Резонанс

Онлайн-конференция с Милетием Бальчосом. Полная текстовая версия

Ua-football.com

17.06.10

В среду состоялась видео-конференция с президентом ПФЛ Милетием Бальчосом, во время которой наш гость ответил на вопросы читателей UA-Футбол. Предлагаем вашему вниманию текстовую версию этого мероприятия.

− Милетий Владимирович, будут ли в новом сезоне транслировать матчи Первой лиги по телевидению? Предусматривается ли это?

− Ви знаєте, що я заявив одного разу, що ми ведемо переговори з ТРК «Україна» з приводу трансляцій матчів першої ліги і робота в цьому плані ведеться. Але ми зіштовхнулися з деякими проблемами, які стосуються статутних положень, насамперед ФІФА, УЄФА і Федерації футболу України. Згідно зі статутом УЄФА, трансляції матчів і взагалі телевізійні права всі належать Федерації футболу України. Зараз ми вступили в переговорний процес, який вже у стадії завершення, про те, щоб Федерації футболу України передала нам телевізійні права. Але для того, щоб ми могли їх використати, нам потрібно мати структуру, яка буде займатися цією справою. Як би там не було, але за будь-яких умов це пов’язано з коштами. Професіональна футбольна ліга − це неприбуткова організація, тому ми створили ТОВ „Ліга-футбол”, яке буде займатися цими справами.

Але тут ще виникла під час переговорів ще одна проблема, вона майже аналогічна проблемі, яка існує в Прем’єр-лізі. Деякі клуби ставлять питання таким чином, що права мають належати тільки їм. І в принципі завтра на засіданні виконавчого комітету ФФУ відбудеться розгляд цього питання, буде прийнято рішення, чи федерація передасть права клубам, скажімо, Прем’єр-лізі і клубам Професіональної футбольної ліги, а ми вже будемо вести з клубами переговори, щоб вони передали права нам. Але якщо деякі клуби захочуть самі транслювати, − немає проблем, ми це їм залишимо. Але в даному випадку, якщо, скажімо, один чи два клуби будуть самі на себе брати цю роботу, це буде для них, мабуть, трошки дорого. А якщо це буде йти через нас − тут залучення спонсорів і т.д. − це буде дешевше. Ці варіанти треба прорахувати. Я, мабуть, приношу вибачення в громадськості і футбольній спільноті, за те, що я поспішив, що в кінці другого кола ми будемо транслювати матчі, тому що я недостатньо володію самою процедурою, як це потрібно робити. Зараз ми вже цю процедуру вивчили, над нею працюємо, ведемо переговори з іншим каналом − не називаю його. І прорахували, що початок трансляцій можливий десь із серпня місяця. Тому що є дуже багато серйозних питань, насамперед організаційних.

− Мова йде про центральні матчі турів?

− Поки що йде мова про центральні матчі, але зважаємо на те, що в них будемо вводити деякі новинки в процесі проведення змагань і в організації змагань. Мова йде про формат, ми будемо вводити плей-оф між першою і другою лігою, я думаю, такі матчі теж будуть цікаві і ми їх будемо транслювати. Зараз основне − ми домовляємося з тим каналом. Перше − йде мова про спец-проект, про програму, яка буде підбивати підсумки кожного туру протягом 30 хвилин. Наступний крок − з цим же каналом поступово увійти в трансляцію. Нам потрібно буде подивитися, наскільки цінний наш продукт, зацікавленість аудиторії. Виходячи з цього, ми будемо бачити, яка зацікавленість трансляціями. В нас буде час підготувати можливості стадіонів для трансляцій. Щоб була нормальна картинка. Я був на останньому матчі першості ліги у Севастополі, мені не довелось раніше бувати на стадіоні Севастополя, але коли я подивився там, я би не наважився давати картинку з того стадіону − далеко не відповідає вимогам.

Можливо, це буде виглядати таким чином, що ми утворимо пул − 6-7 клубів, які мають хороші стадіони, з яких можна транслювати. І з цього буде формуватися схема трансляцій, порядок трансляцій. Тобто, спочатку − студія і огляд матчів, і він буде продовжуватися весь час, це постійно має бути. Пам’ятаєте „Наш футбол” − така програма була, першій лізі приділялася увага порядку 10 хвилин, потім 5 хвилин, а ми будемо робити півгодини, тобто плануємо робити так, щоби охватити максимально всі команди і першої ліги, і другої ліги. Короткий огляд навіть другої ліги. Але ми дуже добре розуміємо що для того щоб притягнути увагу аудиторії до цієї справи, нам потрібно приготувати нормальний продукт. А для цього потрібно провести багато заходів − це і маркетингова робота, це і медіа, і реклама і т.д.

− То, что телеправа принадлежат федерации футболу Украины − это международная норма, норма ФИФА?

− − Таке питання є тут, мені поставили глядачі. Вони трошки здивовані, як це так, що права належать федерації. Дійсно, згідно зі статутом ФІФА, права належать національним федераціям футболу. Якщо ви пам’ятаєте, здається на засіданні виконавчого комітету Сергій Стороженко заявив, навіть травинка на футбольному полі належить йому. А взагалі принцип такий, навіть мова може йти про те, що комерційні права належать федерації футболу України. У нас у цьому відношенні взаєморозуміння з федерацією є, залишається визначитися, чи права належать клубам, чи нам, чи ми потім самі розберемося.

− Матчи в связи с этим будут проводиться по будням, чтобы не пересекаться, или по выходным?

− Коли ми почали переговори з телеканалом „Футбол”, з Денисовим, мова йшла про те, щоб матчі транслювати по п’ятницях, тому що чемпіонат України серед команд ПЛ відбувається в суботу або неділю. І це реально, тому що ми почали готувати проект, виходили з того, що топ-команди в нас будуть грати по п’ятницях. Інший канал, про який я не кажу, вони готові транслювати і в вихідні. Тому нам потрібно буде визначитися, з яким каналом працювати. Я думаю, ми будемо працювати з обома. І для нього принципово одне − можлива трансляція і прем’єрної, і першої ліги, але матчі треба розвести в часі.

А взагалі якщо вже про календар, тут є питання про календар першої ліги. Ми його перший проект, який був розглянутий робочою групою, спільна робоча група була з асоціацію аматорського футболу із залученням тренерів першої ліги і фахівців від клубів, прийшли до висновку, що матчі бажано проводити у вихідні дні. Ми це максимально врахували, за виключенням трьох турів, де є серйозна накладка з Прем’єр лігою і єврокубковими турнірами. І все-таки ми максимально будемо враховувати бажання клубів. Але зараз постало ще інше питання. Багато клубів першої ліги хочуть повернутися до старої схеми, яка існувала років 4-5 тому − спарені матчі. Зважаючи на те, що зараз в нас „Закарпаття” з’явилося − Закарпаття до Харкова чи Алчевська... Багато клубів, які розташовані на різних полюсах України. Тому ми будемо розглядати таке питання, що можливо будуть спарені матчі. Але в даному випадку, остання розмова була з Алчевськом − я сказав, давайте ваші чіткі фінансові розрахунки. Скільки коштує переїзд, мінімум 4 дні проживання в готелі в іншому місці, можлива оренда стадіону, далі − скільки коштуватиме оренда поля, нам же не кожен клуб дасть безкоштовно.

Тобто тут треба добре все прорахувати і будемо вже приходити до рішення.. Остаточне рішення по календарю і першої і другої ліги буде прийнято 21 червня на засіданні центральної ради, напередодні конференції ПФЛ, яка відбудеться 24 червня. Якщо центральна рада не знайде розуміння цієї проблеми, можливо, ми це питання винесемо на конференції − тобто, як скажуть клуби, так і побудуємо календар. Стосовно календаря другої ліги − проект є, але ми ще не знаємо, скільки буде команд у другій лізі. Вирішується питання перше − Чернігів, Суми чи пройдуть атестацію. Питання друге − є 5 клубів кандидатів, які повинні увійти до нас, але поки що комітет з атестування футбольних клубів не видає їм дозволів на цю справу, і у зв’язку з цим ми поки що не можемо конкретно сказати скільки буде клубів. І не можемо говорити про сам календар. Все стане ясно завтра на засіданні виконавчого комітету федерації футболу України.

− Какая сейчас ситуация с „Десной” и ФК „Сумы”?

− Скажімо так, комітет з атестування футбольних клубів не видав атестатів цим клубам. Сьогодні відбулося засідання апеляційного комітету, який розглядав апеляції, і поки що відхилив прохання цих клубів переглянути рішення комітету з атестування. Я думаю, що завтра це питання постане на засіданні виконавчої ради. Тут у блоку питань є таке питання, яке стосується проблемних клубів, зокрема Тернопільської ниви, там звучить − що Сирота був у Тернополі і все стабілізувалося, а ви займаєтеся бездіяльністю. Всі клуби, які проблемні в нас на сьогодні, я кругом був і зустрічався з першими особами. Особливо з Тернополем − я майже кожного тижня на зв’язку із головою обласної ради Тернопільщини, на зв’язку з міським головою. Там існують деякі питання, що потребують вирішення у стосунках між органами місцевої влади і самоврядування, з одного боку, і з другого боку − між керівництвом клубу и місцевими органами. Там питання серйозні, я думаю, вони будуть вирішені.

Я звертався саме з цих питань до обласного і міського керівництва, вони ставляться з розумінням і при вирішенні цих питань, а вони мене запевнили, що десь до 20 цього місяця вони ці питання врегулюють, це по-перше, по-друге, що мене здивувало приємно, те що міський голова мені говорить − у нас є команда „Тернопіль-2”, яка є чемпіоном чемпіонату світу зі студентських команд, ми хотіли би цю команду також заявити під назвою „Тернопіль-2” або „Нива-2”. Тобто ця заява говорить про те, що клуби в Тернополі можуть розраховувати на підтримку.

Я був у Рівному, там була ситуація набагато гірша, ніж у Тернополі. Якщо хтось із вас був на стадіоні у Рівному − там страшне твориться. Я розмовляв з губернатором, з міським головою, там питання вперлося, вибачте за слово, в те, що міська влада − це господар стадіону, губернатор − нібито здійснює загальне керівництво, зацікавлений в тому, щоб було все приведено до норми. Міський голова просить 60 мільйонів гривень на соц.потреби, губернатор говорить − мені потрібен стадіон. Я говорю − вирішіть, кому належить стадіон, потім будете від цього працювати. Міський голова каже − я стадіон не віддам, але ви його відремонтуйте, бо я зараз не можу. Я знаю, що там є декілька комерційних структур, я порадив − зберіть футбольний актив, поговоріть з ними, розкрийте проблему, знайдіть шляхи вирішення. Вони провели таке зібрання, і зараз уже почався серйозний рух у Рівному. Був у Сумах, розмовляв з губернатором, ми з ним часто на зв’язку з приводу подальшого існування клубу. Туди дійсно йде серйозний хазяїн, господар, вірніше.

Зараз що робиться − по-перше, клуб неприбуткова організація. Я не розумію, як може функціонувати підприємство − це має буде підприємство, яке повинно заробляти гроші, підтримувати команду та брати участь у змаганнях. Вони зараз повністю переробляють статутні регламентні документи свої внутрішні документи, будуть міняти юридичну назву клубу, це буде або −закрите акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю. Там дуже серйозна заборгованість по зарплатні футболістам, майже півроку вони нічого не отримують, зараз це поступово вирішується. Новому господарю клубу повністю передається у володіння стадіон − один із найкращих в України, і він повністю забирає всю інфраструктуру.

Тобто, процес пішов. Але цей процес не був підтверджений офіційними документами до федерації.. Є письмо від голови міської адміністрації Юрія Чмиря, що він веде переговори, залучає людей, які будуть працювати з клубом, які будуть господарями − не які, а який − Григоришин Але поки що органи, які проводять атестування, сказали, що їм потрібні документальні підтвердження. Вони мали переговори з губернатором, Чмирем, і це питання терміново вирішується. Тобто, Суми і той же Чернігів, який завтра їде із солідною делегацією до Києва на виконком, я думаю, виконком з розумінням поставиться до цієї справи і все-таки клуби будуть мати статус професіоналів.

− А в Чернигове какая ситуация? Команда не вышла на игру в последнем матче...

− Команда не вийшла на гру в передостанньому турі. Там все пов’язано із пікантною ситуацією, скажімо так. Клуб − це приватне підприємство. Є такий пан Пофорознюк, який господар клубу, який вже півроку жодної копійки не вклав у клуб, але є люди, які готові сьогодні забрати клуб. Для того, щоб це довести, вони все протягом другого кола фінансували клуб, не будучи господарями, вони вкладали кошти, щоб клуб утримати. Вони розуміли, що якщо клуб зникне, тоді буде дуже важко війти у статус професіонального клубу. Але Поворознюк не йшов назустріч, справа доходила до судової тяганини, коли я втрутився, була розмова з міським головою, були підключені люди, які мають вплив, і на сьогодні стало зрозуміло, що Поворознюк все-таки залишає клуб, вони його будуть називати не приватне підприємство, ведеться робота по утворенню товариства з обмеженою відповідальністю, я думаю, там справа зрушується. А футболісти, мені здається, на вийшли на матч тільки тому, що вони знаходяться і клуб знаходиться у стадії невизначеності. Та людина, яка претендує бути господарем і вже вкладала кошти, до певного часу, може сказати про те, що вибачте, вирішите питання, чи буде клуб мій, чи ні, і поки що сказав, що не буде давати кошти. І де зіграло негативну реакцію від футболістів

− Хто новий власник? Потенційний.

− Потенційний власник − людина, яка вкладає гроші, його прізвище − Чеботарьов.

− Еще несколько вопросов про команды Житомира, Черкасс... Какая ситуация с ними, были ли вы в этих городах, изучали ли?

− На жаль, ні. Житомир я знаю досконало, тому що я проживаю в Бердичеві. Авдиш дійсно серйозно взявся за цю справу, але відсутня така поважна причина, яка поки що відштовхує від того, щоб дати атестацію клубу, документи готуються, але не в повному обсязі дані комітету. Розуміння з головою адміністрації знайдено в плані фінансування, підтримки, ремонту стадіону, але я на сьогодні не впевнений в тому, що це буде надійно, тому що мова йде про бюджетне фінансування, я до цього відношуся з пересторогою, тому що виникає багато проблем. Маємо багато прикладів − багато клубів зникнуло з професіонального обрію, ми вже провели аналіз, із 59 клубів, які зникли, 49 − бюджетні. Зараз виникає проблема серйозна − Хмельницького. Я маю поїхати наступного тижня зустрічатися з керівництвом обласним і міським, вести переговори. Що стосується Черкас − буквально тижнів 3 тому, мені зателефонували звідти, що ми хочемо увійти до складу професіональних футбольних клубів. Телефонував голова обласної федерації Футболу. Я сказав, що потрібно зробити − сам я поки що туди не поїхав, тому що фізично не міг встигнути, тому що мені треба готувати Чернівці, Армянськ, Бурштин, Севатосполь, Сімферополь і т.д., але я був на зв’язку. Мене запевнили в тому, що документи вже підготовлені, клуб працює, і всі документи вже в комітеті з атестації, але я їх ще не бачив, я говорити з впевненістю, що цей клуб відповідає нормам, я не можу. Але знаючи традиції Черкас, знаючи бажання вболівальників, я скажу, що чи є документи, чи нема, але завтра на виконавчому засіданні я буду відстоювати те, щоб Черкаси були. Я думаю, їх традиції треба відстоювати і робити, щоб у них було продовження.

− Как обстоит дело с пропавшими мячами?

− Я бачу тут: «Здравствуйте! Как обстоит дело с пропавшими мячами для детей на 5 миллионов гривен?» Я коли подивився на цю суму... то я не знаю, за 5 мільйонів скільки м’ячів можна купити і де ця сума була в професіональній футбольній лізі... Там трошки навпаки − 5 тис. м’ячів. На сьогодні до мене надійшла інформація, на центральній раді я її озвучив: Президент футбольного клубу «Харків» − Чумак, говорить, що м’ячі є в України. Я говорю − щоб бути впевненим, що м’ячі є в України, мені треба їх побачити. І не 1-2, прийти на склад і побачити − лежить 5 тис. м’ячів, ось вся документація, придбані за кордоном, митна декларація, дозволи відповідні і т.д.

Кіндзерьский на центральній раді сказав − як тільки м’ячі появляються, я готов їх викупити. На цьому все зупинилося, я не можу ніяк ні від кого дізнатися, де ці м’ячі. Справа тому, що кошти на м’ячі були перераховані в дочірнє підприємство Футбол-профі, вони перерахували кошти фірмі Богатир − фірма Богатир вирішувала питання придбання м’ячів, потім передає Футбол-профі, а ті вже клубам. Я не уявляю, що це за м’ячі, які, інформація ця не перевірена, були придбані по 5 доларів за м'яч. Богатир сказав, що я ці м’ячі ще в лютому чи в березні передав „Футбол-профі”. „Футбол-профі” говорить − я їх в очі не бачив. Тобто досить заплутана справа. Але мені здається, що м’ячі є в України, і хтось хоче на них щось заробити. Тому що ця пропозиція, що мені поступила − м’ячі в України, і з ними треба щось робити. А що з ними треба робити? Їх треба забрати, напевно? Чи то роздати дитячим спортивним школами, чи продавати − Кіндзерському, і потім вже він буде займатися цією справою. А він, я думаю, якщо сказав − то справу зробить.

Але головне, щоб не влипнути в чергову халепу, можуть привезти 5 тис. м’ячів, закинути в якусь кімнату і без документів. А що це за м’ячі? Може, покрашені фарбою, яка ніяким санітарно-епідеміологічним чи гігієнічним нормам не відповідає. Потрібна бути сертифікація на м’ячі, документація, наскільки вони офіційно перетнули кордон. А головне, що я їх просто не можу побачити, до кого не звернусь, говорять, що вони є − покажіть − тут питання закривається. Коли ми отримали першу інформацію, що м’ячі нібито в України, ми підготували подання до судових органів, щоб розслідували цю справу, але поки що призупинили це подання, але бачу, що все-таки треба подавати його в прокуратуру.

− Органы прокуратуры занимаются делом Сироты. Насколько я знаю, вы должны были получить предварительный ответ, на какой стадии это находится? И вы говорили, что Сирота начал возвращать деньги, речь шла о 200 гривнах. После этого что-то изменилось?

− По-перше, значить, остання розмова в мене була зі слідчим прокуратури минулої п’ятниці, зараз проводиться фінансово-економічна експертиза, яка встановить конкретну статтю чи рівень відповідальності. Як би там не було, так, Сирота керівник, він відвідає за все, і я впевнений, що він свідомо це робив, але там були ще інші особи, які були задіяні на ці справи. Можливо, вони впливали на Сироту. Тобто, проводиться фінансово-економічна експертиза, досудова підготовка справи вже на стадії завершення. Стосовно проведення коштів − Сирота винен 245 тисяч гривень. І повернув спочатку перший транш − 50 гривень, інший транш − 150 гривень. І я це озвучив на виконкомі, мене підколов один товариш − ви ж сказали, що вже перспектива в цій справі є. Я скажу, що перспектива є, якщо такими темпами Сирота буде ліквідувати свої борги, я думаю, його правнуки ще будуть віддавати їх. Отака ситуація із Сиротою, м’ячами, з погашенням боргу і т.д.

− А ускорить процесс возвращения денег, обязать Сироту как-то можно?

− Я сьогодні підписав подання в органи правопорядку.

− Какие существуют ограничения на легионеров и возрастные ограничения в первой лиге? Возможно, их стоит пересмотреть, чтобы игрок не искусственно получал место, а завоевал то место?

− Я згідний з тим товаришем, який поставив мені це питання. По-перше, ліміт на легіонерів існує тільки в Першій Лізі, ліміт − 3, ми його залишаємо і не чіпаємо. Що стосується молодих футболістів. Досить серйозно ми обговорювали його і пришли до висновку, що молодий футболіст чи вже старший − мають завойовувати місце у складі.

По-друге, я згідний з Коньковим, який говорить: «Я, припустімо, вкладаю кошти, чому ви мені диктуєте умови, хто має грати в мене в складі?» Тут можна погодитися, з одного боку, якщо розглядати з економічної точки зори. З другого боку, якщо говорити про розвиток дитячого і юнацького футболу і про перспективи молодих журналістів, можна говорити, що можна і зобов’язувати до такого... Але в даному випадку, остаточне рішення буде прийнято 21 червня на засіданні центральної ради, ми прийшли такої думки, що в заявці ми визначимо квоту, скільки їх має бути. Це моя позиція насамперед. І по-друге, у заявку на матч визначимо квоту молодих футболістів. Тобто, вже будучи внесеним до рапорту арбітра, футболіст може претендувати на те, щоб вийти як мінімум на заміну. Тут одна сторона − норма чисто економічна, що клуб вкладає кошти, друга проблема, про яку я сказав, і третя проблема пов’язана з тим, що на конференції, яку ми проводили в Сумах, дуже слушну пропозицію вніс Юрій Коваль, тодішній тренер Олександрії, який сказав, що давайте вирішимо ситуацію таким чином: є футболісті 91 року, який грає в складі. Наступному сезону ви вводите квоту іншу, вікову категорію іншу − 92 року, цей випадає. Давайте введемо норму − оцей футболіст 91 року не менше 3 сезонів повинен грати у сезоні, тоді в нього є перспективи росту. Що виберуть клуби − це вже їхня справа.

Я вважаю, за будь-яких обставин, молоді футболісти мають право брати участь у змаганнях і набувати ігрової практики. Зараз у мене є така думка, що можливо, оцей Кубок ліги, який ми проводили, провести в іншому форматі − серед молодіжних команд. Можливо, це буде і друга ліга, щоб була ігрова практика. Дуже хороше починання було, коли ми почали проводити так званий кубок ПФЛ, де були збірні команди першої і другої Ліги − розігрували турнір такий, були 4 команди − молодіжні, до 21 року. Мені здається, що нехай не всі клуби, тому що не всі клуби мають молодіжні команди, візьмуть участь у цих змаганнях, але мабуть такий кубок потрібно провести. І не таким от коротким турніром, 2-3 дні, а по схемі розіграшу кубку серед молодіжних команд. Це вже буде ігрова практика, в бойовій обстановці побачити, на що вони здатні, і звідти вже робити відбір.

− За время президентства Сироты, бюджет ПФЛ лишился 2,8 миллиона гривен, которые исчезли в неизвестном направлении. Зимой размер второй части взноса был уменьшен клубом первой лиги на 50 тыс. гривен, и клубом второй − на 25 тыс. Это дало в сумме уменьшение бюджета на 1,5 миллиона гривен, итого в минувший сезон ПФЛ прожила без суммы 4,3 миллиона гривен. Вступительные взносы нового сезона не отличаются от прошлого года, они составляют 326 тыс. в первой лиге и 124 тыс. грн. − во второй. Выходит, 4,3 миллиона гривен, без которых ПФЛ нормально провела прошлый сезон, вы пустите на личные нужды? Почему нет реального уменьшения обязательного взноса, о чем вы постоянно говорите?

− Ситуація така з цього приводу: я приведу деякі цифри. перед початком сезону 2009-2010 років, залишок на рахунку професіональної футбольної ліги складав 3 мільйони 154 тисячі 433 гривні. Тобто, на перше липня 2009 р, сезон, який ми зараз закінчили. Кошторисом, який затверджено центральною радою, передбачалося надходження 12 мільйонів 900 тис. гривен, разом 12 мільйонів плюс 3 мільйони − 15 мільйонів із зайвим. Це був фон ПФЛ. Залишок мав бути дефіцит бюджету по використаних коштах − мінус 800 тис. Бюджет, який ми плануємо на цей сезон, який буде: залишок повинен скласти приблизно 80 тис. гривень, тобто в липні адміністрація і Президент будуть при зарплаті. Плануємо надходження 9 мільйонів 648 тис. Зрівняйте 15 і 9, і залишок з тих 15 − 60-90 тис, у залежності від того, як ми закінчимо червень місяць. Тобто, які кошти буди витрачені в тому сезоні, і оці 2 мільйони 850 тис. − вони пропали просто в повітря. Залишається 12 мільйонів тих, що вони планували отримати, і ці 12 мільйонів були використані. Але з них значна сума в період попереднього керівництва − була використана за призначенням, тобто за статтями, які були передбачені, але вони пішли за межі кошторису, який був передбачений за карною статтею. Це ті суми, які офіційні, інші поки що з’ясовуються, де, що, як. Вони нібито використані законом, але немає документальних підтверджень, і основне, що ці суми не пройшли через затвердження центральної ради.

Далі: складаючи кошторис на наступний рік, ми брали за основу ті видатки, які ми почали здійснювати після приходу мого на посаду президента. І сума, яка нам потрібна, яку ми можемо взяти з клубів згідно із внесками − 9 мільйонів 648 тис. Минулого року з клубів було взято 12 мільйонів. Витрати, які нам потрібно здійснити − з 9 мільйонів − 6 мільйонів 300 − обов’язкові платежі до федерації футболу України за арбітраж; 3 мільйони залишаються на господарську діяльність, на утримання ПФЛ, тут порядку 16 статей. Причому дефіцит − 527. На сьогодні я хочу сказати, що цей дефіцит практично перекритий за рахунок того, що нам худо-бідно вдалося заробити 492 тис.

− Спонсоры?

− Спонсори, і, скажімо.... Навіть більше − я ще не підрахував, що 277 тис. − страховій компанія „Княжа” перерахувала на оплату одних із навчально-тренувальних зборів, які проводилися зимою з арбітрами. Я вважаю, що це теж заробіток попереднього керівництва. Тобто, цей дефіцит, я вважаю, ми перекрили. За рахунок чого − насамперед змагання кубку Ліги − вони вийшли в серйозний мінус. Ми втратили 112 тис., тому що в змагання були залучені аматорські клуби, які вибули і не перерахували кошти за арбітраж. Звичайно, змусити їх якимось чином ми не можемо, бо вони не наші. Оці борги складають 112 тис. Призовий фонд складав 300 тис. − для фіналіста для переможців. Десь ці кошти потрібно було знайти.

У принципі, ми готові були щоб відмовитися від проведення до кінця того турніру, а потім зрозуміли, що якщо ми це зробимо, що негарно поступимо по відношенню до цих команд і їх вболівальників, потрібно довести справу до кінця. Тому ми ці кошти перекрили за рахунок того − а їх у нас просто не було в бюджеті − , що уклали договір про титульне партнерство фірми Umbro , і вони на цю суму виділили экіпіровку команди. Як би там не було, а економія для команди. Якби ми не знайшли спонсора, ми б все одно перерахували ці кошти, але це вже зароблені кошти.

Ну й там інше − видаємо журнал − спонсори, грали фінал кубку − безкоштовно практично, тільки оплатили проживання в готелі. Зараз ведемо активні переговори з можливим комерційними партнерами, і вони мають перспективу. Я думаю, до початку сезону вже два договори будуть укладені, що мають фінансову ціну. Проблема в тому, що ми на сьогодні не маємо надійної торгової марки, надійного продукту, який потрібно продати. Я вже говорив сьогодні з Черепіним з цього приводу, що я бачу розвиток в нас не тільки в тому, що будемо проводити змагання − проводити змагання можна, але який рівень буде в цих змаганнях, якій рівень привабливості для зрителів, якщо вони не будуть мати нормального бренду, а щоб мати хороший бренд, потрібна серйозна маркетингова діяльність − і медіа, і реклама і так далі. І ми зараз поступово повертаємося до цього блоку роботи. Головне − забезпечити змагання. Можливо, воно звучить від мене пафосно, але якби я не відчував, що це буде ,я б цього не говорив. Якщо до кінця мого 4 року перебування на посаді президенту ми не прийдемо до того, що клуби сплачуватимуть членські внески, ми прийдемо до того, що балотуватися я більше не буду.

− Правда ли, что ваша заработная плата составляет 30 тыс. гривен в месяц − за год это равно взносу одной команды Лиги за сезон. Не многовато ли?

− По-перше, заробітну плату президента визначає центральна рада. До центральної ради обрані представники клубів. Я можу сказати тільки одне, я був би дуже задоволений, якби в мене була зарплатня − 30 тис. гривень.

− А у ваших предшественников какая зарплата была, если не секрет?

− Ну, зарплатня Сироти озвучувалася, здається, в центральній раді − у межах 25 тис. У мене менше. І набагато.

− Почему вы, едва узнав о ПФЛ, сразу же убрали из состава центрального совета актив первой лиги, который формировали представители команд-лидеров .... а стали опираться на середняков и аутсайдеров второй лиги − амфорную прослойку ПФЛ, которая не олицетворяет собой лигу. Почему вы пошли на усиление конфронтации, а не на консолидацию членов-участников ПФЛ, что в перспективе может привести к печальным последствиям.

− Я вдячний за таке питання, тому що відразу дали характеристику центральній раді, що зараз існує в ПФЛ, як певну аморфну структуру. Справа в тому, що я вважаю, що я повинен працювати з тою командою. з якою я йшов на вибори, і по-друге, я повинен працювати з тою командою, яка розуміє мене, і яку я розумію. І останнє, я працюю з командою, в якій я впевнений. А якщо говорити про кваліфікацію чи рівень центральної ради − я скажу, якщо говорити про Ревуцького, якого вигнали, коли говорять − клуби середнячки і так далі, то який же клуб у Ревуцького?

Якщо футболісти живуть у гуртожитках по 4 людини, і ще сплять на підлозі, і як вони харчуються? Це клуб? Це професіональний товариш, великий спеціаліст, який може бути в центральній раді? Чому я пішов на конфронтацію −я пішов не на конфронтацію. Зви чайно, я відчуваю з першого на посаді президента − не скажу, що тиск − а не до сить дружелюбне ставлення з боку деяких осіб. І це взагалі-то нормально. Є таке поняття, як боротьба протилежностей. І в цій боротьбі взагалі розвивається все життя, природа, Всесвіт, це нормальне явище. Я вважаю, що це не конфронтація, а різнополярні думки, і що останнім часом мені подобається, що взагалі ми знаходимо спільну мову. А те, що можуть бути негативні наслідки, − не знаю, які це можуть бути. Я не бачу їх, тому що процес і ті задуми, які втілюються в життя моєю командою, вони мають місце. А взагалі, якщо будуть цікаві пропозиції стосовно центральної ради, я ніколи не буду проти, якщо вони не будуть суперечити тій генеральній лінії, якої зараз дотримується склад центральної ради. До речі, я пам’ятаю, після процедури обрання я давав коротке інтерв’ю, і один журналіст задав мені коротке запитання: «Так это что, советские времени, и будет сплошной одобрямс?» На засіданні центральної ради... Не знаю, хто із вас був присутній на найпершому засіданні, там не було ніякого «одобрямс», там була конструктивна розмова без криків, находили компроміси, приймали рішення.

Я не набирав фахівців, які були б абсолютно «одобрямс», вони мають свою. думку. Вперше мені прийшлося з солідним колективом, коли ми готували першу комплексну програму розвитку футболу в Україні − це 96 р., я був керівником робочої групи з розроблення цієї програми. Там були серйозні люди, і я дійшов висновку, що мають бути серйозні люди, які мають свою думку, і можуть її нормально пояснити. А моє завдання − ці думки аналізувати і зробити висновок. А на засіданні центральної ради це треба зробити в лічені секунди. А для того, щоб це вирішувалося в секунди, я повинен бути впевненим, що та людина, яка сказала свою думку, вона абсолютно толерантна і до мене, і до своєї справи. З цих позицій я формував склад центральної ради − запропонував його конференції, і було проголосовано значною більшістю голосів обрання цієї ради.

− Как Президент ПФЛ − сегодня, если я не ошибаюсь, уже 105-ый день − отмечали ли вы как-то и можете ли вы подвести какой-то итог?

− До речі, 100 днів було 11 числа? Це була п’ятниця? Ну, відмічати не було часу, в 5-ій годині проснувся в Севастополі, а об 11:30 вже сидів на засіданні комітету з атестування футбольних клубів, і після того потрібно було вирішити термінові питання, святкувати не було часу абсолютно, я навіть не думав про цю дату.

Ну а що зроблено за 100 днів? На останньому розширеному засіданні центральної ради, деякі з місця мені хотіли поставити питання: «А что вы уже сделали?» Мені дуже хотілося відповісти такою фразою: «А що можна встигнути зробити за два місяці?» Але тим паче, я вважаю, що зроблено немало.

По-перше, дуже складна ситуація була під час проведення другого кола змагання, ви знаєте, що це пов’язано з погодними особливостями в Україні. Навіть ми пішли на корегування, коли в одному турі, змушені були, я ще раз вдячний Ігорю Суркісу і його допомозі, що ми в один день провели на одному полі в Конча-Заспі три матчі. Це, звичайно, нонсенс, але ситуація була просто вимушена.

По-друге, взагалі дуже часто складалася така ситуація, коли потрібно були вирішувати питання в інтересах якихось клубів. І навіть були такі моменти, коли мені говорили: «Ми ж за тебе голосували, а ти стоїш на своїй позиції». Я обрав позицію чітку: є регламент, є статут, норми законодавства і так далі. І є нормальні стосунки між клубами. Є таке поняття, як рівність. Я з першого дня зайняв таку позицію. Закон є закон, я нікуди від нього не можу відійти. З іншого боку − чекають, якщо я комусь допоможу, то інші будуть казати і їм допомогти. Я думаю, моя позиція непогана, і що моя команда мене підтримає.

А конкретно що зроблено: ми провели змагання, кубок ліги, нам все-таки, сподіваюся, вдалося зберегти той склад першої і другої Ліги, за виключенням „Дніпро-75”, там особлива тема. Я думаю, що все-таки завтра буде вирішено питання, що склад Ліги буде розширено.

Інші питання, про які можна говорити − я вже сказав, відповідаючи на попередні питання. Ще хочу що сказати: що дуже багато зроблено в плані удосконалення нашого сайту. Він значно розширений, більш інформативний, більш відвідуваний.

Мені говорять: «Навіщо ти це робиш?» Там є питання, які має робити з федерація футболу, але ми мусимо це робити, тому що це цікаво. Ось розділ спортивної медицини − цікаво? мабуть, цікаво. А його практично ніде немає, і літератури немає, але є люди, які мають наукові роботи, які мають досвід міжнародних змагань − ми опублікуємо це. Далі: розділ права. Розділ арбітражу. Це цікаво? Цікаво. І ми цю справу будемо розширювати. Далі: видаємо журнал, я вже про нього говорив. Цікаве видання, зареєстроване, але все-таки для того, щоб воно було популярним, над ним ще треба дуже працювати, ми це розуміємо. Зараз якщо ми говоримо про адміністративний штат ПФЛ, я коли приймав, у штаті було 28, сьогодні − 13. Тепер пропрацювавши ці 100 днів, я бачу, як кого розставити, хто на що згідний. Можливо, з кимсь доведеться розпрощатися. Фахівців, які будуть займатися чисто спортивними питаннями, буде невелика кількість. Треба набрати людей, які зможуть зробити все можливе, щоб підняти бренд змагань. Це головне. Тоді до нас підуть людей − це і спонсори, партнери, фінанси і так далі. Це все піде на користь клубу.

− Почему не расследуются заявления пана Киндзерского о договорных схемы и нарушениях честной спортивной борьбы?

− Зараз про порушення принципів чесної спортивної боротьби говорять хто хоче, як хоче і скільки хоче, від пересічного громадянина і до президента федерації футболу України. Всі говорять про те, що воно існує, але конкретних фактів ще немає.

Кіндзерський говорить у тому ж контексті, що й усі − проблема існує і з нею треба боротися. Але якщо йдеться про те, чому немає розслідування, ми це обговорювали на центральній раді, коли про це мова зайшла − була полеміка, і Кіндзерський зажадав пояснень від Лавренко, а потім прийшли до того, що це просто емоції.

Я вважаю, що до розслідування треба братися в тому випадку, коли є конкретний факт. У мене був випадок, коли хтось колись років 2 тому мені зателефонував: «От ви знаєте, у нас в команді сталося таке, що не в’яжеться з правилами чесної гри». Я кажу: «Назвіть, будь ласка» − «Я не буду називатися». − «А що я можу зробити?» − «Я вас просто інформую». На цьому розмова закінчилася.

Що робити далі? Мені йти до федерації футболу чи до комісії чесної гри і говорити: «Хлопці, в мене є така інформація, але хто, що − нічого невідомо, що робити далі?» Якщо про це говорилося в пресі, я не порівнював би навіть це з заявами, які були від Данилова, я не порівнював би це із фразеологією Савченко свого часу, там було більш конкретно було сказано. А тут просто − існує, всі говорять про те, що вона існує. Ну давайте тоді будемо гуртом все розслідувати! Тут питання не в тому, що розслідувати, а питання в тому, які механізми треба відпрацьовувати, щоб цю «болячку» з українського футболу видалити. А тут потрібний цілий серйозний комплекс заходів. Тут мають бути і футбольні фахівці, і просто футболісти, органи правопорядку, і можливо навіть − я підтримую ідею федерації футболу України − що можна утворити якусь поліцію нагляду за цією справою. Але всі говорять: «Треба щось робити», і я в тому числі. Я не знаю, федерація футболу України свого часу сказала: «Ми запровадили телефон довіри». Запроваджено чи не запроваджено, але ефективність − якщо звідти нічого не чути − мабуть, цей телефон не існує. Дещо подібне ми хочемо також зробити, але інакше − нам було би дуже цікаво до цієї справи залучити ЗМІ. Можливе, якщо якась інформація поступила, журналістське розслідування. Але в цьому плані потрібно щось починати робити.

− А когда будут реальное действие в этом направлении? Потому что все говорят − пресса, федерация, сами футболисты в кулуарах, а мы делаем вид, что такого нет.

− У мене ідея така визріває, я думаю, що до початку сезону ми це обговоримо на центральній раді це питання і, мабуть, будемо пробувати щось робить у цьому відношенні. Тут треба дуже добре думати, який механізм. Тут треба обов’язково залучати представників силових структур. Хоча це входить в компетенцію федерації футболу України, я знаю, що вони пробують щось робити, і якщо ми в цьому відношенні будемо в стороні, і нас просто будуть ставити перед фактами, що вам відомо щось, а ви з цього приводу нічого не робите, то я думаю, що ми себе будемо почувати не зовсім пристойно перед громадськістю і футбольною спільнотою.

− Когда начнется срок подачи заявок игроков первой лиги, и в какой очередности команды будут это делать?

− Заявковий період для команд першої ліги розпочинається 7 липня і закінчується 15 липня, початок сезону − 17 липня. Але в період до 31 серпня команди ще мають право дозаявляти футболістів. ФІФА встановила терміни, коли можна заявляти футболістів, які на контрактах і так далі. З 11 червня вже діє цей період, 31 серпня він закінчується. Коли нам вже стане завтра відомий склад команд у першій лізі, цей графік буде відпрацьований. Якщо по першій Лізі − планується по 3 команди в період з 7 по 15 липня.

− Как обстоят дела с одним из приоритетных направлений ПФЛ − работа з болельщиками, официальными фан-клубами, конкурсами для них и так далее?

− Ви знаєте, це дуже серйозна проблема, але я піднімав цю проблему на центральній раді. Такий приклад: фінальний матч Кубок Ліги. Вболівальникам Комсомольська їхати 90 чи 70 км до Олександрії, Вінниці − 300. І до нас приходить звернення в Інтернеті від фанів вінницької „Ниви”: «Як ви могли таке придумати, що нам їхати так далеко». Хороше питання. Але відповідь була від нас ґрунтовною, тому що ми мали три міста, щоб визначитися, де провести фінальний матч. Вирішили зупинитися саме на Олександрії, де найбільш розвинена інфраструктура − стадіони, і щоб люди подивилися будинок футболу. І основне те, що нам це все було надано безкоштовно. Для нас це зараз дуже важливо, тому що, як я говорив, залишок у нас буде 60-90 тисяч гривень.

До речі, я тоді не сказав, що за рахунок внеску, який ми скоротили клубам, ми втратили ще 2 мільйони 100 тис. Ми пішли на це свідомо. Так от: ми повідомили про те, що нас це надається безкоштовно, але для того, щоб уболівальники змогли подивитися матч, ми орендували для них автобус за наш кошт. Я думаю, що фани других клубів до цього поставилися позитивно, а Вінниця тим більш. Але справа не в цьому. Справа в тому, що коли проводився семінар з працівниками прес-служб футбольних клубів ПФЛ, там стояло питання про роботу з фан-клубами. Я коли говорив про це на засіданні центральної ради, що потрібно утворювати об’єднання фан-клубів ПФЛ, далі відпрацювати з ними концепцію. А для цього, я думаю, що перед початком сезону, ми знайдемо час, щоб провести семінар з представниками фан-клубів, щоб розробити основні напрями і поступово їх впроваджувати в процесі сезону. Я вже об’їздив порядку 13 областей України, буваючи на стадіонах, особливо коли якісь урочистості проходять, коли виступаю, я звертаюся не офіційною мовою, не «казенною», я просто звертаюся до публіки, а в першу чергу я звертаюся до фанів. Якщо я не бачу у секторах фанів, я у господарів запитую, де вони. Я думаю, що це дуже важливо для них, таке спілкування. А взагалі я бачу перший крок, який ми робитимемо − це семінар з представниками клубів, щоб із них утворити робочу групу і працювати.

− Насколько реально создание третьей лиги? Как я понимаю, все дело в статусе команд, которые не могут быть полупрофессиональными, поскольку такого статуса не существуют? И такой же вопрос от другого читателя, который ставит в пример региональные лиги в Германии, Франции, Швеции...

− Це має бути приблизно те, про що ви говорите. Свого часу поставало питання про утворення напівпрофесіональних футбольних клубів України, мова не йшла про якусь іншу лігу. Я брав безпосередню участь у вивченні цього питання і підготовці відповідних матеріалів на виконком ..... За кордоном така практика існує, умовно 7-8 футболістів на контрактів, інші − за сумісністю. Але вивчивши наше законодавство, ми прийшли висновку, що це неможливо.

− А полулиги, в которых играют любительские команды, или профессиональные, но это смешанная лига?

− Знову законодавство.

− Лиги могут быть разными?

− Не можуть. Це стосується законодавств. Але ми довго думали над тим, як зробити так, щоб професіональний футбол мав серйозну опору. І прийшли до висновку, що як би там не було, але потрібні серйозні змагання серед аматорських команд. Щоб це вирішити, ПФЛ цього не зробить самотужки, треба співпрацювати з Асоціацією аматорського футболу. З самого початку, коли в мене така думка з’явилася, я думав про те, щоб утворити такі клуби, і під егіду ПФЛ забрати. Потім я собі поставив питання − добре, сьогодні в аматорських змаганнях беруть участь 14 команд. Із них 2 − Тернопільщини, 2 ще з якогось регіону». Тобто, практично 11 регіонів охоплюють команди, це дуже-дуже мало. Якщо ми зараз заберемо ці 14 команд, і підтягнемо можливі команди інші, з чим залишиться аматорський футбол? Ні з чим. Дяченко пропонує другу лігу максимально до першої ліги, пополам, ті що залишилися − в аматорську, регіональні змагання, вони там потихеньку зникли в тій масі. До першої ліги підтягнути клуби, але вони пройти атестування, а вони не відповідають вимогам першої ліги. Як думка воно має право на життя, а на здійснення вона не має права, тому що в нас є досвід 92-93 рр., тоді було порядку 64 команд, і де вони зараз? Вони просто розчинилися. Тому думка така: 4-6 зон, по 8-10 команд аматорських, по оригінальному принципу, умовно 3-4 регіони, переїзди недалекі. І порахували, скільки це буде коштувати: заявка буде складати максимум 15 тис. гривень. Нормально? Нормально.

Далі: чому я їжджу по всіх областях. Я насамперед веду розмови на цю тему, і віце-президент асоціації аматорського футболу − також. У кожній області є 2-3 команди, які згідні брати участь у таких змаганнях. Ми хотіли започатковувати це вже з серпня цього року, але спішити − щось зробити не так. Тому ми вирішили десь приблизно до грудня місяця вже мати чітку картинку стосовно клубів аматорських, формувати ці групи-зони, з наступного сезону розпочинати змагання. Постало питання: під егідою кого? Ми сходимося на тому, що це буде під егідою асоціації аматорського футболу і за нашої безпосередньої участі як методичного супроводу, для підготовки клубів інфраструктурно для вищого рівня змагань. З цією метою ми утворили спільну робочу групу.

− Не будет ли у ПФЛ титульного спонсора, как в Премьер-лиге?

− Дуже активно ведемо роботу в цьому відношенні. Не збираємося проводити «бракоразводний» процес з Umbro, тому що в нас з ними договір закінчується 20 червня. Буде титульний спонсор. І мабуть, буде офіційний, і мабуть буде технічний.

− Вы сказали, что планируется расширение − имеется в виду и первая лига будет расширена, и вторая? Или речь идет только о второй?

− Мені сподобалося, як тут один товариш пише: «Ни в коем случае не расширяйте первую лигу, это наиболее оптимальный вариант, который существует сегодня». Так от, це питання ми обговорювали на розширеному засіданні центральної ради ще у вересні. І тоді сказали: 17 команд − це оптимальний варіант. І першу лігу ми не будемо розширяти. Стосовно другої ліги − я вже говорив багато чого. Ми розраховуємо на те, що наші ряди можуть поповнити мінімум 4 аматорських клуби, Чорноморець-2, Дніпро-2, можливо − Севатосполь-2, поповнив ряди клуб Нової Каховки.

Ми розраховуємо на 6-8 клубів, але все залежить від того, яке завтра рішення прийме виконавчий комітет федерації футболу України. Я сподіваюся, що вони з розумінням поставляться до цих проблем. Але останнім часом мені в голову приходить така думка, що, можливо, все-таки перейти на питання якості. Щоб не було такої ситуації, яка зараз відбувається в цьому сезоні − Суми, Чернігів, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Харків. Особливо клуби, які мають фінансування з бюджету. Якщо ви не можете виконувати всі вимоги, які ставляться перед вами, навіщо ви мучите себе і своїх вболівальників, то навіщо вам бути тоді професіоналами? А з іншого боку − ЦСКА, коли знімалися зі змагань, преса дуже активно обговорювала це питання й говорила, що ви нічого не зробили, щоб цю команду вберегти. Тому тут є над чим подумати.

Але ось оці клуби, які зараз претендують, то я думаю що буде не дуже справедливо − ідуть люди, які готові сьогодні вкласти кошти, причому два клуби із них − це іноземний капітал, це приплив валюти в України. І люди йдуть і вже фінансують. Вже у Форосі вже виділені футбольні ділянки, щоб будувати футбольні поля. Інфраструктури для дитячих і юнацьких спортивних шкіл − це все будується під цей клуб, який мають пустити. Є реальні плоди. Я поїхав у Головківку подивитися. Коли ми їхали на матч молодіжної збірної Норвегії, і переїзд був до того міста, де мав відбутися матч, поля сільськогосподарські ідеально рівні. Від Олександрії кілометрів 20, зліва поля, я дивлюсь − це Норвегія. Дорога вся спланована, підстрижена, дерева підкрашені, приїхав у село − таке село можна побачити в Західній Україна, на Закарпатті. Коли ми приїхали до території, де розташований спортивний комплекс. Площа десь 12 гектарів, цегляний паркан по всьому периметру, через дорогу церква, всюди газончики − Копенгаген. Охайний стадіончик, пластикові сидіння, тренажерний зал, тенісний корт із сучасним покриттям − це невеличке селище, агрофірма. Президент клубу − керівник цієї агрофірми, і в нього 10 сіл. Це ж видно, що хазяїн прийшов, господар.

− А количество болельщиков?

− Трибуни розраховані на 800 людей, але все село було на стадіоні.

− А минимальные требования к стадионам?

− Мінімальні вимоги є, у них там є частина, де можна добудувати трибуну, і буде 1000 людей.

− А освещение есть?

− Вони мають робити освітлення − вони вже знають про це. Там був керівник відділу ліцензування. Там треба ще зробити огорожу між трибунами, зробити табло і добудувати частину трибуни − от і все.

− Ну вот на этой мажорной ноте − большое спасибо за нашу конференцию, за общение с нашими читателями, за ответы на наши вопросы.

− Я дуже вдячний насамперед відвідувачам вашого сайту, і вдячний тому, що інколи мене хвалять, і вдячний тому, що інколи мене критикують. І інколи досить різко. І я скажу так − я з повагою ставлюся до такої критики, тому що я бачу, що це оцінка моєї роботи, і я стараюся з тої критики робити відповідні висновки. І якщо в мене дійсно щось не виходить, я буду вдячний, якщо ви будете про це писати і говорити. Це тільки на користь справі. І я дуже хотів би, щоб ми частіше спілкувалися в такому режимі. І я вдячний вам, що ви мене запросили і прийняли, і сподіваюся, що наша співпраця буде корисною і слугуватиме розвитку футболу в України. Дуже дякую, до побачення.

+++

Вице-премьер по ЕВРО-2012 сказал, что Украина может больше не бояться «контрольных дат».

Тарас Козуб

Kp.ua

17.06.10

Во время прямой линии в редакции «Комсомольской правды», отвечая на вопрос читателя о следующей «контрольной» дате визита в Украину инспекторов УЕФА, вице-премьер по ЕВРО-2012 Борис Колесников сделал неожиданное заявление. По его словам, страна может больше не бояться, что какой-либо из ее городов будет исключен из проведения чемпионата.

− Как таковых контрольных дат нет, мы вышли из того кризиса, что был, и стадионы будут готовы. Во Львове в октябре начнется монтаж кровли. В Харькове уже готов терминал, и он откроется в День Харькова, − рассказал чиновник. − То есть показать будет что.

Борис Колесников также сравнил подготовку к ЕВРО-2012 в Украине с Польшей. Так, по его словам, у поляков также есть проблемы:

− Как и у нас, у них тоже есть проблемы. Это − печать социализма. Есть некоторые вопросы по дорожному строительству... Но мы их решим.

+++

Билеты на ЕВРО-2012 поступят в продажу весной 2011 г.

Imk.com.ua

17.06.10

Вице-премьер-министр Украины по вопросам ЕВРО-2012 Борис Колесников сегодня во время проведения прямой телефонной линии в Киеве сообщил, что продажа билетов на матчи Чемпионата Европы по футболу 2012 года начнется весной 2011 года. По его словам, билеты можно будет приобрести только в Интернете, передает корреспондент ИМК. Цена билетов, сообщил Б.Колесников, пока является коммерческой тайной УЕФА, но она будет одинаковой для Украины и для Польши.

Вице-премьер-министр отметил, что продажа билетов только в Интернете является маркетинговой стратегией УЕФА. «Перед самым турниром в кассах по мере выбывания команд будет дополнительная продажа билетов», − отметил Б.Колесников.

+++

К ЕВРО-2012 в Киеве будут привлечены 2 тыс. волонтеров − Б.Колесников

Imk.com.ua

17.06.10

Вице-премьер-министр Украины по вопросам ЕВРО-2012 Борис Колесников сообщил, что во время проведения финала Чемпионата Европы по футболу 2012 года в Киеве будет привлечено более 2 000 добровольцев, передает корреспондент ИМК.

Сегодня во время проведения прямой телефонной линии в Киеве Б.Колесников отметил, что до 1 сентября 2010 г. на сайте Национального информационного центра ЕВРО-2012 будет опубликовано приглашение для будущих волонтеров ознакомиться с планом их подготовки.

+++

Борис Колесников: «Логотип ЕВРО-2012 не обсуждается»

Тарас Козуб

Kp.ua

17.06.10

Вице-премьер по еврочемпионату рассказал, что логотип, разработанный украинскими и польскими дизайнерами, утвержден распоряжением УЕФА.

      

На вопрос на прямой линии в редакции «Комсомольской правды» о том, почему не было конкурса и общественных обсуждений логотипа общеевропейского футбольного чемпионата, который будет проводиться в Украине и Польше в 2012 году, вице-премьер по этому вопросу Борис Колесников ответил, что логотип был утвержден распоряжением УЕФА.

− Логотип − это распоряжение УЕФА, это не обсуждается. Все права на продукцию с логотипом Евро принадлежат УЕФА. Если вы без логотипа будете продавать сувениры, − пожалуйста: вас никто не ограничивает.

Вице-премьер также отметил, что помогать предпринимателям с выпуском сувениров и их реализацией государство не намерено.

− Государство не будет покупать никакую сувенирную продукцию, − отметил Борис Колесников.

+++

Борис Колесников: «Название стадиона определит государство»

Тарас Козуб

Kp.ua

17.06.10

      

Вице-премьер по ЕВРО рассказал, что страна не позволит назвать стадион именем Степана Бандеры.

      

Отвечая на вопросы читателей во время прямой линии в редакции «Комсомольской правды», вице-премьер по ЕВРО-2012 Борис Колесников вспомнил о названиях стадионов. Дозвонившийся читатель поинтересовался мнением Колесникова в связи со скандалом, разразившимся на днях в связи с идеей продажи названия стадиона во Львове (ему, напомним, хотели присвоить имя Степана Бандеры).

− Название стадиона продать нельзя, оно принадлежит государству, − отметил чиновник. − В то же время, ведущие клубы мира не стесняются продавать названия стадиона, если это приносит деньги. Я думаю это вполне уместно.

Также Борис Колесников ответил на вопрос читателя о том, какой будет стоимость билетов на матчи чемпионата.

− Цена − это коммерческая тайна УЕФА, она будет одинакова и для Украины, и для Польши. Продажа начнется весной, через Интернет, − уточнил Борис Колесников. − При этом через кассы купить их будет невозможно.

+++

Б.Колесніков підтримав ідею продажу назви львівського стадіону

Imk.com.ua

17.06.10

Віце-прем'єр-міністр України з питань ЄВРО-2012 Борис Колесніков зазначив, що підтримує ідею мера Львова щодо продажу назви львівського стадіону транснаціональним компаніям. Про він сказав сьогодні під час проведення прямої телефонної лінії в Києві, передає кореспондент ІМК.

«Я позитивно ставлюся до цієї ідеї. Провідні клуби світу не соромляться продавати назви стадіонів, якщо це приносить їм користь», − зазначив Б.Колесніков.

Він підкреслив, що після проведення ЄВРО-2012 і передачі стадіону на баланс Львова було б доцільно, якби Львівська міська рада оголосила конкурс на продаж назви стадіону.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий заявив про високу зацікавленість відомих іноземних компаній до купівлі назви стадіону, який готується прийняти матчі ЄВРО-2012. За словами А.Садового, кілька транснаціональних компаній, які мають свій бізнес в Україні, висловили пропозиції щодо готовності взяти участь в такому аукціоні. Між тим, мер підкреслив, що продаж імені − лише один із способів заробляння арени на себе.

+++

Борис Колесников: «Наша задача − «окольцевать» Киев, Харьков, Львов и Донецк»

Тарас Козуб

Kp.ua

17.06.10

Вице-премьер по ЕВРО рассказал, какими будут дороги к проведению европейского чемпионата.

Отвечая на вопрос читателя «Комсомольской правды» о качестве дорог во время чемпионата во время проведения «прямой линии» в редакции газеты, вице-премьер по ЕВРО-2012 Борис Колесников подчеркнул: его главная задача − построить кольцевые дороги.

− Наша задача − построить кольцевую дорогу, а также − «кольца» вокруг Харькова, Донецка и Львова. Главные же задачи организаторов − это стадионы, гостиницы.

Чиновник также ответил на вопрос читателя о том, что станет с бездомными животными на время проведения первенства Европы. По его словам, Украина учтет международные правила обращения с бездомными животными:

− Жестокие методы, уничтожение исключаются. Сейчас мы готовим поправки к закону… Нам ничего не мешает выполнить все международные нормы и правила, − отметил вице-премьер, и на уточняющий вопрос читателя кивнул: мол, все будет совершенно гуманно.

Підписатися на новини