Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
В подготовке к Евро-2012 необходимо привлечь инвестиции − В.Янукович
Гульнара Курталиева
Укринформ
18.03.10
Подготовка к проведению Евро-2012 проходит с колоссальным отставанием. Об этом заявил сегодня в Симферополе Президент Украины Виктор Янукович, сообщает корреспондент УКРИНФОРМа.
Глава государства назвал «провальной политикой» тот факт, что «фактически вся подготовка к Евро-2012 была перенесена на украинский бюджет и не были привлечены инвесторы. «Мы будем привлекать инвестиции в ходе подготовки к Евро, нам нужно ускорить строительство объектов инфраструктуры Евро-2012», − заявил Виктор Янукович.
По его словам, «мы не можем допустить позора срыва европейского чемпионата по футболу». Президент также заявил, что Евро-2012 − «это престиж и лицо нашего государства, это также рычаг роста и стимулирования экономики Украины, расширение ее внутреннего рынка, чего нам так не хватает сегодня».
+++
К компетенции Колесникова отнесли Евро-2012, туризм, СМИ и экологию
Proua.com
18.03.10
Кабинет Министров определил вопросы, которые входят в компетенцию вице-премьер-министра Бориса Колесникова. Об этом говорится в распоряжении Кабмина №456 от 17 марта.
Так, в компетенцию вице-премьера Колесникова входят вопросы подготовки к чемпионату Европы по футболу 2012 года, а также вопросы физкультуры и спорта, туризма, семьи и молодежи, деятельности СМИ, развития информационной сферы.
Кроме этого, его компетенция распространяется на вопросы экологической безопасности, использования и охраны природных ресурсов, регулирования земельных отношений и их реформирования, а также вопросы развития лесного и водного хозяйства.
Правительство определило, что в случае отсутствия Колесникова его полномочия будет осуществлять вице-премьер Владимир Семиноженко.
+++
В Украине создана рабочая группа принимающих Евро-2012 городов.
Rbc.ua
18.03.10
В рамках продолжения сотрудничества между Украиной и правительством Германии относительно подготовки к проведению Евро-2012 было принято решение создать рабочую группу принимающих городов. Члены группы будут встречаться регулярно для решения срочных вопросов для успешного проведения Евро-2012. Об этом сообщает Киевское бюро Немецкого общества технического сотрудничества.
Перед представителями Киева, Львова, Харькова и Донецка стоит цель выработать общие подходы к быстрому и эффективному преодолению препятствий, которые стоят перед их городами, установить диалог и эффективное сотрудничество в подготовке к чемпионату.
+++
Харьков выглядит предпочтительнее Львова в плане подготовки к Евро-2012. Борис Колесников
City.kharkov.ua
18.03.10
Как отметил сегодня в ходе рабочей поездки в Харьков вице-премьер-министр Украины Борис Колесников, Харьков благодаря совместным усилиям городской власти, инвестора и государства выглядит предпочтительнее Львова в плане подготовки к чемпионату Европы 2012 года по футболу.
+++
В аеропорту «Бориспіль» триває будівництво об’єктів до Євро-2012
Mintrans.gov.ua
18.03.10
У Міжнародному аеропорту «Бориспіль» продовжується будівництво об’єктів в рамках підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012.
Так, ведуться будівельні роботи на всіх пускових комплексах існуючого терміналу «В». Повністю завершено монтаж будівлі терміналу «F» з легких конструкцій, що швидко монтуються, влаштовуються внутрішні та зовнішні інженерні мережі, здійснено усі пусконалагоджувальні роботи на трансформаторній підстанції та активно продовжується постачання необхідного обладнання.
Що стосується будівництва нового пасажирського терміналу «D», то в зонах південної та північної частини пасажирської галереї завершено роботи з влаштування пальових фундаментів, бетонування ростверків та фундаментної плити. Також розпочато встановлення опалубки для влаштування плити перекриття другого поверху. Завершено бетонування стін та плити перекриття технологічного туннелю, продовжується бетонування колон та стін.
Крім того, на будівельному майданчику продовжують влаштовувати палі, фундамент та стіни технологічного тунелю. Влаштовано 2825 паль та 120 колон.
+++
Региональные печатные СМИ
ФУТБОЛ
Не знаю, чому дехто вважає наш результат поганим...
Гліб Ваколюк
Львівська газета (Львівська область)
18.03.10
Невдалий виступ національної збірної України з футзалу на останньому чемпіонаті Європи не спричинить суттєвих кадрових змін у “синьо-жовтій” команді. Кістяк колективу залишиться, не втратять своїх посад і наставники. Про це президент Асоціації міні-футболу України та водночас головний тренер національної збірної Геннадій Лисенчук розповів “Газеті”.
− Геннадію Анатолійовичу, які висновки після чемпіонату Європи в Угорщині зроблено? Як збірна житиме далі?
− Нині вся увага клубам, яким ми створили прекрасний графік. Команди, не враховуючи деяких перенесених матчів, грають раз на тиждень, що дозволяє тренерам проводити нормальний тренувальний процес. Даємо змогу колективам завершити чемпіонат. А вже восени знову збиратимемо збірну. Почнемо підготовку до відбірних матчів чемпіонату Європи.
Кістяк збірної залишиться. Вважаю, що всі хлопці в Угорщині проявили себе добре. Звичайно, якщо не згадувати про те, що ми не використали дуже багато гольових можливостей, стандартів, не реалізували пенальті, через що і залишилися без медалей турніру. Хоча хлопці на них заслуговували. Працюватимемо, не засмучуватимемося. Тішить наша стабільність.
Комусь здається, що виборювати на великих міжнародних змаганнях місця з 5-го по
8-ме дуже просто. Хотів би побачити якийсь інший ігровий вид спорту в Україні, в якому наші команди досягають того самого рівня, що й у футзалі. Ми постійно виступаємо на чемпіонатах Європи і світу, боремося якщо не за медалі, то за 5-8 місце. Це теж непоганий результат. У Європі 53 збірні, у світі 204. А нині міні-футбол усюди добре розвивається. Бути у вісімці найсильніших дуже почесно, ми цим пишаємося. Не знаю, чому дехто вважає наш результат поганим... Хто так вважає, нехай спробує зробити добре. А ми пишаємося тим, чого досягли.
− Пане Геннадію, ЗМІ по-різному називали команду, яка представляла Україну на міжнародному турнірі в Лівії: національна збірна, молодіжна збірна, ЛТК. Насправді, яка правильна назва?
− Правильно те, що було написано на офіційному сайті АМФУ: до Лівії їде молодіжна збірна України 1987-1990 років народження. А якщо збірну визначати за приналежністю кістяка до якоїсь команди, то чому раніше не писали, що на чемпіонат Європи до Угорщини поїхав львівський “Тайм”, підсилений гравцями інших команд? Повірте, мені було смішно все це читати. У Лівії в мене теж запитували: “Ви нам прислали ЛТК чи збірну?” Відповідав, що це молодіжна збірна, а чому вони там різне пишуть − не знаю.
− Чому основу збірної склали гравці ЛТК? Які цілі переслідували на турнірі в Лівії?
У Луганську підростає дуже хороша і перспективна молодь. Президент ЛТК Юрій Михайлович Шацький робить усе, щоб найкращі молоді гравці були зібрані в нього. Хлопцям по 18-20 років, а вони двічі обіграли таку майстровиту команду, як “Ураган” (у чемпіонаті та розіграші Кубка). Здолали торішнього володаря Кубка України “Локомотив”. Цим футзалістам потрібен міжнародний досвід. Потрібно було бачити очі гравців ЛТК, коли їм видали в Луганську форму збірної. Досвідченіших виконавців з інших команд ми не чіпали, оскільки не хотіли переривати чемпіонат. А так лише для однієї пари перенесли тур. Нічого страшного в цьому немає, зате молодь здобула досвід. Цього досвіду нашим командам саме і не вистачає.
+++
Мини-футбол
Бердянские ведомости (Запорожская область)
18.03.10
Два очередных тура состоялись на прошедшей неделе в мини-футбольной бизнес-лиге. Лидеры турнира, «Арсенал-Ильич» и «ДельМар», одержали свои очередные победы и продолжают занимать первое и второе места.
«ДельМар» − «Альянс» 6:0 (Некрасов, 2; Васильев, 2; Лотарев; Голуб). Лидер чемпионата «ДельМар» продолжил серию крупных побед, разгромив «Альянс» с крупным счетом 6:0.
«Арсенал» − ФК «Бердянск» 2:1 (Доценко, 2 − Шабанов). Самый интересный матч двенадцатого тура прошел в напряженной борьбе. Обе команды продемонстровали свои бойцовские качества, поэтому игра оказалась малорезультативной.
«Энергия» − «Динамо» 2:2 (Карачевский, 2 − Дорохов, 2) И в этом матче была борьба до последних минут. Но сорок игровых минут победителя не выявили, игра завершилась с ничейным результатом.
«Олимп» − «Строитель» 3:2 (Гончарук; Гусев; Шачков − Листопад; В. Алексеенко). С трудом добывает победы прошлогодний призер бизнес-лиги «Олимп». Вот и в этом матче, против «Строителя», команде Петра Гончарука пришлось приложить немало усилий для достижения победы.
«Динамо» − «Олимп» 6:4 (Соботюк, 2; Дорохов; Иванов; Кравченко; Денисов − С. Алексеенко, 2; Цеков; Шачков). Центральный матч воскресенья. Команда горотдела милиции, как и в первом круге, оказалась сильнее «Олимпа» и после проведенных матчей остается претендентом на завоевание медалей турнира.
«ДельМар» − «ДЮСШ» 8:0 (Гаманец, 5; Васильев, 2; Голуб). Без особого труда игроки «ДельМара» добыли очередные три очка, забив в ворота «ДЮСШ» восемь безответных мячей. Больше всех в погроме юных футболистов постарался Дмитрий Гаманец, ставший автором пяти точных ударов.
«Арсенал» − «Альянс» 6:4 (Винник, 4; Сердюк; Хицай − Дидык, 2; Омельницкий, 2). Уже с первых минут игры у одного из лидеров турнира, команды «Арсенал», появились проблеммы в игре против «Альянса». Именно футболисты «Альянса» первыми открыли счет в матче и долго вели в счете. Но во втором тайме все стало на места, и прошлогодний победитель бизнес-лиги одержал победу.
ФК «Бердянск» − «Энергия» 6:1 (А. Корпань, 2; Шабанов; Гаджиибрагимов; Бровин; Воробьев − Лигута). Еще один претендент на медали, ФК «Бердянск», довольно легко расправился с «Энергией», забив в ворота соперника шесть мячей.
+++
ЕВРО-2012
И зачем нам такое Евро?
Елена Алова, Наталья Гончарова
Газета по-харьковски (Харьковская область)
18.03.10
В центре Харькова обрушилось офисное здание, которое перестраивали, чтобы привлечь гостей футбольного чемпионата
ЧП произошло рано утром во вторник: восьмиэтажка, примыкающая к гостинице «Харьков» на площади Свободы, за считанные минуты сложилась как карточный домик. Человеческих жертв удалось избежать лишь чудом.
В полшестого утра грохот обвала услышали сотрудники гостиницы, которые были на ночном дежурстве. Люди выбежали на улицу и увидели, что фасад соседнего корпуса разваливается буквально на глазах. Работники гостиницы и вызвали спасателей − 11 машин МЧС были на месте ЧП уже через пару минут. На глазах спасателей случился и второй обвал. Когда камни перестали сыпаться, в завалы пустили кинологов с собаками, чтобы удостовериться, что под рухнувшей стеной никого нет.
Инна Золотько, еще одна очевидица, наблюдала обрушение из окон своей квартиры в доме рядом с пр. Правды.
− Я видела клубы пыли и камни, которые летели в разные стороны. Прохожих в этот момент не было − рано еще. Но буквально за минуту до того, как рухнула стена, прямо под гостиницей проехал троллейбус с пассажирами! Страшно представить, что могло бы случиться! − с ужасом говорит женщина.
Два этажа достроили незаконно
Рухнувшее здание, примыкающее к главной гостинице города, принадлежит ОАО «Южгипроцемент». Его построили в начале 50-х, и еще пару месяцев назад в нем было только 6 этажей, на которых, кроме института, располагались офисы. Пару месяцев назад здание одели в леса − владельцы решили перестроить его «под Евро». По проекту, на месте института должен был появиться торгово-развлекательный комплекс со множеством кафе. Владельцы здания рассчитывали таким образом привлечь гостей футбольного чемпионата, которых планируют селить, в том числе, в гостинице «Харьков». К 6 этажам здания достроили еще два − из-за этого, по словам и.о. губернатора Владимира Бабаева, старая кирпичная кладка не выдержала и произошел обвал.
В ГАСКе говорят: хозяева здания не получали разрешения достраивать этажи − они имели право лишь подготовить корпус к реконструкции: огородить территорию, сделать площадки для строительного мусора и т. д. В «Ремстроймонтаж» − организации, которая вела незаконное строительство − отвечать на вопросы отказываются. Архитектор злополучного проекта реконструкции называет случившееся «непредвиденной ситуацией».
− Мы вели авторский надзор. Надстройка этажей началась месяца два назад, хотя должна была − только в мае. Мы видели, что этажи достраивают. Но как мы могли на это повлиять? Думаю, мы не могли, − разводит руками Татьяна Хлопонина.
Прокуратура Харькова возбудила уголовное дело по статье «нарушение правил во время проектирования или строительства». Строителям грозит штраф 850 грн или или ограничение свободы на срок до трех лет.
Площадь − самый лакомый кусок
Активное строительство в этом районе − в последние годы абсолютно привычная картина. Площадь Свободы станет одним из центров событий, которые будут происходить в Харькове через два года − во время Евро-2012. На самой большой европейской площади устроят гигантскую фан-зону. Рядом с обрушившимся зданием недавно построили ресторан, возвели магазин. Напротив, на Сумской, открыл двери торговый центр, который строил АВЭК. А буквально в сотне метров, за углом между бывшим военным университетом и гостиницей «Харьков» планируется построить огромное бизнес-здание с офисами, гостиницей, конференц-залами, магазинами, кафе, ресторанами и парковкой.
Знающие люди
Есть люди, которые говорят: «Фас! Строить!»
Виктор Бобровский, глава городской комиссии по градостроительству и архитектуре
Госэкспертизу проводит ГАСК, он же выдает лицензии фирмам и контролирует строительство. Конечно, никаких разрешений на реконструкцию власти не дадут, если нет документов, но повлиять на того, кто их выдает, мы не можем. Есть другие люди, которые говорят: «Фас! Строить!». Такая же ситуация с введением в эксплуатацию объектов через суд. Эта явно кому-то выгодно. Строителю проще сначала построить, а потом, заплатив, получить судебное решение. Ведь иначе ему придется пройти все контролирующие органы: от нас до экологов. Ситуация с этим домом могла быть аналогичной. А теперь ликвидация обвала будет стоить столько же, если не больше, чем вложенная сумма.
Проще построить, а потом за взятку узаконить
Татьяна Поливанова, архитектор
Получать разрешение на строительство можно годами, именно поэтому застройщики прибегают к судебной схеме: строят здание, а потом благодаря решению суда делают его законным. Здесь стену лишили основы, каркаса, убрав перекрытия, и она упала. Такие же ситуации происходят при даже небольших реконструкциях в обычных панельных домах. Именно поэтому их нельзя проводить.
Тенденция, однако
По данным ГАСКа, каждый год в Харькове появляется несколько сотен опасных зданий, которые вводятся в эксплуатацию через суд − без заключения экспертов. Только за 2009 год в городе нашли 1522 незаконно построенных объекта.
Как это было
Самые громкие обвалы Харькова
Сумская. Лето 2004. На углу улицы Веснина рухнул корпус Военного университета. В здании шла реконструкция, никто из рабочих не пострадал. Причину обрушения тогда так и не выяснили.
Кравцова. Зима 2005. В ветхом доме квартира провалилась в подвал. Шесть семей отселили. Причиной обвала были строительные работы в подвале.
Полтавский Шлях. Лето 2006. Обвалилась стена кинотеатра «Боммеръ». Рядом строился торговый центр, именно с этим руководство кинотеатра связывало обрушение. Стену восстановили, но и строительство торгового центра продолжили.
Клочковская. Осень 2006. Упала внешняя стена жилого дома. 100-летнее здание числилось ветхим, но только после его разрушения жильцов переселили в новые квартиры
+++
Нова влада хоче попрощатися з «Азовінтексом»?
Юлія Ліщенко
Високий Замок (Львівська область)
18.03.10
Віце-прем’єр-міністр з питань Євро-2012 Борис Колесников натякнув, що влада має «резервного» закордонного підрядника
Нова влада хоче попрощатися з «Азовінтексом»?
Цей тиждень у Львові ознаменувався проведенням виїзного засідання з підготовки інфраструктури Львова та області до чемпіонату Євро-2012. Столиця Галичини приймала віце-прем’єр-міністра з питань Євро-2012 Бориса Колесникова з п’ятьма “профільними” міністрами.
Візит нового “євро-віце-прем’єра” разюче відрізнявся від попередніх приїздів скромного Івана Васюника, у якого завжди все було “добре”. Борис Колесников зробив декілька резонансних заяв. Оглянувши аеропорт, зауважив: “Якщо і далі такими темпами його будуватимуть, добудують якраз до 2018 року”. Також розвіяв ілюзії щодо пошуку іноземного інвестора для побудови нового терміналу: «Ми ніколи не знайдемо інвесторів для аеропорту. Профінансувати його − це завдання держави».
На стадіоні Борис Колесников влаштував виробничу нараду з розбірками. Міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба “тикав” усім, хто був нижче його рангом.
“А де начальник будівництва? Ну, розповідай, що тобі заважає зараз збільшити об’єми і додати сюди людей? − запитав Володимир Яцуба. − Давай почнемо з документації, щоб всі чули, що тут у Львові робиться по документації”. Виявилося, проблеми з документацією львівського стадіону таки є… Бо на прес-конференції Борис Колесников визнав основною помилкою у підготовці Львова до Євро-2012 непрофесійний підхід до проектування стадіону. Разом з тим оцінив роботу місцевої влади на “п’ятірку з мінусом” − за п’ятибальною шкалою. А додав, що це − аванс.
“Наскільки відповідає дійсності твердження, що фірма “Арена.Ком” взагалі не є суб’єктом підприємницької діяльності Німеччини?”, − поцікавився Борис Колесников. Міський голова Андрій Садовий і директор ТОВ «МОК «Євро-2012» Україна» Маркіян Лубківський запевнили, що “Арена.Ком” − легітимна фірма, рекомендована УЄФА.
Почали з’ясовувати, наскільки будівництво відстає від графіка. Львів’яни наполягали, що на два-три тижні. Проте один зі столичних міністрів поправив: “Згідно із об’єктивною інформацією, вони відстають на два місяці”.
Міський голова поінформував, що вартість першочергового проекту стадіону була 85 мільйонів євро, тобто коли підписували угоду з генпідрядником (“Азовінтекс”), при курсі 5 грн. за долар, вона становила 691 мільйон грн. Зараз через інфляцію на перезатвердження подають новий проект − на 862 мільйони грн. Крім того, додатково треба 242 млн. грн. на облаштування хлораторної, очистки, проведення води, газу, електроенергії, доріг до стадіону.
Столичні гості пообіцяли приїхати з інспекцією 30 березня. До цього терміну на стадіоні повинно працювати по 500 чоловік у дві зміни, тобто усього тисячу працівників. “Якщо буде не 500, а 490 − нічого страшного, − пожартував Борис Колесников. − Але якщо їх буде 200 − на стадіоні буде новий генпідрядник!”.
Зрозуміло, що такий “жарт” викликав неоднозначну реакцію журналістів: невже нова влада хоче попрощатися з “Азовінтексом”? Може, вже має “свого” генпідрядника? “Маємо декілька резервних підрядників, − дипломатично відповів Борис Колесников. − Досвід показує, що українські фірми не справляються із такими завданнями…”.
Віце-прем’єр запевнив, що усі чотири українські міста однозначно будуть готові до прийому Євро-2012, жодне з них не “пролетить”. Таким чином високопосадовець розвіяв побоювання, що нова влада хоче “покарати” Львів за “неправильну політичну орієнтацію”.
“Стадіон побудують однозначно, − офіційно запевнив Борис Колесников. − Ми визначимо представника від Кабміну, який постійно консультуватиме і міську владу, і будівельну компанію на відповідність стадіону вимогам УЄФА. Це іноземець, який займався будівництвом “Альянс Арени” в Німеччині. Такі представники будуть у всіх чотирьох містах, що прийматимуть Євро-2012, з ними підпишуть контракт”. Віце-прем’єр-міністр запевнив, що львівський стадіон щомісячно отримуватиме з держбюджету по 45 млн. грн.
+++
Євро шахраї
Ратуша (Львівська область)
18.03.10
Порушена щодо „Євро-2012» кримінальна справа − лише перша ластівка
Було б краще, якби журналісти “Ратуші” тоді помилилися. Але не сталося... Ще в лютому 2008-го ми застерігали, що великі фінансові потоки до „Євро-2012» можуть викликати і великі фінансові зловживання, що процес євророзбудови відкриє приховані нариви безгосподарності влади, невміння виконавців, очковтирання популістів, безпідставного бахвальства і фанфаронства пустодзвонів.
Першою кримінальною ластівкою, яка сповістила, що період биття в литаври відійшов у минуле, стало порушення за матеріалами УБОЗу 9 березня прокуратурою Залізничного району м. Львова кримінальної справи за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах службовими особами ТзОВ і бюджетних коштів, виділених на виконання цільових державних програм, пов’язаних із підготовкою міста Львова до проведення фінальної частини чемпіонату з футболу “Євро-2012”.
Попередня перевірка встановила, що ТзОВ з метою отримання відшкодування коштів із державного бюджету за викуп гаражів і надбудов, що розміщені на земельній ділянці, виділеній для будівництва нового аеровокзалу (терміналу), вчинили службове підроблення та привласнення грошових коштів.
10 квітня 2008 року меткі хлопці склали фіктивний договір купівлі-продажу нерухомого майна, в якому було вказано, що будівлі, які розташовані у м. Львові на вул. Любінській, 168 “в”, перейшли на праві власності до ТзОВ, що було звичайнісінькою брехнею. Надалі службові особи цього ТзОВ звернулися в ОКП ЛОР “БТІ та ЕО” із заявою про виготовлення технічної документації і дублікату реєстраційного посвідчення на будівлі товариства та зажадали видати витяг із реєстру прав власності для відчуження будівель загалом, подавши при цьому вказаний договір купівлі-продажу нерухомого майна.
Підставою для реєстрації ОКП ЛОР “БТІ та ЕО” прав власності на перелічене нерухоме майно за ТзОВ став оригінал договору купівлі-продажу нерухомого майна, який у квітні 2008 року подали в ОКП ЛОР “БТІ та ЕО” службові особи ТзОВ. Проведеним почеркознавчим дослідженням встановлено, що підписи службових осіб під оригіналом вказаного договору купівлі-продажу нерухомого майна є підробленими. 9 жовтня 2009 року між цим ТзОВ та Управлінням капітального будівництва Львівської облдержадміністрації укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна, предметом якого став викуп для суспільних потреб (будівництво пасажирського терміналу аеропорту “Львів”) нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Львів, вул. Любінська, 168 “в”, загальною вартістю 725 тис. 463 грн, яку покупець повністю сплатив продавцю 28 жовтня 2009 року.
Зрозуміло, що у цій афері без чиновників міста Львова не обійшлось, адже попри те, що угоду підписували з областю, самі землі відводили через сесію ЛМР, а погоджувальні документи на цю сесію робили саме міські чиновники.
Очевидно, за цією справою підуть інші, які лише підтвердять розмови про “відкати”, невмотивовано підписані акти виконаних робіт “рєшал”, які вимагають оплату за незроблене і пояснять громаді, за що саме у Львові відповідає заступник начальника ГУ МВС по „Євро-2012» генерал Василь Рябошапко і які резонансні злочини розкрили його підлеглі. Наразі під час візиту до Львова віце-прем’єр-міністр України з питань „Євро-2012» Бориса Колеснікова уже підтвердилось і те, що ми, журналісти “Ратуші”, вже два роки намагаємося донести до громади: відставання від графіка побудови стадіону перевищує два місяці (причому цей графік було скореговано!), вартість цієї абияк збудованої споруди − понад мільярд гривень (і вона зростатиме), проект стадіону негодящий (і хто це, власне, знайшов для Львова цю “Альпіну”, пане Садовий?), а керування її спорудженням − на рівні вирішення піратами проблеми розподілу здобичі. Однак залишилися нюанси, котрі наразі опинилися за бортом візиту віце-прем’єра. Думаю, недаремно переляканий мер Андрій Садовий, зустрічаючи високого гостя, заговорив російською, а на брифінгу стояв білий, як крейда з міцно стиснутими губами...
Як з’ясувала „Ратуша”, нещодавно інспекція Держархбудконтролю у Львівській області провела позапланову перевірку євростадіону на вул. Стрийській, і 5 березня склала про цей вікопомний візит акт. У ньому, зокрема, було зазначено, що підрядник виконував будівельні роботи у східному, південному боці стадіону, здійснюють БЕЗ ПОГОДЖЕННЯ ПРОЕКТУ у встановленому порядку, що, відповідно до
ст. 376 ЦПК, кваліфікують, як САМОБУД (а сомзабудовні роботи в таких проектах не оплачують). Цікаво, що цих погоджувальних документів не надав маріупольцям замовник − ЛКП “Дирекція з будівництва стадіону у м. Львові”. Чому? А тому, що вони дозволили собі будувати, послуговуючись кресленнями ТзОВ “Гіпромез”, а не ТзОВ “Арена Ком”. Ви відчуваєте, які серйозні державні інтереси тут зачепили? Також перевіряльникам не надали журнал авторського нагляду, в якому в разі виявлення відхилень від проектної документації, здійснюють записи про ці відхилення та надають інформацію про їх усунення. Тобто впродовж усього етапу забудови НІХТО (а контролювати мала ТзОВ “Арніка” відповідно до угоди з “Дирекцією”!!!) і не думав вести нагляд за тим, чи її провадять згідно з проектом австрійської “Альпіни”. Мовляв, спершу збудуємо, тоді перевіримо... А тепер раптом “Дирекція” вирішила скерувати на “Азовінтекс” перевірку Держархбудконтролю: подивіться, мовляв, що ці зайди тут набудували, чим мимоволі показала і власну неспроможність контролювати процеси!
Тепер − про тих, хто планує, хто працює, хто контролює і хто коригує. Як відомо, проект стадіону розробила австрійська компанія “Альпіне Бау ГмбХ”. За нього, згідно з тристоронньою угодою ТзОВ “Азовінтекс”, заплатив австрійцям 36 млн (!!!) грн. Тепер Львівська міська рада цих 36 млн “висить” маріупольському “Азовінтексу”. Проект цей виявився, скажемо м’яко, поганим. Для того щоб зробити його кращим, лобісти задіяли такі структури: маріупольці − ТзОВ “Гіпромез”, львів’яни − ТзОВ “Арніка”. Врешті-решт, оскільки “бабла” у Львова “нємєряно”, руку допомоги подало загадкове “Арена Ком”, яке знамо, хто притягнув. Яка ж вартість цієї, як сказала б Сова з мультику про Вінні-Пуха “небезвозмездної” помочі від “Арени Ком”? Мер Садовий озвучив цю суму під час брифінгу у вівторок: “Два мільйони. Євро”. Хотілося б нагадати бургомістру, що це 22 млн грн, які ми можемо сміливо доплюсувати до 36 для “Альпіни”. Разом − 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ!!! І це, фактично, лише за не завжди доброякісні проекти?!!!
Не будемо кривити душею: „Гіпромез” справді конкретно підкоригував австрійський план стадіону, фактично нічого від нього не залишивши. Цитуємо: „Влаштували додаткові колони в нижньому ярусі двохярусної рами каркасу, спростили конструкції другого ярусу зі зміною схеми опирання ферм покриття, змінили кріплення ферм покриття до колон другого ярусу з влаштуванням додаткового тяжу, чим змінив розрахункову схему каркасу рами, змінено конструкцію виносних пандусів нижнього рівня чаші стадіону, зменшено виліт ригелів рам, що відчутно впливає на вигляд стадіону, змінено конструкції, нахили посадових рядів чаші стадіону та підпірних колон, в проекті деформаційними швами замінено антисейсмічні, повністю змінено конструкцію навісного даху стадіону”... Досить? Добре, а що ж постфактум зробила “правильна” “Арена Ком”, яка не є юридичною особою, не зареєстрована як така у Республіці Німеччина, та не має відповідної правоздатності та дієздатності як юридична особа для того, щоб ці кілька її працівників отримали ДВА МІЛЬЙОНИ ЄВРО? За інформацією “Ратуші”, саме ці питання нині з’ясовують ті, кому належиться.
Компетентні особи, зокрема, посилено перевіряють і “Азовітекс”, бо пішли, знаєте, погані чутки, начебто, хтось нажився на влаштуванні котловану під фундамент, на встановленні арматурних каркасів, трудовитратах на людиногодину, завищенні розцінок на будівельні матеріали. Найцікавіше − те, що всі ці акти виконаних робіт, які нині викликають у співробітників СБУ стільки запитань, були підписані високопосадовцями Львівської міської ради, і ніхто при цьому нічого не запідозрив! Вони просто разом робили спільну справу. Адже не даремно міський голова Андрій Садовий так любить повторювати цю фразу: “В єдності − сила!”... Не даремно...