Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ
Ukrinform.ua
05.07.10
Упродовж минулого тижня польські ЗМІ продовжували активно висвітлювати підготовку України та Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Польське агентство преси (РАР) з посиланням на УКРІНФОРМ передає слова міністра у справах сім'ї, молоді та спорту України Равіля Сафіулліна про те, що ліквідовано відставання з будівництва Олімпійського стадіону в Києві, і робота над реконструкцією спортивної арени до Євро-2012 відбувається згідно з графіком. Інформується, що представник головного виконавця стадіону у Києві − фірми «Київміськбуд» Василь Можар повідомив, що ліквідовано усі фінансові заборгованості перед підпорядкованими фірмами і їх робітниками. «Минулого тижня ми отримали кошти, розрахувалися за виконану роботу за попередні місяці, закупили необхідні будматеріали, і сьогодні робота здійснюється без жодних проблем і відповідно до графіка», − наголосив він. За інформацією В.Можара, з початку 2010 року будівельники на Олімпійському стадіоні витратили 560 млн грн, а до кінця поточного року буде використано ще 240 млн грн.
РАР також пише, що на стадіоні до ЧЄ-2012 у Львові завершуються роботи на першому рівні майбутньої спортивної арени. Зокрема, завершено монтування 68 бетонних опор, на яких кріпитимуться елементи трибун стадіону. Водночас з травня цього року на стадіоні тривають роботи з монтажу опор конструкції на другому рівні об'єкту. Зокрема, повідомляється про встановлення 64 зі 110 таких опор. Зазначається, що до серпня цього року буде завершено будівництво основи стадіону, а у вересні розпочнеться монтаж стальної конструкції даху спортивної арени.
За інформацією директора департаменту містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської ОДА Степана Лукашика, з новими злітно-посадковою смугою (ЗПC) і пасажирським терміналом львівське летовище відповідатиме всім європейським зразкам і не поступатиметься за рівнем обслуговування київському аеропорту. Як інформує РАР, С.Лукашик повідомив про виділення з державного бюджету на реконструкцію львівського аеропорту понад 2 млрд грн, з яких половина коштів піде на будівництво нової ЗПС. Водночас місцевий чиновник наголосив, що немає жодних проблем з будівництвом стадіону в місті: «Головна проблема − це дефіцит проектної документації. Якщо б не ця обставина, ми зробили б уже набагато більше».
Польські ЗМІ прискіпливо спостерігали й за підготовкою до Євро-2012 у Польщі. За інформацією інформагентства, представники польської залізниці (PKP) та угорської фірми TriGranit підписали угоду щодо будівництва у Познані нового залізничного вокзалу. Будівельні роботи щодо спорудження об'єкту розпочнуться ще цього року й повинні завершитися до початку ЧЄ-2012. «Підписання угоди дає змогу розпочати роботу, пов'язану зі створенням інтегрованого комунікаційного центру, який об'єднує створення залізничного вокзалу, паркінгу та автобусного терміналу. Загальна сума інвестиції становить 160 млн євро», − цитує РАР слова речника РКР у Познані Пьотра Кришака. За його інформацією, навколо комунікаційного центру буде збудовано також торговельні та бізнес-центри, готель та житлові будинки.
РАР передає, що найближчим часом під дахом стадіону до Євро-2012 у Познані закріплять два великі телебіми, кожний з яких розміром 115 кв. м. За інформацією представниці спілки «Євро Познань 2012» Йоанни Стжижевської, це будуть найбільші телебіми, які на сьогодні є в Польщі. Вона повідомила, що кожний з них складатиметься зі 120 cвітлодіодних екранів, які характеризуються високою витривалістю на вплив вологи і води. Загальна вага одного телебіму становить 6 тонн.
Представниця спілки «Євро Познань 2012» також додала, що реконструкція 43-тисячного стадіону до Євро-2012 у місті перебуває на завершальному етапі. Зокрема, на спортивній арені сьогодні продовжується монтаж крісел: на трибунах I і ІІІ їх встановлено вже близько 20 тис. одиниць.
За інформацією РАР, популярна американська телекомпанія СNN розпочала серію репортажів про Польщу та її міста. Повідомляється, що упродовж місяця на телеканалі демонструватимуться програми про суспільно-політичне, економічне, культурне життя країни, а також підготовку РП до Євро-2012.
На своїй інтернет-сторінці видання Fakt.pl зазначає, що потрібно зробити все, щоб уникнути під час Євро-2012 в Україні та Польщі таких скандалів із суддівськими помилками під час матчів, які відбуваються сьогодні на Мундіалі в ПАР. «Не хочемо, щоб ЧЄ-2012 запам'ятали як фестиваль суддівських помилок, так як це відбувається у Південній Африці. Тому президент УЄФА повинен зробити усе, щоб переконати Зепа Блаттера (президент ФІФА) у запровадженні відеоповторів суперечливих моментів матчів», − наголошує Fakt.pl. Видання також повідомляє, що керівник УЄФА Мішель Платіні не проти проведення дискусії з цього приводу, однак на це потрібна згода й З.Блаттера, який останнім часом також почав схилятися до необхідності подібного обговорення.
Часопис «Газета Правна» пише, що Міністерство внутрішніх справ та адміністрації (MSWiA) РП готує зміни до проекту закону щодо принципів участі іноземних функціонерів у спільних операціях чи рятувальних операціях на території Польщі. За інформацією видання, це особливо важливо у ході ліквідації наслідків стихійних лих чи в контексті проведення через два роки в країні футбольного єврофоруму. Проект закону передбачає, зокрема, що іноземні функціонери різних служб під час перебування в РП матимуть дозвіл на пільговий проїзд у державному транспорті, яким на сьогодні володіють польські поліцейські. Вони також зможуть користуватися безплатною медичною допомогою, за яку платитиме MSWiA. Зарплатню цим особам виплачуватиме держава, яка надсилатиме її до Польщі, повідомляє «Газета Правна».
+++
На трибунах НСК «Олимпийский» установят прозрачные ограждения
Nsc-olymp.com
05.07.10
В начале июля 2010 были утверждены образцы прозрачных ограждений, которие будут установлены на трибунах второго яруса стадиона НСК «Олимпийский». Современное ограждение позволит зрителям наблюдать за ходом событий на арене НСК «Олимпийский», обеспечивая, как хорошую видимость, так и безопасность.
Ограждение состоит из двух полотнищ закаленного стекла − триплекса, закрепленного с помощью оцинкованной стали. Такая конструкция гарантирует хорошую видимость поля для болельщиков нижних рядов трибун второго яруса.
Красота, современный вид прозрачных ограждений из триплекса сочетаются с требованиями безопасности: защитное стекло триплекс имеет повышенную прочность за счет полимерного слоя и выдерживает большие нагрузки.
Таким образом, на обновленной арене будут созданы условия для безопасного, комфортного и беспрепятственного просмотра футбольных матчей, спортивных соревнований, концертов и шоу.
Справочно:
Ограждение выполнено из оцинкованной стали (толщина цинка до 150 мкр), что обеспечивает надежную защиту металла от коррозии.
В верхней части стальной конструкции установлено безопасное стеклянное полотно с двойного триплекса, то есть двух закаленных полотнищ стекла, толщиной 10 мм каждое, закрепленных между собой прозрачной пленкой для ламинирования стекла толщиной 1,2 мм.
Боковые части ограждения закрыты кассетами из оцинкованного листа, толщиной 1,5 мм, что придает всей конструкции законченную форму.
Общая высота ограждения нижних рядов верхнего яруса трибун составляет 1500 мм.
Ограждение верхнего ряда выполнено с применением аналогичных материалов и технологий. Общая высота верхнего ограждения составляет 2100 мм.
+++
Мер Львова хоче тягнути трамвай до стадіону до «Євро-2012» тільки на «серйозні кошти»
Zik.com.ua
05.07.10
Трамвай на Сихів буде добудований до «Євро-2012», проте я не хочу розпочинати ці роботи, не маючи серйозних коштів. Як тільки кошти будуть виділені, проект одразу буде зроблений, адже ділити його на частини не варто. Про це сьогодні, 5 липня, на брифінгу журналістам повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
За його словами, лобістами будівництва трамваю на Сихів є німецький банк KfW. «Цей банк спільно із Європейським банком реконструкції та розвитку підтримує проект будівництва трамваю на Сихів. Зараз йде узгодження усіх нюансів» − сказав Садовий.
Він додав, що «на Сихів трамвай потрібно довести, бо він має йти до стадіону». Також, зі слів мера, на вулиці Княгині Ольги «потрібно добудувати шляхопровід, за який вже забули протягом 20 років і через частину Сокільників протягнути його також до стадіону».
«Це має бути зроблено до «Євро-2012», проте є серйозні побоювання, адже цього року мало розпочатися будівництво концесійної дороги «Львів-Краківець», яка також покриває частину об’їзної. Львів не має 1/3 кільцевої дороги, що впливає на завантаженість львівських доріг й на термін часу, який ці дороги служать», − додав міський голова.
З його слів, мали також будуватися дороги на Шегині, на Раву-Руську, проте «я наразі не бачу, яким чином це буде робитись, адже потрібне серйозне фінансування», − сказав мер Львова.
+++
Футуристичне Євро-2012
Леся Соловчук
Euro2012.ukrinform.ua
25.06.10
12 сучасних скульптур висотою 6-12 метрів з’являться у Києві в межах підготовки до Чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Згідно концепції підготовки української столиці до проведення міжнародного турніру, роботи мають бути сучасними, легкими, вписуватись в історично-природний ландшафт древнього міста. Одне слово − місто має збагатитися європейським шармом, і це оновлення має виглядати не згірш Берліна, Парижа, Брюсселю, інших столиць світу.
Конкурс для молодих
Щоб відібрати найкращі з найкращих пропозицій, у столиці був оголошений відкритий скульптурний конкурс «Київ − образ майбутнього» у трьох номінаціях: «Міська скульптура», «Декоративна скульптура в архітектурних нішах» та «Паркова скульптура», який триває до кінця червня 2010 року. На початку липня журі відбере найкращі проектні пропозиції за кожною з визначених тематик. Загальний призовий фонд конкурсу становить 100 тис. грн. Оцінюватиме конкурсантів компетентне представницьке журі, до складу якого запросили ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Андрія Чебикіна, голову Національної спілки художників України Володимира Чепелика, в. о. начальника Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Сергія Броневицького.
Як зазначив в ексклюзивному інтерв’ю Інформаційному центру «Україна-2012» заступник Київської міської державної адміністрації Ігор Добруцький, посилення архітектурно-просторового середовища міста до Євро-2012 вплине на характер міста. «Ми хочемо, щоб мистецтво вийшло на вулиці столиці, а не жило тільки в художніх майстернях. Одного ранку ми прокинемось у зовсім іншому Києві − сучасному, красивому. Філософія оновлення міста передбачає легкість форм і філософський контекст. Щоб будь-яка людина мала можливість зупинитись у затишному місці і подумати над сутністю буття − що вклав у цей образ художник? У художників − артистичне чуття і надзвичайна інтуїція, вони вміють зачепити найтонші струни душі, і поставити запитання, які забігають на багато років вперед», − заявив Ігор Добруцький. За його словами, реалізувати скульптурні фігури, які заплановано виготовити з бронзи чи кераміки, київська влада планує коштом інвесторів.
Головні вимоги до скульптурних ескізів — креативність, відповідність сучасному мистецькому духу композиційна узгодженість з довкіллям. Наперед були задані і площі, на яких будуть розташовані мистецькі об’єкти − це переважно центральні площі, плюс по одній скульптурі в кожен район столиці. Розпорядженням КМДА були затверджені наступні місця під скульптури − Європейська площа, Хрещатик 15, Хрещатик 25, Театральна площа, пл.Льва Толстого, Львівська площа, парк ім.Шевченка. Розташування фігур також поділять за тематикою. Об’єкти «міської скульптури» встановлять на початку Хрещатика поблизу філармонії, на площі біля Пасажу та на перехресті вулиць Хмельницького і Пушкінської. Нішами для декоративних скульптур стануть ділянки поблизу кінотеатру “Дружба” (Хрещатик, 25) та на перетині вулиць Хмельницького та Хрещатик. Учасники конкурсу також мають передбачити раціональне використання земельних ділянок, а також надати пропозиції щодо поліпшення умов для відпочинку на територіях, де будуть розташовані скульптури.
Станом на сьогодні кількість конкурсних робіт сягнула позначки 400, з яких треба обрати 12 найкращих. Далі буде розписано графік виконання і встановлення скульптур поетапно. Стартує скульптурний маршруту з Європейської площі, наступні дві фігури з’являться а Хрещатику.
Оцінюючи список заявлених авторів, Ігор Добруцький заявив, що конкурс зачепив головним чином молодий пласт українських художників, які продемонстрували багатий творчий доробок. Водночас є імениті скульптори, які як Олег Пінчук, Олександр Ів. За словами заступника мера, перемогти у конкурсі − почесно. Адже нові скульптури посилять імідж Києва як європейської столиці. «Саме молодь проявила високу зацікавленість. Це зрозуміло: через конкурс можна себе реалізувати, ввійти в історію, ще й гроші і славу за це отримати. Городецького і його Дім з химерами, наприклад, пам’ятають вже сотню років», − пояснив Добруцький.
Серед конкурсних робіт зустрічаються направду зрілі високохудожні ідеї. Це, скажімо, образ танцівниці, сукня якої зіткана із нот, скульптура лева на Львівській площі. Дизайнер Орест Козак зі Львова подав на конкурс 10 проектів. Одна з них факсимільна копія відомої скіфської Пекторалі, яку автор пропонує розмістити на Хрещатику під кутом 45 градусів. «Ми плануємо застосувати оптичні прийоми, для того, щоб посилити огляд плоскої скульптури з усіх боків − для цього пектораль буде стояти на триярусному басейні. Висота композиції, виготовленої з чеканки з дорогих металів, може сягнути 12-15 метрів. Переконаний, що кращого символу України, символу Жінки годі знайти», − переконаний конкурсант.
Підбиттю підсумків конкурсу буде передувати велика презентація проектів у колонній залі КМДА, де буде надана вся інформація, яка стосується візуалізації нового обличчя міста.
КМДА планує вже цього року встановити кілька фігур у центральній частині міста, ще п’ять скульптур з’являться у 2001 році, які прикрасять площі Толстого, Європейську, Театральну, Львівську, Басейну.
Ігор Добруцький додав, що протягом двох тижнів після завершення терміну подачі проектів діятиме виставка конкурсних робіт у приміщенні ГУ містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, що на Хрещатику, 32.
Безсмертний авангард
З подачі Великого скульптурного салону-2009 КМДА підтримала також пропозицію включити в конкурс роботу іменитої україно-російсько-французької авангардисти Олександри Екстер. Її роботи маловідомі в Україні, хоча сама Олександра завжди, працюючи в Москві, Берліні чи Парижі, вважала себе передовсім киянкою. У світовому мистецтві Екстер вважають мультикультурним явищем − проявила себе і як живописець, і як кераміст, модельєр, графік, театральний та кіно дизайнер, стала основоположний театрального конструктивізму.
Скульптура, яку запропонував Великий скульптурний салон на розгляд КМДА також має свою цікаву історію. Вистава режисера Таїрова, яку згодом віднесли до фонду золотого віку російського театру, наробила великого шуму в Москві у 1916 році. Тут, в вакхічній драмі І.Аненського «Фаміра-кірафед» про любов матері до сина Фаміри, у якого боги за його зухвалість відібрали зір і слух, античний міф був прочитаний повністю у стилі модернізму. Декорації, костюми, постановка, навіть танці − все було виконано у стилі кубізму. Саме над цим завданням працювала Олександра Екстер.
Робота вперше приїхала до Києва як один з 20 світових шедеврів скульптурного мистецтва із колекції заводу «Вальзуані» — тоді Екстер з’явилась поряд з Роденом, Помпоном, Дега, Гогеном, Матісом, Далі, Армані, Модільяні, Ренуаром. Серед скульптур класиків роботи Екстер вирізнялись − адже Бенатов презентував дві власні роботи за мотивами Екстер, які досі ніхто ніколи не бачив. Паризький експерт із творчості Екстер Жан Шовлен, близький друг сім’ї Екстер передав заводу «Вальзуані» права на ескізи костюмів вакханки, які художниця створила 1916 року для драми «Фаміра-кіфаред». Леонардо Бенатов, узявши за основу пап’є−маше Екстер, створив дві невеличкі за розміром скульптури. Тут, на антикварному салоні й виникла ідея повернути Екстер до Києва, розмістивши ці фігури більшим розміром, висотою 8 метрів, на Європейській площі.
Сьогодні скульптури двох танцюючих фігур, виконані у металі і холодній платині, за словами Ігора Добруцького, є явним фаворитом конкурсу. На його думку, поява робіт Екстер матиме глибоко символічне значення. По-перше, роботи вшанували б велике ім’я художниці, роботи якої стоять поряд з Малевичем, Архипенком, велетнями світового мистецтва, які мали українське коріння. По-друге, розміщення «вакхального танцю». «Танцюючі міфічні фігури 1916-го року є частиною високого мистецтва. Олександру Екстер невипадково називають «амазонкою авангарду». Дві її скульптури, датовані 1916 року − чудові роботи, які обігнали століття. Я переконаний, що весь світ нам би заздрив, що ми маємо на Європейській площі такий шедевр», − оцінив Екстер заступник мера.
За словами директора Мистецького арсеналу, ініціаторки проведення у Києві Великого Скульптурного салону Наталії Заболотної, для Києва була б честь вшанувати ім’я Олександри Екстер − авангардистки, яскравого явища європейського мистецтва, яка своє дитинство, юність, провела саме в Києві, зробила тут перші свої творчі відкриття, а розкрила свій талант в Парижі, де підтримувала тісні контакти з українськими модерністами Малевичем, Архипенком, Бурлюком.
«Особисто я за те, щоб на Європейській площі з’явилась скульптура Екстер. Це буде виглядати гіперсучасно. Ця скульптура має привнести легкість, експресивність, і європейськість у вигляд площі», − зазначила Заболотна в коментарі ІЦ «Україна-2012». За словами Заболотної, раніше обговорювалась ідея розміщення на Європейській площі скульптуру, яка б з різних боків нагадувала досягнення європейської скульптури. Адже у кожної країни є автор − носій скульптурної ідеї країни. Олександра Екстер може виконати це завдання − вона поєднує в собі і українськість, і європейськість», − підкреслила Заболотна.
+++
Семерак: Сьогодні чиновники сприймають Євро-2012 не як шанс для України, а можливість обгрунтувати чималі витрати з Держбюджету
Воробйов Миколай
Komitet12.org.ua
06.07.10
Семерак: Сьогодні чиновники сприймають Євро-2012 не як шанс для України, а можливість обгрунтувати чималі витрати з ДержбюджетуДо старту футбольного турніру Євро-2012 лишається 700 днів. Не секрет, що після фінального матчу в рамках Чемпіонату світу 2010 в ПАР, вся увага футбольного світу буде прикута до підготовки та проведення європейської першості у 2012 році. Про перші етапи підготовки, сьогоднішні реалії, та перспективи Чемпіонату в Україні Комітет ЧЄ-12 вирішив поспілкуватись із Міністром у справах молоді, туризму, спорту і Євро-2012 в опозиційному уряді Остапом Семераком.
Пане Остапе, перше до Вас запитання. Чому саме Вашу кандидатуру було затверджено на посаді Міністра у справах молоді, туризму, спорту і Євро-2012 в опозиційному уряді ? Чи не претендував на цю посаду екс-міністр Юрій Павленко, який очолював це відомство досить довгий час ?
− По-перше, пан Юрій не увійшов до складу об’єднаної опозиції, яка формувала наш уряд. Друга обставина − згідно Закону про регламент Верховної Ради членами опозиційного уряду можуть бути виключно народні депутати.
До отримання депутатського мандата я працював на посаді заступника голови Київської обласної державної адміністрації. Цей період співпав із початковим етапом підготовки України до Євро-2012. Тоді обласній адміністрації дісталося нове завдання: координація роботи з підготовки до чемпіонату на території Київській області. І оскільки я курував, серед іншого, питання молоді і спорту, то мені випало ще й вести підготовку до Євро-2012. Тобто, у мене є відповідний досвід, і це, очевидно, було аргументом, коли приймалося рішення щодо мого призначення до опозиційного уряду.
Яким чином Ви отримуєте інформацію про заходи та рішення щодо підготовки Євро-2012 ? Чи спілкуєтесь із колегами, які в минулому опікувалися даними питаннями?
− Часто спілкуюсь із Іллею Шевляком (екс-голова Координаційного бюро з організації та проведення Євро-2012-ред.). Крім того, намагаюсь отримати інформацію через депутатські запити до різних урядових інстанцій та установ. На жаль, це джерело не завжди правдиве. Буквально минулого тижня отримав відповіді з Мінфіну та з Державного казначейства, в яких на однакові запити були надані різні цифри. Я звернувся до них повторно, аби з’ясувати, які ж дані таки відповідають дійсності.
Відповідно новій редакції Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 бюджет витрат на проведення турніру збільшиться майже на 16 млрд. грн. і складе 142,5 млрд. грн. Попередня Держпрограма 2009 року загалом передбачала 127 млрд. грн. Наскільки збільшення витрат на Євро-2012 є доцільним, враховуючи те, що видатки мали бути зменшені, оскільки ряд об’єктів інфраструктури вже був зданий в експлуатацію або знаходиться на завершальній стадії будівництва ?
− Сьогодні ми спостерігаємо, як чиновники, що прийшли на роботу в Кабмін, сприймають підготовку до Євро-2012 не як шанс для України залучити інвестиції ззовні та покращити імідж країни на міжнародній арені, а як можливість обґрунтувати витрати чималих коштів із Державного бюджету, щоб покласти їх собі до кишені.
І це не просто слова. Достатньо подивитися, як здійснюється фінансування підготовки до Євро-2012. В Україні діє певна процедура, яка регулює закупівлю товарів, послуг і робіт, оплата яких здійснюється за рахунок Держбюджету. Певний час у нас діяв закон про тендерні закупівлі, потім Верховна Рада його скасувала і замість цього закону була прийнята постанова Кабінету Міністрів. І от уряд Миколи Азарова вивів Державну цільову програму з підготовки до Євро-2012 за межі дії даної постанови. Це означає, що бюджетні кошти, які направляються на виконання Програми, тепер не проходять тендерної процедури. Натомість, рішення щодо виконавців робіт, сум та строків приймаються одноосібно. Цим можна пояснити постійне зростання вартості об’єктів інфраструктури для Євро-2012.
Нагадаю, перша редакція Держпрограми передбачала бюджетні видатки на підготовку та організацію Євро-2012 у розмірі 25 млрд. грн. протягом чотирьох років. У цьому році планувалося витратити з Державного бюджету 5 млрд. грн. Решту коштів мали виділити з місцевих бюджетів (це теж порівняно невелика сума), і левова частка припадала на інвестиції.
Сьогодні сума видатків значно збільшилась. І її майже повністю заплановано покрити з Державного бюджету, тобто за рахунок звичайних платників податків. Виникає запитання: чому, наприклад, мешканець Луцька має оплачувати необґрунтовані видатки, які при будівництві львівського стадіону закладають у Програму чиновники, прикриваючись підготовкою до Євро-2012?
Зверніть увагу: кошториси стадіонів у Києві і Львові перевалили за мільярд гривень. І ніхто не оцінює, чи адекватні ці суми. А в часи кризи це серйозні кошти.
Крім того, сьогодні на цю Програму починають «навішувати» різні речі, які мають опосередковане відношення до підготовки чемпіонату. Після цього Програму наповнюють бюджетними коштами, і тоді безконтрольно ними користуються. Наприклад, там є рядок, який передбачає приблизно 30 млн. грн. на облаштування гуртожитків Національного університету Державної податкової служби в Ірпіні. Я звернувся із запитом до Держказначейства, і виявилося, що ця стаття видатків була повністю профінансована однією з перших. Варто відзначити, що ректор цього університету Петро Мельник нещодавно отримав мандат народного депутата за списком Партії регіонів і місце в бюджетному комітеті парламенту. За першу половину 2010 року йому вдалося включити «свої» об’єкти у Державну програму з підготовки до Євро-2012 і відразу їх профінансувати.
Але я думаю, що студенти, які живуть у тих гуртожитках в Ірпіні, не зовсім комфортно себе почуватимуть, коли під час проведення чемпіонату вони змушені будуть звідти евакуйовуватися, а в їхні кімнати, які вони облаштовували, поселять веселих футбольних фанів з Італії чи Великобританії. Або невеселих, якщо їхня збірна програє. На що перетворяться ці гуртожитки?
Взагалі, теперішня влада веде таку політику, ніби серед українських студентів немає футбольних уболівальників, бо на час проведення чемпіонату їх відправлять додому, щоб вони там дивилися футбол по телевізору. Це, звичайно, дискримінація студентів, і про це треба говорити.
Чи був досвід роботи з інвесторами у попереднього уряду пані Тимошенко ? Який ?
− Я не працював тоді в уряді і не мав можливості слідкувати за поточною діяльністю. Але мені відомо, що під час роботи уряду Юлії Тимошенко на реалізацію Держпрограми з Євро-2012 планувалося виділяти мінімум бюджетних коштів і максимально залучати інвесторів. Сьогодні ситуація змінилась із точністю до навпаки. Інвестори майже не залучаються, у той же час повним ходом використовуються бюджетні ресурси.
Крім того, протягом двох років діяльності уряду Тимошенко прогрес у підготовці України до Євро-2012 відзначали інспектори із УЄФА, це факт. Усіх нас можна звинуватити в політичній заанґажованості, але експерти УЄФА не зацікавлені в українській внутрішній політиці, вони зацікавлені у проведенні на належному рівні чемпіонату Європи.
У будь-якому разі, сьогодні і опозиція, і парламентська більшість, і уряд повинні працювати для того, аби чемпіонат відбувся в нашій країні на належному рівні. З іншого боку, ми не повинні допустити зловживань деяких нечистих на руку чиновників і бізнесменів, які прикриваються благородними гаслами Євро-2012.
− У минулому Ви були заступником голови Київської облдержадміністрації. Розкажіть про ситуацію щодо будівництва Великої кільцевої дороги навколо столиці в рамках підготовки до Євро-2012. Раніше передбачалось побудувати трасу довжиною у 215 км., нині маємо в сумі 10 км. відремонтованої ділянки дороги.
− Насправді збудовано нічого не було. Згадані 10 км є реконструйованою ділянкою дороги між Броварами і Борисполем. Концепція будівництва кільцевої навколо Києва передбачала максимальне використання існуючих ділянок доріг.
Взагалі, ідею будівництва окружної дороги широко проанонсувала і оголосила головним пріоритетом своєї діяльності тодішня голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко. Вона організувала великий шмат роботи з підготовки будівництва.
Зрозуміло, що ця дорога має бути загальнонаціональним проектом. Київський обласний бюджет навіть разом із київським міським не в змозі забезпечити будівництво. З обласного бюджету було витрачено певну суму на оплату проектування кільцевої. Але, наскільки мені відомо, на сьогоднішній день остаточного проекту немає. Попередні варіанти постійно змінювались − зокрема, через те, що проектований маршрут зачіпав дачі то одного, то іншого високопосадовця. Більше того, від сьогоднішнього голови Київської ОДА пана Присяжнюка я не чув про необхідність будівництва цієї дороги.
Якщо прогнозувати перспективи будівництва кільцевої до Євро-2012, то дай Бог, щоб теперішня влада змогла хоча б з’єднати західний напрямок з південним (Варшавську та Житомирську траси з Одеською). Хоча, при нинішніх темпах, виконання навіть такого завдання залишається під питанням. Загалом, оцінюючи ті процеси, які відбуваються зараз, я вважаю, що Велика кільцева дорога навколо Києва до Євро-2012 побудована не буде.
Скажіть, а чи не чекає проведення Євро-2012 в Україні така ж доля ?
− Я думаю, що УЄФА не відмінить свого рішення щодо України. Адже, насправді, мінімум, необхідний для організації чемпіонату − це стадіони, які відповідають певним стандартам, тренувальні бази для футболістів і готелі, де будуть жити чиновники УЄФА, судді та іноземні журналісти. Що стосується доріг та інших об’єктів, то для УЄФА це питання не є настільки принциповим.
Стадіони будуються гарні і вони будуть побудовані − Львів і Київ, фактично, мають на це ще два роки. Щодо тренувальних баз, то в Україні є багато футбольних клубів, і при необхідності вони зможуть прийняти на своїх базах ті команди, які приїдуть.
Стосовно готелів. УЄФА має певні стандарти, за якими готовність інфраструктури оцінюється червоною, жовтою або зеленою карткою. У 2007 році експерти УЄФА, які проводили оцінювання за чотирма позиціями, виставила нашим об’єктам у чотирьох містах 12 червоних карток. Це найгірша оцінка. В тому числі три попередження отримала готельна інфраструктура. Минуло два роки і Україна позбулася червоних карток щодо готелів усюди, окрім Донецька.
Звичайно, Євро-2012 відбудеться в Україні, як і планувалось − треба вже припинити лякати одне одного, що в нас його заберуть. Питання перейшло в іншу площину: наскільки привабливим буде при цьому зовнішній імідж України, чи багато туристів ми зможемо до себе залучити і якою ціною з точки зору навантаження на бюджет нам дістанеться проведення чемпіонату.
+++
Стадіон «Металіст» повністю готовий прийняти уболівальників з особливими потребами
Віта Дубовик
Укрінформ
05.07.10
Харківський стадіон «Металіст» повністю готовий прийняти уболівальників з особливими потребами. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, таку думку висловила заступник голови міського комітету доступності Олена Шинкарьова під час конференції «Готовність України до Євро-2012 з погляду людей з особливими потребами».
За її словами, головна спортивна арена міста вже зараз повністю готова приймати уболівальників-інвалідів. Тут обладнаний спеціальний вхід для колясочників (з боку 21 трибуни). Ним зможуть скористатися ті фанати, які приїдуть на матч своїм транспортом. До речі, зовсім недавно була вирішена проблема парковки особистих авто інвалідів. Було обладнано стоянку.
Для тих , хто не має власної машини, є можливість скористатися послугою інватаксі. Оскільки О.Шинкарьова сама є інвалідом-колясочником, то можна сказати, що доступність міста для особливих категорій населення перевірена на собі. «Схема ця повністю відпрацьована і вже неодноразово застосовувалася під час проведення на стадіоні міжнародних матчів. На обладнаній газелі ми під'їжджаємо прямо до трибуни, тим самим обминувши натовп, і по пандусах їдемо на свої місця», − сказала заступник голови міського комітету доступності.
Вона відзначила, що на стадіоні чудово працює весь механізм надання послуг для інвалідів, починаючи від транспортного забезпечення і закінчуючи супроводом уболівальників протягом усього матчу. «Персонал добре навчений і знає що робити, − розповіла Олена Шинкарьова. − Під 21 трибуною обладнано спеціальний санвузол, є можливість під час перерви випити каву, чай!».
Єдиний мінус стадіону, за її словами, це високий бортовий камінь при в'їзді на стадіон. Але зараз це питання перебуває на контролі у міської влади і найближчим часом буде вирішено.
Науково-практичну конференцію «Готовність України до Євро-2012 з погляду людей з особливими потребами» проводить ВГО «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів». У конференції брали участь представники місцевої влади, громадські організації, пов'язані з реабілітацією інвалідів.
У рамках дводенної конференції учасники відвідають об'єкти футбольного Євро-2012 (готелі, стадіон, аеропорт) і протестують їх на доступність для людей з обмеженими можливостями.
Подібні заходи планується провести в усіх приймаючих містах.
Довідка УКРІНФОРМу. На ОСК «Металіст» обладнано 104 місця для інвалідів і додаткові 30 місць для незрячих. Вирішується питання з наданням місць для глухих з можливістю розміщення майданчика для сурдоперекладача.
+++
ФУТБОЛ
Эксклюзив от Рината Ахметова: в Запорожье такие игроки, что нам бы ноги унести отсюда
Николай Лозовой
Reporter.zp.ua
06.07.10
После матча за Суперкубок Украины между донецким «Шахтером» и симферопольской «Таврией», который прошел на запорожском стадионе «Славутич-Арена» 4 июля, корреспондент «РепортерUA» задал несколько вопросов президенту ФК «Шахтер» Ринату Ахметову.
− Ринат Леонидович, в контексте сегодняшнего результата не планируете ли вы продублировать этот счет 18 июля здесь же в матче чемпионата Украины с запорожским «Металлургом»?
− В Запорожье такие игроки, что нам бы ноги унести отсюда. Здесь очень хорошая команда, которая тоже играет в атакующий футбол, доставляя радость болельщикам. В конце прошлого чемпионата, когда решалась судьба чемпионства, а «Металлургу» ничего не нужно было, мы еле выиграли со счетом 2:0. Я скажу, что «Металлург» — очень сильная команда, это мои искренние комплименты. У вас прекрасный стадион, прекрасная футбольная атмосфера, и, мне кажется, болельщики здесь получают огромное удовольствие от футбола. Здесь созданы все условия для роста команды. Только владельцам клуба (а они — небедные люди) нужно ставить самые амбициозные цели и любить футбол больше, чем деньги…
− Собираетесь ли вы в ЮАР на финальный матч чемпионата мира по футболу, который состоится 11 июля?
− Нет, к сожалению. Слишком занят.
Как сообщал ранее «РепортерUA», в минувшее воскресенье, 4 июля, в Запорожье в результате блестящей игры Суперкубок Украины достался донецкому «Шахтеру», который выиграл у симферопольской «Таврии» со счетом 7:1.
+++
Луческу: «Трансфер Чигринского − самая дорогая покупка в истории «Шахтера»
Terrikon.dn.ua
06.07.10
Наставник «Шахтера» Мирча Луческу в интервью радиостанции RAC-1 подтвердил возвращение в команду защитника Дмитрия Чигринского.
− Это правда, я хотел, чтобы Дима вернулся, и это замечательное приобретение. Мы заплатили за него не 25 миллионов евро, но все равно это самая дорогая покупка в истории «Шахтера».
Сам футболист рад своему возвращению, поскольку он хочет играть профессионально, хотя не так-то просто покидать такой клуб, как «Барселона». Ему было сложно немедленно адаптироваться в Испании, но я думаю, что его амбиции − однажды туда вернуться, − цитирует Луческу Sport.es.
+++
Власти Нигерии разрешили футбольной сборной играть
Lenta.ru
05.07.10
Правительство Нигерии в понедельник отменило свое решение запретить национальной сборной по футболу участвовать в каких-либо международных соревнованиях после поражения на чемпионате мира. Об этом сообщает BBC News.
Сообщение об отмене запрета пришло за час до окончания срока, который Международная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА) дала нигерийским властям. Ранее организация пообещала исключить Нигерию из своих рядов за вмешательство правительства в дела сборной и национальной федерации.
Напомним, 30 июня президент Нигерии Гудлак Джонатан запретил сборной два года участвовать в международных матчах. Это решение он объяснил желанием «дать стране возможность навести порядок в доме».
После этого были уволены два нигерийских футбольных чиновника, однако ФИФА заявила, что руководство страны зашло слишком далеко, и пообещала дисквалифицировать Федерацию футбола Нигерии, если в течение двух дней запрет снят не будет.
На чемпионате мира-2010 в ЮАР сборная Нигерии заняла последнее место в группе В, набрав одно очко. Нигерийцы уступили Аргентине (0:1) и Греции (1:2), а с Южной Кореей сыграли вничью (2:2).