингу туристичної привабливості”,− цитує А.Герша РАР.
Посол Євро-2012 Андрій Шевченко, як зауважує РАР, головним вважає, щоб талісмани подобалися дітям: “Моїм двом синам вони, без сумніву, сподобаються. Я вже полюбив їх, і від сьогодні вони супроводжуватимуть мою мрію про виступ в кольорах України під час Євро-2012”,− цитує інформагентство слова легендарного динамівця.
Водночас директор турніру Євро-2012 у Польщі Адам Олькович вважає талісмани хорошими, а критику на їх адресу передчасною, і відкидає їх надмірну схожість на талісмани Євро-2008. “Нинішні талісмани не є дуже схожими на своїх попередників. Вони мають по п'ять пальців, зображені в національних кольорах, мають волосся, більш схожі на людей”,− перелічив відмінності керівник місцевого оргкомітету з підготовки Польщі до чемпіонату. Він додав, що рік тому також сильно критикували логотип Євро-2012, а сьогодні він схвально сприймається усіма. “Молодість, симпатія, прекрасні жонглерські здібності, українсько-польська дружба. Обидва хлопці прекрасно грають. Це все сприяє тому, що талісмани матимуть багато прихильників. Незабаром оберемо їм імена і житимемо з ними”,− цитує слова А.Ольковича РАР.
Видання “Дзеннік Газета Правна” повідомляє, що польські міста-організатори футбольного Євро-2012 отримають від УЄФА 20 млн злотих (5 млн євро) у коштах, техніці і маркетингових правах на підготовку та проведення турніру.
За інформацією видання, це на 15% більше, ніж отримали австрійські міста під час Євро-2008. Повідомляється, що надання цих коштів відбулося в результаті довготривалих переговорів.
Національний координатор з питань промоції в проурядовій Спілці «PL.2012» Павел Мадлер зазначив, що спочатку УЄФА не погоджувався на виділення будь-яких коштів на це. «Беручи до уваги, що жодних коштів на це не передбачалося, то вважаю, що 20 млн − це досить значна сума», − наголосив він.
Варшава, Вроцлав, Гданськ і Познань на облаштування фан-зон отримають від УЄФА загалом 3,25 млн євро. Зокрема, польській столиці буде виділено 1 млн євро, решті міст − по 750 тис. євро. Крім того, ще 1 млн євро буде виділено на закупівлю у фан-зони телеекранів, підсилювачів звуку тощо. Кожне місто отримає також у своє розпорядження по 60 місць для VIP-персон. Польські міста володітимуть маркетинговими правами, що дасть їм змогу здійснювати свою промоцію безпосередньо перед відеотрансляціями футбольних матчів чи використовувати символ «Євро-2012» для своєї промоції за кордоном, інформує “Дзеннік Газета Правна”.
РАР повідомляє, що у Свентокшиському воєводстві Польщі (південь країни) мають намір організувати молодіжне футбольне Євро-2012. За задумом організаторів, у турнірі, до якого планується залучити команди з 16-ти країн-учасників майбутньої першості, братимуть участь юнаки не професійних, а аматорських команд.
Ініціатором аматорського Євро-2012 для молоді є регіональна туристична організація (ROT) Свентокшиського воєводства РП. За інформацією її керівника Яцека Ковальчика, у 10-денному турнірі, який планують організувати весною 2012 року, візьмуть участь 500 спортсменів. Матчі молодіжного Євро-2012 організатори планують проводити у столиці воєводства − місті Кельце та інших стадіонах регіону. Організація цього футбольного дійства коштуватиме близько 1 млн злотих (понад 340 тис. доларів США).
Яцек Ковальчик зазначив, що ця ініціатива знайшла підтримку в УЄФА, зокрема, у підрозділі Союзу європейських футбольних асоціацій під назвою HATTRICK, який займається аматорським спортом та популяризацією футболу серед молоді. Повідомляється, що, крім влади Свентокшиського воєводства, турнір допоможуть організувати Польська асоціація футболу (PZPN), спілка «Євро-2012 Польща» і УЄФА.
Представники України і Польщі у найближчі місяці розроблять спільну стратегію безпеки, яка стане основою для створення єдиної концепції безпеки під час Євро-2012. Такої домовленості досягнуто на зустрічі у Варшаві відповідальних осіб за безпекову складову підготовки обох країн до футбольного єврофоруму, йдеться в офіційному комюніке міністерства внутрішніх справ і адміністрації (MSWiA) РП.
Українську делегацію на переговорах у Варшаві представив перший заступник керівника Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року Олександр Бірсан. Польську сторону на переговорах очолив заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації (MSWiA) РП Анджей Рапацький. У рамках візиту відбулися зустрічі в трьох спільних групах: з питань співпраці польської поліції й української міліції, прикордонного співробітництва, а також спільних дій рятувальних органів. Наступна зустріч груп відбудеться у першій половині 2011 року в Києві.
Згідно зі звітом Спілки “PL.2012” “Impact” (Вплив), економіка й туристична галузь Польщі отримає від проведення турніру набагато більше ніж мали свого часу організатори Євро-2004 в Португалії і Євро-2008 в Австрії і Швейцарії, інформує РАР.
“Організація Євро-2012 збільшила виробництво у країні, і як наслідок призвела до зростання працевлаштування. Це, у свою чергу, матиме вплив на зростання прибутків і споживання сімей”,− підкреслив один з авторів документу Якуб Боровський.
У звіті порівняно зростання ВВП Польщі у 2008-2020 роках за двома варіантами: коли турнір проводитиметься в РП, й іншим − якби право проводити Євро-2012 отримала інша країна. В документі підкреслюється, що завдяки проведенню чемпіонату, упродовж 13-ти наступних років Польща заробить на 27,9 млрд злотих більше (понад 9,7 млрд доларів США). В документі наголошується, що Євро-2012 підвищить туристичну привабливість Польщі. Один зі співавторів звіту Адам Черняк констатував, що в 2013-2020 роках Польща в туристичній сфері отримає прибутків на 4,2 млрд злотих (близько 1,5 млрд доларів США) більше, ніж би мала без організації турніру.
Будівництво аеропорту “Модлін”, який має допомогти розвантажити пасажиропотік під час Євро-2012 на летовищі імені Шопена у Варшаві, надалі здійснюватиметься без перешкод. Як повідомляє РАР, за інформацією заступника воєводи Мазовецького воєводства Марчіна Кервінського, місцева апеляційна рада підтвердила, що рішення про спорудження летовища відповідає всім екологічним нормам. “Таким чином це рішення відкидає всі звинувачення екологічних організацій”,− ствердив М.Кервінський.
Аеропорт “Модлін” під час ЧЄ-2012 повинен приймати міжнародні авіарейси, які здійснюються на короткі і середні відстані. Вартість інвестиції становить 400 млн злотих (понад 140 млн доларів США).
Інтернет-портал Onet.pl зазначає, що відкриття стадіонів до Євро-2012 у Варшаві, Гданську та Вроцлаві у 2011 році супроводжуватиметься неабиякими футбольними дійствами за участю грандів європейського футболу. Інформується, що 6 вересня наступного року Національний стадіон відкриватиметься матчем національних збірних Польщі і Німеччини. Згодом черговими суперниками поляків на відкритті “PGE Arena” у Гданську стане збірна Франції. Натомість стадіон у Вроцлаві відкриватиметься матчем національних збірних Польщі й Італії. Onet.pl зауважує, що відкривати стадіон у столиці Нижньосілезького воєводстві мала збірна Англії, однак керівництво англійської асоціації футболу відмовилося від цієї пропозиції. Поляки таки зіграють з англійцями ще до початку Євро-2012, а термін поєдинку уточнюється, зазначає Onet.pl.
+++
Адам Олькович: «Сильний бік підготовки Польщі − засоби розміщення»
Сергій Ющишин
Ukraine2012.gov.ua
21.11.10
Вітчизняні ЗМІ регулярно повідомляють про підготовку України до Євро-2012. Але простому українцю мало що відомо про нюанси та успішність приготувань до єврочемпіонату в сусідній Польщі. Детальніше про хід організації Євро-2012 партнерів, з якими «творимо історію разом», в ексклюзивному інтерв’ю журналу «Ukraine-2012» розповів директор Місцевого організаційного комітету «Євро-2012 Польща» Адам Олькович.
− Пане Адаме, наскільки успішно Польща готується до Євро-2012?
− Загалом підготовка Польщі до Євро-2012 йде за графіком. Це підтверджують оцінки як керівників, так і експертів УЄФА з питань різних видів інфраструктури. Стадіони будуємо за планом. Перший з них − познанський − відкрив свої двері 20 вересня. Інші три (у Гданську, Вроцлаві та Варшаві) будуть здані в експлуатацію в середині 2011 року. Ми впевнені, що все зробимо вчасно.
− Яка ситуація з підготовкою транспортної інфраструктури?
− Щодо питання доріг, то автобанів ми побудуємо менше, аніж планували. Мали здати в експлуатацію до Євро-2012 тисячу кілометрів, а буде споруджено лише сімсот. Окрім того, швидких (експресових) доріг планували збудувати 2,5 тисячі кілометрів, а матимемо до єврочемпіонату 1500 км. Решту кілометрів автошляхів також будуватимемо, але їх не встигнемо підготувати до середини 2012 року.
Маємо масштабну програму з модернізації польської залізниці. Але привести до євростандартів усю залізничну колію, щоб потяг міг рухатися нею зі швидкістю 160 кілометрів на годину, також не встигнемо. Проте зуміємо до Євро-2012 реконструювати головні вокзали та залізничні шляхи, а також запустимо багато нових вагонів.
− Чи є в Польщі проблеми з розміщенням родини УЄФА?
− Ми не мали особливих проблем із підготовкою готелів. З компанією TUI Travel (офіційний туроператор УЄФА − авт.) ми вже підписали всі контракти на 15 тисяч номерів, які вимагав від нас Союз європейських футбольних асоціацій. Ми готові прийняти всю родину УЄФА й сотні тисяч гостей Євро-2012.
− Де розселятимете футбольних уболівальників Євро-2012?
− Очікуємо, що на єврочемпіонат до Польщі прибуде близько мільйона туристів. Їх, а також інших гостей Євро-2012, розселятимемо в готелях від двох до п’яти зірок. Окрім цього, до розміщення будуть залучені гуртожитки та хостели. Для того, щоби ми могли використати гуртожитки у 2012 році, плануємо скоротити навчальний рік. Він буде коротшим на три тижні. До червня 2012 року всі студенти виселяться з гуртожитків, де на період Євро-2012 зможуть розселятися гості чемпіонату.
Поряд з цим, у нас дуже затребувані наметові містечка. Особливою популярністю вони користуються серед сімей, які приїжджають на відпочинок власними автомобілями.
− Наскільки актуальним для Польщі є питання підготовки обслуговуючого персоналу для роботи в засобах розміщення?
− Сервіс-персонал майже в усіх готелях 4-х та 5-ти зірок розмовляє іноземними мовами. Окрім цього, буде також запроваджена програма з вивчення іноземних мов для обслуговуючого персоналу готелів меншої «зірковості» та інших засобів розміщення.
− Як МОК «Євро-2012 Польща» організовуватиме підготовку волонтерів? Скільки добровольців потребуватиме Польща для роботи на Євро-2012?
− Зараз ми запроваджуємо програму навчання інструкторів, а потім розпочнемо набір і самих волонтерів. Загалом МОКу буде потрібно 2500 спортивних волонтерів. Вони обслуговуватимуть стадіони, готелі, бази проживання команд та міжнародний інформаційний центр, де працюватимуть журналісти.
Окрім того, будуть залучати своїх волонтерів і польські приймаючі міста Євро-2012. Від них буде також 2,5 тисячі. Ці добровольці будуть залучені до роботи у фан-зонах, а також допомагатимуть гостям Євро-2012 в місті. Загалом у Польщі працюватимуть близько 5-ти тисяч волонтерів під час турніру.
− Ви згадали за фан-зони. Коли почнете їх готувати до чемпіонату?
− Роботу з фан-зонами розпочнемо вже цієї осені. МОК «Євро-2012 Польща» спільно з УЄФА розроблять спеціальні умови, за якими міста зможуть організовувати у себе фан-зони. Очікуємо, що майже в кожному місті та містечку будуть місця, де люди збиратимуться, аби подивитися матчі Євро-2012. Плануємо, що фан-зонами будуть облаштовані сотні польських міст.
− У Польщі, як і в Україні, Місцевий організаційний комітет виконує функцію «очей» УЄФА. Наскільки ви контролюєте процес підготовки Польщі до Євро-2012, зокрема, роботу владної організації PL.2012?
− PL.2012 відповідає за координацію дій влади з польськими приймаючими містами, а також курує підготовку інфраструктури: спортивної, транспортної та соціальної. У свою чергу, МОК відповідає за організацію й проведення турніру. Ми визначили поля, за які відповідає PL.2012, міністерства й інші відомства, а всі вони знають, над чим працюємо ми.
Попри це, регулярно проводять моніторинг підготовки Польщі до Євро-2012 й експерти УЄФА. У першу чергу, вони контролюють зони інфраструктури, насамперед підготовку аеропортів, адже надзвичайно важливо, як вони функціонуватимуть. Окрім летовищ, фахівці УЄФА моніторять підготовку до Євро-2012 громадського транспорту, а також питання безпеки. Що стосується останньої, то 12 травня цього року в Польщі був створений державний комітет, який відповідатиме за вирішення всіх проблем, пов’язаних з безпекою, у тому числі з її забезпеченням під час Євро-2012.
+++
«Україна-2012» − в соціальних мережах!
Ukraine2012.gov.ua
22.11.10
Відтепер в чотирьох соціальних мережах Інформаційний центр «Україна-2012» розповідатиме про підготовку до чемпіонату Євро-2012.
Користувачі «Twitter», «Одноклассники», «Вконтакте» і «Facebook» зможуть отримувати свіжу інформацію про Євро-2012 з офіційного джерела в будь-який час.
Зі сторінок улюблених соціальних мереж користувачі дізнаються останні новини, інформацію про акції, подивляться фото і відео з заходів, знайдуть інформацію про приймаючі міста, стадіони та аеропорти Євро-2012 і багато іншого.
Крім цього, увійшовши до групи, користувачі зможуть також отримувати повідомлення з інформацією про майбутні конференції та інші заходи Інформаційного центру «Україна-2012».
+++
Бельгія готова підтримати України у підготовці до Євро-2012
Ukraine2012.gov.ua
22.11.10
Бельгійські компанії готові надати Україні експертну допомогу по всіх напрямках підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Про це під час у рамках україно-бельгійського форуму заявив Принц Бельгії Філіп.
За його словами, в Бельгії існує спортивно-технологічний центр, який запатентував всі бельгійські технології, що використовуються під час проведення подібних масштабних заходів. Фахівці цього центру готові надати будь-яку експертну та ділову допомогу вітчизняним компаніям, які беруть участь у підготовці країни до Євро-2012.
Крім того, Принц Бельгії висловив своє захоплення Андрієм Шевченком, якого він вважає одним з найкращих гравців світу. «Шевченко у збірній − великий знак успіху», − вважає Принц Філіп.
В свою чергу, директор бельгійського спортивно-технологічного центр центру Петер Доменк наголосив на тому, що бельгійські компанії відкриті та доступні. Він висловив кілька пропозицій щодо напрямків співпраці між Україною та Бельгією у питаннях Євро-2012 − зокрема, безпеки та комунікації.
+++
Львівські єврооб’єкти освітлюватиме бельгійська компанія
Ukraine2012.gov.ua
22.11.10
Сьогодні у рамках україно-бельгійського форуму було підписано протокол про наміри між бельгійською компанією «Шредер» та ДП «Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у м. Львові».
Документ передбачає співпрацю в оформленні зовнішнього освітлення об’єктів майбутньої футбольної першості.
Голова правління компанії Жан Шредер висловив своє захоплення з приводу того, що Україна набирає темпи в підготовці до чемпіонату. За його словами, бельгійські компанії готові поділитися технологічним досвідом по різних напрямках з українськими колегами.
Компанія «Шредер» вже двадцять років працює в Україні. Зокрема, основна частина вулиць столиці України освітлюється за допомогою технологій саме бельгійських спеціалістів.
+++
Головну арену Євро-2012 введуть в експлуатацію в серпні 2011 року
2012ua.net
22.11.10
Кабмін має намір увести в експлуатацію НСК «Олімпійський» у серпні 2011 року, а не в червні, як планували раніше. Про це повідомив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін у ході круглого стола під час підготовки до Євро-2012 у рамках україно-бельгійського форуму.
«На центральному стадіоні, на якому проводитиметься центральний матч Євро-2012, намічено терміни введення в експлуатацію − серпень 2011 року», − повідомив Сафіуллін.
Він також зазначив, що стадіон у Львові буде введено в експлуатацію у вересні 2011 року.
Крім того, міністр підкреслив, що реконструкцію аеропортів Києва, Львова, Харкова й Донецька заплановано завершити в серпні-грудні 2011 року.
+++
Региональные печатные СМИ
ФУТБОЛ
З ТАКОЮ ЗБІРНОЮ ЄВРО НЕ ВИГРАЄШ...
Петро Пас
Волинь (Волинська область)
22.11.10
Після матчу зі Швейцарією український уболівальник вкотре має подякувати Григорію Суркісу, що він привіз Євро-2012 в Україну, бо з таким футболом нашій збірній не бачити б чемпіонату Європи, як своїх вух
Товариський матч. Швейцарія − Україна − 2:2 (1:0 − Фрай, 40; 1:1 − Алієв, 48; 2:1 − Фрай, 62; 2:2 − Коноплянка, 75).
Збірна України: П'ятов, Федецький, Мандзюк, Ракіцький, Чигринський, Тимощук, Михалик (Степаненко, 65), Алієв, Коноплянка (Морозюк, 87), Ярмоленко (Олійник, 74), Девіч (Мілевський, 46).
Під час перегляду матчу в голові постійно крутилася знаменита фраза уславленого радянського коментатора Миколи Озерова: «Такий футбол нам не потрібний». І чи не вперше в житті хотілося, щоб збірна України програла. Щоб якомога швидше закінчився цей жах, бо це була не гра у виконанні наших, а якісь конвульсії. Щоб прийшов новий тренер (якщо не якийсь знаменитий іноземець, то тільки Блохін чи Кварцяний, які швидко припинять піжонство у збірній) і поки не пізно, щось робив із цією збірною. Проте подумалось: «Але зараз наші випадково заб'ють гол, зрівняють рахунок і будуть казати, що ми на правильному шляху, бо проявили характер, двічі поступаючись по ходу матчу»...
Як у воду дивився. Після удару-шедевру Євгена Коноплянки, який з кута поля увігнав м'яч у дальню «дев'ятку» і зрівняв рахунок, Юрій Калитвинцев на післяматчевій прес-конференції «цвів і пахнув»: «Цілісності в грі нашої команди сьогодні не було, однак навіть за таких умов можна побачити певний потенціал. Як і в попередніх зустрічах, хлопці дуже старалися. А це налаштовує на краще − процес іде в правильному напрямку, тому прогрес неодмінно настане...» Щоправда, потім визнав, що за гру в захисті нашим «треба голови повідкручувати».
Але який тут потенціал? Який правильний напрямок? Люди добрі, якщо ми безпорадні у матчі з футбольним середнячком, коли пристаркуватий форвард «Базеля» Александр Фрай рве на шматки наш захист, то що тоді робити у матчах із грандами? Добре, що є П'ятов, який виручає, що є Алієв, а тепер − і Коноплянка, які можуть вдарити по воротах із далекої відстані, після чого м'яч може випадково залетіти у ворота суперника, як було у грі зі Швейцарією. Газета «Україна молода» так і назвала репортаж-звіт про цей матч: «Дві випадкові дірки у швейцарському сирі»...
У нинішній ситуації треба вкотре подякувати Григорію Суркісу, що йому вдалося привезти Євро в Україну. Бо якби ми брали участь у відборі, то з такою грою чемпіонату Європи нам би не бачити, як своїх вух...
Під час матчу телекамери раз по раз спрямовували свої об'єктиви на уславленого італійського тренера Марчелло Ліппі, який був серед глядачів женевського стадіону. Тим самим нагадуючи, що саме його «сватають» на пост головного тренера української збірної.
Проте після гри голова Федерації футболу України Григорій Суркіс заявив, що не зустрічався з італійським фахівцем і не пропонував йому очолити збірну України.
− Я не можу коментувати те, чого не було. Я з Ліппі не зустрічався. Я бачив його на матчі, але це не означає, що я з ним обговорював питання, пов'язані з його призначенням на посаду тренера збірної України, − сказав Суркіс і підкреслив, що Юрій Калитвинцев поки залишається виконуючим обов'язки головного тренера національної команди і в нього є всі шанси позбутися позначки «в.о.».
Так ми й повірили пану Суркісу! Буде людина, яка на тренерському містку вигравала чемпіонат світу (не кажу вже про Лігу чемпіонів, Суперкубок УЄФА, Міжконтинентальний кубок, Серію А), гнатися з Італії, щоб лише подивитися товариський матч «лівих» збірних Швейцарії й України? Коли в цей вечір зустрічалися Аргентина з Бразилією (1:0), Португалія з Іспанією (4:0), Англія з Францією (1:2), Швеція з Німеччиною (0:0), зрештою, його рідна Італія з Румунією (1:1)...
Щоправда, кажуть, Ліппі залишив женевський стадіон десь за 10 хвилин до закінчення матчу. Невже втікав від гріха подалі − розмови із Суркісом, адже зрозумів, що зліпити із цієї збірної щось путнє не вдасться?..
P.S. Тим часом учора ЗМІ повідомили, що Григорій Суркіс таки зустрічався з Марчелло Ліппі у Женеві − вони навіть разом повечеряли в ресторані. Керівник ФФУ офіційно запропонував італійському наставнику очолити збірну України і дав на роздуми кілька днів. Крім того, Суркіс поставив перед тренером одну вимогу − у період своєї роботи з нашою національною командою Ліппі має проводити в Україні не менше 182 днів у році.
ЗА ВОРОТАМИ
Отмар ХІТЦВЕЛЬД, головний тренер збірної Швейцарії:
− Хочу особисто подякувати Александру Фраю. Сьогодні він провів чудовий матч, довів, що є патріотом команди й загрозою для наших опонентів. Шкода лише, що ми не виграли, адже мали для цього значно більше моментів, ніж суперник.
+++
Під пильним оком Марчелло Ліппі
Львівська газета (Львівська область)
22.10.10
Національна збірна України з футболу зіграла останній контрольний поєдинок 2010 року. У Женеві наша команда зіграла внічию з командою Швейцарії. 2:2 у виїзному матчі зі швейцарцями − далеко не найгірший результат, що продовжує підготовку до фінального турніру Євро-2012. Але якщо відкинути цифри і намагатися оцінити рівень гри, то стає дуже сумно.
У Женеві збірна, м’яко кажучи, не вразила. Звичайно, можна знайти певні виправдання. Суперник, який не експериментує, а має чітке завдання потрапити у фінальну частину європейського форуму, хоча саме швейцарцями цей товариський двобій розглядався, як можливість проекспериментувати. Знову ж таки, неофіційний статус двобою дався взнаки. Але в української команди до 2012 року не буде офіційних матчів, тому будь-яка товариська гра мала б стати офіційною, хоча б, зважаючи на те, що в рейтингу ФІФА ми стрімко падаємо (нині вже 36-ті). Проте який би статус не мав поєдинок, так грати не можна. Не можна робити із захисту “прохідний двір”, а з будь-якої стандартної ситуації ледь не пенальті. Не випадково обидва м’ячі у ворота нашої збірної влетіли після стандартів. А в скількох ситуаціях виручив П’ятов?
Не краще виглядали і середня лінія, й атака. У центрі поля з українських півзахисників робили дурнів в’юнкі швейцарці. А форварди − Девіч, а згодом Мілевський − навіть як слід не вдарили по воротах. Тобто проблем багато, а як їх вирішити − незрозуміло. І виконувач обов’язків головного тренера Юрій Калитвинцев, не побачив якісь позитивні зрушення, але все ще сподівається, що вони будуть. “Цілісності у грі нашої команди сьогодні не було, однак навіть на цьому тлі можна було побачити певний потенціал. Як і в попередніх зустрічах, хлопці дуже старалися. А це вселяє надію, що процес іде правильним шляхом, що прогрес неодмінно настане”, − сказав Калитвинцев.
Єдине, що позитивного ми побачили у цьому матчі, то це те, що фарт від нашої команди нікуди не відвернувся. Два “божевільні” голи забили українці й досягли позитивного результату. З одного боку, це добре, але з іншого, вже занадто часто Фортуна нам допомагає, але чи у вирішальний момент вона не відвернеться?
Продовжуючи тему, зупинимося на чутках навколо призначення тренером Марчелло Ліппі. Усе почалося з того, що наприкінці жовтня колишній головний тренер збірної Італії і туринського “Ювентуса” заявив, що він планує повернутися до тренерської роботи. Ліппі визнав, що він допускався помилок, але наголосив, що хоче залишитися у футбольному світі. 62-річний Ліппі сказав, що він не почуває себе колишнім тренером і має намір повернутися до роботи, хоча наразі не знає, яку команду він міг би очолити.
На початку цього тижня ЗМІ поширили інформацію про те, що Ліппі може очолити українську збірну. Звичайно, це спричинило хвилю обговорень, щоправда, президент ФФУ Григорій Суркіс запевнив, що до кінця року відбирати кредит довіри у Юрія Калитвинцева ніхто не буде, і, напевне, саме він працюватиме з командою після зимових канікул.
Але згодом розпочалися дивні речі. За інформацією авторитетного італійського видання “La Gazzetta dello Sport”, перед матчем у Женеві між збірними Швейцарії й України італійський фахівець Марчелло Ліппі зустрівся з Григорієм Суркісом, і той зробив італійцю офіційну пропозицію очолити збірну України.
Але президент ФФУ все заперечує: “Я з Ліппі не зустрічався й не обговорював питання щодо його призначенням тренером”.
Ліппі теж нічого не коментує. Однак італійські журналісти довідалися, що в тренера збірної Італії було ще кілька пропозицій, серед них з Катару на матч Аргентина − Бразилія, але він вибрав Женеву. Ввечері він зустрівся з українською делегацією у готелі “Ramada Encore”, після чого поїхав на стадіон. Українська федерація футболу попросила кілька квитків для спеціальних гостей, зокрема для Ліппі. На трибуні він сидів поруч із людиною, схожою на президента ФФУ.
Подробиці переговорів Суркіса з Ліппі наразі не відомі, але італійці стверджують, що в Марчелло карт-бланш на найближчі 18 місяців. Його дебют очікується 9 лютого (суперник буде визначений пізніше), 29 березня відбудеться товариський матч з Італією, а 7 червня − з Францією у Києві.
Додамо, що про український футбол Ліппі дістав позитивні відгуки від судді П’єрлуїджі Колліни. Марчелло бачить у Шевченкові свого “помічника” на полі й взагалі зачарований проектами Суркіса. Найближчим часом він повинен дати відповідь на пропозицію працювати з українською збірною.
Крім того, в коментарі газеті “Блік” оглядач “La Gazzetta dello Sport” Фабіо Лікарі зазначив, що варіант співпраці з Україною для Ліппі досить цікавий.
“Для Ліппі робота в Україні − це не тільки новий етап у кар’єрі, але й у житті, − зазначив фахівець. − Він ніколи ще не працював за межами Італії. Марчелло Ліппі − один із найбільших патріотів своєї країни, для нього дуже важливо працювати саме в Італії.
Ліппі може стати біля керма молодої команди. До того ж Україні не потрібно проходити кваліфікацію до чемпіонату Європи, а отже, в Ліппі буде досить часу, щоб часто їздити додому й пити каву зі сім’єю у своєму рідному місті Віареджо”.
+++
Премьер-лига: «Динамо» все дальше от «Шахтера»
Левый Берег (Днепропетровская, Киевская область)
22.11.10
В очной встрече киевляне и харьковчане так и не смогли определить победителя. А вот «Шахтер» в 18-м туре уверено взял очередные три очка в матче с «Зарей».
И все ближе к «Динамо» «Металлист». В очной встрече киевляне и харьковчане так и не смогли определить победителя. А вот «Шахтер» в 18-м туре уверено взял очередные три очка в матче с «Зарей».
К поединку в Киеве «Динамо» и «Металлист» подошли с разницей в два очка. И в случае победы команда Мирона Маркевича могла выйти на второе место в чемпионате. Уже только этот факт говорил о том, что болельщиков увидят жесткую борьбу на поле, а не зрелищный футбол.
Первый опасный момент создали киевляне. Данило Силва подключился к атаке и метров с 23-х по диагонали выстрелил в дальний угол. Дишленкович коснулся мяча, и тот прокатился рядом со штангой. А на 22-й минуте Коваль едва не привез гол своей команде. Фининьо прошел по левому флангу и неожиданно пробил с острого угла. Максим неудачно отбил, мяч перелетел ему за спину и попал в штангу.
За центральным матчем тура внимательно наблюдал куратор системы судейства в Украине Пьер Луиджи Коллина. Возможно, именно поэтому арбитр поединка Владимир Сиренко слегка волновался и на 32-й минуте не обратил внимание на то, как Попов явно сфолил на Шавьере. При этом рефери позволил Попову вбросить аут на Милевского, тот отдал в касание на Эль Каддури, а Бадр прострелил вдоль линии вратарской. Романчук почему-то мяч сразу не выбил, чем мгновенно воспользовался выскочивший из-за спины Гусев − 1:0.
Уже через минуту Сиренко назначил пенальти за фол Данило Силвы в своей штрафной на Шелаеве. Тайсон пробил со штрафного, Коваль отразил перед собой, Шелаев хотел добить мяч, вот тут Данило Силва его и завалил. Девич с одиннадцати метров переиграл голкипера киевлян − 1:1.
Не прошло и десяти минут, как Сидоренко указал на «точку» возле ворот гостей. И здесь арбитр явно перестарался! Милевский в борьбе с Обрадовичем упал в штрафной «Металлиста», только вот Милан оппонента совсем не трогал! Но справедливость тут же восторжествовала − Милевский пенальти не реализовал, пробив в перекладину. Во втором тайме вместо голов зрители увидели жесткую борьбу и минимум атакующих действий.
В итоге − ничья 1:1, и в турнирной таблице чемпионата команды по-прежнему разделяет два очка.
А вот отрыв донецкого «Шахтера» от «Динамо» составляет теперь уже 12 очков.
В 18-м туре команда Мирчи Луческу в Луганске со счетом 3:1 переиграла местную Зарю.
+++
«Металлург» (Донецк) одержал первую победу после ухода Костова. Реванш у «Таврии» взят
Сергей Олейник
Аргумент (Донецкая область)
22.11.10
Футбол. ЭпиЦентр-чемпионат Украины. 18 тур. Донецк. Стадион «Металлург». 21 ноября 2010 года. 14:00. 2500 зрителей.
«Металлург» (Донецк) − «Таврия» (Симферополь) 2:1 (1:0)
Голы: Соарес, 30, Танаса, 60 − Платон, 85
«Металлург»: Воробьев, Марио Сержио (к), Воловик, Аделейе, Лазич, Морозюк, Димитров (Клейтон, 80), Годин (Иванко, 72), Соарес, Танаса (Мгуни, 68)
«Таврия»: Стойко (Хомутовский, 46), Курилов, Джуричич, Леандро (Коробка, 63), Донец, Маркович (к), Корнев (Гигиадзе, 54), Любенович, Шиндер, Платон, Идахор
В одном из центральных поединков 18 тура чемпионата Украины по футболу в Донецке встречались финалисты прошлого розыгрыша национального кубка − местный «Металлург» и симферопольская «Таврия». Напомним, что тогда победу праздновали крымчане. Матч первого круга между данными командами также завершился в пользу симферопольцев со счето 2:1.
К отчетной же встрече обе команды подошли без своих рулевых. И у «Металлурга», и у «Таврии» на тренерском мостике находятся коучи, перед должностями которых значится приставка «и.о.».
Несомненно, соперники нацелились на победу, поскольку и та и другая команда много потеряли на разных отрезках турнирной дистанции. С первых минут дончане прижали симферопольцев к воротам, позволяя гостям лишь изредка проводить фланговые контратаки.
Уже на 6 минуте португальский защитник «сине-белых» Шина неплохо бил по воротам Стойко, но этому удару не хватило точности, и мяч пролетел выше ворот. Затем Алексей Годин мог наносить прицельный удар по воротам, но после передачи Жозе Соареса замешкался и не смог ударить.
После этого в игре наступило некое затишье, в течение которого футболисты «Металлурга» контролировали середину поля, не позволяя сопернику многое. Алексей Годин, заработавший штрафной удар, сам же взялся исполнять стандарт. После удара хавбека дончан мяч летел в «девятку» ворот «Таврии», но Стойко сумел отбить мяч кулаками.
А на 30 минуте встречи донецкий клуб вышел вперед. Защитники «Таврии» упустили бразильца Жозе Соареса, который вышел один на один с голкипером крымчан и, без труда переиграв того, послал мяч в сетку ворот гостей. Отпраздновать гол Соарес побежал к трибуне, на которой сидела его жена с ребенком.
До конца первого тайма в игре ничего значительного больше не произошло. «Металлург» продолжал гнуть свою линию, а симферопольцы хоть и стали поактивнее, но своих плодов это не приносило.
В перерыве Валерий Петров сменил голкиперов и в рамку стал Василий Хомутовский. Состав донецкой команды не изменился, и все футболисты, которые вышли в старте, продолжили игру после перерыва.
Вторую половину встречи активнее начали хозяева. В частности, Жозе Соарес с интервалом в несколько секунд заработал два штрафных удара на подступах к штрафной площади гостей, один из которых взялся пробивать Николай Морозюк, но мяч после его удара пролетел над перекладиной.
Чиприан Танаса ровно спустя 30 минут после первого забитого мяча удвоил преимущество дончан после паса от капитана хозяев Марио Сержио. Свой гол румынский форвард решил отпраздновать в компании тренеров и запасных игроков, после чего нарисовал в воздухе воображаемое сердце для болельщиков донецкой команды.
Следующий опасный момент в поединке возник на 75 минуте, когда оказавшийся первым на подборе Морозюк выстрелил по воротам Хомутовского, но мяч просвистел над перекладиной. Затем Соарес мог оформлять дубль, но крымскую команду выручил голкипер
«Таврия» раскрылась и тоже побежала вперед большими силами. Опасный момент возник у ворот Дмитрия Воробьева на 82 минуте после удара Шиндера, но мяч пролетел немного выше. А вот еще через 3 минуты удар Руслана Платона оказался точным − мяч влетел в «девятку» после того, как форвард вышел на оперативное пространство и расстрелял ворота Воробьева.
На 89 минуте встречи Клейтон неплохо пробивал по воротам со штрафного, но мяч в который раз полетел выше ворот. А заключительную возможность для того, чтобы отличиться, имел крымчанин Гигиадзе, но его удар пришелся в защитника «Металлурга».
Таким образом, донецкий «Металлург» добыл победу с перевесом в один гол над симферопольской «Таврией», взял реванш за поражения в финале кубка Украины и в матче первого круга чемпионата и сравнялся с крымчанами по набранным очкам. У обеих команд по 22 пункта.
+++
Нові рекорди команди Кварцяного
Юрій Назаркевич
Високий Замок (Львівська область)
22.11.10
Донецький «Шахтар» перемагає дев’ятий раз поспіль
Перемігши у Кривому Розі місцевий «Кривбас» з рахунком 4:2, луцька «Волинь» встановила одразу два клубні рекорди. Гостьова переможна серія підопічних Віталія Кварцяного зросла до трьох матчів поспіль. При цьому «Волинь» вперше за час виступів у чемпіонатах забила на чужому полі чотири голи. А лідер чемпіонату «Шахтар» з Донецька у сусідньому Луганську здобув вже дев’яту (!) перемогу підряд у Прем’єр-лізі і впевнено продовжує наближатися до чергової «золотої» вершини.
Перемогу над «Зорею» почав «кувати» Віталій Віценець, який нинішній сезон починав саме у складі «Зорі». Дальнім ударом він застав зненацька екс-гірника Богдана Шуста. Під кінець тайму Морено після метушні біля воріт господарів таки проштовхнув м’яч у сітку. Після перерви на заміну у «Зорі» вийшов албанський легіонер Паріт Джихані (востаннє з’являвся на полі ще у липні) і зумів пробити у дальній кут воріт Андрія П’ятова. Проте Луїс Адріану реалізував свою вилазку до штрафного «Зорі» − 3:1.
У Кривому Розі вже до дев’ятої хвилини два м’ячі встигли побувати у воротах господарів. Ігор Скоба відзначився після розіграшу кутового, а згодом капітан «Волині» Олександр Пищур заробив пенальті, і сам же його реалізував. Криворіжці також скоротили рахунок з допомогою 11-метрового удару у виконанні Олександра Іващенка. Але невгамовний Пищур при добиванні оформив свій перший дубль у Прем’єр-лізі. Потім настала черга відзначитися і капітанові «Кривбасу» Олександру Максимову, який головою пробив під поперечину. А під завісу результативного поєдинку зняв питання про переможця матчу 19-річний Богдан Бутко, добивши головою м’яч у криворізькі ворота.
Після гри наставник волинян Віталій Кварцяний зазначив: «Ми не випадково вигравали у гостях стільки разів. Перемогли досить серйозних суперників. Обіграли Запоріжжя, «Оболонь», донецький «Металург», Полтаву, Кривий Ріг. А це команди, що мають стабільне фінансування і гідну інфраструктуру. Я завжди вірив у своїх футболістів, поважаючи їхнє прагнення грати так, як ми хочемо. Ми повинні були бути навіть вище шостого місця…».
Поступився на своєму полі і ФК «Севастополь», цього разу від «Арсенала» − 0:2. Сергій Самодін скористався хорошим пасом свого тезки Закарлюки. Не залишив поле без гола і один з кращих бомбардирів ліги Максим Шацьких − відгукнувшись на навісну передачу Ролана Гусєва. Для узбецького форварда це вже 108-й гол в українських чемпіонатах.
Учора інші поєдинки 18-го туру завершилися так: «Металург» Д − «Таврія» − 2:1, «Ворскла» − «Оболонь» − 0:1, «Динамо» − «Металіст» − 1:1, «Металург» З − «Карпати» − 0:0. Гра між «Дніпром» та «Іллічівцем» закінчилася після підписання цього номера до друку.
+++
ЕВРО-2012
А МОЖЕ ЇХ НАЗВАТИ МІША І ГРІША?
Петро Пас
Волинь (Волинська область)
22.11.10
Так жартома говорить про талісмани Євро-2012 (на фото) голова футбольного Союзу Польщі Міхал Лісткевич
У ці дні в Україні і Польщі відбувається презентація талісманів Євро-2012, які на замовлення УЄФА розробила компанія «Ворнер Бразерс». Щоправда, в обох країнах переважна більшість уболівальників не задоволена, як виглядають талісмани, адже вони не передають національного колориту обох країн (в українського з національного елементу − хіба що футболка-вишиванка). Більше того, запропоновані талісмани мало чим відрізняються від символів чемпіонату Європи-2008 Трікса і Флікса. А ось для знаменитого футболіста Олега Блохіна український талісман нагадує нападника київського «Динамо» Андре, тільки що «бразилець темніший і в нього ірокез не синьо-жовтий».
Крім того, уболівальникам не подобаються й імена, які УЄФА запропонувала для назв футбольних ляльок. А вибирати доводиться між такими парами імен:
1) Славек і Славко;
2) Сємко і Стрімко;
3) Клемек і Ладко.
Перші дні голосування показали, що в обох країнах попереду імена Славек і Славко. Справді, не знаю, як щодо польських, але українських Стрімко і Ладко я ще не зустрічав.
− Може, їх краще було назвати Міша і Гріша − на честь мене і Григорія Суркіса, − усміхається голова польського футбольного союзу Міхал Лісткевич.
+++
Хоч і близнюки, та кожен вболіватиме за свою команду...
Марія Доротич
Високий Замок (Львівська область)
22.11.10
Цими вихідними Львів першим із чотирьох українських міст-господарів єврочемпіонату помпезними урочистостями приймав офіційні талісмани УЄФА Євро-2012.
Хоч і близнюки, та кожен вболіватиме за свою команду...
Львів’яни «вживу» побачили талісмани у вигляді двох хлопчиків-двійнят, одягнених у спортивну форму з кольорами прапорів України та Польщі. Хлопчики − веселі, привітні та символізують бажання обох держав вдало прийняти футбольний чемпіонат 2012 року. Єдина відмінність між талісманами − кожен з них підтримуватиме свою команду та свою країну.
Понад п’ять місяців знадобилося авторам ідеї, щоби створити цих чудернацьких персонажів. Як сказав на прес-конференції директор місцевого організаційного комітету «Євро-2012-Україна» Маркіян Лубківський, дизайнери створювали талісмани у гострих суперечках, адже герої мають уособлювати культурні та спортивні традиції приймаючих Євро-2012 країн. «Ми намагалися максимально українізувати нашого національного героя − талісмана УЄФА, − каже Маркіян Лубківський. − На його обличчі − веснянки, котрі притаманні українським хлопчикам. Головне, щоби талісмани сподобалися дітям, бо ними нагородимо переможців спортивних змагань, зокрема «Котим’яч».
Влітку зображення талісманів з’являться на різних сувенірах. Маркіян Лубківський додав, що презентація цих талісманів − це іміджевий проект УЄФА і обов’язковий у підготовці до Євро-2012. «Так само, як логотип та гасло, талісмани допоможуть популяризувати футбольний турнір, підвищать престиж свята», − розповів Маркіян Лубківський.
У Львові талісмани мандрували вулицями міста та спортивними закладами два дні (так буде у кожному з приймаючих міст). Організатори свята приготували сюрприз − у кожному місті талісмани презентуватиме визначна спортивна особистість. У Львові − це колишній нападник «Карпат», а зараз спортивний директор клубу Степан Юрчишин. Маркіян Лубківський разом із міським головою Львова Андрієм Садовим вручили йому диплом «Друга Євро-2012».
Степан Юрчишин виступив із привітальним словом під час презентації героїв-талісманів перед ратушею Львова. Крім нього, привітати казкових героїв прийшов голова Львівської ОДА Василь Горбаль. Наразі хлопчики-близнята не мають імен. Керівництво УЄФА доручило визначити імена талісманів вболівальникам з усього світу. Кожен охочий може проголосувати на інтернет-сайті УЄФА (www.uefa.com.) за три варіанти імен талісманів, які визначив місцевий організаційний комітет УЄФА. Це Славек і Славко, Шємко і Стрімко або Клемек і Ладко. Голосування стартувало 16 листопада і завершиться 3 грудня 2010 року. Імена талісманів обіцяють оголосити 4 грудня. Маркіян Лубківський каже, до вибору варіантів імен українського героя підійшли творчо, без суперечок теж не обійшлося. Славек означає славу, Стрімко популярний своєю динамічністю, спортивністю, а Ладко вміє з усіма лагодити, особливо зближувати український і польський народи. Яке ім’я матимуть український і польський хлопчики − вирішувати людям.
Львів’яни зустріли обох талісманів, яких зображували переодягнені актори, бурхливими оваціями. Акторів супроводжували школярі, одягнені у форму футболістів. Львів’янин Андрій Калінко розповів кореспонденту «ВЗ», що свято вдалося на славу, талісмани створили хорошу атмосферу спортивного свята, котра символізує привітність обох країни. «Україна та Польща мають пишатися, що талісмани мандрують містами і зближують вболівальників довкола великого свята, що буде у 2012 році, − каже пан Андрій. − Ми зі своїм 12-річним сином випадково опинилися на площі Ринок, коли презентували талісмани. Вони класні. Мій син з ними сфотографувався. Український хлопчик активніший за польського, махає руками, усіх обіймає». Пан Андрій не знає, котрий із трьох варіантів імен краще пасуватиме талісманам. Вважає, що три варіанти − це замало, бо обирати нема з чого: «Славко − українське ім’я, можливо, воно отримає підтримку. Стрімко і Ладко мені ні про що не говорять. Потрібно було обирати простіші імена. Я б назвав талісмани одним іменем − єврики. Це трохи схоже до того, як у народі називають євровалюту, але ми йдемо до Європи!».
Я зауважила групу скептичних молодиків, які не були у захваті від презентації. Образи хлопчиків молодики назвали «рагульськими». Вони зауважили, що спортивна форма українського героя нагадує перевернутий догори ногами український прапор, їх обурило, що не шанують українське…