Футбольная жизнь в зеркале СМИ
Интернет
ФУТБОЛ
Олександр Гливинський: «У футболі треба коментувати перш за все гру»
Володимир Мула
Teleprostir.com
14.10.10
Олександр Гливинський − відомий спортивний журналіст, коментатор, прес-аташе національної збірної України з футболу. Проте Олександр міг не досягнути таких висот у спортивній журналістиці, якщо б у свій час не зважився кардинально змінити своє богемне львівське життя і перебратися до Києва.
У своєму інтерв'ю відомий спортивний журналіст розповів про свої перші кроки на радіо, а згодом − на телебаченні, програму «ГОЛ!» і причини її закриття, а також поділився думками про якість вітчизняних футбольних програм.
− Розкажіть про ваші студентські роки. Чому ви вибрали сферу журналістики?
− В юні роки ця професія мене привабила. Ще у школі я пішов до школи юних журналістів при товаристві «Просвіта» та Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Там я і писав свої перші статті. У 11-му класі прийняв рішення поступати на факультет журналістики Львівського національного університету.
− Як потрапили на радіо?
− Одразу після вступу я працював позаштатним кореспондентом до відділу інформації Львівського радіо. Через півроку пішов на підвищення: мене прийняли на посаду редактора відділу. Крім ведення власне новин, запровадив спортивні радіопрограми. Пригадую, що саме для радіо взяв перше інтерв’ю з Андрієм Шевченком, який у той час був ще дуже молодим, але надзвичайно впевненим у своїх силах.
У 1995 році мене запросили на радіо «Незалежність» відповідати за програмну сітку радіомовлення. Там я почав вести ранкову та денну інформаційну програму. У той же час, створив на радіо «Незалежність» аналітичну футбольну програму, в яку час від часу запрошував експертів.
Після цього перейшов на «Радіо Люкс». Там я працював у міжнародних новинах, а також займався спортивними програмами. В той час цікаву ініціативу прямих радіорепортажів з матчів футбольної вищої ліги запровадив Михайло Метревелі (теперішній заступник президента НТКУ − ТелеПростір). Живучи в Донецьку, він пропонував радіо-станціям по всій Україні прямі включення з усіх матчів чемпіонату. Особисто я передавав репортажі зі Львова: у різні міста − Сімферополь, Донецьк, Харків… Таким чином ми найоперативніше інформували наших радіослухачів про результати зіграних матчів. Пригадую, що саме завдяки цьому проекту я вперше поспілкувався по мобільному телефону, адже саме так передавався репортаж.
Під ці включення я зробив на «Радіо Люкс» футбольне шоу, в яке час від часу запрошував експертів. Саме у цій програмі у прямому ефірі вперше з’явився мій друг та колега по роботі Віктор Вацко.
Тепер приємно згадувати, що до появи Інтернету радіо виконувало свою безпосередню функцію − найбільш оперативного засобу масової інформації. Зрештою, воно й тепер має шанси конкурувати з глобальним світовим павутинням, але для цього потрібно значно більше інвестицій, ніж колись.
− За яких обставин ви потрапили до Києва?
− Мій друг Євген Глібовицький запросив мене до столиці працювати на радіо «Лідер», яке у FM діапазоні робило спробу створити першу українську «talk station». Звичайно, мені важко було залишати богемне львівське життя, зриватися з комфортного місця та перебиратися до Києва. Але Євген зумів мене переконати у тому, що потрібно рухатись до центру країни і професійно зростати.
− Як ви потрапили на телебачення?
− Співзасновниками радіо «Лідер», на якому я уже працював, були продюсери з Першого національного телеканалу. Саме у той час на державному каналі відбувалось оновлення штату. Програмі «Футбол від УТН» потрібен був ведучий. Я вирішив запропонувати представникам Першого свою кандидатуру, оскільки у мене був досвід роботи у кадрі (Олександр вів музично-розважальну програму на львівському ТБ − ТелеПростір). І так вийшло, що я їм підійшов.
Пригадую, весною 1999 року мене відправили на чвертьфінал Ліги чемпіонів у Мадрид. Для мене це був свого роду культурний шок, оскільки поїздка планувалась на кінець континенту і ще й на стадіон «Сантьяго Бернабеу». Я з дитинства слідкував за двома командами: мадридським «Реалом» та міланським «Інтером». Тому ця поїздка була для мене на вагу золота.
− Розкажіть про свій перший ефір в якості спортивного коментатора.
− Влітку 1999 року мені «під картинку» доручили коментувати матч кваліфікації Кубку УЄФА «Кривбас» − «Шамкір» (Азарбайджан). Під час коментування були допущені певні помилки й похибки − хвилювання дало про себе знати. Проте вважаю, що цей репортаж все таки можна занести мені в актив. Другий матч я коментував уже зі стадіону у парі з Олексієм Семененком. Це був поєдинок кваліфікації Ліги чемпіонів «Жальгіріс» − «Динамо», опісля − коментував обидва поєдинки київського «Динамо» з данським «Ольборгом». У другому матчі динамівці лише на заключних хвилинах вирішили долю проходу до групового турніру. Це були перші незабутні емоції, які потрібно було відповідним чином відобразити у прямому ефірі.
− Важко було переключитись з футбольних матчів та почати коментувати Олімпійські ігри?
− Важко не було, оскільки я цікавився не тільки футболом, а спортом загалом. Інколи коментував баскетбол. На Олімпійських іграх я працював і як коментатор, і як репортер. Звичайно, це були незабутні враження, адже робота справді цікава.
− Як ви готуєтесь до матчу, який вам доведеться коментувати?
− Процес підготовки полягає у постійному відстежуванні подій. Треба перечитати головні інформаційні джерела до і після чергового туру, переглянути відео. Тепер є багато сайтів, які значно полегшують роботу. Пригадую, колись усю статистику вів вручну, оскільки Інтернет не був такий доступний та популярний, як тепер.
За два дні до матчу намагаюся освіжити у пам’яті всю інформацію, передивитись статистику, перечитати інтерв’ю, прев’ю.
Все це робиться для того, щоб під час коментування додати якоїсь цікавинки у репортаж. Десятилітній досвід коментування переконує, що коментувати потрібно, перш за все, гру. І цього від нас хоче глядач. Він хоче, щоб ми коментували гру, а не розповідали йому історію, оскільки можна захопитись історією і забути про лінію гри. Тоді це вже не коментування, а дискусія на тему футболу на фоні трансляції. Такого не потрібно допускати. Потрібно у всьому знаходити золоту середину.
Зараз почали практикувати коментування матчів разом з експертами. З одного боку добре, а з іншого − їх же ніхто не вчив коментувати матчі. Так, вони знають гру з середини, під час коментування можуть звернути увагу на епізод, який коментатор і не помітить, але коментаторської школи у них немає, у нас і коментаторів, як таких, не готують. Тому професійна робота коментатора полягає і в тому, що слід пояснити людям, котрі працюють з тобою в ефірі, що потрібно чітко, лаконічно висловлювати свою думку при обговоренні відповідного епізоду.
− З ким вам найкомфортніше/найцікавіше коментувати?
− Мені цікаво працювати з Олександром Хацкевичем. Він вміє динамічного говорити, чітко охарактеризувати епізод. Також мені комфортно працювалось з Дмитром Михайленком та Олександром Головком. Вони вміють формулювати думку, роблять це лаконічно і оригінально.
− Вам важливо знаходитися в епіцентрі подій чи можете вдало коментувати зі студії?
− Звичайно, важливіше перебувати на стадіоні і вести репортаж безпосередньо з епіцентру події. Коли я коментую матч зі стадіону, дивлюсь і на поле, і на монітор. Чому? Оскільки йдуть повтори, показують крупний план гравців чи тренера. Тактичну схему краще видно з коментаторської кабіни і я вважаю це справжнім коментуванням.
Вважаю, що в Україні коментатори повинні вести репортаж тільки зі стадіону. Інколи я просто не розумію, коли телеканал не відправляє коментатора на матч, посилаючись на нестачу коштів. Інша справа − закордонні трансляції . Там на всі матчі не зашлеш нашого коментатора. Для нас це поки не по кишені. Але на центральні матчі провідних європейських чемпіонатів потрібно все таки відправляти вітчизняного коментатора і за рахунок цього підсилювати ефект присутності глядача на стадіоні. Адже коментатор − та людина, котру глядач постійно слухає і якій довіряє. Якщо ж глядач чує і бачить, що «його коментатор» працює з арени матчу, то й ступінь довіри значно вищий, особливо у час розквіту Інтернету, коли вболівальники й сам можуть знайти всю інформацію, яку вичитає для них коментатор.
− Трапляються казуси у прямому ефірі?
− Часом виникають технічні моменти. Дуже часто не спрацьовує кнопка вимкнення мікрофона, коли хочеться кашлянути. А інколи такої кнопки взагалі немає. Тоді краще не кашляти (сміється).
Пригадую, у 2000 році я коментував фінал Ліги чемпіонів «Реал» − «Валенсія». Наді мною сидів коментатор іспанського телебачення. Він так кричав, що було чути у мене в кабінці. Тоді доводилося підвищувати голос в ефірі, а іноді й пояснювати глядачам, що відбувається.
− Для вас важливо, що коментувати: матчі Ліги чемпіонів чи української Прем’єр-ліги?
− Звичайно, це важливо. Ліга чемпіонів, Кубок світу, Євро − це найкращі зразки футболу. Але без чемпіонату не буває єврокубків, тому для мене також цікаво і важливо відстежувати події в чемпіонаті.
По факту все відбувається дуже просто. Ти працюєш на каналі і він володіє правами на показ Ліги чемпіонів чи відповідного чемпіонату. Зараз я співпрацюю з холдингом «1+1», що показує футбол як на однойменному телеканалі, так і на «2+2», тому із задоволенням коментую матчі української Прем’єр-ліги.
− Хто, на ваш погляд, зараз є найкращим коментатором(ми) України?
− Вацко та Джулай.
− Чи є команди, матчі яких ви б не погодились коментувати?
− Таких команд немає. Якщо б у мене була можливість і вільний час, я б залюбки коментував й матчі української першої ліги.
− Розкажіть про програму «ГОЛ!». Чи є шанси її відродити?
− В моїй кар’єрі це був найбільш успішний проект. Нам вдалось підібрати висококласну команду журналістів, режисерів, операторів. Зараз усі футбольні оператори, які починали на «ГОЛі!», працюють на інших футбольних проектах.
5 років програма існувала і абсолютно заслужено отримала титул Найкращої спортивної програми 2007 року. Але за іронією долі так трапилось, що у 2008 році по банальній причині програма зникла з ефіру. Канал не домовився з головним спонсором − компанією «Оболонь», яка уже три роки виконувала свої спонсорські зобов’язання, і не захотів 2-3 місяці оплачувати роботу колективу. Також відзначу, що з тих грошей, що платив спонсор не більше 40% йшло на виробництво, 60% забирав собі телеканал. Також канал, окрім того, повністю забирав гроші отримані від рекламних блоків, які йшли під час ефіру програми.
У даний час продовжую вірити в те, що нова програма буде. Чи буде вона називатись «ГОЛ!» чи по-іншому − покаже час. Бажання створити класну спортивну програму мене не покидає.
− Яка футбольна програма на українському телебаченні у даний час найкраща?
− У колег поки що не все виходить. Якщо розглядати програму телеканалу «2+2» «Про Футбол», то має місце недостатньо професійний підхід в плані ведення і висвітлення подій. Але це − початок шляху і їм потрібен час для того, щоб розігнатись і набрати обертів. Мені, чесно кажучи, дуже прикро, що у веденні програми допускається стільки несерйозності. Гумор, жарт має бути, але не у такій кількості, як зараз. Хочеться досягти легкого ведення, легкої подачі інформації, але поки це більшою мірою «смішки», що межують з блюзнірством. За таких обставин ведучі не сприймаються як люди, які знаються на футболі. Може, це й не є метою, але все одно, якщо у тебе в студії три спеціалісти, то проводити «лікнеп» для себе і думати, що це буде корисно для глядачів неправильно. Глядач вмикає саме футбольну програму і хоче щось почути саме про футбол, а не навколофутбольні жарти, котрі, до того ж, нечасто є доречними. У програмі замало відео, надто багато балаканини.
Якщо говорити про «Третій тайм», то формат вибрано непогано. У цій програмі також багато місця займають жарти, не обходиться без блюзнірства. Однак ведучі − люди, котрі викликають симпатію і їхні жарти справді розважають, а не викликають відчуття обурення у дилетанстві. Принаймні, кажу про свої відчуття. Присутність Леоненка у студії − це своєрідний компроміс між самокритикою футболу і спробою аналізу ключових моментів гри людиною, котра виступала на цьому рівні. Скажу відверто, у футбольному світі «Третій тайм» не сприймають ні тренери, ні футболісти. Але з іншого боку, хто сказав, що програму повинні всі сприймати? Я думаю, що футболістів і тренерів ображає занадто легке, фамільярне ставлення до футбольних персон. Але така програма має право на існування, оскільки не можна робити тільки ікон з футбольних персонажів.
В аналітичному жанрі залишився «Футбольний уїк-енд». Зараз там працює багато людей, які працювали на «ГОЛі!» і саме їхні репортажі там найкращі. Кажу так не лише тому, що я з ними працював, а тому, що, справді, знаю їхній рівень. «Футбольний уїк-енд» мав завжди майстер-клас у виконанні «ГОЛу». Вони повторювали майже все із того, що у свій час робили ми: змінювались відповідно до нас і по нашому шаблону працювали. Зараз вони залишилися самі і неприємно бачити, як ведучий занадто багато собі дозволяє в ефірі: іншими словами переоцінює своє значення у процесі. Йому хотілось би побажати сприймати себе адекватніше у просторі і часі. Адже ведучий у тому форматі, в якому він працює, не той, хто може собі дозволити просторікувати про футбол, кидати зневажливі фрази у бік певних людей. Критикувати треба і звинувачувати при необхідності можна, але аргументовано. Свої думки і погляди завжди треба підкріплювати аргументами. Тоді є шанс стати експертом, думці якого глядач довірятиме. Коли ж людина дозволяє собі демонстрацію типу «я вам зараз всім пороздаю епітетів і навішаю ярликів», то перетворюється з ведучого авторитетної програми на прокламіста, думки якого відповідно й сприймаються я к пропаганда. Аудиторія не дозволяє такого ставлення до себе. Якщо ти вважаєш, що можеш оцінювати футбольні події з високо піднятим носом − то ти уже у медіатруні. Тому його і не сприймають у футбольному світі як спеціаліста.
− Матчі за участю яких команд вам коментувати найцікавіше?
− Цікаво і, навіть би сказав, почесно коментувати матчі команд, які перебувають нагорі турнірної таблиці української Прем’єр-ліги. Ці команди грають у цікавіший футбол. У даний час у мене є змога на «1+1» і на «2+2» коментувати домашні матчі і Металіста, і Динамо, і Дніпра. До цих поєдинків ставлюся з піднесенням. Для мене це − завжди певного роду інтрига.
− Чого не вистачає українським коментаторам?
− Не вистачає професійної освіти, експресії, лексикону. Все банально просто. Звороти нецікаві, примітивні. Тут у приклад можна поставити російських коментаторів, яких, справді, приємно слухати. Потрібно динамічніше коментувати.
Не вистачає школи коментаторів. Якщо була б можливість робити тренінги, семінари, майстер-класи то, звичайно, тоді б рівень зростав. Канали не вважають це за потрібне, але у той же час хочуть мати кваліфікованих коментаторів.
− Як ви ставитесь до Савіка Шустера у якості спортивного коментатора?
− Савік Шустер − не коментатор, однозначно. Савік любить футбол, знається на футболі. Йому для того, щоб коментувати потрібно мати експресію, володіти вмінням коментувати саме гру. Крім того, знати, коли чітко і лаконічно висловити свою думку. Потрібно просто вміти ганяти м’яч. Він, на жаль, цього не вміє. Це не його.
− Важко зберігати нейтралітет до симпатизуючої команди під час коментування?
− Це не важко, але потім все одно звинувачують у тому, що ти вболіваєш за одну команду більше, ніж за іншу. Я стараюсь піднесено коментувати атаку кожної з команд. Атака це завжди загострення − привід підвищувати тембр та більш експресивно коментувати.
Часто хибне враження про симпатію коментатора складається саме через те, що одна команда атакує більше за іншу.
− Який матч чи трансляція у вашому коментуванні вам найбільше запам’яталась?
− Незабутні матчі «Динамо» − «Ольборг» та «Динамо» − «Реал». Також пригадую драматичний поєдинок збірної України з командою Словенії.
Ще хочу виділити цікавий, насичений поєдинок Чемпіонату світу 2006 року Німеччина − Аргентина, який по пенальті виграли німці.
− Прокоментуйте ситуацію з компанією «Поверхность ТВ».
− Наскільки я знаю, там практично весь колектив уже розійшовся через те, що власник не зміг оплачувати зарплату і, відповідно, згорнув виробництво. У свій час на «Поверхности» були усі провідні чемпіонати і, звичайно, прикро, що все закінчилось таким чином, оскільки за час існування вищезазначеної компанії в Україні збільшилось число якісних журналістів та коментаторів, а зараз люди фактично залишились без роботи.
− Що для вас значить статуетка «Телетріумфу»?
− Це висока і приємна оцінка нашої роботи. У 2006 році ми отримали статуетку за «Богатирські ігри», а у 2007-му програму «ГОЛ!» визнали найкращою спортивною програмою року. Звичайно, я радий з того, що зміг досягнути таких висот у галузі телебачення, адже саме на ТБ рівень амбіцій і честолюбства зашкалює. Саме тому завжди потрібно старатись бути найкращим, а не посереднім та сірим і підкорювати все нові й нові вершини.
− Якщо б вам довелось вибирати: працювати прес-аташе у збірній чи коментувати матчі? Щоб ви обрали?
− Обрав би роботу в якості коментатора. Звичайно, працювати у національній команді України − це честь і престиж, але я усвідомлюю той факт, що вічно займати цю посаду не буду. Зараз мені вдається поєднувати, але робота журналіста й коментатора для мене більше значить, ніж прес-аташе. Водночас те, що відбувається зі мною зараз − це нове й особливе. Адже я працюю на команду, і не просту, а головну команду країни. Ії інтереси − на першому місці, тож на даний момент саме ця робота − головна.
− За кого вболіваєте в чемпіонаті України?
− Мені симпатична гра «Карпат», «Дніпра» і «Металіста». Я хочу, щоб вони все ж таки розірвали ланцюг, яких розділяє двійку команд-учасників Ліги чемпіонів і решту. Хочеться, щоб ці команди прогресували.
За «Карпати» вболіваю завжди, але саме зараз приємно усвідомлювати, що львів‘яни демонструють яскраву змістовну гру. І цій команді потрібен розвиток, потрібно, щоби команда ставала сильнішою у тактичному плані. Зараз вони грають на різних фронтах і їм важливо адаптуватись до цього відчуття. Необхідно, щоби була якісна ротацію складу. Зрештою, вірю, що ще цього року «Карпати» не раз нас здивують!
+++
Калитвинцеву дали время до конца года
Sport.tochka.net
14.10.10
У и.о. главного тренера футбольной сборной есть еще один матч, чтобы доказать свою профпригодность Исполкому Федерации футбола.
После того, как Мирон Маркевич ушел из сборной Украины, Исполком ФФУ назначил и.о. главного тренера сборной Юрия Калитвинцева.
Тогда говорилось, что Калитвинцев будет готовить команду к двум сентябрьским матчам − против команд Польши и Чили, после чего должен представить программу развития сборной в ФФУ и Исполком тогда решить убрать приставку и.о. и утвердить Калитвинцева главным тренером, или искать другую кандидатуру.
Но, как видим, к матчу со сборной Бразилии команду также готовил Юрий Николаевич и, похоже и на матч против швейцарцев, который состоится 17 ноября, команду выведет именно он.
sport.tochka.net решил выяснить, когда же сборная наконец получит полноценного главного тренера без различных приставок. Как сообщил sport.tochka.net пресс-атташе сборной Александр Гливинский, Исполком ФФУ после того, как назначил Калитвинцева и.о. главного тренера больше не заседал.
«К матчу со швейцарцами команду точно будет возглавлять Юрий Калитвинцев. А вопрос относительно главного тренера сборной, очевидно, окончательно будет решен на Конгрессе ФФУ, который должен состояться в декабре», − рассказал Александр Гливинский.
Но все указывает на то, что Калитвинцев останется у руля сборной. Тем более, он сам строит долгосрочные планы. Так, после матча с бразильцами тренер пообещал, что в следующем году будет совсем другой подход к формированию состава сборной.
«Этот год у нас экспериментальный, однако уже в следующем все будет по-другому: чтобы даже постучать в дверь сборной, надо будет очень сильно постараться», − заявил тогда Калитвинцев, дав понять, что планирует и дальше работать со сборной.
+++
Сергій Бубка привітав молодіжну збірну
Ffu.org.ua
14.10.10
Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав нашу молодіжну збірну з виходом у фінальну частину чемпіонату Європи-2011.
Президенту Федерації футболу України
СУРКІСУ Г.М.
Старшому тренеру молодіжної збірної України
ЯКОВЕНКУ П.О.
Капітану молодіжної збірної України з футболу
СТЕПАНЕНКУ ТАРАСУ
Гравцям, тренерам та колективу збірної
Шановні друзі!
Від імені Олімпійської сім'ї щиро вітаю з виходом у фінальну частину чемпіонату Європи 2011 року!
Ваш шлях виявився вкрай непростим, але смак перемоги від цього лише приємніший. Ваша гра стала ще одним доказом того, що спорт − це не лише прояв майстерності, а й величезне вольове напруження і бійцівський характер. Ваш успіх − ще одне свідчення того, що Україна багата на молоді спортивні таланти.
Впевнений, що ви відчували підтримку багатотисячної армії любителів футболу в нашій країні, які додавали вам енергії та сил для боротьби.
Щиро бажаю вам міцного здоров'я, єдності та подальших успіхів на міжнародній арені. Нехай фінальна частина чемпіонату Європи стане для вас вдалою і дозволить продемонструвати всі найкращі якості.
Зичу нових перемог та завоювання путівки на Ігри XXX Олімпіади 2012 року в Лондоні!
З повагою,
Сергій Бубка,
президент Національного олімпійського комітету України
+++
U-16: поразка від Ірландії, виграш у Данії
Юнацька збірна України (футболісти 1995 року народження) цими днями бере участь у міжнародному турнірі в Італії разом із командами господарів, Данії та Ірландії.
Змагання, що носять їм’я колишнього віце-президента Антоніо Рокки, що помер у липні 2006 року, підопічні Олександра Петракова почали з поразки від ірландських однолітків. Долю стартової зустрічі вирішив гол Гарі О’Ніла на 42-й хвилині. А ось у другому матчі синьо-жовті здобули перемогу, поклавши на лопатки данців. Усі голи тут були забиті по перерві: українці відзначились на 60-й та 67-й хвилинах, дозволивши суперникам забити лише один м’яч перед фінальним свистком. У заключному турі команда Петракова сперечатиметься з Італією. Нагадаємо, що для української збірної цей турнір є етапом підготовки до відбору Євро-2012 (U-17), що стартує восени наступного року.
Міжнародний турнір (Латіна, Італія)
12 жовтня. Україна − Ірландія − 0:1, Італія − Данія − 1:0.
14 жовтня. Данія − Україна − 1:2, Ірландія − Італія.
16 жовтня. Італія − Україна, Ірландія − Данія.
Склад збірної України:
Воротарі: Богдан Сарнавський («Арсенал» Київ), Ярослав Ставицький («Шахтар» Донецьк);
захисники: Микита Бурда (РВУФК Київ), Тарас Качараба (УФК Львів), Роман Лазарович (BRW-BIK Володимир-Волинський), Василь Сагайдак («Шахтар»), Юрій Ткачук («Металіст» Харків);
півзахисники: Дмитро Білоног, Артем Габелок (обидва − «Шахтар»), Ростислав Русін (РВУФК), Едуард Соболь («Металург» Запоріжжя), Максим Тищенко («Динамо» Київ), Юрій Яструб (УФК);
нападники: Микита Ветров, Олег Ситенький (обидва − «Металург» Запоріжжя), Сергій Каретник («Динамо»), Артем Радченко («Металіст»), Максим Шичка («Олімпік» Донецьк).
+++
В Луганском облсовете задумались о программе развития футбола
Lugansk.proua.com
14.10.10
Председатель Луганского областного совета Владимир Пристюк провел встречу с представителями молодежного совета. На встрече глава облсовета предложил молодежи финансовую поддержку из облбюджета идей, реализация которых позволит прославить Луганщину как край, где молодежи жить интересно и комфортно.
Об этом сообщает пресс-служба Луганской областной организации Партии регионов со ссылкой на пресс-службу облсовета.
На встрече с представителями областного молодежного совета Владимир Пристюк отметил, что приятно удивлен тем, что в регионе активно действует почти полсотни молодежных общественных организаций. По его словам, их сегодняшняя активность − залог того, что завтра будет кому продолжать и начатые сегодня реформы, и реализацию проектов, которые инициирует сейчас областная власть.
В ходе встречи Владимир Пристюк ответил на самые разнообразные вопросы представителей молодежного совета.
Так, говоря о будущем луганской «Зари» он отметил: «Я считаю, что футбол надо развивать − начиная со двора. Потому что сила любого национального футбола − в своих игроках, выращенных здесь же. И мы думаем над тем, чтобы создать областную программу развития этого вида спорта. Что же касается «Зари», я уверен, она снова должна стать тем брендом, по которому мир будет узнавать Луганск. Для этого команда должна, как минимум, войти в первую четверку лидеров украинского чемпионата».
Владимир Пристюк добавил, что сейчас у команды есть заинтересованный инвестор, вместе с которым планируется осуществить программу по серьезной реконструкции стадиона «Авангард». Со своей стороны инвесторы «Зари» уже сделали определенные шаги − начав создание открытых полей.
+++
У «Динамо» будет новая эмблема
Fcdynamo.kiev.ua
14.10.10
Руководство ФК «Динамо» (Киев) приняло решение сменить с нового сезона официальную эмблему. Новая эмблема, разработка которой сейчас ведется, будет учитывать историю «Динамо» и соответствовать традициям команды.
+++
Определен лучший футбольный арбитр XXI века
Apa.az
14.10.10
Баку − АПА. Международная федерация истории и статистики футбола (İFFHS) обнародовала фамилии лучших арбитров первого 10-летия XXI века. Как сообщает apasport.az, немец Маркус Мерк, уже завершивший свою карьеру, с 135 очками признан лучшим в 2001-10-х годах.
Словак Любош Михел стал 2-ым (96), итальянец Пеьрлуиджи Коллина (94) 3-им. Они тоже, как и Мерк, ушли из судейства в связи с возрастом.
В список 60 человек входят и судившие в разное время игры с участием сборной Азербайджана Грехем Полл, Говард Уэбб, Виктор Кассаи. В список, не содержащий представителей Турции, вошли всего 2 арбитра из постсоветского пространства − россиянин Валентин Иванов (15-й) и узбек Равшан Ирматов (37-й).
Ирматов, судивший ряд ответственных игр в финальном этапе прошедшего чемпионата мира был главным арбитром в товарищеских встречах нашей сборной.
+++
ЕВРО-2012
М.Платини положительно оценивает подготовку к Евро-2012
Юрий Банахевич
Укринформ
14.10.10
Президент УЕФА Мишель Платини не видит существенных проблем с подготовкой к Евро-2012 в Польше и удовлетворен прогрессом, который в последнее время осуществляет в этом направлении Украина. Об этом он заявил на брифинге в Варшаве, передает собственный корреспондент УКРИНФОРМа.
Руководитель Союза европейских футбольных ассоциаций отметил, что во время недавней проработки графика проведение матчей ЧЕ-2012 не принималась во внимание другая возможность, чем распределение между странами 4:4. «При подготовке графика турнира мы не видели никаких проблем с равным распределением городов», − отметил М.Платини, отвечая на вопрос о готовности Украины к организации чемпионата. Он также заметил, что проведение турнира является катализатором развития инфраструктуры обеих стран. «Следует помнить, что чемпионат будет продолжаться неделю, а инфраструктура будет служить долго», − подчеркнул он.
Министр спорта и туризма Польши Адам Герш на брифинге подтвердил, что все ключевые инвестиции к Евро-2012 в РП будут выполнены своевременно. В то же время он отметил, что менее важные проекты, не имеющие влияния на проведение турнира, будут завершены с некоторым опозданием. «Но все они будут реализованы быстрее, чем это было бы без проведения чемпионата», − констатировал он.
А.Герш также сообщил, что М.Платини принял его приглашение приехать в следующем году в Польшу во время завершения программы «Оrlik-2012» (строительство 2012 футбольных площадок для молодежи до 2012 года).
+++
УЄФА дякує Україні за гостинність
Ffu.org.ua
14.10.10
До Федерації футболу України надійшов лист, підписаний одним із високопосадовців УЄФА − старшим менеджером із проведення змагань для молодіжних команд і розвитку змагань Клаудіо Негроні. У документі висловлюється подяка за відмінну організацію групових змагань проміжного раунду Кубку Регіонів УЄФА, які приймали Чернігів і Плиски 28 серпня−1 вересня 2010 р.
«Від імені офіційних осіб, присутніх в Україні на проміжному етапі Кубку Регіонів УЄФА, а також команд, які брали у ньому участь, дякуємо Вам і Вашим колегам за відмінну організацію, − йдеться, зокрема, в листі. − Користуючись нагодою, ми також вітаємо Вашу команду «Єдність» (Плиски) з виходом у фінальний раунд, який пройде у червні 2011 року».
+++
Київрада вирішила до Євро-2012 суттєво оновити склад наземного громадського транспорту
УНІАН
14.10.10
Київрада внесла зміни до Міської цільової програми підготовки та проведення у місті Києві фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Київради, за відповідне рішення сьогодні на пленарному засіданні VI сесії Київської міської ради VI скликання проголосували 104 депутати.
Зміни стосуються наземного транспорту у Києві, який до Євро-2012 планується суттєво оновити. Так, за рахунок бюджетних коштів та на умовах фінансового лізингу буде закуплено 210 автобусів, 210 тролейбусів, 46 трамвайних вагонів. За кошти Європейського банку реконструкції та розвитку буде придбано 185 автобусів та 185 тролейбусів.
Доповідач з цього питання заступник голови КМДА Анатолій ГОЛУБЧЕНКО зазначив що дані зміни уже були прийняті різними рішеннями Київради, і проект вноситься, щоб відповідно до вимог УЄФА створити відповідну цільову міську програму. Також вони потрібні для уже розробленого плану мобільності Києва, згідно з яким буде організовано транспортне обслуговування гостей міста під час Євро-2012.
Секретар Київради Олесь ДОВГИЙ, ставлячи питання на голосування, наголосив, що оновлення наземного транспорту відбудеться на вигідних для Києва умовах. «Збільшення та оновлення транспорту нам потрібне не тільки до Євро-2012. Насамперед ми це робимо для киян та гостей столиці. І завдяки цьому рішенню жителям Києва буде набагато зручніше та комфортніше пересуватися рідним містом», − сказав він
+++
На пероні №2 львівського аеропорту почали укладати важкий бетон
Ukraine2012.gov.ua
14.10.10
У Міжнародному аеропорту «Львів» розпочалася укладка важкого бетону на пероні № 2. Роботи здійснюються за допомогою нового бетоноукладального комплексу «SP 1500», який було введено в експлуатацію 11 жовтня. За першу добу роботи було прокладено 2500 кубометрів бетону на перших 370 квадратних метрах перону.
Завершити роботу з укладання важкого бетону планується до кінця жовтня, передає прес-служба Львівської міськради.
Бетоноукладач «SP 1500» фірми «Wirtgen» здатний укладати відразу два шари бетонного покриття. Аналогів придбаному компанією «Альтком» бетоноукладачу в Україні немає.
+++
Евро-2012: Донецк начал борьбу с ксенофобией и нетерпимостью
Donbass-arena.com
14.10.10
Проблема дефицита толерантности в обществе сегодня как никогда актуальна в Европе, а в преддверии Евро-2012 важность ее обсуждения и поиска путей решения не вызывает сомнений ни у кого. В первую очередь это касается тех городов, где пройдут матчи турнира. Именно поэтому 14 октября на «Донбасс Арене» состоялся круглый стол в рамках проекта «Евро-2012: через толерантность в спорте к толерантности в обществе».
Место проведения мероприятия было выбрано не случайно. Сегодня наш город лидирует в сфере национального развития физической культуры и спорта, а новый домашний стадион ФК «Шахтер» стал первым на территории Украины и Польши спортивным объектом, подготовленным к Евро-2012.
− Донецк − уникальный многонациональный город, и этот круглый стол − прекрасная возможность в преддверии чемпионата проанализировать сложные моменты и обменяться опытом, − сказал Александр Лагунин, представитель комитета по физической культуре и спорту Донецкого горсовета.
Организаторами мероприятия выступили Государственный комитет Украины по делам национальностей и религий, Донецкая областная государственная администрация, Восточно-европейский институт развития и Представительство Фонда им. Фридриха Эберта в Украине. А в обсуждении приняли участие представители местных органов власти, силовых структур, общественных организаций этнических сообществ, спортивных клубов и даже волонтеры Евро-2012.
− Сегодня мы выделили не только достижения города и области, но и основные «болевые точки» в вопросе толерантности общества, − рассказала организатор круглого стола Светлана Кузнецова, представитель Главного управления взаимодействия с общественностью и по делам национальностей и религий Донецкой ОГА. − Основным достижением этой встречи является то, что мы определили стратегию взаимоотношений органов власти и общественности в борьбе с проявлениями нетерпимости на ближайшие полтора года, оставшиеся до начала турнира. Общими усилиями мы сможем достойно подготовиться к предстоящему чемпионату и провести его на самом высоком уровне.
+++
До Євро-2012 Донецьку необхідно майже 5 тисяч волонтерів
Сергій Абуков
Укрінформ
14.10.10
До Євро-2012 Донецьку необхідно майже 5 тисяч волонтерів. Про це сказав сьогодні під час круглого столу «Євро-2012: через толерантність у спорті до толерантності в суспільстві» в Донецьку заступник начальника управління з фізкультури і спорту міськради Олександр Лагутін, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
За його словами, наразі вже створено базу даних студентів і старшокласників, до якої внесено 1,5 тисячі осіб. Ще дві тисячі анкет знаходяться у ВНЗ. Саме профкоми цих навчальних закладів збирають інформацію про тих, хто бажає стати волонтерами.
У волонтерів будуть різні завдання − від супроводу гостей до надання медичної допомоги. «Є дві основні вимоги до кандидатів у волонтери: це вік старше 18 років і знання іноземної мови», − сказав він.
+++
Региональные печатные СМИ
ФУТБОЛ
ПАУЗА В ЧЕМПИОНАТЕ ПРЕМЬЕР-ЛИГИ
Крымские известия (АР Крым)
14.10.10
Две недели футбольные команды премьер-лиги «отдыхали». Пауза в чемпионате вызвана участием сборных команд Украины в официальных и товарищеских матчах.
Молодежная команда (главный тренер Павел Яковенко) показала высокий уровень игры, победив сверстников из сборной Голландии − 3:1 (при том, что встреча проходила в Роттердаме). А ведь футболисты этой страны стали финалистами недавно состоявшегося чемпионата мира, и вполне естественно, что молодые ребята стараются подражать старшим. График игр обеих команд складывался так, что матчи у них проходили с разницей в день-два, и главный тренер сборной Украины Юрий Калитвинцев практически не мог привлекать молодую поросль в основной состав, хотя пять-шесть человек претендуют на это. Похоже, к финалу чемпионата Евро-2012 так оно и случится, и наша сборная с честью сыграет в финальном матче в Киеве.
Федерация футбола Украины так спланировала календарь товарищеских встреч нашей команды, что пришлось сыграть подряд два матча с Канадой и Бразилией. Но если сборная Украины, как говорится, «унесла ноги» во встрече с канадцами, получив спасительную ничью (2:2), то в матче с бразильцами ничего противопоставить не смогла.
Действительно, эти кудесники мяча, в основном молодежь, вели себя на поле достаточно уверенно, не включая даже высоких скоростей. Забив два эффектных гола, они напомнили всем, кто смотрел транслировавшийся из Лондона матч по телевидению, что бразильцы − пятикратные чемпионы мира. Этим все сказано.
Проиграв серьезному сопернику, притом в отсутствие Андрея Шевченко, наша сборная, надо заметить, временами показывала неплохую игру. Удалось даже забить гол, правда, не засчитанный арбитром. Ну, а если добавить, что ворота команды Бразилии трижды спасали перекладина и штанги, то можно себя утешить, что большой трагедии в поражении украинцев вовсе нет. Редко кто выигрывает у Бразилии.
Перейдем к футбольным проблемам внутри страны. Видимо, недалек тот час, когда главного тренера сборной Украины Юрия Калитвинцева сменит другой руководитель. Возможно, это будет тренер молодежной сборной Павел Яковенко. По крайней мере, такая информация уже сорвалась c уст Григория Суркиса и прозвучала в эфире футбольного уик-энда по телеканалу «Украина».
А тем временем первая украинская лига провела очередной 15-й тур. Вот его результаты: «Закарпатье» − «Нива» − 3:0, «Феникс-Ильичевец» − «Крымтеплица» − 1:2, «Арсенал» − «Прикарпатье» − 3:2, ФК «Львов» − ПФК «Александрия» − 0:3, «Звезда» − «Буковина» − 3:3, «Энергетик» − «Гелиос» − 1:1, «Днестр» − «Нефтяник-Укрнафта» − 1:2 и «Сталь» − «Динамо-2» − 2:2.
Крымские любители футбола болеют за наши три команды. Более чем убедительно выглядит молодежненская «Крымтеплица», набравшая после двух побед 28 очков и разместившаяся на третьей ступеньке турнирной таблицы. Но, как говорится, в затылок ей дышат сразу пять преследователей. Уверенно выступает и армянский «Титан», несмотря на то, что он − дебютант первой лиги. У команды 21 очко и игра в запасе с «Черноморцем» на своем поле.
Откровенно пробуксовывает «Феникс-Ильичевец». Сказывается сложная экономическая ситуация, коснувшаяся крупнейшего в стране мариупольского металлургического комбината им. Ильича, который финансирует этот футбольный клуб. Денежные проблемы так задели команду, что игроки даже отказывались выходить на поле в поединке с «Крымтеплицей». Президенту клуба «Феникс-Ильичевец» Андрею Рюмшину пришлось проявлять находчивость и методы убеждения, чтобы не сорвать крымское дерби.
Следующий тур в премьер-лиге состоится 16 октября, в котором симферопольская «Таврия» принимает «Ильичевец», а ПФК «Севастополь» играет в Киеве с «Оболонью».
+++
Перед канікулами
Гарринальд Немировский
Крымское время (АР Крым)
14.10.10
Кажется, только-только стартовал отборочный этап «Евро-2012», а его участники, распределенные на девять групп, уже успели сыграть почти половину запланированных поединков. После матчей 17 ноября Финляндия − Сан-Марино и Хорватия − Мальта они отправятся на зимние каникулы и лишь 25 марта будущего года продолжат сражение за вакансии на решающую часть первенства. По многочисленным просьбам читателей «Крымской правды» мы расскажем о том, как обстоят дела в каждой отборочной группе перед уходом на каникулы.
Явные фавориты
Таковыми уже успели себя зарекомендовать сборные Испании, Нидерландов, Германии и Норвегии. Что касается первой троицы, то в их высоком рейтинге вряд ли кто-нибудь сомневается. Испанцы ныне на вершине континентального футбола, они − действующие чемпионы мира и Европы. Голландцы на «Мундиале-2010» были вторыми, а немцы − третьими. Ну а что касается норвежцев, то после неудачи в отборе к чемпионату мира они смогли сделать должные выводы.
Группа «A» (Германия, Турция, Австрия, Бельгия, Казахстан, Азербайджан). Немецкая «бронемашина» смогла уверенно раздавить все «легковушки» на своем пути, обыграв турок − 3:0, бельгийцев − 1:0, казахов − 3:0 и азербайджанцев − 6:1. Сохранив «африканский» состав, они продемонстрировали всем, что не собираются уступать кому-нибудь из соперников по групповому турниру «прямой» билет на «Евро-2012» (он выдается команде, занявшей первое место), причем хотят туда прибыть в «мягком» вагоне. Поэтому всем остальным их соперникам, прежде всего австрийцам, туркам и бельгийцам, необходимо не только внимательно готовиться к поединкам между собой, но не оплошать во встречах с записными аутсайдерами − азербайджанцами и казахами. Например, бельгийцы, играя дома, не сумели переиграть австрийцев (4:4), а в гостях проиграли туркам (2:3).
А последние недооценили своих соседей из Азербайджана и в Баку были ими биты с минимальным счетом (0:1). Сборная Германии отправилась на зимние каникулы без потерь − двенадцать очков из двенадцати возможных. У австрийцев − семь очков, но из девяти возможных, а у турок − шесть, но после четырех поединков.
Группа «E» (Нидерланды, Швеция, Финляндия, Венгрия, Молдавия, Сан-Марино). Голландцы, как и немцы, не церемонятся с любым соперником. Они уже успели «снять скальпы» со шведов (4:1), финнов (2:1), молдаван (1:0), сан-маринцев (5:0). Эти результаты позволили футболистам из Страны тюльпанов в хорошем настроении, с двенадцатью очками из двенадцати возможных уйти на зимние каникулы. Единственное, что огорчило поклонников «оранжевых», так это то, что молодежная сборная страны не будет бороться за титул чемпиона Европы-2011, уступив право сверстникам (U-21) из сборной Украины в двух принципиальнейших стыковых матчах − 1:3 и 2:0. Наконец-то начинает оживать сборная Венгрии, некогда одна из сильнейших команд Европы, которая, уступив шведам − 0:2, остальные три матча смогла выиграть, в том числе у сан-маринцев с рекордным пока счетом (8:0), и занимает вторую позицию в группе вслед за голландцами.
Группа «H» (Португалия, Дания, Норвегия, Кипр, Исландия). Победив фаворита этой отборочной группы португальцев − 1:0, норвежцы почувствовали, что могут подсушить свою подмоченную репутацию, и одолели в упорной борьбе киприотов и исландцев (по 2:1). А тут им на помощь подоспели и киприоты, в гостях добывшие ничью у португальцев (4:4). Теперь норвежцы со стопроцентным показателем − девять очков − опережают на два очка португальцев, а датчане с шестью очками находятся на третьем месте.
Группа «I» (Испания, Чехия, Шотландия, Литва, Лихтенштейн). Сборная Испании подтвердила свой класс в играх с шотландцами − 3:2, литовцами − 3:1 и лихтенштейнцами − 4:0. По всему чувствуется, что второе место, сохраняющее определенные шансы на участие в «Евро-2012», будут оспаривать чехи и шотландцы. Сейчас преимущество у первых: они обыграли британцев -1:0, но умудрились проиграть на родном стадионе литовцам − 0:1. Пока же во главе таблицы испанцы − девять очков, они опережают чехов на три очка.
Поскользнуться, но не разбиться
В числе тех, кого ждут через полтора года на «Евро-2012», специалисты называют сборные Франции и России. Но надо же так случиться, чтобы эти команды проиграли первые же отборочные матчи да еще на своих полях. Однако поскользнуться еще не значит разбиться.
Группа «B» (Россия, Словакия, Ирландия, Македония, Армения, Андорра). Очередной голландский специалист, на этот раз «обрусевший» в питерском «Зените», Дик Адвокат, встал у руля сборной наших друзей-соседей.
И ему, как и его предшественнику и земляку Гусу Хиддинку, «дорогу перебежала» сборная Словакии, в начале отбора обыгравшая россиян на их поле (1:0). Но мощной команде Адвоката быстро удалось прийти в себя, одержать три победы и возглавить группу перед почти пятимесячными каникулами. Хотя выигрыши у Андорры (2:0), Ирландии (3:2), Македонии (1:0) были достигнуты, по словам самих футболистов, не на классе, а на зубах. Ну а к сенсациям этой группы отнесем поражение тех же словаков от армян (1:3). Самая значительная победа в истории сборной Армении воодушевила наших бывших соотечественников, и сейчас они, имея семь очков, вместе с ирландцами и словаками отстают на два очка от россиян.
Группа «D» (Франция, Румыния, Босния и Герцеговина, Белоруссия, Албания, Люксембург). Поклонники футбола еще не забыли, как опростоволосилась на «Мундиале-2010» сборная Франции, знававшая дни триумфа на чемпионатах мира и Европы. После провала в ЮАР была проведена кардинальная чистка ее рядов. Новым тренером стал знаменитый в прошлом игрок сборной Лоран Блан. Но свой первый же отборочный поединок «трехцветные» проиграли в Париже сборной Белоруссии (0:1). Однако не стали посыпать головы пеплом, а делом доказали, что французский футбол богат молодыми чернокожими талантами, для которых страна является родиной, ведь подавляющая часть из нового пополнения сборной − выходцы из семей эмигрантов из бывших французских колоний. И пришли победы с одинаковым счетом 2:0 над румынами, боснийцами, люксембуржцами, выведшие французов в лидеры группы (9 очков). На одно очко отстают белорусы, которые пока сохраняют после четырех матчей свои ворота на замке. Однако если «сухую» ничью с румынами можно считать для наших друзей успехом, то аналогичное «достижение» с люксембуржцами, увы, провалом.
Настоящее открытие
Им, вне всяких сомнений, стала сборная Черногории, которая в прежние времена, будучи еще одной из республик Югославии, не выделялась достижениями на международной арене. И вдруг такой прорыв!
Группа «G» (Англия, Швейцария, Болгария, Уэльс, Черногория). Когда черногорцы на своем поле с минимальным счетом обыграли валлийцев (1:0), а затем − болгар (1:0), многие болельщики в Европе посчитали эти результаты случайностью. Но, когда они отправились в гости к весьма авторитетной сборной Швейцарии и там отпраздновали победу с таким же счетом, о черногорцах заговорили, как о «везунчиках». И только после того, как они сыграли вничью (0:0) со сборной Англии, их признали все как достойного соперника, по праву с десятью очками возглавившего группу. От них на три очка отстают родоначальники футбола, у которых, правда, в запасе есть еще игра с валлийцами.
К сожалению, подобного возмутителя спокойствия, как черногорцы, нет в группе «F» (Хорватия, Греция, Израиль, Латвия, Грузия, Мальта). Пока в ней лидируют с восемью очками греки, выигравшие матчи у израильтян (2:1) и латышей (1:0) и завершившие вничью поединки с Хорватией (0:0) и Грузией (1:1). Ничья на своем поле с греками не позволила хорватам выйти на первое место. Они отстают от лидера на одно очко. Уникального для себя результата добились грузины. Сыграв четыре поединка, они победили мальтийцев, а с остальными соперниками поединки завершили вничью.
Скандал в Генуе
Абсолютно никаких предпосылок не было перед матчем Италия − Сербия в Генуе, чтобы этот поединок в группе «C» (Италия, Сербия, Северная Ирландия, Словения, Эстония, Фареры) не состоялся. Правда, сербских болельщиков до глубины души потряс тот факт, что их любимцы на родном стадионе проиграли сборной Эстонии (1:3), которую «фаны» и за соперников не считали. Поэтому и решили отправиться в Геную, чтобы выразить свое возмущение «зажравшимся итальянцам» (большинство игроков сербской сборной играют в итальянских клубах серии «А»). Они встретили автобус, привезший сербов на стадион, а заодно и наряды полиции градом камней, бутылок и прочих метательных снарядов, да так, что вывели из строя сербского вратаря Владимира Стойковича. Команды вышли на разминку, а вакханалия на трибунах не стихала. В ход пошли петарды, всевозможные горящие предметы. Словом, матч был сорван. Слава Богу, что обошлось без жертв. Теперь слово за УЕФА. Какое им будет принято решение: разрешить переигровку без зрителей или засчитать сербам поражение за безобразное поведение их болельщиков, пока неясно. А итальянцы вместе со словаками, набравшими тоже семь очков, ходят в лидерах группового турнира. Следует отметить и то, что одним очком наконец-то разжились Фареры, взявшие его у сборной Северной Ирландии (1:1).
+++
Проиграли. Но на чемпионат едем
Александр Беленький
Рабочая газета (Киевская область)
14.10.10
Несмотря на поражение в домашнем матче от голландцев − 0:2, молодежная сборная Украины завоевала путевку на чемпионат Европы.
НАПОМНЮ, что 8 октября подопечные Павла Яковенко на чужом поле одержали более отрадную победу − 3:1. Два мяча в нашей команде забил защитник донецкого “Шахтера” Сергей Кривцов, еще один точный выстрел на счету Евгения Коноплянки из “Днепра”.
В отборочном цикле к европейскому первенству наши молодые таланты не уступили соперникам ни разу. На стадии плей-офф жребий выбрал для Дениса Бойко и его партнеров одну из сильнейших сборных Старого Света − Нидерланды. Но и соотечественников знаменитого Йохана Кройфа украинцы сумели обыграть по сумме двух поединков.
Восьмерку финалистов Евро-2011 составили команды Англии, Беларуси, Дании, Исландии, Испании, Украины, Чехии и Швейцарии.
Жеребьевка финального турнира состоится 9 ноября в Ольборге. Звание сильнейшей молодежной дружины континентального первенства будет разыгрываться 11-25 июня будущего года в Дании. Напомню, что квартет полуфиналистов получит право сыграть на футбольном турнире летних Олимпийских игр в Лондоне.
Шестнадцать тысяч зрителей, заполнивших трибуны киевского стадиона имени Лобановского, овацией проводили героев отборочной кампании − Дениса Бойко, Романа Зозулю, Андрея Ярмоленко, Дениса Гармаша (все − “Динамо”), Сергея Кривцова и Тараса Степаненко (“Шахтер”), Богдана Бутко из “Волыни”, Николая Морозюка из донецкого “Металлурга”, Артема Путивцева из “Ильичевца”, Владимира Чеснакова и Евгения Селина (“Ворскла”), Олега Голодюка из львовских “Карпат”.
+++
Торік «Карпати» динамівцям не програвали…
Андрій Воронич
Високий Замок (Львівська область)
14.10.10
Як буде цього року, дізнаємося в суботу, 16 жовтня
У центральному матчі 13-го туру чемпіонату футбольної Прем’єр-ліги київське «Динамо» прийматиме в суботу, 16 жовтня, львівські «Карпати». Після поразки на «Донбас Арені» від «Шахтаря» кияни прагнуть сатисфакції…
Утім, «зелено-білі» вирушають до столиці не для того, аби здатися «біло-блакитним». Торік «Карпати» зіграли з «Динамо» дуже успішно − у Києві внічию 1:1, а у Львові перемогли 1:0. Чому б не повторити це досягнення? А можливо, перевиконати «план»? Щоправда, наставник «зелено-білих» Олег Кононов має певні проблеми зі складом. Хоча відновилися Голодюк і Ткачук, зате травмовано Батисту, випали з обойми Кожанов і Годвін (вони займаються за індивідуальним планом), пропустять матч із «Динамо» через дискваліфікацію Худоб’як і Кополовець… Головна надія львів’ян в атаці − Олег Кузнецов. Він уже забивав «Динамо»… В обох командах є гравці, що грали за першу й молодіжні збірні України. Очевидно, чиї збірники швидше відновляться, та команда й матиме перевагу.
На луцьку «Волинь» чекає в Харкові суворий екзаменатор − «Металіст». У Донецьку маємо дербі «Металург» − «Шахтар». Запорізький «Металург» натомість спробує здобути такі потрібні йому очки у виїзному матчі з «Кривбасом».
Решта матчів 13-го туру: «Таврія» − «Іллічівець», «Оболонь» − «Севастополь», «Ворскла» − «Арсенал», «Дніпро» − «Зоря».
А тим часом…
«Карпати» підписали контракт з бразильським форвардом Тіаго Альберто Констанція (1984 р. н.). Термін дії контракту − до кінця 2013 року. Тіаго свого часу захищав кольори роттердамського «Феєнорда», тираспольського «Шерифа» та бухарестського «Динамо».
+++
Україна їде в Данію на Євро-2011!
Андрій Воронич
Високий Замок (Львівська область)
14.10.10
Аби здолати за підсумком двох матчів збірну Нідерландів, «синьо-жовтим» вистачило й домашньої поразки 0:2
Молодіжна збірна України з футболу (U-21) у повторному матчі двобою за путівку на фінальний турнір чемпіонату Європи поступилася в Києві ровесникам із Голландії 0:2. Проте за рахунок виїзної перемоги 3:1 підопічні Павла Яковенка завоювали право зіграти у фінальному турнірі Євро-2011 у Данії.
Павло Яковенко як відчував щось, коли після першого матчу говорив, що «приймати поздоровлення зарано, у цьому протистоянні ще не все вирішено»… Клопотів наставнику «молодіжки» додала травма ключового гравця оборони Ярослава Ракицького з «Шахтаря» (його замінив Артем Путівцев з «Іллічівця»).
Голландці, яких тренує Корнеліус Пот, порівняно з першим матчем плей-оф суттєво змінили свій склад. Гості, яким нічого було втрачати, активніше почали поєдинок, але надійно діяв на рідному стадіоні воротар «Динамо» Денис Бойко. І все ж під кінець тайму м’яч влетів у ворота українців. Нападник «Херенвена» Бас Дост пробив повз кількох оборонців і воротаря. Напруга в матчі зросла ще більше, коли на початку другого тайму голландці провели другий гол. Півзахисник «НЕК Неймекен» Джон Госсенс ударом сходу з лінії штрафного пробив впритул зі штангою.
До завершення матчу залишалося ще 35 хвилин. Голландцям достатньо було забити лише один гол, аби за підсумком двох матчів здолати українців. Але не судилося. Наша збірна з виходом на поле карпатівця Олега Голодюка та Ярослава Гармаша з «Динамо» нарешті налагодила гру в центрі поля. Українці почали проводити небезпечні контратаки, змушуючи вступати в гру голкіпера Нідерландів Тіма Крула. Активно підтримували нашу збірну й глядачі, які цього разу майже повністю заповнили стадіон «Динамо», що так рідко буває на матчах «біло-голубих» і збірної України.
Після гри Павло Яковенко заявив: «Сьогодні нам десь пощастило… У нас був хороший настрій на гру, було почуття патріотизму й відповідальності. Перед грою мені зателефонував Григорій Суркіс і пообіцяв преміальні за перемогу та вихід на континентальну першість. Я підійшов до капітана нашої команди й запитав у Тараса, чи потрібно повідомляти команді про такий фінансовий стимул. Але Степаненко мені відповів однозначно: преміальні не важливі, команда буде грати за свою країну − за Україну».
Наступного року на полях Данії за медалі Євро-2011 і путівки на Олімпіаду-2012 боротимуться, крім команди господарів, збірні Англії, Білорусі, Ісландії, Іспанії, України, Чехії і Швейцарії.
+++
Випробування Бразилією
Валерій Валерко
Київська правда (Київська область)
14.10.10
Історичний, бо найперший матч українців з латиноамериканським флагманом світового футболу став омріяною, однак не парадною, а скоріше повчальною подією для нашої національної команди.
Ви нам заб'єте, скільки зможете, а ми вам − скільки захочемо, але завжди більше, аніж ви.
Цей широковідомий в усьому світі визначальний постулат бразильського футболу нарешті приміряли до себе й українці. Відтак переконалися не з чужих слів: частка правди в ньому й справді значна.
Однак збентежило зовсім інше. Більшість українських збірників повірила в магію бразильської вищості задовго до омріяного нами матчу, а тому й не змогла приборкати горезвісного тремтіння в колінах. Зважаючи на це, гострого протистояння гідних один одного суперників у британському місті Дербі так і не відбулося. П'ятиразові чемпіони світу, навіть виступаючи експериментальним складом, ледь не пішки довели зустріч до переможного фіналу, цілком задовольнившись двома по-бразильськи віртуозно забитими м'ячами. Натомість українці не змогли відзначитися не те що голом − бодай натяком на нього.
Але розчарував не результат, а загальна постава нашої команди. Надмірно боязкі та скуті, футболісти в одностроях українського забарвлення нагадували шахіста масового розряду, якому волею випадку зовсім несподівано випало змагатися з упевненим у своїх силах гросмейстером міжнародного класу. Це до болю знайоме майже кожному з нас відчуття цілковитої безпорадності та безнадії не зміг приховати й екран абсолютно байдужого до людських переживань телевізора.
Перелякалися і оконфузилися. Буває. Протистояння бразильцям ламали й значно досвідченіших опонентів.
Однак важливіше, що таки зіграли. Що «поглянули» самі на себе вимогливими бразильськими очима. Що зрозуміли, чого насправді варті в умовах фактично безперервного ігрового цейтноту…
Не забуваймо: жовтневі спаринги ми грали також експериментальним складом. Без юних, але вже апробованих у змаганнях високого міжнародного рівня Ракицького, Коноплянки, Ярмоленка, Зозулі, Гармаша. Вони спроможні підсилити й головну футбольну дружину країни уже найближчим часом. А тому висновок з уроку невдалого назагал випробування бразильцями повинен стосуватися не стільки персоналій, скільки шляху, що ним має простувати до Євро-2012 національна команда України.
Помилитися в цьому виборі не можна апріорі.
Бразилія − Україна − 2:0 (Алвеш, 25, Пату, 64). Україна: Дикань − Федецький, Мандзюк, Кучер, Романчук − Гусєв (Худоб'як, 46), Тимощук, Ротань, Алієв, Польовий (Гай, 73) − Милевський (Селезньов, 61). Тренер Юрій Калитвинцев.