Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет
ФУТБОЛ
Ярмарка тщеславия. Как Алиев и Милевский за места дрались
Football.sport.ua
23.11.10
Впечатления Мыколы Василькова о поездке в Швейцарию со сборной Украины
… Я приехал с Сашей Глывинским, чуть опоздали утром, сборная уже была в аэропорту, тянулась на посадку, я стал в конец очереди с Сережей Лашкулом, сыном старшего всемизвестного Лашкула, а сзади подплыли два разухабистых матроса − Саша и Артем! Мало, что они везде ходят парой, они еще и под стать друг другу украшаются нелепыми шапочками торчком, яркими кроссовками, время они проводят в непрестанных полуобниманиях и погигикиваниях. Что их веселит? Этого не понять. Милевский, в принципе, адекватен: привет − ты тоже летишь − да лечу, проверить, как вы − хе-хе, давай, проверяй. А вот Саша Алиев в последние, видимо, несколько месяцев плотно вжился в образ приглашенной на мелкую презентацию о-очень крупной звезды. Я на него посмотрел, он смотрит сквозь меня, вообще сквозь людей, как рентгенолог, он не от мира сего, оторванный от жизни философ, знаменитый теоретик, которого не интересует действительность. Я говорю: Саня, привет − а, ну привет, Ми-икола. И сквозь зубы так, типа триста лет ему надо вообще с людьми здороваться. Это при том, что мы реально знакомы давно. Ну ладно. В самолете эти граждане спят три часа каждый на двух креслах, лица у людей такие, что и нет особого желания будить.
Мне всегда не то, что не спится, мне и не сидится; я был с камерой, пообщался с Михайликом, заставил говорить по-украински Романчука, выдавил из кривящегося Ярмолы очередной анекдот: «что у тебя записано в контракте по поводу общения с прессой? − У меня в контракте прописано, что я не имею права разглашать то, что прописано в контракте!» Конопа избегает объектива, ведь у него лицо помято, потом украдкой говорит, что типа сорри, давай позже, а то видос не тот. ))
Я в Женеве впервые, оказалось, что граница Швейцарии проходит по кварталам пригорода, мы жили в отеле, All Seasons, который был уже во Франции, пили там при этом за обедом напитки итальянского производства. Галя Пелех, бывший менеджер Adidas, которая прилетела на день раньше, даже сочинила себе статус для FBook: летала в Швейцарию, чтобы во Франции выпить итальянского вина. ))) В Женеве, как и ожидалось, все дорого, такси мы с Шуриком с сайта «Динамо от Шурика» взяли из центра до гостиницы за 40 евро, это на наши деньги сколько? Хотя дневной абонемент на все зоны всех видов транспорта стоит 4.60 во франках, то есть меньше 40 грн.
День игры в Женеве выдался приятным, вышло солнышко, включили высоченный фонтан − струя, бьющая прямо из озера в небо высотою метров сто. Из Женевского озера вытекает та самая Рона, которая потом течет в Лион, и, смыкаясь с Соной, уже полными водами впадает в Медитырэниен Си. Вода невероятно прозрачна, рубинового оттенка и вырывается из озера с неожиданно сильным напором. Съемочная группа «Интера» поехала в Ньон, «плюсы» из «Профутбола» отправились в Лозанну в суд, а я пошел в Кемпински посмотреть, как наши проводят свободное время. В холле меня кто-то спросил: а что, это молодежная у вас сборная? И действительно, у Калитвинцева все меньше узнаваемых за рубежом лиц. Разве что Толик Тимощук, на прогулку по набережной он отправился последним, без куртки, хотя на воздухе +10. Калитвинцев выгнал своих скакунов на дефиле по берегу в парковой зоне, помпы это не создало, на нашу когда-то знаменитую команду сейчас не обращают внимания. Может и хорошо. Сам Калитвинцев прохаживался в окружении помощников… У него, кстати сказать, несколько подвешенная ситуация в команде, в том смысле, что часть ребят называют его Юрий Николаевич, и берут под козырек, часть говорят мягко − Юра, а некоторые даже просто − Калитка. Это не очень-то полезно для атмосферы в коллективе, ИМХО, но Юра (как я раньше тоже его называл, но теперь, конечно, ЮрНик), так вот Юрий Николаевич справляется. Он с удовольствием, пряча сигарету, дал мне интервью еще до игры в аэропорту, потом попозировал для фото уже на набережной, с интересом расспрашивал о городе местного гида. Я, кстати, спросил у Сергея Реброва: а ты в Женеве то бывал? «Откуда я знаю», − сказал Ребров. И то верно, подумал я. ))))
Алиев и Милевский на поле во время этого неприятного матча были, возможно, одними из лучших, но вот случай в самолете меня несколько покоробил. Назад не летел Тимощук, он остался, ведь до Мюнхена, по идее, недалеко. И, в отсутствие главного в этот раз ветерана и авторитета команды, наши Али-Ми взвалили на себя бремя центровых парней. Они лихо распоряжались в салоне самолета: типа, пацаны, давай все сюда, ты туда садись, ты туда ложись… А нужно сказать, что ФФУ везет, как обычно, очень неоднородную делегацию на выездные матчи, это, кроме команды и журналюг, еще и спонсоры, и главы областных федераций, и «друзья евро»…
Самолет забит под завязку, на прежние места ночью уже никто не садится, начинается привычная путаница, все устали, и вот один товарищ от недостатка мест уселся как раз среди футболистов. Первым подал голос малыш Алиев: «Слыш, ты че, ах...л, че ты тут уселся?» Тот тихо пытается растолковать, что местов больше нема, в ответ он слышит: «Иди … отсюда!» Сразу подает голос Миля: «Ты е...ся, вали к ... ...!» Человек затихает, футболисты не унимаются, они наезжают на безызвестного соотечественника все жестче, начинают на весь салон хрипеть: «Макс, Макс (администратору Максимычу в обед будет больше лет, чем им вместе по модулю и в квадрате)», приходит Макс (Максимыч), пытается напихать пассажиру, но ввиду простоты и очевидности его позиции, ограничивается увещеваниями говорунам, и самолет взлетает.
Я пытаюсь снять картину на мобилку, Девич и Мандзюк начинают махать руками, Мандзюк даже не поленился скрутить фак; ну, ладно, можно понять, они часть команды, за своих. Но как понять Али-Ми? У нас тут любят порассуждать, что в Донецке, мол, быдло, что в Харькове выскочки, что в Днепре неудачники. Но вот Рустам Худжамов (в народе Мангуст) сидит тихо, ведет себя скромно, Пятов, Кучер и Чигрик − милейшие и обходительные ребята, Ротань с Канопой − улыбчивые и вежливые дети, Романчук, Олень − тише воды и ниже травы. Но два полубога укрфутбола с туманной национальной генеалогией, зато крепкими клубными киевскими корнями, захватили власть в коллективе СБУ. Неужели они так незаменимы, откуда такой карт-бланш?
Мне вспомнилось интервью Лужного еще с зимнего израильского сбора, когда он сказал, что на месте Газика разогнал бы этих полузвезд, которые гордятся победами в чемпионате Украины так, как будто выиграли и не раз чемпионат мира. Но полузвезды на местах! Это Лужный и Калитвинцев не могут спокойно работать, с унизительными табличками «и.о.» на спинах, а не вылезающие из ресторанов полуфутболисты-полуалкоголики переписывают новые головокружительные контракты, все пренебрежительнее фыркают в микрофоны и веселятся на ярмарке собственного футбольного тщеславия, которую по непостижимым причинам упорно посещают и бедные футбольные болельщики, и скупые футбольные президенты и повидавшие жизнь футбольные тренеры.
Дневник Николая Василькова
+++
ЕВРО-2012
Ставлення громадян до ЄВРО 2012 в Україні: жовтень 2010
Ratinggroup.com.ua
23.11.10
Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у жовтні 2010 року, лише 17% опитаних не вірять в успішне проведення Україною Чемпіонату з футболу ЄВРО-2012. Тоді як 62% громадян мають позитивні очікування. 21% не визначились з даного питання.
Найбільш позитивні оцінки в регіонах, які прийматимуть чемпіонат: на Півночі (69%), Донбасі (69%), Заході (64%). Найбільш песимістичні очікування в Центрі України: вірять в успішне проведення ЄВРО-2010 55% опитаних, не вірять − 26%.
Серед прихильників політичних сил найбільш оптимістично налаштовані виборці Сильної України (72%), Фронту змін (70%), Батьківщини (69%) та Партії регіонів (68%).
Чим молодші респонденти, тим більше вони вірять в успішне проведення ЄВРО-2012 в Україні. Чоловіки більш оптимістичні в оцінках, ніж жінки.
Порівняно з серпнем минулого року оцінки громадян щодо рівня готовності України до проведення ЄВРО-2012 покращились. Респонденти мали можливість оцінити цей показник за п’ятибальною шкалою, де 1 бал означав низьку готовність, 5 − високу. Таким чином, якщо у серпні 2009 року середня оцінка становила «два з плюсом» (2,4), то у жовтні 2010 року − це «тверда трійка» (3,0). Найбільше зросла кількість людей, які поставили оцінку «чотири» − втричі.
Як і у минулого року найкращі оцінки поставили мешканці Донбасу (3,2). Найбільший прогрес за рік в оцінках на Півночі (середній бал зріс з 2,2 до 3,1) та Заході (з 2,1 до 3,0).
Як і в серпні минулого року, так і в жовтні цього року для громадян України ЄВРО-2012 − це, передусім, питання престижу країни (42%) та нові робочі місця (42%).
Також це покращення якості доріг, аеропортів, готелів (34%), можливість для країни заробити додаткові кошти (31%).
За рік погіршилось відчуття, що ЄВРО-2012 це розвиток міст, які прийматимуть чемпіонат (з 30 до 27%) та можливість з кращого боку показати Україну Європі та світові (з 33 до 27%).
Разом з тим зросло відчуття, що ЄВРО-2012 це тест для України, чи є вона цивілізованою країною (з 23 до 25%).
20% опитаних продовжують вважати, що ЄВРО-2012 це поштовх для розвитку спорту в країні, 14% − нові можливості для вступу країни до ЄС.
Найголовніше, що лише 3% опитаних вважають, що ЄВРО-2012 не важливе для країни (у серпні минулого року було 9%).
Цікаво, що на Донбасі найменше відчувають, що ЄВРО-2012 це покращення доріг, аеропортів, готелів, а на Заході − найбільше.
На Півночі найбільше серед усіх вважають, що ЄВРО-2012 це, передусім, нові робочі місця і додаткові кошти для країни, на Півдні − престиж держави, на Сході − розвиток міст, які прийматимуть чемпіонат і шанс найкраще показати країну світові.
На Заході найбільше людей, які вважають, що ЄВРО-2012 дає нові можливості для вступу країни до ЄС.
Економічна криза, корупція у владі і неякісні автодороги − ключові проблеми, які можуть стати на заваді успішному проведенню ЄВРО-2012 в Україні.
Порівняно з серпнем минулого року число респондентів, які бачать економічну кризу серед ключових проблем, які можуть стати на заваді успішному проведенню ЄВРО-2012 в Україні, поменшало з 61 до 46%, наявність корупції у владі − зменшилось з 51 до 35%. Зменшилось і відчуття проблеми неякісних доріг (але скромніше ) − з 39 до 34%.
Найбільше зменшилось число респондентів, які бачать політичну кризу серед ключових проблем, які можуть стати на заваді успішному проведенню ЄВРО-2012 − з 54 до 26%.
Майже не змінилась кількість опитаних, які серед можливих проблем на шляху успішної організації чемпіонату бачать недостатні темпи будівництва стадіонів (26%), ускладнене пересування всередині міст (15%), відсутність достатньої кількості якісних готелів (15%), відсутність сучасних аеропортів (15%).
Економічну кризу серед можливих причин, які можуть стати на заваді успішному проведенню ЄВРО-2012, бачать передусім, мешканці Півдня і Півночі, політичну кризу, а також неякісні автодороги − мешканці Центру, незадовільні темпи будівництва стадіонів − мешканці Заходу, ускладнене пересування всередині міст − мешканці Півночі (перш за все Києва).
Другий рік поспіль 40% опитаних громадян вважають, що Р.Ахметов зробив найбільше для успішного проведення ЄВРО-2012 в Україні.
Як і в серпні та грудні минулого року на другому місці Г.Суркіс (19%).
Далі В.Янукович (16% − вдвічі більше, ніж у серпні та грудні минулого року), Б.Колесніков (9% − вперше в рейтингу) та М.Азаров (8% − вперше в рейтингу).
Заслуги попередньої влади оцінюються дещо скромніше: Ю.Тимошенко (7%), Є.Червоненко (6%), Ю.Павленко (4%), В.Ющенко (4%), І.Васюник (1%).
Заслуги О.Ярославського відзначили 4% опитаних, передусім на Сході України (16%).
Оцінки заслуг Р.Ахметова не змінились на Донбасі (58%) та Заході (30%). Покращились на Півночі (з 32 до 48%) та Сході (з 44 до 55%). Водночас погіршились на Півдні (з 35 до 28%) та Центрі (з 32 до 24%).
Оцінки стосовно Г.Суркіса найбільше зменшились на Донбасі (втричі − до 5%) та на Сході (з 26 до 18%), що може бути наслідком публічного конфлікту президентів футбольних клубів з Федерацією футболу. Водночас покращились на Півночі (з 26 до 34%).
Оцінки В.Януковича найбільше зросли на Півдні (з 12 до 27%), Сході (з 10 до 20%) та Центрі (з 6 до 18%). Варто наголосити, що більшість цих регіонів не прийматимуть матчі чемпіонату.
Водночас оцінки В.Януковича не змінились на Донбасі − 14% проти 58% у Р.Ахметова та 22% у Б.Колесникова.
Оцінки Ю.Тимошенко майже не змінились в Центрі та на Заході і зменшились на Півночі, Сході, Півдні та Донбасі.
Заслуги Ю.Павленка найбільше пам’ятають на Заході і Півночі, В.Ющенка − лише на Заході.
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)
Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% − не більше 2,6%, для значень близьких до 10% − не більше 1,8%
Терміни проведення дослідження: 4 − 11 жовтня 2010 р.
Розподіл областей:
Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська
+++
До Євро-2012 в Києві запровадять єдину мережу відеоспостереження
Tsn.ua
22.11.10
В Україні з метою безпеки поширюють відеоспостереження − до Євро-2012 у столиці правоохоронці планують встановити десятки камер спостережень та під'єднати до єдиної системи сотні відеокамер банків, магазинів та компаній.
«Все об'єднати в одну систему, щоб працівник міліції міг бачити все, що відбувається в місті Києві «, − зазначив речник київської міліції Володимир Поліщук.
У міліції зазначають, що камери безпеки є досить результативними у попередженні злочинств та боротьбі з ними.
Сьогодні правоохоронці мають тільки у центрі Києва вісімдесят відеокамер. Зокрема, за Богданом Хмельницьким на Софійському майдані спостерігає щонайменше півтора десятка відеокамер. До Євро-2012 у центрі Києва планують встановити ще сотню, а в ідеалі об'єднати в єдину мережу всі відеокамери − банків, офісів, магазинів, а також відеоспостереження на дорогах.
Правозахисники схильні підтримувати ці ініціативи правоохоронців
«Якщо ми хочемо позбутися такого лиха як тортури в міліції, то хай там будуть камери, якщо ми хочемо позбутися корупції тотальної, то ці камери тільки допоможуть», − відзначила правозахисник Тетяна Яблонська.
+++
Регионал ожидает безвизового режима с ЕС к Евро-2012
News.liga.net
22.11.10
Выполнение предложенного Евросоюзом Плана действий об отмене визового режима для Украины позволит Украине к началу проведения Евро-2012 рассчитывать на получение безвизового режима с ЕС. Об этом заявил народный депутат от Партии регионов Леонид Кожара.
«Европа ставит перед нами три комплекса задач, которые мы должны выполнить, чтобы были отменены визы. Это, во-первых, введение документов с биометрическими данными, во-вторых, адаптация национального законодательства по защите биометрических данных к международным стандартам и, в-третьих, это приведение к европейским стандартам режима работы государственной границы», − цитирует политика пресс-служба партии.
Напомним, сегодня Саммит Украина-ЕС одобрил План действий по отмене визового режима.
+++
К Евро-2012 в Киеве готовы 6 тысяч гостиничных номеров из 7
Ua.all-biz.info
12.11.10
На сегодняшний день для размещения целевых групп УЕФА, в гостиницах Киева зарезервировали 6 тыс. 200 номеров. Об этом сообщает пресс-служба Киевской городской государственной администрации. До конца 2011 года в столице введут в эксплуатацию еще 8 гостиниц, общей номерным фондом около 1,5 тысячи.
Напомним, что к чемпионату «Евро-2012» Киев должен предоставить 7 тыс. 300 гостиничных номеров.
+++
До ЄВРО-2012 на Полтавщині встановлять інформцентри для іноземців
Poltava.pl.ua
09.11.10
На основних в’їздах до області з’являться об’єкти, що надаватимуть послуги іноземним туристам. Їхніми працівниками будуть студенти полтавських вишів.
Головний критерій відбору людей для цієї по-своєму перспективної роботи − знання іноземних мов, географії та історії Полтавської області. Залучатися до неї будуть ті студенти, які у 2012 році навчатимуться на 3 і 4 курсах своїх ВНЗ. Спеціальна обласна програма для цього буде розроблена і профінансована, − зазначає заступник голови − керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко.
Але такі фахівці знадобляться і у самій Полтаві, якій потрібні волонтери для надання інформаційних послуг іноземцям. Адже, за словами Валерія Олексійовича, в обласному центрі буде задіяний не лише запасний аеродром. Одна з команд-учасників ЄВРО-2012 розміститься у готелі «Палаццо» і тренуватиметься на стадіоні «Ворскла».
+++
Поляки надеются, что на Евро-2012 разрешат выпивать на трибунах
Bagnet.org
23.11.10
Ожидается, что во время чемпионата разрешат продажу алкоголя на стадионах
Сейчас в Польше во время футбольных матчей запрещена продажа алкоголя на стадионах. Об этом на конференции «Евро-2012. Безопасность в теории, практике и общественном сознании», которая прошла в Жешуве (Польша), сообщил экс-министр юстиции Польши Збигнев Цвионкалски. По его словам, вместе с тем поляки ожидают, что на время проведения финальной части Чемпионата Европы по футболу данный запрет будет снят. «Многие пивоварни будут спонсорами турнира и будут настаивать на снятии запрета продажи пива», − сказал он. По его словам, Польша выполнит данную рекомендацию УЕФА, если таковая поступит.
Опрошенные «Багнетом» польские болельщики позитивно относятся к тому, что во время Евро-2012 возможно будет разрешена продажа пива. Также они очень надеются, что данное разрешение останется в силе и по окончанию первенства.
Напомним, также во время конференции экс-министр обороны Польши Янун Онишкевич заявил, что Польша готовится к возможным терактам во время проведения Чемпионата Европы по футболу 2012 года.