Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

 

ФУТБОЛ

 

 

КДК ФФУ вступился за «Львов»

 

Turnir.com.ua

29.04.10

 

Контрольно-дисциплинарный комитет Федерации футбола Украины отменил решения своих коллег из ПФЛ (дисциплинарного комитета) о наказании техническим поражением ФК «Львов» в матче 17-го тура против ПФК «Севастополь». КДК выписал «горожанам» штраф в 5 тысяч гривен и обязал их компенсировать все затраты крымчан, которые связаны с выездом на игру. А это порядка 40 тысяч гривен.

 

«Мы не сомневались в том, что спортивный принцип восторжествует, − заявил turnir.com.ua президент «Львова» Юрий Киндзерский. − Плохо, что есть силы, которые хотят все решать в административном порядке. Решение КДК ФФУ будет хорошим уроком для тех чиновников, которые еще должны понять, что главные действия в футболе проходят на поле, а не в кабинетах».

 

Матч 17-го тура «Львов» − «Севастополь» может состояться в один из резервных дней − 15 мая или 2 июня.

 

Напомним, этот поединок должен был состояться 14 марта, но арбитр той встречи посчитал поле «Княжей-Арены» непригодным к игре.

 

+++

 

«Карпаты» установили цену билетов на матч сборной

 

Turnir.com.ua

29.04.10

 

По инициативе львовских «Карпат» билеты на товарищескую игру национальной сборной Украины с румынами будут стоить больше, чем на спарринг с литовцами в Харькове.

 

Так, во Львове самый дешевый входной билет на стадион «Украина» обойдется в 50 гривен, а самый дорогой в вип-сектор − 250.

 

«В определении цен на билеты на игру Украина − Румыния мы положились на «Карпаты». В львовском клубе говорят, что нужно выставлять такие же цены, как на игры «Карпат» с «Шахтером», «Динамо», «Днепром». Мол, на этих играх все очень хорошо прошло. Мы им не стали перечить» − рассказал вице-президент ФФУ Владимир Лашкул.

 

Напомним, билеты на товарищеский матч между национальными сборными Украины и Литвы, который пройдет в Харькове 25 мая, будут стоить от 20 до 150 гривен.

 

+++

 

Евгений Геллер: «Ведём переговоры с несколькими игроками»

 

Павел Козырев

Zarya.lg.ua

29.04.10

 

Накануне матча луганской «Зари» и донецкого «Металлурга» корреспондент zarya.lg.ua дозвонился президенту луганчан Евгению Геллеру и попросил ответить на несколько вопросов о предстоящем матче:

 

− Евгений Борисович, будете ли вы присутствовать на матче «Металлург» − «Заря»? При вашем присутствии «Заря» показывает положительный результат.

− Если даёшь слово, что выиграем, то я обязательно приеду (Смеётся).

 

− Думаю, что победим…

− Тогда ждите меня обязательно.

 

− Чего вы ожидаете от завтрашней встречи двух команд?

− Ожидаю красивой игры. Мы уже практически на 90% утвердились в Премьер-лиге. «Металлург» тоже уже не мотивирован. Поэтому, надо сделать акцент на красивой игре. Ведь мы играем для болельщиков. Они для нас самое главное. А красивая игра будет для них наилучшим подарком.

 

− Евгений Борисович, болельщики ждут пресс-конференции с вашим участием…

− Думаю, что мы проведём её после 16 мая. Где-то в этих числах. Последний матч мы проводим 9 мая. А пресс-конференция, думаю, будет после окончания чемпионата.

 

− Всех очень интересует вопрос относительно стадиона…

− Понимаете, на сегодняшний день наша команда, я имею в виду руководство, решает много задач. Много уже решено по сборам. Мы будем пытаться сделать что-то полезное для стадиона. Но, подчеркну, что пока что это не будет реконструкция главного поля. В первую очередь, мы направим свои усилия на то, чтобы сделать рядом со стадионом два поля: искусственное и натуральное. Это нужно для того, чтобы было где тренироваться и основной команде, и дублю, и молодым ребятам, которые посещают нашу школу.

 

− Планируется ли в межсезонье серьёзное усиление состава, а так же будут ли заключаться контракты с арендованными?

− Та молодёжь, которая арендована у «Шахтёра», я не вижу разницы между арендным соглашением и подписанием контракта. Скажу вам самое главное: во-первых, все готовы продолжать играть в нашей команде. Никто не хочет развернуться и уйти. Во-вторых, мы сейчас ведём переговоры с несколькими игроками, которых бы тренерский штаб хотел видеть в команде. Будут межсезонные сборы и вы обязательно увидите усиление.

 

+++

 

На стадионе «Динамо» будет новый газон

 

Светлана Полякова

Fcdynamo.kiev.ua

29.04.10

 

До окончания футбольного сезона остается три тура. В этом сезоне чемпионат Украины заканчивается раньше, чем обычно, но освободившееся время межсезонья на стадионе «Динамо будет использовано с пользой. Сразу после матча с запорожским «Металлургом» начнется замена газона. О новом, современном, покрытии рассказал заместитель директора стадиона Анатолий Колоша.

 

− В прошлом году комиссия из УЕФА дала очень высокую оценку газона на нашем стадионе. Его даже называли фантастическим. Согласно требованиям УЕФА, высота травяного покрова не должна превышать пяти сантиметров. В таких случаях для ускорения движения мяча используется полив или обычное орошение. Мы раньше стригли траву около трех сантиметров. Чем она ниже, тем более скоростным и качественным становится газон.

 

Следующая наша цель − возможность стричь траву до высоты 1,5-2 сантиметра, как на стадионах ведущих клубов Европы. Когда обратился с таким предложением к президенту клуба Игорю Суркису, он ее активно поддержал, ведь это не только мое желание, но и команды. В принципе, игроков устраивает существующее покрытие, но нельзя останавливаться на достигнутом. Если есть возможность сделать его лучше, почему бы так не поступить?

 

Именно поэтому было принято решение поменять газон, но никак из-за того, что он у нас плохой. Футболисты к старому привыкли, и мне жаль его срезать. Но «Динамо» хочет иметь суперполе, самых высоких образцов. Когда я сказал, что трава на нашем поле будет два сантиметра, Милевский спросил: «Как в Англии?». Одним словом, это газон мирового уровня.

 

− Когда начнутся работы по его укладке?

 

− 10-го мая. Сперва демонтируем кабины для запасных игроков, рекламные щиты, а 11-го числа начнем срезать старый газон.

 

− Сколько нужно времени, чтобы новый газон прижился?

 

− Думаю, он приживется быстро. Паузы между чемпионатами нам хватит. Укладка газона займет примерно две недели. Это совершенно безболезненный процесс, у нас не нарушается ни система электроподогрева, ни автоматическая система полива, ни рельеф газон.

 

− Значит, это не столь трудоемкий процесс?

 

− Судите сами: сначала специальная машина срежет старое покрытие, затем с помощью нивелира мы проверим газон на наличие просадок, которые будут ликвидированы. После этого предстоит культивация поверхности, укатка, выравнивание. И, наконец, будет постелен новый газон. Закончить работы планируем до 23-го мая, а в начале июня по нему можно будет бегать. Но поскольку в это время матчей не предвидится, в июне и в начале июля у нас будет много времени, чтобы за ним следить и ухаживать.

 

− Какие характеристики нового газона, кто его производит?

 

− Новое покрытие нам привезут из Соедитненных Штатов. Он включает современные селекционные виды трав американского производства, в основном сорта многолетнего тонконога, которые выдерживают низкую стрижку.

 

− Уход за новым газоном будет отличаться от прежнего?

 

− Нет, дополнительных проблем не возникнет. За время, которое у нас останется до начала сезона, будем делать стрижку травы все ниже и ниже, чтобы к июлю довести ее до высоты двух сантиметров. Я надеюсь, новый газон принесет больше радости футболистам, которые смогут продемонстрировать на нем все свое мастерство.

 

+++
ЕВРО-2012

 

 

Міністерство фінансів Польщі: проведенню Євро-2012 нічого не загрожує

 

2012ua.net

29.04.10

 

Міністерство фінансів Польщі (MFRP) стверджує, що не існує жодних загроз для проведення в країні футбольної континентальної першості 2012 року. Про це говориться в офіційному прес-релізі відомства.

 

Зокрема, MFRP нагадує, що Виконком УЄФА, останнє засідання якого відбулося 9 квітня 2010 року у Ньоні, оцінив стан підготовки Польщі до Євро-2012 таким, що перебігає згідно з раніше затвердженими графіками. Міністерство також підтверджує готовність дотримуватися раніше досягнутих домовленостей між урядом країни та Європейським футбольним Союзом (УЄФА) та робити «усі необхідні кроки для максимального відшкодування УЄФА ПДВ та інших податків».

 

MFRP наполягає, що переговори, які відбудуться сьогодні між УЄФА та представниками Міністерства, з приводу реалізації урядових гарантій, не несуть загрози проведенню в Польщі чемпіонату Європи

 

+++

 

Львову до Євро-2012 найбільше бракує тризіркових готельних номерів

 

Zaxid.net

29.04.10

 

За підрахунками експертів УЄФА, до Євро-2012 Львову додатково потрібно 73 п’ятизіркових номери, 261 − чотиризіркових, 520 − тризіркових.

 

Про це 29 квітня під час дискусійної панелі «Євро-2012: поштовх в розвитку інфраструктури та формування позитивного інвестиційного клімату» у межах Весняного Ділового Форуму повідомив позаштатний радник міського голови з питань готельного господарство Іван Лунь.

 

«Ми розуміємо, що Євро-2012 у Львові − це три матчі за три тижні. Це не так уже й багатою. Звичайно, будуть пікові навантаження. Але ми готуємо готелі не так до Євро-2012, загалом, через потребу міста у них. Львову потрібні готелі через ріст туризму, в першу чергу, внутрішнього», − сказав Іван Лунь.

 

З його слів, за умови розвитку туризму після Євро-2012, за підрахунками експертів, Львів матиме потребу у 2012-2018 роках у 66 п’ятизіркових номерах, 192 − чотиризіркових, 366 − тризіркових та 151 одно-, двозіркових.

 

З його слів, пропозиція готельних номерів у Львові на сьогодні становить: 333 номери високої категорії, 517 − середньої, 1 005 − бюджетні. Для порівняння, у Відні пропозиція становить 30 тис. номерів.

 

Разом з тим, Іван Лунь зазначив, що у Центральній Європі в середньому 42% готельних місць − це тризіркові готелі, 32% місць − двозіркові. У Львові ж 28% − тризіркові, 54% − двозіркові.

 

+++

 

У Львові заплановано спорудження готелю Days Inn біля стадіону до Євро-2012

 

Zaxid.net

29.04.10

 

29 квітня у межах ІІ Весняного ділового форуму у Львові приватне підприємство «Гарантія» та ТОВ «Українські готелі» підписали попередній договір про управління майбутнім готелем економкласу торгової марки Days Inn, який планується збудувати неподалік стадіону до Євро-2012.

 

Як поінформував представник ПП «Гарантія» Артем Мазур, фірма володіє земельною ділянкою на вул. Стрийській 121а, що за 1 км від стадіону, який будують до Євро-2012. За його словами, підписання попереднього договору з готельним оператором всесвітньо відомої готельної мережі покращить інвестиційну привабливість проекту та наблизить час його реалізації.

 

Генеральний директор ТОВ «Українські готелі» Сергій Кожухалов повідомив, що його компанія створена для розвитку готелів торговельних марок Ramada та Days Inn в Україні. Компанія є франшизером найбільшої у світі франчайзингової готельної корпорації Wyndham Hotel Group International Windham, у портфелі якої 12 брендів готелів, а в франчайзинговій мережі − більше 6500 готелів по всьому світу.

 

«Ми маємо намір створити в Україні 15 готелів. Перший − у Києві, львівський буде другим чи третім. Нам цікавий цей проект, бо бачимо у Львові великий потенціал. Ми розглядаємо Львів як українську туристичну Мекку», − зазначив С. Кожухалов.

 

За його словами передбачається будівництво трьохзіркового готелю на 170 номерів. Вартість будівництва кожного номеру − від 40 до 45 тис. дол. Компанія закладає окупність у 7-9 років. Цільовими групами відвідувачів є туристи та бізнесмени.

 

Зазначимо, що за оцінками експертів УЄФА, до Євро-2012 Львову додатково потрібно 73 п’ятизіркових номери, 261 − чотиризіркових, 520 − тризіркових.

 

+++

 

Львів досі без логотипу міста, яке приймає «Євро-2012»

 

Galinfo.com.ua

29.04.10

 

Львів ще не має логотипу міста, яке приймає чемпіонат з футболу «Євро-2012». Про це сьогодні, 29 квітня, під час брифінгу повідомив директор департаменту «Євро-2012» Львівської міськради Олег Засадний.

 

За його словами, кожне місто, що прийматимме чемпіонат Європи з футболу у 2012 році, повинне мати, окрім загального логотипу «Євро-2012», ще й логотип міста. «Ми запропонували в логотипі Львова використати традиційні 5 веж, другою ж частиною буде безпосередньо логотип чемпіонату», − зазначив Олег Засадний.                                                      

 

Наразі дизайнери працюють над остаточним варіантом логотипу та невдовзі його представлять.

 

+++

 

Посібник до Євро-2012 видається в Ужгороді

  

Ярослав Ядловський

Укрінформ

29.04.10

 

З прицілом на Євро-2012 Василь Маринець, директор Міжгірського ліцею на Закарпатті, підготував навчальний посібник «Німецька мова за професійним спрямуванням». Видання має навчати основам ділового спілкування у типових ситуаціях під час обслуговування гостей в мотелях, ресторанах, барах, сільських садибах.

  

Власне, книга придасться передусім учням ліцею, який готує агентів зеленого туризму, кухарів, офіціантів і т.д. У 2012 році вони обслуговуватимуть уболівальників-туристів, які  їхатимуть через Закарпаття у Львів, Київ та інші міста, де проходитимуть футбольні матчі чемпіонату Європи. Очікується, що таких гостей буде чимало, адже край знаходиться на стику кордонів України та чотирьох сусідніх держав − Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини. Отож персонал закладів туризму мусить уміти спілкуватися з гостями іноземними мовами, у т.ч. й німецькою.

  

Посібник Василя Маринця складається з трьох частин і додатку. У першій частині подані теми «Розмовні форми», «Їжа» та «Знайомство», у другій − «Українська кухня», «Характеристика їжі й напоїв», у третій − «Накриття й сервірування столів»,  «Прийняття замовлення», «Обслуговування гостей».

 

В основу формування посібника покладено комунікативний метод навчання, що передбачає практичне засвоєння теоретичного і граматичного матеріалу. Видання зацікавить працівників сфери обслуговування і туризму − власників готелів та мотелів, сільських садиб зеленого туризму, студентів технікумів і коледжів.

 

+++

 

Киевсовет отменил решение о предоставлении земучастка ООО «Урал» на территории НСК «Олимпийский»

 

Rbc.ua

29.04.10

 

Киевский городской совет отменил свое решение о предоставлении земельного участка ООО «Урал» по адресу ул. Красноармейская, 55 на территории НСК «Олимпийский». За это решение проголосовали 63 депутата, передает корреспондент РБК-Украина.

 

По словам депутата Киевсовета от блока Лионида Черновецкого Виктора Гринюка, это решение принято согласно требованию вице-премьер-министра Бориса Колесникова.

 

+++
Региональные печатные СМИ

 

 

ФУТБОЛ

 

 

Хочемо піднятися вище за п’яте місце

 

Гліб Ваколюк

Львівська газета (Львівська область)

29.04.10

 

Львівські “Карпати” вдома перемогли чинного чемпіона України київське “Динамо” − 1:0. Кияни зазнали другої поразки в чемпіонаті та поставили під велике питання збереження чемпіонського титулу. А ось галичани на відстань одного кроку наблизилися до гарантування участі в розіграші Ліги Європи. Щоб удруге за часи незалежної України подарувати Львову єврокубки, “Карпати” повинні в наступному турі здолати сімферопольську “Таврію”.

 

Утім, як з’ясувалося під час розмови з капітаном і стражем воріт “Карпат” Андрієм Тлумаком, потрапляння в єврокубки не повною мірою задовольнить амбіції “карпатівців”.

 

− Андрію, після гри з “Динамо” переглядали запис з епізодом, що призвів до вилучення Зозулі?

 

− Так, звісно. Лише переконався в тому, що суддя прийняв правильне рішення. Зозуля пробігав повз, але останньої миті зачепив мене ногою і впав. За такого підходу можна в кожному моменті чіплятися за захисника або воротаря і падати.

 

− Склалося враження, що “динамівці” за кількістю симуляцій на полі є лідерами в нашому чемпіонаті…

 

− Чи вони є лідерами − не знаю, проте “динамівці” насправді часто переграють, падають у простих ситуаціях. Звідси і нервозність у суддів. Арбітр може не побачити епізод, помилитися. А потім в українському футболі виникають скандали, рефері звинувачують в упере­дженості до суперників “Динамо”. А насправді, кияни просто симулюють. Добре, що в нашій ситуації суддя все добре бачив, тому показав Зозулі другу жовту картку.

 

− Якби не вилучення Зозулі, малюнок гри був би іншим…

 

− Безумовно… Київське “Динамо” − дуже сильна команда, не дарма столичні футболісти борються за перше місце. Впевнений, що донецькому “Шахтарю” буде непросто у своєму домаш­ньому матчі з “динамівцями”. Тому не кривитиму душею, нам пощастило, що Зозуля в цьому епізоді порушив правила.

 

− Якщо ви вже згадали про двобій у Донецьку між “Шахтарем” і “Динамо”, поділіться своїм прогнозом на це протистояння?

 

− Прогнози − річ не вдячна, не люблю випереджати події. Можу лише сказати, що за донецьку команду грає багато моїх друзів, тому в поєдинку грандів уболіватиму за “гірників”.

 

− Андрію, у львівських “Карпатах” вам доводилося грати під керівництвом різних наставників. Лише Олегові Кононову вдалося із “зелено-білими” на тривалий час окупувати п’яту сходинку турнірної таблиці. В чому секрет білоруського фахівця, чим він відрізняється від своїх попередників?

 

− Олег Кононов об’єднав нашу команду, зробив із “Карпат” дружній колектив. Тренери, футболісти є одним цілим і в побуті, і на полі. Це є найбільшою запорукою нашого успіху.

 

− А до Олега Кононова “Карпати” не були одним цілим?

 

− Ми були одним цілим, але трохи не так. Олег Георгійович уміє показати, що він хоче від нас на футбольному полі. Дружній колектив − це лише одна із причин нашої результативності, наставник іще вміє своїм підопічним довести власне бачення гри. І це не прості слова. Матчі “Карпат” свідчать, що ми досягли ус­піху в освоєнні командного футболу.

 

− Із Максимом Фещуком стосунки підтримуєте?

 

− Так, ми регулярно спілкуємося.

 

− А тему наступного очного протистояння команди Фещука − сімферопольської “Таврії” та “Карпат” уже обговорювали?

 

− (Сміється) Якщо ви вже про це, то я, в принципі, більше спілкуюся з Русланом Платоном. Після гри з “Динамо” він вітав мене з перемогою. Про матч наших команд іще не говорили. Зрозуміло, якщо вдало зіграємо із “Таврією”, то вирішимо завдання-мінімум − вихід у Лігу Європи. Але, як кажуть, апетит приходить під час обіду. Тепер хочемо піднятися вище за п’яте місце.

 

− Сильні й слабкі сторони “Таврії” назвати можете?

 

 −  Не можу про це говорити, в нас попереду з ними двобій. Єдине можу сказати: “Таврія” − хороша команда. Не дарма вона так високого перебуває в турнір­ній таблиці. У кримчан хороший тренер, хороші футболісти. Думаю, з “Таврією” буде не легше боротися, ніж із “Динамо”.

 

+++

 

Максим Фещук: «Наверное, нас сглазили...»

 

Александр Рыженко

Крымское время (АР Крым)

29.03.10

 

Поражение от «Днепра» (1:3), по сути, лишило «Таврию» возможности завоевать путевку в Лигу Европы через чемпионат Украины. О настроении в симферопольской команде после этой неудачи «КВ» поинтересовалось у нападающего Максима ФЕЩУКА.

 

— Формально мы еще можем обойти «Карпаты», хотя понимаем, что львовяне должны сильно «постараться», чтобы потерять в трех оставшихся турах семь очков. Настроение, конечно же, испорчено, ведь задачу попадания в Европу пришлось отложить на финал Кубка страны. Тем не менее, считаю, ничего страшного не произошло. Побед без поражений не бывает. Главное — сделать правильные выводы из последних неудач.

 

— Признайтесь, читаете комментарии болельщиков на официальном сайте? После матча с «Днепром» они были далеко не лестными…

 

— Если честно, уже давно не читаю. Сколько людей — столько и мнений. Понятно, что после такой провальной игры наши болельщики обозлены, пытаются выразить свои негативные эмоции. Хотя, как мне кажется, если человек действительно переживает за команду, он должен ее поддерживать в любой ситуации. Я не говорю, что нас нельзя критиковать — можно и даже нужно, но критиковать конструктивно, а не опускаться до банальных оскорблений.

 

— Пытались в команде обсуждать причины происшедшего?

 

— Конечно. Против «Днепра» плохо сыграла вся команда. Почему так произошло — обязательно разберемся в нормальной рабочей обстановке. В остальных весенних поединках (даже в тех, в которых не удалось добиться положительного результата), думаю, болельщики вряд ли могут нас в чем-то упрекнуть: бились, выкладывались на все сто процентов, показывали неплохую игру. Увы, в последнее время от «Таврии» отвернулась удача. Такое ощущение, что нас кто-то сглазил. Хотя, конечно, причины неудач каждый должен искать в первую очередь в самом себе…

 

— Уже несколько лет «Таврию» называют «домашней» командой. Но нынешней весной на симферопольском «Локомотиве» был повержен только донецкий «Металлург»…

 

— Значит, теперь мы  «гостевая» команда, ведь на выезде весной одержали уже три победы (улыбается). Если проанализировать домашние поединки, в которых не удалось выиграть, — с «Ильичевцем», «Зарей» и «Оболонью», то мы в них были явными фаворитами, соперники нас откровенно боялись: запирались всей командой в своей штрафной, играли на отбой и лишь эпизодически контратаковали. Печально, но против такого антифутбола нам так и не удалось найти аргументов.

 

— Но ведь голевых моментов в упомянутых вами матчах «Таврия» создала предостаточно. Может, дело в исполнительском мастерстве нападающих?

 

— Легче всего обвинить в ошибке или отсутствии исполнительского мастерства того или иного игрока — будь-то нападающий или вратарь. Футбол — игра коллективная, и результат зависит прежде всего от слаженных действий всех линий команды. Наверное, лучше победить 1:0, чем сыграть 3:3, как у нас получилось с тем же «Ильичевцем». Хотя ответственности с себя как нападающего, я не снимаю: три гола за чемпионат — показатель не гроссмейстерский. Значит, еще больше нужно работать на тренировках, исправлять ситуацию к лучшему.

 

— Исходя из отсутствия турнирной мотивации, оставшиеся матчи чемпионата — это подготовка к финалу Кубка?

 

— Ставки на финал Кубка действительно очень высокие, но о матче с донецким «Металлургом» будем думать уже по окончании чемпионата. Недели, чтобы достойно подготовиться к финалу, считаю, вполне достаточно. Глупо было бы в заключительных турах чемпионата экономить силы, ведь так можно и форму растерять. Наоборот, постараемся в играх с достойными соперниками продемонстрировать максимум, на что способны, чтобы доказать и болельщикам, и себе в первую очередь: мы заслуживаем представлять Украину в Европе.

 

— Один из таких достойных соперников — ваша бывшая команда «Карпаты»…

 

— Очень принципиальный соперник и для меня лично, и для «Таврии» — исходя из того, что именно львовяне лишили нас пятого места в чемпионате. Думаю, 1 мая на поле РС «Локомотив» будет «рубка», ведь обе команды, не сомневаюсь в этом, помышляют только о победе…

 

— На ваш взгляд, нынешний взлет «Карпат» — случайность?

 

— Вряд ли. Конечно, в двух последних матчах — с запорожским «Металлургом» и «Динамо» — львовянам отчасти повезло (соперники уже в первом тайме оставались в меньшинстве), но везет, как известно, сильнейшим. Олег Кононов поставил «Карпатам» хорошую игру, и они справедливо получат путевку в Лигу Европы. Хотя, думаю, итоговым пятым местом амбиции зелено-белых сейчас не ограничиваются: как минимум «Днепр» обойти они рассчитывают…

 

— В «Карпатах» вы играли под руководством Мирона Маркевича. Как восприняли его назначение главным тренером нашей национальной сборной?

 

— Считаю, Мирон Богданович заслужил это своей работой и с «Металлистом», и с другими командами. В моей карьере он вообще сыграл определяющую роль — подтянул в «вышку», многому научил, при нем я попал в молодежную сборную страны. Приятно было с ним работать.

 

— Надеетесь, что ваши пути вновь пересекутся — теперь уже в сборной?

 

— Любой уважающий себя футболист мечтает о приглашении в национальную команду своей страны, и я  не исключение. Но прекрасно понимаю, что такое приглашение нужно заслужить, в первую очередь успешной игрой за свой клуб.

 

+++

 

“Карпати” та “Металіст” можуть декласувати

 

Роман Бойко

Львівська газета (Львівська область)

29.03.10

 

Виконком ФФУ в закритому режимі розглянув висновки Комітету з етики й чесної гри стосовно можливих порушень принципів чесної гри в матчі “Карпати” − “Металіст”.

 

Процес розгляду цієї справи виконкомом не сподобався віце-президентові ФФУ Сергію Стороженку, який опісля заявив: “Усе, що діялося там, − свавілля!” Також пан Стороженко повідомив, що йому не дали слова на виконкомі ФФУ, і він не знає, як далі зможе співпрацювати з Федерацією футболу на своїй посаді. Посилаючись на рекомендації УЄФА, чиновники відмовляються оприлюднювати результати дослідження. Голова КДК ФФУ Стефан Решко лише повідомив, що його орган зробить усе можливе, щоб ухвалити рішення щодо цього питання до початку наступного чемпіонату. Адже, за його словами, наслідки такого рішення можуть уплинути на склад учасників Прем’єр-ліги.

 

+++

 

Регіональна прем’єра в Медвині та Бородянці

 

Валерій Валерко

Київська правда (Київська область)

29.03.10

 

Однак яблунівська команда, як і більшість нових претендентів на кубок, освячений славним іменем незабутнього організатора народної гри в Україні, долучиться до перегонів лише дев'ятого та десятого травня. А цьогорічна регіональна прем'єра відбудеться першого травня в Медвині Богуславського району та в Бородянці.

ФК «Медвин» з однойменного і широко знаного в Україні села з історичними традиціями виходить на обласну футбольну арену чи не вперше взагалі. Принаймні за новітніх часів його представників у змаганнях офіційного рангу на Київщині не було. Право змагатися за КРЧ медвинці здобули, фінішувавши третіми у Відкритому чемпіонаті Богуславського району. Хоча фактично вони є нині найкращою командою Богуславщини, позаяк два перші місця в основному турнірі дісталися представникам сусіднього Таращанського району. Один з них — «Інтер» з Таращі, віце-чемпіон Відкритої першості Богуславського району, а також володар Кубків Богуславського і Таращанського регіонів, — гостюватиме в Медвині першого травня уже в рамках обласного турніру. «Інтер», згуртований Костянтином Пригорницьким, розраховує на таких іменитих гравців, як Бойко, Клочко, Кобдід-молодший, Агафонов.

Другу пару суперників склали чемпіон Бородянського району — «Надія» з Дружні (президент клубу Дмитро Науменко) та бронзовий призер Макарівського району — райцентрівський клуб «Абрис-Альфа», який минулого року завоював у своєму регіоні ще й Кубок Незалежності. Цей поєдинок відбудеться на спеціалізованому футбольному комплексі «Борекс» у Бородянці й почнеться о 16.00.

А тим часом історики футболу Київщини з'ясували, що нинішній Кубок регіональних чемпіонів імені Безносенка став продовженням обласного Кубка чемпіонів, який Рада спортивних товариств і організацій Київщини чи не першою в Україні взагалі проводила на зламі п'ятдесятих і шістдесятих років минулого століття. Наприклад, на засніженому бориспільському стадіоні в листопаді 1960 року спартаківська міжусобиця місцевої та білоцерківської команд принесла Кубок  чемпіонів гостям. Виграли білоцерківці  й турнір 1963 року, який проходив у Василькові… Однак інформації про ті події, а також зразків нагороджувальної атрибутики — катма. Може, читачі «Київської правди» чимось допоможуть?...

 

+++

 

ТВД покарав винуватих

 

Роман Бойко

Львівська газета (Львівська область)

29.03.10

 

Керівництво львівського ТВД вирішило не знімати команду із завершальної стадії чемпіо­нату України з футзалу. У матчах за 7-12 місця “будівельники” награватимуть новий склад. Водночас на трансфер уже виставлено чотирьох гравців.

 

Винуватими в невиконанні поставленого завдання на сезон (не попадання в шістку) визнали Вахулу, Мельника, Сільченко та Чеботарьова. Усіх чотирьох уже виставили на трансфер. “Якщо футзалістів не вдасться продати, я готовий надати їм статус вільних агентів. У команді їх точно більше не буде”, − розповів “Газеті” власник і водночас капітан ТВД Мирон Кіндій.

 

Першим новобранцем ТВД став Євген Саківський із житомирського “Контингенту”. “Ми за ним давно стежимо. У грі з нашою командою у складі “Контингенту” цей гравець забив два голи. Житомирська команда знялася з чемпіонату, тому Євген отримав статус вільного агента. Ми цим скористалися”, − розповів власник ТВД.

 

Із лідерами команди − Кордобою, Денисом, Хавером, Засенком і Маржановським − угоди продовжено. “Нам удалося зберегти кістяк команди, − говорить пан Кіндій. − Маємо намір доукомплектовуватися молоддю. За ТВД виступатимуть хлопці, які хочуть грати, вдосконалюватися, а не просто “розводити” своє керівництво. У наступному сезоні, за словами нашого тренера Романа Ковальчика, ТВД буде до снаги увійти до п’ятірки найкращих. На це і націлюємося”.

 

Нагадаємо, після внесення змін до регламенту, ТВД за підсумками першого етапу чемпіонату України, посів сьоме місце. Отже, повинен був на другому етапі змагатися з командами нижньої частини турнірної таблиці. Керівництво львівського клубу, мотивуючи психологічним чинником, відмовилося від участі в завершальних матчах чемпіонату. Мовляв, після внесення змін до регламенту команда морально не готова для продовження боротьби. Якби “будівельники” таки знялися з турніру, всі гравці команди отримали б статус вільних аген­тів. Тому керівництво клубу вирішило дограти чемпіонат. Таким чином, у наставника ТВД Романа Ковальчика з’явилося більше часу на кадрову роботу.

 

+++
ЕВРО-2012

 

 

СБУ знає, хто розкрадає львівський євростадіон 

 

Інформатор (Львівська область)

29.03.10

 

Спецпідрозділом із боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ у Львівській області в ході проведення оперативних заходів отримано інформацію щодо можливих фактів розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ТзОВ ПБП «Азовінтекс» за сприяння посадових осіб Львівської міськради під час проведення будівельних робіт зі зведення нового стадіону в м. Львові для проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року», − це витяг із листа, якого підписав заступник начальника УСБУ у Львівській області В. І. Бахмацький. Копію цього послання роздобули агенти Інформатора.

 

Цей документ − наслідок перевірки актів виконаних робіт з лютого і до кінця 2009 року щодо відповідності їх складання ДНБ Д. 1.1 -1-2000. А далі − перелік використання матеріалів та робочої сили на влаштування котловану, фундаменту тощо. «Було встановлено, що виконавець робіт із будівництва євростадіону значно завищує розцінки для придбання необхідних будматеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей, − йдеться далі в цьому документі.  При перерахунку зазначених витрат виявлено значні розбіжності у трудовитратах...».

 

«Кімнатна» фірма

 

Оповитий таємницями і «підігрітий» скандалами − саме в таких умовах у Львові будують євростадіон. Хоч без арени місту ніколи не бачити футбольної першості, навколо її спорудження ось уже протягом трьох років не вщухають пристрасті. За одним скандалом розгоряється інший. Востаннє львівський стадіон нагадав про себе 11 березня 2010 року. Тоді міськрада повідомила, що призупиняє спорудження євроарени, аби провести експертизу збудованої генпідрядником південної частини трибун.

 

Львівська міськрада та компанія «Азовінтекс» сварилися за стадіон уже двічі − і це тільки в березні. Про це свідчать записи у журналі загальнобудівельних робіт за підписом Романа Черкаса, в. о. директора ЛКП «Дирекція з будівництва стадіону у м. Львові». Каменем спотикання став проект, за яким повинні зводити спортивну арену. Майже два роки очільники мерії переконували львів'ян, що стадіон споруджуватимуть за проектом австрійської компанії «Альпіна». Місто навіть заплатило за документальні розробки майже 40 млн. грн.., хоча ця сума не мала б перевищувати 12 млн. 733 тис. грн.. (2,48% від загальної вартості будівництва). І досі не дано відповіді, з якого дива міські чиновники так розщедрилися за проект, котрий нині вилазить їм боком. Відколи не майже 27 млн. грн.. для них − не гроші?!

 

Відтак у 2009 році з'явилися ще дві проектні організації, які взялися за стадіон: конструкторське бюро «Гіпромез» із Маріуполя та німецька компанія «Арена. Ком». Перше до проектних робіт залучив «Азовінтекс», а до другої за порадою УЄФА звернулася міськрада. Втім, домовлятися між собою влада та будівельники чомусь не стали − кожен тягнув у свій бік. «Азовінтекс» уперто продовжував користуватися проектом «Гілромезу», а міськрада видала один за іншим приписи на призупинення будівництва, яке «ведеться не за тим проектом і не так, як треба».

 

Позиції сторін, котрі в унісон відповідають за вчасне та якісне зведення євроарени, на диво протилежні. За словами заступника гендиректора «Азовінтексу» Василя Огородника, проект, який розробляла «Альпіна», не відповідає українському законодавству (порушено державні будівельні норми, є неузгодженості щодо захисту споруди).

 

«Усі проблеми, які з першого дня маємо на стадіоні, пов'язані з неякісним «проектом», який придбав замовник у компанії «Альпіне Бау ГмбХ». Та міськрада замість усунути недоліки у так званому «проекті будівництва стадіону» шляхом його перезатвердження, знову й знову витрачає сили на боротьбу з генпідрядником. Кому вигідно зірвати участь Львова у Євро-2012?» − риторично загітують у «Азовінтексі».

 

І додають, що свого часу пропонували, аби ці роботи виконав київський Інститут ім. Шимановського. Спочатку, мовляв, міськрада підтримала пропозицію, та згодом змінила свою думку на користь приватної компанії «Арніка» − але так й не впоралася із завданням, лише затягнувши час та витративши гроші. Потім «Азовінтекс» погодився на залучення компанії «АренаКом» і навіть заплатив аванс за експертизу робочої документа (1 млн. євро), а також виділив 650 тисяч євро на облаштування робочих місць для німецьких експертів. Креслення «Азовінтекс» передав на експертизу ще 1 грудня 2009 року. «Ми пішли на поступки, хоча знали, що «АренаКом» не має ліцензії на виконання таких робіт як в Україні, так і в Німеччині», − додав В. Огородник.

 

За словами першого заступника начальника УСБУ у Львівській області Михайла Феделеша, «фірма «Арена Ком», залучена А. Садовим до будівництва стадіону, узагалі є «кімнатною»«. «Невдовзі ми будемо готові повідомити, кому і за що в питаннях проектування стадіону заплатила міськрада», − пообіцяв він. Виникає цілком логічне запитання: чому ж спецслужби досі мовчали?

 

За словами правоохоронця, свого часу після істеричної реакції А. Садового на зацікавлення СБУ його діями, пов'язаними з Євро-2012, інформації про діяльність спеціальної групи, створеної в УСБУ Львівської області, певний час не оприлюднювали. Однак нині, мовляв, у них достатньо матеріалу на цю тему. «Стадіону ми приділяємо пильну увагу. Контролюємо всі кошти, стежимо за укладенням та виконанням угод, − додав Михайло Феделеш. − Повірте, у нас уже назбиралося чимало матеріалів, нам є про що розповісти...»

 

Дай мільйон!

 

Численні непорозуміння та все нові й нові сюрпризи, які «вилазять» навколо стадіону, призвели до того, що будівництво арени вже стабільно відстає від графіків. Проте львівська влада вперто замовчує масштаб загрози. Із Ратуші постійно лунають заспокійливі заяви − мовляв, відставання у будівництві не є критичними (до двох тижнів), а тому вони не можуть зірвати проведення Євро-2012 у Львові.

 

«Ми повинні з'ясувати, з яких причин будівництво стадіону не просувалося, − заявив під час візиту до Львова віце-прем'єр-міністр із підготовки до Євро-2012 Борис Колесніков. − Сьогодні зрозуміло одне − з проектно-кошторисною документацією є проблеми. А відтак і відставання від графіка не на два тижні, а на два місяці! Із такими темпами Львову треба просити про чемпіонат 2018 року. Хто нині займається проектуванням футбольного стадіону у Львові, заплуталися навіть у Кабміні. Так виходить, що в різний час це робили аж три проектанти. І кожен, звісно, не безкоштовно!» У скільки обійдуться місту проектні роботи, потрібно ще підрахувати. Втім, хаос із документами може коштувати ой як дорого, не приховує Б. Колесніков. «Стадіон дуже насторожує, − каже він. − Там амбіції беруть гору над здоровим глуздом, і все це в такій каші... Якби щодо «Донбас Арени» свого часу не було дуже жорсткого контракту, то донецький стадіон коштував би не 400 мільйонів, а мільярд доларів...»

 

Столичний ревізор як у воду дивився. Адже нині у Львові заявили, що будівництво стадіону обійдеться не у 690 млн. грн., як планували раніше, а щонайменше на 170 млн. дорожче. Мер Садовий виправдовується − мовляв, «винні зовсім не чиновники, а... долар, курс якого невчасно стрибнув угору. «Нині ми подали на експертизу документацію, там буде загальна сума − 862 млн. грн. плюс дороги біля стадіону, вода, хлорування тощо. Це ще приблизно 300 млн грн»,− додав міський голова. І це при тому, що визначеного кошторису будівництва, згідно з договором, змінювати не можна! Згадаймо, що на етапі, коли проектні наглядові організації здійснювали експертизу, вони говорили не про 690 млн, а про 1-1,2 млрд грн. Мовляв, до такої суми врешті й дійде.

 

«Ступінь імовірності різних афер на стадіоні є дуже великою, − каже депутат міськради Теодор Дяків. − Це все можна назвати одним словом − бардак!» А в хаосі, як відомо, «завдати економічних збитків у особливо великих розмірах» нескладно. Спробуй тут за всім устежити! Ось маленький, але промовистий факт. «Нині ми навіть повідомили міліції, що у Львові можна дешево придбати залізну арматуру, причому у великих обсягах. Для того, щоби вони не допустили розкрадання арматури із будмайданчика майбутнього стадіону», − додає Михайло Феделеш із СБУ.

 

План «Б» − без Львова та Вроцлава

 

Поки тривали перипетії з проектантами, дозволів на будівництво з боку Інспекції держархбудконтролю у Львівській області, звісно, отримано не було. Про це свідчать відповідні документи за підписом начальника цієї структури М. Сірківа, який неодноразово звертав увагу на те, що євростадіон будують за відсутності не лише дозвільних документів, а й на земельній ділянці, вилученій із користування фактичного замовника. Цікаво, що «Азовінтекс», попри ці зауваження, продовжував роботи, цілковито нехтуючи забороною.

 

За стіл переговорів замовник і генпідрядник сіли лише тоді, коли скандал уже неможливо було приховати. Аби остаточно не впасти в очах функціонерів із УЄФА, до проектування стадіону вирішили залучити обидва конструкторські бюро − «Гіпромез» та «Арену.Ком». Може, це й могло розв'язати проблему, однак тільки-но посадовці заявили, що все вирішено, як спалахнув новий скандал. І знову через проект...

 

Ось достатньо красномовний витяг із того ж листа СБУ: «У кресленнях головного розрізу трибун стадіону, виконаних ТзОВ «Гіпромез», при порівнянні з аналогічним розрізом затвердженого проекту стадіону, розробленого австрійською фірмою «Альпіна», виявлено повну невідповідність». А далі − перелік цих розбіжностей.

 

Нашу увагу привернув останній пункт, де йдеться про те, що у проекті «Гіпромезу» чомусь не передбачено влаштування антисейсмічних швів, хоча це обов'язкова вимога для будівництва об'єктів у сейсмонебезпечних районах України.

 

Якщо ж пригадати, що свого часу експерти застерігали: на території будівництва стадіону до останнього не проводили геологічних досліджень щодо наявності карстових порожнин (а така небезпека в цій місцині існує), та додати цілковите ігнорування того, що майже впритул пролягає траса Стрийського водогону (відтак територія споруди потрапляє у санітарну захисну зону, де будівництво заборонене), то вимальовується геть апокаліптична картина. А тут ще й завдання економічних збитків у особливо великих розмірах (простіше − розкрадання). Не стадіон, а якась «хрестоматія» до Кримінального кодексу!

 

Ось тут, здавалося б, і мав настати момент істини. А дзуськи! «Львів може втратити Євро-2012 лише у разі початку третьої світової війни або виникнення другого всесвітнього потопу», − так нещодавно заявив секретар міськради Володимир Квурт. З його слів, немає жодних підстав говорити, що Львів не побудує євростадіону. Та його оптимізм чомусь не поділяє директор турніру «Євро-2012 Україна» М. Лубківський, який заявив, що за такої ситуації можливий варіант заміни Львова на Дніпропетровськ. Ще гостріше відреагувала на ці перипетії УЄФА.

 

За словами директора з питань Євро-2012 Мартіна Каллена, вони розглядають можливість проведення матчів фіналу в шести містах. «Проблеми підготовки до чемпіонату головним чином стосуються будівництва стадіонів у Львові та Вроцлаві, − наголосив він. − Однак ми не дуже стурбовані щодо Вроцлава Зовсім інші проблеми у Львові, де будівництво значно відстає. Наразі настав останній момент (для вирішення питання), бо інакше стадіон не буде завершено вчасно. У нас є план Б − проведення «Євро» без Львова та Вроцлава».

 

А винен хто?

 

«Ми врешті домовилися, що креслення «Гіпромезу» перевірятиме фірма «Арена.Ком», але з обов'язковою перепровіркою українського інституту, − розповів «Інформаторові» керівник львівської філії «Азовінтексу» Ігор Семенов. − Та нині у нас немає підтвердження того, що «Арена.Ком» перевірила креслення. Тому ми продовжуємо будувати стадіон за кресленнями «Гіпромезу». Однак раніше ми з міськрадою уклали договір, згідно з яким ведемо будівництво саме за кресленнями «Гіпромезу», які ми сьогодні маємо. Та потім чомусь виникли питання заміни монолітного каркаса стадіону на збірний залізобетон. Без жодного обґрунтування».

 

Хто платить, той і замовляє музику. Приблизно так пояснили ситуацію у мерії, запевнивши, що мають цілковите право вирішувати, за яким проектом будуватимуть стадіон. І принагідно натякнули − якщо «Азовінтекс» не згоден із цим, то клопотатимуть про заміну генпідрядника. Свою позицію в Ратуші мотивували тим, що правки, які внесли у проект, дозволять здешевити роботи. «Річ у тім, що спочатку основу, на якій триматиметься накриття арени, планували міцнішу, а відтак і дорожчу, але УЄФА дозволила застосувати легші конструкції, − пояснив директор міського департаменту «Євро-2012» Олег Засадний. − Тому мерія й вирішила не переплачувати».

 

Однак Ігор Семенов переконує, що такі заяви не відповідають дійсності. Від того, який матеріал використовуватимуть для будівництва, його кошторис принципово, не зміниться, наголошує він. «Замовник вважає, що застосування збірного залізобетону дозволить йому зекономити гроші й зменшити строки будівництва, − каже пан Семенов. − Ми можемо надати будь-який розрахунок, що ці дії не зменшать термінів, а тим паче не здешевлять будівництва». Ігор Семенов припускає, що поведінка мерії має інше пояснення, ніж бажання зекономити. Наприклад, лобіювання вигідних чиновникам із Ратуші постачальників будматеріалів. Відтак генпідрядник не планує призупиняти будівництво стадіону, незважаючи на заборони. Чому? В «Азовінтексі» лише обережно натякають − мовляв, не хочуть, щоб їх зробили згодом винними у провалі Євро-2012 у Львові.

 

Скільки сюрпризів та інтриг, пов'язаних із євростадіоном, ще може виплисти, − аж лячно подумати. Що це? Чийсь добре продуманий план, як сховати кінці у воду? Зауважимо, що СБУ зробила чіткий висновок: «Проведеним аналізом наявної інформації ВСТАНОВЛЕНО, що службовими особами ТзОВ ПБП «Азовінтекс» за сприяння високопосадовців із Львівської міськради спричинено завдання економічних збитків міській раді та державі в цілому в особливо великих розмірах».

 

Виглядає, що сховати всі кінці буде важкувато, адже невдовзі СБУ обіцяє оприлюднити детальнішу інформацію. Тож є шанс, що львів'яни нарешті дізнаються, для чого насправді міським чиновникам потрібне Євро-2012 − для зміцнення престижу міста та країни чи для значного покращення власного матеріального становища?!

Підписатися на новини