Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Футбол на Закарпатті ще живе завдяки ентузіастам і спонсорам

Ярослав Світлик

Zakarpattya.net.ua

22.09.10

Голова Федерації футболу Закарпаття Михайло Ланьо − про чемпіонат області, Євро ’2012, наслідки кризи і меценатство у спорті

Ставши чотири роки тому головою Федерації футболу Закарпаття, бізнесмен Михайло Ланьо взявся за нову для себе роль − чиновника. У спадок йому дісталося, м'яко кажучи, не надто успішне господарство. Проте бізнесмен, котрий має чотири власні фірми, де працює понад 600 людей, поставив роботу на нові рейки. Звісно, не сам.

Коли розпочинав відновлювати обласне футбольне господарство, він заручився підтримкою команди однодумців, що формувала попередню владу, депутатів обласної ради і заможних людей, що люблять гру мільйонів. І справа пішла. Проте тепер, коли криза й далі мучить економіку, а влада на місцях почала ігнорувати проблеми розвитку футболу, Михайло Ланьо стурбований.

Нині футбол тримається на спонсорах

Голова ФФЗ не впевнений, чи вдасться зберегти досягнення останніх кількох років. Ба більше: якщо влада в районах не підтримуватиме розвиток спорту № 1, він узагалі може зникнути. І це не перебільшення.

  

− Мушу визнати, що криза дуже сильно вдарила по розвитку нашого футболу, − розпочинає розмову голова ФФЗ. − Судіть лиш з одного факту: на початку року ми зареєстрували учасниками обласного чемпіонату 14 команд, але сьогодні в нас залишилося лише 12 клубів. Двоє учасників («Говерла» (Ясіня) та «Бужора» (Іршава). − Авт.) знялися з розіграшу вже в ході першості. Думаю, піти на таке рішення керівників іршавського і ясінянського клубів змусила криза, фінансові проблеми. На жаль, влада на місцях сьогодні працює дуже погано. А якщо футболу не буде допомагати верхівка, то скоро його в нас узагалі не буде...

− Щось то вже дуже песимістична картина виходить...

− Так воно є, на жаль. І так буде. Якщо влада не помагатиме, то за кілька років утратимо й те, що так важко відновлювали. Бо нині футбол виживає лише завдяки спонсорам. Подумайте: хіба це підтримка влади, коли команді виділяють 10−15 тисяч гривень на рік? За ці гроші реально утримувати клуб? Я думаю, що за таку суму не можна цілий рік сторожа на стадіоні наймати. А в нас є команди, яким влада зовсім не допомагає. Вони тримаються на плаву лише завдяки людям, які люблять футбол.

− Тобто, якщо я правильно розумію, районні адміністрації й місцеві ради нині взагалі не фінансують команди, і футбол у нас ще живе лише завдяки ентузіастам?

− По суті, так і є. Не можна казати, що всі райони плюнули на місцевий футбол, дехто старається допомагати. Але таких керівників органів місцевого самоврядування дуже мало. Зауважте, що, як тільки я почав працювати, на участь у чемпіонаті області заявилося 16 команд, через рік їх стало 17, а тепер маємо 12. А все через те, що попередня команда, яка була при владі на Закарпатті, більше уваги надавала розвитку футболу, а нині до цих проблем з порозумінням ставиться, може, половина районних державних адміністрацій. Принаймні так мені говорять президенти клубів.

− Виходить, нині треба тиснути на владу, бо інакше закарпатський футбол може й не пережити кризовий період?

− Як голова Федерації футболу Закарпаття завжди буду критикувати владу, якщо вона виділятиме мало грошей на футбольні команди. З одного боку, я розумію ситуацію, знаю, що, крім спорту, владі треба думати і про школи, дитячі садочки, лікарні, ФАПи, будинки культури тощо. І криза справді боляче вдарила по економіці, тож на все грошей не вистачає. Але, з іншого боку, я очолюю Федерацію і маю вболівати за свою справу.

Скажімо, дуже добре, що обласна рада виділила гроші на будівництво спортивних майданчиків і цього року в області мають відкрити, якщо не помиляюся, два десятки нових споруд. Проте мені дуже шкода, що в Хусті і Тячеві пропали хороші команди. У цих районах завжди були сильні школи, прекрасні традиції. А нині їх нема. Бо прийшов голова адміністрації чи, наприклад, мер міста Хуста, який не любить футбол, − і все, команди не буде. Якщо в районній чи міській раді немає депутатів, які б постійно порушували цю проблему, − не буде й футболу.

Закарпаття ще непогано виглядає

Свого часу, ставши головою Федерації футболу Закарпаття, Михайло Ланьо зумів активізувати навколо спільної справи багатьох колег із обласної ради й друзів-бізнесменів. Коли знайшлися гроші, почали вирішуватися проблеми. Крім того, ФФЗ налагодила співпрацю і з Радою президентів клубів, що беруть участь в обласному чемпіонаті. І сьогодні на тлі інших областей України наш край виглядає ще непогано.

− Казати, що в нас самі лише проблеми, не можу, − продовжує розмову Михайло Іванович. − Постійним є чемпіонат області у вищій лізі, відбувається регулярна дитяча першість, організували ми й свою Лігу чемпіонів. Хотілося б запровадити й змагання серед ветеранів, але доводиться відкласти реалізацію цієї ідеї на кращі часи. Та все-таки найголовніше завдання ми за ці чотири роки виконали: удалося піднести рівень обласного чемпіонату, і завдяки цьому вболівальник знову повернувся на стадіони. Адже футбол − чи не єдиний у нас масовий вид спорту, на який люди ходять відпочити.

− Минулого року всерйоз обговорювалася ідея організувати ще одну лігу обласного чемпіонату. Ця ідея ще жива?

− Так, про ще одну лігу говориться й тепер. Її прихильники правильно бачать перспективу: нам би треба першу лігу, яка б дозволила підтягти рівень хороших сільських команд. Але головна перепона та ж сама: не вистачає коштів. Транспорт, переїзди, добові футболістам, оплата роботи суддів, внески у федерацію − це все гроші. А нині їх немає. Утім добре вже й те, що в нас команди грають у районних першостях. Бо тривалий час такі чемпіонати просто не проводилися.

− До речі, така ситуація всюди? Чи в інших областях справи йдуть краще?

− Багато де ще й гірше становище. У Тернополі, наприклад, у першості області грає тільки 8 команд, і розпочалася вона лише місяць тому. Або інший приклад: ми за рік звели в Мукачеві Будинок футболу (будівництво велося за особисті кошти Михайла Ланя. − Авт.), а в Полтаві, де й Федерація футболу України допомагала, і обласні спілки підсобляли, його споруджували, може, років десять. У нас  ще нормальна ситуація, бо люди люблять футбол і підтримують його власними грошима.

− До речі, якщо припустити, що в держави є гроші на спорт, на вашу думку, який відсоток фінансування потрібен для нормального розвитку місцевого футболу?

− Держава мала б допомагати бодай на 30 відсотків. Тоді спонсори  радо виділяли б інші 70 відсотків. Я вже не кажу про 50 %. Давали б хоча третину, повірте, у нас би був прекрасний футбол. Але ж не дають.

− А кошти, які виділяються з обласного бюджету, не рятують ситуації?

− Відколи працюю на цій посаді, стараюся в першу чергу витрачати спонсорські, а не бюджетні гроші. Так, обласна рада виділяє Федерації 300 тисяч гривень на рік. Але я ще жодного разу не витратив їх усі, ніколи не купував за них форму чи м'ячі. Бюджетні гроші даємо дітям, коли їдуть на збори чи турніри; ветеранам, коли беруть участь у чемпіонаті України, підтримуємо жіночий футбол. А решта витрат − на спонсорських плечах.

− Це стосується й різноманітних ювілейних турнірів пам'яті ветеранів?

− Так, це, до речі, ще одна справа, яку ми обов'язково продовжуватимемо. Адже люди прославляли закарпатський футбол, створили нашому краю імідж землі, багатої на таланти. І було б несправедливо, якби нащадки не пам'ятали цього й не віддячували б шаною. Наприклад, зовсім недавно провели турнір, присвячений 75-літтю знаменитого капітана київського «Динамо» Василя Турянчика. Між іншим, до ювілею міська рада Мукачева вдостоїла Василя Юрійовича звання Почесного громадянина міста. 

Про Калитвинцева, Євро-2012 і правильний бізнес

Окрім того, що Михайло Ланьо керує обласним  футболом, він також є членом виконкому Федерації футболу України. Тож ми скористалися нагодою дізнатися більше про справи національної збірної, про те, хто може стати тренером головної футбольної команди країни, і про можливі вигоди Закарпаття від Євро -2012.

− Михайле Івановичу, ви брали участь в останньому засіданні виконкому ФФУ, де вирішували тренерство Юрія Калитвинцева. Як вважаєте, він очолюватиме збірну й далі?

− Поки що Калитвинцев виконує обов'язки, йому довірили команду на кілька матчів. Федерація подивиться, як збірна проведе ці ігри, і, якщо повірить у тренера, укладатиме з ним контракт уже на період підготовки до домашнього Євро. На мою думку, Калитвинцев перспективний. Він знаходить спільну мову з футболістами, а це нині найголовніше. Треба, щоб тренер мав порозуміння з гравцями і зміг дати їм настрі́й на гру. Побачимо, чи йому це вдасться.

− Багато говориться про те, що треба запрошувати тренера з-за кордону. Серед керівників ФФУ є прихильники когось із іноземців?

− Колись Григорій Суркіс думав запросити іноземця. Луческу, як відомо, відмовився, і в підсумку взяли Маркевича. Особисто я вважаю, що закордонний фахівець нам обійдеться надто дорого. Наші спеціалісти набагато дешевші. Так, можливо, було б краще, якби збірну готував іноземець. Але на сьогодні маємо Калитвинцева. Хай тренує.

− В Україні покладають великі надії на Євро-2012 як інвестицію в нашу економіку. Як вважаєте, Закарпаттю перепаде своя частка грошей? 

− Ми − прикордонна зона, тож зрозуміло, що через нашу область їхатимуть тисячі вболівальників. Вже ясно, що команди в нас розміщуватися не будуть. Варто визнати: нині не маємо бази, де б могла зупинитися збірна на період усього чемпіонату. І, думаю,  створити її вже не встигнемо. Адже потрібно запропонувати не тільки якісне футбольне поле, а й інфраструктуру: готель, ресторан, обов'язково басейн. Тому розраховувати можна насамперед на прибутки від обслуговування вболівальників. 

− Тобто зароблять готелі і ресторани?

− Головна ставка робиться на готелі. Але їх потрібно мати, а я поки що не бачу, аби вони будувалися. Найголовніше, щоб були нормальні дороги, стоянки, ресторани і готелі. Або хоча б невеликі мотельчики, де люди зможуть переночувати. І ще дуже важливо, щоб ціни виявилися нормальними. Нині, наприклад, в Австрії в придорожньому мотелі можна переночувати за 30 євро. У нас уже тепер ціни вищі, а під час чемпіонату Європи їх іще утричі піднімуть, щоб за кілька тижнів заробити якнайбільше. Наш народ звик до одноразового бізнесу: раз урвати копійку, а далі − як Бог дасть. Ми вже поспішаємо рахувати прибутки від Євро, а спочатку годилося б навчитися правильно вести бізнес...

+++
ЕВРО-2012

Ньон та офіційний Київ звіряють годинники

Ffu.org.ua

22.09.10

У вівторок, 21 вересня, в штаб-квартирі УЄФА відбулося чергове засідання Наглядової ради ЄВРО-2012. Українську сторону на ньому представляли: президент ФФУ Г. Суркіс, керівник МОК «ЄВРО-2012 Україна» М. Лубківський та директор Національного агентства ЄВРО-2012 В. Ковалевський.

На порядок денний робочої зустрічі було винесене широке коло питань, які стосуються підготовки та проведення фінального турніру ЄВРО-2012 в Україні та Польщі на найвищому рівні. Зокрема, констатовано факти поглиблення взаємодії між двома приймаючими країнами у рамках міжурядового співробітництва, а також співпраці між приймаючими містами за принципом: «дві країни − один турнір». Відзначено, що дієвими механізмами його реалізації є Польсько-українська міжурядова угода про співробітництво щодо фінального турніру ЄВРО-2012 та Рада Міст ЄВРО-2012.

Значну увагу під час засідання Наглядової ради було приділено аналізу стану реалізації інфраструктурних проектів. Експерти УЄФА відзначили відчутний прогрес, досягнутий українською стороною на будівництві аеропортів (Київ, Львів, Донецьк, Харків), стадіонів (Київ, Львів), комунальних доріг, готелів тощо.

Позитивну оцінку учасників наради отримали також законодавчі ініціативи української влади, спрямовані на виконання гарантій, наданих УЄФА ще на стадії подачі заявки (звільнення від сплати ПДВ, спрощення митних формальностей, закон про волонтерських рух тощо). Наразі ведеться розробка операційних планів управління стадіонами, аеропортами, транспортною системою.

Окрім того, члени Наглядової ради були поінформовані про те, що в рамках промоції фінального турніру на теренах нашої держави Федерація футболу України спільно з Місцевим організаційним комітетом розробляють план промо-заходів, який буде реалізовуватися під час домашніх товариських матчів національних збірних команд.

+++

Адам Олькович: УЄФА не має застережень з приводу підготовки до Євро-2012

Ukraine2012.gov.ua

22.09.10

УЄФА не має жодних застережень щодо підготовки України і Польщі до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Про це, підбиваючи підсумки засідання Наглядової ради УЄФА, що відбулося напередодні у Ньоні, повідомив директор Євро-2012 в Польщі Адам Олькович.

«УЄФА не виставляв нам жодних оцінок і не висловлював жодних застережень з приводу підготовки до турніру», − сказав Олькович в коментарі Polska Agencja Prasowa.

За його словами, стосовно Польщі представників УЄФА найбільше цікавила ситуація із модернізацією аеропорту у Познані, де головний інвестор все ще очікує на отримання рішення екологічної експертизи проекту будівництва. Польські урядовці, втім, запевнили, що незабаром усі необхідні документи будуть підготовлені.

Адам Олькович також проінформував, що 4-5 жовтня на Виконкомі УЄФА в Мінську буде остаточно затверджений календар матчів Євро-2012.

+++

Євро-2012 − у Львові очікують ренесанс велоруху

Ukraine2012.gov.ua

22.09.10

Чемпіонат Європи з футболу приносить для України не тільки глобальні інфраструктурні об’єкти, але й підвищує стандарти життя в різних сферах. Німецьке товариство технічного співробітництва GTZ планує сприяти розвитку екологічного транспорту в місті Лева.

До Євро-2012 у Львові німці встановлять пункт прокату велосипедів. Цей дешевий і нешкідливий вид транспорту стане у нагоді численним туристам, котрі завітають до міста.

«До Євро-2012 за німецький грант Німецьке товариство технічного співробітництва планує у Львові встановити пункти прокату велосипедів. Представники GTZ вважають, що треба починати з велоінфраструктури в місті. Незважаючи на рівень розвитку такої у Львові, уже наступного року мають встановити німецькі пункти прокату велосипедів», − зазначив президент клубу велотуристів «Рух» Анатолій Яремчишин.

Цікаво, що європейці критично оцінюють довговічність велопарку під час такої масштабної події, вірогідні паламки та крадіжки. Після Євро-2012 GTZ оновить прокат − наступна партія велосипедів надійде взимку того ж року.

+++

Талісманами Євро-2012 стануть футболісти-близнюки

2012ua.net

22.09.10

Талісмани турніру Євро-2012 мають стати два футболісти-близнюки − польський та український. Про це сьогодні, 22 вересня, проінформував міністр спорту та туризму Польщі Адам Герш, пише gazeta.pl.

Як відомо, розробкою талісманів чемпіонату Європи з футболу 2012 року займається всесвітньовідома Warner Brosers.

Міністр спорту та туризму Польщі Адам Герш під час прес-конференції заявив, що презентація талісманів Євро-2012 − двох футболістів-близнюків − відбудеться 17 листопада у Познані під час товариського поєдинку між збірними господарів та Кот-д'Івуару.

+++

Польща хоче прийняти всі чвертьфінали Євро-2012

2012ua.net

22.09.10

Польща веде боротьбу за право провести всі чотири чвертьфінальні поєдинки Євро-2012.

Про це під час прес-конференції на Національному стадіоні у Варшаві заявив міністр спорту та туризму Польщі Адам Герш, інформує gazeta.pl.

Адам Герш повідомив, що особисто займається цим питанням.

Нагадаємо, за планами чвертьфінальні поєдинки мають розподілитися порівну між двома країнами-організаторами чемпіонату. Як вже повідомляв 2012ua.net, питання про визначення місць проведення матчів плей-офф Євро-2012 буде розглянуто на засіданні Виконкому УЄФА, що відбудеться 4-5 жовтня в Мінську.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

 

 

Чемпионат или Кубок страны?

 

Гарринальд Немировский

Крымское время (АР Крым)

22.09.10

Пяти крымским клубам сегодня предстоит провести поединки 1/16 финала розыгрыша Кубка Украины 2010/11 гг. Но если коллективы премьер-лиги питают надежду на то, что победа в сражении за почетный приз или даже участие в финале могут принести им путевку в Лигу Европы УЕФА, то командам первой лиги довольно трудно рассчитывать на такой успех. Тем не менее игра последних в одиннадцатом туре чемпионата страны продемонстрировала, что футболисты «Крымтеплицы», «Титана» и «Феникса-Ильичевца» думали не столько о поединках чемпионата, сколько о предстоящих матчах на Кубок Украины. Предлагаем читателям ознакомиться с результатами игр отчетного тура: «Прикарпатье» − ПФК «Александрия» − 0:3, «Феникс-Ильичевец» − «Буковина» − 0:1, «Титан» − «Нива» − 1:2, «Звезда» − «Гелиос» − 1:3, «Сталь» − «Энергетик» − 3:1, «Закарпатье» − «Днестр» − 1:0, «Арсенал» − «Динамо-2» − 0:2, «Черноморец» − «Крымтеплица» − 4:0, ФК «Львов» − «Нефтяник-Укрнефть» − 3:0.

«Малой кровью» не получилось

На каждой послематчевой пресс-конференции главный тренер «Крымтеплицы» из Молодежного Александр Севидов повторяет, что его клуб не претендует на путевки в премьер-лигу, а коль так, то просит арбитров не «зверствовать» по отношению к его команде. Разумеется, эти высказывания становятся достоянием «тепличников», тут же делающих для себя вывод: если так, то стоит ли «рвать жилы» в поединках с теми, кто держит путь в главный футбольный дивизион страны? А отсюда и результат, приведший их к провалу, ведь нельзя в четырех поединках из двенадцати возможных очков набирать лишь одно и не опуститься из группы лидеров на девятое место в турнирной таблице. Причем на своем поле проиграть алчевской «Стали», сыграть вничью с ужгородским «Закарпатьем», а отправившись в гости, уступить александрийцам и в отчетном туре с треском проиграть в Одессе «Черноморцу» (0:4)! При этом наши парни забили в ворота соперников лишь один мяч, а в свои − пропустили семь. Если раньше мы искренне считали, что в гостях крымчане смотрятся перспективно, создавая немало голевых ситуаций, то на этот раз они действовали (пусть простят нас футболисты) тупо и вяло, что позволило хозяевам поля уже в начале матча провести два мяча в ворота Александра Бандуры, а под занавес поединка «размазать» наших земляков, как кашу по тарелке. Обидно! Но к подобной «результативности» в исполнении «тепличников» мы стали привыкать. Поэтому был удивлен, когда они начали принципиальный поединок в Южной Пальмире без своей нынешней ударной силы − Владимира Симончука, Сулеймане Диаби, Владислава Голоперова, Станислава Печенкина, Олега Ермака. Сразу же после перерыва в игру вступили Голоперов, Печенкин, Ермак, спустя пятнадцать минут пришла очередь Симончука, а ивуариец так и не появился на поле. Неужели Севидов дал передохнуть своим лидерам перед сегодняшним кубковым матчем в Аграрном с многократным чемпионом и обладателем Кубка Украины киевским «Динамо»? Ведь он же не мог серьезно рассчитывать на то, что его команда «малой кровью» справится с одесситами. Или, может быть, «Крымтеплица» рассчитывает на то, что устранит с кубковой тропы переживающих сейчас не лучшие времена динамовцев и поклонники клуба простят команде все провалы? А будь сенсация − и тут же «тепличники» получат не только прощение за все огрехи в выступлениях, но и поднимутся в ранг «героев крымского спорта». Хотя что-то слабо верится в подобную перспективу в Аграрном, где игра начнется в 18 часов. Ждать осталось немного.

Домашние стены не помогли

Вряд ли самые преданные поклонники армянского «Титана» могли предполагать, что дебютант первой лиги столь шустро сможет взять старт в группе ближайшего резерва лучших команд страны. Тем более что после успеха во второй лиге опытному наставнику команды, заслуженному тренеру Украины Николаю Федоренко отводились считанные дни для подготовки к старту в новой для них лиге. Ответственность была огромная.

И следует отметить, что коллектив с ней справился. Не случайно после поединков пяти туров дебютант возглавил турнирную таблицу чемпионата, а затем стал автором кубковой сенсации, устранив из борьбы за почетный приз столь маститого соперника, как ужгородское «Закарпатье». И тут, по всей видимости, кое-кто из футболистов решил, что и дальше у команды все будет «в цвет», а коль так, можно дать себе послабление, как это порой бывало во второй лиге, что мешало клубу намного раньше оказаться в первом дивизионе. Но весело посидеть на выезде не с руки, ведь команда живет в одной гостинице с руководителями, ее игроки все время находятся на глазах у членов тренерского штаба. Зато дома − раздолье. Хотя в Армянске или в соседнем Красноперекопске не очень-то и спрячешься от поклонников футбола, тем не менее при желании и там можно хорошо посидеть и «покушать».

За последние двадцать четыре дня календарь «распорядился» таким образом, что «Титан» из пяти матчей четыре сыграл на родном «Химике» в Армянске, потерпев в них три поражения. Хотя соперники были не столь грозными, а все же смогли обыграть хозяев поля. Наши земляки уступили «Днестру» (0:3), «Нефтянику-Укрнефти» (0:1), а в отчетном туре такому же дебютанту, как сами, − винницкой «Ниве» (1:2). С винничанами работает хорошо знакомый крымчанам Олег Федорчук, который уже изучил игру клуба из Армянска.

И его парни Василий Климов и Руслан Качур смогли уже в середине первого тайма (на это им потребовалось всего-то три минуты) дважды поставить свои голевые автографы в воротах Антона Кошелева. После этого «титановцы» приложили массу усилий, чтобы отыграться. Но им удалось лишь на последних секундах поединка забить «гол престижа», который реализовал с пенальти лучший бомбардир

команды 34-летний ветеран Константин Визенок, записавший себе в актив пятый забитый мяч.

Предполагаю, что домашние злоключения «Титана» будут тщательно изучены его руководством. Тем более что пищу для выводов даст и сегодняшний поединок на Кубок Украины. В нем футболисты из Армянска сыграют с ПФК «Севастополь», с которым в не столь далекое время были отчаянными соперниками еще во второй лиге.

Игра для ста зрителей

В шестой игре на своем поле в селе Калинино, что в Красногвардейском районе, местный «Феникс-Ильичевец» потерпел пятое поражение от дебютанта лиги черновицкой «Буковины» (0:1). Не случайно на отчетную встречу пришли лишь 92 зрителя. Кого же может устроить игра на поражение местных футболистов? Если дело и дальше так пойдет, то может возникнуть вполне резонный вопрос к руководителям клуба и команды: «Уважаемые, для каких целей вам нужна команда?». Тем более что многолетний инвестор команды Мариупольский металлургический комбинат имени Ленина сегодня переживает не лучшие времена в своей истории, что отражается на игре клуба премьер-лиги «Ильичевца» и может отразиться на жизни сельского клуба. Будет жаль, если вслед за симферопольским «ИгроСервисом» крымский футбол потеряет еще один перволиговый клуб, который вот уже четвертый сезон сражается за место под солнцем. Ну а сегодня «Фениксу» предстоит доказать в Днепродзержинске в кубковой встрече с местной «Сталью», выступающей во второй лиге, что он пока еще клуб первой лиги!

 

+++

Горечь поражений испытали все

 

Владимир Балюк

Макеевский Рабочий (Донецкая область)

22.09.10

 

В девятом туре чемпионата страны по футболу в Премьер-лиге не обошлось без сенсации. Автором ее стала киевская «Оболонь». Она принимала лидера − донецкий «Шахтер», − не знавшего до этого горечи поражений. На протяжении всей игры «горняки» имели территориальное преимущество. «Оболонь» отвечала острыми контратаками. Одна из них закончилась результативно. У «Шахтера» было достаточно времени, чтобы отыграться, но хозяева в этом матче сыграли безукоризненно и с минимальным счетом нанесли «Шахтеру» первое поражение, возвратив интригу чемпионату.

Киевское «Динамо» принимало аутсайдера − запорожский «Металлург». Гости смогли оказать сопротивление только в первом тайме. Во втором киевляне усилили игру в атаке и победили со счетом 2:0. Самыми результативными в этом туре были матчи в Мариуполе и Донецке. «Ильичевец» принимал львовские «Карпаты» и уже в первом тайме пропустил три мяча, но во втором тайме зрители увидели на поле другую команду. «Ильичевец» остро атаковал, не забывая при этом о защите. Уйти от поражения хозяевам не удалось, но два гола они отквитали. Донецкий «Металлург» вот уже несколько лет не может победить дома «Кривбасс». Нарушить неприятную для себя традицию так и не смогли. Матч закончился со счетом 2:2. Наделавшая шума в последних матчах полтавская «Ворскла» на своем поле со счетом 0:2 уступила «Днепру». Не смогла пополнить свой турнирный багаж и симферопольская «Таврия». Имея положительный баланс во встречах на своем поле с киевским «Арсеналом», на этот раз она уступила − 0:1. Луцкая «Волынь» в важном для себя матче со счетом 1:0 выиграла у ПФК «Севастополь», а харьковский «Металлист» одержал крупную победу над луганской «Зарей» − 3:0. В десятом туре «Шахтер» принимал симферопольскую «Таврию» и уже на пятой минуте пропустил гол. Правда, это ничуть не смутило «горняков». Они демонстрировали острую атакующую игру и сумели отыграться на 14-й минуте. Красавец-гол со штрафного удара забил Срна. Почти такой же он вколотил в сетку сербского «Партизана» в первом туре группового турнира Лиги чемпионов. В первом тайме зрители больше забитых мячей не увидели, хотя «горняки» имели огромное игровое преимущество и атаковали на высоких скоростях.

Во втором тайме рисунок игры не изменился. «Шахтер» по-прежнему демонстрировал свою атакующую мощь, а гости, защищаясь, отвечали редкими контр-атаками. Так, «Таврия» продержалась еще 15 минут, а затем защита гостей не выдержала натиска и в течение 11 минут пропустила два мяча. Сначала отличился Адриано, а затем Жадсон и Мхитарян − 4:1. Счет мог быть еще более убедительным, но на 75-й минуте с трех метров не попадает в ворота Адриано. В дальнейшем «Шахтер» несколько сбавил обороты, и счет не изменился до конца матча.

Киевское «Динамо» проводило свой матч в гостях с луганской «Зарей». Хозяева открыли счет и выиграли первый тайм. Во второй половине гости отыгрались. Истекло 90 минут матча, а на табло красовались цифры 1:1. Судья добавил 4 минуты компенсированного времени, и на последних секундах «Динамо» сумело все-таки забить победный гол.

В гостях в этом туре добыл волевую победу и донецкий «Металлург». В Запорожье со счетом 2:1 он обыграл местный «Металлург». Мариупольский «Ильичевец» потерпел фиаско в выездном матче с «Волынью», на три забитых мяча ответив только одним метким ударом. Не обошлось в этом туре без очередной сенсации. Один из аутсайдеров − ПФК «Севастополь» − принимал идущий на третьем месте «Днепр» и в упорном поединке победил со счетом 2:1. «Карпаты» дома легко разобрались с «Оболонью» − 3:0, а «Металлист» увез три очка из Киева, победив со счетом 1:0 «Арсенал».

После 10 туров турнирную таблицу по-прежнему возглавляет «Шахтер» − 25 очков. На два пункта меньше у «Динамо».

Следующий матч «горняки» проведут на Кубок Украины с «Кривбассом», а затем в 11-м туре в рамках чемпионата Украины встретятся на выезде с «Металлистом».

+++

Даешь интригу!

 

Анатолий Косый

Днепр Вечерний (Днепропетровская область)

22.09.10

Сегодня футболисты «Днепра», благополучно «вылетевшие» из Лиги Европы, начинают борьбу за второй по значению приз отечественного футбола − Кубок Украины.

В 1/16 финала наши земляки на своем стадионе «Днепр-Арена» принимают другого еврокубкового неудачника − «Таврию» из Симферополя.

Этот матч начнется в 18 часов, а команду на плохонькое сейчас поле стадиона-красавца выведет львовянин Ю.Можаровский (от О.Зубарева из Славянска нашим землякам удалось отказаться).

Оба соперника находятся сейчас в далеко не лучшем психологическом состоянии: «Днепр» остался без Владимира Бессонова, под большущим вопросом дальнейшее пребывание на посту тренера «Таврии» и Сергея Пучкова (один из трех выданных ему «контрольных» матчей он уже проиграл − «Шахтеру»). Поэтому игра ожидается интригующей и интересной.

Днепрян на поле выведет и.о.главного тренера команды Вадим Тищенко − единственный из всех 16 главных тренеров «Днепра» за все годы выступления в высшей лиге СССР и Украины, кто получает такую приставку в третий раз. Впрочем, у Вадима Николаевича нет никаких обид − о том, что сам он предпочитает трудиться вторым тренером, знают все.

Что же касается возможностей кандидатуры нового «кормчего» «Днепра», то генеральный директор нашего футбольного клуба заинтриговал: вот увидите − это будет очень авторитетный в спорте специалист!

Вторая команда нашей области − «Кривбасс» в 1/16 финала сыграет сегодня в Донецке с «Шахтером».

+++

У складі «синьо-жовтих» − троє «зелено-білих»

 

Андрій Воронич

Високий Замок (Львівська область)

22.09.10

 

В. о. головного тренера збірної України з футболу Юрій Калитвинцев оголосив список гравців, викликаних на збір перед товариським матчем зі збірною Канади.

У складі «синьо-жовтих» − троє «зелено-білих»

Збір розпочнеться 4 жовтня в Кончі-Заспі, а матч Україна-Канада зіграють 8 жовтня в Києві. Хоч раніше казали, що у Львові…

Із канадцями не зіграють футболісти, які мають право виступати за молодіжну збірну, зокрема, Ярослав Ракицький з «Шахтаря», Андрій Ярмоленко з «Динамо» і Євген Коноплянка з «Дніпра». «Молодіжка» 8 і 12 жовтня проведе матчі плей-оф до Євро-2011 зі збірною Голландії, тож усі, хто потрібний Павлу Яковенку, будуть у його розпорядженні.

Немає у складі двох футболістів, які грали з Польщею і Чилі, − Марко Девича з «Металіста» й Олега Краснопьорова з «Ворскли». Девич іще не оговтався від травми, а Краснопьоров, очевидно, не відповідає рівневі національної команди. Дивно, втім, що такого самого висновку тренерський штаб збірної не дійшов щодо низки інших гравців. На збір викликані, зокрема, Денис Кулаков із «Ворскли» та Андрій Воронін із московського «Динамо»… Дуже дивний вибір. Кулаков, як і Краснопьоров, не дотягує до збірної, а Воронін, що вже й не пригадати, коли забивав за «синьо-жовтих», не потрапляє в «основу» московського «Динамо» − далеко не найсильнішого клубу Росії… Загадковим є і запрошення в збірну захисника Володимира Польового. Запорізький «Металург» зараз на останньому місці в Прем’єр-лізі, команда усе програє, постійно пропускає − значить, її захист грає дуже погано... То про яке місце в збірній може йтися?

Тішить, що повернувся в збірну Олексій Гай з донецького «Шахтаря». А також те, що зберегли своє місце в національній команді троє футболістів львівських «Карпат» − захисник Артем Федецький, півзахисники Денис Кожанов та Ігор Худоб’як.

Склад збірної України на матч із Канадою

Воротарі: Андрій П’ятов («Шахтар»), Андрій Дикань («Спартак» Москва)

Захисники: Дмитро Чигринський («Шахтар»), Віталій Мандзюк («Дніпро»), Тарас Михалик, Євген Хачеріді («Динамо»), Володимир Польовий («Металург» З), Олександр Романчук («Металіст»), Артем Федецький («Карпати»)

Півзахисники: Олексій Гай («Шахтар»), Олег Гусєв («Динамо»), Денис Кожанов, Ігор Худоб’як («Карпати»), Денис Кулаков («Ворскла»), Денис Олійник («Металіст»), Олександр Алієв («Локомотив» Москва), Анатолій Тимощук («Баварія» Мюнхен)

Нападники: Артем Мілевський, Андрій Шевченко («Динамо»), Євген Селезньов («Дніпро»), Андрій Воронін («Динамо» Москва).

+++

«Дізнавшись, що в Комсомольськ їдуть «Карпати», гравці «Гірника» кричали «Ура!»

 

Високий Замок (Львівська область)

22.09.10

Сьогодні, 22 вересня, футболісти «Карпат» поряд із виступами в Прем’єр-лізі й Лізі Європи стартують і в розіграші Кубка України.

«Дізнавшись, що в Комсомольськ їдуть «Карпати», гравці «Гірника» кричали «Ура!»

Підопічні Олега Кононова в рамках 1/16 фіналу в Комсомольську, що на Полтавщині, зустрінуться з командою «Гірник-Спорт», яка змагається у другій лізі, в групі Б (початок матчу − о 16.00).

Суперник «зелено-білих» в останньому турі на своєму полі переміг запорізький «Металург-2» − 3:0. У складі «гірників» дублем відзначився Сергій Курта, також забив Роман Ємельянов. Підопічні Сергія Мурадяна після 9 турів мають по три перемоги, нічиї та поразки і займають шосте місце у турнірній таблиці.

Цьогорічні кубкові змагання «Гірник-Спорт» розпочав з другого попереднього етапу. У Комсомольску лише в додатковий час «гірники» вирвали перемогу в першолігової чернівецької «Буковини» − 2:1 (за команду з Комсомольська забивали Тарас Малюк і Євген Слива).

У Комсомольську всі очікують приїзду на Полтавщину учасника Ліги Європи. «Ми сподівалися, що до нас приїде хороша команда, бажано з вищої ліги, і дуже втішилися, що це «Карпати», − адже не щодня в нас у гостях такі команди, − заявив головний тренер «гірників» Сергій Мурадян. − Сьогодні «Карпати» − одна з кращих команд України, яка ще й у Європу вийшла. У комсомольських уболівальників буде справжнє свято. Наші гравці, довідавшись, який клуб буде їхнім черговим суперником у Кубку України, почали кричати «Ура!». Їх зрозуміти можна. По-перше, їм подобається гра львівської команди, по-друге, у хлопців буде можливість відчути, який він − великий футбол Прем’єр-ліги. А заодно й перевірити свої сили − в «Карпатах» немає поганих гравців, там усі й усе вміють».

А ось думка головного тренера «Карпат» Олега Кононова: «У жодному разі недооцінювати суперника не можна. Успішні виступи в Кубку − це одне із завдань, які поставило перед нами керівництво клубу. Ми хочемо грати у фіналі цього турніру, тому серйозно готуватимемося до матчу в Комсомольську. Ми поважаємо всіх наших суперників, незалежно від того, в якій лізі вони виступають».

Обслуговуватиме кубковий матч 32-річний Олександр Іванов з Макіївки, який судить змагання у першій лізі. Серед інших матчів 1/16 фіналу виділимо пари, де сліпий жереб звів представників Прем’єр-ліги: «Дніпро» − «Таврія», «Металург» З − «Іллічівець», «Шахтар» − «Кривбас» та «Металіст» − «Арсенал».

+++
ЕВРО-2012

 

 

Выборы для Евро-2012 не помеха

 

Вечерний Донецк (Донецкая область)

22.09.10

Строительство аэропортов в принимающих матчи «Евро-2012» украинских городах идет согласно графикам и выборы в местные органы власти не повлияют на этот процесс. Такое мнение высказал вице-премьер-министр Борис Колесников после осмотра строящегося аэровокзального комплекса в Донецке.

«За полгода был достигнут значительный прогресс в строительстве аэропортов», − отметил он. Вице-премьер вспомнил, когда в апреле на месте строительства аэровокзального комплекса президент УЕФА Мишель Платини с удивлением смотрел на вырытый котлован, а сегодня уже на этом месте стоит остов здания.

А чтобы решить проблемы с персоналом и технологиями, правительство пригласило на работу генерального директора аэропорта Абу Даби, который имеет соответствующий опыт. «Он будет внедрять технологии во все четырех украинских аэропортах (Киев, Донецк, Львов, Харьков − ред.)», − сказал Колесников.

По его мнению, по уровню подготовки к проведению чемпионата все четыре города находятся «в середине турнирной таблицы высшей лиги». Что касается Донецка, здесь нет никаких существенных моментов, которые могут помешать достойно принять «Евро-2012». «Я не сказал бы, что здесь есть лидеры. В Донецке есть «Донбасс-арена», это уже достижение. Но в Донецке по дорогам есть большие вопросы, это минус. Во Львове готовы гостиницы, но не готов стадион. Лидеров нет, но все хорошие «середнячки» − не вылетают из высшей лиги, в середине турнирной таблицы. Все четыре города», − бодро отметил вице-премьер.

Колесников  добавил, что он еще проведет дополнительное совещание по гостиницам, и порекомендовал властям Донецка и области оказывать помощь тем гостиницам, которые не попали в список официальных гостиниц, но хотят принимать гостей чемпионата. «Гостиницы Донецка готовы на 80% из 100. Хотя эта цифра два месяца назад была чуть больше половины», − подчеркнул он.

Полный оптимизма Борис Колесников выразил уверенность, что выборы в местные органы власти не затормозят процесс подготовки к европейскому футбольному первенству, поскольку в основном строительство главных объектов осуществляется за государственные средства. «Кто бы ни пришел к власти, не вижу никаких рисков городов, принимающих «Евро-2012», − заверил вице-премьер-министр.

Підписатися на новини