Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Блог Маркевича. Із Аргентиною зіграти цього року не судилося

Turnir.com.ua

27.07.10

Вітаю уболівальників «Динамо» із перемогою. Свій же блог хочу присвятити іншій темі. Ви уже мабуть бачили список гравців, які тренерський штаб збірної залучить на контрольний матч проти Нідерландів. Новобранець поки що один − Євген Чеберячко з «Дніпра».

Чеберячко досить впевнено грає за «Дніпро», тому ми і вирішили подивитися його у збірній. Тим паче, що у нас є проблеми в центрі оборони. Подивимося, як Євген себе проявить, ближче познайомимося. Олександр Романчук в збірній уже грав, кілька років тому його запрошували двічі. Романчука раніше травми переслідували, а зараз він в не поганій формі.

На гру із голландцями ми запросили поки що 18 футболістів. Можливо, ще когось добавимо до цього списку. Попереду ще три тури Прем’єр ліги, у футболістів є шанс себе проявити і отримати запрошення у збірну. Окрім того, не розтягували список через те, що ми зіграємо всього одну гру. Травмованих багато − Ротань, Гусєв, Горяїнов, Федорів. На них ми також розраховуємо.

А товариська гра обіцяє бути цікавою. Все-таки граємо із діючим віце-чемпіоном світу. Мотивація у футболістів повинна бути на хорошому рівні. У нас в команді появляться нові люди. Звісно, на першому місті для нас стоїть якість гри. Але результат, не приховуватиму, теж важливий. Причому важливий, думаю, не тільки для нас, а й для голландців. Програвати ніхто не любить, навіть у товариській грі.

У фіналі чемпіонату світу, вважаю, зійшлися найдостойніші команди. Іспанці за рахунок індивідуальної майстерності переграли голландців. Але якби Роббен реалізував свій момент, голландці б стали чемпіонами світу. Повівши в рахунку, вони б просто усі сили кинули в оборону і не дозволили б супернику зрівняти рахунок.

Наскільки я зрозумів, цього року із Аргентиною ми спаринг проводити не будемо. Звісно, питання по переговорному процесу не входить у мою компетенцію, але схоже зіграємо 12 жовтня із іншим суперником. Наскільки мені відомо, ведуться переговори на цю дату зі збірними Чилі та Уругваю. Остаточного підтвердження ми ще не отримували. Як тільки буде якась інформація, вас повідомлю про це.

+++

Маркевич збирає команду на гру з Нідерландами

Олександр Гливинський

Ffu.org.ua

27.07.10

Тренерський штаб національної збірної України на чолі з Мироном Маркевичем оприлюднив список гравців, викликаних на контрольний матч проти віце-чемпіона світу збірної Нідерландів, що відбудеться 11 серпня в Донецьку.

Новачок Чеберячко

На відміну від попереднього збору, під час якого футболки головної команди вперше одягнули відразу кілька гравців, цього разу новачок лише один. Це − Євген Чеберячко з «Дніпра», котрий, утім, має досвід виступів за «молодіжку». Вперше тренерський штаб під керівництвом Мирона Маркевича запросив до лав збірної й захисника «Металіста» Олександра Романчука. Щоправда, на відміну від Чеберячка Романчук уже двічі захищав честь головної команди, представляючи в ній столичний «Арсенал». У 2007 році Олександр взяв участь у двох матчах − товариському проти Ізраїлю (1:1) і відбірному проти Франції (2:2).

Травми не дають зіграти

На жаль, тренерському штабу не вдалося запросити на матч проти Нідерландів усіх кандидатів до збірної. Ушкодження не дозволяють грати голкіперу Олександру Горяїнову з «Металіста», захиснику Володимиру Польовому із запорізького «Металурга», хавбекам Руслану Ротаню з «Дніпра» та Олегу Гусєву з «Динамо». Водночас ці гравці залишаються у полі зору Мирона Маркевича і його помічників. Головний тренер також залишає за собою можливість доповнити склад запрошених після 4-го та 5-го турів Прем‘єр-ліги, що передуватимуть збору національної команди.

Прес-конференція головного тренера

У розташування головної команди − на учбово-тренувальну базу в Кончі-Заспі викликані гравці приїдуть 9 серпня. Саме там наступного дня о 17.00 почнеться прес-конференція головного тренера збірної. Представники засобів масової інформації також матимуть змогу упродовж 20 хвилин спостерігати за тренуванням збірної, яке розпочнеться о 18.00. Увечері 10-го числа «синьо-жовті» вилетять до Донецька, де наступного дня проведуть товариську зустріч з голландцями. Початок гри на «Донбас арені» − о 21.00.

Склад збірної України

Воротарі: Андрій П’ятов («Шахтар» Донецьк), Андрій Дикань («Терек» Грозний, Росія).

Захисники: Дмитро Чигринський, Василь Кобін (обидва − «Шахтар»), Тарас Михалик («Динамо» Київ), Артем Федецький («Карпати» Львів), Олександр Романчук («Металіст» Харків), Євген Чеберячко («Дніпро» Дніпропетровськ)

Півзахисники: Анатолій Тимощук («Баварія» Мюнхен, Німеччина), Олександр Алієв («Локомотив» Москва, Росія), Євген Коноплянка («Дніпро»), Денис Олійник («Металіст»), Ярослав Ракицький («Шахтар»), Олександр Яковенко («Вестерло», Бельгія).

Нападники: Андрій Шевченко, Артем Мілевський (обидва − «Динамо»), Андрій Воронін («Динамо» Москва, Росія), Євген Селезньов («Дніпро»).

+++

Игорь Суркис: «Чем сильнее соперник, тем лучше играем»

Fcdynamo.kiev.ua

27.07.10

После матча с «Гентом» (3:0) президент «Динамо» Игорь Суркис не скрывал своего удовлетворения, хотя и признался, что переживал:

− Я до сих пор вспоминаю «Дрогеду». Любой пропущенный мяч мог нам дорогого стоить. Мне показалось, что команда вышла на поле с каким-то волнением, которое присутствовало в завершающей фазе атаки. Но старт в противостоянии с «Гентом» получился хорошим, мы обеспечили солидный задел. У нас еще полкоманды травмированных − Юссуф, Нинкович, Гиоане, Гусев. Бойцы, которые проходили горнило Лиги чемпионов. Сегодня мы увидели в составе молодого Зозулю, нашего аргентинца, Гармаша, который отдал великолепный пас на Шевченко, когда Андрей забивал второй гол. Этим он снял многие вопросы. Надеюсь, в игровом плане команда еще будет прибавлять. В следующей квалификации будет более серьезный оппонент. Обратил внимание, что чем сильнее наш соперник, тем лучше мы играем.

− После «Дрогеды» вы сказали, что даже журналисты, потренировавшись, могли бы обыграть эту команду. «Гент» сильнее?

− Это вторая команда Бельгии. Я смотрел их игру с «Андерлехтом» и могу сказать, что наш соперник играл прилично, ни в чем сопернику не уступал. На этом этапе все команды борются, хотят попасть в групповой этап и засветиться в Европе. Игроки понимают, что это их единственный шанс. Изначально было понятно, что «Гент» нам по зубам, но это нужно было воплотить на практике.

− Вы сказали, что переживали. После какого гола стало спокойнее?

− После третьего.

− Как вам сегодня игра Ярмоленко?

− Ему верит Валерий Георгиевич, он забил мяч. Все нормально.

− Шевченко мог сегодня забить и больше?

− Мог, но поймите − это футбол. Он молодец, что забил этот мяч. Андрей на футбольном поле вожак, за ним должны стремиться молодые игроки. Гармаш выдержал все 90 минут уже вторую игру подряд. Не забывайте, что три дня назад мы играли тяжелейшую игру в Харькове.

− Вас радует то, что все три мяча забили украинцы?

− Конечно. В первую очередь, меня радует, что и Гармаш, и Зозуля, и Ярмоленко − играют. Я ими очень доволен, они набираются колоссального опыта. У этих ребят большое будущее, так же, как и у молодого вратаря Коваля, которого мы на днях подписали. Он будет составлять конкуренцию, ведь не известно, когда вернется Шовковский. Также мы ждем пополнения в лице Андре, которого вызвали в сборную Бразилии. Надеюсь, в атаке у нас все наладится. К слову, Артем Милевский, кажется, получил серьезное повреждение еще в первом тайме. Теперь ему предстоит обследование. Думаю, у нас все стабилизируется и станет на свои места, когда вернутся Гусев, Попов, Юссуф, Нинкович, Хачериди. Мы увидим команду, способную бороться с более сильными соперниками на европейской арене.

− У вас возникло неприятное ощущение, когда «Гент» забил гол? Ведь судья мог его засчитать…

− Откровенно говоря, я не видел того момента. А был гол, или нет, может решать только судья. Мне сложно говорить, нужно посмотреть повтор.

− Почему заменили вышедшего на замену Бертольо? У него повреждение?

− Нет, это тактическая замена. Бертольо абсолютно нормально к этому отнесся. Дело в том, что тренер «Гента» выпустил высокого игрока, а Алмейда должен был сыграть с ним персонально, чтобы не дай Бог какой-нибудь случайный мяч, который они так хотели забить, не залетел в наши ворота.

− Можно сказать, что сегодня вы полностью довольны игрой команды?

− Я доволен результатом.

− Что можете сказать болельщикам?

− Огромное спасибо за поддержку. Думаю, они довольны, что команда выиграла 3:0.

+++

Валерий Газзаев: «Очень хорошо сыграла вся команда»

Fcdynamo.kiev.ua

27.07.10

«Динамо» − «Гент» − 3:0. Послематчевая пресс-конференция

Валерий ГАЗЗАЕВ, главный тренер «Динамо»:

− В целом, игра получилась такой нервной, поскольку игроки боялись пропустить контратаку. К счастью, мы ее не пропустили, очень хорошо сыграв в обороне − причем, не только защитники, но и вся команда. В стыковых матчах, особенно на своем поле, очень важно не пропустить, из-за этого и такая нервозная игра и волнение игроков. Когда счет стал 2:0, а в концовке и 3:0, стало легче. По игре мы имели полное преимущество, то, что наша команда гораздо выше классом, также не вызывает сомнений. Я удовлетворен результатом и достаточно строгой игрой своих подопечных, особенно учитывая тот факт, что у нас десять игроков, которые могли участвовать в матче, не смогли сегодня сыграть − девять из них травмированные и один пока что находится в Бразилии.

− Доводилось ли вам успокаивать игрока во время матча?

− В частности, Бертольо, но это была чисто тактическая замена. Он отыграл хорошо, но тренер «Гента» выпустил третьего нападающего высокого роста, в связи с чем необходим был игрок в защиту, в частности Алмейда, который сыграл с ним достаточно внимательно. Конечно, Бертольо было обидно от двойной замены, но я ему объяснил, что это была чисто тактическая замена. Я ему сказал, чтобы он посмотрел, как его провожает публика, после чего он стал улыбаться.

− А вы когда-нибудь видели, чтобы игрок плакал на скамейке запасных?

− Нет, такого не видел. Хотя, наверное, бывают такие ситуации.

− Какие задачи будут стоять перед командой в Бельгии?

− Нам необходимо выйти в следующий этап − других задач быть не может.

− В одном из эпизодов вы, дернувшись со скамейки запасных, повредили ногу…

− Если быть точным, не ногу, а икроножную мышцу. Чересчур резко встал, не учел свой возраст. А замену сделать нельзя было, поскольку лимит был исчерпан (смеется).

* * *

Франк ДЮРИ, главный тренер «Гента»:

− Это была наша первая игра в Лиге чемпионов, а без опыта в таком турнире выиграть очень сложно. Это для нас был неоценимый опыт. Нам противостояла отличная команда, продемонстрировавшая хороший футбол, в составе которой играют сильные полузащитники и нападающие. Мы были счастливы, что первый тайм закончился со счетом 0:1. Хотя был момент, когда мы забили мяч, но судья его, почему-то, не засчитал. Не знаю, почему он так решил, но я принимаю это решение. Также у нас было еще два-три перспективных момента, и для того, чтобы реализовывать их в будущем, нам нужно работать над последней передачей.

Во втором тайме игра выровнялась, и только в последние десять минут нам стало очень сложно. После того, как киевляне забили второй мяч, команда «поплыла». Также я очень огорчен третьим пропущенным мячом, поскольку аналогичный гол мы пропустили и в матче с «Андерлехтом»: мы разыгрывали угловой, потеряли мяч, после чего последовала быстрая контратака. В целом, я вынужден смириться с этим результатом, поскольку «Динамо» было действительно сильнее нас. Поздравляю эту команду с заслуженной победой.

− Почему не вышел в основе таранный форвард Кулибали?

− На данный момент он не готов играть весь матч. Я считаю, что в этой игре нам нужно было наладить взаимодействие в центре поля, используя других игроков.

− Какие цели вы будете ставить перед подопечными в ответном матче? На что вы рассчитываете?

− Я бельгийский тренер, и являюсь реалистом. Я понимаю, что после поражения 0:3 в первом матче шансов на итоговый успех по сумме двух игр крайне мало. Но я также хочу быть тренером-победителем, и наша команда будет делать все возможное, чтобы выиграть матч в Генте. Я хочу показать вам другой «Гент» в ответном поединке − что мы сильнее, чем могло показаться. Ну а для того, чтобы выиграть с разницей в четыре мяча, нам понадобится рука Бога.

− Перед матчем вы говорили, что ваша команда не будет отсиживаться в обороне. Возможно, вы выбрали неправильную тактику на игру?

− Я объясню вам. В футбол играют две команды, по одиннадцать игроков в каждой. У «Динамо» эти игроки квалифицированнее, чем у нас. Бюджет «Гента» − 12 миллионов евро. Мы маленькая команда даже по бельгийским меркам. Да, мы выиграли Кубок, заняли второе место в чемпионате, но этот состав в прошлом году проиграл 1:7 итальянской «Роме». А лучший клуб Бельгии уступил «Лиону» 0:5. Уровень нашего чемпионата не настолько высок, как ваш. Мы что-то не наблюдаем бельгийских игроков в Украине. Наша сборная не значится среди сильнейших команд Европы. А у вас есть такие клубы, как «Динамо» и «Шахтер. Мы стараемся делать все, что в наших силах. Возможно, через 10 лет все будет по-другому. Но вы должны понять, что уровень нашего футбола не высок. И не смейтесь надо мной (улыбается). Когда вы едете на маленькой машине, вы не сможете обогнать «Порше» или «Феррари», каким бы хорошим водителем вы не были.

+++
ЕВРО-2012

«Євро» буде без готелів?

Андрій Муравський

Epravda.com.ua

27.07.10

Найбільші проблеми відчуває Донецьк, який не приваблює туристів, а відтак − інвесторів. У місті відсутні готелі середньої і бюджетної цінових категорій. У 2009 році з тисячі номерів експерти УЄФА прийняли лише кожне десяте помешкання.

Нещодавно парламент ухвалив зміни до деяких законів щодо розвитку та підготовки готельної інфраструктури до чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Закон передбачає стимулювання будівництва і реконструкції готелів. Влада нарешті зайнялася підтримкою готельного бізнесу, на яку він очікував давно.

Не можна сказати, що досі влада нічого не робила. Для підтримки проведення чемпіонату вона прийняла десятки рішень. Скажімо, Львівська міська влада звільнила власників готелів від сплати за оренду землі.

Однак суттєвішим внеском є новий закон: з 1 січня 2011 року тризіркові, чотиризіркові та п'ятизіркові готелі на десять років звільняються від оподаткування прибутку за умови введення споруди в експлуатацію до 1 вересня 2012 року.

Звісно, таке рішення може викликати звинувачення у лобізмі окремої галузі, як це сталося у Німеччині, яка 2010 року започаткувала подібну реформу. Однак надані раніше протекціоністські заходи металургам загартували народних депутатів.

Втім, усі проблеми готельного бізнесу новий закон вирішить. Зокрема, бізнесмени сумніваються, що найближчим часом зникне корупція.

У світі заведено, що після презентації проекту інвестори невдовзі отримують дозволи та земельні ділянки − безкоштовно або на пільгових умовах. В Україні ж цей процес затягується. Документи готуються більше року. Отримання дозволів на відведення землі і будівництво може коштувати половину вартості проекту.

У травні Віктор Янукович обіцяв спростити процедуру оформлення дозвільних документів, але поки змін нема. Відсутній і механізм проведення земельних аукціонів. У підсумку, інвестори не можуть отримати зручні земельні ділянки.

Криза загострила конкуренцію між готелями − вони не можуть забезпечити передкризовий рівень заповнення. Більш того, за прогнозами фахівців, п'ятизіркові готелі у найближчі роки будуть незатребувані. Їх заповнюваність уже знизилася на 40%, а рівень заселення чотирьохзіркових готелів не перевищує 55%.

До того ж, не завжди виходить отримати для будівництва готелів кредити. З цієї причини, каже заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький, Львів зможе і не побудувати 14 запланованих готелів до чемпіонату.

Інвестори хочуть, аби вкладені у готельний бізнес кошти приносили прибуток. Тимчасом готельна нерухомість оплачується довше, ніж звичайні житлові будинки.

Будувати готелі винятково під «Євро-2012» невигідно − слід розуміти перспективи їх подальшого використання. Тому під час чемпіонату необхідно зацікавити туристів, а відтак − вкладати кошти в рекламу українських міст.

Згідно з вимогами УЄФА, країна, яка приймає чемпіонат, повинна забезпечити щонайменше 5,5 тисячі номерів чотиризіркових і п'ятизіркових готелів, а також 5,6 тисячі номерів тризіркових  готелів.

Загалом в Україні до спортивного форуму планується звести 140 готелів, у тому числі 54 п'ятизіркові готелі, 67 чотиризіркових готелів і 22 готелі економ-класу.

Наразі проблем з інвесторами не має привабливий для туристів Львів. Згідно з умовами УЄФА, до 2012 року місто повинне мати 1 315 п'ятизіркових номерів, 1 020 чотиризіркових і 2 740 тризіркових. Експерти УЄФА підготовкою Львова наче задоволені. Хоча 2009 року з 3 тисяч номерів експерти прийняли менше 2 тисяч.

Привабливим для інвесторів є і Київ. Він має забезпечити 7 300 номерів, з яких 1 950 п'ятизіркових, 4 950 чотиризіркових і 400 тризіркових. До «Євро-2012» у столиці слід побудувати 16 готелів на 2 885 номерів. Зведення дев'яти споруд на 1 544 номери гарантоване. Решта сім готелів мають певні проблеми з фінансуванням.

Утім, влада запевняє, що з урахуванням споруджуваних готелів Київ виконає вимоги УЄФА щодо розміщення цільових груп з профіцитом 1 956 номерів. Дефіцит номерів у чотиризіркових готелях планується зменшити за рахунок підвищення категорії комфортності низки столичних готелів.

Харків повинен надати до чемпіонату 2 765 номерів. Місту не вистачає більше тисячі п'ятизіркових номерів. До 2012 року друга столиця будує 15 готелів.

Туристичний оператор Союзу європейських футбольних асоціацій 2009 року прийняв у Харкові 41 готель із загальною кількістю 2 280 номерів: 219 п'ятизіркових, 1 704 чотиризіркових і 357 тризіркових.

Місцева влада обіцяє до 2012 року покращити ситуацію. Мовляв, у Харківській області і в Полтаві збудують 63 готелі на 4 962 номери.

Найбільші проблеми має Донецьк, який не приваблює туристів, а відтак − й інвесторів. У місті відсутні готелі середньої і бюджетної цінових категорій. У 2009 році з тисячі номерів  експерти УЄФА прийняли лише кожен десятий номер. Всього місто до чемпіонату повинне забезпечити 2 600 помешкань.

До «Євро-2012» залишилося два роки, і звести за цей час необхідну кількість готелів важко. Влада ж змушена демонструвати оптимізм. Наприклад, віце-прем'єр Борис Колесников нещодавно запевнив, що одна з всесвітньо відомих мереж готова збудувати за три роки в Україні 30 готелів, з них 20 − до чемпіонату.

За два роки обіцяють спорудити навіть величезний 47-поверховий п'ятизірковий готель Sky Towers, який має стати найвищою − 210 метрів − будівлею в Україні. Хоча роботи наразі лише на початковому етапі.

У той же час, стислі терміни породжують форс-мажорні обставини, адже проблеми у девелоперів можуть виникати навіть на етапі введення об'єкта в експлуатацію.

Можна констатувати, що влада запізнилася із заходами з підтримки готельного бізнесу. І виключати, що Україна все ще ризикує зустріти «Євро-2012» без необхідної кількості готелів, не варто.

+++

Євро-2012 у Польщі: чудові стадіони, недосконале сполучення

Ростислав Крамар

Radiosvoboda.org

27.07.10

Варшава − У Польщі підводять перші підсумки з підготовки до Чемпіонату Європи з футболу, що відбуватиметься в 2012 році. Польський уряд задоволений темпом спорудження стадіонів та заходами з забезпечення порядку під час чемпіонату. Натомість у польської влади менше підстав до оптимізму, якщо йдеться про стан автомобільного і залізничного сполучення.

У Гданську урочисто відзначили завершення будівництва головної конструкції стадіону Балтік-Арена. На урочистість прибули голова Європейського парламенту Єжи Бузек та польський прем’єр-міністр Дональд Туск. Голова польського уряду говорив про стадіон у Гданську як про один із головних успіхів польської економіки. Ще два роки тому на місці цієї споруди були дачні ділянки. Тепер про Балтік-Арену кажуть, що вона буде окрасою Євро-2012.

Прем’єр-міністр Дональд Туск

«Я хочу підтвердити, як людина, яка розуміється на спорті, яка бачила чимало стадіонів, що через кілька місяців Балтік-Арена буде найкращим стадіоном у світі», − наголосив Дональд Туск.

Крім того, польський прем’єр-міністр зауважив, що успішне спорудження гданського стадіону − це подія, яка морально підбадьорює поляків, втомлених нещастями останніх місяців. «Цей день може бути таким символічним закликом до поляків, аби вони повірили в те, що все те найгірше, що діялося останнім часом, уже позаду», − сказав Туск.

Перший футбольний матч на новому гданському стадіоні відбудеться влітку наступного року. За неофіційною інформацією, на футбольному полі мають зустрітися гданська Лехія та турінський Ювентус. Рік залишився й до офіційного відкриття Національного стадіону у Варшаві. Дещо пізніше − завершення будівництва стадіону у Вроцлаві. А новий стадіон у Познані урочисто відкриють вже у вересні цього року концертом легендарного британського музиканта й вокаліста Стінґа.

Безпечно, але довго

Серед успіхів у підготовці до європейського футбольного чемпіонату польська влада називає заходи із забезпечення громадського порядку. У Польщі сподіваються на мільйон вболівальників, тож для поліції заплановані спеціальні навчання. Поліція вже контролює недобудовані стадіони. Мовляв, зловмисники могли б вмонтувати у будівельних конструкціях вибухові матеріали.

Крім того, поляки подбають про законодавче забезпечення безпроблемного перебігу чемпіонату. Ймовірно на час Євро-2012 на всіх кордонах Польщі знову здійснюватиметься прикордонний контроль, так як це було перед вступом країни в Шенгенську зону. До чемпіонату готуються навіть польські в’язниці, де в разі потреби можна буде розмістити затриманих хуліганів.

Серед своїх досягнень польські організатори футбольного чемпіонату називають вирішення мовного питання. Мовляв, іноземці зможуть без проблем порозумітися зі спеціально підготованими правоохоронцями та лікарями. Скажімо у Варшаві під час чемпіонату діятиме вісім поліклінік, де до лікарів можна буде звернутися англійською, німецькою, французькою та російською мовами.

Натомість поляки побоюються, що не встигнуть модернізувати залізничне сполучення між містами, де відбуватимуться матчі. УЄФА вимагає, аби подорож залізницею між містами, де відбуватимуться матчі, тривала не довше, ніж три години. Якщо з польської столиці до Гданська можна доїхати за три години, то вже з Вроцлава до Ґданська потяг їде приблизно 8 годин. Судячи з темпів спорудження автомобільних доріг, небагато шансів й на те, аби збудувати обіцяні два роки тому швидкісні автостради.

У 2008 році міністр інфраструктури Цезари Ґрабарчик твердив, що саме 2010 рік буде ключовим у спорудженні нових автострад. Тепер же польські чиновники кажуть, що рекордним щодо кількості збудованих автострад буде рік проведення чемпіонату. Якщо цьогоріч буде споруджено тільки 92 кілометри швидкісних автострад, то у 2012-му майже 800. Утім, не виключено, що вболівальники, які подорожуватимуть автомобілями, таки постоять у заторах. Швидкісні автостради з Варшави до Гданська та з Вроцлава до Познані появляться щойно після футбольного чемпіонату.

Підписатися на новини