Оптимізм і сподівання Куцева

Україна − Угорщина − 4:2

Голи: 1:0 Апанащенко (6), 2:0 Апанащенко (36), 2:1 Якобфі (38), 2:2 Якобфі (71), 3:2 Ходирєва (81), 4:2 Бойченко (85).

Україна: Зварич, Василюк, Ходирєва, Котик, Пекур, Дятел, Лишафай (Масальська, 90+3), Сухорукова (Фришко, 89), Бойченко, Апанащенко, Романенко (Яковишин, 78).

 

У четвер, 20 травня, на полі чернігівського стадіону імені Юрія Гагаріна жіноча національна збірна України здобула перемогу у кваліфікаційному матчі чемпіонату світу-2011. Три з чотирьох м’ячів господарок були забиті після передач півзахисника воронізької «Енергії» Людмили Пекур.

Швидкий початок

Напередодні наставник синьо-жовтих Анатолій Куцев підкреслив, що кожна втрата очок може виявитися фатальною для його команди, а отже і в суперечці з угорками її влаштує тільки максимальний результат. Українки дійсно з перших хвилин запропонували суперницям шалений темп і досить швидко відкрили рахунок. Перший з одинадцяти кутових, виконаних Пекур упродовж поєдинку, завершився результативною повітряною атакою Дарини Апанащенко − 1:0.

Покарання за розслабленість

За півгодини форвард пермської «Звєзди-2005» відзначилася вдруге, знову-таки ударом головою втіливши у гол навісну передачу 6-го номера збірної України, однак майже відразу угорки забили у відповідь. Ця помилка українського захисту стала першим свідченням розслабленості синьо-жовтих. Вони були змушені знову ввімкнути швидкості лише після того, як необачні дії Валентини Котик призвели до другого голу хавбека «Вольфсбурга» Жанетт Якобфі.

Мажорний фініш

Фактично інтрига на полі відродилася лише через зайву заспокоєність нашої команди, котра мала перевагу і в класі, і в фізичній підготовці. Адже відчувши небезпеку, українки вмить збільшили оберти, завдавши за останні 20 хвилин тринадцять ударів по воротах суперниць і двічі змусивши капітулювати Реку Сеч. Олена Ходирєва відмінно зіграла на другому поверсі, замкнувши навіс невгомонної Пекур, а Ольга Бойченко завершила влучним «пострілом» сольний прохід.  

Повчальна перемога

 «Я дуже задоволений тим, що угорки змусили моїх підопічних прокинутися наприкінці поєдинку. Якби ми за такої невиразної гри взяли гору з рахунком 2:1, я, зізнаюся, наразі перебував би у гіршому настрої. З огляду на швидкості, злагоджені колективні дії, волю до перемоги, котрі продемонстрували в останні хвилини дівчата, можу упевнено сказати, що у цієї команди є майбутнє, − підкреслив після гри Анатолій  Куцев. − Окрім того, збірна отримала гарний урок і, сподіваюся, зайвий раз пересвідчилася: на голому класі матчі такого рівня не виграються».

Прогрес молоді

За словами наставника, його втішило те, як проявили себе молоді виконавиці Тетяна Романенко та Оксана Яковишин. «Для Тетяни минулий рік склався відверто невдало, проте наразі вона змінила своє ставлення до футболу. Відчувши це, я довірив їй місце у стартовому складі і, як виявилося, не помилився. Сподобалося мені, як увійшла в гру і Яковишин, котра, хоча й брала участь у низці поєдинків за дівочу та молодіжну збірні, зуміла набрати непогану форму. Я дуже розраховую на обох футболісток», − резюмував Куцев.

Матч у запасі

Четверговий успіх українок дозволив їм вийти на третє місце в 4-й відбірній групі. Від першої сходинки, на якій розташувалася польська збірна, синьо-жовті відстають на п’ять очок, але при цьому мають один поєдинок у запасі. Менш ніж за місяць, 15 червня, команда збереться знову, а 19-го проведе двобій з аутсайдером квінтету − Боснією-Герцеговиною.

Шлях до Німеччини

Нагадаємо, що за вихід до фінальної частини ЧС-2011, яка пройде з 26 червня по 17 липня наступного року в Німеччині, змагатиметься 41 європейська збірна. Учасники відбору поділені на вісім груп, переможці яких розіграють чотири путівки у матчах плей-офф. Невдахи стикових зустрічей отримають шанс посперечатися ще за одну вакансію в поєдинках додаткового раунду плей-офф, а потім − у двобої з представником зони КОНКАКАФ.

Кваліфікація ЧС-2011. Група 4

20 квітня. Україна − Угорщина − 4:2.

І 

В

Н

П

М

О

1

Польща

5

4

0

1

16 − 6

12

2

Угорщина

6

3

2

1

12 − 8

11

3

Україна

4

2

1

1

13 − 7

7

4

 Румунія

5

2

1

2

11 − 7

7

5

Боснія-Герцеговина

6

0

0

6

0 − 24

0

19 червня. Боснія і Герцеговина − Україна, Польща − Угорщина.

23 червня. Румунія − Україна.

24 червня. Польща − Боснія і Герцеговина.

21 серпня. Україна − Румунія.

25 серпня. Україна − Польща, Румунія − Угорщина.

Підписатися на новини