Дім для «Ворскли»

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна», в циклі «Від Сяну − до Дону», продовжуємо презентувати Полтавську область.
Головною спортивною ареною регіону є стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського − відомого діяча олімпійського руху, уродженця Полтавщини. Споруда розташована в центрі Полтави, на майдані Незалежності. На цій арені, яка вміщує близько 25 тисяч глядачів, вже багато років грає свої домашні матчі місцева «Ворскла».
Прообраз арени
На початку ХХ століття на майданчику, де розташований сучасний стадіон «Ворскла», за згадкою тогочасної преси, містився іподром (він був побудований у 1852 році). Згодом, коли полтавці познайомилися з футболом, тут було збудовано перший ігровий майданчик. У 1926 році цей спортмайданчик був обгороджений і побудовані місця для глядачів. А 2 травня 1951 року, на місці спортмайданчика було відкрито новий стадіон «Урожай» із трибунами на сім з половиною тисяч місць. Це був прообраз сучасної домашньої арени ворсклян.
Реконструкція, реконструкція...
Через п’ять років стадіон перейменували в «Колгоспник». А ще через рік, до відкриття нового футбольного сезону, коли полтавчани дебютували в класі «Б» союзної першості, було побудовано західну і східну трибуни. Місткість стадіону збільшилася до 17 тисяч. У 1964 році стадіон отримав назву «Колос». Після чергової реконструкції, наприкінці 1960-х, головна арена міста стала вміщувати понад 30 тисяч глядачів. А 7 жовтня 1970 року на стадіоні запрацювало штучне освітлення.
Імені Бутовського
У 1990 році стадіон отримав назву «Ворскла». За наступні десять років було зроблено чимало − чергова реконструкція трибун і освітлювальної системи, реконструкція футбольного поля (було кілька разів повністю замінено газон), підтрибунних приміщень − роздягалень, суддівської кімнати, офісу клубу, заміна дерев'яних сидінь на індивідуальні пластикові, запровадження в дію VIP-трибуни й інформаційного центра, відкриття клубного ресторану. У 2008 році полтавський стадіон отримав право провести матч за Суперкубок України, і в цей час до назви арени додалося ім'я Бутовського.
«Локомотив», «Динамо» та інші...
В обласному центрі, звісно, грали в футбол і на інших стадіонах − «Локомотиві», «Динамо», «Авіаторі». Саме на затишному «Локомотиві», який було відкрито ще до початку другої світової війни, грає свої домашні матчі друголіговий ФК «Полтава». Класну арену у власному розпорядженні має в Комсомольську місцевий клуб «Гірник-Спорт», а от сусідній промисловий гігант Кременчук, на жаль, розвиненою футбольною інфраструктурою похвалитися наразі не може.