Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

 

Віктор Янукович: Я переконаний, що у 2012 році нам, як господарям футбольного Євро, не буде соромно за нашу країну

President.gov.ua

01.04.10

Під час сьогоднішньої зустрічі з лідерами партій, громадських і політичних організацій України Віктор Янукович, говорячи про хід підготовки до проведення фінальної частини футбольного Євро-2012, зазначив, що ця справа потребує вже цього року не менше 30 мільярдів гривень.

За словами Глави держави, із запланованих торік на підготовку до проведення Євро-2012 9 мільярдів гривень було використано лише 3 мільярди.

Віктор Янукович назвав такий стан справ незадовільним. «Сьогодні це питання знаходиться у страшному занепаді», − наголосив Віктор Янукович.

Президент зауважив, що для освоєння бюджетних коштів необхідно терміново «знайти будівельників, тих, хто займатиметься інфраструктурою − будівництвом доріг, готелів, терміналів…».

Водночас він висловив упевненість, що всі завдання будуть виконані своєчасно, і роботи проводитимуться краще, ніж у попередні роки. «Але і цього року ми «розкрутимо» це питання, що є для нас одним із пріоритетних,  щоб у 2012 році нам не було соромно за нашу країну, щоб ми, як господарі, могли гідно зустріти гостей, уболівальників, представників з усього світу», −підкреслив Президент України.

+++

На Евро-2012 Украине нужно 40 млрд.грн. в 2010 году

News.liga.net

01.04.10

В 2010 году на подготовку к чемпионату Европы по футболу 2012 года Украине необходимо выделить 40 млрд.грн. Об этом заявил сегодня Президент Украины Виктор Янукович в ходе встречи с представителями политических и общественных организаций.

«Сегодня вопрос подготовки к Евро-2012 находится в страшном упадке. Если в прошлом году было предусмотрено 9 миллиардов на подготовку, то выделено и использовано было всего-навсего 3 млрд.грн., а нужно на этот год, вдумайтесь, 40 миллиардов гривень для того, чтобы догнать работы», − отметил В.Янукович, которого цитирует корреспондент ЛІГАБізнесІнформ.

В.Янукович подчеркнул, что для его команды вопрос подготовки к Евро-2012 будет приоритетным. «Что нам делать? Сложить руки, охать и ахать? Мы не будем этого делать. Мы работаем, сейчас идут дискуссии, борьба. Вчера, я знаю, на заседании правительства был громкий скандал, но это нормальный процесс. Если не 40 миллиардов сможем выделить в этом году, пусть 30, но не меньше», − сказал он.

Президент подчеркнул, что весь 2010 и 2011 годы его команда будет усиленно работать. «Мы сделаем все возможное для того, чтобы в 2012 году нам было не стыдно, чтобы мы как хозяева достойно встретили болельщиков со всего мира. Для нас это очень важно», − добавил он.

Напомним, ранее М.Платини высказал сомнения по поводу возможностей Украины провести вместе с Польшей чемпионат Европы по футболу 2012. 7-8 апреля высшее руководство УЕФА во главе с Президентом УЕФА Мишелем Платини посетит Львов, Донецк, Харьков и Киев.

+++

Євро-2012: здохнемо, щоб про нас не подумали погано?!

Вадим Джума

Pravda.com.ua

31.03.10

Перш ніж розпочати цю розмову, вважаю за необхідне дещо конкретизувати свою позицію. Точніше − своє особисте ставлення до Євро-2012 в Україні.

Я не маю й краплі сумніву, що воно в дійсності відкриває чималі можливості. Насамперед для прориву в багатьох напрямах до європейських економічних та соціальних стандартів. Однак, судячи з так званих «організаційних» програм та заходів, ці можливості будуть використані по-іншому. Переважно − для задоволення корпоративних чи бодай шкурних інтересів чиновництва всіх інстанцій, та угамування апетитів бізнес-еліти.

У цьому можна впевнитись, якщо проштудіювати низку законодавчих документів з цього приводу: державна цільова програма, план заходів з підготовки фіналу, та чимало інших документів, що визначають систему основних підготовчих моментів майбутнього «свята».

Ці офіційні папери справили на мене, вельми коректно висловлюючись, дивне враження. В них я намагався угледіти, хоча б завуальовано, натяки на виховання здорового покоління, масове утвердження фізичної культури.

Та де там!

Здалося, що писали, а головне − схвалювали й затверджували їх, оті програми-заходи, − не українські державні мужі, які невтомно позиціонують себе слугами народу, а панівний клас тоталітарного режиму.

Що не документ − то декларація намірів зробити багатих ще багатшими. Про загальнонаціональні ж пріоритети, інтереси отого маленького українця немає й згадки.

До болю прикро за сьогоднішню Україну. Так, саме за теперішню, демократичну й самостійну, соборну, орієнтовану на європейські соціальні стандарти.

«Євро-2012 як бізнесу, бути», − запевняли громадян України очільники національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.

Усе підпорядковується одній меті: створити щонайсприятливіші умови для учасників та гостей. Щоб їм швидко й комфортно їхалося по відбудованих шляхах, як зазначено в одному з документів, пилося, сиділося й лежалося.

А чи прораховувалися наслідки «легкого» отримання «зелених президентів»?

Цілком вірогідно, що відтік українців унаслідок хвилі трудової еміграції після чемпіонату принесе шкоди Україні в десятки разів більше ніж той мізерний прибуток, який у підсумку буде отримано нашою державою від проекту Євро-2012.

Тому що це бізнес-проект UEFA!

До того ж чиновники переконують, що Євро-2012 до отих усіх «позитивів» стане ще й «національною ідеєю», яка, мовляв, об'єднає сущих в Україні «задля спільного процвітання».

Ця теза більш ніж суперечлива.

Адже об'єднати, згуртувати, зробити єдиною родиною людський загал, та ще й такий розшарований, як наш український, здатна лише та ідея, в основу котрої покладено спільний інтерес, спільна користь. Адже, перш за все, «власна потреба» − рушійний апарат людської свідомості.

А саме її, оцієї-таки вигоди, удень із вогнем не відшукаєш. У жодному урядовому документі з приводу підготовки та проведення фіналу Євро-2012 в Україні...

Вважаю за доцільне акцентувати вашу увагу ще на одному аспекті підготовки.

Збагнувши, що для державного бюджету сума затрат у 36 мільярдів доларів − не підйомна, керівники держави вирішили «мінімізувати видатки». Насамперед, за рахунок місцевих бюджетів. Тобто перенесли значну частку підготовчих затрат на громади міст, що приймають Євро-2012.

З одного боку, така умова видається дуже вигідною для міської громади. А як же − з'явиться шанс, нарешті, привести, якщо не до європейського порядку, то хоча б наблизити до нього, − дороги, вулиці, міський транспорт, соціальну інфраструктуру...

Беззаперечно, заманливо обзавестися сучасними готелями, крамницями, ресторанами, паркінгами, спортивними спорудами... Але якби ж «задарма», чи то б пак − за державний кошт, себто за гроші платників податку. За наші з вами гроші!

Адже окрім фіскальних надходжень, інших більш-менш потужних джерел для фінансування поточних заходів, за інформацією мерів, міська влада не має. Бачте, зовсім-зовсім, геть усі інші джерела фінансування вичерпані.

А створити нові робочі місця, зберегти хоч одне виробництво, не кажу вже про налагодження нового, не спадало на думку?

Поміркуймо над альтернативним варіантом.

А чи не важливіше на сьогодні відремонтувати дороги від села до села, або до районної лікарні? Відновити роботу закритих сільських шкіл, клубів, дрібного бізнесу?

А як же інвестиції, заперечите ви, про які нам торочать?

А інвестиції дійсно є. Але це не що інше, як кредити, запопадливо надані Україні нашими улесливими друзями.

До речі, Україні, яка до 2048 року буде повертати вже взяті кредити, категорично заборонено брати додаткові. Про це одноголосно заявляють фахівці з банківської справи. Остання інформація про зниження кредитних рейтингів України і Києва міжнародним агентством Standart & Poor»s, є засторогою не тільки для інвесторів, але й для українського суспільства.

Кредити під високі відсотки братимуть вони, а повертати будуть наші діти та онуки, усе своє життя!

Якої користі чекати пересічним громадянам від капіталовкладень, закопаних у землю, закатаних в асфальт, замурованих у спортивні та інші споруди?

Майже ніякої.

«Великий спорт», на відміну від фізичної культури, − це насамперед потужний інструмент дистрибуції, збуту різноманітних товарів. І не в останню чергу − алкоголю та тютюну. Згадайте рекламні «перебивки» під час трансляцій футбольних матчів, боксу, Формули-1.

Великі футбольні стадіони − це інфраструктура, яка будується для того, щоб люди більше ходили дивитись на футбол, а не грати самим у футбол. Щоб більше споживали пива, чіпсів, цигарок, менше приділяли уваги собі та власним дітям, які в цей час виростають на смітниках.

Ви заперечите: а хіба не залишаться місту нові готелі, спортивні арени, паркінги, ресторани, концертні зали?

Так, залишаться, тільки з великим «АЛЕ».

Адже до Євро-2012 передбачено спорудити спортивну інфраструктуру, мережу об'єктів сервісного обслуговування, які не розраховані, а, отже, і не придатні для масового фізичного оздоровлення, або навіть залучення до аматорського спорту дітей, юнацтва. Не кажучи вже про пересічних людей середнього віку.

І, зрештою, дістануться вони не громадськості, а «слугам народу» та обслуговуючим їх бізнесменам.

Наведу приклад перспективи розвитку подій.

Наскільки відомо, вартість проживання за добу в трьох− або чотирьохзіркових готелях коливається від 600 до 1500 гривень. Отже, після Євро-2012 хто буде користуватись цими готелями? Пересічні громадяни, 65 відсотків з яких отримують заробітну платню в 700 гр. на місяць, та ледве зводять кінці з кінцями?

Чи не краще заплановані кошти вкласти в проекти масового оздоровлення та фізичної культури?

Ще раз нагадаю: бюджет проведення Євро-2012 близько 36 мільярдів доларів США.

Приймемо середню вартість спортивного майданчика за 10 тисяч доларів США. У розрахунку на кожну з 25 областей України, умовно, у кожному районі України можна організувати по 5538 спортивних майданчиків.

За такі кошти можна відбудувати наново дитячі садки, майданчики, бібліотеки, будинки культури тощо.

Сподіваюсь на розуміння того, що наведений приклад умовний, для того щоб яскравіше проілюструвати, яку користь для нації можна зробити за зазначену суму.

Одним словом, наслідком отих колосальних витрат з бюджетів кожного міста стане подальше збагачення людей влади й бізнесу. Натомість пересічним українцям − «кому ярмо, а кому й домовина». Зараз, на превеликий жаль, дуже прибутковий бізнес ховати українців.

Про що все це свідчить? − запитаєте Ви.

Це означає, що фактично на чолі нашої держави стоять не слуги народу, а вороги нації.

І це не натяк на якусь політичну силу. Це пряме обвинувачення тисяч різнокаліберних, різнокольорових державних керівників, які підштовхують націю до могили. Для них це гра. «Онлі бізнес».

Хто винен? − зрозуміло. А от що робити?!

Необхідно відмовитися від Євро-2012, доки не пізно.

Не може бути ніякої ганьби. Навпаки, тільки воздасться людям, які дбають про народ більше, ніж про «розваги» світових глобальних структур та власні інтереси.

Врешті-решт українцям треба продовжувати прибрати перевертнів, «торгашів» та «приходьків» від влади. Й завдяки розуму та силі перемогти насамперед самих себе.

Здобудемо кращу долю Україні!

+++

Бо Сандстрем: «Для «Донбасс Арены» нет ничего невозможного»

Donbass-arena.com

31.03.10

Ни для кого не секрет, что представители УЕФА регулярно посещают Донецк и «Донбасс Арену» с целью оценить подготовку города и стадиона к предстоящему чемпионату Европы по футболу 2012 года. Так, на стадионе на днях побывал новоназначенный UEFA Country Manager Бо Сандстрем, который курирует Польшу и Украину в разрезе подготовки городов этих стран к Евро-2012.

− Я приехал, чтобы познакомиться с «Донбасс Ареной», − говорит Бо Сандстрем. − Кроме того, нам необходимо приступить к решению очень важного вопроса, а именно: распределить все мощности арены согласно требованиям УЕФА. Я новый человек в этом проекте, поэтому мы немного отстаем от графика, но после этого визита все станет на свои места. Это фантастический стадион, один из лучших в Европе, и сейчас я не вижу ни одной проблемы, с которой бы мы не могли справиться. Скажу так: для этого стадиона нет ничего невозможного!

А вот на счет города такой уверенности у нового куратора нет.

− Принципиальным вопросом для донецкого руководства должны быть концепция мобильности и подготовка инфраструктуры города, − отмечает он. − Вам необходимо быть готовыми к приему большого количества гостей, которые посетят ваш огромный город, но, к сожалению, в данный момент я не вижу активных действий со стороны городских властей. Несмотря на то, что Евро-2012 состоится только через 2 года, данные вопросы должны быть приоритетными для руководства Донецка. В первую очередь, речь идет об аэропортах, автодорогах, гостиницах, спортсооружениях и т. д.

+++

Обласний центр Прикарапаття може стати тренувальним центром для Євро 2012

Світлана Колеснікова,

Vezha.org

01.04.10

Івано-Франківськ може стати тренувальним центром для  Євро 2012. На стадіоні «Рух»  команди-учасниці чемпіонату  зможуть проводити  збори та підготовки до футбольних  матчів. Однак лише в тому випадку, якщо тут  оновлять  інфраструктуру. Ціна питання  − 4 мільйони гривень.  Втім, віддаляє від нас футбольну мрію  − час. Адже до Євро залишилося лише два роки.

У жовтні минулого року представники Координаційнного комітету з  підготовки  до Євро − 2012 відвідували стадіони, які  могли б стати центрами базової підготовки  команд − учасниць футбольного чемпіонату. Серед відвіданих − і стадіон «Рух», розповідає його директор Іван Слюсар. Вердикт футбольних чиновників такий − якщо поліпшити  інфраструктуру  стадіону «Рух» та бодай частковово довести його до європейського рівня − у нас тренуватиметься одна із збірних Євро 2012. Основна вимога  −  повна заміна газону та встановлення автономної системи поливу поля. Це обійдеться в 1 ,5 мільйони гривень. А загалом кошторис більшості запланованих робіт  −  4 мільйони, каже Іван Слюсар.

Додатково чиновники планують добудувати поблизу стадіону готель на 300 місць. На ці роботи  залучатимуть іноземні інвестиції. Наразі цим проектом вже  зацікавились зарубіжні  компанії, каже міський голова Віктор Анушкевичус.

Одкак часу  не так вже й багато.  2 роки  − на все про все. Всі роботи,  за підрахунками директора «Руху»,  займуть півтора  роки. Це з умовою що оновлення  розпочнеться ближчим часом.  Втім, розпочнеться воно ,  коли закладуть кошти у міський бюджет, каже голова міського спорткомітету Віталій Матешко. А потім все залежитеме від ефективності  будівництва «Руху».

Проект оновлення та добудови стадіону «Рух» до Євро 2012 депутати планують розглянути на наступному пленарному засіданні 49 сесії міської ради. Ймовірно, ця програма прискорить загальну реконструкції одного з найбільших стадіонів в Івано-Франківську,  яка триває вже 23 роки.

+++

Черновецкий распределил полномочия между своими заместителями

Tsn.ua

01.04.10

Мэр Киева, председатель Киевской городской государственной администрации Леонид Черновецкий распределил полномочия между собой, первым заместителем председателя и зампредами.

Об этом говорится в распоряжении мэра №165 от 26 марта.

Согласно распоряжению, координировать работу своего аппарата, Главного управления (ГУ) внутреннего финансового контроля и аудита и коммунального предприятия (КП) «Генеральная дирекция по обслуживанию иностранных представительств» будет лично Черновецкий.

Он же, как и ранее, будет возглавлять коллегию КГГА, а также координировать ее работу.

Первый зампред Анатолий Голубченко будет курировать сферы жилищно-коммунального хозяйства, тарифную политику и подготовку к чемпионату Европы по футболу в 2012 году.(…)

+++

То, что у Днепропетровска отобрали право на проведение Евро-2012 − преступление, − Кузьма Скрябин

Татьяна Шутина

New-most.info

01.04.10

Кузьма Скрябин считает преступлением тот факт, что у Днепропетровска отобрали право на проведение Евро-2012. По его мнению, причина этого − большие деньги, которые крутятся вокруг футбола.

Об этом заявил фронтмен группы «Скрябин» Кузьма Скрябин на пресс-конференции «Кузьма Скрябин о героях спортивного года» 1 апреля в ИА «НОВЫЙ МОСТ».

«Я считаю, что Днепропетровск на сегодняшний день находится на уровне с Донецком по уровню подготовки к Чемпионату Евро-2012. Зная о ситуации во Львове и Харькове, я не понимаю, почему в Днепропетровске не будет Евро-2012. Большой спорт − это большие деньги. Видимо, они и сыграли здесь главную роль», − сказал он.

Как ранее сообщало ИА «НОВЫЙ МОСТ», в Днепропетровске 1 апреля состоится первая Ассамблея Днепропетровского областного отделения НОК Украины. На Ассамблею в Днепропетровск приедут президент Национального олимпийского комитета Сергей Бубка, Министр семьи, молодежи и спорта Равиль Сафиуллин. Был приглашен губернатор Днепропетровской области Александр Вилкул. В рамках Ассамблеи Кузьма Скрябин участвует в церемонии награждения «Спортивные герои Украины».

+++
ФУТБОЛ

 

 

В Днепропетровске может пройти финал кубка Украины по футболу

Smi.dp.ua

01.04.10

В Днепропетровске может пройти финал кубка Украины по футболу

Днепропетровск действительно назван одним из претендентов на проведение финального матча чемпионата страны по футболу. Кроме Днепропетровска, в списке значатся ще Харьков и Запорожье.

Какой город будет принимать на своем стадионе почетный матч между «Металлургом» и «Таврией», пока остается загадкой. Сначала предполагалось провести спортивное мероприятие в Запорожье. Этот горд находится на примерно равном расстоянии их о родины «Металлурга» − Донецка, и от таврийской столицы − Симферополя . Однако выяснилось, что главный и самый большой стадион Запорожья, «Славутич − Арена» вмещает всего 12 тысяч зрителей. Для столь масштабного события этих мест на стадионе явно недостаточно. Президент ФК «Таврия» заверил организаторов, что только его клуб уже получил около 5 тысяч заявок на билеты на предстоящий матч.

Потому решение о проведение матча «Металлург» − «Таврия» в Запорожье так и не было принято. Сейчас возможных претендентов осталось всего два − Харьков и Днепропетровск. В Днепропетровске матч может состояться на стадионе «Днепр − Арена», который вмещает около 30 тысяч болельщиков. Однако в Федерации футбола Украины пока больше склоняются ко второму варианту − Харькову. Стадион в этом городе может легко вместить 40 тысяч зрителей. Однако проблема в том, что играть на харьковском стадионе пока нельзя − газон не то, чтобы оставляет желать лучшего, он почти напрочь отсутствует. Тяжелая зима не прошла даром. Однако в федерации уверены, что за полтора месяца, которые остаются до финального матча Кубка Украины, газон будет в удовлетворительном состоянии.

Окончательное решение о месте проведения матча «Металлург» (Донецк) − «Таврия» (Симферополь), который должен состояться 16 мая, будет принято уже на следующей неделе.

Підписатися на новини