Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

 

ФУТБОЛ

 

 

ФІФА дає оцінку пропозиціям УФПЛ

 

Ffu.org.ua

21.01.10

 

Офіційна відповідь ФІФА щодо можливості створення незалежної організації ТОВ «Колегія арбітрів професіонального футболу України»

(оригінал документу дивіться тут).

 

Федерації футболу України

пану Олександру Бандурку,

генеральному секретареві ФФУ

 

Факс №: 0038 044 521-05-50

 

Цюріх, 19 січня 2010 р.

 

Дорогий пан Бандурко,

 

Ми підтверджуємо отримання Вашого запиту від 14 січня 2010 р., в якому ви питаєтеся думки ФІФА з приводу пропозиції Української Прем'єр-ліги про делегування повноважень з організації арбітражу в українському футболі Комітетом арбітрів ФФУ структурі ТОВ «Колегія арбітрів професійного футболу України», яку планують створити на засадах співзасновництва альтернативно або ФФУ, Прем'єр-ліга і Професіональна футбольна ліга, або УФПЛ і ПФЛ без участі ФФУ.

 

Очевидно, Ваш запит має на меті з’ясування того, чи відповідає яка-небудь із запропонованих моделей правилам і регламентуючим документам ФІФА, що застосовуються до організації суддівства, і чи може ФФУ розглядати можливість заснування подібних структур.

 

Ми цінуємо вашу повагу стандартів ФІФА, проте повинні підкреслити, що жодна із запропонованих структур у відповідності до таких створена бути не може. Безперечним є те, що суддівство у футболі є частиною виключної компетенції членів ФІФА − футбольних асоціацій-членів, воно не може бути делеговане жодній третій особі.

 

Відповідно до ст. 13 пар. 1(e) Статуту ФІФА, член ФІФА − національна асоціація − зобов'язаний створити комітет арбітрів, який безпосередньо підпорядковується їй. Цей комітет арбітрів відповідає за здійснення арбітражу у відповідній країні (в т.ч. за освіту, підготовку, призначення та присвоєння категорій). 57-й Конгрес ФІФА доповнив цим положенням Статут ФІФА, оскільки в деяких країнах комітет арбітрів контролювався іншими незалежними організаціями і не був підзвітним асоціаціям-членам ФІФА. Вищезазначена зміна внесена з метою забезпечити, щоб комітет арбітрів перебував під юрисдикцією національної асоціації та жодним чином не контролювався б іншим абсолютно незалежним або урядовим органом (див. протокол 57-го Конгресу ФІФА).

 

Зазначене положення Статуту ФІФА має на увазі, що суддівство не може бути делеговане національною асоціацією ні окремій структурі, заснованій національною асоціацією спільно з футбольними лігами або іншими юридичними особами (не кажучи вже про комерційну форму суб'єкта господарювання), ні, тим більше, структурою, співзаснованою футбольними лігами без участі національної асоціації. Обидва запропонованих варіанти, як і проект угоди про делегування ФФУ прав в області суддівства, складуть грубе порушення обов'язків національної асоціації, передбачених вище процитованою статтею Статуту ФІФА, і відповідальності, що з них випливає.

 

У цьому зв'язку ми хотіли б привернути Вашу увагу до циркуляру ФІФА № 493 від 21 грудня 1992 р., згідно з яким

 

«...організації з арбітражу зобов'язані:

 

− бути невід'ємним складником асоціацій-членів;

 

− повністю контролюватися асоціаціями-членами;

 

− за жодних обставин не перебувати під контролем ліг;

 

− існувати виключно як складник національної асоціації, до якої вони належать, а не як окрема незалежна організація...».

 

Циркуляром № 667 від 1 лютого 1999 року ФІФА попередила асоціації-члени про застосування санкції до тих асоціацій, які не виконують вимог ФІФА щодо організації та здійснення арбітражу футбольних матчів. Ці ж питання зачіпають циркулярні листи № 507 від 16 червня 1993 р. і № 763 від 23 липня 2001 р.

 

На підставі викладеного вище, ми утримаємося від детального аналізу документів, доданих до вашого запиту, а саме − двох проектів статутів передбачуваної до створення організації та проекту угоди про делегування прав в області суддівства. Хоча можна відзначити, що зміст проектів цих документів, на наш погляд, свідчить про неприйнятну спробу передбачуваних співзасновників цієї структури привласнити повноваження щодо суддівства у всіх його важливих складниках, у той час як ФФУ немовби усувається від її виключної відповідальності за організацію суддівства, що було б відвертим порушенням масштабу її відповідальності як члена ФІФА в світлі процитованої вище статті та інших регламентуючих документів ФІФА.

 

Отже, ми змушені підкреслити, що заснування окремої організації, яка серед іншого буде займатися підготовкою, підбором, призначенням арбітрів та моніторингом суддівства матчів, так само, як і делегування ФФУ її обов'язків і відповідальності в сфері суддівства будь-якій третій особі суперечило б ст. 13 пар. 1(е) Статуту ФІФА.

 

Більше того, ми повинні вказати, що будь-яке порушення згаданого зобов'язання асоціацією членом ФІФА може призвести до застосування до неї санкцій, передбачених Статутом ФІФА, аж до призупинення членства. Що, у свою чергу, як ви розумієте, потягне за собою втрату всіх членських прав і заборону для всіх інших асоціацій-членів вступати в які-небудь спортивні контакти з асоціацією, чиє членство призупинено, а також, відповідно, неможливість участі національної збірної та клубів у відповідних міжнародних змаганнях і турнірах. Дисциплінарний комітет ФІФА, у свою чергу, може вдатися до подальших санкцій.

 

Сподіваємося, ваш запит свідчить, що ви врахуєте думку ФІФА, перш ніж робити будь-які кроки, які можуть суперечити регламентним документам ФІФА, і що ви дотримуватиметеся їх, щоб не поставити під загрозу міжнародні перспективи українського футболу.

 

З повагою, Жером ВАЛЬКЕ, генеральний секретар ФІФА

 

+++

 

Тренер для збірної України: нове обличчя, яке знають всі

 

Альона Бєстужева

Ngo.donetsk.ua

21.01.10

 

В одному з інтерв`ю Олег Блохін, екс-тренер збірної України по футболу, заявив, що готовий знову очолити національну команду. Варто нагадати, що Григорій Суркіс, президент Федерації футболу України, обіцяв ще в середині січня назвати нового тренера блакитно-жовтих. Сьогодні вже 21-е січня, а імені й досі немає. Основних кандидатів декілька, тож експерти, мабуть, навіть гадали на картах на Святвечір, хто з королів зійде на престол футбольної України.

 

Після болючої поразки від збірної Греції на «Донбас Арені», квиткового скандалу та не проходу до фінальної частини Чемпіонату Світу в Південній Африканській Республіці, в Україні розігралася чергова сенсація. Тренер збірної України з футболу Олексій Михайличенко, проваливши завдання виходу до ПАР висловив бажання залишитися. Але його контракт, який закінчився, ФФУ подовжити не захотіла.

 

Луческу − перший іноземець

 

Після довгого та сварливого листування у ЗМІ через вартість квитків та інші не настільки важливі речі з президентом донецького футбольного клубу «Шахтар» Рінатом Ахметовим пан Суркіс зробив щось таке, що виявилося сюрпризом не лише для гравців команди та експертів, а, без перебільшення, для всієї України. Він запропонував на посаду головного керманича збірної Мірчу Луческу, румунського фахівця, який привів «Шахтар» до чемпіонства в Кубку УЄФА о 2009-му році.

 

Чому ж це виявилося такою вибуховою новиною? По-перше, через одвічну війну між Ахмедовим та Суркісом ніхто не міг передбачити такого перебігу подій. По-друге, через те, що іноземець ще ніколи не займав посаду головного тренера національної команди, хоча дискусії навколо цього питання точаться досить давно. По-третє, сам Луческу про це нічого не знав і назвав пропозицію ледь не абсурдною через те, що до його агента ніхто не звернувся, а інформація до нього дійшла через ЗМІ.

 

З іншого боку, ймовірно, розрахунок президента ФФУ був таким: забрати у «Шахтаря» його головний козир − тренера − заманливою пропозицію стосовно збірної, цим самим посиливши позиції «Динамо» у вітчизняному чемпіонаті. До того ж, футбольна громадськість вже давно натякала на потребу влити у коло тренерів-кандидатів на посаду збірної іноземця зі свіжим поглядом. Ну, і на фоні цієї заяви квитковий скандал та вимоги вболівальників і журналістів про звільнення Суркіса разом з Михайличенком вщухли через здивування. До речі, багато хто з футболістів збірної, в тому числі динамівці (останнім з цього приводу висловлювався воротар Олександр Шовковський) підтримали цю кандидатуру.

 

Врешті розрахунок таки спрацював. Охолонувши, Луческу заявив, що вважає все це досить заманливим, про квитки вже ніхто не згадував, а Рінат Ахметов, незважаючи на небажання відпускати Містера, заявив і про готовність робити грошові внески у зарплатню нового очільника національної команди, і про те, що якщо румун виявить бажання, олігарх утримувати в «Шахтарі» його не буде. Щоправда, пізніше і тренер, і президент клубу заявили, що професійні стосунки розривати не збираються, і Луческу, мовляв, залишається у «Шахтарі», але прозвучало все це досить непереконливо, тому тренер «Шахтаря» і досі залишається однією з головних кандидатур на посаду тренера, про яку й досі говорять у футбольних колах.

 

Епоха Блохіна може повернутися

 

Повертаючись до Олега Блохіна, варто зазначити, що саме цей, у минулому досвідчений та відомий футболіст, вивів блакитно-жовтих у фінальну частину попереднього чемпіонату світу з футболу в 2006-му році. І саме він подарував українським вболівальникам справжнє свято футболу, довівши своїх підопічних до 1/4 фіналу. Його носили на руках, його вважали ледь не національним героєм, але потім таки змусили піти через те, що Блохін був народним депутатом України, а це означало, що він не може займати посаду головного тренера збірної України. Чи то пан Суркіс щось не поділив з Олегом Володимировичем, чи то сам керманич втомився від постійних претензій стосовно його депутатства, але він пішов.

 

Проте зараз саме цю людину називають в четвірці основних претендентів на відповідальний пост. Зважаючи на його попередні заслуги, він складає серйозну конкуренцію Луческу, і зараз запекла боротьба точиться в кулуарах ФФУ, де найближчим часом все ж мають визначитися із тренером.

 

Лава запасних

 

Ще дві ймовірні кандидатури, які називають експерти, − це Мирон Маркевич, тренер харківського «Металіста» та Юрій Калитвинцев, який зараз очолює команду «Динамо-2», а влітку в Донецьку привів юнацьку збірну України з футболу до чемпіонства в Європі. Багато хто вважає, що перший не відмовиться від посади у Харкові, а другий − просто недостатньо досвідчений для такої серйозної посади.

 

Щоправда, не варто списувати з рахунків і Йожефа Сабо, який також колись був наставником національної команди. До того ж, існує невелика вірогідність, що ФФУ все ж вирішить продовжити контракт з Михайличенком та дати йому можливість реабілітуватися на Євро-2012. Звісно, можливі і сюрпризи (особливо іноземні), на лаві запасних, цілком ймовірно, сидять і гравці, які поки що в тіні. Але їх ФФУ теж може використати.

 

Як би там не було, але національна збірна України з футболу поки що не має тренера. Підготовку до Євро-2012, першого чемпіонату Європи, на який потраплять блакитно-жовті, і то на правах господарів, а не через відбірний цикл, треба розпочинати вже зараз, адже найсильніші європейські команди випробують свої сили на ЧС-2010. В України такої можливості не буде. Що новий тренер нам готує?

 

+++

 

Футбольная Украина-2009. Итоги от читателей Football.ua (часть четвертая)

 

Football.ua

21.01.10

 

Наш сайт совместными усилиями с болельщиками подводит итоги футбольного года 2009 в Украине.

 

Мы провели масштабное голосование по 18-м номинациям с целью определения вашего мнения относительно произошедших событий и героев прошлого года.

 

В опросе приняло участие свыше 10-ти тысяч читателей сайта, за что им большое спасибо.

 

Человек-скандал года

 

Победитель − Виталий Годулян

 

Прошлогодний победитель − Алексей Савченко

 

Матчи Металлист − Динамо, Металлист − Карпаты и Днепр − Динамо стали одними из наиболее скандальных в в 2009 году. Объединяет их один только факт − Виталий Годулян работал в этих поединках главным арбитром  и позволял себе спорные решения.

 

Именно в этом году он обосновался в эпосе футбольных болельщиков. Некоторые достаточно неплохие футболисты позволяли себе перед камерами и микрофонами в неприличной форме обыгрывать фамилию арбитра.

 

Вполне вероятно, что весной он уже не будет работать в премьер-лиге, а значит люди, наконец, смогут сконцентрироваться на своих ошибках, а не искать крайних вне команды.

 

Итоги номинации

 

1. Виталий Годулян − 47% (4722)

 

2. Игорь Коломойский и его претензии к премьер-лиге − 31% (3111)

 

3. Андрей Воронин и его очередные конфликты с тренерами − 11% (1101)

 

4. Игорь Дворецкий и его постоянное тасование тренеров Металлурга − 6% (655)

 

5. Олег Таран − 4% (407)

 

Персона года

 

Победитель − Мирча Луческу

 

Прошлогодний победитель − Юрий Семин

 

Отношение к румынскому тренеру может быть самое разное, но в 2009 году он сделал то, чего не удавалось никому из его предшественников, коллег и, тем более, критиков − выиграл со своей командой европейский трофей. А ведь еще зимой говорили, что дольше июня Луческу в Шахтере не продержится, мол, только чудо может его спасти от увольнения. Это чудо и произошло, а именно победа в Кубке УЕФА.

 

Итоги номинации

 

1. Мирча Луческу (победитель Кубка УЕФА) − 43% (4348)

 

2. Юрий Калитвинцев (тренер, чья сборная первой в истории Украины выиграл европейский чемпионат) − 35% (3620)

 

3. Дмитрий Чигринский (решился на переход в флагман мирового футбола) − 7% (755)

 

4. Артем Милевский (новый капитан и лидер Динамо) − 7% (732)

 

5. Николай Павлов (победитель Кубка Украины) − 6% (636)

 

Позор года

 

Победитель − Непопадание сборной Украины на ЧМ-2010

 

Прошлогодний победитель − Выступление Днепра

 

Возможно, для сборной, что только однажды из семи попыток доселе попадала в финальную часть большого турнира, слово «позор» звучит слишком громко. Но спорить с таким большим процентом читателей, мы просто не имеем права. Все же демократия...

 

Итоги номинации

 

1. Непопадание сборной Украины на ЧМ-2010 − 66% (6724)

 

2. Непопадание Шахтера в групповой турнир Лиги чемпионов − 19% (1935)

 

3. Судейство матчей чемпионата Украины − 5% (579)

 

4. Провал Металлиста, Металлурга Д и Ворсклы в Лиге Европы − 4% (471)

 

5. Неразбериха в УПЛ − 4% (443)

 

Событие года

 

Победитель − Победа Шахтера в Кубке УЕФА

 

Прошлогодний победитель − Выход трех украинских клубов в 1/16 финала КУЕФА

 

Тут никаких вопросов относительно победителя быть не может. Даже само полное имя победителя не дает возможности голосовать против него.

 

Итоги номинации

 

1. Выигрыш украинским клубом (Шахтером) первого в истории страны европейского трофея − 69% (7031)

 

2. Возвращение Андрея Шевченко в Динамо − 17% (1736)

 

3. Открытия стадионов в Донецке и Харькове − 9% (957)

 

4. Победа Ворсклы в финале Кубка Украины − 2% (219)

 

5. Переход Дмитрия Чигринского в Барселону − 1% (168

 

+++
Региональные печатные СМИ

 

 

ФУТБОЛ

 

 

Бизнес-лига по мини-футболу, упорство и характер — залог успеха

 

Бердянские ведомости (Запорожская область)

21.01.10

 

В прошедшие выходные в городском Дворце спорта состоялся второй тур футбольной Бизнес-лиги.

 

«Арсенал-Ильич» — «Динамо» 10:2 (Доценко, 5; Тамилович, 2; Новиков, 2; Кожушко — Соботюк; Иванов). Десять мячей влетело в сетку «динамовских» ворот за сорок игровых минут матча. Больше всего в разгроме соперника поучаствовал игрок «Арсенал-Ильич», Иван Доценко, ставший автором пяти результативных ударов.

 

«Энергия» — «Строитель» 3:1 (Романюк, 2; Абрамчук — В. Алексеенко). Первый матч субботнего дня, между «Энергией» и «Строителем», прошел в напряженной борьбе. «Строители» первыми открыли счет забитым мячам после точного удара Владимира Алексеенко. Но футболисты «Энергии» смогли еще в первом тайме не только сравнять счет, но и благодаря результативной игре Романа Романюка выйти вперед. А гол, забитый Юрием Абрамчуком в ворота «строителей», стал последним в матче.

 

«ДельМар» — ФК «Бердянск» 3:1 (Удалов, 2; Киселев — Шабанов). Самым интересным и бескомпромиссным оказалось противостояние между командами «ДельМар» и ФК «Бердянск». В первом тайме футболисты «ДельМара» выглядели быстрее своих соперников и после точного удара Влада Удалова вырвались вперед. Но все же первый тайм завершился с ничейным счетом 1:1. «Бердянск» сравнял счет после точного удара Артура Шабанова. Во второй половине матча «ДельМар» еще дважды забил гол в ворота соперника после точных ударов Влада Удалова и Романа Киселева и завершил игру победой.

 

«Альянс» — «ДЮСШ» 6:4 (Клевцов, 2; Омельницкий; Дидык; Островский; Копылов — Карпюк, 2; Грига; Желязко). В заключительном матче тура встретились «Альянс» и команда спортивной школы. И если для футболистов «ДЮСШ» этот матч стал вторым на турнире, то для «Альянса» игра была дебютной. Игроки обеих команд поочередно по ходу матча вели в счете, а интрига в определении победителя сохранялась до конца матча. Проигрывая по ходу встречи 2:4, игроки «Альянса» смогли найти в себе силы и одержать победу.

 

+++

 

Меморіал Олега Макарова

 

Київська правда (Київська область)

21.01.10

 

Чапаївка. Молодіжна команда «Динамо», очолювана легендарним Володимиром Мунтяном, фінішувала недосяжною для конкурентів, хоча й задовольнилася в останній зустрічі нічиєю з оболонськими ровесниками. Та ще й програючи після першого тайму два голи (один з них, до речі, в активі Ярослава Вишняка з Фастова). Друге місце в групі «А», незалежно від подальшого розвитку подій, дещо несподівано дісталося боярському «Зеніту». Ця самобутня команда, згуртована тренером Василем Наумчуком, залишилася без підтримки спонсора і функціонує хіба що на ентузіазмі. Однак у динамівському манежі вона переграла і резервістів прем'єр-лігової «Оболоні», і друголігову «Ниву» з Вінниці! Остання в сьогоднішній зустрічі з оболонцями (14.00) може «зачепитися» за третє місце, аби вже завтра зіграти стиковий матч за вихід до чвертьфіналу або з «Діназом», або з ФК «Макарів». Іншого варіанту в Олега Федорчука та його підопічних уже немає.

Щасливе. Групові перегони виграв рейтинговий фаворит — «Десна» з Олександром Рябоконем на тренерському містку. Доля решти призових місць залежить від результату сьогоднішнього протистояння канонірів з «Єдністю» (14.00). Якщо гору візьме друголігова команда з Плиски, то арсенальська молодіжка стане «четвертою зайвою», а друге місце дістанеться «Юності». Нічия не змінить позиції чернігівців, однак «Єдність» з турніру вибуде…

Лютіж. Вишгородський «Діназ» і ФК «Макарів» у матчі між собою (12.00) з'ясують, хто напряму потрапить до чвертьфіналу, а кому доведеться заради цього зіграти ще й додаткову стикову зустріч. Господарів поля влаштує навіть нічия. Нагадаю, що в складі «Діназа» виступає й 34-річний голова Вишгородської районної ради Ярослав Москаленко, хавбек за ігровим амплуа.

Теремки. Схожа ситуація склалась і в групі, що базується в столичній ДЮСШ-15. Там також о 12.00 розіграють перше та друге місця ставищенський «Хілд-Любомир» і «Вишневе-Динамо» з Крюківщини. Райцентрівську команду, що має кращу різницю забитих і пропущених м'ячів, задовольнить будь-який нічийний результат. Як відомо, ставищенський клуб очолює меценат Леонід Джужик, а тренує команду Максим Штаєр. Натомість президентом колективу-дебютанта з Крюківщини виступає Валерій Душко, а його тренер — Юрій Миколаєнко.

Табло турніру. В останніх за часом поєдинках зафіксовано такі результати: «Динамо-Академія» — «Нива» — 0:2, «Динамо-мол.» — «Зеніт» — 2:0, «Зеніт» — «Нива» — 2:1, «Динамо-мол.» — «Оболонь-мол.» — 2:2. Становище команд у групі «А»: «Динамо-мол.» — 10 очок, «Зеніт» — 6, «Нива» — 3, «Оболонь-мол.» — 2, «Динамо-Академія» — 1. «Княжа» — «Єдність» — 0:8, «Арсенал-мол.» — «Юність» — 2:0, «Десна» — «Юність» — 5:1, «Арсенал-мол.» — «Княжа» — 1:1. Становище команд у групі «Б»: «Десна» — 9, «Юність» — 6, «Арсенал-мол.» — 4, «Єдність» — 3, «Княжа» — 1. «Діназ» — «Діназ-2» — 5:1, «Макарів» — ДЮСШ-15(93) — 4:1, «Макарів» — «Буча» — 1:0, «Діназ-2» — ДЮСШ-15(93) — 4:3. Становище команд у групі «В»: «Діназ» — 9, «Макарів» — 7, «Діназ-2» — 4, «Буча» — 3, ДЮСШ-15(93) — 0. ДЮСШ-15 — «Колос» — 5:2, «Хілд-Любомир» — «Місто Світла» — 4:0, ДЮСШ-15 — «Вишневе-Динамо» — 2:5, «Колос» — «Хілд-Любомир» — 0:6. Становище команд у групі «Г»:  «Хілд-Любомир» (м'ячі 11:1),  «Вишневе-Динамо» (9:3)— по 7, ДЮСШ-15 — 7, «Колос» — 1, «Місто Світла» — 0.

 

+++

 

«Кришталевий м’яч» для Милевського

 

Валерій ВАЛЕРКО

Київська правда (Київська область)

21.01.10

 

Милевський. Капітан київського «Динамо» став найкращим за версіями симпатиків і журналістів. А фахівці поставили його на друге місце, проголосувавши за Шевченка. Проте в підсумку загальна перевага Милевського сумніву не викликає: він випередив свого найтитулованішого одноклубника на тридцять очок, а гірника П'ятова, який фінішував у референдумі третім, — аж на 182. Саме Артема найчастіше можна зустріти в трійках найкращих — 140 разів з 225 можливих. І першим у своїх варіантах учасники референдуму також називали найчастіше його — 71 раз проти 68 голосів, що були віддані за Шевченка. Милевський став найкращим футболістом року в Україні вдруге поспіль. А продублювати свій тріумф таланило до нього лише восьми героям футбольних сезонів.

Чільний десяток. Цікаво, що серед найкращих гравців минулого року зазначені представники шести вітчизняних і зарубіжних клубів. Отже, конкуренція в українському футболі насправді гостра. Недавніх гегемонів — футболістів столичного «Динамо» — в очільному гурті четверо, проте в провідній шістці — лише двоє. Підсумкова група лідерів має такий вигляд: 1. Милевський («Динамо») — 322 очки, 2. Шевченко («Динамо») — 292, 3. П'ятов («Шахтар») — 140, 4. Чигринський («Барселона», Іспанія) — 136, 5. Тимощук («Байєрн», Німеччина) — 108, 6. Назаренко («Дніпро») — 106, 7. Шовковський («Динамо») — 43, 8. Олійник («Металіст») — 23, 9. Ракицький («Шахтар») — 22, 10. Хачериді («Динамо») — 20. Двоє останніх, до речі, минулого року взагалі дебютували в українському класі найсильніших, ставши водночас і гравцями національної команди.

Історія. «Український футбол» започаткував свій референдум за підсумками 1991 року. Однак національний варіант героїв футбольного сезону існував і раніше. 1968 року, його визначила молодіжна газета «Комсомольское знамя», а наступного — «Молодь України», яка після багаторічних зусиль передала свої права — за часів державної незалежності — дочірньому виданню — «Українському футболу». Назагал уже відбулося 42 газетні референдуми. А от переможців є 43. Чому? Бо прем'єрного 1968 року «Комсомольское знамя» так і не визначилося, хто був найкращим — уславлений ветеран Василь Турянчик чи Володимир Мунтян, який лише подавав надії. Хоча лідер історичного параду переможців очевидний: легендарний Олег Блохін аж дев'ять (!) разів отримував загальне визнання як найкращий футболіст року в Україні.

Лауреати. Назагал їх було двадцять один, і переважна більшість — шістнадцять — представляли «Динамо». Правда, корінний динамівець Шевченко в окремі свої зіркові сезони виступав за «Мілан». А з інших клубів сходили на вершину Старухін і Тимощук із «Шахтаря», Литовченко, Таран і Венглинський з «Дніпра». Причому всі дніпропетровські тріумфатори мали безпосередній стосунок і до «Динамо»: Венглинський і Таран — як вихованці столичного клубу, а Литовченко — як його капітан наприкінці союзних часів. А весь гоноровий список історичних лауреатів «Кришталевого м'яча» такий: 1. Блохін — 9 разів, 2. Шевченко — 6, 3-4. Леоненко, Тимощук — по 3, 5-9. Дем'яненко, Милевський, Михайличенко, Мунтян, Ребров — по 2, 10-21. Безсонов, Венглинський, Заваров, Калитвинцев, Литовченко, Рудаков, Серебряников, Старухін, Таран, Турянчик, Цвейба, Юран — по одному.

Насамкінець. Однак і цей список, як з'ясувалося, не повний. Бо молодий історик українського футболу Володимир Баняс переконаний, що його варто доповнити результатами інших подібних опитувань. Скажімо, на початку 60-х років минулого століття різноманітні ЗМІ та центральні спортивні установи визначали найкращих атлетів, називаючи серед претендентів і футболістів. Не вважаючи такий спосіб абсолютно коректним, я все-таки назву й героїв тих футбольних років за версією В. Баняса: Юрій Войнов — 1960, Олег Макаров — 1961, Валерій Лобановський — 1962, 1963, Віктор Банников — 1964, Віталій Хмельницький — 1965, Андрій Біба — 1966, Василь Турянчик — 1967.

 

+++

 

Мини-футбол: наш земляк в сборную не попал

 

Олег Столбецов

Вечерний Харьков (Харьковская область)

21.01.10

 

Последней репетицией перед стартом финальной стадии чемпионата Европы в Венгрии, в котором сборная Украины сыграет 21 января с командой Бельгии, стали для нашей главной команды два товарищеских матча во Львове против сборной Польши.

В обеих встречах в составе украинской сборной участвовал игрок харьковского «Локомотива» Сергей Журба. Выходили на площадку и еще четверо воспитанников харьковского футзала, выступающих ныне за другие отечественные клубы — Александр Кондратюк, Денис Овсянников (оба — «Тайм», Львов). Валерий Замятин («Енакиевец», Енакиево) и Евгений Валенко («Ураган», Ивано-Франковск).

 

Оба матча прошли с преимуществом украинской сборной и завершились ее победами. В первой встрече счет уже на второй минуте − к радости местной публики -− открыл представитель «Тайма» Сергей Чепорнюк, а на четвертой он же его удвоил. На 19-й минуте еще один «таймовец» Валерий Легчанов, а на 20-й представитель другого львовского клуба — «Энергии» — Дмитрий Иванов провели еще два мяча, и на перерыв команды ушли при счете 4:0 в пользу сборной Украины. Во втором тайме дважды отличились поляки. На 32-й минуте Стонина «размочил» счет — 4:1, а на последней, 40-й, Миколаевич установил окончательный результат встречи — 4:2 в пользу сборной Украины.

 

А вот на следующий день в первом тайме забитых мячей не было. Зато, едва начался второй, как Чепорнюк открыл счет, это была 21-я минута встречи. А на 24-й Легчанов забил второй мяч — 2:0. Но почти тут же, на 25-й, поляк по фамилии Дура сократил разрыв до минимума — 2:1. А в концовке встречи дважды отличились бывшие харьковчане. На 38-й минуте Кондратюк точно пробил под перекладину — 3:1, а на 40-й, когда гости решили сыграть в пять полевых игроков, Овсянников поразил пустые ворота — 4:1.

 

После этих матчей главный тренер Геннадий Лисенчук назвал окончательный состав сборной, который выступит на Евро-2010 в Венгрии. Сергей Журба, к сожалению, в него не попал. Из 14 футзалистов, которые выступят на чемпионате Европы, абсолютное большинство — одиннадцать -− представляют львовские клубы: Владислав Лысенко, Максим Павленко, Сергей Чепорнюк, Денис Овсянников, Валерий Легчанов, Александр Кондратюк из «Тайма»; Михаил Романов, Дмитрий Иванов, Евгений Рогачев, Владимир Кардаш из «Энергии»; Дмитрий Сильченко из «ТВД». Двое в команде играют в ивано-франковском «Урагане» − Евгений Валенко и Владислав Корнеев. И в эту западно-украинскую компанию затесался один игрок из Донецкой области − Валерий Замятин из «Енакиевца».

 

+++

 

Футзал: «Дерби» получилось с товарищеским оттенком

 

Олег Столбецов

Вечерний Харьков (Харьковская область)

21.01.10

 

Заполняя месячную паузу, возникшую в чемпионате страны из-за участия национальной сборной Украины в финальной части чемпионата Европы, харьковские клубы высшей лиги «Локомотив» и «Монолит» провели контрольный матч между собой.

По взаимной договоренности он проходил в два тайма по 35 минут «грязного» времени. И почти до самого конца первой половины ни одна из команд не могла «распечатать» ворота соперника. Первый гол случился на 33-й минуте. А завершилась встреча со счетом 3:2 в пользу «Локомотива».

 

А тем временем, как сообщил «Вечернему Харькову» пресс-атташе футзального клуба «Локомотив» Александр Ланевский, в связи с проведением 6 и 7 февраля во Дворце «Локомотив» теннисного матча Украина — Италия игра 17-го тура чемпионата Украины по мини-футболу между «Локомотивом» и львовским «Кардиналом» (Львов) переносится на более поздний срок. Так что ближайшая календарная игра железнодорожников в Харькове пройдет 6 марта в рамках 20-го тура против «Енакиевца».

 

+++

 

Варваровская и футбольная общественность протестуют против превращения местного стадиона в центр по обслуживанию автомобилей

 

Елена Кураса

Вечерний Николаев

21.01.10

 

В редакцию «Вечернего Николаева» пришло письмо от федерации футбола Николаева, в котором говорится о том, что вся футбольная общественность обеспокоена попытками некоей фирмы «Крым − леспромбуд» изменить целевое назначение Варваровского футбольного стадиона и приспособить его под АЗС, мойку и парковочный автомобильный комплекс.

Стадион находится по адресу: ул. Рассветная, 1-в, и лет 8 назад представлял собой печальное зрелище. Силами общественности он был восстановлен и сегодня является единственным спортивным сооружением в Варваровке на все ее 13 тысяч населения. Четыре футбольные команды проводят там игры в рамках чемпионатов города и области, кроме того, на стадионе тренируется чемпион города, обладатель Кубка города, призер чемпионата области ФК «Варваровка», учатся мастерству юные футболисты, проходят спартакиады школ и предприятий Центрального и Николаевского районов.

Как сообщил председатель городской федерации футбола Александр Пасечный, уже идет сбор подписей в защиту стадиона среди населения и футбольной общественности города. Письма с требованием защитить стадион будут направлены в адрес городского головы В. Чайки, секретаря горсовета В. Коренюгина,  в ФФУ, Министерство по делам семьи, молодежи и спорта.

Директор СШ № 60 Наталья Боярская в свою очередь рассказала о том, что родительский комитет и совет школы также собирают подписи с той же целью. Она считает недопустимым лишить жителей Варваровки стадиона, который, кроме спортивной, несет еще и общественную функцию, являясь местом празднования Дня Варваровки и иных торжеств. Кроме того, в непосредственной близи от стадиона находятся сквер с памятником освободителям микрорайона  и церковь, что мало сочетается с автозаправочным комплексом. Наталья Боярская добавила, что жители настроены отстоять стадион любой ценой и будут действовать решительно, вплоть до организации  пикетов.

Підписатися на новини