Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

«Девіча вилучили за удар суперника рукою» − Дердо

Gazeta.ua

29.03.10

Рішення львівського рефері Юрія Можаровського про вилучення Марко Девіча в матчі «Динамо» − «Металіст» викликало великий резонанс як серед українських вболівальників, так і футбольних фахівців. Прояснити ситуацію Gazeta.ua попросила екс-голову комітету арбітрів ФФУ Віктора Дердо.

«На жаль я зараз не маю відеозаписом епізоду, пов'язаного з видаленням Девіча і можу робити висновки з технічних даних гри, − говорить Віктор Григорович .− Судячи з них, Девіч отримав червону картку не за технічний прийом відносно динамівця Сілви, а за удар суперника рукою. Цей епізод, до речі залишився за кадром телекартинки і природно, що ті, хто дивився матч по телевізору, цей момент не бачили. Разом із тим, май місце фізичний контакт Девіча з Сілвою, у арбітра були б усі підстави карати харків'янина як мінімум жовтою карткою. «

Порівнюючи вказаний епізод з моментом зіткнення Едмара і Мілоша Нінковича, внаслідок чого останній отримав травму і був замінений, Віктор Дердо сказав, що епізоди бувають різними, єдиноборства він не має можливості аналізувати. Але арбітр тут судячи з усього мав підстави вважати, що Едмар не заслуг

Що стосується післяматчевого коментаря Мирона Маркевича, про те, що згідно з правилом «фейр-плей» у разі отримання гравцем травми команда-суперник вибиває м'яч, Віктор Дердо нагадав, що це є правом команди, але ніяк не обов'язковим правилом.

«У будь-ігровій ситуації, якщо арбітр вважає, що гравець не отримав серйозного пошкодження в наслідок фізичного контакту з іншим гравцем, він має право не зупиняти гру», − говорить Виктор Григорович.

Сама тема «фейр-плей», за словами Дердо, дуже делікатна і неоднозначна. Адже бувають різні ігрові ситуації, різні за класом, з настроєм на боротьбу суперники, які заради результату можуть всіляко симулювати на полі в той час, як інші борються. Це одна з причин, за якої ні ФІФА, ні УЄФА не можуть втручатися у питання щодо того, щоб зробити дане правило ні жестом доброї волі однієї з команд, а обов'язковою умовою, що прописана в правилах.

Не оминув Віктор Дердо і той факт, що на момент січня нинішнього року Україна займала 24 місце в рейтингу «фейр-плей».

«Все це − умовні цифри, виставлені делегатами УЄФА за їхніми спостереженнями. Разом з тим це означає, що нам належить ще дуже велика робота щодо прищеплювання гравцям і тренерам культури поведінки, особливо в питанні реакції на ті чи інші рішення арбітрів», − зазначив Віктор Дердо.

+++

Газзаев из Динамо не уходит!

Алексей Вербицкий 

Football.sport.ua

29.03.10

Растиражированная информация об отставке российского специалиста не соответствует действительности

Сегодня ряд украинских СМИ опубликовал информацию о том, что главный тренер киевского «Динамо» Валерий Газзаев подал в отставку после матча своих подопечных с харьковским «Металлистом». Якобы, в данный момент наставник киевлян разбирается с клубными юристами о том, как «наименее болезненно» разорвать отношения с клубом.

Однако пресс-атташе «Динамо» Алексей Семененко, к которому Sport.ua обратился за разъяснениями, услышав о «горячей» новости, лишь посмеялся и рассказал о следующем диалоге с Газзаевым, который имел место после воскресного поединка с харьковчанами:

«После пресс-конференции я, как обычно, провожал Валерия Георгиевича из конференц-зала стадиона «Динамо» и, когда мы вошли в лифт, тренер обронил − вот, мол, в аэропорт спешу, лечу в Москву. «Когда вернетесь?» − спрашиваю. «Послезавтра. Команда к двум часам на базу приедет, я успею». Погрустнел Валерий Георгиевич и говорит в сердцах: «Кошмар, как на базе одному тоскливо! Вот, вырвусь на денечек в Москву, своих повидаю, заряжусь психологически, и можно возвращаться». Вот и вся картина. Скажите, это похоже на заявление об уходе?»

+++
ЕВРО-2012

 

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

  

Юрій Банахевич

Укрінформ

29.03.10

Організація Євро-2012 в Україні й Польщі продовжує викликати неабияке зацікавлення в польському медіапростірі. Минулого тижня увагу місцевих ЗМІ було прикуто до засідання Конгресу Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА), що відбувся в Тель-Авіві, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

  

Польське агентство преси (РАР) інформує, що президент УЄФА Мішель Платіні в столиці Ізраїлю закликав глав федерацій футболу України та Польщі Григорія Суркіса та Гжегожа Лято збільшити зусилля щодо організації Євро-2012. “Пане Суркіс і Пане Лято, мусите зробити все, аби встигнути з належною підготовкою до турніру. Не можна вже дозволяти собі жодних затримок. Надзвичайно важливо, щоб ви утримали на фінішній прямій необхідний курс. У вас вірю не лише я, але й уся футбольна сім'я. Пам'ятайте, що до початку турніру залишилося лише 27 місяців. У червні 2012 року футбольний світ дивитиметься саме на вас. Не знімайте ноги з педалі газу”, − цитує РАР звернення М.Платіні до керівників українського та польського футболу. Президент УЄФА додав, що попри значні проблеми з підготовкою до чемпіонату в обох країнах після візитів в Україні й Польщі він переконався, що українці та поляки висловлюють гордість з приводу можливості запросити до себе найкращі європейські футбольні збірні.

  

Речник спілки “Євро-2012 Польща” Юліуш Глуський в коментарі для РАР визнав, що інформація про можливе скорочення міст-організаторів чемпіонату не є сенсацією. “Мартін Каллен (директор турніру Євро-2012 в УЄФА − УКРІНФОРМ) нещодавно зазначив, що найближчі два місяці будуть вирішальними для успішного завершення деяких інвестицій. Водночас УЄФА контролюватиме ситуацію й робитиме висновки. Експерти зосередяться, насамперед, на контролі за виконанням робіт під час будівництва стадіонів у Львові та Вроцлаві. В обох країнах ситуація на цих об'єктах є найважчою”,− сказав Ю.Глуський.

  

За інформацією РАР, український уряд запропонував владі Львова на 100% профінансувати будівництво стадіону до ЧЄ-2012 разом з облаштуванням навколишньої інфраструктури. Однак за умовами цієї домовленості, місто буде власником лише частки спортивної арени, яка б відповідала нинішньому внеску в спорудження об'єкту з місцевого бюджету і мала би часткове право керування ним.

  

Щодо створення інфраструктури аеропортів до Євро-2012 в Польщі, на передових позиціях визначаються Варшава та Вроцлав. Водночас зазначається, що деякі проблеми можуть виникнути зі вчасною підготовкою до турніру летовищ у Познані та Гданську. Як інформує часопис “Пульс бізнесу”, таку думку висловив координатор з підготовки аеропортів у відповідальній за проведення турніру в РП спілці “PL.2012” Томаш Шимчак. “На сьогодні однозначно будуть готовими до Євро-2012 аеропорти у Варшаві та Вроцлаві”, − констатував Т.Шимчак.

  

За інформацією експерта, столичний аеропорт імені Шопена навіть без урахування проведення нинішніх робіт уже сьогодні готовий приймати гостей чемпіонату. Упродовж найближчого часу буде поліпшено стан під'їзних шляхів до аеропорту. Непоганою виглядає ситуація у Вроцлаві, де пасажирський термінал та вся необхідна інфраструктура будуть готовими в першому кварталі 2011 року. Офіційне відкриття летовища заплановане на вересень 2011 року.

  

Натомість проблеми Познані, за інформацією Т.Шимчака, пов'язані з відсутністю відповідного рішення щодо впливу інвестиції на навколишнє середовище. Прийняттю позитивного рішення перешкоджає високий рівень шуму навколо аеропорту в години-пік, адже летовище розташоване в центрі міста.

  

Водночас, у Гданську побоювання координатора спілки “PL.2012” пов'язані з кінцевим терміном завершення робіт в аеропорту, що визначено на березень 2012 року. Хоча відповідні роботи в столиці Поморського воєводства РП здійснюються за графіком, після їх завершення потрібен ще деякий час на перевірку готовності всієї інфраструктури. “Це може бути трохи критично, оскільки для тестування готовності аеропорту необхідно ще 2-3 місяці”,− підкреслив Т.Шимчак.

  

Газета “Дзеннік” повідомляє, що підготовка Польщі до чемпіонату у сфері безпеки коштуватиме понад 650 млн злотих (за нинішнім курсом близько 230 млн доларів США). За інформацією координатора з питань безпеки в спілці “PL.2012” Тадеуша Зигмунта, ці кошти підуть на реалізацію понад 30-ти інвестиційних проектів, а також 60-ти проектів в організаційній сфері. При цьому, 250 млн злотих (понад 87 млн доларів США) виділяється з державної казни та місцевих бюджетів, а 55 млн злотих (понад 19 млн доларів США) − з бюджету Євросоюзу. “Передбачаємо також, що частину витрат покриє УЄФА, оскільки є певні заходи, які вимагатимуть спільної фінансової участі і уряду і УЄФА. Йдеться, наприклад, про питання безпеки офіційних місць, таких як стадіони, центри підготовки національних збірних”, − цитує газета слова Т.Зигмунта.

  

Питання безпеки під час турніру розвиває й РАР. Повідомляється, що міжнародні експерти з Португалії, Австрії та Швейцарії, які відповідали за гарантування безпеки під час проведення Євро-2004 (Португалія) та Євро-2008 (Австрія і Швейцарія), допомагають полякам готуватися у цьому аспекті до проведення Євро-2012. З метою передачі власного позитивного досвіду щодо дотримання порядку на стадіонах Варшаву з дводенним візитом відвідали голова постійного комітету Ради Європи з питань безпеки на стадіонах португалець Пауло Гомес (Paulo Gomes), лідер пан'європейської групи Think Tank, яка діє в рамках співпраці поліції в раді ЄС, Давід Бохеннен (David Bohannan) та голова Національного футбольного інформаційного пункту в МВС Австрії Гюнтер Марек (Guenter Marek).

  

Під час спільної прес-конференції П.Гомес відзначив поступ Польщі в питаннях безпеки на стадіонах за останні три роки. Він також позитивно оцінив плани, які Варшава планує реалізувати у безпековому плані до ЧЄ-2012. Експерт висловив думку, що Польща володіє необхідним потенціалом для підготовки найкращого в безпековому плані турніру в історії його проведення. На його переконання, для цього необхідно тісно співпрацювати з багатьма партнерами для вироблення оптимальних рішень і їх застосування в польських реаліях.

  

П.Гомес зазначив також, що Рада Європи сьогодні готує інструкції щодо безпеки переглядів футбольних матчів у громадських місцях, але не на стадіонах. На його переконання, вони повинні також допомогти Польщі й Україні готуватися до чемпіонату. На думку іноземних експертів, одним зі способів розв'язання проблем безпеки на стадіонах є створення приязної атмосфери для вболівальників. Вони зазначили, що це призводить до “зниження можливої напруги”, повідомляє інформагентство.

  

Водночас, заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації (MSWiA) Польщі Адам Рапацький повідомив, що недавні зміни в польському законодавстві, зокрема, обов'язкова ідентифікація вболівальників під час футбольних поєдинків, серйозніші покарання за порушення громадського порядку під час спортивних подій, призвели до покращання ситуації з безпекою на стадіонах країни в 2009 році.

  

Попри проблеми з виконанням раніше затвердженого плану щодо будівництва запланованих на Євро-2012 доріг найважливіші автомагістралі до початку чемпіонату буде збудовано. Як інформує інтернет-портал Wirtualna Polska, про це повідомив у Варшаві заступник міністра інфраструктури РП Радослав Стемпень.

  

Р.Стемпень зазначив, що автострада А2 від кордону з Німеччиною до Варшави, яка має ключове значення для проведення чемпіонату, буде готовою до 2012 року. Він висловив переконання, що немає загрози для будівництва ділянки цього автошляху з Лодзі до столиці РП. «Будівництво цієї частини дороги − поза загрозою зриву. З міністром інфраструктури ми незабаром братимемо участь в раді будівництва і заслуховуватимемо звіт щодо поступу проектувальних робіт», − підкреслив він.

  

Натомість чиновник визнав, що проект будівництва автостради А1 з центра на південь Польщі, зокрема його частину Стрикув-Пижовіце, можливо не вдасться реалізувати до початку ЧЄ-2012. “Попри значні зусилля може виявитися, що ця частина дороги не буде готовою до Євро-2012”, − сказав Р.Стемпень.

  

Заступник міністра інфраструктури сказав, що одним з основних пріоритетів для головної дирекції національних доріг та автострад (GDDKiA) Польщі є завершення відрізку автошляху Стрикув-Тушин, яка має об'єднати автостраду А2 з дорогою Варшава-Катовіце. На його переконання, з центру на південь Польщі й сьогодні можна доїхати без значних проблем. “На південь країни вже сьогодні можна доїхати двосмуговою дорогою, тому з точки зору комунікації вболівальники без проблем зможуть пересуватися під час Євро-2012”,− цитує чиновника Wirtualna Polska.

+++

Спасибо Юрию Громницкому за Евро-2012!

Dusia.telekritika.ua

28.03.10

Надеюсь, вы в курсе, что ведущий Первого Национального канала Юрий Громницкий стал пресс-секретарем вице-премьера Бориса Колесникова. То есть будет курировать в прессе тему чемпионата Европы по футболу.

Но вряд ли вам известно, что если бы не Громницкий − никакого Евро-2012 ни в Украине, ни в Польше не было бы! Да-да, буквально в этом он скромно и признался:

«Це я організував «Євро-2012». Тому що свого часу ми жартома запитали у віце-прем'єра Табачника як він ставиться до ідеї спільного проведення «Євро-2012» Польщею та Україною. Він висловився дуже позитивно, і ми це опублікували. Після цього  в Україні пішла хвиля інформації, і я одразу взяв інтерв'ю у президента Федерації футболу України Григорія Суркіса та президент Польської асоціації футболу Міхала Лісткевича. І вони сказали, що це чудова ідея і ми починаємо переговори».

Юрий! Спаситель Вы наш! От имени 46 миллионов украинцев и 38 миллионов поляков − земной Вам поклон!!! Благодарим за реанимацию экономики, за десятки тысяч рабочих мест, за новые стадионы, современные аэропорты и небывалый пиар Украины! Счастья Вам! Успехов! Здоровья! Благополучия! Огромное Вам человеческое СПАСИБО!

А еще желаю Вам на новом месте работы повторить карьеру Вашей предшественницы! Если будете верны шефу, как Елена Бондаренко, воздастся Вам сторицей! Ведь Елена не предала Бориса Колесникова даже в самую трудную минуту, когда тот оказался за решеткой. Возможно, именно за это Бондаренко вскоре получила депутатский мандат, а теперь курирует весь информационный блок Кабмина.

Слава Колесникову! Слава Регионам! Слава Юрию Громницкому − отцу «Евро-2012» в Украине и Польше!

Ура, товарищи!

Искренне Ваша, Дульсинея Катасонова :)

+++

Готель “Тернопіль” та Тернопільський міський стадіон внесуть у каталог УЕФА для ознайомлення учасниками Євро-2012

T-pravda.te.ua

29.03.10

У п’ятницю, 26 березня, відбулася спільна нарада з підготовки та проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу.

У нараді взяли участь міський голова Тернополя Роман Заставний, заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Марушій, начальник міського управління сім'ї, молоді та спорту   Юрій   Юрик,   директор   КП   «Тернопільський   міський  стадіон»   Ярослав Колісник   та   представники   місцевого   організаційного   комітету   «Євро-2012   Україна» − керівник   відділу   розміщення   Андрія   Ставенко   та   керівника   відділу   по   роботі   з тренувальними    центрами   Володимир    Хилинський.

За результатами перемовин підписано договір-угоду оренди тренувального поля КП «Тернопільський міський стадіон» та контракт на розміщення в готелі «Тернопіль».

Таким чином, дані об’єкти інфраструктури нашого міста будуть розміщені у відповідному каталозі УЕФА для ознайомлення учасниками «Євро-2012», − повідомляє прес-служба Тернопільської міськради.

«Підписання цього договору є важливим організаційним та юридичним етапом на шляху підготовки Тернополя як тренувального центру Чемпіонату Європи з футболу, − зазначив міський голова Роман Заставний. − Сподіваюсь, що усі заходи у рамках підготовчих робіт, у свою чергу, сприятимуть пожвавленню економічного, спортивного та культурного життя в місті».

+++

В.Яцуба пригласил УБА оценить проекты гостиниц для Евро-2012 в 4 украинских городах футбольного чемпионата

Rbc.ua

29.03.10

Министр регионального развития и строительства Владимир Яцуба отметил, что правительство утвердило 25 млн грн на поддержку проектов для Евро-2012. Об этом сообщает пресс-служба Украинской строительной ассоциации (УБА).

«Пожалуйста, предлагайте свои проекты: Минфин утвердил 25 млрд грн на поддержку проектов под Евро-2012, но надо увидеть действительно стоящие проекты, чтобы их поддержать», − сказал министр. Так министр отреагировал на предложение представителей строительных компаний обратить внимание на   список   объектов   для европейского   чемпионата,   которым   необходима   государственная   поддержка.

В.Яцуба также пригласил Украинскую строительную ассоциацию (УБА) и  Строительную палату войти в состав экспертной группы по оценке проектов гостиниц, которые нужно построить к Евро-2012 в четырех городах Украины.

+++
Моніторинг телеефіру

 

Аналітичні програми

 

Неділя, 28.03.10 (запис)

 

1. Телерадіокомпанія «Україна»

 

Програма «Футбольний уік-енд», 28.03.10, 22:20

 

1) Обзор полуфинальных матчей Кубка Украины по футболу: «Металлург» (Д) − «Шахтер» и «Волынь» − «Таврия».

 

2) Видеообзор матчей перенесенного 13 тура УПЛ.

 

Ведущий (в/к): О «Динамо». Одной из основных неофициальных версий такой игры «Динамо» стала идея о том, что футболисты элементарно «плавят» Газзаева, мол, жесткий и жить не дает. То есть если придерживаться идеи сплава Газзаева, команда играть может, но не хочет, не хочет из-за Газзаева, так, по крайней мере, говорили после среды. Но аргументировано оправданной, эта версия быть не может, потому что не могут «сливать» Газзаева тот, же Шовковский вернувшийся благодаря Валерию Георгиевичу в большой футбол, бразильская линия защиты, появившаяся при Газзаеве, заигравший в основе Ярмоленко, Милевский, ставший капитаном при Газзаеве, или тот же Шевченко. Все перечисленные − это сегодняшний костяк «Динамо», это они сыграли вничью в Донецке, в Мариуполе, и это они проиграли в Ужгороде. Поэтому версия «о сплаве», конечно, попсовая, интересная и многогранная, но вся та неофициальная информация, которая сыпется из разных источников, о стычках в раздевалках после матча футболистов «Динамо» и то, что видно без очков: слабая физподготовка, отсутствие рисунка игры, все-таки говорит о том, что это самый настоящий кризис, а не некий хитроумный «сплав» тренера на историческую родину − вот что хотелось сказать.     

 

3) Сюжет о том, что в Донецке состоялась презентация главного футбольного трофея − Кубка мира. История трофея.

 

4) Обзор матчей 22 тура УПЛ.

 

5) Сюжет о заседании Дисциплинарного комитета УПЛ касательно разбирательств ФК «Арсенал» − Заваров. Свое решение по этому делу ДК не вынес, так как обе стороны предоставили много информации, которую надо тщательно изучить.

 

А. Заваров, экс-тренер киевского «Арсенала»: Если бы сейчас были разрешены единоборства на рапире, то я бы по-другому поступил. Тот моральный ущерб, который был нанесен мне и моей семье, то, что было объявлено. Это − минимально, что я могу сделать для них.  

 

Ведущий (в/к): Теперь к центральной игре 22 тура «Динамо» − «Металлист». Самая последняя новость − у Нинковича двойной перелом, по крайней мере, об этом после игры заявил президент клуба И. Суркис, пока что опять же не подтвержденная до конца. Надо сказать, что матч так и не оправдал ожиданий, харьковчане не сыграли в свой футбол, ни против «Шахтера», пару недель назад, ни сегодня против «Динамо». Амбиции вмешаться в борьбу за серебро, так и остались амбициями и в этом сезоне. Увы, это болезненно осознавать фанам «Металлиста», но факт остается фактом. Конечно в случае с сегодняшним матчем у «Металлиста» есть существенное оправдание, арбитры оставили их в меньшинстве в ситуации, которая, абсолютно не тянула на удаление. Девич был удален, сначала за толкание с Еременко, а затем с Михаликом. В ситуации, где обоим можно было показать желтые карточки, Можаровский неожиданно засветил красную одному Девичу. Столь долгожданное событие как матч «Динамо» − «Металлист» на этом был абсолютно испорчен, по сути, арбитр дискредитировал киевский клуб, команде, после такой черной серии, как нельзя кстати, нужна была чистая и красивая победа над «Металлистом», а благодаря судьям оказалась с таким приличным душком.

 

6) Обзор матчей очередного тура в европейских чемпионатах.

 

+++

 

2. Телерадіокомпанія «Київ»

 

Програма «Спортивний тижневик», 28.03.10, 21:00

 

1) Огляд матчу перенесеного 13 туру УПЛ «Закарпаття» − «Динамо». Коментарі власника ФК «Закарпаття» Н. Шуфрича.

 

Н. Шуфрич (в/к): «Третя сторона в цей раз не задіяна, хоча практика стимулювання вона є, але цього разу, як і Ви кажете, що і суспільство не розраховувало на успіх закарпатського клубу, так і третя сторона, мабуть, теж не думала, що таке в принципі можливо. Премія буде, і вона буде значно вище, ніж зазвичай, але вона буде виплачена акціонерами клубу».

 

2) Огляд центрального матчу 22 туру «Динамо» − «Металіст». Інформація про інші результати матчів 22 туру.

 

3) Ведучий (в/к): Він втомився спілкуватися з пресою і пообіцяв, що інтерв’ю нашому телеканалу стане останнім для ЗМІ. Мова йде про українського арбітра О. Орєхова, якого ДК УЄФА надовічно усунув від футбольної діяльності, оскільки підозрює рефері в участі у договірних матчах.

 

Автор сюжету (з/к): О. Орєхова відсторонили від футболу, але остаточної крапки в його справі не поставили. Йому було зачитано лише вирок.

 

О. Орєхов (в/к): Никто, никому никаких ситуаций не объясняет. То есть настолько толерантно зачитали, приняли решение, выдали, спасибо, до свиданья.

 

Автор сюжету (з/к): Одразу після засідання КДК УЄФА О. Орєхов подав апеляцію. Між тим, чи дасть вона результат суддя не знає, а поки відбувається вся ця тяганина − український Комітет арбітрів відсторонив Орєхова від обслуговування внутрішніх матчів. Вони попередньо заслухали його пояснення, але то було марно, оскільки, ФФУ зобов’язана виконувати рішення УЄФА.

 

В. Шевченко, голова Комітету арбітрів України(в/к): Они считают, что тот орган, которому было доверено, у них нет оснований ему не доверять.

 

Автор сюжету (з/к): О. Орєхов розповідає, що розслідування стосовно футбольної мафії, оборудки, якої складали понад 10 млн. євро, вела німецька поліція. У її око потрапив поєдинок швейцарського «Базеля» та софійського «ЦСКА», на якому працювала українська бригада арбітрів. Так ось, за підозрами бохумської поліції, на цей матч у різних букмекерських конторах були поставлені величезні ставки, і що цікаво: всі прогнози справдилися. Основним аргументом на користь Орєхова називають призначення пенальті у ворота «ЦСКА», але і тут не так все просто. Орєхов запевняє: він пенальті не ставив.

 

О. Орєхов (в/к): Получается ситуация, был же эксперимент, в котором работало пять арбитров, и решение, которое принимается всей бригадой. Сегодня говорить, что это было решением арбитра, значит сказать, что я − хороший, он − плохой, или наоборот: я − плохой, он − хороший. Я не хочу так говорить. Скажем так, конечное решение было ж за мной.

 

Автор сюжету (з/к): Як далі розвиватимуться події нікому не відомо, але пан Орєхов готує себе до сімейного життя.

 

О. Орєхов (в/к): Найдем чем заниматься, на этом жизнь не заканчивается, будем детей воспитывать.

 

3) Сюжет про засідання ДК УПЛ стосовно справи «Арсенал» − Заваров.

 

О. Заваров: Я не позволю творить с собой такой беспредел. Если бы сейчас были разрешены единоборства на рапире, например, я б наверно по другому поступил, но они запрещены, соответственно пусть люди отвечают за свои слова, которые они сказали… Первое, это − официальное извинение. За их поведение, за клевету, за все… А вы представляете такой вариант, если бы я разозлился полностью? Чтобы было сейчас с «Арсеналом»?.

 

4) Ведучий: Найпопулярніший Всеукраїнський дитячий турнір «Шкіряний м’яч» отримав нового спонсора. Від тепер ці змагання відбуватися за підтримки компанії «Кока кола».

 

Автор сюжету: ФФУ до сьогодні підписувала чимало спонсорських контрактів, але більшість із них стосувалися розвитку професіонального футболу. Тепер же справжнього серйозного спонсора дочекався і аматорський футбол. Світовий бренд «Кока кола» даватиме нове дихання «Шкіряному м’ячу».

 

Ф. Шпиг, президент Асоціації аматорського футболу: Приємно те, що і робота Асоціації, і клуб «Шкіряний м’яч» продовжує своє продуктивне існування і конструктивне життя в Україні. Авторитет цієї компаніє, безперечно, допоможе нам.

 

Автор сюжету: Перше, що вдалося новому спонсору − віднайти для турніру офіційне обличчя. Ним стала зірка київського «Динамо», а нині тренер дублюючого складу С. Ребров.

 

С. Ребров: Когда я начинал свои азы в футболе, то меня все называли Блохин, когда я был маленький. Для меня, если бы я участвовал в этом турнире, и рядом со мной находились кумиры киевского «Динамо», у меня был кумир Грачев из Донецка. Наверно у многих был кумир, если они есть на этом турнире, если они присутствуют, у ребят, наверно, будет еще больше желания, больше старания попасть в финал, получить этот приз.

 

Автор сюжету: Окрім цього, компанія «Кока кола» намагатиметься ще більше популяризувати «Шкіряний м’яч». Минулого сезону в змаганнях взяло участь понад 50 тис. дитячих команд. Тепер же за ловами генерального директора компанії М. Мартіна настав час підвищувати ці показники.  

     

+++

 

3. Телеканал «ICTV»

 

Програма «Інший футбол», 28.03.10, 11:45

 

1) Сюжет про те, як футболісти вживають нецензурні вирази.

 

2) Підбірка гумористичних виразів, які не потрапили у програму, на честь 1 квітня.

 

3) Сюжет про конкурс двійників українських футболістів.

 

4) Розіграш гравця київського «Динамо» К. Петрова, якому розмалювали його BMW X5.

 

+++

 

4. Телеканал «Перший національний»

 

Програма «Наш футбол», 28.03.10, 20:00

 

1) Огляд півфінальних матчів Кубка України з футболу. 

 

2) Відеоогляд матчів перенесеного 13 туру УПЛ.

 

3) Огляд 19 і 20 туру Чемпіонату України в першій лізі.

 

4) Огляд матчів 22 туру Української Прем’єр-ліги.

 

Ведучий: Центральний матч туру відбувся у Києві, де чемпіон, якого цієї весни лихоманить приймав харківський «Металіст», котрий навпаки, демонструє, останнім часом, не лише пристойні результати, а що головне, робить це стабільно. Та сьогодні команді Маркевича не пощастило в Києві. «Металіст», даруйте за жаргонізм, нарвався на розлючене «Динамо», яке пережило нещодавно розмову з президентом. Здається І. Суркісу в плані психологічного налаштування вдається навіть більше ніж керманичу команду. Можна звісно зважити, що «Металіст» грав в меншості, але по-перше, «Динамо» на той час вже вело в рахунку, по-друге, коли забивають з воротарського майданчика, навряд чи тут допоміг би вилучений форвард, ну і по-третє, вірніше − це найголовніше, Девічу вартувало б стримувати нерви, адже всі футболісти один хліб їдять, а таким чином можна завдати травми, яка може взагалі закінчити кар’єру колеги.   

 

+++

 

Новини спорту

 

П’ятниця − понеділок, 26-29.03.10 (запис)

 

 

1. Телеканал «Спорт 1»

 

Програма «Спорт клуб», 26.03.10, 20:30

 

1) Огляд півфінальних матчів Кубка України з футболу.

 

2) Інформація про результати перенесеного 13 туру УПЛ.

 

3) Огляд матчів звітного туру в європейських чемпіонатах.

 

4) Гість у студії президент ПФЛ М. Бальчос. Під час програми розглядалися такі питання:

 

− реформа у Першій та Другій лізі − розподіл ліг на зони, для того щоб клуби менше часу проводили у дорозі;

 

− мета Першої та Другої ліг;

 

− стан футбольних стадіонів у команд Першої та Другої ліг;

 

− проблема суддівства:

 

Глядач (задає питання М. Бальчосу): Здравствуйте. Хотелось бы задать вопрос гостю. Есть такое понятие как судьи, этот вопрос больной в Высшей лиге, а тем более в Первой, Второй. Очень часто приходят жалобы, поскольку я читаю прессу, говорят, что во Второй лиге очень часто платят деньги судьям, и об этом все знают. Во Второй лиге есть даже такое, что у кого больше денег, тот выходит в Первую лигу. Что вы можете сказать по этому поводу?

 

М. Бальчос: Я спробую коротко відповісти на це питання. Ми досить прискіпливо, ставимося до арбітражу і досить тісно зараз почали співпрацювати з Комітетом арбітрів і знаходимо взаєморозуміння. Стосовно заяви, що за рахунок суддів команди виходять до Першої чи Прем’єр-ліги, я про це не можу стверджувати, тому що мені такі факти невідомі. А ось якщо відомі товаришу, який поставив таке запитання, він може повідомити про них відповідні органи. Є наболіле питання, що у футболі, взагалі, існує корупція. От у цьому питанні необхідно розбиратись досить серйозно, тому що про це мова йдеться на самому високому рівні українського футболу, звичайно, я і моя команда поставили за мету зробити все можливе, щоб такого явища не було у футболі.

 

Ведучий: От до речі, Ви щойно сказали слово «корупція», і буквально вчора з’явилися такі чутки, що КДК ФФУ оштрафував Вас на 5 000 грн., якщо я не помиляюсь за підробку якихось документів, що там за історія, якщо стисло.

 

М. Бальчос: Якщо говорити про рішення КДК, згідно з дисциплінарними правилами це звучить, як фальсифікація документів. Після подій, які відбулися на останньому Конгресі, там було прийнято рішення не задовольняти прохання клубів стати колективними членами і один з делегатів запропонував реформувати змагання Другої ліги, таким чином, щоб лігу віддати в регіони, взагалі. Клуби були дуже обурені і вони настояли на тому, що необхідно терміново провести розширене засідання Ради Другої ліги, де було прийнято рішення звернутися до президента ФФУ з відповідним зверненням, яке було прийнято на цьому засіданні. Це було в грудні місяці, а 21 січня відбулося засідання Центральної Ради, де були присутні всі клуби і представники Федерації, в тому числі два віце-президента: Бандурко, Біденко. Центральна Рада підтримала це рішення клубів, вона просто змушена була це робити, тому ще це більшість. Стояло питання таким чином, керівництво ФФУ стверджує, що не було голосування з цього питання.

 

Ведучий: Давайте коротко, тому що в нас мало часу.

 

М. Бальчос: Коротше кажучи, виходить так, що сказали, що я сфальсифікував протокол. Члени Центральної Ради за результатами опитування, яке проводилося двічі, підтвердили, що голосування було, але КДК прийняв рішення мене оштрафувати на 5 000 грн. і, звичайно, визнав факт фальсифікації. Мене, як людину, яка дуже давно працює у футболі і дуже багато чого зробила це досить обурило і тому, я мушу сказати, що я вітає керівництво ФФУ, що воно має достойний Контрольно-дисциплінарний Комітет. Тому що вони мені відповіли, я їм поставив зауваження: ви не врахували думку Центральної Ради. Мені відповіли, що ми поважаємо думку нашого керівництва і тому прийняли таке рішення.

 

Ведучий: Зрозуміло. Хочу подякувати Вам за ваш візит.     

 

+++

2. Телеканал «5 канал»

 

Програма «Час спорту», 28.03.10, 23:15

1) Огляд матчів 22 туру УПЛ, що були зіграні у неділю.

 

2) Відеоогляд 3 туру РПЛ.

 

+++

3. Телеканал «ICTV»

 

Програма «Факти спорт», 26.03.10, 19:15

 

1) Фінал футбольного Кубка України можуть зіграти в Запоріжжі. З такою ініціативою виступили фіналісти цього турніру − донецький «Металург» та сімферопольська «Таврія». Остаточне рішення про місце гри, яка запланована 16 травня прийме Виконком ФФУ на початку квітня.

+++

4. Телеканал «Новий канал»

 

Програма «Спортрепортер», 26.03.10, 19:15

 

1) Поліція була змушена застосувати перцевий газ проти футболіста, який відмовився покинути поле під час матчу в Бразилії.

Інцидент стався під час гри однієї з нижчих бразильських футбольних ліг між командами «Генус» і «Мото Клубі».

 

Футболіст «Генуса» Робсон отримав червону картку за грубе порушення проти суперника, проте він відмовився покинути поле, а на його захист підвелися чотири одноклубника.

 

Арбітр, який не знав, як йому видалити Робсона, закликав на допомогу поліцію. Служителі правопорядку вийшли на поле зі щитами і палицями і в результаті вирішили застосувати газ, так як Робсон надав їм опір. Матч був зупинений і буде переграний.

 

+++

 

5. Телеканал «Новий канал»

 

Програма «Спортрепортер», 28.03.10, 23:55

 

1) Огляд матчів 22 туру УПЛ, що були зіграні у неділю.

 

+++

 

6. Телеканал «24 канал»

 

Програма «Новини», 29.03.10, 03:00

1) Автор сюжету: Немає жодних сумнівів і альтернативних варіантів проведенню Євро-2012 в Україні та Польщі, про це на тижні заявив президент УЄФА М. Платіні. Єдине питання, скільки саме українських міст зможуть виправити недоліки у підготовці до грудня цього року, щоб приймати матчі Чемпіонату. Визначали основні проблеми на початку тижня. Урядова інспекція, зокрема, відвідала «Олімпійський» ,який має стати головною футбольною ареною країни і прийняти фінальний матч Євро-2012. Реконструкція арени відстає від графіка на 5 місяців та проблема не лише в цьому.  

 

Б. Колесников, вице-премьер-министр по вопросам подготовки к Евро-2012: Из 69 тыс. мест. 6 тыс. футбола не видят. Стадион был построен еще при В. Щербицком, когда не было рекламы, и вообще гензаказчик должен был это учесть, и вот этот рекламный щит − он закрывает. Если б мы строили стадион, надо было сделать более острый угол, и всем было бы видно, а так о болельщиках не позаботились, четыре первых ряда вообще ничего не видно.  

 

Автор сюжету: Переробляти вже ніхто нічого не буде. Будуватимуть далі за затвердженим планом, щоправда, кажуть переглянуть деякі контракти заради економії, та підрядники зауважують, про таке поки не чули.

 

Б. Петренко, директор компанії-підрядника будівництва: Мы выиграли тендер на полной основе, как проводило государство. Пока никто, ничего не предлагал и мы об этом не просили.

 

Автор сюжету: Урядова інспекція перевірила готовність до Євро і аеропорту «Бориспіль». Новий пасажирський термінал F там мають добудувати до кінця травня. Та Колесніков і тут бачить проблеми, зокрема, земельні. Термінали зведені на ділянках аеропорту, а от дороги, що їх з’єднають треба будувати на землі приватних компаній, з ними державі доведеться домовлятись. Та основна частина роботи на аеровокзалі попереду. Тут реконструюють термінал В, збудують ще одну автостоянку, а от найбільший об’єкт до Євро у «Борисполі», термінал D, лише запроектували. Якщо встигнуть реалізувати, аеропорт зможе обслуговувати більше 6 тис. людей на годину.

 

М. Лубківський, директор турніру Євро-2012 в Україні: Пропускна спроможність «Борисполя» на в’їзд і на виїзд може бути понад 6 тис. Це за умови, якщо буде реалізовані всі термінали − D і F.

 

Автор сюжету: Україна вирішала зробити зручними не лише приліт, але й приїзд вболівальників на футбольну першість, в першу чергу російських. Київ та Москва підпишуть угоду про єдиний митний контроль, а до Росії збудують нові дороги. Заради них доведеться змінити окремі закони та все на благо Євро. Понад 60 км. Нової траси прокладуть з Донецька у Ростовську область. Будуватимуть, кажуть, за рахунок інвесторів.

 

Б. Колесніков, віце-прем’єр-міністр України: Мы увеличим число полос до 12, чтобы у болельщиков, как с украинской, так из российской стороны, не было никаких проблем по времени − это первое. Второе, все сухопутные дороги в Сочи-2014 или просто в Сочи ведут через Украину. Поэтому мы бы хотели на переговорах в Москве, с моим коллегой российского правительства Жуковым, обсудить транспортные коридоры и объединить усилия до Евро-2012 и Сочи-2014 − вот наша цель.   

 

Автор сюжету: Гроші на Євро збирають з від усюди. Заради поповнення держбюджету навіть вирішили повернути в Україну гральний бізнес, з яким активно боролась попередня влада. Щоправда йдеться про поновлення роботи нових гральних закладів − у п’ятизіркових готелях, а ще в Криму, ігрові автомати залишаться під забороною.

 

М. Бродський, голова Держкомпідприємтсва: Колесніков сказав таким чином: «Грошей на Євро-2012 нема. Де брати? Будемо брати з казино». Казино буде в Криму і п’ятизіркових готелях. Ліцензія, поки попередньо, буде коштувати 5 млн. євро.

 

Автор сюжету: Гроші на купівлю ліцензії можна буде віддавати щоквартально, а не одразу всю суму. Нині ж влада міст-господарів має працювати стахановськими темпами. Наприкінці квітня, об’єкти оглядатиме найприскіпливіший інспектор − М. Платіні.

Підписатися на новини