Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

Евро-2012

 

 

Євро-2012: обкрадене щастя

Остап Семерак

Pravda.com.ua

23.06.10

Мало хто візьметься всерйоз заперечувати те, що отримання Україною права на проведення чемпіонату Європи з футболу було неабияким подарунком долі.

І мабуть так само мало хто помічає, як частину подарованого в України − тобто, у нас із вами − вже потихеньку відбирають.

За огидною традицією, роблять це якраз ті люди, які відповідають за дотримання інтересів держави та її громадян у ході підготовки і проведення чемпіонату.

Аби краще зрозуміти, де нас дурять, давайте розглянемо, в чому ж полягає практичний сенс проведення європейського футбольного свята на нашій території.

Звісно, все це «заварювалося» не для того, щоб наша збірна потрапила до фінальної частини змагань поза конкурсом. І не для того, щоб українському вболівальнику було ближче до стадіону. Справа навіть не в додатковій можливості пишатися своєю країною − хоча й це важливо. Наразі йдеться про аспекти більш прагматичні.

Отже, Євро-2012 в Україні − це:

− привернення уваги міжнародної спільноти (в т.ч. й бізнесової) та можливість покращення іміджу країни, який, попри всю свою на перший погляд нематеріальність, має здатність конвертуватися в цілком матеріальні дивіденди;

− гроші, які залишать в Україні численні іноземні туристи-вболівальники;

− інфраструктура − стадіони, аеропорти, готелі, дороги тощо, яка будується для чемпіонату, а потім залишиться нам і нашим дітям на довгі роки.

На жаль, мусимо розуміти, що саме будівництво інфраструктури і перетворюється в останні місяці на «дірку», через яку витікає національний інтерес. Щоби трансформуватися в інтерес приватний.

Справа в тому, що великі інфраструктурні проекти на етапі їх реалізації − це не лише додаткові робочі місця. Це ще й великі гроші. Вони можуть бути залучені з приватного сектора, зокрема з-за кордону, у вигляді інвестицій (про це, до речі, йдеться у Державній цільовій програмі підготовки та проведення чемпіонату), а можуть бути витрачені з державної кишені.

При цьому пунктом призначення державних мільйонів та мільярдів, виявляється, можуть бути приватні структури тих самих людей, які розпоряджаються цими грошима від імені держави. Або структури їхніх родичів чи бізнес-партнерів, що суті не змінює.

На сьогоднішній день, на жаль, є всі підстави вважати, що в останні місяці ситуація в наших пенатах розвивається якраз за останньою версією.

Нещодавно під час презентації Національного агентства з підготовки та проведення в Україні Євро-2012 віце-прем'єр-міністр із цих питань Борис Колесніков заявив, що протягом 2010 року на підготовку чемпіонату буде витрачено приблизно 23,5 млрд. грн.

Звідки ж візьметься така чималенька сума?

Частину цих коштів автори цьогорічного Державного бюджету прописали в законі: це майже 6,7 млрд. грн. зі Стабілізаційного фонду і ще понад 3 млрд. грн. з цільовим призначенням − на будівництво доріг.

До речі, гроші з останньої статті, які спершу передбачалися для Національного агентства з Євро-2012, можуть легко випасти з контексту підготовки до чемпіонату: Верховна Рада щойно прийняла закон про передачу цих трьох мільярдів «Укравтодору».

При цьому до відповідної бюджетної статті було внесено одну маленьку поправку, яка дозволить використовувати ці кошти не лише на будівництво чи капітальний ремонт автомагістралей, але й на поточні ремонти. Рішення про такі роботи приймаються на рівні «Укравтодору». А вже як у нас уміють «закопувати» гроші в дорожні ямки, відомо кожному. 

Що поробиш, так уже сталося, що «Укравтодор» нещодавно знову очолив давній друг новообраного президента Януковича Володимир Демішкан... 

Але наразі описані 10 мільярдів ще не встигли нікуди подітися, тому номінально їх врахуємо.

Звідки ж візьметься решта суми, заявленої Борисом Колесніковим?

Абсолютно зрозуміло, що про жодні серйозні іноземні інвестиції не йдеться − до речі, не лише щодо об'єктів до Євро-2012, а взагалі.

За офіційними даними Нацбанку, протягом перших чотирьох місяців нинішнього року обсяг закордонних інвестицій в Україну скоротився на 29% (!). А тому на сьогодні є достатньо підстав, аби вважати, що подарований долею шанс на залучення в країну великих коштів та, одночасно, на «розкрутку» її інвестиційно-привабливого іміджу, фактично, змарновано...

Залишається одне джерело, звідки можуть з'явитися ще понад 13 мільярдів із задекларованої паном Колесніковим суми. Це запозичення під державні гарантії Кабінету Міністрів.

Такі гарантії на поточний рік уряд дозволив собі в межах 45 млрд. грн.   

У відповідній статті головного кошторису країни відзначається лише, що держгарантії Кабміну надаються «за зобов'язаннями...

Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу з виконання заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням чемпіонату». Ось така розпливчата формула, яка дозволяє вмикати «ручний режим» на повну...

Поглянемо на всю цю ситуацію крізь призму класичного «кому вигідно?». І справді, кому знадобилося, щоб кошти на будівництво інфраструктури надходили не від приватного інвестора, який перейматиметься долею кожного кревного долара, а з державної скарбниці?

Відповідь на це майже риторичне запитання стає зовсім очевидною, якщо ознайомитися з постановою Кабінету міністрів №300 від 12 квітня, якою уряд Азарова позбавив себе однієї «зайвої» мороки: обирати виконавців робіт і постачальників товарів та послуг для підготовки до Євро-2012 Кабмін тепер може на власний розсуд, без проведення тендерів.

Отже, як бачимо, схема до банальності традиційна: розпорядник державних коштів отримує можливість наймати на роботу власну чи іншу близьку до тіла фірму, а далі вже, як кажуть, діло техніки... Якщо ж на цю саму роботу раніше вже когось найняли, то цієї обузи можна позбутися − на те ж і влада в руках.

Ситуація дуже нагадує відому байку, де селянин довірив лисиці стерегти курник....

Я не виступаю адвокатом компанії, яка до приходу нового уряду будувала стадіон і злітно-посадкову смугу аеропорту у Львові, але вибір нового генпідрядника надто вже промовистий: у ЗМІ гуляє інформація, що до фірми, яка пару місяців тому перехопила естафету будівництва львівських об'єктів, має відношення давній друг і бізнес-партнер пана Колеснікова...

Днями ця історія отримала цілком прогнозований розвиток: міністерство регіонального розвитку і будівництва повідомило про збільшення вартості спорудження стадіону у Львові... на 185 мільйонів гривень.

«Змінився проектувальник, змінилися деякі підходи до проектування, зробили більш глибку геологію, переглянули проект...», − так прокоментував цю подію високопоставлений чиновник міністерства.

Ось так просто... Прийшов новий підрядник, трохи попрацював, а далі вирішив, що Державному бюджету України його послуги обійдуться дорожче майже на двісті мільйонів. І в уряді без зволікань одним розчерком пера це питання вирішують...

І мало не в той же день президент Янукович серед наріжних принципів «реформаторської» діяльності свого Кабміну проголошує «бюджет суворої економії»...

А тим часом, з цього самого «економного» бюджету фінансуються не лише прямі видатки на підготовку інфраструктури до футбольного чемпіонату. Під цією маркою влада вирішує ще чимало інших питань, потрібність яких для Євро-2012 є доволі сумнівною.

Навряд чи віце-прем'єр Колесніков, коли заявляв про 23 з половиною мільярди, мав на увазі і кошти на утримання нової групи чиновників, породженої розпорядженням Кабміну від 7 квітня.

У ньому обласним держадміністраціям, які «забезпечують здійснення заходів щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу», та Київській міській держадміністрації уряд наказує «вирішити... питання стосовно введення посади заступника голови держадміністрації, на якого покласти повноваження з підготовки та проведення» чемпіонату.

Звичайно, нові регіональні начальники від Євро не можуть бути самотніми в ході «підготовки і проведення», тому на цьому шляху кожного з них супроводжуватиме апарат із чиновників меншого калібру.

«Цікавинки», що вимірюються сотнями мільйонів гривень, можна побачити і в документі, який визначає порядок використання вищезгаданих 6,7 мільярдів коштів зі Стабілізаційного фонду. Приміром, понад 30 мільйонів уряд виділяє «на створення та підготовку об'єктів інфраструктури Національного університету державної податкової служби».

На перший погляд, зовсім незрозуміло, як має прислужитися футбольному турніру університет податкової служби. Якщо, звичайно, не брати до уваги того факту, що ректор університету Петро Мельник нещодавно став народним депутатом України за списком Партії регіонів та увійшов до складу бюджетного комітету парламенту... 

Усе це відбувається під бравурні рапорти профільного віце-прем'єра про ударне приборкання графіків підготовки до чемпіонату. Чого лише варта його недавня заява про те, що «за останні два місці зроблено більше, ніж за попередні два роки»!

Хоча пан Колесніков і не глава уряду, але сценарій його бурхливої діяльності все більше нагадує анекдот про три конверти, який Юлія Тимошенко розповіла в ефірі «Шустер live». Ці конверти новий прем'єр отримує від свого попередника.

Перший конверт потрібно відкрити відразу, другий − через півроку, і останній − за рік. У першому конверті міститься порада: «вали все на мене». У другому − «обіцяй все, що можеш». А в третьому − «пиши свої три конверти».

Так от, першу пораду футбольний «віце» добросовісно виконав: вступивши на посаду, він проїхався містами, які прийматимуть матчі чемпіонату, і голосно розкритикував усе, що потрапило під руку.

Дуже схоже, що другий етап він намагається «освоїти» достроково. Тим самим прискорюючи для себе наближення неминучого моменту написання власних конвертів...  

   

Остап Семерак, міністр опозиційного уряду з питань молоді, туризму, спорту і Євро-2012, член комітету Верховної Ради України з питань бюджету, депутат від БЮТ

+++

 

Борис Колесніков: Все, що Україна обіцяла УЄФА щодо проведення Євро-2012, буде побудовано

      

Kmu.gov.ua

22.06.10

Україна виконає всі свої зобов’язання перед УЄФА щодо проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в нашій державі. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков під час прес-конференції у Клубі Кабінету Міністрів, присвяченій результатам 100 днів діяльності Уряду.

«Тут уже немає сумнівів, що все, що Україна обіцяла УЄФА, буде побудовано», − заявив він, − стадіони, злітно-посадкові смуги, пасажирські термінали тощо».

При цьому Борис Колесніков наголосив, що від проведення в Україні Євро-2012 українці мають отримати додаткові робочі місця. Разом з тим, за його словами, в Україні зростає потреба у висококваліфікованих кадрах, особливо у сфері авіації, експлуатації пасажирських терміналів, управління спортивними об'єктами тощо. «Якщо ми плануємо збільшити число пасажирів через 2 роки на 5-6 млн., то українці отримають ще 20-25 тис. робочих місць із досить високою зарплатою. Проблема в якості персоналу», − зазначив він. Борис Колесніков запевнив, що влада додатково створить усі умови для навчання персоналу, щоб провести на високому рівні Євро-2012.

Борис Колесніков також зазначив, що під час проведення в Україні Євро-2012 усі учасники Чемпіонату та офіційні делегації перевозитимуться на автобусах, які надасть спонсор УЄФА. При цьому Віце-прем’єр-міністр наголосив, що громадський транспорт в Україні буде забезпечений вітчизняними виробниками.

+++

Перші 100 днів Уряду − назустріч Євро-2012

Ukraine2012.gov.ua

22.06.10

Сьогодні Уряд звітував за перші 100 днів своєї діяльності. Як годиться центральному органові виконавчої влади мова здебільшого йшла про конкретику чи плани на майбутнє, чільне місце в якому належить загальнодержавному проекту Євро-2012.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров наголосив на тому, що Уряду вдалося досягнути вигідних умов постачання природного газу Російською Федерацією. Завдяки тому, що ціна на газ була знижена майже на 100 умовних одиниць, виграють всі сфери української економіки, зокрема справа підготовки до чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Прем’єр порівняв економію близька 40 мільярдів гривень з можливістю побудувати 4 000 кілометрів автошляхів. Пан Азаров повідомив, що Уряд планує продовжувати будівництво масштабних інфраструктурних об’єктів в приймаючих містах Євро-2012, а також впроваджувати нові. Мова йде про будівництво гілок і станцій метрополітену, мостів через Дніпро, автошляхів тощо.

В рамках підготовки та проведення Україною Євро-2012 держава вирішує немало питань в галузі міжнародної політики та економіки. До часу, коли ми прийматимемо мільйони своїх співвітчизників і гостей з-за кордону, Уряд планує впровадити безвізовий режим з країнами Європейського Союзу. За словами Віце-прем'єр-міністра України з питань економіки Сергія Тігіпка, вже готовий документ − угода про асоціацію з ЄС, котрий включає також і угоду про вільну зону торгівлі з країнами ЄС. «На робочому рівні прийнята програма щодо безвізового режиму. За півроку ми повинні ухвалити всі практичні складові», − повідомив Сергій Тігіпко. Також він підкреслив, що основним зовнішньополітичним вектором України є рух до Європи, вихід на чий ринок є пріоритетним завданням Уряду. Якщо інші союзи та угоди будуть вигідними для добросусідських відносин і економіки, а головне − не заважатимуть європейській інтеграції України − держава буде брати в них участь.

Віце-прем’єр-міністр України з питань Євро-2012 Борис Колесніков умовно розділив підготовку до чемпіонату на дві складові: «Перша з них − це будівництво та введення в експлуатацію основних пунктів, зокрема стадіонів і злітно-посадкових смуг, пасажирських терміналів тощо. Тут вже немає жодних сумнівів − все, що Україна обіцяла побудувати УЄФА буде побудоване. Друга складова − це персонал, який буде керувати готовими об’єктами». Пан Колесніков визнав, що другий напрям роботи є «величезною проблемою» і пояснив: «Перше, що українці мають отримати від проведення Євро-2012 − робочі місця для висококваліфікованих спеціалістів. Той кадровий потенціал, котрий зараз є в сфері управління спортивними спорудами та наземними частинами аеровокзальних комплексів потребує повного перенавчання. Один мільйон пасажирів дає 4 000 додаткових робочих місць, до того ж, висококваліфікованих місць з європейським рівнем заробітної плати. Якщо ми плануємо за найближчі два роки збільшити пасажиропотік на 5-6 мільйонів, то українці отримають ще 20-25 тисяч робочих місць». Віце-прем’єр переконав, що влада створить всі умови для додаткового навчання персоналу з метою управління об’єктами Євро-2012, а також наголосив: «Власні знання − це і є капітал кожного українця».

+++

 

Испортит ли конфликт вокруг парка Горького имидж Евро-2012?

Atn.kharkov.ua

22.06.10

Вырубка деревьев в парке в центре Харькова, столкновения и подавление властями акций протеста активистов встревожили УЕФА. Ситуация может испортить имидж ЕВРО-2012, − считает директор турнира Мартин Каллен. Он даже обратился к украинскому правительству с письмом, в котором просит разобраться и исправить ситуацию. Как отреагировали украинские и харьковские чиновники

Новая дорога в рамках подготовки к Евро-2012. Именно проведение чемпионата обусловило строительство дороги через парк Горького, недавно отмечал Геннадий Кернес в эфире одного из национальных каналов.

Геннадий Кернес, и.о.мэра: «(− Правильно ли я понимаю, что все-таки к Евро-2012 эта дорога отношение имеет?) − Конечно, эта дорога включена. (− Это задача − улучшить транспортную инфраструктуру города и разгрузить Харьков от пробок, так?) − Уважаемый ведущий, наряду с этой дорогой мы сегодня ремонтируем капитально, реконструируем ряд, много километров дорог».

Конфликт, который возник вокруг строительства и который городские власти называли политическим, на самом деле оказался конфликтом с общественностью и приобрел международный резонанс. После ареста защитников парка Дениса Чернеги и Андрея Еварницкого международная правозащитная организация «Amnesty International» признала их узниками совести, этим термином там называют тех, кто мирно отстаивает свои политические, религиозные или научные взгляды.

Ситуация получила огласку и в других странах: относительно вырубки деревьев в парке Горького в УЕФА обратились Ассоциация экологического контроля Болгарии, центр транспорта и энергетики транспорта Чешской Республики, а также национальный экологический центр Украины, сообщает УНИАН. После этого директор турнира Евро-2012 Мартин Каллен обратился к украинскому правительству с официальным письмом. В нем он просит вице-премьера Бориса Колесникова разобраться и исправить ситуацию.

Мартин Каллен, директор турнира Евро-2012: «Оскільки ця ситуація може мати негативний вплив на імідж турніру Євро-2012 УЄФА в Україні, ми хотіли б звернути Вашу увагу на цю проблему й просимо Вас інформувати про дії, спрямовані на вирішення цього питання». УНИАН, 21.06.2010

Андрей Капустин, директор общественной организации «Экспертный совет»: «Харьков до сегодняшнего дня считался модельным городом, и в общем за Харьков все спокойны, теперь центральной власти нужно будет как-то реагировать на претензии УЕФА, по всей видимости, обоснованные претензии».

Эксперт прогнозирует, что деятельность харьковской власти не останется без внимания правительства и профильного вице-премьера, и может стать предметом рассмотрения на заседании Кабмина в среду, на котором выразил намерение лично присутствовать президент Украины Виктор Янукович. Тем временем в Харькове директор Департамента по вопросам подготовки и проведения Евро-2012 Виктор Христоев говорит: по одному из требований УЕФА к принимающему городу, ни на чем, что делается в рамках чемпионата, никто не имеет права спекулировать. По словам Христоева, сам бренд «Евро-2012» ни разу не использовался с отрицательной стороны.

Виктор Христоев, директор Департамента по вопросам подготовки и проведения Евро-2012: «Місто Харків не використовувало керівництво ніякий бренд Євро-2012 для того, щоб показати противовес себе териториальній громаді, а тим паче остаточне рішення, яке було прийняте під час громадських слухань, вони поставили крапки. Я не хотів би на цьому питанні зупинятися, у нас ще багато вулиць і територій є, про які сьогодні можна казати».

Впрочем, сами инициаторы слушаний, окончательное решение которых упоминает Христоев, считают их нелегитимными и собираются оспаривать в суде и прокуратуре. Что правильно и что неправильно сделала городская власть Харькова, прокомментировал сегодня Президент Виктор Янукович. Документы на реализацию этого проекта он считает оформленными правильно. Назвал ситуацию слишком политизированной, но отметил, что этот вопрос местные власти должны были решать через конструктивный диалог с громадой города. И власти сделали неправильно, когда действовала поспешно.

«Сначала нужно было разъяснить общественности, о чем, собственно, идет речь, для чего это делается. И делать это без той расцветки, как оно было сделано», − цитирует Януковича официальное интернет-представительство главы государства.

+++
ФУТБОЛ

Мирча Луческу: «Шахтер» − это машина, которая должна обыгрывать всех соперников»

Александр Стельмах

Ua-football.com

22.06.10

Во вторник, перед вылетом в Швейцарию донецкий «Шахтер» провел открытую тренировку, на которой Мирча Луческу ответил на вопросы приехавших журналистов. К слову, вместо традиционных пятнадцати минут Мистер уделил представителям прессы в два раза меньше. Всему виной насыщенный график тренировок.

− У «Шахтера» достаточно большой состав, по итогам первого сбора вы уже сделали какие-то выводы в отношении ряда игроков?

− Все, кто сегодня с нами тренируются, едут в Швейцарию. Именно по итогам второго сбора мы и будем принимать решения.

− В хорватской прессе появилось сообщение, что 8 июля «Шахтер» сыграет в Сплите товарищеский матч с «Хайдуком». Достоверная ли это информация?

− Дарио пытался организовать такую игру, но 8 июля открывается музей «Шахтера», и все мы должны быть в Донецке. Возможно в будущем, если появится «окно», такой матч и состоится.

− Как выглядели на австрийском сборе Агахова и Морено?

− На первом сборе мы закладывали «физику». Практически все тренировки были направлены на поднятие функционального состояния команды. А поэтому каких-то глубоких выводов делать не стоит. Хотя для себя по итогам контрольных игр и тренировок я кое-что отметил. Что касается Агаховы, то в первый свой донецкий период он больше играл на краю атаки. Сейчас же мы пытаемся его использовать как центрального нападающего. Также стоит сказать, что с опозданием на первый сбор прибыл Адриано, которого мы только доводим до необходимых кондиций. В Швейцарии мы сыграем пять игр, и я надеюсь, что конкуренция среди наших нападающих будет существенной.

− Кривцова вы будете использовать как правого защитника или центрального?

− Только центрального. «Шахтер» − это атакующая команда, поэтому защитники также должны принимать участие в атаках. Для того чтобы завоевать место в стартовом составе, Кривцов должен изучить наши игровые принципы. Он достаточно мощный игрок, хорошо функционально подготовлен. За эти качества мы и взяли его. Пока я не могу сказать, будет ли Сергей играть в стартовом составе.

− Охарактеризуйте Степаненко.

− Степаненко более опытный, чем Кривцов. Он сразу включился в нашу игру. Нам нужен игрок в центральной зоне, который вместе с Левандовским мог бы составить конкуренцию Хюбшману. Игр будет много, и каждый из перечисленных игроков получит шанс показать себя.

− Кривцов сегодня не тренируется?

− У него проблема с ахиллом.

− Не видно также Жадсона.

− Он встречал свою супругу в аэропорту. Но он уже приехал на базу и вот-вот включится в работу.

− Что можете сказать о календаре?

− Он благоприятнее для нас, чем в прошлые годы. Хотя по большому счету это не имеет большого значения. В начале сезона или в конце, но мы будем играть со всеми командами. «Шахтер» − это машина, которая должна обыгрывать всех соперников.

− Как вам игра трех молодых игроков?

− Они талантливые игроки, обладающие хорошими перспективами. То, что они были с нами на сборах должно помочь им расти дальше. Я думаю, теперь они будут тренироваться совсем по-другому. Изменится и их отношение к футболу. Наверняка это будет стимулировать и других игроков молодежного состава.

− По первым двум турам чемпионата мира какие выводы вы сделали?

− Я думаю, настоящий футбол начнется лишь с ¼ финала. Большего я ожидал от африканских сборных, которые, по сути, играли у себя дома, но они пока не впечатляют. Думаю, что турнир выиграет либо сборная Бразилии, либо сборная Аргентины, так как все чемпионаты мира, проводимые не в Европе выигрывают южноамериканские сборные. Не будем забывать, что все бразильцы и аргентинцы, выступающие на мундиале, играют в европейских клубах.

− Удалось ли договориться с «Фулхэмом» или «Атлетико» о проведении товарищеского матча?

− Нет. К сожалению, большие клубы хотят больших денег, поэтому определенности в этом вопросе нет. Можно было бы пригласить «Барселону» или «Реал» в Донецк, но я не думаю, что даже заполненная «Донбасс-Арена» могла бы компенсировать затраты. Уверен, что, несмотря на наше участие в Лиге Чемпионов, «Донбасс-Арена» заслуживает того, чтобы перед началом каждого сезона мы принимали кого-нибудь из европейских грандов. В этом году чемпионат в Украине начинается рано (когда большие клубы только выходят из отпусков), поэтому выкроить день для такой игры не получается.

+++

Валерий Газзаев: «Дадим шанс всем игрокам»

Дмитрий Шаповал

Fcdynamo.kiev.ua

22.06.10

Подготовительный сбор «Динамо» в Австрии вышел на финишную прямую. О последних новостях из лагеря команды рассказал главный тренер Валерий ГАЗЗАЕВ.

− Валерий Георгиевич, как проходит сбор в Австрии, вы довольны итогами его первой половины и качеством работы футболистов?

− Безусловно. Вмешались погодные условия, ежедневные дожди, но первую часть намеченной программы мы выполнили. С этой недели начался игровой цикл − три спарринга. В целом, все игроки проводят сбор, у нас нет травмированных. В контрольных матчах дадим шанс всем вызванным исполнителям, посмотрим их в деле, оценим готовность, в первую очередь − функциональную.

− Ваши тренировки носят комплексный характер и имеют определенную направленность. Расскажите об особенностях тренировочного процесса на данном этапе подготовки?

− Игрокам после отпуска длиною в месяц необходимо восстановить кондиции. Проводились комплексные занятия для восстановления технических и тактических навыков, опорно-двигательного и мышечного аппарата. После столь длительного отдыха игрокам нужно очень тщательно подходить к разминке, самой тренировке, чтобы не допустить повреждений. Тем более, с учетом сложного поля, на котором мы ежедневно занимались.

− С чем можно сравнить нагрузки, которые сейчас вы предлагаете подопечным. Например, какой средний километраж нужно пробежать во время занятия?

− Такой задачи перед командой не ставим. Есть отдельные отрезки, в которых мы даем специальные упражнения на выносливость. Приблизительно игроки выполняют за тренировку порядка 3600 метров скоростной работы. Ведется комплексная работа − по улучшению функционального состояния, технико-тактических действий и, безусловно, вопросы психологии.

− Новички Бертольо и Попов органично вписались в коллектив, как проходит их адаптация?

− Сложно говорить, тренировки были действительно очень напряженными. Они достаточно серьезно все на них выполняли. Бертольо совсем молодой, но очень талантливый футболист. Что касается Попова, он уже созревший, готовый игрок, ему легче войти в нашу команду.

− Устраивает ли вас на данном этапе уровень конкуренции в команде?

− Думаю, в любом клубе, претендующем на достаточно высокие места, причем не только в национальном первенстве, но и на международной арене, должна быть высокая степень конкуренции.

− Нынешним летом «Динамо» приобретает зарубежных исполнителей. Не создаст ли вам проблем в формировании команды лимит на легионеров?

− Не создаст. У нас семь игроков вызываются в национальную сборную Украины. Они вполне конкурентноспособны в отношении с приглашенными нами легионерами. Иностранцы также должны доказывать свои амбиции и основания выступать в стартовом составе.

− С приходом Андре Фелипе селекция закончилась?

− Нет, она продолжается. Вообще, селекция идет непрерывно, на протяжении всего года.

− На всех ли работающих на сборе игроков вы рассчитываете в сезоне, или, возможно, кто-то покинет команду?

− Все занимающиеся сейчас на сборе, а это 22 исполнителя, являются игроками основного состава. Такой обоймы вполне достаточно, чтобы пройти первую часть чемпионата, квалификацию Лиги чемпионов и саму Лигу чемпионов.

− Летом «Динамо» усилило все позиции, кроме вратарской. Выходит, вы удовлетворены уровнем имеющихся в наличии голкиперов?

− Вполне. Шовковский пропустил неделю тренировок, но его травма, к счастью, оказалась не столь серьезной. Бойко я считаю одним из перспективнейших вратарей Украины, есть молодой Кичак. Восстанавливается после травмы Богуш. Теперь эта линия меня не тревожит, как это было в прошлом году.

+++

Сергей Палкин: «Претензии ENKA считаем необоснованными»

Donbass-arena.com

22.06.10

Сегодня в ряде СМИ появилась информации о том, что компания ENKA подала иск против ООО «Стадион Шахтер» по поводу возмещения убытков при строительстве «Донбасс Арены». Такую информацию подтвердил генеральный директор ФК «Шахтер» Сергей Палкин:

− Да, действительно компания ENKA 12 апреля 2010 года подала иск против заказчика строительства ООО «Стадион Шахтер» в Международный коммерческий арбитражный суд при торгово-промышленной палате Российской Федерации.

− И какое требование изложено в исковом заявлении турецкой компании?

− Якобы в течение периода строительства стадиона они понесли убытки, которые хотели бы возместить.

− Какова Ваша позиция?

− Хочется отметить, что перед подписанием контракта с компанией ENKA был проведен очень серьезный тендер по выбору генерального подрядчика строительства стадиона. Основными причинами выбора компании ENKA были три основополагающих критерия − это сумма контракта, срок и качество.

К нашему сожалению, первые два критерия компания ENKA полностью не выполнила. Что касается суммы контракта, то в 2008 году состоялась встреча двух президентов, ФК «Шахтер» и компании ENKA. Причиной встречи было то, что якобы компания ENKA несет серьезные убытки по строительству стадиона и просит президента ФК «Шахтер» возместить их. В данной ситуации Ринат Ахметов пошел навстречу компании ENKA и дал согласие на увеличение суммы уже заключенного контракта на 50 млн долларов. Несмотря на то, что условиями договора предусмотрено, что его цена является фиксированной и не подлежит увеличению в связи с изменениями стоимости рабочей силы, материалов или по иным поводам. Таким образом, в вопросе возмещения каких-либо затрат сверх контрактных обязательств была достигнута окончательная договоренность и поставлена «жирная» точка.

Однако сегодня ENKA нарушила имеющееся соглашение между сторонами и обратилась в суд, на что, с нашей точки зрения, у нее нет ни единой объективной причины. С другой стороны, именно мы имеем все основания предъявить претензии компании ENKA относительно сроков строительства стадиона, строго оговоренных контрактом, которые были просрочены более чем на 1 год. Мы готовим по данному вопросу встречный иск.

Підписатися на новини