Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Григорій Суркіс: «Сподіваюся, що 1 лютого ми дізнаємося, хто поведе збірну України на Євро-2012»
Сергій Ющишин
Ukrinform.ua
26.01.10
Цілком ймовірно, що 1-го лютого на Виконкомі ФФУ буде оголошено головного тренера національної збірної України, який готуватиме команду до виступу на Євро-2012. Про це сьогодні повідомив президент ФФУ Григорій Суркіс.
«Попри те, що зараз у приміщенні Будинку футболу перебувають експерти УЄФА зі стадіонів, я продовжую спілкуватися з кандидатами на посаду головного тренера. Сподіваюся, що 1-го лютого на Виконкомі ми дізнаємося, хто поведе збірну України на Євро-2012», − наголосив очільник українського футболу.
На його переконання, українській збірній потрібен фахівець із ґрунтовними знаннями та досвідом, адже завдання, яке ставить президент ФФУ перед тренером − перемога на турнірі. Одним з кандидатів на посаду очільника наших збірників пан Суркіс назвав Юрія Калитвинцева, який минулого року привів до перемоги на юнацькому євро збірну України віком до 19-ти років.
+++
Кто станет новым тренером сборной Украины?
Александр Дьяков
Seychas.ua
26.01.10
Спортивные неуспехи украинской футбольной сборной привели к ожидаемому результату: от главного тренера Алексея Михайличенко красиво избавились − просто не продлили контракт. И уже почти три месяца у нас нет тренера. Но теперь реальный кандидат появился. И не один.
Румынский наставник украинской сборной
После того, как стало известно, что Михайличенко больше не тренер и им не будет, сразу же был назван лучший кандидат на этот пост − главный тренер донецкого «Шахтера» Мирча Луческу. Это не удивило никого − весной 2009 года «Шахтер» стал обладателем последнего Кубка УЕФА сезона 2008/2009 и продолжал громить своих соперников. Кроме того, поддержать кандидатуру Луческу вызвался президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис. «Я с огромным удовольствием предложил бы принять нашу сборную самому успешному иностранному тренеру, работающему в Украине − Мирче Луческу. Нужно лишь его согласие совмещать эту должность с постом тренера «Шахтера», «добро» от президента клуба Рината Ахметова и вердикт Исполкома ФФУ», − неоднократно заявлял он.
Ахметов как президент «Шахтера» был удивлен формой приглашения Луческу. «То, что Мистер Луческу рассматривается на пост тренера сборной, меня не удивило. Луческу − это сильный и опытный тренер, завоевавший Кубок УЕФА. Меня удивила сама форма приглашения. Я хочу сказать, что это − непрофессиональный подход. Так не приглашают. Хочу с уверенностью сказать, что если Григорий Михайлович (Суркис. − «СЕЙЧАС») в такой форме будет приглашать топ-специалистов, а, как правило, лучшие тренеры всегда заняты, я убежден: никто никогда с ним не сядет за стол переговоров», − заявил Ахметов журналистам.
Сам же Луческу работать на два фронта отказался: «Считаю, что в национальной сборной должен быть нейтральный тренер, − цитирует Луческу официальный сайт «Шахтера», -Не хотелось бы находиться в диспуте с болельщиками «Шахтера» или «Динамо». Тренер национальной сборной должен быть независим, чтобы работать спокойно, с большой уверенностью. А так как еще до официального приглашения уже были всевозможные дискуссии, опросы и так далее, то я категорически заявляю, что никакой возможности принимать национальную сборную Украины я не имею», − прокомментировал сложивщуюся ситуацию Мистер.
После этого множество разговоров вызвало интервью Олега Блохина изданию «Спорт-экспресс». В нем бывший наставник сборной заявил, что готов вновь ее возглавить. Блохин подчеркнул, что и Луческу, и Мирон Маркевич вряд ли захотят ради сборной оставить свои клубы, а у остальных кандидатов слишком мало опыта для того, чтобы тренировать сборную. Но пока лично ему этот пост не предлагали.
Конкурс − 6 человек на место
И, наконец, 1 февраля (ранее заявлялось, что тренера сборная получит уже в середине января 2010 года) в Доме футбола состоится заседание Исполнительного комитета Федерации футбола Украины, который назначает и увольняет наставников сборных Украины. Действительно, тянуть дальше некуда, ведь товарищеские матчи национальной команды намечены уже на март этого года. По предварительным данным, не исключено, что именно в этот день будет назначен главный тренер национальной сборной Украины. Пока что рассматриваются шесть кандидатур на пост наставника сборной: это тренер юношеской футбольной сборной Юрий Калитвинцев, тренер молодежной сборной Украины Павел Яковенко, тренер сборной Украины 2003-2007 годов Олег Блохин, наставник «кротов» Мирча Луческу, тренер «Металлиста» Мирон Маркевич и еще один кандидат, об имени которого пока только ходят слухи. Возможно, это бывший тренер динамовцев Анатолий Демьяненко. Первый вице-президент ФФУ Сергей Стороженко заявил: «Все кандидаты, зная, какой вопрос будет рассматриваться 1 февраля, будут в этот день очень близко к Дому футбола».
Живее всех живых
А пока судьба главного тренерского поста страны решается, легендарный наставник киевского «Динамо» Валерий Лобановский посмертно занял 28-е место в рейтинге лучших тренеров мира (с 1996 по 2009 год), составленном Международной федерацией футбольной истории и статистики. Действующий главный тренер динамовцев Валерий Газзаев в этом же рейтинге занял 85-е место, Мирча Луческу стал 76-м, а бывший наставник сборной Украины Олег Блохин − на 95-й позиции. А самым лучшим тренером мира стал наставник «Манчестер Юнайтед» сэр Алекс Фергюсон.
А как вы считаете, кто должен стать новым тренером сборной Украины по футболу?
+++
Українсько-голландський урок футболу
Ffu.org.ua
26.01.10
Виступ президента ФФУ Григорія Суркіса на Міжнародному семінарі «Розвиток шкільного футболу», який розпочався у Будинку футболу 26 січня 2010 року.
Шановні пані та панове, колеги, друзі!
Я радий вітати в цьому прекрасному Будинку футболу таке шановне зібрання. Наші зустрічі вже стали традицією. Саме ви − вчителі та методисти, дитячі тренери та ентузіасти масового футболу − є головними дійовими особами у формуванні здорового способу життя української молоді.
Аби налаштувати всіх на позитивну хвилю, хочу презентувати найбільше наше спільне досягнення минулого року − здобуття статусу шести зірок у рамках хартії масового футболу УЄФА. Наразі цю категорію мають, окрім України, тільки шість країн − Німеччина, Англія, Нідерланди, Норвегія, Шотландія та Фінляндія.
Не буду детально характеризувати критерії по кожній зірці − ви бачите їх на екрані. Але підкреслю, що для нас це − не лише престиж, але й щорічні 100 тисяч євро, які Європейський футбольний союз виділяє саме за цією системою.
Моя щира подяка всім присутнім у цьому залі, адже така висока оцінка УЄФА − це насамперед оцінка вашої тривалої наполегливої праці. Її результати в Європі вже назвали «українським дивом».
Отже, досягнення − є. Разом із тим ви прекрасно розумієте, що саме аматорський футбол є найбільш вразливим під час економічної кризи. Якраз до її наслідків я відніс би той факт, що в минулому році зменшилася кількість команд майже в усіх регіональних першостях. На це треба звернути першочергову увагу − прагнути підвищити і кількісні, і якісні показники змагань, запровадити першості в тих регіонах, де вони взагалі не проводяться, спрямовувати зусилля на приведення до відповідного стану футбольних полів і спортивних споруд.
У пошуках шляхів вирішення цих проблем, очевидно, є сенс звернути увагу на досвід Європи. Скажімо, той, що стосується створення міцної клубної системи на аматорському рівні.
Незважаючи на зниження кількості команд, торішні абсолютні цифри першостей різних рівнів в Україні налаштовують на оптимістичний лад: маємо більше шести з половиною тисяч команд, 110 тисяч учасників. Це − добрий фундамент для майбутніх результатів.
А зараз − кілька слів про успіхи вже здобуті. Свій внесок до скарбнички торішніх футбольних перемог України зробила Асоціація студентського футболу. Наші студенти в липні перемогли на Всесвітній універсіаді в Сербії, відстоявши титул, здобутий два роки тому. Лише трьом футбольним збірним в історії − Україні, Італії та Японії − вдавалося вигравати дві Універсіади поспіль. Тернопільська та івано-франківська команди зайняли відповідно перше та друге місця на університетському чемпіонаті Європи, який проводився в Україні. Студентська ліга розширила кількість учасників до 18. До речі, сам голова Асоціації студентського футболу Віталій Пилипенко, незважаючи на кризу, на свої кошти побудував і відкрив для бородянських дітей чудовий футбольний майданчик зі штучним покриттям.
Не можна не відзначити успіхи наших земляків у змаганнях серед інвалідів. Чемпіонат світу з футзалу в Софії та Дефлімпійські ігри в Тайпеї виграла збірна інвалідів слуху, а гравці з вадами зору стали віце-чемпіонами Європи у Мінську.
Було б несправедливим обійти увагою важливу місію по розвитку масового футболу наших стратегічних партнерів − спортивних товариств. Свого часу ФФУ підтримала ініціативу «Колоса» із залучення сільських школярів до футбольного фестивалю «Даруймо радість дітям!» Наразі в ньому беруть участь понад 30 тисяч команд, а це − 400 тисяч юнаків і дівчат, котрим у нинішніх умовах конче необхідна підтримка.
Минулого року вперше проведено ще одні масові багатоступеневі змагання − серед так званих «важких підлітків». Це започаткований МВС України турнір «Футбольні зірочки». Велику роботу з реабілітації та ресоціалізації наркоманів і засуджених, а також безпритульних дітей проводить київська Ліга «Футбол проти наркотиків і криміналу».
Асоціації аматорського футболу вдалося втримати на належному рівні наймасовіші змагання України − «Шкіряний м’яч». Це було б неможливо без підтримки ФФУ, без об’єднання зусиль із Міністерством освіти та науки, Мінсім’їмолодьспорту. Обидва міністерства, до речі, організують для молоді ще багато цікавих і корисних змагань.
Коли ми укладали Угоду про впровадження в загальноосвітніх школах третього уроку фізкультури з елементами футболу, в УЄФА уважно слідкували − чи довго протримається це небачене тоді для Європи і світу нововведення. І, переконавшись у серйозності наших намірів, офіційно визнали Україну взірцем для інших асоціацій. Підкреслю, наша співпраця з Міністерством освіті та науки в цьому проекті триває вже восьмий рік, і до угоди, згідно з якою ми працюватимемо до 2012-го, долучилося й Міністерство сім'ї, молоді та спорту.
Але існують регіони, насамперед це Одеська та Житомирська області, де місцеві федерації, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти і науки ніяк не відпрацюють спільного підходу до проведення змагань. У підсумку страждає дитячий футбол, а з ним і наші з вами діти.
Необхідно більше уваги приділяти початковим етапам «Шкіряного м'яча» − це районний та міський рівні. Головна мета цього проекту − дати можливість долучитися до улюбленої гри кожній дитині, яка має бажання − навіть якщо в неї не вистачає спеціальної підготовки чи здібностей. Маємо позитивні приклади. Так, у Новоселицькому районі Чернівецької області у змаганнях беруть участь усі без винятку школи, а нагородження призерів перетворюється на справжнє свято, за що треба дякувати районній федерації футболу та її голові Віталію Ротору. Можна згадати й селище Коцюбинське під Києвом, де футбол давно вже став тотальним захопленням не лише хлопців, а − насамперед − дівчат.
До речі, сьогодні ми запросили на нашу зустріч вихованку жіночого клубу «Біличанка», яка представляє Коцюбинське, − Аліну Горобець, а також її тренера Володимира Колока. Аліну нещодавно визнано найкращим гравцем світового жіночого футзалу. Привітаймо дівчину та її наставника.
Наші подальші кроки в напрямку розвитку шкільного футболу − організація профільних гуртків при навчальних закладах та участь у цікавому проекті Open Fun Football Schools, який курирує УЄФА. З нинішнього року ми щорічно відкриватимемо по всій країні 10-12 спеціальних футбольних таборів, куди запрошуватимуться хлопці та дівчата, які не займаються футболом на елітному рівні. При цьому школам постачатиметься багато спортивного обладнання, діти отримуватимуть необхідне екіпірування, а тренери, вчителі та інструктори до того ж проходитимуть спеціальну підготовку. У зв’язку з цим чекаємо від вас пропозицій. З вашою допомогою будуть складені списки регіонів і муніципалітетів для розташування таборів, а також визначене коло людей, які безпосередньо реалізуватимуть цей проект.
Від переліку досягнень дуже не хочеться переходити до негараздів. Але буде неправильним замовчати надану Міністерством освіти статистику щодо матеріального забезпечення спортивної бази шкіл. У 64% навчальних закладів відсутні футбольні майданчики великих розмірів, у 7% − навіть спортивні зали, а у 40% ці зали не відповідають сучасним вимогам. Завдяки програмі ФФУ «Наше майбутнє», згодом підхопленій Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту, в країні збудовано 900 майданчиків, половина з яких мають збільшені розміри. Однак їх усе одно замало, щоб забезпечити потреби всіх шкіл, і в цьому питанні потрібен системний державний підхід.
Ще гірша ситуація − із постачанням до шкіл, особливо сільських, елементарного спортивного інвентаря. Проблемою є й методичне забезпечення. Підготовлено до друку багато гарних посібників із фізичного виховання, але Міністерство освіти не має коштів, щоб їх надрукувати. Здається, лише один наш посібник − «Футбол у школі» − був доведений до всіх вчителів.
У 2010 році ФФУ − за рахунок власних коштів, надходжень від спонсорів і партнерів − реалізуватиме ідею забезпечення регіонів комплектом «Усе для уроку футболу». У дитячому рюкзачку з футбольною символікою лежатимуть м'яч, насос, манішки, фішки для розмітки, нова програма зі шкільного футболу, а також наша книга та диски з методиками занять, у тому числі − самостійних. Продовжимо ми й програму передачі школам футбольних м'ячів.
У 2010 році − 19 травня − вперше відбудеться День масового футболу УЄФА. PR-компанія цього заходу стартує за 100 днів − уже в лютому. Ми плануємо провести ці важливі пропагандистські заходи в усіх регіонах України, і тут нам також не обійтися без вашої дієвої допомоги.
Щиро переконаний у тому, що успіхи на ниві масового футболу стали додатковим важливим аргументом на користь України при виборі УЄФА і підґрунтям тієї довіри, яку нам надали щодо кількості приймаючих міст Євро-2012. Ми з вами працюємо на майбутнє − своє і наших нащадків, на майбутнє усієї нашої країни.
Дякую за увагу!
+++
Першим заявлятиметься «Шахтар»
Fpl.ua
26.01.10
Дирекція ПРЕМ’ЄР-ЛІГИ затвердила графік реєстрації та заявки футболістів команд клубів ПЛ на участь у весняній частині змагань сезону 2009/2010 рр.
Першим процедуру проходитиме єдиний на сьогодні учасник єврокубків від України − донецький «Шахтар», який відкриє новий змагальний рік раніше за інші вітчизняні команди. 18 лютого «гірники» проведуть виїзний матч Ліги Європи УЄФА проти лондонського «Фулхема». А в офісі Прем’єр-ліги представників «Шахтаря» очікують 12 числа найближчого місяця.
За тиждень − 19 лютого − прийматимуться заявки від «Кривбаса», «Закарпаття», «Чорноморця» і «Зорі».
23 числа документи подаватимуть «Оболонь», «Іллічівець», «Ворскла» і «Арсенал».
Наступного дня до процесу реєстрації та заявки футболістів приєднаються запорізький і донецький «Металурги», «Карпати», «Таврія».
І на 25 лютого запланована участь «Дніпра», «Металіста», «Динамо».
Відзначимо, що «трансферне вікно» в Україні зачиняється 1 березня 2010 р. Після цього дня можна заявляти лише «вільних агентів».
+++
Вместе против расизма
Fcmetalurg.com
26.01.10
Футбольный клуб «Металлург» поддерживает непримиримую борьбу УЕФА с любыми проявлениями расовой ненависти, дискриминации и ксенофобии в мире футбола.
Во время европейской конференции «Вместе против расизма», которая состоялась под эгидой УЕФА и FARE в Лондоне, представители всех стран-членов УЕФА обсудили положение, сложившееся в европейском футболе и совместными усилиями определили стратегию дальнейших действий по искоренению любых форм расовых предрассудков.
УЕФА ведет ожесточенную борьбу с любыми проявлениями расовой нетерпимости и дискриминации и в своем заявлении подчеркивает, что все ассоциации, лиги, клубы, любители футбола и спортивные журналисты должны внести свой вклад в борьбу с радикальным национализмом, расизмом, антисемитизмом и связанным с ними насилием в футболе.
Осознавая всю серьезность проблемы и сложность ее решения, футбольный клуб «Металлург» имеет твердое намерение всесторонне поддержать проект УЕФА «Вместе против расизма» и превратить его в системную программу действий, направленную на сотрудничество в этом вопросе с тренерами, футболистами, арбитрами, делегатами, болельщиками и средствами массовой информации.
+++
Валерий Газзаев: «невкусная» работа на первом сборе
Fcdynamo.kiev.ua
26.01.10
До окончания подготовительного сбора «Динамо» в Израиле остается немногим более трех дней. Освещать тренировки и контрольные матчи команды на землю обетованную прибыла съемочная группа телеканалов СТБ и ICTV. Журналист Николай Васильков взял интервью у наставника «Динамо» Валерия Газзаева, часть которого опубликовал на клубном сайте ФК «Динамо».
− Начало подготовительного этапа всегда проходит для команды сложно, − рассказал Валерий Георгиевич. − Игроки вернулись после длительного отпуска. Естественно, первые тренировки, особенно начальные два-три дня, им даются нелегко. Но потом втягиваются и выполняют всю работу, которая намечена на этот период.
− Выходит, сейчас на тренировках физические нагрузки доминируют над тактической или игровой подготовкой?
− Безусловно. На каждой стадии от игроков требуется выполнить определенный объем работы. Первый этап, на котором закладывается физическая подготовка, самый сложный. На нем очень много «невкусной» работы, без мяча. Игроки выполняют ее без особого желания, но нужно понимать, что от этого в футболе никуда не уйти. Нужна хорошая, фундаментальная основа, чтобы потом выполнять тактические элементы и технические действия.
− На мой взгляд, сейчас в «Динамо» идет волна украинизации. В этом направлении ведется целенаправленная работа?
− Конечно. Мне кажется, у «Динамо» всегда, особенно во времена самых громких побед, основу составляли украинские игроки. Чтобы добиться успехов на международном уровне, костяк команды должен состоять из воспитанников местного футбола.
− Можно ли назвать ваш стиль футбола «динамовской классикой»?
− Наверно, в какой-то степени. У каждого тренера есть свои взгляды на футбол, на основы построения игры. Сегодня привлечение молодежи в состав «Динамо» ведется на перспективу. Этот шаг считаю абсолютно правильным. Как подтверждение, еще в прошлом году двое наших игроков − Ярмоленко и Хачериди − прочно заняли места в составе национальной сборной Украины. Сейчас с первой командой к сезону готовятся трое недавних чемпиона Европы Гармаш, Коркишко и Петров, игрок второй команды Калитвинцев, в котором вижу талант и перспективу. Я думаю, им нужно давать возможность расти вместе с основной командой. Возможно, сегодня им еще сложно конкурировать с опытными игроками, но такую возможность мы им обязаны предоставить.
− В «Динамо» из «Оболони» вернулся Бойко. Вы приверженец наличия в составе двух или трех вратарей высокого класса?
− У нас сейчас три вратаря, каждому по возможности даем игровую практику. Бойко очень хорошо провел первый круг чемпионата за «Оболонь», поэтому сегодня он находится в составе «Динамо».
− Вами сказана фраза «в составе моей команды нет игрока по фамилии «плеймейкер». Выходит, судьба в «Динамо» того же Кравченко или Алиева заранее предрешена?
− Дело в том, что в футболе такого понятия сейчас нет. Есть игроки центральных позиций, которые в равной степени должны как атаковать, так и защищаться. Это требование современного футбола.
− Вы внимательны к прессе, но не очень любите давать интервью. Как сочетаете эти два качества?
− Считаю, что нет смысла каждый день общаться с журналистами. Есть этапы подготовки, которые интересны болельщикам и специалистам. Во время сезона после каждого матча проводятся пресс-конференции, где тренер дает исчерпывающие ответы на все вопросы. А каждой газете давать отдельные интервью считаю неправильным.
− Игру какой из звезд мирового футбола можете назвать идеальной?
− Наверное, того, кто лучший в мире. В прошлом году таковым был Месси, а в позапрошлом Криштиану Роналду.
+++
ЕВРО-2012
Представники німецької фірми GTZ розкажуть на семінарі про досвід Німеччини у проведенні футбольних чемпіонатів
Віта Дубовик
Укрінформ
26.01.10
Представники німецької фірми GTZ розкажуть на семінарі про досвід Німеччини у проведенні футбольних чемпіонатів. Як передає кореспондент УКРІНФОРМу, про це йшла мова під час зустрічі влади міста Харкова та німецьких гостей.
На зустрічі були розглянуті питання підготовки Харкова до Євро-2012, у тому числі питання про створення Концепції приймаючого міста. Фахівці GTZ, грунтуючись на досвіді проведення чемпіонату світу 2006 року в Німеччині, готові поділитися досвідом щодо вирішення питань, що постали перед приймаючими містами, з урахуванням вимог УЄФА (FIFA).
Гості ознайомилися з ходом підготовки приймаючих міст (Донецьк, Київ, Львів, Харків) до Євро-2012 і планують провести семінар, на якому детально розкажуть про досвід Німеччини з вирішення питань з урахуванням вимог FIFA. Серед основних питань семінару будуть: будівництво об'єктів Євро, організація роботи транспортної інфраструктури, розміщення учасників і гостей чемпіонату, роботи фан-зон у дні проведення матчів, забезпечення харчуванням, продаж сувенірів.