УЄФА підтримує рішення IFAB

УЄФА підтримує рішення Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB) щодо продовження експерименту з використанням двох додаткових помічників головного арбітра ще на два сезони й поширює його на усі головні європейські клубні змагання.

Два додаткових асистента рефері у полі будуть залучатися на матчі Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги Європи УЄФА сезонів-2010/11 та 2011/12, а також поєдинки за Суперкубок УЄФА у 2010 та 2011 роках. Таке рішення було прийняте на засіданні ФІФА і технічного підкомітету IFAB у середу в Кардіффі після схвальних відгуків різних конфедерацій та асоціацій ФІФА.

З наступного місяця − до травня 2012 року експеримент охопить усі матчі Ліги чемпіонів УЄФА, починаючи зі стикового раунду, та поєдинки Ліги Європи УЄФА, починаючи з групової стадії, які розпочнуться у вересні 2010 року, а також за Суперкубок УЄФА 2010 та 2011 рр., який розігрується між європейським чемпіоном і переможцем Ліги Європи.

У відповідності до схваленої системи, до головного рефері, двох асистентів та четвертого арбітра приєднуються ще два судді, які розташовуються позаду воріт кожної з команд. Зона їх відповідальності обмежується штрафним майданчиком.

У травні IFAB, до якої входять національні федерації Англії, Шотландії, Уельсу, Ірландії та представники ФІФА, дозволила континентальним конфедераціям та національним асоціаціям ще на два роки продовжити експеримент із п'ятьма арбітрами, ґрунтуючись на звіті про залучення додаткових рефері в Лізі Європи УЄФА-2009/10.

ФІФА заявила, що експеримент, аби бути схваленим, має відповідати основним критеріям, котрі закладені в новій системі арбітражу. Відтепер його можна застосувати в національних лігах та турнірах, або на рівні конфедерацій (лише у клубних змаганнях). Експеримент потрібно завершити до 2012 року − тоді вже й буде складений його оціночний звіт. Залучення двох додаткових арбітрів на всі матчі, на які поширюється експеримент, є обов'язковим.

Перші випробування з двома додатковими асистентами головного арбітра проводилися під час кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи серед 19-річних восени 2008 року, після чого IFAB дала дозвіл на продовження експерименту на професійному рівні. У підсумку в минулому сезоні за нової схеми арбітражу було проведено понад 200 матчів групового етапу та плей-офф Ліги Європи після чого дослідження схвалили керівний орган світового футболу та IFAB.

ФІФА і Технічний підкомітет також підтвердили, що технологія "гол-лайн" буде включена до порядку денного наступної щорічної робочої наради IFAB у жовтні.

Підписатися на новини